Telegrammen. Afloop verkoopinpen, aanbestedingen enz Burgerlijke Stand. Reclames Overtollig urinezuur. Kerknieuws. Onderwijs. Leestafel. Landbouw. Gemengd Nieuws. leen in den jachttijd onbelastbaar zullen mogen losloopen; dit voorstel werd met 5 tegen 1 stem, die van den heer Groeno- wege, aangenomen. Do heer Quakkelaar was niet kennisgeving afwezig. Ter af lossing van de annuïteitsbetaling voor den woningbouw werd besloten een leenlng ad f 7:100 aan te gaan op korlen termijn. De hier Rijnberg besprak de wensche- ii jk hei 1 van het aanstellen van een con ti uien of molkonderzoekcr; nu de melk- verkoupers toeslag genieten acht hij dat billijk. Do voorzitter meende, dat de re geling hiervan nog al omslachtig en kost baai' zou zijn. Ook wonschte de heer Rijnberg sommige huizen aan de kleine kaai te verkoopen. De voorz. zou de kaart eens nazien. Urinezuur, weinig bekend in de dagen van eenvoudige, natuurlijke leefwijze in de buitenlucht, is een vergift binnen het menschelrjk lichaam gevormd door over werking, het gebruik van vleesch, zorgen, laat naar bed gaan en gebrek aan rust. Als ,gij u gedrukt en moedeloos gevoelt, zwak, zenuwachtig en vermoeid, gij last hebt van hoofdpijn en aanvallen van dui zeligheid, is het waarschijnlijk, dat zich te veel urinezuur in het gestel ophoopt. De nieren dienen al het overtollige urines- zuui uit het. bloed te filtreeren. Rugpijn en abnormale water!oozing zijn het eerste protest van zwakke nieren, en bij a erzwakte nieren heeft, urinezuur spoe dig de overhand. Dan bestaat gevaar voo'1 niergruis, rheumatiek, spit, ischias,- wat irzucht of verharding der aderen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verster ken zwakke nieren, maai' bij minder zware voeding, en meer frissche lucht, lichaamsoefening en slaap werkt het ge neesmiddel spoediger. Vrij drinken van wal er is ook behulpzaam. foster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren en helpen deze om de ver giftige afvalstoffen behoorlijk uit het licl aam te verwijderen. Dit geneesmiddel regelt de urine-organen en is van groo- te waarde bij niergruis, -steen, water zucht, rheumatiek, rugpijn, spit. en alle uri nezuuvkwalen. Wacht u voor namaak onder gelijk- lui lende namen. De echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen dragen de handtee- kening van James Foster op de verpak king en zijn te Goes verkrijgb. bijl de Pa iuw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending ge chiedt franco na ontv. v. postwissel 1.75 pu doos of f 10.p. zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Zondag j.l. nam ds. Steenbeek te IJ; endijke, afscheid van zijn gemeente, m<'t een predikatie over Lucas 22:32a. Den 'naar Abbekerk c.a. vertrekkenden 1c >raar word toegezongen Gez. 224:1, na dat hrj was toegesproken door consulent ds. J. van Beek van Waterlandkerkje. Aanwezig waren ds. Posthumus van S< hoondijke, ds. van Ruytenberg van Oostburg, ds. Puttert van Aardenburg. De heer P. Wijngaarden Lzn., hulp prediker te Bergentheim, nam Zondag j.l. ai scheid van zijn werkkring aldaar, we gens vertrek als predikant naai' de Ned. Herv. Gemeente van Waarde (Z.-Bov.), sprekende over Hebr. 13 vs. 8. Het kerk gebouw was overvol. In den dienst weid hij namens den kerkeraad toegesproken door Dr. W. Westhoff, van Hardenberg, die verzocht te zingen Psalm 121 vs. 4, waarna de plaatselijke ouderling br. B. J. Luchies nog een hartelijk woord sprak en liet zingen Psalm 134 vs. 3. Geref. Kerken. Bedankt voor Sellingen door .1. Rolman to Oostwolde. Beroepen te Nieuw-V eerdinge T. L. Kroes te Coevorden; te Hindeloopen en Stavoren J. Post te Gees (Dr.); te Scharondijke en Eikerzee E. J. van Voorst te BorsseleDriewegen. (Hbl.) Kapelle. Gister werd in de Gerefor meerde Kerk aan het einde van de mid daggodsdienstoefening waarin Ds. J. H. Donner van Breda bet. woord bediende, door Z.Eerw. bekend gemaakt, dat door een broeder der Gemeente een gift van duizend gulden was ten geschenke ge geven tot afbetaling van het voor enkele weken geleden in gebruik genomen kerk orgel. Met dankbare blijdschap werd deze inededeeling vernomen. Moge des Heeren iegen rusten op den milden gever, zoo wel als op de verrassend groote gave, en doe Hij de Gemeente, erkennende \yat haar in dien broeder geschonken is, met alles in Hem eindigen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sliedrecht en voor Mur- merwoude door H. Visser te Leeuwar den. geleden", want, terwijl hij met zijn vin ger naar den zolder wees, sprak hij: „daar hangt voor f 600". (Historisch). Voor eenigen tijd, aldus meldt de Ned., kwam een predikant op huisbezoek bij een eenvoudigen landbouwer. Men sprak o.a. ook over de tractementen der predikanten. „Ik heb er vroeger nooit over nagedacht", s/prak de boer. „Ik meende dat de dominé's geen klagen hadden. Toe vallig echter keek ik voor een paar dagen in mijn stoel gezeten, naar den zolder. Mijn oog werd bepaald bij het spek cn vleesch dat er hing. Toen begon ik te rekenen. „En nu, dominé, nu kan ik be grijpen, dat er in de pastorie gebrek wordt Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken mej. D. N. Lee-n- liouls te Schoonclijkc. Prijsvraag voor M.U.L.O. Door do veroeniging voor M.U.L.O. is een prijsvraag uitgeschreven voor eon plan van organisatie voor de M.U.L.O.-klassen De ingezonden ontwerpen moeien met een andere hand dan die van den bewer ker of met een schrijfmachine zijn ge schreven. Ze moeten geteekend worden met een spreuk of ander kenteeken en vergezeld gaan van oen verzegeld coü- vert, dat dezelfde spreuk of hetzelfde, ken teeken tot opschrift heeft en den naam van den ontwerper bevat. Vóór 15 October 1917 worden de ontwerpen ingewacht bij den Voorzitter dor Veroeniging voor M.U.L.O., don heer A. M. Borren te Breda. Er worden uitgeloofd: een eerste prijs van f 250, een tweede va n f 10O en een derde van f 50. De bekroonde ontwerpen blijven het eigendom van de Vereeniging voor M.U.L.O., die ziich voorbehoudt, ze in overleg met den schrijver in druk te doen verschijnen. De jury beslaat uit de heerenA. Rionks, Inspecteur van het. L.O. in de 3e Inspectie, J. J. Verbeetcn, Schoolop ziener in het district Breda, \V. Uitten- bogaard, Iloofd eener bijzondere M.U.L.O.- School 1:e Arnhem, J. J. Koster van Groos, Hoofdonderwijzer aan eene open bare M.U.L.O.-School te 's Gravenhage en A. M. Borren, Voorzitter van het Hoofd bestuur der Vereeniging voor M.U.L.O. to Breda. De voorzitter geeft desgevraagd nadere toelichting. (Vod.) Nu do kwestie van de invoering van den zomertijd weer voor de deur staat, beginnen zich sommige gemeente besturen in Schouwen en Duiveland en Tholen weer onrustig te voelen en zinnen op maatregelen om er geheel aan te ont komen. Wat do school betreft, levert, dat de groote moeilijkheden op. Het komt, ons het meest, gewenscht voor geen voorbarige besluiten te nemen en voorloopig afwach tende te blijven tot de discussies hier over in de beide Kamers geëindigd zijn. De Minister is nu met. de 'bezwaren der landarbeiders bekend en zal door de ad viezen daarover uitgebracht ze wel we ten te wegen en te overwegen. Dezer dagen is verschenen het eer ste nummer Van het „Maandblad voor de Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag te 's Gravenhage", onder redactie van dr. K. Dijk. Het wil krachtig propaganda voeren. Aid. Z. L. M. De afdeeling Zie- rikzee hoopt op 17 Maart, de afd. Noord- Bevoland op 19 Maart 'te Kortgene, de afd. Oostburg op 20 Maart, de afd. Goes op 20 Maart en de afd. Tholen op 21 Maart te vergaderen. Te Goes wordt aan de orde gesteld een voorstel van eenigo loden tot afschaffing van do gebruikelijke verloting van voor werpen na de algemeene vergadering. Japen gaat door. De Rotterdammer teekent aan: Een merkwaardige statistiek kwam in het weekblad In- en Uitvoer voor den scheepsbouw in 1916. Overal in Europa valt bij vroegere jaren vergeleken stilstand en achteruitgang te constateeren. Reusachtig alleen was de vordering van Japan. Japan blijkt in 1916 driemaal zoo veoi scheepsruimte te heb ben geproduceerd als in 1915. Zoo gaat Japan dooi' en baant zich den weg voor de heerschappij ter zee. Zoo komt gestaag nader het gele ge vaar, dat het verdwaasd Europa ten val zal brengen. Ongelukken. Te Terapel is in den nacht een soldaat der grenswacht doodgeschoten. De dader is onbekend. Een 6-jarig zoontje van den landbouwer M. te Weero is door het ijs gezakt en verdronken. Gisteren is de 70-jarige v. d. V. te Anjum bij het water schep pen in een sloot geraakt en verdronken. Het zesjarig meisje van den arbeider S. te Havikkerwaard, dat Zaterdag bij het vuurtje stoken zulke ernstige brand wonden kreeg, is in het Diaoonessenhuis te Arnhem na hevige pijnen overleden. Gisteren is in de uitgravingen van het Wilhelm.ina-kanaal in de Ensohotsche baan te Tilburg verdronken gevonden de 56-jarige ongehuwde J. v. d. P., wonen de aldaar. Een smokkelaarsdorp. Eeni gen tijd geleden deelden we mede, dat hij huiszoekingen te Didam groote hoe veelheden vet en andere smokkelwaar ge vonden waren. Tengevolge van deze ont dekking zijn een aantal personen uit het ilorp uitgewezen. Onder hen bevinden zioli meldt het Hand., rijke landbouwers en... de gemeente-ontvanger. De laatste kreeg een week uitstel om zijn zaken te rege len. Oplichtingdoormiilitairen Men schrijft aan de „N. Ct." uit Ede Bij herhaling worden de neringdoende ingezetenen -dezer gemeente en in de om geving opgelicht door alhier in garni zoen liggende militairen. Men heeft op gemerkt, dat -die oplichtingen hot drukst worden gepleegd in dezelfde week, waar in eon gedeelte van het garnizoen naar elders wordt verplaatst en vervangen door andere troepen. De opsporing der daders wordt dan zooveel te moeilijker. Zoo zijn de afgeloopen week verschillende horlo gemakers opgelicht, zoowel hier als t.o Bennekom en te Wageningen. Overal werd dezelfde truc- toegepast. De soldaat komt in den winkel en vraagt dameshorloges op zicht. Hij wil er zijn meisje een cadeau geven, maar zij kan dien avond toeval lig zelf niet uit. Twee horlogemakers hier, één te Bennekom, die zes horloges mee gaf, en één te Wageningen zijn ito du- pen der liistorie geworden. Geldafpersing. Maandagavond omstreeks 7 uur is in de Imrberg „Het Baarsje", tusschen Gouida en Waddinx- veen, door twee individuen, een ontslagen gemeentewerkman uit. Gouda, J. genaamd, en een straatmaker uil. Botterdam-, D. genaamd, een poging gedaan, om de oude lieden in dat café woonachtig, door be dreiging met een revolver, geld af te persen. De bewoners, een oude man én vrouw en een dienstmeisje, hebben echter aan den eisch niet toegegeven. D. lieoft, getracht twee keer tc schieten, 'doch hot, wapen ketste beide malen. Tusschen den ouden man en de twee indringers is een worsteling ontstaan. Op het geroep van „moord" door het meisje, zijn zij ten slotte gevlucht. De gemeentewerkman uit Gouda is intusschen door de Goudscho politie gearresteerd. De ander is nog voort vluchtig. Zorg v oo de toekomst. Door de firma B. W„ en II. ter Kuile te En schede worden eenige II.A. grasland go- legen achter hare 'fabrieksgebouwen, aan haar arbeiders afgestaan, ten einde daarop aardappelen, erwten of boonen te verhou wen. Het pootgoed en de mest zullen kosteloos door de firma beschikbaar wor den gesteld. De Chemische fabriek „Naaiden'' .geeft aan ieder van haar vaste werklieden de beschikking over 150 vierk.M. grond voor bet verbouwen van aardappelen en groen ten. It u w e 1 ij k en duikboo t. In Lon den is voltrokken het huwelijk van Sir Edward Newhouse met mad.He Germaine Haucock. Dit huwelijk zou niet zoo de al gemeene belangstelling hebben getrokken, wanneer het, niet een interessante voor geschiedenis had gehad. Sir Edward New- house dankt de kennismaking niet. zijn vrouw ,aaneen Duitsehe duikboot. Het schip, waarmee hij naar Engeland ging, werd getorpedeerd. Sir Edward New- house wist een van de passagiers, ren jong meisje, te redden, en dez© ongewone kennismaking van een van de pïeest be kende Engel sche aristocraten en een to taal onbekende steno-typiste had tot ro mantisch slot een huwelijk. Afgesneden. Heden zullen m-eer dan 5000 ingezetenen van Den Haag de mededeeling ontvangen, dat zij, te be ginnen met 17 dezer, voor 14 dagen of een maand worden afgesloten van toe voer van gas, omdat zij meer gebruikt hebben -dan de verordening toeliet. Het meerendeel der overtreders Inoet onder de betere standen gezocht wor den. Talrijke Belgen behooren er ook toe, Evenals verschillende bekende inrichtin gen. (Vader!.), Nekkramp. Tp Venlo hebben zich eenige gevallen van nekkramp voorgedaan. Woningen te Volendam. Ver moedelijk zullen in den loop des jaars ruim 50 woningen te Volendam gesloopt moeten worden, door de onvermijdelijke verhooging van den Zuidpolder-Zeedijk. De Raad van Edam heeft nu een stuk grond aangekocht, waarop weder nieuwe huizen kunnen geplaatst worden. Ontduiking oorlogswinst- belasting. Het Hbld. meldt, dat tegen den zoogenaamden accountant Joseph V., kantoorhoudend te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en domicilie houdend in Den Haag, door een van de inspecteurs der directe belastingen te Amsterdam pro ces-verbaal is op-gemaakt, en ingezonden hij de politie, op grond van het feit, dat hij bij- ,een- onderhoud ten kantore van den inspecteur in tegenwoordigheid va.n den rijksacoountant opzettelijk on juiste mededeelingen zou hebben gedaan, wat gebleken zou zijd, toen de rijksac oountant in tegenwoordigheid van den in specteur een boekonderzoek hield ten kan tore van de firma, waarvoor deze z.g. accountant de belastingaangifte kwam ver dedigen. De heer V. ontving voor deze bemoeiing f3000. B(j een vechtpartij! gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond op den Zeedijk te Amsterdam en vechtpartij over ©en vrouw. Daarbij werd een 20-jarig bewoner der Ridder straat met een mes of ander scherp voor werp zoo ernstig in den rug gewond (ver moedelijk werd de long geraakt) dat hij kort na aankomst in het Binnengasthuis waarheen hij was overgebracht, over leed. De vermoedelijke dader, een jonge man van eveneens 20-jarigen leeftijd, werd kort na het gebeurde gearresteerd. Hij schijnt zich i n de vechtpartij te hebben gemengd en daarbij den doodelijken stoot te hebben toegebracht. Bij zijn verhoor door den com missaris van het bureau Warmoesstraat, die hom /net het lijk van den verslagen© confronteerde, ontkende hij evenwel be slist. Verschillende getuigen hebben echter bc zwarende verklaringen voor hem afgelegd. Het wapen, waarmede het misdrijf is ge pleegd, was nog niet gevonden. Een stout stuk van graaf Zeppelin. Van den pas overleden graaf Zeppelin wordt een koen ruiterstukje ver teld, uit den Fransdh-Duitschen oorlog van 1870, waardoor de toen jonge graat' zich naam maakte. Aan het hoofd van een officiers-patrouille wist hij door de eerste en t woede Fransche linie te komen, en alleen vandaar weergekeerd, bracht liij op 25 Juli 1870 berichten mee, die voor het verloop van de gebeurtenissen van Augustus 1870 van groote beteekenis zijn geweest. Het was een romantisch ruiterstukje, met de sabel in de vuist had de patrouille door een Fransch gar nizoen moeten jagen. Allen, die met Zep pelin waren gegaan, sneuvelden, hij al leen kwam op een paard van een Fransch huzaar, die hij in oen tweegevecht had gedood, terug. Nieuwe industrie in Noord- Brabant. Over de in Noord-Brabant te vestigen nieuwe industrie, waarvan en kele weken geleden sprake was, kan de „Tijd" thans nadere bijzonderheden me- dedeelen. Naar men uit goede bron ver- neeml heeft zich een combinatie gevormd, die zal exploiteeren een glasfabriek te Don gen. De fabriek zal worden opgericht te Dongen aan het Wilhelminakanaal, in een door natuur en ligging zeer bevoo-rreche omgeving, terwijl het tevens in de plan nen der ontwerpers ligt, een aantal riante arbeiderswoningen aan de fabriek te ver binden. De onderneming zal beginnen met een kapitaal van een halt' mil-lioen, en zoodra, de vorst uit den grond is, zal met den bouw begonnen worden. Een buitenkansje. De bewoner van een huis in den Houttuin te Rotter dam, had oen ouden schoorsteen, waar van de binnenwanden met een dikke laag verf bedekt waren. Uit nieuwsgierigheid krabde hij op een plaats de verf weg en vond een gekleurde tegel. Een algeheele schoonmaak volgde, met, het gevolg, dat twee tegel-tablea.ux te voor schijn kwamen van hoogen ouderdom en groote waarde. („R. N.bl.") GOES. Aan den heer W, L. van de Linde is met ingang van 12 Maart 1917 eervol ontslag verleend als tijdelijk on derwijzer aan de 0. L. school voor M.U.L.O., alhier. MIDDELBURG. Het verkeer over do LangevieleBinnenbrug alhier is sedert Maandag voor de tram en voor voertui gen en sedert gisteren ook voor voetgan gers gestremd in verband met het, breken van de as van do brug aan de zijde der Langeviele. Thans brengt men een noodas in en hoopt morgen het verkeer te voet tijdelijk te kunnen heropenen. Ver moedelijk Maandag a.s. zal het opnieuw gestremd moeten worden om alsdan de herstelde as in 'te brengen, waarmede men dan 'Donderdag hoopt, gereed te zijn. Het verkeer voor tram en voertuigen blijft gestremd totdat de herstelde as is geplaatst. In het verkeer voor voetgan gers wordt voorzien door een geïmpro viseerde pont van de gemeente en een van een ondernemend roeibooteigenaar. De eerst bedoelde pont zet voor niets, do 1) wee de voor een kleine vergoeding over. Velen, die tegen het vrij lastige inklimmen in do bootjes op zien, pre- fereeren echter een eindje om te wan delen. Een kijkje aan de brug toonde ons beter dan anders is te zien het drukke verkeer over deze brug, van be woners van dat stadsdeel en van 'tZand en van tramreizigers. Met ingang van morgen zal alhier worden aangevangen met de distributie van erwten, boonen, rijst, havermout, gort en zeep op de bonboekjes. Bon no. 1 van (teder boekje is geldig van 1529 Maart. Bij wijze van proef is' aan de hoof den der o.l. scholen opgedragen weder om 's middags ook school te geven, met dien verstande echter, dat alleen 's mor gens mag worden gestookt. DEN HAAG. Omtrent 'de vermoedelijke opbrengst van de Oorlogswinstbelasting wordt medegedeeld, dat deze waarschijn lijk zal blijven beneden de laatste raming van 120 millioen. Men zal al zeer tevreden zijn wanneer dit bedrag in de drie jaren, gedurende welke deze belasting zal wer ken, gezamenlijk zal worden bereikt. De opbrengst uit Amsterdam .zal niet meer dan 20 en die uit Rotterdam hoog stens 24 millioen bedragen. DEN HAAG. Het Gerechtshof, uitspraak doende in de zaak Schroder (redacteur Telegraaf) veroordeelde beklaagde tot 3 maanden gevangenisstraf. Na het uitspre ken van het vonnis riep een juffrouw van de publieke tribune: „Nooit, troep gewetenlooze schurken!" De vrouw werd uil, de zaal verwijderd. De verdedigers van den heer £5chröder hebben besloten in cassatie te gaan. Aan het verslag van de Zeeuwsche Hervormde Diaconesseninrichting ontleo- nen wij: In het afgeloopehr-jsKür is veel hulp gevraagd, die gelukkig nimmer geweigerd behoefde te worden. Het werk werd ver richt door de zusters Hartog en van Duffelen, die kwam in de plaats van zuster Clasina Jens, welke zuster Margaretha Punselie verving, die door ziekte genood zaakt, zeer tot haar leedwezen haar ar beid hier moest neerleggen. Dit was ook het geval met zuster Neeltje van Duffelen, wier verzwakte gezondheid ten slotte, hel Haarlemsche huis deed besluiten, haar een tijd van rust. te geven. Haar plaats werd ingenomen door zuster Janke Buurs- ïna, die een tijd naast en met zuster Hartog de zieken verpleegde. Ook dit mocht niet van langen duur zijn. Zuster 'Hartog meende te moeten solliciteeren naar een jplaats als wijkzuster bij een Groene-Kruisvereeniging, en met 1 Febr. van dit jaar verliet zij ons, die ook door de patiënten, die zij geholpen had, niet licht vergeten zal worden. In 't geheel werden 5157 bezoeken af gelegd. \an deze werden er 39 in Nieuwland gebracht, op 't Zand, Nieuwe Vlissingsche weg, Breeweg en Tramsingel 342, en op Brigdamine 4. Uil het Hurgronjefonds schonken de be- heerderen een prachtige gift, f 250. Dankbare patiënten zonden meermalen een geschenk in geld. Familieleden van ge storvenen eerden op deze wij'ze hun na gedachtenis. Van niet geringe beteekenis was de opbrengst der busjes, die door verscheidene families in hun huis ge plaatst, de waarde van het kleine op tast bare wijze toonden. Wij zijn zeer erken telijk voor al deze bewijzen van sympa thie, doch met dat al komen wij er toch niet. De tijden zijn bang. Voor menige vereeniging, wij weten het. Wij kunnen er ook over mee praten. Dit jaar sloot met een tekort van f500. Toch willen we het werk niet inkrimpen. Het mag niet, en het kan niet. Doch dan moeten we ook op den steun van onze staclgenooten kunnen blijven rekenen. En wanneer dan ieder, die daartoe in staat is, iets doet, is de arbeid der diaco nessen verzekerd en kan de hulp en de troost zoo onmisbaar in donkere en droe ve dagen .worden gegeven. liet Bestuur bestaat uit: N. M. de Ligt, Voorzitter; Mr. A. A. de Veer, Vice-Voor zitter; II. R. Struve, Penningmeester; Mevr. Fak Brouwer—De Decker; Jonkvr. Van Doorn; Jhr. Mr. Dr. W. A. .J Snouck Hurgronje; Js. de Visser, Secretaris. De Raad van Vlaanderen heeft zich reeds vanaf het begin harer werkzaam heid in het bijzonder liet vraagstuk van de wegvoering der arbeiders aangetrokken. Van zeer goed ingelichte zijde wordt ons medegedeeld dat de afvaardiging, die door den Raad van Vlaanderen naar Berlijn gezonden werd, ter bevoegder plaatse der nijksregeering de aangelegenheid ter sprake gebracht heeft, nadat zij reeds .voor dien bij den gouverneur-generaal stappen in dien zin bad gedaan. Aan de afvaardiging werd de verkla ring gegeven, dat ze ervan verzekerd mocht zijn, dat een welwillend onderzoek iu deze zaak zou worden ingesteld, en dat. aan haar wenschen zou tegemoet gekomen worden, zoover de omstandigheden dit slechts toelaten. DUSSELDORF. Gisteravond had een vergadering plaats waarin besloten is, tot de oprichting van een Ver. tot be vordering van Duitsch-Vlaarnsche belan gen. i LONDEN. Ten gevolge van onze be schieting ontruimde de vijand gisteren het voornaamste verdedigingsstelsel op de eerste toppen van de heuvelreeks ten W. van Bapaume over een front van 3 Va mijl. KARLSRUHE. Uit Petrograd wordt ge meld, dat op uitnoodiging van den Tsaar een samenkomst van alle staatshoofden der Entente zal plaats hebben. BERLIJN. Uit Stockholm wordt ge meld Donderdag hebben groote arbeiders onlusten te Petrograd plaats gehad. De ar beiders bestormden winkels én fabrie ken. De politie moest ingrijpen. Twintig personen werden gedood en 100 gewond. De president van de Doema verklaarde, dat de revolutionaire beweging een zoo- danigen omvang heeft, dat ze een natio naal gevaar beteekent. Hij zond een Jtoerier naar het hoofdkwartier, om' den Tsaar te verzoeken de tegenwoordigerogcering te ontslaan en een nienw ministerie te benoemen, dat het vertrouwen der Doema bezit. Axel. Voor den verbouw van do Geref. Kerk, Kerkdreef, waren de laagste in schrijvers: H. v. Luijk, timmerman, P. de Jonge, metselaar, H. Iloebé, schilder, A. Sommeijer, smid, tot oen gezamenlijk be drag van f 35041.40. Aan hen werd het werk gegund. Van 13 en 14 Maart. MIDDELBURG. Gehuwd: G. N. Boo gaard, jm. 22 j. en P. Dunnes, jd. 21 j. Bevallen: Ph. Abbenbroek, geb. de Vriese, d.; T. M. Biesen, geb. Meijer, z.; H. C. van Hulst, geb. Kieboom, d. Overleden: .1. Ponse, 73 j., ongeh. d.; T. var. Sorge, 86 j., wed. v. J. Rijkse; P. Labruyère, 75 j., wed. v. W. P. Touburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2