Telegrammen, ws, Ingezonden Stukken. Koloniën. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. Marktberichten. Posterijen. Telegrafisch Woer bericht. Naar waarnemingen in den morgen Advertentiën. slechts een te- Een extra-col- cht, op 'f642.50. 45" verloor op ceel aan 't kor- i schroef. Men nden die losge dekt de Schade. o. 62 bevat de bevordering van estigd te Nieuw - avond werd in te St. Laurens orgel (kerkhar- ■rg) in gebruik commissie werd 1 J. Koole met ■rkeraad overge- op, dat het ver meer en meer betore leiding verkrijgen. De bes sprak naar vs. 4b en ves te gemeente op air het orgelspel kan bijdragen dienst. Dit bleek 'zingen der ver- Ps. 84 vs. 1, 150 geheel en De heer J. iW. ns, die het or- be speelde, gaf teel den inhoud al de gemeente Nog meer kwam gel uit bij het ;n, welke geko te verscheiden- t orgel in zijn n uitkomen. Nu iche loflied, dan iet droevig ern- zijn recht, n dienst dankte missie voor hare anciers, de Gebr. voor de goede oor hunne bij len organist voor ©lijk spel. w gehouden ge- aan de hier ge.- i:iging voor een- 5 verleend. Aan- bedoeld bij art. vastgesteld een ooken van kin- ar. Verder werd ig, waarbij wordt van drankloca- ïneden den 16- ftocht voor- den ger wordt vast- 4 stemmen be- Oost, teiwijl 3 Tazelaar wa in de commis- ijksinkomstenbe- Ihr. C. L. Pot- mmissie tot we- hr. J. Oudesluis. lier van de hoiv >ime zitting het omslag. W. dezer ge le candidaatstel- de vacature-dr. hebben op 30 houden op 13 zoo noodig op, ierk. (toez.), H. van d; te Groot- Lunteren; .te tz te St. Jacobi- en. c.a., Wr Scha- ieuvv-L oosdrecht, •d. de Pekeila, door naar Heer- in Dam te Wil- rlem is na prae- aar verklaard de m, cand. aan de Amsterdam de laar, cand. aan Lam voor de acte W. Wiestveer te ende bezorgdheid .Stand.", de laat- len gezondheids- naar Rutgers van loe wakker ziijn ■h blijkt wel, dat op bedenkelijke nen zich op het oor te bereiden, ten kring in het ing wekken, daar ook al kon hij ïeren, de kerken zijn zoo op prijs vieizien. Het blijkt e winter ook van jft. eit te Ziirich is ►r in de gemees- Doorenbos, geb- (Buiten verantwoordelijkheid Ko^iscded_ Mijnheer de Redacteur, In het slot van de besprekingen dei Md. Middelburg «•fc'jfSfSjfiJ bouw Maatschappij lees ]andbouwpr die mnf zeer zeker niet onopgemerkt zal voor in. i. zeer zeitei o warulecr zuiks wordt uit|eTpnro£nmin benarde tgen, zooals die thans worden medegemaakt. Bedoelde landbouwer zegt te gelooven, dat de Regeering alles doet wat zij kan in het algemeen belang, en dat men het 1 haar te helpen en haar bevelen bo te volgen Zie Mijnh- de Red., dit is nu eens de juiste taal waaruit zeer voel Van worden opgemaakt, ter bevordering en ter verbetering van nog zoo vete wan toestanden, die niet alleen bij de land bouwende, maar in zoovele andere krin gen gevonden wordt. Medewerking wordt gevraagd door land bouw van de landbouwers. Sterk is door den Minister hierop gewezen, eii zie hierl nu zulk een passend antwoord. Dat er dan moeilijkheden komen, gewis, een ieder kan hier over mee gaan doen en is men het er dan ook algemeen over eens, maar dat men zich die moeilijkheden zal moeten getroosten, dit is het zwaarste werk wat juist niet het minst door de landbouwende 'bevolking mag worden voorbij gezien. We beleven niet een normalen, maar abnor- malen tijd, een tijd waarin het. „Geef ons lieden ons dagelijksch brood" nog meer dan anders gevoeld wordt, nu de hongersnood, en hiermede zijn wij het met dezen landbouwer volkomen eens, voor de deur staat en schrikkelijk zal het zijn te moeten hooren niet te hebben medegewerkt om denzelve zoo lang moge lijk buiten de deur te houden. En nu de zaaitijd voor ons ligt, zoo krijgt ge als landbouwer een méér dan dubbele roeping te vervullenle bizondere bewerking uwer gronden, én ten 2e. do keuze der bezaaiing zooveel mogelijk te regelen naar de tijdsomstandigheden, zij het dan ook dat men met de vruchtwisse ling éenigszins in het gedrang komt; laat dit vooral niet zwaarder wegen, dan de zoo zeer gevreesde hongersnood. En hebt gij een rijken veestapel, stel er meer dan anders prijs op; ge ziet het voor uw oogen, de stapel begint tie dunnen, de varkensfokkerij, ze wordt ernstig be dreigd en de volgen zullen niet achter wege blijven; wat hierop volgen zal: dat de veestapel meer dan anders zal moe ten worden aangesproken, misschien nog wel vóór de dieren tot rijpheid zulten gekomen zijn. Allen dus aan de Regeering onzen steun toegezegd en opgetrokken als één man tegen den vijand, die onze tente nadert. M. d. R., ik dank u voor de medewer king in dezen, hopende, dat doze letteren mogen zijn in het belang van land en volk. M. De aanleiding tot de on lusten op Sumatra. Wybrands, di recteur van het „Nieuws v. d. Dag v. NecL-Indië", die van een reis door Su matra terugkeerde, geeft een beschouwing over de ongeregeldheden in Sumatra, die bij hoofdzakelijk toeschrijft aan overdreven heerendienst en te hooge belastingen vooral in Tapanoeli. Dit is de algemeonè indruk, zelfs in gouvernementskringen, zooals de inspectiereis van hot lid van den Raad van Indië Liéfrinck toont. Een officieel bericht zegt, dat de aanstoker van de onlusten op Samosir door de bevolking gevangen genomen is. Spuit, thans uw vruchtboo- men. De Rijkstuinbouwleeraar voor Zee land te Middelburg, de heer D. Bloemsma, meldt ons het volgende: Waar reeds onlangs in de „Middelburg- sche Courant" de aandacht door mij ge vestigd werd'op het gebruik van carbo lineum, kan ik het niet nalaten nog maals uitdrukkelijk te wijzen op het be- van het gebruik van carbolineum, oordeausche- en Californische pap tegen ziekten in de fruitteelt, temeer waar thans net thoge Weer benut moet worden en door minder mesten de ziekten tegen woordig meer en meer in omvang toe nemen. Het zijn vooral de bloedluis en kanker, naar tegen opgetreden moet worden. De eerste is te bestrijden met een 10 pet. oplossing, de tweede met een 8 pet. van vruchtb oomcarboli neum Bij het gebruik van oplosbare carboli neum vermenge men eerst die 10 of 8 carbolineum met wat warm water en vuile dan verder bij met koud water tot 100 L. onder sterk roeren. Dit bespaart eventueele schade en de kans op slechte oplossing. Verder wende men ook een 8 pet. op lossing aan tegen luizen en roode spin, die thans op de takken in eitjestoestamd voorkomen; de roode knopwonn in de trambozen; de spraitkever in 'de roode bessen en ook tegen Amerikaansche kruis- oessenmeeldauw. Men zij met het bessen «spuiten echter voorzichtig, indien de oppen reeds beginnen open te gaan. I i, °r5;ausche JiaP (een oplossing van Z kopervitriool en 1 K.G. zui vere kluitkalk in 100 L. water) wende jrl<?n jjan vooral tegen pere- en appel- schurft (vlekken op vrucht en blad), Mo- !"lla «fc- Bij appelschurft is ook gebruik maken van een Californische papoplos- sing van 1 op 5. Er is dan geen afval van blad te duchten, wat soms wel voor komt bij het gebruik van Bordeausche pap. Ten slotte is Californische pap (bestaan de uit zwavel en kalk) een zeer goed middel tegen de meer en meer optredende appelmeeldauw ongeveer 14 dagen voor den bloei der appelen aan te wenden. Voorschriften omtrent de bereidingswij zen der verschillende besproeiingsmidde- len zijn tegen betaling van 2 centen ver krijgbaar aan het Instituut voor Fhytopa- thologie te Wageningen. Eiland Tholen. 'Na de ingevallen dooi is bij nader onderzoek gebleken, dat, ge lijk gevreesd werd, de wintergranen over het geheel veel door de vorst hebben ge leden en verschillende perceelen omge ploegd en opnieuw bezaaid zullen moeten worden. Ongelukken. Een tweetal kin deren te Heerlerheide hadden op straat een dynamiet-patroon gevonden en wier pen deze in de kachel, waardoor de pa troon ontplofte. Een der kinderen ver loor vijf vingers, terwijl ook het andere ernstig gewond werd. Te Kerkrade is iemand onder een kolentrein geraakt en doodgereden. Verzuchting van den eers ten minister. Hoe kan men mij toch verwijten, dat mijne verklaringen steeds korter worden, terwijl men steeds tot mij zegt: „Kort, (Gort) van der Linden!" (Hhl'.) Nekkramp. In het gasthuis te Eindhhoven is een milicien uit Uden aan nekkramp overleden; de landstormplich- tige de K. te Driebergen is ook aan nek kramp overleden. In de Maria-stich- ting te Haarlem is een militair, met ver lof uit Laren, aan nekkramp overleden. In liet ziekenhuis te Leiden is de 30- jarige B. aan nekkramp overleden. In Nieuwerkerk is een geval van nekkramp geconstateerd. Volks voeding. Sedert einde Fe bruari wordt te Amersfoort van gemeente wege tegen kostprijs warm middageten ge reed gemaakt, om den anderen dag soep en stamppot, tegen 12i/2 cent per liter. In de eerste week werden 646, in de tweede 731 porties verstrekt. Op uitnoodiging van B. pn W. is, on der voorzitting^ van den wetliouder van openbare werken, een commissie gevormd, welke de Jnwoners opwekt terreinen, die zij ter beschikking hebben, te (doen) be bouwen met aardappelen of peulvruchten, clan wei hhun (grond ter beschikking te stellen om die te doen benutten door werkloozen. Hoe LI o yd George zijn dag v e r d e e 1 d. In de „Daily Mail" vertelt een Amteri- kaansch journalist van de dagelijksche gewoonten van Lloyd George, den eersten minister van liet Vereenigid Koninkrijk: „David Lloyd George is iederen dag zestien uur bezig, in het algemeen van 's morgens zeven uur tot 's avonds elf Er is geen miunitiewerker of soldaat in de Britsche legers, die meer eenvoudigen, eerlijken arbeid in één dag doet dan die Eerste Minister. De gezette Welshman, die den 8©n De cember met vrijmoedigheid de bureaux van Dowmingstreet no. 10 binnenwandel de, oni: het commando over het Brit sche rijk te aanvaarden, had toen een record van langer dan twee jaar uit- puttenden o o rl o g s t ijd - arbeid achter- zich; en hij had zijn werk met zulk een kracht gedaan, dat het in gewone tijden de ge zondheid en zenuwen van een gemiddel den Engelschen staatsman-van-voor-dei^ oorlog zou hebben gesloopt. Hij begint 's morgens om zevön uur, dan 'is bet. 's winters even donker als te midder nacht. Twee groot© portefeuilles, vol documenten, die zijn onmiddellijke aan dacht dringend vragen, worden iederen avond in 's ministers particuliere apparte menten door zijn secretarissen gereed go- zet. Hij neemt er onder het aankteeden, al kennis van, krabbelt er zijn instructies op, of wel legt ze appart voor nadere overweging. Zoo werkt hij anderhalf uur door, tot om half negen het ontbijt roept. De ontbijttafel bij de familie Lloyd George is begrijpelijkerwijs gedurende do eerste weiken van de nieuwe regeering geen huiselijk samenzijn geweest. Eon of twee ministers, officieren of economische specialiteiten zijn meestal genoodigd, en een levendig discours duurt tijdens den maaltijd voort, die precies half tien ein digt. Dan gaat de Eerst© Minister naar zijn bureau, en neemt kennis' van de drin gendste oorlogsaangelegenbeden, waar van de telegramlmen 's nachls zijn binnen- geloopen. Daarmee is hij bezig van tien tot elf uur. 't Spreekt vanzelf, dat alleen de be langrijkste correspondentie onder zijn aan dacht gebracht, wordt. Een heel corps van particuliere secretarissen, die Lloyd Geor ge zoowel aan het ministerie van mu nitie als aan dat van oorlog toegevoegd bleven, verdeelt zooveel mogelijk de Stuk ken over de hoofden der betrokken depar tementen. Klokslag elf uur begint het belangrijkste van iederen dag; de vergadering van den Oorlogsraad. De leden van dit klein jen bijna alvermogend comité zijn dagelijks in conferentie met andere leden van het kabinet. Officieren van leger of vloot, speciale medewerkers van de regeering en diplomaten van de bondgenooten kun nen worden opgeroepen om geraadpleegd te wordenalles en nog wat betreffende de leiding van den oorlog wordt overwogen en besproken. Gewoonlijk loopt de con ferentie om twee uur af. Aan het tweede ontbijt besteedt Lloyd George nooit meer dan drie kwartier. Óf- ficieele personen worden dan tevens uit- genootligd om ongedwongen him adviezen te geven. De Eerste Minister zelf praat weinig. Hij luistert liever naar de miede- deelingen en uiteenzettingen zijner gasten, die, ieder over zijn eigen werk, inlich tingen geven. Vijf minuten voor drieën is de minister beschikbaar voor speciale conferenties niet gasten, wier positie eischt, dat zij in bijzonder gehoor onlvangen woiden. Be zoekers van dien aard zijn b.v. ambassa deurs en gezanten, zoowel van geallieer de ais van neutrale staten, hooggeplaatste officieren van de legers der bondgenooten, leden der geallieerde ministeries en par lementsleden. Gewoonlijk zijn er dagelijks vijftig per sonen, die zulk een audiëntie aanvragen, maar meestal worden er niet meer dan tien ontvangen. De audiënties duren tot drie uur. Van halt vier tot half zes wordt ge woonlijk een tweede bijeenkomst van den Oorlogsraad gebonden. In deze namiddag zittingen worden beslissingen genomen aangaande de belangrijkste kwesties in zake de diplomatieke militaire en ma ritieme situaties op de verschillende oor logsterreinen. Lloyd George lioort alles aan wat gezegd wordt, en hij weet zijn ongewone eigenschap van snel te kunnen beslissen, te gebruiken. Tusscihen zes en acht uur, den tijd voor het diner, heeft Lloyd George terns een paar minuten voor zijn gezin, kan hij vel eens visite ontvangen ot' aandacht schenken aan zijn particuliere correspon dentie maar de namiddagbijeenkomst van den Oorlogsraad neemt dikwijls die beide uren in beslag. Soms wordt .het o\er achten eer het diner kan beginnen. Ook dan staan de zaken niet stil. Er zijn altijd twee of drie gasten die van eon of ander speciaal onderdeel van den oorlog 'meer weten dan de Eerste Minister, en die daarom Zijn uitgenoodigd om' den minister wat van hun kennis bij te bren gen. Tusschen negen en tien uur loopt het diner af. Om eli uur gaat Lloyd George naar bed, en 's morgens om half zeven, zeven uur is bij weer bezig met zijn beide porte feuilles vol stukken vóór het ontbijt door te zien. Zoo gaat het zes dagen per week. Zondags 'is het betrekkelijk rustig, hoe wel bijna zonder uitzondering onver wachte oorlogsgebeurtenissen de "rust ver storen. Als de minister de stad kan ver laten voor de „week end" dan trekt hij naar een klein buitenhuis, vlak bij Lon den, maar bij blijft voortdurend telefonisch in verbinding met zijn secretarissen. Het is te begrijpen, dat de strenge werkrcgel van Lloyd George hem met vergunt geregeld in het Lagerhuis 'te ver schijnen. Hij heeft, na de overdracht van de leiding van hot Huis aan Bonar Law geen precedent willen scheppen, maar al leen aan de klaar gebleken noodzake lijkheid van concentratie willen toegeven." St. PETERSBURG. Revolutie uitgebroken Twaalf Doemaledea hebben een uitvoerend Comité gevormd en hebben het volk achter zloh. Het garnizoen van de hoofdstad, 30.000 man, heeft zich solidair verklaard met de revolutionairen. Alle ministers in de gevange nis, Engelhart is tot commandant van St. Petersburg benoemd. Zondag was de orde reeds hersteld. VLISSINGEN. Hedennacht heeft aan boord van H. M. kruiser Gelderland een ketelontploffing plaats gehad, waarbij een stoker direct werd gedood, 9 stokers zwaar gewond werden van wie een onderweg overleed, en vier stokers licht gewond. Hedenmiddag te 12 uur kwam de Gelder land alhier op de haven en werden de gewonden door het personeel van de ver- banidplaats-afdeelinjg per ziekenauto's en ziekenwagen naar de ziekenhuizen te Mid delburg en Vlissingen overgebracht. Aan ,het station bevonden zich onder de be langstellenden meerdere vrouwen en fa milieleden van opvarenden van de Gel derland, die in groote onrust verkeerden over het lot hunner nabestaanden. De meesten konden direct worden gerustge steld na, aankomst van de boot, maar een vrouw had onder de slachtoffers een naast familielid en viel flauw toen zij dit vernam. Wij vernemen nog nader, dat een der opvarenden door het afsluiten van den stoom erger heeft weten te voorkomen. BERLIJN. Tot lid van den Duitschen Rijksdag (vacature-Liebknecht) is de soc. dem. Stahl gekozen met 12860 stemmen tegen 3930 op dr. Mehring. KOPENHAGEN. Uit Bergen: Tien AToor- sche s.s. zijn voor 11 millioen kronen aan Italië verkocht. DEN HAAG. De oorzaak van de ketel- ontploffing a.b. H. M. Gelderland is on bekend. Er was vermoedelijk een defect aan den stoomketel. Een deksel is er afgeslagen.' DEN HAAG. Op twee Chineezen na is de geheelo bemanning van het vergane schip Ares gered. BERLIJN. (V.D.) Uit Haparanda wordt gemeld, dat de revolutie zich tot Moscou en andere steden in midden-Rusland heeft uitgebreid. Alle particuliere spoorwegver keer is gestaakt. HELLEVOETSLUIS. Het Noorsche s.s. Stavanger, geladen met graan, is heden getorpedeerd. De bemanning is hier aan gebracht. BERLIJN. Uit Genève: De Parijsche censuur laat alle berichten over de on lusten in Rusland door. AMSTERDAM. De groote scheepvaart zal in geen geval vóór 17 Maart hervat worden, want de Duitsche admiraliteit, heeft zich nog niet in verbinding kunnen stellen met alle zeestrijdkrachten. PARIJS. De minister van oorlog heeft na een incident over den luchtvaartdienst ontslag genomen. ARNEMUIDEN. Woensdagavond werd alhier de jaarvergadering gehouden van de vereeniging voor bijzonder lager on derwijs op Gerei, grondslag. Op gebrui kelijke wijze opende de voorz. (te heer P. Boone Pz. Sr., de vergadering en wijst in zijn openingswoord op de goedertieren heden des Hoeren. Het verslag van den Secretaris, den heer J. Pöuwe, kon van vooruitgang gewagen, evenals dat van den penningmeester, dhr. C. Klaasse. In de vacature L. v. Eenennaam werd de afge- tredene met op 2 na algemeen© stemmen herkozen, die de benoeming aanvaardde. Een nalezing voor de weduwen van voor 1916 overleden onderwijzers bracht f2.74 op, met de schoolcollecte en sommige giften kan Arnemiuiden nu f 13.32 zenden. Alsnu wordt het woord gegeven aan het hoofd der Chr. School dhr. J. J. C. v. d. Graaff, met het onderwerp: 'tbe- vred igingsrapport. Gemakshalve bepaalde spr. zich by de volgende punten: 1. Wat is ons beginsel;; 2. Wat behelst het rapport; 3. Is ze overeenkomstig onze beginselen, ja dan neen. Ons beginsel wordt niet gevoerd om politieke redenen, is .derhalve geen poli tiek, maar staat geheel en al op zich zelf, hoewel onze tegenstanders beiden politiek cn schoolkwestie, vereenzelvigen. Onze beginselen zijn die, welke neerge legd zijn in bet bekende Unierapport. De geachte spreker zet in zeer korte trekken van 't rapport uiteen, en vergeet daarbij niet te wijzen op 't oeconomisch voordeel en nadeel, maar voegt daaraan 'toe, dat zich dan ook de ,'maars zullen Jaten gelden. Wat betreft de overeenkomst merkt do referent op, dat niet één der artikelen onze christelijke beginselen schaadt. Toch is ze nog een onbevredigend rapport. Ze is slechts een hulpmiddel om tot ons einddoel te geraken, het tusschenstation der beide hoofdstations, waar de trein blijft stilstaan, daarom met nieuwen moed onder den zegen Gods onzen schoolstrijd volstreden. Het stemde spreker dankbaar, dat God bij onze tegenstanders 't licht ,deed opgaan van de rechtvaardigheid on zer zaak. Hiermede eindigt spreker zijn referaat, die zich verheugen mocht in een aan dachtig gehoor. Na het debat, waarin nog eenige ge dachten nader toegelicht werden, sloot de voorzitter de vergadering, waarna. Ds. J. Runia voorging in gebed. Bondsrin g„WestZuid-Beve- lan d en Noord-Beveland".. Woens dagavond 14 Maart hield de bovengenoem de Bondsring zijn gewone Biddagvergade ring in de Geref. Kerk te Wolfertsdijk, Om 6 uur werd de vergadering door vr. W'. Braamse geopend met het. zingen van Ps. 1476 en gebed. Daarna las hij Jes. 25 en riep de aanwezigen een harte lijk welkom toe. Inzonderheid d© bezoe kers en bezoeksters, jtlaar ook verdien den de vrienden van Kamperland en Co- lynsplaat een woord van lof en bemoedi ging, de laatste vereeniging was zelfs met 10 leden tegenwoordig. Ga zoo voort! Na de gebruikelijke huishoudelijke za ken kregen we het onderwerp „De verhou ding van de J. V. tot de Knapenvergade- ring" van C. Lokerse van Heinkenszand. In verband met een 5-tal stallingen sprak hij over de Knapenvergadering als een zaak der ouders. Zij zijn aanspra kelijk voor de opvoeding hunner kinde ren. De 'Jongelingsvereeniging daarente gen gaat van de jongelingen zelf uit. Beide, zoowel Jong. Ver. als Knapen- vergadering zijn middelen ter opvoeding in de Geref. levensbeschouwing en stu ren beide aan op zelfwerkzaamheid en zelfstudie. Ook leidt de Knapenvergade ring op tot do Jong. Ver. Er moet dan ook tusschen die twee nauw contact bet- staan. De jongelingen kunnen meewer ken tot oprichting eener Knapenvergade ring en zoo noodig als leider fungeeren. Do Knapenvergadering zij aldus een nood zakelijk instituut, kan niet gemist wor den in ons volksleven. En daarom geen adspirantleden. Dit is een verkeerd en slecht geval in onze vereenigingen, die bet karakter inboet, het peil van de ont wikkeling der leden tegenhoudt en doo- dend werkt op den geest der adspiranten zelf. Make men alzoo overal propaganda voor een Knapenvergadering. Op dit interessante, en leerzame on derwerp volgde een drukke bespreking, waaraan wel acht vrienden deelnamen. Nadat deze vriend was dank gezegd voor zijn uitmuntend werk, verkreeg L. Meeuwse van Nieuwdorp het woord om te spreken over „Het gebed op de J. V." Op uitnemende wyze werd dit prachtige opstel voorgedragen, waarin spreker de volgende gedachten ontwikkelde: 1. De noodzakelijkheid van het gebed; 2. De inhoud van het gebed, om ten 3de stil te staan bij de vraag: Door wien behoort gebeden te worden Van de noodzakelijkheid moet ieder christen doordrongen zijn. Reeds van zijn prilste jeugd moet hij daaraan behoefte hebben. Op de Jong. Ver. mag dat dan zeker niet gemist worden. Ook daar is steeds behoefte aan de.gemeenschap met God. Immers de Jong. Ver. wil juist kwee ken menschen, die straks zullen strijden om Gods Naam te verheerlijken. In dat gebed zullen worden voorgedragen aan den Heere de nooden van de Ver., der leden, van land en volk enz. De verga deringen behooren door den voorz. met. gebed te worden geopend, terwijl het slui ten met dankzegging aan de oudere leden kan worden opgedragen. Ook hierop volgde eenige bespreking. Inmiddels was het uur van eindigen aan gebroken. De inleider werd bedankt voor zyn werk en ds. de Jafljtr sloot de verg. met dankzegging. (Ongecorrigeerd.) Bernstorff over oor'logsmor g olijk he id. Graaf Bernstorff, de terug gekeerde Duitsche gezant in de Vei". Sta ten, werd te Kopenhagen geïnterviewd door een redacteur' van het „Berl. Tage- blatt". In dit gesprek stelde de redac teur den gezant de vraag: Of naar zijn meening ooiiog met Amerika komen zal? „Wie kan dat zeggen?" meende graaf Bernstorff. „Wellicht kan U.E. daarover toch eenig vermoeden hebben". „Ik zoomin als een ander. Dat hangt van onze duikbooten af. Als wij een Ame- rikaansch schip in den grond boren krjjgen wij wel oorlog". „En Engelsche schepen, die Ameri kanen aan boord hebben?" „Dat is wel niet hetzelfde", zeide do gezant. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen. GOES. Aan den heer W. L. van de Linde is met ingang van 12 Maart 1917 eervol ontslag verleend als tijdelijk on derwijzer aan de O. L. school voor M.U.L.O., alhier. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Maart 1917. Mej. Marie Harnig, Goes; J. Janssen, Sittard; J. Mulder, Middelburg; G. Mun sterman, Nijmegen; Mej. E. J. v, d. Dries- sen Mareeuw, Goes; de Hamer, Amers foort; P. v. Eennaam, Hansweert; H. Hamelink, Amersfoort MIDDELBURG, 15 Maart 1917. Ter graanmarkt van heden wa- de aanvoer gering. De noteering onveranderd. Witteboonen f af per H.L. Bruine- boonen f31.a f33.— Kroonerwten f30,— a f32.- per 100 K.G. Boter 10272 a 107", ct, Particulieren 110 ct. Eieren per 100 f7.80 a f0.—Particulieren 18,20. Eieren Veilings Ver. f7.80 a f8.40. Eenden eieren f 7.a f 0. Ganzen eieren f12.a flB. Kalkoen eieren f0.a f0. Poule Pintade eieren f0. Zwaaneieren f Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f 83.50, Patent olie f85,50, Lijnolie f59,per H.L. con tant per 6 w. fl kooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f240 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f29,— per 104 stuks; harde Lijnkoeken f29,50, Lijnmeel f28,50 per 100 K.G. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Oostburg, 14 Maart 1917. Erwten f 28.a f 31.Bruine Boonen f30.— k f33.—. van 15 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.1 te Sku- desnaes, laagste nabij 755 te Oost-Duitsch- land. Verwachting tot den avond van 16 Maart: Zwakke tet matige tot Oostelijken wind; meest licht tot halfbewolkt; weinig of geen neerslag; lichte vorst 'snachts. Wei nig verandering van temperatuur over dag. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JOHANNA TRAAS Weduwe W. Otte, in den ouderdom van 72 jaar en ruim 8 maanden, T. DEKKER-Otte. C. DEKKER. L. DEKKER. Baarland, 13 Maart 1917.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3