Reclames Hetlzal niet lang meer duren Onderwijs. Reclames. Ais alles mis gaat. Kerknieuws. Landbouw en Veeteelt. Uit da Pers. Leestafel. Gemengd Nieuws, dat j er in ons kleine land nog duizenden, ja tienduizenden gevonden worden, die niets of bijna niets van een of meer der vreemde talen kennen. Want er is nu gelegenheid om op prettige eenvoudige wijze Franseh, Duitsch of Engelsch te leeren en dat tegen zulk een billijken prijs, dat niemand in zijn geldelijke omstan digheden een] reden -kan zien hieraan geen deel te nemen Voor den prijs van f 0.50 per maand ontvangt U wekelijks een blad, dat U geleidelijk maar zeker zoover brengt aat U een eenvoudig boek in de vreemde taal kunt lezen, dat U in staat eenvoudige correspondentie in die taal te voeren. Proefnummers worden gratis en franco toege zonden.) Deze gelegenheid moogt U niet laten passeeren. Vraagt proefnummers. A. F. G. LEIDERITZ. jQ jj SCHENK Hoofdonderwijzers. Witte de Withstraat 23 Amsterdam, Telefoon Zuid 4072. Op 5 Februari 1917 bedroeg het aan- deelenkapitaal f25546,76. Het reservefonds bedroeg op 5 Februari 1916 f 20039,43. Op 5 Februari 1917 f 20602,881/2- Wij ringen het boekjaar aan met een bedrag aan spaargelden, groot f 126948,19. In den loop van het jaar werd inge bracht in '2771 posten f 51876,82V2 en uitbetaald in 435 posten f 54226,581/2. Zoo dat er op het einde van het jaar aan spaargelden 'in de bank overbleef f 124598,43. Op het einde van het jaar waren 1178 boekjes in omloop. In den aanvang van liet boekjaar was aan voorschotten uitstaande een bedrag van f 128885. 182 voorschotten weiden verleend, tot een gezamenlijk bgdrag van f 142780. Zoodat de geheelc voorschot rekening beliep eene som van f271665. •Daarvan werd in den loop tan het boek jaar afgelost f 162080. Zoodat bij het slui ten van het boekjaar de nog onafgeloste voorschotten bedroegen f 109585. De zuivere winst der bank bedraagt f 2323,77i/2. Van deze zuivere winst wordt ingevolge art. 32 der statuten genoten: door de leden 55 pCt. f 1278,08, door het re servefonds 221/0 pC't. f 522,85, door het bestuur 15 pCt. f 348,561/2, door de com missarissen 71/2 pCt. f 174,28. Vlissingen. B. en W. stellen den raad voor dit. jaar wederom geen kermis te doen plaats hebben. In de a.s. raadsvergadering zal een voorstel van B. en W. werden behan deld 0111 in hooger beroep te gaan bij de Kroon van het besluit van Ged. Staten tot niet-goedkeuring der verordening re gelende de jaarwedden van het onderwij zend personeel der openbare lagere scho len. Kaar de „V. Crt." verneemt hebben eenige ingezetenen alhier stappen gedaan tot het in werking brengen van een cen trale keuken. Met de voorbereidende maat regelen is reeds een begin gemaakt, zoo dat met grond wordt gehoopt, dat Don derdag 29 dezer kan worden aangevan gen met. het beschikbaar stellen van voor uit klaargemaakt eten, tegen kostenden prijs. Rilland-Bath. Maandagnamiddag hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering, tegenwoordig waren 6 le len. Afwezig met kennisgeving de heer .1. de Jager. Op een verzoek van A. Machielsen en M. van Boven, om peil stuk grond van het nieuwe bouwterrein te koopen voor het bouwen van twee woningen werd gunstig beschikt. Tot lid van de commissie tot wering \an schoolverzuim te Bath werd herbenoemd de heer M. Petri, voor die te Rilland A. A. Mol, en voor die in den Damespolder de hee- ren Joh. Overbeeke en F. Neve. In de vacature van den lieer Braat' werd be noemd "'de beer E. C'. de Mooi. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. Akkerman te Rilland, werd gekozen P. de Hamer. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Chr. Blok te Bath werd gekozen dhr. H. A. van Oosterhout. In de vacature voor lid der bouwcommissie werd 11a herhaalde stemming door het lot aange wezen de heer J. Blok Jz. Jr., die deze benoeming aannam. Daarna werd het ko hier van de hondenbelasting opgemaakt met 71 aanslagen en een bedrag van f162.50 en het kohier van den hoofd, omslag met 449 aanslagen en een totaal bedrag van f 12404.79. Heinkenszand. Dinsdagavond werd in de openbare school de algemeene jaar vergadering gehouden van de Groene Kruisvereeniging, die slechts door 23 van de 315 leden werd bijgewoond. Uit het jaarverslag van den voorzitter bleek o.m., dat aan 36 personen 320 voorwerpen zooals ledikanten en bedden en derge lijke werden uitgeleend. Door de wijk verpleegster werden in het afgeloopen jaar 2949 bezoeken afgelegd. Besloten werd het jaarverslag in druk aan ieder lid der vereeniging toe te zenden. De reke ning van den penningmeester nagezien door de heeren A. Janssen en H. van waard en werd goedgekeurd in ontvang op f369,05 en in uitgaaf op f237,79V2 en een goed slot alzoo van f 131.25V2- De rekening van den penningm. voor tu- berculose-bestrijding werd eveneens in orde bevonden met een bedrag van f247,20 in ontvang, in uitgaaf f 137,84 en een batig saldo van f 109,36. Als af gevaardigde en diens plaatsvervanger naai de vergadering der Prov. Groene Kruisver eeniging werden rcsp. aangewezen de hee ren dr. A. J. Hoorweg en ds. P. Warners. Nisse. Dinsdagmorgen kwam de scha- penhouder Huissoon alhier tot de onaan gename ontdekking dat ongeveer 30 scha pen dood gebeten ©n verdronken waren. Bij onderzoek bleek, dat een 2-tal hon den uit een naburige gemeente de d uiers waren. De eigenaar dier bonden is bereid gevonden de schade te vergoeden. Colijnsplaat. Maandag werd aJ-bier opge richt een vereeniging voor Varkensverze kering, aanvankelijk met 25 leden. Het reglement werd ontworpen en een be stuur gekozen, beslaande uit de heeren A. de Pree Az., voorz., J. de Looff, secretaris, P. Janse, penningm., G. de Waard en C. Hollestelle, commissarissen. De vereeniging draagt den naam ,,Hulp in nood". Wissenkerke. In de Maandag gehouden raadsvergadering waren alle leien te genwoordig. Ingekomen stukken wareu de volgendeGoedkeuring verordening levensmiddelenbedrijf, idem geineentereke- ning 1915, idem verordening waarbij ma ximum hoofd, omslag is vastgesteld op f 1400. Werden voor kennisgeving aange nomen. Verder verslagen van de gezond heids- en schoolcommissie (zullen worden rondgezonden), rekening post- en tele graafkantoor te "Kortgene en correspon dentie daarover, rekening reinigingsdienst. Naar aanleiding van laatstgenoemde reke ning stellen B. en W. voor tot toekennen van f 25 als vergoeding voor te houden administratie voor volgende jaren en f 100 voor de reeds verloopen 5 jaren. Dit voor stel wordt verdedigd door den voorz. en wethouder Schippers, daar dhr. De Regt verklaart zich met de f 25 te kunnen vereenigen, maar tegen de toekenning te zijn van f 100 voor de verloopen jaren. Het voorstel wordt aangenomen, 10 stem men tegen 1 (die van dhr. De Regt). Weder komt aan de orde het voorstel van B. en W. inzake exploitatie rouw koets. De voorz. wenscht eerst beslis sing over de vraag of van de koets ook in een andere gemeente gebruik gemaakt kan worden tegen hetzelfde tarief waar voor niet-inwoners in deze gemeente kun nen worden begraven. Ten gunste van dit voorstel wordt met algemeene stem men beslist. Het geheele voorstel wordt daarna met algemeene stemmen aan genomen. De begroolingen van 1916 en 1917 worden gewijzigd. Van den graf delver te Kamperland is ingekomen een verzoek om duurbetoeslag. B. en W. stel len voor hierop afwijzend te beschikken. De heeren De Regt, Rottier en Schippers voeren hierover liet woord, waarna B. en W. hun voorstel wijzigen en bedoelden ambtenaar een traktementsverhooging wil len toekennen van f 5. Daartoe wordt met algemeene stemmen besloten. Een adres is ingekomen van de anti revolutio naire kiesvereeniging, Herv. en Gen-f. ker keraden allen te Kamperland 0111 een ver ordening in 't leven te roepen, waarbij het maximum aantal vergunningen van den verkoop van sterken drank aldaar bepaald wordt op 4. B. en \Y. stellen voor hierop in te gaan. De voorz. ver dedigt het voorstel bezien van algemeen, zedelijk standpunt. Dhr. v. Hee stelt in 't licht, dat bepaalde personen er van de dupe zullen worden en acht, dat de ver ordening ook uit oogpunt van algemeen belang weinig effect zal hebben. Dhr. Do Ridder beschouwt de zaak uit het oogpunt van plaatselijk belang en komt tot de conclusie, dat het in 't leven roe pen der verordening voor de dorpskom niet gewenscht is, omdat daardoor de kans verloopt, dat daar een bepaald aan gewezen vergunning zou verdwijnen, ter wijl dhr. Rottier er op wijst, dat de ver ordening juist gewenscht is, opdat in een bepaald ;iangewezen gebouw te Kamper land geen vergunning kome. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met. 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de he ren Schippers, A. v. d. Maas, J. v. d. Maas, Rottier, Dieleman en Abraha111.se. De voorz. deelt mede, dat voor hoofd der openb. school in de dorpskom zich nog geen sollicitanten hebben aangemeld. Waarom B. en W. voorstellen f305 uit te loven voor akte Fransch en vrije wo ning in uitzicht te stellen. D.t wordt met algemeene stemmen aangenomen. Dhr. C. de Vlieger wordt herbenoemd als lid van het Burgerl. Armbestuur* Stembureaux worden gevormd voor de verkiezingen voor Gemeenteraad, Tweede Kamer en eventueel Prov. S laten. Bij de rondvraag verlangd niemand het woord. Daarna slui ting. Veere. Door den gemeenteraad ward tot gemeente-secretaris benoemd de heer J. J. Marsie, vroeger volontair ta Veere, thans "ambtenaar ter secretarie te Delft. In de vergadering van den gemeenteraad van Vrouwepolder is genoemde heer Mar- sie ook benoemd tol secretaris van die gemeente. (M. Ct.) Axel. Bij K. B. is de Ver. tot ver betering van de volkshuisvesting alhier, toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering van de volks huisvesting werkzaam. De Hervormde Broederschap hoopt op 25 April ('2e dag der Utrechtsche Pre- dikantenvergadering) te Utrecht een ver gadering te houden, waarin ds. Haitje- ma van Hooginade en ds. Noordmans van Simmeer zullen spreken over „De verzoening". Geref. Kerken. Beroepen te Zweeloo (Dr.), C. J. 11. van Diemen te Nieuvvleusen (Ov.)=-<. te Ambt-Vollenhove, J. Dekker Hzn. te Nieuw-Vennepte Schoonoord. R. J. Aalberts te Baambrugge: te Gende- ren, H. v. d. Zanden te Harmeien; te Koudekerk©, J. H. Jonker te Voor burg. Bedankt voor Haastrecht, door II. Bin- nema te .VIunnekezijL voor Vrijhoeve- Capelle, P. Kuylniari te LUntereij. De Doopsgezinde Gem. te Boven-Knijpe heeft overwogen de verhuring van zit plaatsen in het kerkgebouw, als niet over eenstemmende met het broederlijk karak ter der Chr. gemeente, af te schaffen. Heè dagboek van Luyt Hoogland, dat in het gemeentelijk archief te Enkhuizen wordt bewaard, geeft, onder de dagtoe- kening van 6 Juny 1802 aan: „Op Zon dag is een begin gemaakt met liet zin gen van een Psalm tusschen de predikatie. Dit heeft van te voren nooit gebruike lijk geweest". N. R. C. Goes. Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken de dames P. B. Bedet, M. van Boven, J. C Meeuse en C. van Riet, allen te Goes. Benoemd.- tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere'school te Scher- penisse mej. P. M van den Berg te Vlissingen. Eenigen tijd geleden maakten we reeds melding van de plannen tot. stich ting van een Christelijke Hoogere Bur gerschool te Groningen. Deze plannen komen 'tot verwezenlijking. Met September a.s. hoopt men de nieuwe cursus te kun nen aanvangen. Men zoekt daartoe een geschikt gebouw. Ook wordt reeds naar een directeur omgezien. Ned. Verschijnselen van nierzwakte, zooals onnatuurlijke vermoeidheid, schemeringen voor de oogen, rugpijn, waterstoornissen, spit, niergruis, -steen, rheumatiek en wa terzucht zijn voldoende 0111 iemand het gevoel te geven of alles mis gaat. Hoe spoediger zulk een stand van za ken veranderd wordt, des te beller, want uit verwaarloozing komen vaak ongenees lijke nierziekten voort. Misschien hebt gij te veel vleesch of ander zwaar voed sel gebruik!, u te veel zorgen gemaakt, en niet voldoende lichaamsoefening, fris- sche lucht en slaap genomen. Als dit het geval is, wees dan geregelder in uw ge woonten en een poos zorgvuldiger met uw diëet. Dit is een verstandige, nuttige raad, maar dat is niet voldoende, want de door een of andere oorzaak verzwakte nieren kunnen niet van zelf beter wor den. Zn hebben behoefte aan een spe ciaal niergeneesmiddel. Het eenige, waarop de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen ooit aanspraak maakten, was dat zij een speciaal ge neesmiddel voor de nieren en blaas zijn. Als bij tijds met dit middel begonnen wordt, vóór de nieren ernstig ziek werden, die nen de goede resultaten duurzaam te zijn. Maar verwaarloos uw nieren niet te lang. To Goes verkrijgb. bij de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos Vlas- markt K 157. Eisch de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, voorzien van het han delsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de veipakking. Toe zending geschiedt franco rui ontv. v. post wissel a f 1.75 p. doos of' f 10 p. zes doozen. Ned. Herv. Kerk. De wegens het vele ijs in de Zui derzee uitgestelde bevestiging en intre de van den cand. C. A. Snoep, als pre dikant te Urk, zal nu naar de Ned. ineldl, plaats hebben op 25 Maart a.s. De Minister van Landbouw maakt bekend, dat granen en veevoederartikelen, die in de maand Maart worden toege>- wezen, tegen de volgende prijzen door de Regeering zullen worden afgeleverd Mixed Mais en La Plata Mais f 17.25, voertarwe f 17.25, voergerst f 17.25. voer- haver f20, boonen f25, alles per 100 K.G.. en Ainerikaansche lijnkoeken f200 per 1000 K.G., basis onbepaalde merken van La Plata zaad geslagen, bepaalde mer ken en soorten, ook schilfers naar de gewone verhouding. Al deze artikelen te leveren vrijboord opslagplaats der 'Regeering. Lijnnieel f21.70 per 100 K.G., inclu sief baal, bruto voor nette af fabriek. Samengestelde koeken f 19.72 per 100 K.G., netto af fabriek zonder verpak king. Zemelen, grind, f 17.50 per 100 K.G. gries f'2'2 per IOO K.G., inclusief baal, netto gewicht af fabriek of opslagplaats der Provinciale Brood-Commissie. Gerstafval f 17.50 per 100 K.G., haver - afval f 12.50 per 100 K.G., franco laatste spoorwegstation of veer, inclusief baal, bruto voor netto-. belangstelling voor Terborg en omstre ken. het land van den schilder dr. W. L. Bouwmeester. Wanneer deze streek straks ook bet land is van duizende natuurliefhebbers, zal dil voor een groot, deel aan „Schoon Nederland" te danken zijn. De reproducties vau dr. Bouwmeesters werken en de mooie foto's wekken wel op tot een bezoek aan dit pittoreske stukske vaderland. „V an kleine kleuter s", s 1 ie vin vier leesboekjes voor 't voortgezet lees onderwijs op de Christelijke scholen. Schrijver is Jobs. v. d. Bil. onder wijzer te 's Graventelg Jan Wiegman teekend e de illustraties; uilgever is G. B. van Goor Zoned, Gouda. Le vier boekjes hebben door inhoud handen aangegrepen zal worden. De op ons gemaakt. Hel wil ons voorkomen, dat wat de uitgevers hier bieden met belde handen aangegrepen zal worden. De op stellen zijn Irisch geschreven en zullen welen te pakken; de plaatjes zijn zeer mooi en getuigen van zin voor echten humor en al wat kinderlijk is. De typo grafische uitvoering van de boekjes, die elk Isflechts 35 cent kosten, laat niets te wenschen over. Mogen ze vele Christelijke scholen die nen. Het Sprookje van Amor en Psyche in het licht der Psycho analyse, door dr. J. A. Schroeder. Dil is een uitgave van de Hollandia-Drukkerij te Baarn. Het boekske zal ongetwijfeld de belangstelling genieten, welke het verdient. Scho.on Nederland (Uitg. A. I,. van Schaik Co. te. Bussum) wek.1 nu Gewapende koopvaardijschepen. Men schrijft aan de N. R. C. Ten onrechte zien velen naar aanleiding van het geval met de Melita in de al of niet toelating van bovenvermelde sche pen een kwestie uitsluitend tusschen Ne derland en Engeland. In dien zin na melijk. dat er alleen van Engels-che ge wapende koopvaardijschepen sprake zoude kunnen zijn. Men vergeet dat, zoo wij deze schepen niet weren uit onze havens, reeden en territoriale wateren, Duitsche gewapende gewapende koopvaarders een zeer gemak- kelijken toegang hebben. Van Emden b.v. is de toegang tot de Nederlandsche terri toriale wateren geheel vrij. Wij moeten vanwege de neutraliteit na tuurlijk beide partijen gelijk behandelen. Wat zoude men ©r van denken zoo- in een of meer van onze havens tal van Engelsche of Duilsche gewapende koop vaardijschepen kwamen te liggen? Zoude men dat bevorderlijk achten voor onze eigen veiligheid bij een eventueel con flict? En dan denke men zich in een (onzer havens-een tiental Engelsche naast een tiental Duitsche gewapende koop vaardijschepen. Doch genoeg om te doen zien dat onze iregeering wijs handelde door in Augustus '1914 dadelijk de deur te sluiten voor de bedoelde schepen. Geheel afgescheiden van de vraag of dit ten slotte aan de eene partij voordeeliger mocht kunnen blijken dan aan de andere, een vraag, die thans stellig nog niet zou te beant woorden zijn. Zou de mogelijkheid niet bestaan, dat een dienst met gewapende koopvaardijschepen van Emden naar Zee- brugge juist een groet voordeel voor Diytschland zou blijken Men zal bij eenig nadenken wel hegrij pen, dat het hier niet geldt een theoreti- tische kwestie van volkenrecht, en in zien, dat -onze regeering gebruik ma kende van haar onbetwist souvereinifeits- reoht het juiste middel koos, om een bedreiging van eigen veiligheid af te wen den en om bezwaren en groote gevaren te keeren uit de Nederlandsche havens. Prof. De Louter schreef aan de Nieuwe Courant „Naar mijn overtuiging, zou een af wijking door de Nederlandsche regeering van haar oorspronkelijk standpunt, uit gedrukt en verkondigd in haar Neutra- liteitsverklaring van Aug. '1914 op dit oogenblik een onvergefelijke zwakheid zijn, voortvloeiende uit vermeend eigen belang doch uitloopende op werkelijk be lang van uitsluitend één oorlogspartij en daarom een rechtmatige grief verschaf fend aan de tegenpartij, welks niet licht vergeven en vergeten zou worden". Over de grondwetsherziening. Over de beteekenis der Grondwetsher ziening polemiseerend met een inzender, komit het anti-rev. .,Arnhem?ch Dagblad" tot de volgende slotsom Minister Cort van der 'Linden moge aan „de palstaanders der linkerzijde" te gemoet gekomen zijn, de A. R. Kamer- club zou nooit haar stem aan dit grond wetsartikel hebben gegeven, indien de vrijheid van het hijzonder onderwijs daar in niet ware geserbieligd. HeL is misschien juist te zeggen, dat de schoolstrijd derhalve moet worden voortgezet. Dat .men van ©en indiening der onderwijswetten binnen drie jaar na afkondiging der nieuwe grondwet niet veel verwacht. Dat de rechterzijde op teaar hoede zal moeten zijn. dat i;i die wetten niets worde opgenomen wat onze vrijheid aantast. Hiertegenover staat, dat in het nieuwe art. 192 de rechtsgelijkheid tusschen open baar en bijtzonder onderwijs vastlegt. En dat dit artikel voor onzen strijd voor de vrije school geen beletsel is. Wanneer men gaat waardeeren winst en verlies, dan kan er natuurlijk verschil van gevoelen zijn. En wij stellen hot op prijs, dat do geachte inzender terecht op de tactische zijde van deze kwestie den nadruk .legt. en dat bij hem niet de groote woorden worden aangetroffen, waarmede enkelen de Kaïnerclub aanval len. Maar wij vertrouwen, dat indien hij ten slotte ook daarbij in aanmerkingi neemt enkele punten, die zich minder voor een openbare discussie leenen, het ook voor hem .vaststa;tt, dat deze grondwets herziening ons. iets anders bracht dan louter verlies. Ongelukken. Te Amsterdam is een 9-jarig meisje door een brouwers- kar overreden en enkele oo-genhlikken la ter overleden. -De man, die in den Haag te water was geraakt, is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Gistermorgen bad J. \V., op de Vee markt te Rotterdam bet ongeluk niet zijn duim tusschen een losgeraakte koe en een touw bekneld ie geraken, waardoor het lichaamsdeel ernstig gekwetst werd. Naar het ziekenhuis vervoerd, werd de duim aldaar geamputeerd. Te Melick werden oen dochtertje van ©en bakker door de tram beide boenen afgereden. Nekkramp. In het gezin van de familie S. te Pijn acker zijn 4 kinderen lijdende aan nekkramp. Te Breda heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. Re patiënte is ter verpleging opgenomen in het stedelijk ziekenhuis. Bij- een 21-jarig meisje te Heerenveen is nek kramp vastgesteld. Haar toestand is ern stig. Moord. In het Oostfriesche grens- plaatsje Aschendorf heeft een Servische krijgsgevangene vrouw M., haar dienst bode en een 70-jarigen man vermoord. De dader is gevat. Auto v e r b r a n d. Een viertal1 chauffeurs van 'de autogarage van den heer Straetmans te Maastricht waren met toestemming van hun patroon mei een auto gaan toeren. Maat op den avond ter hoogte van het dorp N'ijswitter, kan telde de auto; de uitvloeiende be-nzinia kwam met de vlam van de lampen in aanraking, zoodat de geheele auto in brand geraakte on niets dan het ijzeren geraamte overbleef. Niemand bekwam be duidend "letsel. Dorp s-i d y 11 e. Sedert Vrijdag avond (zoo meldt men uit Gusteran aan de Zutt. Ut.) branden in ons dorp 's avonds weer eenige straatlampen. Dit geschiedt waarschijnlijk mei het oog op de vei ligheid. Korten tijd geleden loch is in do Egyptische duisternis iemand tot de schou ders in liet water geraakt nabij de wo ning van den heer Peterkamp. De voorraden ongelooide huiden en "vellen worden door de regeering opge nomen. Te Haren is een gemeentelijke vleeschwinkel geopend, omdat de slagers weigeren regeeringsvarkens te verkoopen. Te De Bilt is overleden de heer J. B. Groenewegen, naar het „U. p." herinnert, de laatste zoon van den vroe- geren Amsterdamschen hortulanus J. G. Groenewegen. Gebrek aan hooi. In Friesland hebben tal van hoeren gebrek aan hooi. Door de enorme prijzen van liet kracht- voeler is 4it gebrek des be nijpender. Het hooi wordt eiken dag duurder, er wordt zelfs 10 cent per kilogram be taald, meldt het N. id. D. Sommige boeren met groote beklagen vee, bere kenen. dat ze tegenwoordig 1000 guldieni per week uitgeven, om hun vee le kun nen voeden. Buitenkans. Een bewoner van de Ridderstraat te Hattem zoo meldt 'de Zvv. Ct. had in zijn bergplaats een zeer zwaren steen. die. volgens zijn herinnering nog noodt va.n plaats ver anderd was; thans zou het geschieden, daar nien den steen wilde wegnemen. Na veel moeite gelukte het den steen te verwijderen; men deed een ontdekking, die den eigenaar der bergplaats deed wa tertanden. Na het verwijderen van den steen zag men een kelderopening; daar in afgedaald, voor zoover mogelijk, bleek, dat de kelder nagenoeg geheel met kalk was gevuld, welke daar dus al jaren ver borgen was gebleven. Een aardig voor deeltje in dezen tijd. Groote vechtpartij. Gister nacht heeft op den Schiedamschen dijk te Rotterdam een groote vechtpartij plaat» gehad tusschen een veertigtal Hollanders en acht Engelsche zeelieden. Het geval droeg zich als volgt toe, meldt de Msb. De Hollanders waren in een particu liere woning aan het fuiven, toen de Engelsehen voorbijkwamen en de vroo- lijke, opgewekte stemmen hoorden. De Ëngelschen, in de meening, dat de man nen in een café zaten, wilden eveneens binnengaan, hetgeen de Hollanders belet ten. Daarop ontstond een formeelc vecht partij, waar agenten van politie aan te pas kwamen. Er werden stevige klappen uitgedeeld, en daar de vechtersbazen aan de vermaning van de agenten om uiteen te gaan, geen gehoor gaven, werd doou een der agenten een paar schoten in de lucht gelost, wat succes had. De Engel schen vluchtten daarop hoen en spoedig keerde de rust weer, zonder ongelukken en zonder arrestaties. Plaatselijke beroemdheid. Een der meest typische personen zoo schrijft men uit Spijk aan ,,De Gelderl.' gaaf ons metterwoon verlaten. Wilson, een neger, geboren op dë Bermuda eila»- 1 den, kwam met een ploeg koleodrage*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2