Bi^merdand. Uit de Provincie. Reclames. Os geheimzinnige Stem. Reclames Kerknieuws. Ontmoediging helpt niet. dat hij tamelijk goed kende, toe te roe pen dat hij hen met zijn bom zou doo- den zoo zij zich niet overgaven. Ook deze grap slaagde. Korte Oorlogsberichten. De Fransche Kamer-afgevaardigde Honnorat stelde in een statistiek pver de geboorten in de niet bezette 76 Fran sche departementen vast, dat in het jaar 1915 de geboorten een derde terugge- ■loopen zijn. De oorlog heeft in dit enkele jaar Frankrijk 200.ÜÜ0 kinderen of de waarde van vijf legercorpsen gekost. De Regeering van Hongkong (een eiland van de Zuidkust van China aan den mond van den Yang-tse-Kiang, se dert 1841 eene Engelsche bezitting) heeft de som van 5 millioen dollars aange boden ter voortzetting van den oorlog. Het bedrag zal gedeeltelijk door belastin gen, gedeeltelijk door belastingen, ge deeltelijk door een plaatselijke leening van 3 millioen dollar, opgebracht door de kolonie, worden betaald. Voortaan zullen in Engeland jon gelieden ter oefening voor de binnen- landsche verdediging worden opgeroepen op een leeftijd van 18 jaar. Maar niemand zal naar het front gezonden worden vóór zijn 19e jaar. Het doel van den maat regel is eenvoudig de aanvraagnaar ouderen van jaren en lichamelijk zwak keren te verminderen. D'e ontploffing in de En gelsche munitiefabriek. Het aantal persoonlijke ongelukken tengevolge van de ontploffing bedraagt: mannen, ge dood 11, ernstig gewond 45, licht ge wond 102, kinderen gedood 14, ernstig gewond 19, licht gewond 71. De plek van de ontploffing is grondig afgespeurd. Te Limerick, in Ierland, zouden drie lersche Parlementsleden een ge hoor van een 2000 man toespreken. Het doel van de vergadering was, steun te geven aan het voorstel om alle huishuren met 20 pet. te verlagen. Toen de ver gadering geopend was, begonnen een man of veertig, jongelui, die vooraan stonden rumoer te maken. Het bleek, dat 2ij het gemunt hadden op Lundy, een van de Parlementsleden, die in het Lagerhuis over de ontwapening van de lersche vrijwilligers een rede had ge houden die in Ierland aanstoot gaf. Er werd geroepen: „Op, rebellenI" en men zong liederen als: „Hoch, der Kaiser!" en „Gedenk de Paaschweek!" (toen de opstand in Dublin plaats had). De jon gelui, met stokken gewapend, bestormden ten slotte de verhooging. Lundy verde digde zich met een stoel, maar werd gewond De politie maakte ten' slotte een eind aan het kabaal. Op 76-jarigen leeftijd is overleden de hertog van Atholl, een van de hoog1- sten van Schotiands adel. Zijn drie zo nen zijn allen in den oorlog geweest. De oudste, de markies vau Tullibardine heeft op Gallipoli gevochten; zijn tweede, Lord George Steward-Murray, is in het begin van den oorlog gesneuveld; zijn derde, Lord James Steward-Murray, is krijgsgevang ene 'Naai- de Times uit St. Petersburg Verneemt, heeft generaal Broesssilof de staf-officieren aan het Zuidwestelijke front toesprekende, gezegd: „Inlichtingen, waarover ik beschik en mijn eigen over tuiging geven mij recht te zeggen, dat ik er zeker van ben, even zeker als ik nu voor u sta, dat in dit jaar de vijand finaal en volkomen verslagen zal worden". Aan de profetie van dezen Rus hech ten wij evenmin waarde als aan die van zekeren kapitein von Salzniann in de VossischeZeitung. De Entente, zegt hij, zal in het voorjaar, een geweldigen aanval richten op het Westfront, waar bij de Franschen het zwaarste werk zuilen krijgen. En hij besluit: „Dezen keer moet en zal de beslissing vallen, zal het de eindstrijd zijn. Ons vertrouwen is onwrik baar, en daarom gaan wij kalm, vastbe raden, ernstig en schier 'blijde de beslis sing tegen, want aangaande haar afloop hebben wij ook dezen keer geen twijfel". Weer zijn» een piaar Deensche en Noorsche stoomschepen door Duitsche duik'booten in den grond geboord. Zomertijd Nu binnenkort het vraagstuk van den zomertijd weer aan de orde komt, betoogt prof. A. A. Nijtand in het Utrechtsch D'bl. de wenschelijkheid om niet op 1 Mei, maar reeds op1 1 April dien zo mertijd in te voeren. Hij begrijpt niet, Waarom men daarmede niet reeds op 1 April kan beginnen, omdat toch het zomerhalfjaar eigenlijk al op 20 Maait (dag- en nacht-evening) aanvangt. Voor dien zomertijd beveelt hij aan den midden-Europeeschen tijd (dus niet een uur later dag, maar 40 minuten) etn dan zou hij op 1 October willen zien Ingevoerd den West-Europeeschen of Greenwichtijd. Men zou dan hebben: van 1 April tot 1 October den Midden- Europeeschen en van 1 October tot 1 April den West-Europeeschen tijd, beide telkens voor een half jaar. Prof. Nijtand licht dit vorstel als volgt toe: „De oude zomertijd gaf gedurende vijf maanden een kunstlichtbes'piaring van een uur, d.i. dus gemiddeld per maand 25 minuten. Die voorgestelde regeling geeft in de zes zomermaanden 40.5 min. winst, in de zes wintermaanden 19.5 min. ver lies, en dus gemiddeld per maand 10.5 min. winst. De lichtbesparing is dus be langrijk veel minder dan in het vroe gere systeem van. den zomertijd. Daarte genover dient te worden opgemerkt: 1. dat men het verschil van 19.5 min. lusschen den ouden en den nieuwen zo mertijd de bezwaren der boeren en vee houders voor een groot deel zullen wor den weggenomen; 2. dat in de dri>Q donkere wintermaan den November, December en Januari het lichtverlies practisch nihil is, hetgeen het jaargemiddelde van de winst van 10.5 m. op moer dan 15 m. brengt. In deze maanden toch gaat de zon gemiddeld te 7 ,u. 52 m. op* zoodat dan 's morgens zooveel werk met kunstlicht verricht moet worden, dat men door het achter- uitzetten van de klok weer wint, wat 's avonds aan daglicht verloren gaat. 3. dat Nederland uit ziju isolement w-ordt bevrijd en zich, zonder de yoor- deelen van den zomertijd geheel op te offeren, bij het wereldstelsel aansluit". Te legraaf en Times. De „Telegraaf" publiceerde in zijn nummer van 15 Januari 1917 een arti kel pver de indrukken van een Hollan der in Diuitschland. Natuurlijk vergingen de menschen van honger in Duitschland, de soldaten sloegen hunne officieren dood, en was er opstand in alle groote steden en op het platteland. Zooals wij lederen dag in de „Telegraaf" kunnen lezen. Het zou dan ook niet merkwaardig zijn, wanneer datzelfde artikel niet reeds den 13-den Januari in de „Times" ge staan had als „overgenomen uit de Tele graaf!" De redactie van de „Times" wist dus reeds den 13den, ,wat den löden in de „Telegraaf" zou worden afgedrukt. Bij deze innige verstandhouding ius- schen de beide bladen is alle commen taar overbodig. Petroleum. Aan het „Ifbld." wordt gemeld, dat ten gevolge van de geprovoceerde bespa ring in het gasverbruik de vraag naar petroleum zoo is gestegen, dat, mede 'in verband met de slechte aanvoeren en de stagnatie in het scheepvaartbedrijf der laatste weken, de bestaande distributie organisatie heeft 'moeten besluiten tot be perking in de leveranties. Deze zullen over het geheele land tot 75 pet. worden teruggebracht. In de helft der. volgende maand verwacht de American Petroleum Co. weer een drietal schepen, zoodat dan allicht de genomen maatregel weer kan worden opgeheven. Jute. De jute-grondstof, die sedert September voor de firma Ter Horst en Co. te Rijssen in Amsterdam lag is vrijgelaten en men hoopt, dat binnenkort verdere partijen uit Engeland zullen volgen. Het plan is, dezer dagen de beide jute-fabrieken der firma weer aan te zetten. De opperbevelhebber van land- en zeemacht heeft de volgende order uitge geven: Indien een vrijwillig dienend militair wegens berispelijk gedrag niet tot een nieuwe dienstverbintenis wordt toegela ten, doch genoodzaakt is als dienstplich tige bij de militie, landweer of landstorm te blijven voortdienen, of indien een vrij willig dienend militair in strijd met de bestaande bepalingen een huwelijk aan gaat zonder toestemming van ziijn korps commandant, en hij op grond van het gestelde ad. e van punt 1 der engagements akte uit de positie van vrijwilliger in die van dienstplichtige wordt overge bracht, zal dit niet ten gevolge jnogen hebben, dat aan den betrokken militair •meer algemeen (periodiek) verlof zal wor den toegekend, dan aan hein in zijn rang of stand als vrijwillig dienende werd ver leend. "Onze mails. De stoomschepen „Noordam", 9 dezer uit New-York te Rotterdam aangekomen, en „Zeelandia", 19 dezer uit Zuid Amerika te Amsterdam teruggekeerd, hebben de post op last van de Britsche militaire autoriteit te Falmouth moeten ontschepen. Daar moest mede worden gelost de mail van het stoomschip j.Djember", op reis van Batavia naar Rotterdam. Broodvoorziening van het le ger en de geïnterneerden. De minister van Landbouw, overwe gende, dat een regeling vereischt is voor de broodvoorziening van ligt leger en de geïnterneerden, heeft het volgende be paald Art. 1. Aan militairen, welker brood voorziening niet van Rijkswege geschiedt, zoowel als aan (militairen, die in het genot zijn gesteld van een verlof voor meer dap vier weken, worden op hun verzoek brood kaarten uitgereikt overeenkomstig de dis tributieregeling van 27 December 1916. Art. 2. (1) Op verzoek van commissaris sen van leger- en geïnterneerdemgroepen, in welker broodvoorziening van Rijkswege wordt voorzien, doch niet door militaire, étappe- of door burgerbakkerijen welke va nmilitaire zijde meel ontvangen, zullen gemeentebesturen aan daarvoor aan te wijzen bakkers vergunning verleenein, voor die groepen brood af te geven niet op broodkaart. (2) Aflevering ingevolge het bepaald© in het le lid, geschiedt uitsluitend op schriftelijke bestelling van den comman dant. Art. 3. De commandanten, in art. 1 be doeld, doen wekelijks aan het gemeentebe stuur opgave van de hoeveelheden brood a.an de onder hun bevel staande groepeu verstrekt ingevolge door lien gedane be stelling. Art. 4. De bakker, door wien brood, in gevolge art. 1, is afgeleverd, is bevoegd; dit brood onder overlegging van den be stelbrief van den commandant op den veraznielstaat, bedoeld in art. 12 6de lid der brooddistributieregeling te vermelden. Art. 5. ,'1'en aanzien van de bestelling van njeuwe grondstof wordt de aldus af geleverde hoeveelheid brood geacht te zijn afgeleverd op broodkaart, tenzij vaststaat dat het aantal manschappen der groepen in een volgend tijdvak aanmerkelijk zal worden verminderd. Art. 6. Door de bakkers kan ingevolge de voorgaande artikelen alleen tarwe (bruin) brood worden afgeleverd, behou dens de aflevering van wittebrood voor die Militairen en. geïnterneerden, wicm ingevolge medis'ch attest het eden van bruin brood is verboden. Art. 7. (1). Voor militairen, ingekwar tierd met. voeding, wordt een bruinbrood- kaart bij het gemeentebestuur aangevraagd door den kwartiergever. (2) Voor zoover voor den betrokken militair ten eigen behoeve een aanvullings kaart wordt noodig geacht door zijn com mandant, wordt deze op overeenkomstigs wijze aangevraagd en afgegeven. Art. 8. (1) Aan militairen, wien verlof voor minder dan vier weken is verleend, worden, ten einde in hun behoefte gan brood te voorzien, door liet gemeentebe stuur der plaats waar zij hun verlof door brengen, broodkaarten uitgereikt en wel: A. indien het verlof van korteren duur dan één week is, naar keuze van den verlofganger a. zooveel broodkaarten bedoeld in art. 1, lste lid, sub e, der brooddis'tributi re geling, als blijkens den verlofpas het aan tal verlofdagen bedraagt; de dagbrood kaarten worden voorzien van de data waarop zij respectievelijk geldig zullen zijn; b. zooveel annvullingsbroodkaartcn, het zij voor bruinbrood, hetzij voor rogge brood, bedoeld in art. 1 lste lid, sub d, der brooddistributieregeling, als blijkens de verlofpas overeenkomt met de helft, naar hoven afgerond, van het aantal ver lofdagen, met dien verstande, dat van één kaart een der beide bons vóór de Uitrei king wordt afgenomen en vernietigd indien het aantal verlofdagen oneven is'; Art. 8. (1) Aan militairen, wien verlof voor minder dan vier weken is verleend, worden, ten einde in him behoefte aan brood te voorzien, door het gemeentebe stuur der plaats waar zij: hun verlof door brengen, broodkaarten uitgereikt en -wel A. indien bet verlof van korteren duur dan één week is, naar keuze van don verlofganger a. zooveel dagbroodkaarten bedoeld in art. 1, le lid, süb e, der brooddistributiere geling, ah blijkens den verlofpas het aan tal verlofdagen bedraagt; de dagbrood.- kaarten worden voorzien van de data waarop zij respectievelijk geldig zijn; b. zooveel aanvullingsbroodkaarten, het zij voor bruinbrood. hetzij voof rogge brood, bedoeld in art. 1, le lid, sub d., Ider brooddistributieregeling, als blijkens de verlofpas overeenkomt met de helft, naar boven afgerond, van het aantal verlof dagen, met dien ^verstande, dat .van één kaart een der bons vóór de uitreiking wordt afgenomen en vernietigd indien 't aantal verlofdagen oneven is; B. indien liet verlof langer dan één week duurt: zooveel wittebrood, bruinbrood- of rog- gebroodkaarten naar keu^e van den ver lofganger als blijkens den verlofpas het aantal verlofweken bedraagt, miet dien verstande, dat in de behoefte aan brood voor gedeelten van weken wordt voor zien als voorgeschreven sub A van dit artikel. (2) Met verlofpas1 wordt gelijkgesteld het vervoerbewijs, dat als zoodanig geldt. (3) De broodkaarten, uit te reiken over eenkomstig het bepaalde in het 1© lid, worden, zoowel als de bons, gestempeld: „Militair". (4) Bijaldien de verlofganger naar het oordeel van het gemeentebestuur tijdens zijn verlof in Verband met den aard Her alsdan door hem te verrichten werkzaam heden en zijn normale wijze van voeding, op de in liet le lid omschreven wïj'ze geen voldoende hoeveelheid brood z.ou verkrijgen, kan ,hij door hel gemeente bestuur in het bezit worden gesteld van een aanvullingsbroodkaart, waarvan bij een verlof van vier dagen of minder één bon vóór de uitreiking wordt afgenomen. (5) Door de gemeentebesturen wordt een plaats aangewezen, waar belangheb bende verlofgangers zich "kunnen vervoe gen ter verkrijging van broodkaarten, overeenkomstig het bepaalde In dit arti kel. Blijkens de „Midd. Crt." lieeft de heer M. J. Rottier te Kats op de Tentoon stelling Avicultura te 'sHage, mooie prij zen behaald voor de beste lianen en konijnen. Bij Kon. Besluit is aan de gemeen ten Ossenisse f675 en Hengstdijk f750 subsidie toegekend voor de inrichting van tiaar lager onderwijs, boven en .behalve de bijdrage bedoeld bij art. 48 der Lager onderwijswet. Men maakt er ons attent op naar' aanleiding van advertentiën in ons blad: „Kool te koop gevraagd", dat hierop reflecteerenden wèl heb ben te bedenken dat dit jaar beperking van koolteelt te wachten is, en dat con tracten voor levering van kool niet door de regeering worden erkend. Do regeering toch gaat van dit gegeven uit: wanneer u wil uitvoeren, moet u veilen, dus u kan niet contracteeren. Vorig jaar is nog gelegenheid gegeven om reeds aangegane verbintenissen uit te voeren, doch voor 1917 is dit vol strekt uitgesloten. Men zie de adverten tie "Waarschuwing van den Tuinbouwraad in ons blad van 15 dezer, en het be richt in de „N. 11. C." Ochtendblad van gister. Middelburg Bij de hedenmorgen ge houden keuring van het ijs in de vesten is gebleken, dat liet nog piet overal de vercischtc dikte heeft en werd dan ook door de autoriteiten en het bestuur der ijsvereeniging besloten de hanen heden nog niet officieel te openen, maar dit bij doorgaand vriezend weder morgen te doen. De tramdienst Middelburg—Vlissin- gen is gisterenavond weder eens leelijk in de war geweest. Eerst ontspoorde een motorwagen en later braken twee beu gels, doordat een defect was ontstaan aan de draad, juist bij de scheiding van den singel en -den Nieuwen Vlissingschen weg. Een en ander gaf veel oponthoud en sommige reizigers moesten drie kwar- Een heter controle van het materiaal tier in de koude op een tram wachten, was zeker gewcnsciit. - Bij de politie is aangifte gedaan, dat gisterenavond in het lokaal van de Werkmansvereeniging de lade is „gelicht en een 'bedrag van ongeveer f 10 ont vreemd. Gisteren streek op de Varkensmarkt een troep van honderden zeemeeuwen neer. Of de felle koude, of een vlucht voor het kanongebulder van den zee slag oorzaak, is, is niet uit te maken. fioes. A.s. Zaterdag alhier IJsfeest voor de leden van „Ijsvermaak", bestaande uit hardrijden en sehoonrijden. Wij ko men in ons Vrijdagno. hierop terug. Op verzoek van het gemeentelijk; distributie-bureau melden wij, dat aan win keliers en handelaars een gedrukte cir culaire is gezonden met waarschuwing, dat aan elke gemeente slechts V2 K.G. regeeringszeep per hoofd wordt verstekt. In liet tijdsverloop van een maand mo gen dus niet meer dan 2 bons per per soon worden aangenomen om daartegen zeep te verstrekken. A.s. Vrijdag zal rijst en zachte zeep bij de winkeliers verkrijgbaar zijn en zijn do prijzen van beide deze artikelen 14 ct. per 1/2 K.G. Al de bestelde bonboekjos moeten uiterlijk Donderdag zijn afgehaald. Nieuwe bonboekjes moeten alleen geno men, wanneer de bons allemaal opge bruikt zijn. Op vertoon van de Domicilie- kaart en tegen 'inlevering der omslagen zijn dan voor leege boekjes de eerste week der maand nieuwe verkrijgbaar a 2 ct. per stuk. Viissingen. Do voordracht voor hoofd opzichter van het waterschap „do Zeven Grietenijen en stad Sloten" bestaat uit de 'hoeren C. B. Koole, eertijds' te Viis singen, thans opzichter van „W'alerland" te Monnikendam, en N. Priester, opzich ter te Cats. "(M. Ct.) Hansweerd. Op de Westerscbelde bij Bath vertoont zich drijfijs. Hot Kanaal is no,g open. Domburg. Gisteravond vergaderden in de herberg „De roode leeuw" t© Domburg ©enige landbouwers, ten ©inde te bespre ken het oprichten van een landbouwver- ©eniging. De heer S. Boogaard, zaakvoer der voor de Coöperatieve landbouwver- eeniging van Walcheren, zette duidelijk het doel en het nut van zulk een ver- eeniging uiteen. Daarna werd 'een ver- ceniging opgericht -met 55 leden. In heit bestuur namen zitting de hoeren P. de Visser Sz., voorzitter; C. Louwerse, secr.- peningmeester, G. de Pagter, S. Louwerse, en Jacob Wiss© Pa., leden,. Besloten word de vereeniging te noemen: „Landbouw- vereeniging Domburg." Serooskerke, De Bond van varkens houders hield haar jaarlijksche algo meene vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleak, dat de inkom sten bedroegen f 358.42 en de uitgaven f 247.28. Aan schadevergoeding voor ge storven of uit nood geslachte varkens werd uitbetaald plm. f220. Nieuwerkerk. (D.) Toen Dinsdagmorgen de 72-jarig© P. Heijboer miet een der knechts van den heer Gaanderse in de schuur bezig was met de" ""machine te dorschen kreeg hij een duizeling en Viel in de machine met hot gevolg dal zijn. schouderbeen verbrijzeld werd. Hij werd dadelijk vervoerd naar het ziekenhuis' fe Noordgouwe; cle man leed zware pijnen. Terneuzen. De melklevering is weder in deze gemeente geregeld. Aanvankelijk was besloten den toeslag af te schaffen, doch hiertegen werd bezwaar gemaakt van de zijde van den Minister. In verband hier mede werd gisterenavond een vergade ring gehouden met de melkslijters. Be sloten werd om de melk in het vervolg af to leveren op bons, en de prijs is daardoor 10 cent voor don melkproducent en 11 cent voor den verbruiker plus 2 cent bijslag van de regeering. Hiermede gingen de slijters accoord, zoodat de voor ziening van melk weder als vroeger zal plaats hebben. Colijnsplaat. De Werkliedenvereen. „U. h. v. V. h. v." alhier hield Dinsdagavond hare jaarvergadering. Aanwezig waren 37 .leden en 5 donateurs. Inkomsten van het afgeloopen jaar bedroegen f 587.065, uitgaven, waarvan f 312.30 aan zieken geld, totaal f369.50, goed slot alzoo f 217.565. Op de spaarbank totaal f 1613,76. De aftredende bestuursleden en comm. van toezicht werden herkozen. In plaats van C. Fortuin, die als bestuurslid be dankte, werd gekozen D. Fortuin. Een voorstel van bet Bestuur om bijgeval van ziekte gedurende 12 weken heel© uitkee- ring en bij langeren duur weer 12 weken halve uitkeering te geven, werd aange nomen. n.l. zoolang de kas het toelaat en niet beneden de f 1200 geraakt. De vrouw is voortdurend onderworpen aan organische verschijnselen. Hare ge voeligheid doet haar de nadering voor zien ,maar zij is onvoldoende ingelicht. Op' haar twaalfde jaar wordt het kind onverwacht verschrikt door zekere sto ringen die zich hij haar voordoen: Het leven schijnt voor een oogenblik stil te staan, het bloed houdt opi te stroomen en ket zich daarna onstuimiger in be weging. Geheel het gestel lijkt in opstand Een verborgen gevoel maakt het kind met hare gedaanteverwisseling hekend. De eerste verschijnselen maken indruk; zij windt zich op, hare oogen verkrijgen een ongewoncn glans. Zij beklaagt, zich over hoofdpijnen; de maag neemt de spijt- zen slecht op; het hart klopt sneller. Die moeders vergissen zich daarover niet. Het is de natuur, die om hulp roept, men moet haar ten spoedigste bijstaan waar zij dit verlangt. liet bloed is ver armd door een overmaligcn arbeid, het is dus zaak een nieuwe kracht aan te geven, opdat het, op zijn beurt, de krachten van het verzwakte gestel kan vernieuwen. Die Pink Pillen nemen dat op zich, want zij zijn het onovertroffen werkzaamste middel' tot wederherstelling van het bloed en versterking van het zenuwstelsel. Oe bic* billen ?.>ju verkrijgbaar ft fl.75 per lioos 011 fi- por Ke dffn/.en, hij het Hoofddepöt ,ior Pink Pillen, Va Co«takade 15, Amsterdam. eri.njiri.aar voor zierikzee en omstreken bij 'V O mide, te Goes hij Gebr. Mulder, te Tholen W. Potoer, Apotheker, Stoofstraat. ?-i verder bjj verschillende Apothekers en voeda llrojTisteu. Ned. Hcrv. Kerk. Beroepen te Biezelinge, H. P. S tegenga te Wolphaartsdijk; te Waterlandkerkje J. Ilofker, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Zwolle, door A. J. iWer- ner te Deventer. Zondag 21 Januari was het voor den Evangelisatiekring te Tilburg een be langrijke dag. De heer jjos. Fossen, ge durende twee jaar hier werkzaam pis ons, naar aanleiding van 2 Corinthea evangelist, s'prak zijn laatste woord voor 129a. Een belangstellend gehoor luis terde onder diepe stilte naar deze Evan gelieprediking. De heer Hoenders uit Tilburg, sprak een woord van dank na mens den kring te Tilburg, ds. J. W, Boogaard uil Engelen namens de Ver. tot Evangelisatie binnen de Classis 's- Hcrbogenbosch. De heer Fossen gaat zich vestigen te Scheveningen, waar hij be noemd is tot concierge-algemoen secre taris der Ver. voor Christ. Jonge Man nen. Nederi. Geref. Kerken. Tweetal te Oud-Vossemeer, C. Staal Fz. te Nieuwerkerk en R. Brouwer te Haam stede. Beroepen te Moordrecht, F. Drost te De Bilt; te Oldekerk, 'J. van Henten te .W.yckel. Ds. Andrew Murray, „de vader van; do Ned. Geref. Kerk aan de Kaap" is op 88 jarigen leeftijd overleden. Het is geen wonder, dat vrouwen bij' tijden moedeloos worden. Zij zijn zoo ver diept in het welvaren van anderen, de zorgen voor de familie en het geluk van het eigen huis, dat haar eigen gezond heid vaak verwaarloosd wordt. Als rugpijn waterstoornissen, zenuw achtigheid, of verlies aan gewicht hieruit voortvloeien, toont dit aan, dat de nieren aan het verzwakken zijn ten dat urinezuur zich in het lichaam ophoopt. Men dient te bedenken, dat dan verdere verwaar- loozing kan leiden tot rheumatiek, ischias* hiergruis of -steen, .ontstoken nieren en blaas, of tot graden van ongeneeslijke nierziekte. Ontmoediging dient tot niets. Gen'6' liever meer frissche lucht en slaap. Ver licht zoo mogelijk uw werk. Neem slechts licht verteerbaar, gezond voedsel, niet ge noegzaam melk, genoegzaam water, maar geen onnoodige opwekkende middelen.^en versterk de nieren door een kuur me' F(JSr ter's Rugpijn Nieren Pillen. Dit genees middel herstelt de werkzaamheid van j urmeorganen, zuivert hot bloed en doet oen nieuw levenstijdperk voor u beginnen. Mannen zoowel als vrouwen ondervin den nut van Foster's Pillen, want deze be vatten de zuiverste bestanddeelen uitslui tend voor nier- en blaaskwalen. De echte Foster's Rugpijn Nieren 1 len, kenbaar aan het handolsiner man met zijn handen in de lendenen) p liet etiket, zijn te Goes verkrijg Paauw Co en te Middelburg bi) Jote de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezeml.ng geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos pf f 10 P- zes doozem-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2