Woonhuis DE ZEEUW Liilbsiim-lispafl, TWEEDE BLAD. Rechtzaken Uit de Provincie. Landbouw en Veeteelt. Advertentiën. Dr. ENEE's Geneesmiddelen Nationale Bankvereeniging. Kapitaal en Reserved f 5.500,060. KLUIS-INRICHTING. Woensdag 28 Februari 1917 eenig Huisraad, Vu. LUYCKX, Apotheker, HandeSscredieten. Re ening-Courant en Deposito, ncasseeringen op Bircnen- en Buitenland. Vreemd Geld. Effecten en Coupons. Administratie van vermogens. Assurantiën. Hypotheken. Dinsdag 20 Februari 1917, publiek verkoopen mat Erf en Tra verkoopen VAN ZATERDAG 17 FEBRUARI 1917, Na 117. Arr.-rechtbank te Middelburg- Vrijdag deed bovengenoemde rechtbank. Uitspraak, in de door ons reeds vermelde Baken, waarbij ziia veroordeeld wegens; diefstal: R. 3. de K., 13 j-, en M. J. 3. 13 j., fabrieksarbeidsters Rulst, ieder tot Slö b. s. 1 m. tuchtsch.; mishandeling,: A. f>. j_7 j. varensgezel, Neuzen, tot f 10 R s. 3 w. tuchtsch., A. de B. 53 j. Rashandelaar en J. de B., 26. jj. vlas- Worker, beiden St. Jansteen, T.h. v. d. S. 32 i. graanlosser, Sas van Gent, allen tot f10 b. s'. lü d. h., J. J. E., 21 j. laaostormsoldaat, Ossendrecht, en G. li. IS j. werkman, -Wiemaldinge, ye 'le tot 15 b. s. 15 d. h. en de 2a tot f 10 b. f 10 d. h., en L. V. 41 'j. bootknecht does, tot f7 b. s. 7 d. |h., huisvredebreuk; E J. A. b. li-, 21 j. milicien-soldaat en K. de 11., 19 j. schippersknecht, bei- doa Neuzen, ieder tot f 10 b. s. 10 d. h., Oinkoopingli. J- B., 31 j. herbergier iaa winkelier, Nieuw-Namen, tot 2 m. gev.- atraf, en overtreding distributiewet: J. B. 40 j. melksiijter, Vlissingen, tot 110 b. a. 10 d. h. Ontslagen van rechtsvervol ging: B. C. S., 32 j-, schoenhandelaar, Middelburg, met bevestiging van het von nis in eersten aanleg, beklaagd van over treding der arbeidswet. Vrijgesproken; M. 11 18 j. veldarbeider, Ellewoutsdijk, be klaagd van vernieling. Kantongerecht te Middelburg. Boor bet kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens: overtreding der leorplichtwolA. de K-, Oo.stkapelle, C. iW, Arneuiuiden, ieder tot £5 b. s. 5 d. h., door een j eugdig persoon arbeid doen verrichten zonder voorzien te zijn van «en arbeidskaart: M- P- G. Vlissingen, $ot 2 maal 12 b. s. 2 ïiiaaj- 2 d. h.jagen Reader acte en vergunningK. van tie G. Amemuiden tot 2 maal 12 b. s. 2 maai 2 w. t.; geween' verbeurd verklaard en de vernieding ervan bevolen; op de wer ken, behooiende tot het Kanaal door Wal cheren, schelpdieren rapen: A. S. Arne- mriilen, tot 11 b. s. 1 d. h.het spelen nniet geldL. V., Middelburg tot 13 b. s- 3 d. RK- van de G., K. van B., iW. V., Wi. 'V. K. van B., allen Amemui den, allen tot f 2 h. s. 1 w. t.miet een niet op riemen ol veeren rustend voer tuig ia drai rijden: W, 'G., Gi'ijpskerke, tot 13 b. s. 3 d. h.; rijden met een rij wiel over wandelwegenE. A. A., Middel burg, tot f 0.50 b. s. 1 w. t.; een waak- (hond lost, en onbekeerd laten loopen: A. M., Vlissingen, tot fl b. s. 1 d. h.; rijden met een wagen zonder licht: W. L. B. Middelburg, tot f 0.50 b. a. ld. h.; J- C. B., Middelburg, tot 11 b. a. 1 d. b.; fietsten zonder licht: L. B., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.; E. F., Middelburg, tot f3 b. s. 2 w. i; M. Q., Souburg, Pvan H., Middelburg, J. J. Aagtekorke, 1- Arnemuiden, allen tot f2 b. s. 2 d. h.; dronkenschap: W. jtf- Grijpskerke, tot 13 b. s. 2 w. t.; M. R. Vlissingen, tot 12 b. s. 2 d. h.; A. S. Vlissingen, tot 15 b. s3 d. h.; L. S. Vlissingen, tot 15 b. s. "5 d. h.; A. van der P., J. de K., beiden Middelburg, ieder tot f10 b. s. 10 d. h. Bekrachtigd in het verstek-vonnis, ge wezen 30 Nov. 1916 ca. J. G. Vlissingen, wegens dronkenschap veroordeeld tot f 10 3b. s. 5 d. h. Ontslagen van rechtsvervolging zijnL. V. Middelburg, M. B. Arnemuideu, over treding Leerplichtwet. Inzake ca. P. S., Middelburg, overtr. art. 453 Swb. isi de dagvaarding nietig verklaard. C.) Rechtbank te Middelburg. In besloten zitting werd gisteren voor de rechtbank te Middelburg vrijspraak ge vraagd voor M- M. M., wonende te Mid delburg, 'beklaagd van het plegen van ontucht. De eerste zaak, welke in het openbaar weid. behandeld, was die tegen V. A. de B., wonende te Koewacht, thans ge detineerd, beklaagd van het terugkeeren far Zeeland, nadat hein het verblijf was ontzegd. De eiseh luidde 14 dagen .gevangenis straf met aftrek van het voorarmst en in vrijheidstelling van beklaagde. Aan het einde der zitting werd in ideze Baak uitspraak gedaan en beklaagde over eenkomstig den eisch veroordeeld yu in rrjjheid gesteld. Lte volgende zaak was die tegen J. C., A. J. en G. M. te St. Jansteen, beklaagd van vernieling van een heining. De eisch luidde voor iederen beklaagde 110 of 20 dagen. .Wegens vernieling van vier ruiten in bet café van Traas te Krabbend ij ke werd togen J. W|. de R. uit Kruiningen HO of 20 dagen gevorderd. Wegens het te Vlissingen verkoopen van boter tegen f 1.02V2, terwijl de maximum prijs op 'dat oogenbük f 1 was, werd togen J. de P. uit Koudekerk© fó of 10 dagen gevorderd. Wegens het vervoer van Roode Ster aardappelen 1 en 21 October naar een verzamelplaats van het station Kruinin- jen, stonden achtereenvolgens 6 perso nen terecht. Al de aardappelen 'waren door 'H. Dek gekocht voor Nagolkerke. Volgens de getuigen zijn ze bij hei station ingekuild. Er werd geëischt tegem. Q. L. Kattea- drjke f25 pf 25 dagen; tegen P. P. te Kruiningen 120 of 20 dagen, tegen M. K. £15 of 15 dagen, tegen 'P. N-, Wi. 'N., en J. B. allen te Kruiningen, ieder 115 pf 20 dagen. De laatste zaak betreffende overtreding der distributiewet, was die tegen J. *S. te Vlissingen, die ook de boter te Ruur verkocht. Eisch 15 of 10 dagen. Tegen B. G. uit Middelburg werd bij verstek een week gevangenisstraf gevor derd wegens wederspannigheidtegen een luitenant, die tevens onbezoldigd rijks veldwachter is, ©a beleediging van dezen ambtenaar. In appèl werd behandeld de zaak te gen C. v. S. uit Grijpskerke, welke vrouw door den kantonrechter te Middelburg wasi veroordeeld tot f 15 ol "10 dagen, wegens het leveren van boter met een .vetge halte van 78.1 pCt. De eisch luidde bevestiging van het vonnis, waarbij de officier ei1 op wees, dat bekl. gezegd heeft, dat dit stukje boter was voor een bepaalden klant, die op zulke boter gesteld is. Er is echter gebleken, dat deze klant daarvan niets wist. Nog werd in appèl behandeld Ide zaak tegen A. F. uit Vrouwepolder, die in de Noordstraat te Domburg gereden had op éen rijwiel met zulk ©en onvoor zichtigheid en zonder te bellen, dat hij iemand overreed. De eisch luidde beves tiging van het vonnis van den kantonrech ter, waarbij bekl. tot fö of 5 dagen was veroordeeld. Gezondheidscommissie Kruiningen. Aan het verslag over 1916' van de be vindingen en handelingen der Gezond heidscommissie, lingesteld voor de ge meenten Baarland, 's Gravenpolder, Hoe- dekenskerke, Ierseke, Kapelle, Krabben- dijke, Kruiningen, Rilland-Bath, Schore, Waarde en Wemeldinge, is het volgende ontleend. Op 1 Januari 1916 was de samenstel ling der Gezondheidscommissie te Krui ningen als volgt: P. J. A. !van Overs traten Kruijsse, te Wemeldinge, voorzitter; M. van Harmeien, te Ierseke, lid; J. L. F. A. de Groof, te Hansweert, lid; M. van der Vliet, te Kruiningen, lid en secreta ris; De heer J. Lindenbergh Cz. werd door den heer Commissaris der Koningin in. Zeeland herbenoemd als lid voor het tijd vak van 1' Juli 1916 tot 1 Juli 1921. De volgorde van aftreding der leden van onze commissie is nu aldus: in 1917 De Grool; in 1918 Van Overstraten Kruijs se; in 1919 Van der Vliet; in 1920 Van Harmeien; in 1921 Lindenbergh. Op zijn verzoek, wegens vertrek naar elders, werd met ingang van 15 December 1916 eervol ontslagen als lid onzer com missie de heer Van Overstraten Kruijsse. In de vergadering van 17 Mei 1916 is de begrooting van de uitgaven en in komsten der commissie voor 1917 vastge steld op f 1840,93V2 in ontv. en uitgaaf, onvoorzien f 5,931/2- Staat van verdeelingBaarland met 731 inw., bijdrage f26.20; 's Gravenpolder met 1046 inw., bijdrage f37.48V2; Hoe- dekenskerke met 1289 inw., bijdrage 146.19; Ierseke met 4131 inw., bijdrage f148.04; Kapelle met 2316 inw., bij drage f83; Krabbendijke met 2287 inw., bijdrage f81.96; Kruiningen met 4050 inw., bijdrage f145.13; Rilland-Bath met 2258 inw., bijdrage 180.91V2; Schore met 979 inw., bijdrage 135.08; Waarde met 959 inw., bijdrage f 34.361/2; Wemeldinge met 2278 inw., bijdrage 181.631/2. Bij onderzoek is gebleken, dat over het algemeen de gezondheidstoestand vrij gunstig kan worden genoemd, hoewel in enkele gemeenten eenige niet bij de wet genoemde besmettelijke ziekten veelvul dig voorkwamen. Door den geneesheer te Kapelle wordt onder vraag 5 gewezen op de slechte woningtoestanden als gevolg der bestaan de behoefte aan hygiënische arbeiders woningen, waardoor de afzondering van zieke en gezonde menschen zéér bemoei lijkt wordt en acht een verbetering hier in dringend noodzakelijk. Verder bevat het verslag talrijke gege vens betreffende de werkzaamheden van de Commissie, op het gebied van vuil afvoer, volkshuisvesting, ziekten, drink watervoorziening, enz. Omtrent de drinkwatervoorziening zij opgemerkt Het aantal vermeerderde aansluitingen, aan de waterleiding was dit jaar minder groot dan vorige jaren, volgens den Di recteur tengevolge van de overvloedige regenval in 1916 en tijdsomstandigheden. Aantal aangesloten perceel-en op 31 Dec. 1916: Baarland 44, 's Gravenpolder 63, Hoedekenskerke 96, Kapelle 146, Krab bendijke 338, Kruiningen 516, Ierseke 415, Schare 110, Rilland 316, Waarde 163, Wemeldinge 167. Te zamen 2374. Door den heer Directeur der N.V. Wa terleiding-Maatschappij „Zuid-Beveland" werd ons medegedeeld, dat binnen het ambtsgebied onzer commissie 4300 per- oeelen aan het buizennet zijn gelegen, waai'van dus rond 55 pet is aangeslo ten en merkt op, dat in de ruim 1900 perceelen zonder leiding, waar de war tervoorziening in normale omstandigheden, dikwijls reeds onvoldoende moet worden geacht, laat deze bij kortere of langere regenlooze perioden nog steeds te wen- schen over en is dikwerf geheel onvol doende. Kildeiburg, Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie, zal Woensdag a.s. de eerste uitkeering aan werkloozen geschieden. Aan hen, die voor ondersteu ning in aanmerking komen, zal hiervan bericht gezonden werden. Door de rijks- en gemeente-politie uit Grijpskerke zijn alhier aangehouden v. H. en de K. verdacht van diefstal en heling van 'kousen. Gisterenmiddag omstreeks half drie is een hevige brand uitgebroken, op den Noordweg alhier. Aldaar staat tegen het perceel R 37 een houten gebouw, ge deeltelijk tot .woning ingericht en aan sluitende aan genoemd perceel, voor een tweede deel ingericht als bergplaats van hout en afgewerkte ramen en kozijnen van den timmerman L. Pieterse, eigenaar der gebouwen en voor nog een derde deel' ingericht tot werkplaats van den schoenmaker A. van Heijl'. Ln dit laatstgenoemde gedeelte staat een vulkachel; op het oogenbldk, dat de brand uitbrak, was van Heijl juist uitgegaan om reparatiewerk te halen. Daar de brand onbdekt werd in den hoek waar de kachel stond, wordt vermoed, dat op nog niet verklaarde wijze de kachel' de oorzaak is geweest van den brand. Het door de vorst kurk-drooge hout, de teer, waarmede het hout bedekt was, alles gaf voedsel aan de Vlammen en in een oogwenk stond het houten gebouw in lichte laaie. In- tusschen hadden, tal van rappe handen den inboedel van de familie- Wolf, die het perceel R 35 bewoont, in veiligheid ge bracht in de werkplaats van den heer Pieterse aan de overzijde van den weg. Toen eerst, de politie en spoedig daar op het -personeel van de gemeentefabri- cage met den brandladder, tevens slan genwagen, ter plaatse verscheen, werd do weg gedeelteljj-k afgezet en met twee stra len op de waterleiding de strijd tegen het vuur aangevangen. Het eerste werk .was het nat maken van de landbouw- schuur van den landbouwer Vader, waar in paarden en vee gestald zijn en die gevaar liep .ook door het vuur te Bor den aangetast, waarna met volle kracht op de brandende gebouwen werd gespo ten, met het gewenschte resultaat, de schuur werd behouden en het steenen gebouw beliep alleen waterschade, het houten -gebouw brandde echter zoo goed als, geheel af en werd toen de ergste vlammen gebluscht waren, omgetrokken. Bij al deze werkzaamheden hielpen een tweetal padvinders, die ook reeds had den geholpen wat te redden viel, met kracht mede en toonden hierdoor hun roeping te begrijpen. Naar wij vernemen waren de gebouwen wel verzekerd, doch de eigendommen van den schoenmaker niet en het nieuwe hout van den timmerman slechts voor een ge ring bedrag. Behalve de hoofden van de verschil lende takken van gemeentedienst, zagen wij op het terrein ook den voorzitter van het "'bestuur over de brandweer. Tijdens het blusschingswerk moest het oj-verkeer meermalen worden stop- gezet, daar de slangen over den weg moesten worden gelegd, hierbij bleek ons hoe druk het verkeer over den Noordweg is. De verjaardag van den commissaris der Koningin in Zeeland, den heer mr. H. J. Dijckmeester, op gisteren, geeft ons nogmaals aanleiding de pen op te ne men, ten eerste om een aanvulling te geven op hetgeen mij gisteren meldden, en wel; dat ook bloemstukken werden ontvangen van het Zeeuwsch Genoot schap -der Wetenschap-pen, waarvan de heer Dijckmeester voorzitter is, van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" en van de Zeevaartschool te Vlissingen. Des middags kwiamen tal van autori teiten ten huize van den jubilaris hun opwachting maken en hem gelukwenschon met dezen dag. Een verrassing was den heer Dijck meester nog voor den avond bereid. Te 9 uur waren in alle stilte in een der fraaie zalen van de woning in de Abdij de leden van hert Middelburgsck Mannen koor met hun directeur den heer J. den ver, opgesteld en toen de deuren werden geopend naar de kamer waar de familie Dijckmeester bijeen was, werd door het koor het Wilhelmus ingezet, waarvan drie coupletten werden ten gehoore gebracht en wel „Wilhelmus van Nassauwe, Ben ick van Duitschen bloet", „Mijn schilt ende betrouwen" en „Oorlof mijn arme schapen". Nadat het laatste couplet was gezon gen, trad "de heer H. J. G. Hartman, voor zitter van het Mannenkoor, naar voren en sprak den jubilaris toe, hem namens het koor gelukwenschende en er op wij zend, dat de heer Dijckmeester vanaf zijn komst te Middelburg steeds getoond heeft belang te stellen in 'het muzikale leven in deze stad en ook in het kort na zijn komst opgerichte mannenkoor. Als dank baarheid voor deze belangstelling .stelde het koor hjet op hoogen prijs dezen dag een hulde aan den jarige te kunnen brengen. De heer Dijckmeester, het woord nemen de, heette alle heeren eerst welkom- en verzekerde deze verrassing op hoogen prijs te stellen. Hij verzekerde, dat bij de vele werkzaamheden en beslommerin gen aan zijn ambt verhonden de concerten, die hier gegeven worden en die door het heele land zulk een goeden naam heb ben, een zeer aangename reip-oozing te Tinden. Sp'r. bracht hulde aan den directeur, en sprak den wensch uit, dat het koor steeds in bloei moge toenemen. Vervolgens werd ten gehoore gebracht „Heer, die de tente de3 Hemels spreijt" en „Die Ehre Gottes aus der Natur", waarna de familie Dijckmeester zich on- de de zangers mengden en zich eenigen tjjd met hen onderhield, waarbij zij ver zekerden, dat het voor den jubilaris een dag vol verrassingen is geweest. Tenslotte bracht het koor nog ten ge hoore „Abendglocken" ran Franz Abt. Waarde. Gisteravond hield de „Eer ste Zeeuwsche Geitenfokkersvereeniging alhier, haar gewone jaarlijksche vergade ring, die bijgewoond werd door 17 leden. De secretaris ideheer M. Weststrate, bracht een gunstig jaarverslag,uit over den toe stand der vereeniging, die thans 48 le den telt, houdende 85 geiten, en zich nog steeds in voortdureniden bloei mag verheugen. De rekening uitgebracht door den penningmeester, den heer L. de Looze, bedroeg in ontvangst f 136.93, in uitgaaf f 102.65, alzoo een goed slot van f34.28. De aftredende bestuursleden de heeren M- Weststrate en C. Dane, werden met groote meerderheid herkozen. Tot bok- houder werd herbenoemd T- van Felius. De contributie werd van 60 op 75 cent per geit gebracht, henevens '10 cent per lid voor de provinciale kas. Ook werd nog besloten een bode aan te stellen. Domburg. In de raadsvergadering van gisteren waren afwezig de eerste wethou der W. .Kestedoo en de heer P. Francket Na de goedkeuringder notulen stelde de burgemeester voor, namens de ver gadering een telegram v.an geiuk'wensch te zenden aan den Commissaris der Ko ningin in Zeeland, die op dien dag zijn 7Qsten verjaardag mocht vieren. Onder de ingekomen stukken bevond zich de goedkeuring van het rookverbod door de gezondheidscommissie. >Eene verordening voor de ""besparing van gas, achtte de raad niet noodig, om dat die besparing al door 'de fabriek ge regeld was. Aan den secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim- zal toen jaar lijksche- vergoeding worden toegekend van 15 gulden. Het kohier van schoolgeld over 1917 werd vastgesteld op f396.80. De gemeente zal niet aansluiten aan den bond van Nedierlanidsche gemeenten. Van den Minister van oorlog is antwoord ontvangen, dat geen vergoeding voor de mijnschade kan worden toegekend. De Raad zal zich alsnog richten tot II. M. de Koningin. De heer 'Scheel© spreekt den wensch uit, -dat over die zaak eens in de Tweede Kamer zal worden gespro ken, terwijl aan de daarvoor aangewezen militairen zal worden verzocht, in geval van het doen springen van mijnen in de nabijheid van Domburg, "het gemeentebe stuur te waarschuwen. Den laatsten keer was 'het een blind geluk; dat er geen ongelukken zijn gebeurd. Ingekomen was: nog een verzoek van de bouwvakarbeidiersVereeniging onr mieer regeeringsaitikelen, steenkolen en melk. Inmiddels zijn er kolen gekomen en andere besteld; de regeeringsartikelen zullen wor den gerantsoeneerd en wat de üyelk be treft werd overwogen, die voor "de ge meente te behouden, doch men wenscht eerst de melkproductie te kennen, al vorens een toeslag aan de pro-ducenten en de leveranciers! toe te kenhen. De heer Scheel© beveelt aan een flinkemi voorraad - brandstoffen op te slaan .voor de School, en de heer Van Sluijis! raadt, aan van den te verwachten kolenvoor- raad allereerst te geven aan hen. die 't noodig hebben. Hem 'is een geval be kend, dat iemand een II.L. kolen binnen haalde, die er nog volstrekt geen behoefte aan had, terwijl anderen niet geholpen kon-den woiden. Omi den -secretaris bij zijn tegenwoor dige drukke werkzaamheden behulpzaam: te zijn, wordt een klerk benoemd tegen vergoeding van f 2 per week. Hiervoor wordt 'benoemd de volontair ter secre tarie H. J. Adriaansen. Bij' de rondvraag verzoekt de heer van Sluijs den Schelp- weg van gemeentewege nog een paar hui zen verder te doen bestraten. Dit. gedeelte behoort aan den Polder Walcheren, doch de Raad kan er 'zich mede vereenigön een desbetreffend verzoek aan d'en Pollder te doen. Een ander verzoek van den heer van Sluijsi om, voor de behoeftigen de pripen der steenkolen te verlagen, werd'verwor pen met 3 tegen 2 stemmen. Middelburg. GisterenmiidJag vergaderde in de sociëteit St. Joris te Middelburg de onderafdecling Walcheren van Ide V. P. N. onder voorzitterschap van den heer J. Kraamer. Het .uitgebrachte jaarvers-lag werd goed gekeurd, evenals de rekening welke .aan- wijst in ontvang f 89.671/2 en in uitgaaf f7.90, alzoo een goed slot van f 84.771/2. In de vacature in het bestuur werd voor zien door "de verkiezing van den heer J. II. A. Maltha. Tot afgevaardigde haar de vergadering van de afideeling Zeeland, welke Maandag a.s. in het Schuttershof plaats Jieeft, werd benoemd 'de heer J. Kraainer en tot zijn plaatsvervanger de heer K. Meertens Jr. Besproken werd het houden van een tentoonstelling. Door de tijdsomstandighe den kan deze nu niet plaats hebben, maai als ter in het laatst van dit j.tar betere tijden, zijn ingetreden, zal zijl alsdan plaats hebben. Voor de eventueel te houden tentoonstelling is door de afd-eeling Zee land een subsidie van f 103 toegezegd'. Besproken werd de ggenda der verga dering Van de af-deeüng Zeeland en den leden medegedeeld, dat zij allen toegang hebben tot. die vergadering, die te 12 uur zal aanvangen. Ten slotte had en vrij uitvoerige be spreking plaats over den uitvoer van pluimvee waart on alben de V. PI N. is gerechtigd, het bes uur zegde toe "hief zijn aandacht aan te zullen schenken. MAAGPOEDER. Poeder voor bevordering der Spijsver tering, waarbij alles in mate gebruikt kan worden. Prijs franco per post f 1,90, na postwissel. Generaal DepOt voor Nederland en Koloniën: Den Haag. h I tal! Kantoor: Vlissingen (Firma C. R. C. WIBAUT Co.). 1 ■mm De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des avonds om 8 uur te Goes, in „de Prins van Oranje", ten verzoeke van Mej. de Wed. M. KU'JPER—de Bakker en Kinderen, wegens vertrek Een goed onderhouden te Goes, aan de Stoofstraat, wijk D no. 152, groot 98 Centiaren, voorzienvan gas- en waterleiding. Op gebruik vóór of op 1 Mei 1917. Te bezichtigen vanaf Dinsdag 13 Fe bruari a. s. op alle werkdagen, van 24 uur, behalve des Zaterdags. Nadere inlichtingen ie bekomen ten kantore van den Notaris. De Notaris W. HIOOLEN te Middel burg is voornemens in het openbaar te 's morgens 11'. uur, op ,,'t Hof Christina" te Serooskerke, bij het dorp Vrouwepol der, ten verzoeke van den heer JAN B00NE, diens bestaande o. m. uit: Veulendragende zwarte Mer rie oud 11 jaar, vosbles Merrie oud 14 jaar, vosbles Merrie oud 10 jaar, drie beste Melk koeien, twee vette Vaarzen, twee vette Stierkalveren, Kalf van zes maanden, vijf Geiten, een Varken, elf Eenden, vijf en veertig Hoenders, twee Menwagens op ijzeren assen, waarvan een zoo goed als nieuw, Veerwagen, Driewielskar, Drielingsvvagen, twee Cocksploegen Eenpaardsploeg, Waalploeg, vijf Balks- houten Egge, vier ijzeren Eggen, Rol- blok, Rolwagen voor maaimachine, Maaimachine, Zaaimachine, Veldslede, Wagenlichter, Kiekenren, Kaashorde, Bascule met gewichten, Mangelrasp, Schijfmolen, Kortmolen voor een paard, Ros, twee Kruiwagens, Hondenkot, Windmolen, Afsteker, Geeselstoel met steen, drie Pongers, Reepen en Blokken, Hooispade, Wagenzeilen, Graanzeeften, Graanschoppen, Graanzakken, ijzeren halve Hectoliter, kwart Hectoliter, Rieken en Vorken, Ladder, Wasch- machiue, Melkersgereedschap, Karn, Roomtobben, Teilen, de Mest in den Mestput, als: eikenhouten Kabinet, twee Bed den en hetgeen verder zal worden ge presenteerd. Alles in den morgen van den verkoop dag te bezichtigen. Onkosten 5 °/0. Betaaldag 1 October 1917. Buiten Walcheren wonende koopers en onheke tde koopers betalen contant. Geen muziek, geen stalling, wel berg plaats voor fietsen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 5