Telegrammen, Landbouw en Veeteelt Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Onderwijs ]0 toegesproken door den voorzitter, ,i4 heer P. ten Kate, die hen er op wees, dat zij in het verder leven steeds even •flink moeten aanpakken als zij nu heb ben gedaan. Nadat de kinderen waren heengegaan, bracht de heer Ten Kate dank aan de dames en de heeren commissarissen en bestuursleden voor hetgeen zij in het be lang' van het welslagen van het feest' hebben gedaan. De heer C. 'W. D'huij bracht namens commissarissen hulde aan den heer Ten Kate voor zijn leiding van alles. De Ned. Ver. voor Armenzorg en Weldadigheid houdt haar jaarvergadering op 5, 6 en 7 Juli te dezer stede. Betreffende de morgen te houden wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland kunnen wij thans nog het vol gende imededcelen: Prijzen zullen wor den behaald door hen, die den kortsten tijd rijden over 320 nieter. Er wordt ge reden tweemaal 160 meter, en wel do eerstó maal tegen en de tweede maal met den wind mede. Twee rijders zullen volgens getrokken nummer sameu rijden. De heJJlt der rijders, zij die de beste tijden hebben gemaakt, rijden nogmaals op dezelfde wijze en zoo telkens tot er juist evenveel over blijven als er prijzen zijn. Deze (mannen kampen daiTNom tie volgorde der prijzen. Het bestuur houdt zich het recht voor, deze regeling te wij zigen. De deelnemers -hebben zich te houden aan de aanwijzingen van hel bestuur. Zij die niet aan don start zijn, woiden van verdere mededinging uitge- sloten. "Do prijsuitdeeling zal plaats heb ben direct na afloop van den wedstrijd in den Buitentuin. De prijzen zijn thans als volgt gere geld: Eerste prijs f30 of een kunstvoor werp van gelijke waarde en de zilveren medaille van 'de Koningin; Tweede prijs f 20 en de zilveren medaille van Uit het -Volk-Voer het Volk; derde prijs 15 en de zilveren medaille van Vreemdelingen Verkeer; vierde prijs f10 en de zilveren, medaille van Handelsbelang; vijfde prijs fö cn de zilveren medaillevan do Mid- delbui'gsche sport en atheliekvereeniging; zesde prijs f 5. Speciale prijzen: Bronzen medaille van de Koningin voor idem geboren Zeeuw die den besten Rjd maakt, en een zil veren medaille van een der bestuurs leden voor den 'Noord-Hollander, die den besten tijd maakt. Tot 12 uur [hadden zich 50 deelne mers aangegeven. Goes Ijsvermaak Begunstigd door uitstekend weder had Zaterdag onder groote belangstelling van een ,zeer tal rijk publiek, dat zich langs Singel en Wal had opgesteld, het ijsfeest plaats, dat door de vereeniging „Ijsvermaak" Was georganiseerd. Den korten voorbereidingstijd in aan merking genomen was de deelneming be vredigend; althans voldoende voor het welslagen van het feest. Alleen het num mer schoonrijden voor dames alleen moest wegens onvoldoende deelneming vervallen. Aan den wedstrijd hardrijden, baan- lengte 300 M., voor leden en piet-leden Dm prijzen werd deelgenomen door 10 rijders, n.l. de heeren "R. Hommes, T. Pape, De Muijnck, v. d. Berge, De Jager, v. d. Veen, De Jonge, Hoogvliet, v. d. Adel en J. Steketee. Uitslag. Ie prijs J. A. Hopgvliet, Baarland, in 38.3 sec.; 2e pr, J. Ste ketee, Baarland, in 39 sec. en 3e pT. R. Hommes, Goes, in 40.1 sec. Hardrijden van leden van „Ijsver maak". 7 deelnemers: H. v. d. Veen, R. Hommes ,M. G. v. d. Ende, Chr, 'Zandee, J. de Jonge, J. A. Hoogvliet, J. Steketee. Ie prijs, Koninginne-medaille, J. Ste ketee, Baarland, in 39 sec.; 2e pr., zil veren medaille, R. Hommes, in 39.4 sec.; 3e pr., bronzen-medaille, J. A. Hoogvliet, Baarland, in TO sec. Hardrijden voor jongens van 1418 jaar (100 meter) 11 deelnemers: Tain- minga, Constandse, J. Brants, Ruster, Vos, Verhage, Van Reede, Janssens, Bolle, P. Jansen en Wezepoel. Ie prijs, zilveren horloge, J. Brants, in 19.4 sec.; 2e prijs, De Ruiterschaat- Ben, Bolle, in 19.5 sec.; 3e prijs een paar Friesche schaatsen, Wezepoel, ia 20.3 sec. Ringrijden voor jongens en meisjes van 10-14 jaar, kinderen van leden. 19 deelnemers: W. den Boer, M. San- flijck, Kees Ross, J. Sandijck, Tony Al- tena, Ca. Melse, Ca. den Boer, Betsly iVerwer, Ma. Ross, Ca. v, d. Peijl, G. J. van Opdorp, Nellie Bliek, Henk Hen- geveld, Jan Kakebeeke, Kees Massee, H. v. d. Peijl, Joh. Vissers, M. de Dreu, Ca. Blanker, le prijs bij loting, M. de Dreu gereedschapsdoos ,2e prijs Henk Hengeveld, jongensboek, 3e prijs Nellie Bliek, zilveren halssieraad. Alle andere deelnemers(®ters) troost prijzen. Schoonrijden voor heeren .alleen. Deelnemers 7. 1. Van den Ende, 2. Franken, 3. F. de Ligny, 4 Hoogvliet, 5 Chr. Zandee, 6. L. G. Prinsen, 7. Smit. 1. prijs verguld zilveren medaille, de heer W. F. J. de Ligny, 43 punten, 2e prijs zilveren medaille de heer M. Fran ken, 39 punten, 3e prijs bronzen medail le de heer C.- J. Smit met 36punten, (maximum 50 punten). Schoonrijden voor paren. Deelnemers 4. 1. Mej. M. Sturm en L. G. Prinsen, 2. Mevr. v. Damme— Hoog vliet en Chr. Zandee, 3. Mej. de Koning en Smit, 4. Mej. de Ligny en F. dq Ligny. le" prijs Koninginne-mcd;:ille, mej. T. ,C. de Ligny en de heer F. W. J. de Ligny met 44 p.; 2e prijs zilveren me daille, mevr. Van DammeHoogvliet en de heer Chr. Zandee met 42VI punten^ 3e prijs bronzen medaille mej. C. de Koning en de heer C. J. Smit met 40Va punten (maximum 50 punten.) Met een toepasselijk woord reikte de heer Rube.-., voorzitter van „Ijsvermaak", des avonds op het Slot Oostende prijzen en medailles uit. i Hij vond daarbij gelegenheid zijn dank te brengen aan allen, die tot het wel slagen van het ijsfeest hadden meege werkt; de commissies die als jury wa ren opgetreden, vooral de dames, die zich bovendien met aankoop van prij zen hadden belast, de harmonie „Eupho- nia" die door haai- tonen de opgewekte stemming had aangebracht, „de heer H. Vissers, die enkele cadeautjes voor de kinderen had afgestaan, de deelnemers, de politie, kortom allen, die zich in oen of ander ^.opzicht verdienstelijk haddenj gemaakt. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan H. Mr de Koningin, die twee medailles voor deze wedstrijden beschikbaar had gesteld. Hiermede werd het ijsfeest waarop de vereeniging „Ijsvermaak" met genoegen kan terugzien, besloten. Benoemd tot Overste der R. K.- ziekenverpleging „St. Joanna" de Eer waarde zuster Albertina, tot op heden werkzaam ter operatiekamer der R. K.- ziekenverpleging te 'Zwolle. Toen Mevrouw F. W. J. de L.C. zich Zaterdag op het ijs en op de schaat sen bevond, had zij het ongeluk zoo danig te vallen, dat zij haar pols brak. 't Is in 't laatst der vorige week gebeurd. Natuurlijk op 'tijs. Een schaatsenrijder uit het naburige B. kreeg, als zoovelen, zin in een kopje heete chocolademelk. Hij begaf zich naar het buffet, in casu een op het ijs op de Vest staande tent en "bestelde 'nkop. Nóg had hij den inhoud niet geheel genuttigd, toon een vreemde substantie op den bodem z'n aandacht trok. Een onderzoek in loco volgde en weldra vischte de schaatsenrijder voor zijn verbaasde ■oogen en die van de omstanders eerst een echten gulden en even later een echt dubbeltje op. Groote hilariteit volgde natuurlijk op de teekenen van verbazing. De plotseling rijk geworden consument stond echter z'n „oorlogswinst" gewillig weer af, toen bleek, dat men hem uit de geldlade (-kom) had laten drinken. Vlissinaen. De „Nieuwe Vlissingsche Courant", die reeds 22 jaar bestond en die driemaal per week verscheen, is naar de uitgever in het nummer van Zaterdag j.l. mededeelde, dien dag voor do laatste maal verschenen. Als oorzaak van het staken der uitgave worden genoemd de bijzonder liooge exploitatiekosten waarbij zich 1 Januari j.l. de 'invoering der in het collectief contract genoemde loonre geling is gekomen. De uitgever, de heer II. Wegeling, zal nu een weekblad doen verschijnen, onder den naam .„Nieuwe Vlissinger". Zaterdag 10 Februari a.s. hopen, blijkens de V. C., de gezamenlijke drank bestrijders-organisaties te dezer plaatse op te treden de heeren K. Toornsitra en D. J. Oosterbaan en mej. Jitia van dor Tuuk. De vergadering zal plaats heb beat in het Concertgebouw, des avonds half acht. Biezelinge. Vrijdagavond was. het al hier jaarvergadering van de Vereeniging - „Ziekenzorg." Met het bestuur waren 37 leden opgekotinien, dus de opkomst was niet zoo heel groot. Na een kort ope ningswoord van den voorzitter en lezing der notulen volgde hiet jaarverslag door den penningmeester over het gehouden beheer dor gelden in het jaar 1916. Met het saldo van vorig jaar is er ontvangen f 357.211/2- Uitgegeven f206.87, geel Slot f 150.3472- Onder de ontvangsten wordt bijzonder vermeld een bijdrage van hot B.urgel. Arembestuur, groot f 75, waar voor verpleging sart. zijn aangeschaft. Dhr. H. 'Verhulst ALzn. on M- Verhuist Azn. zagen de rekening en bescheiden na en vonden alles in orde. De pemungm. ilhr. A. v. d. Graaff ontvangt den dank voor zijn gehouden werkzaamheden, vooral nu onulat tot leedwezen van hal bestuur dhr van der- Graaff niet meen- voor een her benoeming in aanmerking wil komen. Ook de Eere voorzitter spreekt woorden van waardeering. Nu volgt stemming. Aan de beurt van van aftreling waren: dhr. A. van !ler Graaff, dhr. J. Zuidweg on P. Fraanje Jz. Gekozen worden de beide laatsten, doch J. Zuidweg bedankte ook voor Zijn herbenoeming. Nog worden gekozen dhr W. Bierens—-de Kam en A. J. Berman. Het salaris van den bewaarder der ma terialen wordt op f 10 per jaar gebracht, dat van den bode op f 7.50. Meegedeeld wordt, dat de wijkverpleegster begin Fe bruari in deze gemeente komt wonen en Wel te Biezelinge. Een voorstel van een der leden omi den secretaris en penningm, eenige vergoeding te geven, wordt ver worpen. Verschillende nuttige voorwer pen, noodig vóór, en verschillende nut tige werkzaamheden, gewenseht door do vereeniging te doen geschieden worden besproken, waarop de voorzitter de ver gadering Sluit. Colijnsplaat. Het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" alhier gaf Vrijdagavond zijn jaarlijksche uitvoering in de Chr. School Door haar werden ouder leiding van hun Directeur, «dhr. Ph. v. d. Moer heel wat flinke muziekstukken gespeeld, waar oud r koralen en potpourri's van bekende Chr. liederen. Ter afwisseling werden door de leden twee samenspraken gehouden, de eerste was getiteldThéron op do jingo jadht, een overrompeling van eenige Eng. off.cieren door Chr. de Wet en de vol gende: Michiel de 'Ruyter als koopman te Salee, welke beide goed werden voor gedragen en zeer in den smaak vielen, evenals eenige voordrachten, die hf en toe wei-den gedaan. Gok werd een col lecte gehouden ten bate voor de helft voor de Chr. School alhier en de andere helft voor de mjuziekvereen., om de kos ten van de uitvoering te dekken. 'De op brengst vau deze collecte was f 13.74; een flinke som, aangezien het getal be zoekers niet zeer groot was. Het geheel mag als een welgeslaagde uitvoering be schouwd worden. Tot opzichter-teekenaar bij de ge meentewerken te Haarlem is benoemd dhr. M. G. Uiemens, geboortig van hier. Wemeldinge. Als een merkwaardigheid deelt nnen ons mede, dat in deze ge meente, die nog geen 2309 zielen telt, 9 paren miaer dan 50 jaar gehuwd zijn, en dat ze meer dan 80 inwoners telt, die den "leeftijd van 70 jaar overschreden hebben. Krabbendijke. De burgemeester van Krabbendijke heeft aan de burgerij ge richt het volgende schrijven: üp 5 Februari a.s. treedt in werking „de nieuwe broodregeling," waarbij ons de eerste beperking wordt opgelegd. Zon der besliste noodzakelijkheid zou dat niet gebeuren, vandaar dat elk Nederlander, in het belang der gemeenschap zich 'daarbij heeft neer te leggen en verplicht is zich in dat onvermijdelijke tie schikken. Ik doe dan ook een dringend beroep op de burgerij om dezen maatregel zooveel mogelijk in do hand te werken. Laat b.v. niemand „een aanvullingskaart" vragen, zonder dat hij daaraan beslist behoefte heeft en vooralLaat' iedere landbouwer beseffen, dat alle tarwe noodig is voor broodkoren en derhalve onder geen enkel voorwendsel, <jL graan als veevoeder ge bruiken. Da mij ten dienste staande con- trólemiddelen zullen ten strengste .wor den gehandhaafd. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde Zaterdag j.l. met 6 leden, afwezig 'F. de lloo. De begrooting voor 1916 werd gewijzigd. Het kohier hondenbelasting werd opgemaakt voor 1917, met 21 hon den ad f 63. Tenslotte werd vastgesteld e-ene distributieverordening. Kiene veror dening omtrent herbergbezoek van jon gens tusschen 13 en 16 jaar werd voor deze gemeente overbodig geacht. Ellewoutsdijk. Op do vergadering van de Weegbrug waren aanwezig 3 i aan deelhouders. He ontvangsten bedroegen fl073.871/2, de uitgaven f 600.931/2, goed slot f 472.94. Dividend f 7 per aandeel van f '20: Herbenoemd werden tot be stuursleden de heeren: D. Meulenberg, G. Molhoek en C. van de Velde. Gewogen weiden o.m. Suikerpeeën 8.690.968 K.G., Pulp 2.175.005 K.G„ Aardapp. 2.045.003 K.G., Ajuin 1.190.005 K.G., Granen 21.777 K.G., Mest 347.896 K.G. Schore. Vrijdagavond sloeg een span paarden, gespannen voor een boerenwa gen van den landbouwer Z., uit Waarde, op hol. Op den Zou te weg had de mili tair der Vesting-Artillerie De Kort de te genwoordigheid van geest de paarden te grijpen, zich op een der paarden te slin geren en ze alzoo tot s .aan te brengen, zoodat zo den eigenaar zonder schade konden weergegeven worden. Aagtekerke. Als een bewijs van den strengen winter .wordt gemeld, dat bij een .arbeider alhier oen geit in den stal 'ïs doodgevroren. Aagtekerke. Verleden week werd door den Brigadier titulair der rijksveldwachl van Domburg, iemand woonachtig te Aag tekerke, bekeurd wegens het zonder ver gunning verkoopeu van sterken drank in het klein op het ijs. Daarbij werden "2 flesschen met drank in beslag genomen. Westkapelle, Alen bericht ons, dat a.s. Zondagavond te half aas in de Hervormde Kerk alliier zal plaats hebben de inlei ding tot haar werk van do ziekenzuster, die aangesteld werd door de Diacones sen-Vereeniging. Spreken zullen Ds. de Ligt van Middelburg, de heer J, II. Blum van Domburg, lid van Gedep. Staten van Zeeland en Ds. W. Reus te Westkapelle. Serooskerke. De Ring Seroosklerkio en Omstreken hield Donderdagavond open bare vergadering. Als redenaar trad op Ds. P. v. Warmenho-rai alliier mot hét onderwerp„Lezen om te loven." Nadat de voorzitter deze vergadering had geo pend en ingeleid, schetst spr. den invloed, welken het lezen .uitoefent op het teven van den mensehelijken geest. Spr. ver klaart verder het nuttige en noodige, mid delen te gebruiken dien toestand te ver beteren, opdat de sluimerende krachten weer hun invloed kunnen doen gelden in het teven. Spr. maakt verder duidelijk, wat het lezen vermag voor het geestelijk loven van den Christen, hoo tezen dienst kan doen, dat leven uit zijn sluimering te doen ontwaken, en verder hoe het zijn nut 'kan .hebban dat teven ook te voeden. Nadat door spr. de aandacht is ge vestigd op hot doel en de uitwerking van het lezen op het teven, wijst hij op de .plicht, die vooral ook de Chris- tenjongeling heeft, om póeeds .getrouw dit middel te gebruiken, opdat de vrucht hiervan zij, dat liij een ruimen blik heeft op het teven, (opdat hij in don strijd medeleeft, dien de Christen strijdt op elk gebied van 'het leven en die bedoelt de Eere God-s. Atet aandacht werd de/.e leer rijke rede gevolgd. Nadat de openbare vergadering met psalmgezang en gebed was geëindigd, word ze door een huis houdelijke gevolgd, waar verschillende be langrijke zaken werden afgedaan. Na de werkzaamheden van deze vergadering werd ze door vr. Janse met dank aan God ge indigd. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Leiden (vacature Vcthake), AI. van Empel te Middelburg, dr. H. P. Oberman te Heemstede en C. B. Holland te Raamsdonk. Beroepen te Zuilichem, J. H. Koster te 'sprevelduin Capelle; te Monnikendam, B. C. Verhagen te Angeren; te Zut- plien, J. Henzei te Sappemeer. Bedankt voor Zuilen, door F. Schrale te Valburg. Meliskerke. Zondag nam Ds. P. Steme- link afscheid van deze gemeente. Hij had daarbij tot tekst gekozen 1 Petrus 1 vers '25. De predikanten van omliggende gemeenten gaven d or hun tegenwoordig heid blijk van belangstelling. De consu lent,' Ds. De Wijk van Zoutelande, sprak namens de ringbroeders den scheidenden predikant toe. Tot slot werd de gemeente verzocht den scheidenden leeraar to* te zingen Ps. 121 vers '4. Het kerkgebouw was goed bezet. Geref. Kerken. Bedankt voor Krimpen aan de Lek, door .J B. Jansen te Zevenhuizen; voor Eindhoven, door J. G. Feenstra te Dirkshorn. Ev. Lulh. Kerk. Bedankt voor Groede, door P. v. Gen- deren Stort te Culemborg. Middelburg. Zaterdagmiddag vergaderde in de Chr. Kweekscho-oi de afdecling „Wal cheren" van de Ver. van Chr. Ond. Na gezang, gebed, tezen der notulen, geeft do voorzitter, dhr. Weeda, een beschou wing over Lucas 1:6779, de profetie van Zacharias. Inl. spreekt achtereenvol gens over Hem, Die Zijn heilig verbond gedachtig was, over Hem, Die den weg bereider des Heeren werd en ten slotte over Christus en Zijn werk zelf. Dhr. Wisse levert -een referaat over het „vertellen in de aanvangsklasse". Inl. onderscheidt de gewone, populaire vertel ling, welker hoofddoel is vermaak te verschaffen en de paedagogische vertel ling, waarvan het hoofddoel is de vorming van hoofd en hart. Duidelijk laat spr. uitkomen de waarde van hot Bijbelsch verhaal op onze Chr. school. Ten slotte geeft spr. een methodische schets eener vertelling. Een aangename discussie volgt op beide inleidingen. Na den maaltijd heeft stem ming plaats voor een lid van het Hoofd bestuur en wórden verschillende moties besproken. Souburg. Benoemd tot tijdelijk onder wijzeres aan de school met den Bijbel, Oranjepleln, mej. W. A. Vertregt van Mid delburg met ingang van 1 Februari a.s. Dekhengsten. De Minister van Landbouw maakt bekend, dat door de Duitsche regeering vergunning zal worden verleend tot uitvoer naar ons land van een gering aantal dekhengsten. Zij die .hiervan gebruik wcnschen te maken, zulten daarvan mededeeling heb ben te doen aan de directie van den Landbouw te 's Gravenhage, onder op gave waar (in welk district) en op welke wijze die aankoop zal geschieden en van het aantal paarden dat zij wens hen aan te koopen. De Jonge Garde van Zaterdag komt met grootsche bondsplannen, geeft weer frissche lectuur en keurige foto's en houdt aangenaam bezig met de prijsvragen. Van dit tijdschrift 'kan gezegd worden: Utile dulci! Het nuttige met het aange name vereenigd. De directie van de Coöp. Beetwortel suikerfabriek te Bergen op Zoom heeft aan de arbeiders, tot dusver werkzaam aan de fabriek van Wittouck, kenbaar gemaakt, dat alten, die willen, zonder onderscheid van leeftijd, in den dienst der nieuwe directie kunnen overgaan. Op 1 Februari zal de fabriek volledig in handen van de Coöperatie overgaan. Ongelukken. Op het emplace ment te Hengelo is een rangeerder Zwaar verwond. Zijn toestand is zeer érnstig. Te Rotterdam kreeg de 5 jarige Maria Schiltenaar, wonende Taiuboerstraat 5a, over ihaar geheele lichaam ernstige brand wpnden, veroorzaakt door brandende ko len, die uit de kachel vie'.ea en in brand geraakten. Het kind is in zorgwekkendon Locstand per raderbrancard naar het zie kenhuis vervoerd. Tusschen Roermond en Weert is h°l 'ijk van een onbekend persoon gevonden op den spoordijk. Het hoofd was van den romp gescheiden. Ds. C. L. F. v. Schelven te Wa- geningen ontving als Voorzitter van de vereeniging „Vaderland", door bemidde ling van het Keizerlijk Dnitsch Gezant schap1 te 's-Gravenhage, een schriftelijke dankbetuiging van Z. M. den Keizer en Koning van Duitschland voor een schrij ven namens Nederlanders in Duitsch land aan Z. M. toegezonden. 70-jarige echtverceniging. Het echtpaar Wieriks te Apeldoorn hoopt den 6en Februari a.s. zijn 70-jarige echt- vereeniging te herdenken. Van de op dien datum feestvierende oudjes heeft de man Verleden jaar in October- zrjin 102- den verjaardag gevierd, terwijl de vrouw dc. negen kruisjes reeds lang achter den rug heeft. Een onderwijzer met twee pantalons. Onze Engelsthe vrienden zijn, zoo schrijft de „Cri de Paris", zeer gesteld op goede kleeding en een ver zorgd uiterlijk, en ook de oorlog heeft daarin geen verandering gebracht. On langs werd in de Fransche regemintetj navraag gedaan wie van de officieren in aanmerking zou kunnen komen voor den post van onderwijzer in een Engelsch kamp. Het aan de candidaten verstrekte formulier bevatte de volgende hoofdvoor waarde: „Officieren, die zich willen aan melden, moeten de beschikking hebben over een tweeden broek, en wel over een echte „pantalon", geen „culotte", voor de avondmaaltijden. B Grooving en moord? 6 Oc tober 1915 werd door eenige soldaten van het fort aan den Sloterweg te Haar lemmermeer in de Genievaart een on beheerd schip gevonden. Spoedig bleek, dat de jonge schipper en diens vrouw waren verdronken. Men dacht, dat de wouw over boord was gevallen en haar man pogingen tot redding had aangewend, 'i hans echter is aan het licht gekomen, dat beiden zijn vermoord, na vooraf be roofd te zijn. Vermoed wordt, dat een paar vreem de arbeiders het gruwelstuk hebben be dreven. Een roofvogel. Te Rotterdam zat Zaterdag een groote roofvpgel op den trans van den St. Laurens to ren. I)e vogel, die daar op roof uit was, trok groote belangstelling. Drie kinderen gestorven. Te Stolwijk heeft het gezin van den ar beider P. S. op één dag al zijn kin deren verloren. Een tweeling valn| 8 maan den sliep in hetzelfde vertrek waar het oudste kind, een jongetje van 2 jaar ernstig ziek lag. Geheel onverwachts is die tweeling gestorven. Het jongetje over leed eenigen tijd later. Kind verbrand. Vrijdag ds in een woning in den Kemellia- renhoek bij de Beurzenstraat te 's Hertogenbosch een kindje, dat alleein thuis was, in aanraking gekomen met een petroleum-toestel, waardoor hot in, brand gemakte. De kleine werd in zorg- Wekkenden toestand overgebracht paar het Gasthuis, waar het gisteren is over leden. i Inbraak. Bij den juwelier C. Haivingh te Zandvoort is gisternacht inge- broken. Vermistworden zestig ringen én tien horloges. Da inbrekers, twee in ge tal, namen, toen zij gestoord werden de vlucht door de duinen. Brand. Een doode. Te Rotter dam is aan de Halve Maarstraat een pand gedeeltelijk uitgebrand. Bij den aanvang van den brand Is de Weduwe B„ wier kleeren vlain gevat heb ben, met hoogst ernstige brandwonden aan het bovenlijf en in het gelaat in het pand gevonden. Toen de brand zoo" goed als gebluscht was en mien een betere gelegenheid kreeg de uitgebrande verdiepingen binnen te dringen en het puin op te ruimen, isi op de 2e verdieping achter in een hoek het lijk gevonden van'een man, vermoedelijk Aarts. Beweerd werd, dat inen tijdens den brand op die verdieping een man voor de ramen heeft zien loopen. LONDEN, 29 Jan. Het Engelsche s. s. Ivingston is tot zinken gebracht. MADRID, 29 Jan. Toen de koning naar Granada reisde ,werd een poging ge daan oin den trein te doen ontsporen. De poging werd echter verijdeld, door dat men tijdig een ijzeren staaf op de rails ontdekte. Een jonge Spanjaard is in verband hiermede gearresteerd. STOKHOLM, 29 Jan. HetZweedsche s.s. Kama is op 20 Januari op een mijn geloopen en gezonken. Vier leden der bemanning zijn gezonken. KEULEN, 29 Jan. Uit Zürich wordt gemeld ,dat een gedeelte van de vlieg- scbool te Bordeaux is afgebrand. Laatste B'Ti'h^n. IERSEKE. In de Zaterdagavond gehou den vergadering der Coöp. Bakkerijver- eeniging tc Ierseke is tot chefbakker be noemd de heer Lammens van Middelburg, zulks niet 27 stemmen. De heer de Jonge van lérscke liad 22 stemmen. Er wa ren 12 sollicitanten. DEN HAAG. De opperbevelhebber en do chef van den marinestaf zijn gisteren met een kapitein van den generaten staf naar Zeeland vertrokken voor een inspec tietocht, ROTTERDAM. De koopman R H. deed aangifte van het verlies van een porte feuille met f 3400 aan bankpapier en f 3600 aan briljanten. DEN HAAG. De 0.-H. missie, belast met de aankondiging van de troonsbe stijging van keizer Karei, zal eind Februari t Den Haag komen, om zich van haar opdracht te kwijten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2