Vergadering van den „Koopniansbond." Bi ne land Uit (te Provincie Reclames. Zoo dikwijls te wijten aan Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. nu luidt, nog zoo kwaad niet. Juist uit paedagogisch oogpunt I Tabak en sigaren zijn dus voortaan contrabande voor jongens beneden 14 jaar. Verder is er niet veel van belang ter sprake gebracht. De heer v. d. Leeuw mag zijn speech tegen het heffen van sasgeld voor industrie-mossels nog eens herhalen, als B. en W. deze industrie werkelijk belagen. Thans was er echter geen sprake van. De heer Von Schmidt heeft ook nog don tijd om zich te pre paren ren voor oen bes houwing over het verschil tusschen visch en mossels, en de beer Dekker zal 't nog wel eens hebben over do sociale positie der vrouw. Allemaal onderwerpen voor 'n volgende vergadering. De politiek van Minister Treu b. Het „Hbld." verneemt, dat binnenkort een der leden van de Tweede Kamer gebruik zal maken van de on.angs dooi den voorzitter in uitzicht gestelde gele genheid om, in verband met de reden van het aftreden van den heer Van Gijn, aan Minister Treub, in openbare verga dering inlichting te vragen over de po litiek, die hij denkt te volgen in zijn fi- nanciëel beleid. Inwisseling van zilver bons- De St.ct. bevat een Kon. besluit hou dende wederopenstelling van de gelegen heid tot inwisseling van de zilverbons. Hierb\j wordt bepaald, dat tot en met 31 Dec. 1917 de bij1 Kon. besluiten van 20 Maart 1915 en van 31 Maart 1915 ingetrokken zilverbons van f 1, van f2 50 (beide ouden vorm) en van f5 ten kan tore van Financiën te Amsterdam tegen wettig betaalmiddel zullen kunnen wor den ingewisseld. Het gewapende stoomschip Princess Melita is na inne ming van water en proviand weer naar zee vertrokken. Boa z Eergisteren hield de Patroonsvereeni- ging Boaz te Utrecht eep drukbezochte buitengewone vergadering onder presidi um van den heer H. Co ijn. Tot leden van het hoofdbestuur wer den gekozen in de vacatures D. Schut en A. van Leeuwen, de heeren J. W. Reese te Amsterdam en H. P. Veldhuis te Sneek. Vervolgens kwam in behandeling het volgende reorganisatievoorstel van het hoofdbestuur De algemeene vergadering enz., van oor deel zijnde, dat de organisatie der ver- eeniging om met vrucht weikznam te kun nen zijn in den zin als bjj haar oprich ting werd bedoeld, wijziging behoort te ondergaan, spreekt als haar gevoelen uit, dat het wenschelijk is, dat Boaz zich splitse in a. een Christelijken Boerenbond; b. een Christelijken Werkgeversbo-id; c. een Christelijke M.ddenstandsver- eeniging; elk met een eigen bestuur en die voorts ook geheel zelfstandig zijn, maar in ge regelde samenkomsten van gedelegeerden van de drie vereeni gingen overleg ple gen ten aanzien van gemeenschappelijke belangen. Na eenig debat nam de vergadering het reorganisatie-voorstel aan. Met ingang van 1 April a.s. is door den Commissaris der Koningin be noemd tot veldwachter in de gemeente Hengstdijk, C. Martinet te St. Jansteen, zulks ter vervanging van A. v. Gijsel, wien met ingang van d enzelfden datum eervol ontslag is verleend. Op de dorpen in Walcheren begint er veel gebrek aan drinkwater te komen. De meeste regenbakken zij leeg ol bijna leeg. Moge het daarom spoedig regenen. Het is ook langen tijd geleden dat het geregend heeft. Waar een waterleiding is, zooals in Zuid-Beve'.and, wordt het gemis zoo niet gevoeld. Jammer dal (wellicht door den oorlogstoestand) men met de plannen om ook geheel Walche ren van leidingwater te voorzien, nog niet ver gevorderd is. Middelburg. -Met 'den trein van half vier kwamen hier gisteren soan 50 Belgische kinderen, die hier eenigen tijd in het weeshuis zullen worden verpleegd. Te vens bevonden zich in den ten -de kin deren die naar Vissingen moesten. Bij deze aankomst "had een aandoen lijke ontmoeting plaats. Plotseling klonk het over het perronMon papa, mon papa 1 Een der voor Vi sn,«:i bestemie ionge- tjes had in een geïn:ernee den sul aa', die hier weikzaam is, zijn vader he.kend. Het was voor vader en kind een groote blijdschap elkaar na ruim twee jaar te rug te vinden. De jongen mocht nu hier blijven. Jammer dat de vader binnen kort naai- het interneering.-.kamp moet terugkeeren. Roes. In dank ontvangen door den pen ningmeester der uijk.erp.eg ng i ld voor bewezen hulp der vvijk/.uster. Gistermiddag zjjti per trein van 3 uur 'n 2ö-tal Belgi who kin ie en gear riveerd, die, dank zij de goede zorgen van hei locaal comité van Santé a l'cn- fance" hier gedurende een week of zes door particulieren ve.zorgd zullen wor den. 't Gaf een lieele druk'.e aan den trein. Niet alleen liet af.cheid van de zich nog in den trein bevindende kinderen, die naar Middelburg en Vlissingen zouden gaan, maar ook de verwelkoming door de comité-leden, de h er vertoeven lo Belgen en tal van Goesclie kinderen gaf heel wat beweging. De kindoren werden gekeurd en ver volgens bij verschillende burgers onder gebracht, die do kleine b eekneusjes vol gens voorschrift zullen voeden en koes teren. Bij de intrede van de Belgische kin deren in onze stad hal nog een vrij ernstig ongeluk plaats. Ze wgren onder geleide, natuur.ijk van een groote kinder schare juist voor de Soci.teit V.O.V. geko men, toen een rijtuig van N- te B. in volle vaart kwam aangereden, met hel gevolg dat het 9-jarig zoon;je van den hoer J. v. d. P. uit de L. P. v. d. Spiegel traat er on Ier raak e. Twee wie len gingen den knaap over de beenen. Hij werd aanstonds in de Soci teit V.O.V. bin nengedragen, waar de heer Sinke hem bereidvaardig ontving en bij tond. Dr. v. d. Har.st, inmiddels gewaarschuwd, con slatoerde dat nie s geb.oken was. Later werd de knaap, die nog veel pijn had, door zijn vader huiswaarts gedragen. Hedenmiddag was de toestand zeer be vredigend. De knaap, d.e nu onder be handeling van den huitdok er, dar. Coe- nen is, heeft aan een been nog wat pijn, doch Zal vermoedelijk weer sipoedig hersteld zijn. Maandagavond zal hier de algo- meene ledenvergadering gehouden worden van de Vereen. De Ambachtsschool, al hier. Zondag 1.1. zijn alhier bij den heer C. J. van Liere, Melksalon op tie Groote Markt, 2 fiet en ontvreemd, name'ijk een van den heer B., van Kloetinge, en een van'den heer d. R., van Noord Beveland. Een der fietsen stond op de binnenplaats, en de andere op den stoep voor den salon. De politie "heeft een onderzoek inge steld. Hansweerd. Gistermiddag passeerde hier de onlangs te Vlissingen geïnterneerde Duitsche duikboot. De reis zal door het kanaal van Zuid-Beveland worden voort gezet. Wolfaartsdijk. Maandagavond hield de a.r. kiesvereeniging haar jaarvergadering. De voorzitter der vereeni ging, de heer J .van Wijckhuij e, opende het samenzijn op de gebruikelijke wijze en las yoor Ps. 93. In verband daarmee sprak hij een toepasselijk openingswoord. Na 'tle zen der notulen van de vorige jaarver gadering bracht, de penningmeester ver slag uit van den staat der financiën. De aftrede.nde bestuursleden, de heeren G. Weijns en L. Valkier werden met al gemeene stemmen herkozen. Na de pau ze leverde de voorzitter een inleiding over de Evenredige Vertegenwoo d'g'ng. Daarop volgde een zeer bre-dvoerige en nuttige gedachten wisseling. De heer A. Nagelkerk© eindigde het samenzijn met dankzegging. Terneuzen. Eergisteren is hij, officieel© candidaatsteiling voor de raadsverkie zing als eenige candidaat gekozen ver klaard, G. de Ridder (lib.), pfschoon ook de A. R. en de It. K. Kies ver. dhr. P. de Bakker hadden gecandideerd. Nader blijkt, dat de secretaris der R. K. Kies- ver., die do lijd. voor laatstgenoemde moest inleveren, zich een dag vergiste en voornemens was gisteren Zijn lijst bij den burgemeester in .te leveren. Men dacht nu zoo ineens, op een gemakkelijke wijze van een verkiezing af te komen. Dat is niet juist, want gisteren is bij den Burgemeester bericht ingekomen, dat de heer dr. v. Nes voor het raadslid maatschap heeft bedankt.. Mlodeiburo. Gisterenmiddag hield de „Koopmansbond" een ledenvergadering in de kleine zaal van liet Schuttershof, welke vergadering druk bezocht was. De voorzitter, de heer C. Polderman, deelde male, dat zou worden gesproken over de aardappelen en over tie distri butie van groenten. De vice-voorzitler, de heer Jac. L. A. de Lange, wees op den kritieken tijd, dien de kooplieden doormaken. Tot voor korten tijd was dit niet zoo erg, omdat de overheid te Middelburg eeu oogje dicht deed. Nu is daar, door een ingezonden stuk in ide Vlissingsche- Courant en het werken van het sociaal-democratisch ge meenteraadslid van Vlissingen Lintdeijer, verandering in gekomen en is door de overheid gelast nauwlettend toe te zien op de naleving der distributiewet. Spr. brengt hulde aan den bu gemeester voor zijn zorg jn de voorziening van aard appelen, al is die ook nu spaak geloopen. De maximumprijzen, voor groenten vast gesteld, zijn bespottelijk laag en de boe ren en hierin hebben zij geen onge lijk zullen hun groenten aan het vee voeren jn plaats van ze voor gemeen schappelijk voedsel te verkoopen. Spr. wijst op het resultaat van de staking in de veiling en liel volgen van dit voorbeeld door de kooplieden in an dore plaat en. Namens het bestuur stelt spreker de kooplieden voor, eenparig te weigeren de stad van groenten te voorzien, zoolang geen andere maatregelen door de regee ring worden g-namen en hiervan bij ge zegeld adres aan den Minister kennis te geven. Uit de vergadering werden verschil lende vragen gedeld, o.a. of men dan re geeringsartikelen kan weigeren en wat gedaan moet worden mei den voorraad vatgroenten. van de kosten de gemeente moet dragen. De secretaris, de heer J. Flipse, zegt, dat het« niet over de regeeringsartikelen gaat, maar over de groenten gekocht op de vrije markt. Een der aanwezigen wees.' er op, dat van een staking van verknopen, als pten daarbij niet alle artikelen, ook 'de regee- ringsgroenten, betrekt, niet veel terecht zal komen Voor dat laatste voelt ook de heer de Lange wel iets, maar hij is bang, dat dan personen zullen worden aangesteld om de regeeringsgroenten te verkoopen. Wel wijst spreker er nog op, dat de regeerings groenten slechts weinig gezonden worden. Do aanwezige zelf ingemaakt»- groenten kunnen niet in de behoefte van do stad voorzien. De aardappelen zouden, als ziij er zijn, kunnen worden uitgeleurd. Spr. gelooft, dat de overheid in de gemeente de billijkheid zal inzien van de actie. Uit de vergadering werd gevraagd wat de kooplieden zullen doon, die eigen groenten hebben. Van andere zijde werd er op aangedrongen alle verkoop van wat ook te staken. Ook werd opgemerkt, dat de distributie- kosten door de gemeente moeten wor den betaald, maar dat die dat niet doet. Zoo is er bij den distrihuant kool ge komen voor 4Y2 cent, die hij ondanks de kosten van lossen enz. niet duurder mocht verkoopen. De distribuaut deelt mede, dat hij ver lof heeft gekregen, gezien inwegen enz., 5 cent te vragen voor de bed.oe'.de kool. Als er weer een wagon komt zullen de kooplieden zelf le artikelen moeten afhalen. Wat er dan overblijft, zal voor het publiek verkrijgbaar worden gesteld. Er werd geprotesteerd tegen het dra gen van de risico van onderwicht door de kooplieden; er moet gecontroleerd worden wat notlo aan de kooplieden wordt afgeleverd van de regeeringsarti kelen. Een der andere leden vroeg om aan de regeering verhooging der maximum prijzen te vragen. De secretaris deelde mede, dat er po gingen aangewend worden de regeerings artikelen te verkoopen over de veiling; dan Zou men ook daar niet moeten koo- pen. Verschillende sprekers voerden nog het. woord, waarbij er o.a. nog op gewezen werd, dat de buitenkooplieden door zul len gaan met verkoopen. De voorzitter wees er op, dal ook op liet uitzaaien van groenten de maximum prijzen een slechten invloed zullen heb ben. Dhr. de Lange gelooft niet, dat men lang op verandering zal moeten wach ten, als men krachtige maatregelen neemt. Een voorstel werd gedaan om alleen te weigeren den vérkoop van groenten waarvoor ina.vimumprjjzcu zijn vastge steld. Een der aanwezigen zeilde nooit mede te gaan met de staking om ook vrije groenten niet te verkoopen. De voor zitter zeide, wat heden vrije groenten zijln, het morgen niet meer zijn. Anderen meen den, dat alle kracht moet worden bijge zet, De heer de Lange wees er op, dat ook de Zeeuwsche Landbouw-Mij. en waar schijnlijk ook de veilings vereen, hij de re geering pogingen tot verandering zullen doen. Nog werd er op gewezen, dat de exporthandel hoogere prijzen besteedt, dan de tusschenhandel mag besteden. Voor het totaal staken met groenten- verkoop waren slechts enkele leden. Voor het verkoopen van uitsluitend regee ringsgroenten was niemand te vinden. In tusschen waren enkele bestuursleden van de veilingsvereen. ter vergadering gekomen en deelde de heer Ton, vice- voorzitter, mede, dat het bestuur zoo juist besloten heeft de inbrengers aan te raden de groenten, die aan maxi mum- prijzen onderworpen zijn, uitsluitend op de groote veiling te brengen. De beer de Lange wees er op dat de toestand voor de kooplieden er dan nog slechter op wordt en hij1 betreurt het, dat het bestuur der vei lings vereeni- ging niet meer rekening heeft gehouden met de belangen der kooplieden, die toch ook lid der veiling zijn. De heer Ton zegt, dat hij als koopman gaarne mede helpen wil verandering te brengen. De graentence n tra te heefl dan ook te zorgen voor de voorziening in de behoefte aan groenten te Mid de '.burg. liet besluit van de vellingsvereenigiing dekt volkomen de werkelijkheid, want Maandag werden er reeds geen peen en koolrapen aangevoerd. Er werd nog met klem op gewezen dat op de regeeringsartikelen niets ver diend kan worden. Gevraagd werd van andere zijde, of men wel mag medewerken om zijn eigen zaak ten gronde te richten; want bij wei gering van verkoop van regeeringsartike len zullen die artikelen toch langs anderen weg worden verkocht. Deze spreker wijst or op, dat groote aandrang moet worden toegepast op het zenden van regeerings groenten, waarbij de kos'en dan door de overheid worden beko tigd. Iedereen moet dan verplicht zjjn deze te be trekken. De heer de Lange zegt, dat er voor meerderen financieel© moeilijkheden aan dat betrekken zijn verbonden. De heer Ton wijst er op, dat in ge wone omstandigheden toch ook moet wor den ingeslagen. Van andere zijde wordt er op gewezen, dat de inslagen veel grooter zijn, omdat zij voor langeren tijd moeten d,uren. Op de veiling koopt men drie maal in de week, bij de regeering soms 14 dagen tegelijk. "Weer een ander lid merkte op, dat de gemeente de groente, die niet aan den waggon wordt afgehaald, moet op slaan voor de kleinere koopl.eden, waar- Er kan dan ook drie maal in de week worden afgeleverd. De heer de Lange meent, Bat dan al les op die wijze moet worden afgele verd, en de kosten van inkrimpen enz, voor de gemeente komen. Opgemerkt werd, naar aanleiding van een vraag, dat 'de regeering geen kleinere hoeveelheden tegelijk wenscht te zeulen, lit de vergadering werd nog eens met klem er op gewezen, dat alles wat ge daan wordt, niet mag worden beschouwd als een afkeuring van hetgeen tot nu toe door den burgemeester is gedaan, want hiervoor is alleen groote lof uit te spre ken. De nood dringt echter een stap ver der te gaan. Algemeen werd goedgevonden een com missie te benoemen, die bij den burge rmester den algemeenen wensch zul be pleiten om de regeeringsartikelen netto tc kunnen betrekken, waarbij de kosten lussctwrn bruto en netto voor rekening dor gemeente komen. Na eenige besprekingen werd besloten het bovenstaande alleen te vragen voor de groenten en niet voor aardappelen, waaraan volgens de aanwezigen voldoen de verdiend is. Thans werd overgegaan tol benoeming eener conilmissie. Er werden uitgebracht 44 stemmen. Benoemd werden de heeren Jac. I.. A. de Lange met 33, C. S. Schout 33, en H. Wondergem mot 2t5 stommen. Verder verkregen de heeren B. Lejjnse 22, A. Breel 13 en C. Flipse 6 stemmen. De gekozenen namen hunne benoeming aan; en nog werd toegezegd bij den burgemeester ee.n goed woord te dóen voor de kooplieden, die ofschoon even buiten ide gemeente wonende, ge re ge ld in de stad leuren, opdat, ook zij regeeringsgroenten kunnen ontvangen, en zo-o .noodig hij ide groentenoentrale op verhooging van het percentage voor bin- nenlandsch gebruik aan te dringen. zorgeloosheid. De meeste huidkwalen en de verschil lende vormen van aambeien (jeukende, bloedende en uitwendige aambeien) zjjn gewoonlijk te wjjten aan ee.n verkeerd» leefwijze en verwaarloozing. Een te rijke voeding, onvoldoende li chaamsoefening, onregelmatige en opge houden stoelgang, te weinig slaap, en overwerking leiden tot bloedziekten, ver stopping en zenuwachtigheid drie ge wone oorzaken van eczema, dauwworm, gordelroos, psoriasis, puisten en aam beien. Een eenvoudige, geregelde leefwijze en de gezondheidsregels, die het gezond ver stand ons zegt, zijn de beste voorzorg. Tot bestrijding van het ongemak en tot genezing wordt Foster's Zalf aanbevolen. Deze bizondere zalf bevat alle noodige verzachtende, antiseptische en genezende eigenschappen. Zij past de meest gevoe lige of ontstoken huid, en geeft verzach ting vanaf de eerste aanwending. Een voordeel is, dat de zalf niet te spoe dig opdro ogt en niet te ge makkei (jk kan worden weggewreven. Bij het gebruik verdwijnen spoedig de ellendige prikke ling, jeuk en ontsteking en Foster's Zalf bleek succesvol zelfs bij hardnekkige ge vallen van inwendige, uitwendige en bloe dende aambeien. Ook bij winterhanden en -voeten, huiduitslag eu insectenbeten. Geen huis diende zonder Foster's Zalf te zij"n. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgh. bij de Paauw Co. C. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Annaland, B. J. Werther te Fiedel. Bedankt voor Hasselt, door Ph. J. Vreug- denhil te Sprang; yoor den Burg (Texel), door J. H. Vaandrager te Passé. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterzee, S. van Leeuwen to Houwerzijl. Bedankt voor Vinkeveen en voor Zui- lichein, door E. Zwiers te Woudsend. Ds. B. Pol hoopt Zondag 8 April van gemeente te Vlissingen afscheid te nemen en Zondag 22 Apiil in zijn nieuwe gemeente te Boskoop zijn intrede te doen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Leerdam, J. Jongeleen te Noordeloos. Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken de dames C. Aar- noutse te Groede, M. F. Dees te Aar denburg. Ongelukken. De militair uit Ammerstol, die door een trein werd aan gereden en zwaai- werd verwond, is gis teren in het ziekenhuis overleden. Per autoziekenwagen is te Amsterdam naar het Binnengasthuis vervoerd en aldaar opgenomen een 40-jarige vrouw, die was aangereden door een fietsrijder en zoo danig was gevallen, dat zij vermoedelijk een hersenschudding heeft bekomen. Schandelijk. In Friesland is groot gebrek aan regenwater, zoodat zelfs bakkers slootwater voor hun bedrijf moe ten gebruiken. Te Garijp voorzag de wel gevulde regenbak der openbare school in de behoeften van dat dorpbaldadige han den hebben nu hij nacht daarin petro leum geworpen. Het port zegel van 4 et. zal in verband met. het nieuwe tarief voor briefkaarten worden ingetrokken. Brand. Gisterennacht word brand ontdekt in een barak op het kazerne- terrein te Assen, waar werkplaatsen voor klcer- en schoenmakers zijn gevestigd. De barak brandde geheel op, gereedschap pen, geweren, dekens enz. gingen ver loren. Vermoed wordt, dat de kachels 's- avonds te voren niet gedoofd zijn zooals behoort te geschieden en dat dit de oor zaak is geworden van het ontstaan van den brand. De barak diende niet voor naohl verblijf van manschappen. Gesmolten zee-ijs. Van het eiland Marken, waar gebrek aan water heorscht, wondt gemeld: ,,De mannen trekken na met bijl, juk en manden naar den dijk, en hakken in zee groote brokken ijs los, die ge smolten worden, om daarmee de wasch te kunnen doen. -Sommigen gebruiken zelfs dit gesmolten zee-ijs voor het zetten van. koffie o.n thee, daar, naar zij zeggen, de zoute smaak door de vorst uit het water verdwenen is," Oude Amsterdammers Ito.ritmeren zich dat voordat de waterleiding gereed was, men hier in dm winter lietzelfde mid del t ocpaste om aan drinkwater te kont-en Men 'hakte op den 'Amstol of in <jte grachten flinke brokken ijs. los en z»tte die overeind. Na een nacht was dit ijs „uitgevroren" en de zoute („brakke") smaak was, wanneer het. ijs gesmolten was, verdwenen.. De moord te 'sGravenhage. In zake den moord, gepleegd op den adjudant-onderofficier Gall in de Alexan- der-kazerne, tasten justitie en politie nog in het duister. Do brandkast, staande in het kantoortje van G„ waarvan de sleutel vermist wordt, is geopend, doch vertoont voor zoover althans tot dusver was na te gaan geen sporen van open- sluiting. H a r t e 1 o o z e ouders. Te Lante ren werd Zaterdag in eon arbeidersgezin een ongeveer 8-jarig knaapje vermist, dal in zijn jeugdig leven nog weinig liefde ondervonden had. Ongeveer 30 uur later vonden medelijdende buren het beklagens waardige kind in de schuur achter éen hoop hooi verborgen, waar het uit angst voor slaag was weggekropen. Van koude en uitputting kon het arme knaapje toen niet meer op zijn beenen staan. Een kranig broedste r. Het mag voorzeker als een zeldzaam feit «or den vermeld, dat te Hintham bij 's-Her- togenbosch een kip van W. v. Stiphout tijdens de jongste bittere koude winter dagen in haar nest in een hoekje van de schuur op den grond vlak tegen een buitenmuur van 12 eieren tl kuikens heeft uitgebroed, die thans een dag of 16 oud, zeer voorspoedig opgroeien. Bij een buurman vair v. Stiphout broed de terzelfdertijd een kip Op een jolekje onder een warmen oven op 12 eieren, doch bracht er slechts 3 kuikentjes van voor den dag. De steenkolennood. Wanneer er sleepbooten beschikbaar komen zul len de steenkolen uit België gaan los komen. Een groot aantal schepen liggen afgeladen. Het eigenaardige is, dat er sleepbooten liggen, die geen steenkool1 kunnen bemachtigen. Uitvoer van brood. Naar bet „Huisgez." meldt, zal de uitvoer van brood uit ons land naar België ook na den 12den dezer voorloopig doorgaan. Spion na ge. Twee fabrieksarbei ders van 18 jaar uit Winterswijk zijn te Borken in Westfalen gearresteerd en als verdacht van spionnage gevangen gezet. Een mijn aangespoeld. Een lezer schrijft als historisch aan het Hbl. De onderofficier van de vacht, zit, rus tig zijn pijpje rookende, in de stemmige oude raadszaal van het vissehersdorpje op Walcheren, welke zaal als compagnies bureau is ingericht. Plotseling wordt hij uit zijn overpein zing opgeschrikt door een lang en driftig hellen aan de telefoon. Met één spron? is hij aan het toestel, drukt den hoorn aan het oor en roept: „Hallo, u spreekt met het cantonnementJalWaa zegt u?Een mijn?.... Een veld wachter er bij?Ja, dadelijk, zeker, natuurlijkMet wien?Met dw> burgemeester Vair N.?.... Ja, dadelijk', burgemeester, dadelijk, dadelijk? VI w? hangt hij den hoorn weer aan het toes te', zet zijn kepi op en vliegt 't bureau af naar den luitenant, dien hij gelukkig op straat tegenkomt. Gehaast en stotterende om op adem te komen, bericht hij: „De burgemeester van N heeft getelefo neerd, dat er een mijn is aangespoeld bij Njuist op den hoek van <te Shelde en 't Sloe. Er staat al een veld wachter bij, maar met het oog op 'tg'" vaar verzoekt de burgemeester er dade lijk een wacht bij te plaatsen". Ordonnanc-os worden door bet dorp g' stuurd om den sergeant van den dag. den sergeant-majoor-instructeur en den commandannt van de politiewacht, en ze- man zullen met een O. 0. worden aa gewezen voor een wacht Als een loopend vuurtje is het bencni het dorp doorgegaan; de militairen tra'i ten zich blijkbaar uit de voeten te ma ken, om niet voor de wacht te w or' aangewezen. Daarom wordt besloten pél te blazen en weerklinkt door de rus

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2