Uit és Pers. Kerknisuws. Gemengd Uii Provincie* ■ulk een geval zal wat het zwaarst is het zwaarst móeten wegen en de neu traal in de meeste gevallen den dans ontspringen. „Wondt aldus bewesten Engeland voor de neutrale schepen d« saak belangrijk vereenvoudigd, er zal ongetwijfeld eien moeilijk oogehbük zijn aangebroken als two in de Noordzee tusschen de twee gevaarlijke lijnen terecht komen. Echtea •al in de meeste gevallen het neutrale •tehip dan toch óók weer aan de win nende hand zijn, omdat allicht ook dan weer de twee .vijanden rmeer op elkaar dan op den neutraal zullen letten. „Mijn opinie, zoo besloot onze ziegs- man, ïs dus zeer optimistisch en ik voor spel dan ook dat wij reeds de volgende week weer het ruime sop kiezen." ftfeen landverhuizere. Uit Oldenzaal wordt gemeld, dat vol gens ministerieel bevel voorloopig geen landverhuizers in ons land worden toe gelaten. Trekhonden, in een ingezonden stuk in de „N. R. Cri" wordt gepleit voor invoering van broodkaarten voor trekhonden. Voeder. De Minister van Landbouw heeft be paald: lo. dat het vervoederen aan dieren van alle soorten van peulvruchten is verbo- --den; 80. dat het onder lo. bepaalde niet van toepassing is op het vervoederen.- a. van paardenwier- en schapenboonen aan paarden, en b. van duivenboonan aan duiven. •Verzending per post van zilverbons. Men meldt: Het aantal brieven, dat bij verzending per post zoek raakt, is in den laatsten tijd grooter dan vroeger. Onder het personeel schuilen elemen ten, die niet eerlijk zijn. Onlangs werd een brievenbesteller te Delft betrapt op het verduisteren van vele duizenden brieven. Er zijn er echter, die nog niet betrapt werden en die hun on eerlijk bedrjjf voortzetten. Het stelen van brieven is tegenwoordig een loonend bedrijf, omdat het publiek eilverbons verzendt in gewone brieven. Dit Is verboden. Brieven, die waarden bevatten, moeten worden gangeteekend. Wanneer men zilverbons verzendt in •gewone brieven, brengt men de postbe ambten in verzoeking om zich van die brieven meester te maken. Ieder, wordt dus in zijn eigen belang en in dat van anderen dringend aange maand, nimmer zilverbons te sluiten in niet-aangeteekende brieven. De uitvoe t van alle groenten en alle fruit, zoowel in verschen als in verduurzaamden vorm is verboden. Eveneens de uitvoer van zeesterren, afval van visch en dergelijke vischmest, celluloid, riet en biezen. Suikerbieten. De Minister van Landbouw vestigt pr de aandacht van verbouwers van sui kerbieten op, dat zij goed doen zich te onthouden van het afsluiten van contrac ten voor den verbouw van dit gewas, zoolang hrj niet heeft bekend gemaakt, dat tegen het afsluiten der contracten geen bezwaar bestaat. V arkens vleesch. De volgende maximumprijzen in den kleinhandel zijn vastgesteld per !/a K.G. a. Karbonaden 65 ets. b. Kluiven 15 c. Rollade 60 d. Fricandeau 80 e. Vette lappen 50 f. Doorregen lappen 55 g. Magere lappen 65 h. Gehakt 60 i. Versch vet spek 50 j. Versch doorregen spek 55 k. Gerookt vet spek 55 1. Gerookt en gez. mager spek 60 m. Reuzel (varkensvet, al dan niet gesmolten) 50 .n. Krabbetjes 40 Boterprijs. De maximum-kleinhandelprijs voor bo ter is nu f I.I21/2 por pond. Vr ij willig verlof onder de wapenen. De Min. van Oorlog heeft bepaald, dat militairen, ongeschikt voor den dienst te velde bij vertrek van hun lichting met onbepaald verlof nie t vrijwillig onder de wapenen kunnen blijven, tenzij op hun verblijf door hun commandant prijs wordt gesteld. Miliciens, die op grond van het bo venstaande reeds dadelijk huiswaarts zou den moeten keeren, zal thans deze bepa ling worden medegedeeld onder vermel ding, dat zij over zes weken met on bepaald verlof moeten vertrekken. („Avondpost".) De vaafge ul. Naar de „N. Ct." meldt, worden thans pogingen aangewend om de geul iets bree der te maken door een verzoek aan En geland de Westgrens van zijn mijnenveld iets meer Oostelijk te leggen. Geen broodlooze dag. In Den Haag is het gerucht verspreid, dat de Regeering er aan zou denkon een broodloozen dag per we k ia te voeren. Volgens inlichtingen, ingewonnen bij het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, is dit bericht uit de lucht ge grepen. De verscherpte duikbootoorlog. De Nederlander over den ver scherpten (Luikbootoorlog schrijvende, be toogt o.m. het volgende: Wij twijfelen, er intusschen aan of dit middel afgezien van elke gedachte aan humaniteit geschikt is om] den vrede naderbij te brengen. Daartoe schijnt een andere gemoedsgesteldheid dan die van den desperado vereischt. En slaagt Duitschland et' in Engeland te schaden, zooals het dit land tot nog toe niet heeft geschaad, dan wordt nieuwe verbittering bron en oorzaak van in do toekomst nieuwe oorlogen. Hoe het toopen moge, en hoezeer men zich ook Duitschland's ni»uwen aanval verklaren kan, niemand zal er vroezen wij iets door winnenrecht en men schel ijk heid wel het allerminst. Het is alsof God het menschdom los gelaten heeft, of het nu rondtuimelt, ver blind door het stof zijner eigen verdwa zing. Mocht er toch besef komen van de zonde der volkeren, en een roeper» tot Hemi om uitkomst. Maar ookdaar van blijken de voorteekenen nog niet. Als wij zien hoe een man als prof. Dou- rnlergue in „Foi et Vie" den oorlog der Franschen verdedigt als een door God gewilde bestraffing van de Duitschers, alsof God Frankrijk' noodig had, dan vreezen wij dat wij nog zeer verre af zijn van :het opgenblik der bezinning alisi tiit nog ooit komt, wat wij evenmin weten. Het zou wel eens1 kunnen zijn dat God in deze tijden, troebel van haat ten dronken van menscbenbloed, het uur van Zijn wereldgericht deed aanbreken. Deze dingen toch zijn ons' alle voorzlegd. Hij, wien de Bijbel geen sprookjesboek is, doch Goddelijke waarheid, weet dat al deze dingen moeten geschieden En dat desniettemin lot ons gezegd is: Vreest niet.... Middelburg. Op de vest alhier is Za terdag een wedstrijd gehouden voor de padvinders uit Zeeland, in het vervoeren van een gewonde op. een brancard over het ijs. Bij dezen tocht moesten verschil lende hindernissen worden overwonnen, die voor de meeste deelnemende patrouil les geheel niet onoverkomenlijk bleken te zijn. Er waren punten toegekend voor den koristen tijd, voor de wijze, waarop werd verbonden en waarop de hinder nissen werden overwonnen. Het resul taat was, dat de prijzen als volgt wer den behaald: eerste door de patrouille Touburg met 56, tweede door patrouille Goossens met 55, derde door patrouille Goosseus met 54„ vierde door de patrouille uit IJzendijke met 53, vijfde door pa trouille Appel met 48 en zesde door pa trouille van Diffelen ook met 48 pun ten. Het was een opgewekte wedstrijd, waarbij qnze padvinders bewezen kra nige, vlugge en voorzichtige jongens te zijn. In het clublokaal, dat feestelijk ver sierd was, werden des avonds de prij zen, bestaande uit twee zilveren en vier bronzen medailles uitgereikt en de avond verder doorgebracht met voordracht en muziek en gezelligen kout, waarbij ons weder de goede verstandhouding, de tucht en opgewektheid bleken, die onder de jongens wordt onderhouden. Gisteren had <een schaatsenrijder het ongeluk op het ijs op de Domburgsche Watergang te vallen en zich daarbij ern stig te bezeeren, zoodat hijper rijtuig moest worden huiswaarts gebracht, om later op medisch advies naar het Gast huis te worden overgebracht. De winkeliers hebben zich natuur lijk neergelegd bij de nieuwe maatregelen, getroffen in verband met de besparing van gas en electriciteit en hebben Zaterdag het licht in de étalages uitgelaten, maar somimigen in plaats van gas, petroleum ontstoken, terwijl een ziju etalage met kaarsen verlicht. De caféhouders sluiten of nemen io nog grootere getale dan vroeger hun toe vlucht tot petroleum, lampen Wij merken hierbij op, dat voor den Zondag dezelfde bepalingen gelden als voor andere dagen, alleen voor den Zaterdag is een uitzon dering gemaakt. Op de bovenzaal van de sèciëtoit St. Joris zijn thans een groot, aantal schil derijen en teekeningen van W. Texas ge ëxposeerd. Deze schilderes legt» in de meeste harer werken do kleuren neer, die zij waarneemt, in de gedachte van de menschen die zij ontmoet, men krijgt hierdoor een geheel aparte kunst. De appreciatie daarvan hangt geheel af vat) het feit of men zich in den gedachten- gang van de ontwerpster kan indenken, maar boe men daarover ook denkt, een met aandacht bezien van het gewrochte durven wij ieder gerust aanbevelen, ook al is bet ons niot gelukt ons geheel iü die gedachten in te werken. Zooals tiit eon in dit nummer voor komende advertentie 'blijkt, zit het be stuur van de Middelburgsche lJsvereeni- ging niet stil en heeft het tegen Vrij dag a.s. wedstrijden in het ringrijden uitgeschreven, izoowel voor paren om kunstvoorwerpen als voor mannen om geldprijzen. Tte bijzonderheden ziijn in do advertentie te vinden. Nu wij toch over het ijs schrijven, voldoen wij aan een verzoek van hen, die belast zijn met het onderhoud der banen om toch niet te veel in de avond uren te komen rijden, hetgeen hen belet om de noodige zorg te wijden aan het in orde brengen tier banen voer den vol genden dag. De heer L. Kruijer, inspecteur van politie, is bevorderd tot hoofdinspecteur en de hoeren F. J. Baxtel'sle en f. J. Berkel, thans adjunct-inspecteur tot in specteur. 8oea Wanneer de vorst aanhoudt, zal waarschijnlijk Woensdag een ijsfeest wor den gehouden, uitgaande van en geor ganiseerd door leeraren en leerlingen van de JU H- B. S. Een der banen van West- óf Oostvest zal worden afgehuurd en talie verdere maatregelen getroffen worden. 1 Nadere bijzonderheden later'. We verwijzen naar de in dit num mer voorkomende aankondiging van den burgemeester betreffende beperking van het gasverbruik. Er moet nog veel meer bezuinigd worden, dan tot dusver gedaan is. De eisch klinkt wel wreed in deze dagen van strenge vorst, doch wordt door den nood gesteld. Daarom doen ook wij een beroep1 op al onze lezers, om de grootst mogelijke zuinigheid te betrachten hij "het verbruik van gas en steenkolen. Het ware nu verregaand roekeloos zich aan de waar schuwing niet te storen. Op 31 Januari j.l. werd hier, blij kens de M. C., een vergadering gehouden, waartoe uitgenoodigd waren zouters van mosselen, ten einde een vereeniging op te richten, die de belangen der zouters zou behartigen. Tot leden weiden alleen die zouters of firma's van zouters aan genomen, die alleen Zeeuwsche mosse len verwerken en minstens' 4000 K.G, ingezouten visch per week kunnen ver handelen. Het bestqyr zal bestaan uit 9 leden. Als voorzitter zal aangewezen worden de heer Lindenberg uit lerseke; de overige leden, zijn de volgende hee- ren: De Waal van Bruinisse, Laban van Goes, Poleij en L. Bom van lerseke, G. Rammel00 van Philippine, Junielet van den. Klundert, üoeleman van Zie- rikzee en Duivendijk van Tholen. De vereeniging nu zal zorg dragen voor aankoop van zout en andere bij de zouterij betrokken zaken; zij zal verder de belangen der zouterijen bij liet Cen traal Bureau behartigen. Viissinoes. Zaterdag ondervond de stoonibootdienst op de Westerschelde veel last van het drijfijs in de havens van Breskens en Terneuzen. In beide havens werd door een sleepboot een geul vrij gehouden voor de provinciale boot. Zondag; waren, tengevolge van het om- loopen van den wind de genoemde ha vens weer bijna geheel open, maar nu was de buitenhaven alhier met drijfijs g'evuld, maar ook hier werd gezorgd, dat de vaart mogelijk bleef. Het onderhoud van den vaart is te meer noodig, ge zien de groote behoefte aan aanvulling der levensmiddelen in Zeeuwsch-Vlaan- deren. De diensten van hier op Terneu zen en Breskens kunnen vrij geregeld worden onderhouden, maar moeilijker is het met dien van Terneuzen en met dien van Walsoorden naar Hans- weerd, die beide slechts een of twee maal po* dag een rteis kunnen maken. Toch wordt getracht ook deze diensten zoolang mogelijk vol te houden. De politie alhier heeft procesver baal moeten opmaken tegen een tweetal winkeliers wegéns het te duur verkoo- pen van erwten en boonen; tegen eeni- ge andere winkeliers wegens.het te duur verkoopen van suiker, havermout en bo ter en tenslotte tegen eenige groenten- handelaren, die groenten leverden be neden het vereischte gewicht of boven den maximumprijs. .De heer J. A. Slager is Jmriaeind tot chef-magazijnmeester bij de K011. Mij. „De Schelde." (N. V. C.) De politie heeft twee elfjarige jon gens aangehouden, die in een woning waren binnengeslopen, met een valschen sleutel een 'buffel hadden opengemaakt en daaruit geld hadden ontvreemd, waar voor zij sigaretten en versnaperingen kochten. 's Heer Hendrikskinderen. Door de bak kers werd hedenmorgen aan hun klanten bericht, dat op de bestaande wijze in de broodvoorziening wordt voortgegaan, omdat geen broodkaarten waren ontvan gen- Met het oog op den uiterst gerin- gen voorraad kolen wordt op de openbare school slechts halve dagen les gegeven. Kapelle. De ingebruikneming van het nieuwe kerkorgel in do gereformeerde Kerk alhier zal D. V. plaats hebben op Vrijdag 9 Februari a*.s. des avonds 6 ure. Voor deze plechtige gelegenheid zal Dis. B. A. Knoppers te Almelo overko men, om een gelegenheidsrede te houden. Krabbendijke. Ook hier moeten vele aardappelen en peeën zijn bevrooren. Op de Schelde is zeer veel ijs en men vreest, dat de oesterbauken ook geleden zallen hebben. Zaterdagavond was wegens de koude de avondsneltrein te laat uit Ylissingen vertrokken en snelde nu hier het stat ion voorbij. Te Rilland-Bath riep de hoofd conducteur toen „Krabbendijke!", maar de reizigers voor Krabbendijke, Waarde en Oostdijk waren al een station to ver. Gelukkig voor hen was de avondgoederen- troin nog niet gepasseerd. Daarmee kwa men ze nu hier om kwart voor 10 aan. Do post was onverrichlerzake naar het postkantoor teruggekeerd. Toevallig was er 'juist geen enkele reizigers voor de richting Bergen op Zoom. Baarland. Zaterdagmiddag werd een ijs feest gehouden voor de, schooljeugd; de Ambachtsheer had de slotrest voor dit doel beschikbaar gesteld. Ongeveer een uur brachten de kinderen op het (ja door met. ringrjjden, tonnetjes rollen, en derge lijke. Daarna werden ze in de verwarmde schoollokalen onthaald op melk, koekjes en kwatta, terwijl de prjjzen werden uit gedeeld, alles opgeluisterd door hot mu ziekgezelschap. De ouderen organiseerden eveneens wedstrijden op de schaatsen en wel in schoon- en hardrijden, schoonrijden voor paren en ringrijden. De beste rijders waren voor schoon» rijden: C. v. 'Damme,'P. Braam, O. Haas donk, Voor schoonrijdende paren: J. A. Hoog vliet en S. Steketee, L. van Damme en Lena Mol, G. J. v. Damme en M. v. Damme—'Traas. Een woord van hulde aan de com missi e, die alles zoo goed regelde is hier zeker op zijn plaats. Meliskerke. Men schrijft ons: 't Was Vrijdag een gezellige drukte in de Chr. school alhier. In een lokaal, waar volgens wettelijk voorschrift slechts 62 leerlingen mogen vertoeven, huisden pl.m. 100 personen, leden en gasten van do Geref. J. V. „Samuël". „Samuël" werd 10 jaar en dit kroonfeest word op Walcher- sche wijze herdacht. Wat andere contra bande is in school, werd nu met gejuich binnengesmokkeld: geurige chocolade. Het rijke programma werd voorspoedig afge werkt. De eere-voorzitter Ds. Veen sprak een ernstig openingswoord, waarna in bonte afwisseling jaarverslag, voordrach ten, toespraken, opstellen en pauzes aan do beurt kwamen. Eén der ledcin leverde een kloek opstel over: „Saul to Endor", een ander over „De Hervorming". Spijt de mobilisatie kwam frissche le venskracht in „Samuël" openbaar. Den 3en Febr. ging men uit elkaar, vervuld, met dank, naast den Heere, ook de J. V. verschuldigd, die in Gods liefde en gunst dit afgeioopen jaar verkeerde. Dat allen instemmen met de slotwoorden, door den voorz. gesproken, Gode lof, dank en eere. Koudekerke. Gaarne verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende adver tentie betreffende de door de A. R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" uit geschreven vergadering, op welke de heer J. Buijse van Goes als spreker zal op treden. Moge- de opkomst groot zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koudekerk a. d. Rijn, J. Stehouwer te Nfjega. Bedankt voor Gonrijp, door J. C. v. Apeldoorn te Wioulerswoude. Nisse. Gekozen tot notabel der Herv. Kerk dhr, J. Kabboord in plaats van dhr. J. Slabbekoorn, die kerkvoogd gewor den is. Chr. 'Geref. Kerk. Beroepen te Leiden, J. Jansen te Utrecht. S. - Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het cand.-examen in de theologie de beer A. Poe' te Zaandam. Dr. Johanna Westerdijk, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in do ziekte kunde der planten aan de Rijksuniver siteit te Utrecht zal op 10 Febr. haar ambt aanvaarden met een rede in de Ned. taal. Voor den dienst in Ned.-Indië is bestemd mej. J. N. Fey te. Sluis, als als onderwijzeres 3e kl. bij het ppenbaar Europeesch lager onderwijs. De minister van justitie noodigt hen, die wcnschen te worden toegela ten tot het afleggen van het voorberei dend notarieel examien uit, omi fciëh vóór 1 Mei 1917, bij gezegeld daartoe strek kend verzoekschrift, onder overlegging van hun geboorteakte, te wenden tot zijn departement. Onder onze Nederlandsche stamigo- nöoten in N.-Amerika is een beweging op touw gezet om, tot sterking van de Nederlandsche traditën, een leerstoel in de Nederlandsche geschiedenis en letter kunde te vestigen aan de universiteit van Ann Arbor (Michigan.) Een commissie onder leiding van G. J. Diekemia (Hol land,) Henry Hulst en Jacob Steketee (beiden Grand Rapids,) heeft zich ge vormd! en deze heelt een beroep ge daan op de medewerking van onsi Hol landse!) vblk in Amerika. Deze poging wordt gesteund door president Hutchios van de universiteit van Michigan. (Rott.) De medisch-kliniscke colleges en practica van de Utrechtseho hoogleeraron Lameris, heelkunde, Kouwer, verloskunde, Winkler, zenuwziekten, en Spronck, ziek tekundige ontleedkunde, zijn in verband met den kolennood tot nader order ge staakt. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding leer plichtwet: C. v. 't W„ Heinkenszand, J. v. D., Goes, ieder f2 b. s. 2 d. h.; jagen zonder akte en vergunning: II. v. G., 'sHeer Arendskerke, f2 b. s. 2 d,.h., uitleveren geweer en haas of 2 maal f 1 b. s. 2 .maai 1 d. li., A. B., Ovezande 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h„ uitleve ren geweer of f 1 b. s. 1 d. h.niet beletten, dat hond wild opspoort: M. D.. Schore. f2 b. 9. 2 d. h.; in veld wild vervoeren zonder akte: H. v. G„ 'aHeer Arendskerke, f 1 b. s. 1 d. h.; zich met strikken in veld bevinden: A. B., Kloe- tinge f 3 b. s. 3d. h., verbeurd verklaren 4 strikkentsttraatschenderjjJ. M. L„ Kamperland, i 3 b. s. 3 d. h.Trekdier onbeheerd laten staan: J. O., A. d. D., Goes, C. d. V., lerseke, A. B., aldaar, A. v. d. V., Ovezande, S. K. Kruinin- gen, allen f2 b. s. 2 d. h.^ nachtru moer verwekken: C. T. B„ Kloetmgie, W. C. d. V., Goes, ieder f3 b. e. 3 d. h.; overtreding trek hondenwet: W. d. J., GooSt, f-3 b. s. 3d. h.; rijden mei' vuile wielen: P. D., Biezelinge, terug aan ouders; A. K. Mzn., Krainingen, f2 b. ,s. 2 d. ;h., I. d. IU, Kamperland, fl b. s. 1w. tuchtsch.; vleesch ver voeren in niet gedekte wagen: J. D., te Goes, f3 b. s. 3 d. h.; 's avondd rijden zonder licht: J. M., Hansweerd, I. M. S„ Hoedekenskerke, M. v. d. M., lerseke, P. v. W„ Oudelande, J. v. 't V.. aldaar, J. V., Wemeldinge, allen fl b. s. 1 d. h.'s avonds fietsen zonder lantaarn: J. C. S„ Goes, f 1 b. s. 1 w. tuchtsoli.M. v. d. S., Hansweerd, fl b. s. 1 w. tuchtsch,; P, L., Kloetinge, J. Cc [MU 's Gravenpolder, L. S., Bie zelinge,,- H. R., 's Ileerenhoek, M. G„ Goes, P. J. P., P. d. K, Pzn., beider» te lerseke, C. S., Hansweerd, M. W„ J. v. B„ Krainingen, M. B. Azn., Krab bendijke, A.'J. v. L., Kapelle, P. v. E., Wemeldinge, G. J. Hoedekenskerke, M. J. Schore, alien f2 b. s. 2 d. li.; 's nachts varen zonder licht: J. W., Schore, f2 b. s. 2 d. h.; 's nachts gemeerd lig gen zonder licht: A. d. B„ z. b. woon plaats, f5 b. s. 5 d. h„ A. J. M., Wals oorden f5 b. s. 5 d. h.; waterleiding) niet zuiver en op breedte en diepte hou den: P. M., Kortgene, M. R., Driewegen, C. v. D., Oudelande, fö b. s. 5 d. h.; schelpdieren rapen aan voet van water- keerende zeedijk: A. C., Geersdijk, L. G., Strudorp, ieder f 1 b. s. 1 d. h.dron kenschap: P. d. V., 's-Gravenpolder, J. A. v. d. M„ Goes, A. M., Goes, W. H., Hansweerd, A. V., Hoorn, J. P. -P., J. N., beiden te Baarland, H. K„ Rotter dam, M. d. 'W., Colijnsplaat, J. B., Nisse, ieder f2 b. s. 2d. h„ M. d. W., Vlijmen, D. M. S„ Colijnsplaat, f3 b. s. 3 d. h., F. V. Mzn., Goes, f5 b. s. 5 d. li., L. T., Heinkenszand,. f5 b. s. 5 d. h., bij 8e herhaling: L. V., Mzn., Goes, drie weken hechtenis. Bekrachtigd vonnis tegen P. J. M„ Hal steren, beklaagd zich bevinden, op ver boden terrein.- 2 maal gepleegd, 5 d. en 7 d. h. Vrijges preken: beklaagd overtreding leerplichtewt: J. H., en H. M„ 'sHeer Arendskerke. K a n t o n.g ©recht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens: overtr. van het Bimienaanvaringsreglement: J. S., Arne- muiden, L. d. N„ C. de R. ,L. van E., allen Vlissingen, allen tot f 10 b. s. 10 d. h.overtr. Jachtwet: J. B„ Nieuwland, tót f 2 b. s. 2 d. h,; overtr. Arbeidswet: W. D. van den B„ Vlissingen, tot 3 maal f 1 b. s. 3 maal ld. h.; M. H. B., Sou burg, tot f5 b. s. 5 d. h.; F. L. V., Vlis singen, tot £2 b. s. 2 d. h.; zonder jacht- acte in het veld pogingen doen om wild op te sporen: P. A., A. W„ beiden Nieuw land, ieder tot f3 b. s. 3 d. h.; bg exercitie met de brandspuit niet tegen woordig -zijn: C. J. de W., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. b.zouder vergunning een openbare vermakelijkheid geven: J. G., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h.; rijden met aan elkander gekoppelde voer tuigen: C. de B., Veere, tot fl b. s. 1 d. h.; met dobbelsteenen om geld spelen: E. L. B„ J. S., W. C., allen Middelburg!, 1 en 2 ieder tot f3 b. s. 3 d. h.; 2 tot f 2 b. s. 1 w. t.met een niet op riemen of veeren restend voertuig 'in draf rijden: J. van den B., Serooskerke, tot f0.50 b. s. 1 w. t.rijden over voet paden: |M- L., J. M„ beiden Vlissingen, ieder kot fl b. s. 1 d. h.; de wegjen in verboden richting berijden: A. van D., Koudekerke, J. B„ Veere, ieder tot fl b. s. ld. h,; rijden over wandel wegen: M. van den B., Middelburg, tot f IJ b. s. 1 d. h.rijden over wandelwegen: M. van den B., Middelburgg, tot f 1 b. s. 1 d. h.; A. S., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 w.t rijden over klinkerpaden-: C. V. Veere, tot fl b. s. 1 d. h.; fiet sen zonder licht: A. J. A., A. J. F., beiden Middelburg, ieder tot f0.50 'b. s. 1 w.t J. J., Nieuwland, P. L. S., Vlissing'en, ieder tot f0.50 b. s. 1 d. h.; L. J. F., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 w. t.; A. M„ Koudekerke, P. S., L. L., P. K., allen Middelburg, J. II., Serooskerke, G. de N., Vrouwepolder, II. J. B., Vel- zen, F. L., Grijpskerke, allen tot f 1 b. s. 1 d. h.; rijden met een wagen zonder, licht: J. A. L„ Middelburg, M. P., Sou burg, ieder tot f 1 b. s. 1 w. t.P. S, A. M., L. de N„ allen Vlissingen, A. de K., A. van D„ beiden Middelburg, allen tot f 1 b. s. ld. h.; wateren bui ten de bakken: E. II., Middelburg, tot fl b. s. 1 d. b.dronkenschap: S. den II.Oostkapelle, 3d. h.; W. van de G., Arnemuiden, tot f 15 b. s. 5 d. h.; J- K. C., Vlissingen, tot f 15 b. s. 10 d. b.'; A. van li., Vlissingen, tot f3 b. b. 3 d. h-; J. F. B., Vlissingen, tot f5 b. s. 5 d. b.J. D., J. D., beiden Mid delburg, li. M., Arnemuiden, A. M. 6-, Veere, J. de C., Vlissingen, allen tot f2 b. s. 2 d. b. Bekrachligd is bet verstek-vonnis, den 2 Nov. 1916 gewezen ca. A. 11., Middri burg wegens dronkenschap veroordeel'1 tot f 15 b. s. 10 d. h. - Ontslagen van rechtsvervolging zijn: J-1 M., Arnemuiden, overtr. Leerplichtwrt I en E. K., Vlissingen, overtr. Arbeidswet! Ongeiukk ei is de 80-jarige J. D.,| om hout te hakken, gevonden In het) Amsterdam is een genomen, die lijdend^ vergiftiging, tfjengevc gebruik van bittere Een hardl Hardrijdersfamilie is f heer- P. de Jong te oudste zoons wonnl den len en den 2e strijd voor mannen denzelfden dag worl en een zoon le en| wedstrijd te Joure. IJ s. Nog et „Von Geusau", welkl veld ver ten Z. Wl geraakt, onbeweeglijlT Daar het niet onmogl losraakt wordt te draailiclit van den dat anders bij ijs week lang zo.u' gedl Te Krimpen a.d. Lij over de Lek geloop Moordaansl Kerkrade: Giste reiia-l vechtpartij plaats, w;l schoten werd. Vroml in verregaanden sta;[ verkeerend individu aangevallen en kreej in het lichaam. Eenl lijf verwondde de vrJ Zij is naar het hosl bracht. De dader ij Wegens sl Oude-Pekela zijn aa| ken wegens stroogel ders ontslagen. Overvloed.! Winterswijk werd dochter geboren. z| hem verrassen en sierden wag'cn een reusachtig gewacht een lengte van 2.2ij Ontduikinl zen. Men schrijft uj Msb.Een nieuwe (ml der maximumprifzeij den, nu eens niet doch door de koopq Bij beschikking va Landbouw is de nul ren voor deze week| cent. De koopers te weinig., want wl de markten Men g4 ieder ei, dat verko van L soms al vai| tel ijk den ouden priL Onnoodig te zeggel recht van verkoop deren, minder goedj dupe van worden. Kras. Te Bl de 88-jarige K. dj schaatsen. Diefstal vl deele van een Welling te Arnhem1, king, dat uit een do huis, waar hij zeep minder dan 2G kist ontvreemd. In verba stal heeft de poli til als .smokkelaars bekl den, als vermoede!ijl diefstal. Een meeval uit Tief: De Duitsq en zijn broeder, te Tiel als vluchtelil aldaar aan werk werl thans van de recht ontvangen, dat zij geërfd van een ooJ te Witten (DuitschLm zal ongeveer 30.00Ö| Verbrand, is' in zijn woning straat te 's-GraveJ taet kokend water volg, dat het ernsL. kwam. Per automobl telijken Eerste-Huljid gebracht naar het Ge| den Zuidwal, waar brandwonden is o\i Kwikzilver! burg is in den na- Zaterdag in de gil firma Vogels foor ei honderden guldens Qe dader 'is onbekel n „Hollani In een der Z.-Afrik «n toe voor „brievtL zoo echt leuk kan wol 6e waarheid gezegd Zoo vertelde „Pal kleine „storie" vanf ^toileiding van een oie de „Boeren" in We„ laten *t hier ■>,Di ou Engelsma ens al di verkoop hol. Zondag' hij ons over banje dingen 'J hoop di dag te Btaat weer onafhanj ad meen, weet ik beetje denk aan l^ren, bij di Ibezq K-reger ,i, Heidelbcij Op Zondag is di "woest en het oom uer di zingen, het hard gezing, dat di

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2