I5E 21 Éls HOORNVEE, DE ZEEUW TWEEDE BLAD. De Jaarbeurs. Binnenland. üif de Provincie. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Woensdag 7 Maart 1917, publiek verkoopen: een öoereninspan, verkoopen: op Woensdag 7 Maart 1917, ör. Enae's Geneesmiddelen Afiuens. Influenzadroppeis. Apotheker: TH. LUÜCKX, Den Haag. VAN EATERDAG 3 MAART 1917. Na. 129, Onder het opschrift „Hou Zee" bevat het „Friesch Dagblad" een, zeer lezens waardige beschouwing over de Jaarbeurs te JJtrecht. We willen ze onzen lezers, «iet pnthouden: „Einde desespereert nimmer 'n. Echt Hollandsche gedachte! In hun strijd tegen de Zee, in hun wotr- Steün* pm de religie, in hun kamp om de negotie, hebben onze vaderen ge leerd hoe taai volhouden, ook in de moeilijkste omstandigheden en bij dein grootsten tegenspoed toch nog vaak miet goeden uitslag wordt bekroond. Raakten oude wegen verstopt, dan wer den nieuwe paden gezocht. 't Meest bekende voorbeeld daarvan is in onze historie zeker wal geweest liet Kelt. zoeken van den zeeweg naar Indië, toen Spanje plotseling de Portugeesche havens yoor ons afsloot en daardoor pn- (zen handel zou geknakt hebben, als, de „nieuwe paden" niet tijdig waren ont dekt. Ook thans zijn 't zware tijden- En wat het na den Vrede voor han del, scheepvaart, landbouw' en industrie ïlijn zal.... wie zal 'tzeggen? 't Zal er voor elk volk, ook voor 't onze! onder Gods zogen van afhangen, of het energie genoeg bezit om .ook on der de meest ongunstige omstandigheden „nieuwe banen" te zoeken. Als een goed teeken mag beschouwd worden de „jaarbeurs" te Utrecht, thans yoor 'teerst in werking en die alvast Wat den opzet betreft, schitterend is ge slaagd. Een „bentoonstelling'' is zij niet. 't Is een „beurs", de nijverheid uit het gansphe land laat er monstersgewijs teien, wat zij hééft en kan en de koop lieden gaan er heen, 'reeds zijn inteer dan 60.000 kaarten aangevraagd! om er zaken te doen. Dus in 't klein, nationaal, wat b.v. voor den oorlog de Duitsche en Russi sche wereldbeurzen waren te Leipzig en ffisjni-Novgorod. 't Mooie yan deze jaarbeurs is, dat zij (werkelijk nationaal lieeten mag. Op de „beurs" zelf is alleen Nederlandsch fa brikaat toegelaten en wat er aan buiteni- landseh sipul zich omheen heeft gegroe peerd is niet veel. Dat doet ook al Se oorlog. N,u de communicatie met andere tandem hoogst bezwaarlijk werd en nu de mij - Verheid bij de oorlogvoerders zich steeds taeer alleen op de kanonnen en granaten concentreert, - nu heeft onze inlandse he 'in dustrie een mooie kans. Als ze 'er gebruik van maakt! lat yan nieuwe fabrieken, lazein we onlangs, zijn in de laatste twee jaren opgericht. De „jaarbeurs" brengt thans kopper en fabrikant tezamen, waardoor ze te heter eikaars behoeften en producten leeren kennen. De ziekelijke voorkeur voor buitenlandsch fabrikaat zal er nu Wellicht uitgaan Hier worden werkelijk „nieuwe banen" gezocht. Mocht dit maar alom van den Neder- l'andschen stam worden .gezien. Alhoewel klein, heeft hij dan toch nog, als 't Gode heilaagt, een schoone toekomst. Nederland, Vlaanderen, Zuid-Afrika, Püederlandsfeh-Indië er is overal nog kooveel te doen. Als 't maar aangepakt wordt! Pas lazen we, hoe men in Batavia, inu de handel op Europa vrijwel stil ligt, probeoren gaat om de thee uit onze Oost direct naar New-York te vers'chepen en in Amerika nieuwe afzetmarkten gaat zoe ken, nu de oude door den oorlog zijn af gesloten. Zie, dat is de geest van Coen. Iets yan dienzelfden geest is al sinds jaren pok in onzen landbouw gevaren, toen de depressie van '80 en '90 op haar ergst was gekomen. En ziet eens, hoe er sinds „vooruit- geboerd" werd. Als yolk mogen we ook in de moei lijkste tijden en onder de zwaarste be proevingen nooit den moed verliezen en laat het taaie „uitharden" en doorzetten een der dingen zijn, waarin ook ons kleine volk groot heetan mag. Broodgraan. Van bevoegde zijde wordt het volgen de medegedeeld: Toen op 1 Februari verschillende bui- teclandsche moeilijkheden den aanvoer van broodgraan in gevaar brachten, is terstond nagegaan of bijzondere maatre gelen genomen dienden te worden. De scheepvaartmoeilijkheden nu maken het tooodig nadere maatregelen te nemen, die lot bezuiniging van het graanverbruik leiden. In de eerste plaats is overwogen of het wenschelijk was het tot dusver verstrekte rantsoen brood te verminde ren, doch, gezien de rantsoeneering der ■ndere levensmiddelen en het groote be-" van de broodvoeding voor het over- groote deel van ons volk, is besloten «aartoe vooralsnog niet over te gaan. Een deel van ons volk kan zich echter feer goed voeden zonder een groot ge zeik te maken van brood en het is stehig alleszins gerechtvaardigd op dat deel een beroep te doen om zoo wei nig mogelijk brood te eten en voorts op ieder Nederlander om ligt on gebruikte deel van zijn broodkaart onder geen voorwaarde ter beschikking van den bakker te stellen. Elk Nederlander kan in deze medewerken tot het bestrijden van knoeierij, en ieder die dit nalaat, ver hoogt de kans, dat niettegenstaande de daaraan verbonden bezwaren tot verklei ning van het rantsoen moet worden over gegaan. Andere samenstelling van het brood. Toen op 1 Februari j.l. de aanvoer van broodgraan in gevaar werd gebracht, was 'de toestand aldus dat wat de voor raden buitenlandsch graan, bloem en bin- nenlandsch graan betreft op een normale broodvoeding voor geruimen tijd gerekend kon worden. Daarvan is thans meer dan een maand verstreken en de hierboven ontwikkelde slechte kansen van aanvul ling maken het noodig, dat tenopzicli- te yan de samenstelling van het brood eenigewijziging wordt aangebracht. Deze zal o.m. hierin bestaan, dat voor het bruinbrood bij het on- gebuild meel, rogge- en aardappel meel' wordt gevoegd en eventueel ook maismeel' en dat voor het witte brood de Inlandsche bloem zal' .worden gemengd met Amerikaansche bloem en aardappelmeel. Er zal voor worden gezorgd, dat uit de te ver strekken grondstoffen zoowel wat het bruinbrood als het witbrood betreft een smakelijk en voedzaam levensmiddel kan worden gebakken. Ook de banket bakkerij zal ten gevolge van bovengenoem de omstandigheden de samenstelling van haar grondstof in belangrijke mate zien gewijzigd. Het hervatten der scheepvaart. De uitvoerende commissie der N. 0. T. deelt het volgende mede: De onderhandelingen, welke door de N. 0. T. met de Britsche regeering wer den gevoerd betreffende het hervatten der scheepvaart hebben reeds voor een aan tal stoomschepen tot gunstig resultaat ge leid. De stoomschepen „Oosterdijk", „Soest- dijk", „Zuiderdijk", „Noorkun" en „Sto- terdijk" der Holland-Ainorikalijn, welke van Noord-Amerika naai' Nederland wa ren vertrokken en te Halifax nader© in structies wachtende waren, kunnen d© reis naar ons land voortzetten zonder een haven van Engeland aan te doen. Ook de stoomschepen „Phecda", en „Leex- sum" kunnen op dezelfde wijze de peis naai' Holland voortzetten. Genoemde stoomschepen voeren een la ding hoofdzakelijk bestaande uit tarwe, veevoeder, katoen, enz,. De stoomschepen „Sumatra", „Nias" en „Billiton" der Stoomvaart Maatschappij Nederland, welke op de thuisreis van in dië via het Panamakanaal te Halifax nadere instructies wachtende waren kun nen eveneens zonder verdere moeilijkhe den de reis naar Nederland voortzetten. Hetzelfde geldt voor de stoomschepen „lava" en „Karimoen" welke van Bal timore en Norfolk naar Holland moesten vertrekken. De stoomschepen brengen ge mengde ladingen Indische producten aan alsmede pniais en Chilisalpeter. De tot dusver gevoerde onderhandelin gen hebben verder wat Engeland betreft tot een gunstig resultaat geleid ten aan zien van een dertigtal stoomschepen wel ke in ballast naar Noord-Amerikaansche havens moeten uitvaren ten einde graan te gaan laden voor de Nederlanidsche re geering. De vaartuigen „Chariois" en „Rotter dam" der American-Petroleum Company welke ju Halifax lagen, kunnen de reis naar Rotterdam' voortzetten zonder een Engelsche haven aan te doen. Het passagiersschip „Sindoro" der Rot- terdamsche Lloyd met gemengde lading en passagiers op de thuisreis .van Indië, wachtte in Gibraltar nadere instructies. Dit schip, hetwelk gebrek aan bunker kolen had, is hiervan door de Engelsche autoriteiten voorzien en kan de reis naar Nederland .voortzetten zonder een Engel sche liaven binnen te loopen. V1 e e s c h. J3e minister van Landbouw heeft be paald: I. dat is verboden het gebruik van run- derkoppenvleesch en runderharten als grondstoffen yoor de bereiding van andere levensmiddelen II. dat met ingang van 15 Maart 1917 zal zijn verboden het leveren, verkoo- pen of te koop aanbieden van levens^ middelen, bereid, in strijd inet hot sub I bepaalde. Uitvoer groenten. Min. Posthuma heeft bepaald, dat aan exporteurs van groenten vergunningen kunnen worden verleend voor uitvoer van bepaalde partijen augurken, komkommers, tomaten, schorseneeren, zeekraal 'en zee- spinazie. Vroege aardappelen. De regeering belooft te zullen zorgen dat de (teelt van vroege aardappelen be hoorlijk loonend blijft. Spek en gezouten varkens- vleesch. Tusschen minister Posthuma en de var kensfokkers js een strijd uitgebroken over den prijs der regeeringsvarkens. Do fok kers willen tegen den vastgeslelden prijs niet leveren en de minister wil niet moor betalen. Het gevolg zal zijn, dat met in gang van de volgende week geen versch regeeringsvlecsch meer kan worden ge distribueerd. In de plaats daarvan zal spek en gezouten varkensvleesch beschik baar worden gesteld. (Volk.) Middelburg. Benoemd tot buitengewoon opzichter W. Koole te Middelburg, bij de werken van den Rotterdamschen Wto terweg. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde in de consistorie der Geref. Kerk de anti-revolutionaire kiesvereeniging. {Iet gehieele bestuur was trouw op post, maar het aantal aanwezige gewone leden zeer gering. Het punt „Onze organisatie' werd door het bestuurslid C. Haverhoek verder be handeld en wel de statuten der anti revolutionaire partij. 'tWare goed geweest als velen gehoord hadden hoe alles nu is geregeld. Eenige bespreking volgde, vooral over de partij en de antirevolu tionaire gemeenteraadsleden. De minimum-contributie werd in ver band met de gewijzigde statuten vastge steld op f0,50 per lid. Van de aanwezi gen gaven er zich op voor jaarlijksche bijdragen van fO,75 tot f5. Souburg. Vrijdag had de jaarvergade ring der ai'deeling 0.- en W .-Souburg van de Vereeniging „Het Groene Kruis" plaats in de zaal van den heer Mabiloit. Na opening door den voorzitter, Dar. Plug- ge, las de secretaris het jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat er 5 bestuurs- en 3 algemeene vergaderingen werden gehou den. De bode-magazijnmeester werd her benoemd. Het verpLegingsmaberiaal be vond zich in goeden toestand. De netto- opbrengst verkoop Enunabloempje be droeg f41,"29. Ontvangen werd f25 van de Pïov. Tuberculosevereeniging en f95 Rijkssubsidie. In het afgeloopen jaar wer den 207 stuks verplegingsarlikeien afge geven en 167 keer ijs gevraagd. Het le dental te Souburg steeg van 434 tot 458, dat te Ritthem van 67 tot 69. In de algemeene vergadering van 23 Oct. 1916 worden de volgende bestuursvoorstellen aangenomen: I. Het Bestuur stelt voor om met 1 Jan. 1917 voor het afhalen van (jjs 2 cent per portie te rekenen. II. Het Bestuur stelt voor om de mi nimum contributie van nieuwe leden, met 1 Jan. 1917 op f 1 te stellen. In het jaar 1916 hadden 8 ontsmettingen van woningen van tuberculoselijders plaats bij overlijden, 8 keer werd beddegoed ont smet. Het sputum-prophylaxe der patiën ten werd onderzocht door het Centraal Bureau te Utrecht Het huisbezoek werd verricht door Mej. R. Schuijleman van Vlissingen. Het totaal aantal der ufg©; legde bezoeken was 383. In bruikleen werden gegeven9 sputumfleschjes, 5 uitkookemmers, 8 hoestdoekbakjes. Ver der' werden uitgegeven: 22 ligstoelen, 4 ledikanten, 4 tochtschermen. Er werden 2 vaste Jigtenten en 1 draaibare aange schaft, wegens vermeerdering aantal tuber culoselijders. Uit het verslag commissie kasopneming bleek, dat de hoeken van den penningmeester dhr. A. Rieterse in de beste orde waren bevonden. Uit het verslag magazajnopnommg werd verno men, dat alles een goede plaats heeft. In het geheel 165 stuks te Souburg en 18 te Ritthem. Hierna kwam in behan deling een voorstel van den heer Ver troost, om verhooging subsidie gemeente te vragen. Het Bestuur adviseerde om verhooging voor Tuberculose-bestrijding te vragen. Het voorstel-Bestuur werd aan genomen. Daarna werd besproken een voorstel van den heer Janse om het loon magazijnmeester en bode tot één bedrag te vereenigen, terwijl het Bestuur adviseer- -de om het huishoudelijk reglement on veranderd te laten. Het voorstel-J anse wordt verworpen. Terneuzen. Alhier is een scheepje aan gehouden, géladen met ongeveer 100 ton aardappelen, onder die en een naburige gemeente geladen, met het klaarblijkelijk doel, die naar elders te vervoeren. De lading aardappelen is op grond van de distributiebepalingen gelost en opge slagen. Ar r. -Rechtbank te Middelburg Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren f 20 of 40 dagen ge vorderd tegen I. de H. uit Schoondijke, dio toen de caféhouder C. L. de' Backere te Oostburg hem buiten wilde zatten, zich tegen dezen verzette en hem o.a. in de onderlip beet. Mr. Adriaans© bepleitte clementie. De zaak tegen C. P. uit St. Jansteen, beklaagd van vernieling van een ruit bij zijn buurman A. van Gooye, werd slechts ten deele- behandeld, omdat Van Goeye en zijn vrouw niet verschenen waren. Wel verklaarde een getuige a décharge, dat vrouw Van Goeye haar voor het in slaan der ruit gezegd beeft, beid. .te zul len ruïneeren. De zaak werd verder uitgesteld tot 20 April. Tegen A. K. uit Hoek, zijne vrouw J. J.; C. M. uit Zaamslag, M. G. A. R. en C. S. uit Terneuaen werd f 10 of 20 dagen gevorderd wegens verkoopen van melk voor 13 cent per liter, terwijl de maximumprijs 11 cent was. Eenzelfde straf word geöischt tegen M. K. uit Koewacht, die te Hulst boter ver kocht. voor f2.10 per K.G. toen do ma ximumprijs f 2 was. Wegens diefstal van hout ten nadeede van de Maatschappij „De Schelde" werd tegen J. S. W. en M. v. B. tweo maan den en nog eens een maand gevorderd; tegen J. J. en P. W,. ieder een maand en wegens heling togen J. P. C. eai A. v. H. ieder een maand. In alle zaken Werden de straffen voor waardelijk gevraagd met een proeftijd van drie jaar, omdat betl. tot nu too goad bekend stonden en reeds zwaar gestraft zijn door het verkregen ontslag. Ten 6lotte werd tegen A. de R., uit Waspik, wegens verduistering te Wemel- dinge van 1500 K.G. briquetten twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf gevorderd met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak 9 Maart. (Bnjton verantwoordelijkheid der Redactie,) Aaneensluiting der Volkeren. Men gevoelt het, ook Nederland wordt meer en meer in het wereldgericht be trokken. Dit komt omdat er geen vol doende vredeskracht van ons uitgaat; waar de doode lichamen zijn, daar vergade ren de roofvogels. Nederland heeft feitelijk voor den vrede nog geen enkelen stap genomen; men heeft voor de lijdende menschheid nog niets vermocht of nog niets willen wagen. Toch kunnen wij iets doen! Als onzijdig en klein land is Neder land aangewezen het goede voorbeeld te geven, hierin bestaande, dat wij ons met andere Staten tot duurzamen vredestoe stand nauwer aaneensluitenAllereerst met de andere Neutralen, doch tevens met elk ander daartoe bereid land ook. Tegenover de scheidende oorlogsmacht de verbindende vredeskracht! Doch tijdig! Niet gewacht, tot door honger en andere ellenden er geen kracht en orde meer zijn zal om den vredesarbeid te verrich ten! Schudden wij alle traagheid en vrees van ons en zorgen wij, dat inderdaad ge schiede, wat noodig is; aaneensluiting tot blijvenden vredestoestand met ieder daar toe bereid volk. De volkeren der neutrale landen z ij n bereid! De Nederlandsche Regeering heeft .thans een even (dringende als duidelijke taak! N.j G. TEDING VAN BERKHOUT. A. C. TEDING VAN BERKHOUT- VAN LENNEP. (Zie advertentie). Gemengd Nsetiws, Diefstal. Ten nadeele der Zuid- Ilollandsche Electrische Spoorweg-Maat schappij zijn een groot aantal koperen verbindingsstukken op het baanvak Pijiy ackerNootdorp ontvreemd. Trein ontspoord. Tusschen Koekange en Ruinerwold werd een koe, die op de rails liep, gisteren door een goederentrein overreden. Een der wagens van den trein ontspoorde, terwijl een der sporen versperd geraakte. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Zonderlinge verdwijning. Dezer dagen zaten te Wijlre (L.) man, vrouw en kind in de keuken samen koffie te drinken, toen eensklaps de beele familie niet tafel en al wat er op stond, naar beneden zakte en in den kelder terecht kwam. Niemand bekwam eenig letsel, allen kwamen er gelukkig met den sclirik en 't verlies van 't potje koffie af. Toen de vrouw tot bezinning kwam, vroeg zij aan baar man: „Bert, waor dèt noe 'n aordbeving Een brutale inbraak. Dezer dagen had ten huize van den tuinder De Bie te Santpoort een brutale inbraak met diefstal plaats. De spaarduilen van dezen man, een bedrag vim 230.) gulden, werden door de dieven medegenomen. Woensdag had de politie in verband met dezen diefstal reeds een tweetal per sonen in hechtenis genomen en gisteren mocht het den rechercheur Edcius uil IJmuiden en den gemeenteveldwachter Bergema uit Santpoort gelukken, den be luchten inbreker Kollaard uit Haarlem, die eveneens verdacht wordt in deze zaak betrokken te zijn, in een woning te Am sterdam te arresteeren. Deze, voor de po litie geen onbekende, werd onmiddellijk na zijne arrestatie, zwaar geboeid naar IJmuiden overgebracht om aldaar over deze zaak voor den commissaris van po litie te worden geleid. Ontploffing. Gisteren had de schoenmaker 0. in een opkamer achter zijn winkel aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, een gaskroon afgedraaid; hij stopte de gaspijp dicht, maar sloot niet den meter af, en er moet toen een aanzienlijke hoeveelheid gas zij'n ontsnapt. AlLhans toen eenigen tijd daarna de win kelier aan zijn dochter verzocht, zich te overtuigen, of er ook gas uit den pijp ontsnapte, en ze, na op een trapleer ge klommen te zijn, een lucifer afstreek, volg de er een geweldige ontploffing. De deur van de opkamer sloeg weg en in den winkel werd een spiegelruit verbrijzeld. Vader en dochter kregen wonden aan het hoofd. Een kranige jongen. Aan een 12-jarigen leerling der hoogste klasse van de schooi aan de Van Dijckstraat in Den Haag heeft de wethouder van onderwijs aldaar gisternamiddag met een toepasse lijk woord een zilveren horloge over handigd met het volgende inschrift: „Het gemeentebestuur van 's-Gravenhage aan Jozef Petrus Silvester de Graef, 12 Janu ari 1917", en wel als blijk van waardee ring voor de op dien dag door dezen knaap betoonde tegenwoordigheid van geest en Binken durf, waardoor voorko men werd, dat een op straat spelend' twee jarig kind overreden weid. Jozef de Graef deed de moedige daad op de wandeling met de schoolklasse. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur, te lerseke. ten verzoeke van den heer D. POELMAlf op de door hem bewoonde hofstede, om contant geld bestaande uit: zwart Merriepaard, oud 6 jaar, en een bruinen Jaarling Hengst. als5 baatgevende Melkkoeien, 1 vette vare Koe, 1 twee en halfjarige Vaars, 1 tweejarige Vaars, 1 anderhalf jarige Vaars, 3 jaarling Vaarzen, 3 twee en halfjarige vette Ossen, 2 anderhalf jarige vette Stieren, 4 aanhoud-Kalvers. 13 Varkens in soort. 2 Menwagens op ijzeren assen, Drie- wielskar, Veerwagen op ijzeren assen, 2 Veldsleden, 2 Sleepborden, Wiel Aardappelaanaard- en houten Ploegen, Vijf balksegge, Drielingegge,Kleine egge, Dorschmachine met zwaren rosmolen, Snij- en Peenmolen (dubbel werkend, vingerstukken en schijven), Waterbak en 2 Watervaten, Lemoen, Zwingen Reepen, Pleien, Pongerboomen, vel schillende Stal- en Zoldergereedschap pen, Harnas, Beestepeen, Hooi en Stroo. Voorts: Melkontroomer (Meys), Victo- riakarn, enz. Geen stalling, geen muziek, wel bergplaats voor fietsen. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te des middags 1 uur precies, ten verzoeke van Mejuffrouw de wed. P. L0UWERSE, aan het door haar bewoonde hofsteedje aan het Marnixplein te West-Souburg. bestaande uit bruine Merrie oud 10 jaar (veulendra- gend), zes Melkkoeien, twee Varkens, 2 Menwagens met toebehooren, Hand kar, Melkkar, Driewielskar, Kortmolen, Windmolen, Mangelmolen, Geeselstoel met steen, Molbord, Sleepdeur, Sleep borden, Veldgang, Rolwagen, Rolblok, Turk, Handblok, 2 Voorsleepers, Slijp steen met bak, Mestkruiwagen, Krui wagen, ijzeren Ploeg, Zeeuwsche Ploeg, 5 ijzeren Eggen, houten Egge, Rieken en Vorken, Mesthaken, Schoppen, Erw- tenpikken, Houweelen, Spaden, Zeisen, Rijven, twee Ladders, partij Handge reedschap, Timmermansgereedschap, Schaafbank met schroef, Zagen, Ponger, Lamoen, Kort- en Langtouwen, Reepen en blokken, Vleeschblokken, Zeven, Aardappelzeef, 4 Graanzeven, 3 Meel- kisten, 3 Weidehorden, Voederbakken, ijzeren Pot, Graanmaten, Graanschop, Paardewant, Leidsels, Wagenzeilen, Touwwerk, Waschmachine, Karn en Tobben, Karnmachine, 10 zinken Em mers, 2 houten Emmers, 4 Melkemmers, Karnemelkvat, Botertobbe, Botersclialen, 4 Jukken met haken, Melkmaten, Scha len en Balans met gewichten, Mestput planken, zes Balken, groote partij oud Hout, partij oud Ijzer, IJzerdraad, partij Mutsaards, partijtje Zetaardappels, partij Mangels, partij Hooi, Tarwestroo, Ger- stestroo, Zaaigraan, Gerst, Maïs, de Mest in de mestput, een in goeden staat zijnde houten Landöouwschuur met steenen fundeering voor afbraak en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Alles in den morgen van den verkoop- dag te bezichtigende schuur voor af braak ook de beide dagen aan den ver koopdag voorafgaande van 10—12 en van 14 uur. Onkosten 5 °/0. Betaaldag 1 September 1917. Buiten Walcheren wonende koopers en onbekende koopers betalen contant. Druppels ter voorkoming van en ter Bestrijding der influenza. Prijs franco per post f i.35 na postwissel. Alleen vertegenw. voor Nederland en Koloniën.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 5