Reclames. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Onderwijs. AAMBEIEN Landbouw en Veeteelt. te vragen en voor slechts 7 kinderen voor iéder gedurende 2 maanden. Later kwam er op verzoek van een 'der dok ters nog een achtste patiëntje bijv Echter werd voor een kind op het laatste oogen- blik bedankt en kreeg een tweede een besmettelijke ziekje, zoodat er op slot van rekening maar 6 naar Zonneveld zijn geweest, waar zij werden, opgeno men tiisschen 19 Juni en 18 November. De verpleging had een bevredigend ge volg, zooals blijkt uit de ingekomen rap portjes. De onkosten, beliepen per kind en per maand bijna f 2. Dat is heel weinig, door dat de uitrusting en de reiskosten nage noeg geheet kwamen te vervallen. Kt verslag werd goedgekeurd, even als de rekening van de penningmeesteres, mejuffrouw A. Beugel, welke rekening een nadeelig slot van f5.05 aanwijst. De aftredende bestuursleden, mjej. Beugel en de heer Snijders werden herkozen. Besloten werd het verslag, met het qog op de kosten, niet te doen drukken. De wedstrijd om het kampioenschap van Zeeland, gisteren te Middelburg op de vest der Middelburgsche ijs vereen, gehouden is. voor deze vereeniging een succes geweest. Van de 150 ingeschre venen, kwamen er ongeveer 130 op. Voor een zeer groot deel waren dit Frie zen en wel meerendeel soldaten., zoodat reeds direct bleek dat de mobilisatie de oorzaak was van de groote (leelnaime. Nadat de laatstte maal door 12 deel nemers gekampt was, werden ido 8 prijp- zen als volgt toegekend Eerste prijs: J. Oosterwoud uit Oud- beets, met 16 sec., tweede M. Zwart, Domburg niet 164/5 sec., derde C. J. de Zwart de Zuidzande niet 164/5 sec., 4de J. Baas, Nijlamer met 17 sec., vijfde L. Doden Bakhuij'zen met 17 sec., zesde S. Siemeldnk, Vlissingen met '17 sec., zevende prijs: A. Beetstra Alkmerijp, met 17L/5 sec. en achtste J. Heemskerk, Roosendaal toet 17x/5 sec. Voor zoover mogelijk was ami de volgorde geloot. De prijs voor den best aankomenden Zeeuw werd behaald door G'. J. de Zwart te Zuidzande, die voor den 'besten Noord-Hollander van ge boorte door M. Zwart, Domburg, (lie voor den besten geboren Middelburger door J. Wondergem en 'voor het lid der ver eeniging, dat den besten tijd maakte, door P. C. Adriaans©. Afzonderlijk willen wij nog melden, dat de medaille uitgeloofd voor den Fries, die gedurende den ge hooien "wedstrijd den besten tijd maakte, werd "behaald door den 18-jarigen F. H. Schroor uit Scher- penzeel, tijdelijk te Vlissingen, die de 160 meter reed in 5l/5 sec. en daarmede het Friesche record verbeterde. Des avonds had in den Buitentuin do prijsuitdeeldng plaats, waarbij de zilve ren medaille aan den eersten prijswin- ner en de bronzen medaille aan de Zwart, welke medailles door H. M. de Koningin waren uitgereikt, werden uitgereikt door den heer mr. II. J. Dijckmeester, com missaris der Koningin, die daarbij wees op de groote belangstelling van -H. M. de Koningin in ide IJssport en die èin- digde met een door allen mede inge stemd .,Leve de Koningin." De voorzitter der IJsvereen., do beer P. ten Kate reikte de overig© prijzen, uit en overhandigde aan Schroor, be halve de medaille, nog een zilveren schaatsje aan een lint in de Middelburg sche kleuren. De heer M. Zwart bracht namens ,de deelnemers dank aan liet bestuur. Goes. Levens middelendistri- butie. In een vergadering van verschil lende vereenigingen hier ter stede, Maan dagavond gehouden in ©on der zalen van de sociëteit V. 0. V., had een bespreking plaats om1 te komen tot het definitief oprichten van een Commissie van voor lichting in verband met de levensmid delen-voorziening te Goes. Nadat een korte bespreking plaats had, kon worden geconstateerd dat tot op richting was .besloten. Bedoelde com missie zal bestaan uit één afgevaardigde van de aangesloten vereeniging-enWerk- liedenvereen. „Eigen Hulp," afd. Goes van den Christ. Nationalen Werkmans bond; de Kol'envereen. ,,de Bijenkorf," afd. Goes Ned. Bond van werklieden in Openbare Diensten en Bedrijven, afd. Goes S. D. A. P., Ned. Christ. Grafischen Bond; afd. Goes Algem. Typografen Bond; afd. Goes 'Ned. Bond van Spoor- en Tram- wegpersoneelafd. Goes van den Bond van Ned. Onderwijzers; Zuid-Bevel. Koop- mansbond, Coöper. vereen. „Ons Beland" on de Bouwvereen. „Helpt U Zei van." Uit deze afgevaardigden werd gekozen éen commissie van uitvoering, bestaande Rit d© heeron M. Storm, E. Barbier, A Schrijver en M. Nieuwenhuijze. Doel van deze commissie is het ont vangen en onderzoeken van bij hen inge komen gegevens in verband met 3e dis tributie en zoo toogelijk om deze, ha qnderzoek ander de aandacht te bren gen van het College van Burgemeester en Wethouders, of den Directeur van het Distributiekantoor. Gaarne wordt dezö gedegenheid aan vaard om de ingezetenen beleefd Uit te Boodigen van deize gelegenheid gebruik te maken On de gegevens, hetzij in jten vorm van opmerkingen over do distri butie of een wensch die men gaarne Uitgevoerd zou zien, mede te deolen aan ©en der personen van de commissie van Uitvoering. In de Dinsdagnamiddag gehouden bestuursvergadering ran de afdeeling Goes der Z. L. M. is tot voorzitter gekozen <[hr. D. W. Lindenbergh te 's Heer Arenda- tiarke. De heer C, Zuijdweg wensehte we fa zijn leeftijd niet meer als zoodanig aanmerking te komen, doch verklaarde zich wel bereid het vice-voorzitterschap, dat hij reeds sedert tal van jaren be kleedt, wederom óp zich te nemen. Vlissingen. Do Provinciale boot „Wee- terschelde," die bij Borsselo bleef liggen met een defect aan de machine, is naar Vlissingen gesleept. Krabbendijke. Onder voorzitterschap van dhr. Adr. Weststrate, vergaderde Maandagavond in de consistorie der Ger- Gemeente- de kiesveroen. „Trouw aan bus beginsel." Dhr. M. Remijn deed het ge bed, nadat Ps. 101: 3 en 4 was gèzongen. Nadat "de notulen waren gelezen en goedgekeurd, werd hot huishoudelijk re glement vastgesteld. De contributie, zijnde 25 cent, werd geïnd. Geen verdere zaken meer aan de orde zijnde werd de verg. na het zingen van ft. 133:1 door B. Meeuwsen met dankgebed geëindigd. In de Christelijke School kwam on der voorzitterschap van dhr. A. A. Al- laart do school vereen. in haar voorjaars- verg. samen. Het geheel bestuur was aan wezig en van de leden een dertigtal. Nadat ft. 661 gezongen was en da verg. met gebed was geopend, las do voorz. Ps. 147. De secr.-penningm. C. P. ogelaar, bracht eerst verslag" uit van den toestand der vereeniging en do school en daarna van de finantiën. De rekening werd d,oor de leden Op 'tHoff en Zuid weg nagezien en in orde bevon den. (Een uitgebreide bespreking had plaats óver de geldelijke zaken. Enkele leden stelden zich beschikbaar om1 voor de vereeniging te werken. Door den penningmeester van het sup- pletiefonds P. yan Haren werd verslag uitgebracht omtrent den toestand en do finantiën van dit fonds. Na de verlaging van bet schoolgeld is elf een batig slot. De busjes in do Goref. Kerk brachtenl iets meer op. Nadat ook nog over den brandstofnood was gesproken, werd de verg. na het zingen van Ps. g5:2 door dhr. C. P. Vogelaar met dankgebed ge ëindigd. Hansweerd. De loodsbooten „Vlissin gen" en .„C'oertzen" hebben gisteren al hier de gasbooien van de Westerschelde binnengebracht ©n gedoofd. De Provinciale boot kon gistermiddag wegens hel vele ijs bij Walsoorden do reis daarheen niet doen. (Msb.) Heinkenszand. Gisterenavond hield de Kolenvereaniging „Samenwerking" alge meen© jaarvergadering. De w.n. voorz. wijdde in zijn openingswoord waardeo- rende woorden aan don overleden voor zitter wijlen L. Kloosterman. Na de le zing der notulen bracht de penningto. verslag uit over 1916; hieruit bleek, dat was ontvangen f 7511.13V2 en uitgegeven f7421.18V2, zoodat er eon batig saldo in kaS is van f 89.95. Door de vereen, is aan de leden in ''tafgeloopen jaar 2753/4 ton kolen geleverd. Het ledental bedraagt op dit oogenblik 213. De af tredende bestuursleden M. Beaufort, J. de Regt en M. de Wilde werden, bij acclamatie herkozen, terwijl in de va caturen Kloosterman werd voorzien door de benoeming van B. Simons© Jr. Ver volgens weid besloten het salaris van deii penningmeester op £70 plus f5 voor verlichting en dat van den Secret, op f30 vast te pbellen. Domburg. Maandagavond vergaderde onder voorzitterschap van den heer L. J. van Voorthuijsen in de consistorie kamer der Ger. kerk de afdeeling Dom burg van de vereen, tot Chr. verzor ging van "krankzinnigen in Zeeland. Uit de mededeeling van den penningm. bleek, dat f62 aan contributie was ont vangen, waarna verder het aftredend be stuurslid, do heer Van Voorthuijsen, werd herkozen. Vervolgens werden de hee-ren P. de Visser Sz. en J. de Visser Sz. gakozleh tot afgevaardigden voor de Algemeend vergadering. Stavenisse. Geëindigd faillissement A. M. Boiier, wed. J. de Rijke alhier, en de nalatenschap van Jan. de Rijke, ge woond hebbende alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blauwkapel, J. Range te Hoogbloklandte Rotterdam, S. v. Dorp te Bodegraven. Bedankt voor Noordwijk-binnen, door A. de Visser te Groningen. Geref. Kerken. Tweetal to Boskoop, J. C. Aalders te Beetgum -en D. Pol té Vlissingen. Aangenomen naar Wapenveld, door G. H. de Jonge te Spijkenisse. Goes. Tot le er aar in het mach toeschrij ven aan de Handelsavondschool, uitgaande van de Vereeniging voor Handelsonder wijs alhier, is benoemd de heer 0. J. van Nieuwenhuijze, boekhouder aan het Rijks-Landbouwproefstation. De Minister van Landbouw, N ijverheid en Handel heeft de vereischte toestemming tot het aanvaarden dezer betrekking verleend. Op Zaterdag 24 Februari 'e.k. zal te Goea een vergadering worden gehou den, waartoe zullen worden uitgenoodigd de Propaganda-oommissie en {Le afidee- lingen dn Zeeland van 't N. 0. G., ten einide gezamenlijk te overwegen en te beslissen, wat dn. izako salarisactie ver der te doen. (M. C.) Een commissie bestaande uit theo logische studenten aan de Rijksuniver siteiten Leiden, Groningen, en Utrecht, aan de Stadsuniversiteit van Amsterdam, do Vrije Universiteit en de Theologische School te Kampen, heeft beslaten po gingen aan te wenden, om een Jaar boek van het protestantsch theologisch onder wijs uit te geven. Het karakter van het jaarboek is ob jectieve gegevens te verschaffen aan ieder, die belang stelt in het p-rotestantsch theologisch onderwijs van het Nederland- sche volk en zijn stamverwanten. Hoofdredacteur is W. A. Zeydner te Leiden; redacteuren zjjh, voor Groningen K. A. Bever-sluis, voor Utrecht J. H. IJ. van Beem, voor Amsterdam (S. U.) M. Eel man, voor de Vrije Universiteit G. Sikkel en voor de Theologische school I'. Deddens; vertegenwoordiger van de Zuid-Afrikaansche theologische studen ten D. F. Erasmus. meest voorkomende kwaal van onzen tijd. Hij, die bevrijd blijft van aambeien, mag inderdaad van geluk spreken, want de martelingen van jeukende, bloedende, droge of uitwendige aambeien beroovcn den lijder van .alle rust en genot. Weinig menschen ontsnappen aan deze kwaal na den middelbaren leeftijd. Oorzaken van vatbaarheid ervoor zijn erfelijkheid, leverkwalen, gebruik van sterke purgeermiddelen, verstopping, te veel eten of drinken, zittende leefwijze, en te weinig lichaamsoefening. Vrouwen lij den er dikwijls aan bij zwangerschap, of schoon de vatbaarheid dan reeds te voren bestond. Bij alle vormen van aambeien zijn re gelmatige stoelgang, licht verteerbaar voedsel en zorgvuldige reiniging van groot belang. Ofschoon in ver gevorderde gevallen operaties door sommige autoriteiten wor den voorgestaan, werd opmerkelijk suc ces verkregen door het gebruik van Foster's Zalf, een spoedig verzachtend©, heelende en antiseptische zalf in het bi- zor.der geschikt voor aambeien. De eerste aanwending Van Foster's Zalf doet de prikkeling verminderen en het voortgezet gebruik doet de ontsteking en het bloeden ophouden, en maakt in de meerderheid der gevallen een einde aan de kwaal. Fostqr's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar bij de Paauw Co. en tie Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 P'. doos of f 10.p. zes doozen. V e i 1 i n g s v e r. Walcheren. Do voorzitter opende Dinsdag de ver gadering met een gelukwensch voor het pas aangevangen jaar en sprak de hoop uit, dat het jaar 1917 een .einde mocht maken aan de ongunstige tijdsomstandig heden en voor de veiling een i»>ed jaar mocht zijn. Hierna weid het reeds vermelde jaar verslag uitgebracht en goedgekeurd. Uit h et verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 6642.26V2 en de uitgaven f 5423.92, zoo dat er over 1916 een saldo is vaD f 1218.341/2 (v.j. f 383.16V2). Nadat de commissie van onderzoek ver klaard had, dat de boeken in orde Waren bevonden werd de penningmeester onder dankzegging voor zijn beheer, gedecliar geerd. i. 1 J Hierop is aan de orde de verkiezing van bestuursleden wegens periodieke af treding van de heeren J. Polderdijk, C Sanderse, C. Schout en L. Leijnse. De heer Polderdijk stelt zich niet her kiesbaar als voorzitter, doch wel als be stuurslid. Uit de vergadering wordt als bestuurs lid aanbevolen P. Dekker van 'tZand. De aftredende leden werden bij eerste stemming herkozen. Zij namen allen hun benoeming aan. De heer Ton sprak den wensch uit, dat de heer Polderdijk zou terugkomen van zijn besluit en voorzitter zou blij ven (duidelijke blijken van instemming.) De voorzitter zal later een besluit ne men, Ji ij voelt zich voorloopig echter wei nig geneigd om den voorzittersstoel te blijven innemen. De commissie van onderzoek werd bij acclamatie herbenoemd. Een voorstel tot aanvulling art. 10 groote veiling, om te bepalen, dat bij verkoop op monster een voldoend „en deugdelijk" monster aanwezig moet zijp wordt z.h.s. aangenomen. Door den heer C. Polderman c.8. was voorgesteld art. 22 kleine veiling te wij zigen. De eerste wijziging betreft de aan wijzing van arbiters bjj geschil over de goedkeuring, de tweede de vergoeding bij een tekort aan gewicht. Door het bestuur was ten opzichte van het eerste punt een tusschenvoorstel go- daan öm je doen aanwijzen oen arbiter door den verkooper en een dooï den klerk der veiling; de veilingmeester blijft derde arbiter. Dit werd z.h.s. aangeno men. Ten opzichte van het tweede punt stel de het bestuur voor te bepalen, dat de verkooper het dubbele van het tekort moet bijleggen en een boete moet be talen in de kas der vereeniging. Uit de vergadering gingen stemmen op, dat deze straf te zwaar zou zijn, indien er niet dadeljjk bjj de aankomst ter veiling go- wogen wordt. Een voorstel dienaangaande kon echter op deze vergadering niet meer behandeld worden. De heer Breel (bestuurslid) merkte op, dat deze bepaling niet wordt voorgesteld voor toevallige tekorten, die op de vei ling zijn ontstaan, doch 0111 op te treden tegen verkoopers, die voortdurend tekort leveren. Do heer van Oosten (bestuurslid) acht te het beter dit voorstel aan te houden en het dan tegelijk met een voorstel tot verplichte weging te behandelen. De heer Ton (bestuurslid) zag gaarne dit voorstel aangenomen om den naam der veiling op een hooger peil te bren gen. Er wordt veel te veel geknoeid, waardoor de veiling bij de koopers in een slechten reuk staat. De thans gel dende straf is te gering om het knoeien tegen te gaan. Het bestuursvoorstel werd tenslotte met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Hierop kwam aan de orde een voor stel van het bestuur tot aansluiting bij den tuinbouwraad. De vereeniging, die 11 stemmen zou krijgen uit te brengen, zou f 165 contri butie moeten betalen. De heer BJoemsma. (rijkstuinbouw- leeraar) verklaarde met genoegen dit voorstel op de agenda te hebben gezien en zette aan de hand van het jaar verslag uiteen, wat door den raad ge daan en bereikt wordt. De heer M e s u achtte de bijdrage Voor de vcilingsvereeniging te hoog. Voor ab normale tijden als deze mag de tuinbouw raad goed werk verrichten, bij terug keer der normale tijden zou het geld weggooien zijn. De heer F. Kakebeeke heeft reeds in 1913 aansluiting bij den tuinbouwraad bepleit. Hij deed dit toeu met het 'oog op de in 1917 te verwachten nieuwe Duitsche tarieven. De heer Mesu heeft gesproken van terugkeer van de oude tijden, maar bij die terugkeer moet de vcilingsvereeniging er juist voor waken niet terug te vallen in het oude gedoe, doch moet zij streven naar uitbreiding en betere organisatie. Do tuinbouwraad, die voor den oorlog en in deze tijden zoo ontzaggelijk veel voor de tuinders heeft gedaan, zal ook na het sj ui te 11 van den vrede veel in het belang van den tuinbouw te doen vinden. De voordeden wegen ruimschoots tegen de kosten op. De heer D. Leijnse (bestuurslid) be pleitte eveneens krachtig aansluiting bij den raad en de heer Ton zette uiteen hoe de geldelijke voordeden de leden der vcilingsvereeniging, die teler zijn, reeds in deze oorlogsjaren van het werk van 'den raad hebben genoten. Na nog eenige discussie, wees de heer Ton er op, dat de kosten later, indien de vereeniging er eens toe overging om de belanghebbende en belangstellende le den te splitsen, aanmerkelijk zouden ver minderen. Hierop werd overgegaan tot stemming en met 61 tegen 11 stemmen besloten tot aansluiting. Do heer Kakebeeke dankte als lid van het Centraal-bcstuur de vergadering voor de genomen beslissing. Na regeling Van het salaris van den administrateur, gratificatie van den vei lingmeester en salarissen van het per soneel, werd besloten aan het bestuur en de commissie van onderzoek 50 ct. presentiegeld toe te staan voor het bij wonen der vergaderingen. Op verzoek van het lid Koole, dat niet ter vergadering aan wezig was, werd toegestaan voor de goederen, die op de Weegbrug gewogen worden 1 pCt. tarra af te trekken. Het bestuur verkreeg machtiging1 een bergplaats te huren op het stations ter rein- u 1 mm In den prijs van enkele verpakkings artikelen weid een verhooging gebracht. Bij de rondvraag wees de heer Kake beeke nogmaals op de advertenties, waar in verzocht wordt voor wijnpeen, mode, witte en savoye kool _en andere stapel groenten voor den oogst 1917 contrac ten of te sluiten. Deze contracten wor den door de regeering niet erkend en de teler die ze heeft afgesloten wordt uitgesloten van de veiling en de kooper wordt afgevoerd van de lijst van expor teurs. Hierop wordt de vergadering gesloten. Beh'oud van geteelde boo- nen voor veevoeder. Aan land bouwers, die de door hen verbouwde boonen als veevoeder wenscbesn te be houden, kan dit door den Burgemeester van hunne woonplaats worden toegestaan, indien deze dit ,in aanmerking nemende de hoeveelheid gerst of haver, die den aanvrager reeds gelaten ie, noodzakelijk oordeelt. De maximum-hoeveelheid, die de Bur gemeesters den landbouwers op deze wij: ze kunnen toestaan te behouden voor hun vee, zijn. de volgende: voor een paard op lichten grond 600 K.G.; idem op zwaren grond 840 K..G; voor een zwaar werkpaard (in bijzonde re gevallen) 960 K.G.; voor een stuk hoornvee 600 K.G.; voor een varken 432 K.G.; voor een schaap, (geit, enz.) 120 K.G.; voor tien kippen (groot en klein door elkaar gerekend 144 K.G. Voor zoover de landbouwers havefl of gerst hebben behouden dient er bij de bepaling der hoeveelheid boonen in elk geval rekening mede te worden gehou den, of zij met deze beide producten ge heel of gedeeltelijk in de voedering van hun vee kunnen voorzien. in bel eerste geval zou kunnen worden toegestaan ook boonen aIs veevoeder te gebruiken* zij zullen echter een hoeve et- Leid gerst of haver gelijk aan s/s deel van de door hen te behouden hoeveel heid boonen moeten inleveren. In het tweede geval mogen zij zooveel boonen behouden als gerekend kan wor den nog noodig te zijn voor de voede ring hunner veestapel, buiten de gerst en haver, die zij reeds heb ben behouden. z. Landb. Ongelukken. De 66-jarig© juf frouw Tli. van Breda te Rotterdam is in het ziekenhuis aan de bekoiniSh brand wonden overleden. Te Annerveonsche- kanaal onder de gemeente VVildervonkl is Maandagmiddag het 11-jarig doch tertje van don metselaar X. Venoma in br;ind geraakt en onder verschrikkelijke (lijnen nog denzelfden nacht overleden. De dienstbode A. VV. is ten huize van mej. B., in de Zaagmolenstraat to Rotterdam met 'haar kleoren te dicht bij een brandenden kachel gekomen. Het meisje kreeg ernstige brandwonden aan het onderlijizij is naar het ziekenhuis gebracht. Juffrouw F. B. kreeg bij liet dooven van de brandende kleedingsituk- ken brandwonden tuin de handen. Jn een mmiufactureuwinkel te Rotterdam zijn de Idee ren, van de 15-jarige B. W, in brand geraakt. Het meisje kreeg brand wonden aan de horst en beide armen. Te Eelde is een 45-jarige landbouwer bij het afzagen van een boomtak van een ladder gevallen en verdronken. Ook een staking. Te Gronin gen staken de baanvegers. Zij verdienen naar hun meening niet genoeg en wen- sch.en bijslag uit de gemeentekas. 'Een schaatsenrijder met een houten been. Een fietsrijder met een houten been is geen zeldzaam- beid meer. Dat echter iemand met een, houten been schaatsen rijdt, mag werke lijk wel tot de curiosa worden gerekend. Op den Witten Singel t© Leiden kon men Zondagmorgen deze bijzonderheid waarna men. Met onder zijn linkerbeen'n scihaats, de eenige schaats die hij gebruikte, duwde hij zich met feijn houten rechterbeelni voort. Hij gleed dan op zijn schaats een eind vooruit en liet zijn houten beejn ineesleepen. Telkens als hij zijn vaart verminderde, plaatste hij zijn houten been stevig op het ijs, stootte dan éen- of tweemaal af en voort gleed hij weer. Alles ging zeer regelmatig en met een aardig gangetje. Zooals begrijpelijk is, had die man zeer veel bekijks(N. Ct.) Jeugdige inbrekers. De ge arresteerden, verdacht van diefstal mat braak ten huize van mr. S. te Amersfoort, hebben bekend. I11 de Kerstweek werd ingebroken en f 1500 meegenomen, toen de bewoners uitstedig waren. De tweede diefstal liad plaats yan Zaterdag op Zon dag 2021 Jan. toen |de bewoners en logé's' in huis waren. Toen word f 139 aan specie en tafelzilver mieegenomen. 1/a drie aangehoudenen, waaronder een ge wezen klerk van mr. S„ zijn allen reedsi met de politie in aanraking geweest. Een van hen bevindt Zich thansvoor een. ander zaakje in de gevangenis to Am sterdam. Alle drie hebbenj nog Jniet den, 18-jarigen leeftijd 'bereikt. Aangereden. Eergisterenmiddag wilde de le luit. v. V., uit Amsterdam per rijwiel den overweg der trambaan over rijden, teneinde naar bet fort De Licde te gain. Hij had goon erg in oen naderenden E. S. M--wagen uit do rich ting Hairlem en werd bij het passeeren der rails <door dien wagen aangereden en met kracht tegen een mastpaal geslin gerd, waardoor hij' ernstige hoofdwondenl bekwam. Een geneesheer, die spoedig ter plaatse kwam, vreesde- voor hel leven van den luitenant. Berooving of moord? De Opr. II. Ct. deelt mede, dat z,e u,it do beste bron 'het bericht van, het llbld. kan tegenspreken, als zonden die op 6 Oc tober 1915 aan den Sloterweg te Haar lemmermeer verdronken gevonden schip per en diens vrouw, te voren zijn ver moord en beroofd. De moord te Zevenaar. Om trent den rnoord, te Zevenaar gepleegd, verneemt het „Hbld." het volgende: De soldaat A. J. uit Oud-Zevenaar, in garnizoen te Arnhem, had, wegens overlijden van zijn vader, 14 dagen ver lof ontvangen; Zondagavond moest de nog jonge man weer in zijn garnizoen terug zijn. Hij had echter een stengen borrel gedronken en wilde juist in den laatsten avondtrein stappen toen deze ver trok. Het noodlottig toeval wilde, dat hg nog wat bleef rondloopcn; verschillende café's werden bezocht en tenslotte geraak te hij verzeild (in volle uitrusting) bui ten het stadje, op 't Grieth. Nabij een café aldaar kroeg hij twist met B., ge huwd en vader van zes kinderen, iemand, die nogal eens te veel drank gebruikte en ook nu niet nuchter was. Er schijnt op den donkeren landweg nog wat ge vochten te zijn; even later viel een schot. Buurtbewoners vonden toen R. met een borstwond op den grond liggen. De man werd naar het ziekenhuis vervoerd, maat! bleek reeds bezweken. De vermoedelijke dader was er van door gegaan en werd Maandagochtend nabij het station, toen hij naar zijn gar nizoen wilde gaan, giearresteerd. Het feit, .dat aan verlofgangers geen scherpe pa tronen worden verstrekt, maakt het eï voor den overigens gunstig bekend e taan den militair niet heler op. Vermist. Men meldt uit Sittard: Simla "Zomdagmorgeo wordt de echtge- nooto van den postbode M- alhicc, ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2