Telegrammen. Rijksnormaallessen Leestafel Uit da Pers, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Aanbestedingen Advertentiën. Boekh. FAS^öY, Burg B 18, DAVID DE BUCK Tegen Winterhanden, Ruwe handen, Wintervoeten, Springende lippen. C. A. Schulte Co., Lange Delft H 2. vooruit te zien. Aan de toekomst poet worden gedacht, zoowel voor Zuid-Beve- land als voor Goes. Voor Zuid-Beveland acht ik bedenkelijker dat er meer dan twee veilingen: één bewesten en één beoosten 'het kanaal, zullen zijn of worden opge richt. Want dan .zullen do kooplui /ue mee.r precies weten waar zij moeten men. Voor Goes heb ik de overtuiging kunnen krijgen dat het Dage ij stuur, al deelde het dan op dit punt mijne opvatting niet, toe.li et Maar heeft voor de toekomstige 1 alleen door samenwerking 1 stand komen. WEIJERMAN. Utrecht, 22 Jan. 1917. ongelukken. Te Rotterdam is een 11-jarige jongen in den Schiedam- Bohen Singel door het ijs gezakt en le venloos opgehaald. Te Rotterdam! pleegden schippersknechts baldadigheden op den Schiedainschendijk. Door de po litie achtervolgd, "liep een 19-jarige sqhip- per in de Leuvehaven en. verdronk. Te Almelo is een zwerver doodgevroren .gevonden in een schuurtje, waar hij in den laatsten tijd verblijf hield. Te Alblasserdanrt is een 11-jarige knaap met zijn sleetje door het ijs gezakt £n ver dronken. Nekkramp. Ook het tweede aan nekkramp lijdende kind te Harderwijk, een Belgisch jongetje van ruim 1 jaar, is overl'edèn. Smokkelen. Te Nieuw Beerta (Gr.), zijn gisternacht 200 duiven gesto len 'en over de grens gébracht. Een eeuw oud. Gisteren heeft ]V1. Voorbraak te Kruisland zijn lOOsten geboortedag gevierd. Door do koude'bes weken. Van be 10 reizigers, die gisteren den weg van Holwerd naar Ameland te voet af legden, is onderweg door de koude be zweken de 24-jarige sergeant 'J. Bleeker van Hollum. Anderen verloren hun be wustzijn bij hun komst opi Ameland. Kolen nood. Te Zes-Gehuchten bij Eindhoven, worden de kinderen der openbare school af en toe naar huis gezonden, daar de lokalen, wegens steen- kolengebrek dikwijls niet verwarmd kun nen worden. Diefstal. De Winterswijksche po litie is op het spoor gekomen van eenen belangrijken diefstal van koperdraad on lood aldaar in de laatste weken gepleegd ten nadeele van de H. IJ. S. M. Die da der sedert vele jaren werkzaam bij de afd. sein wezen der Maatschappij, had "het gestolene, bestaande uit 600 pond koper draad en ruim 100 pond lood, aan een lompenkoopman verkocht. Bijna alles is weer teruggevonden bij opkoop ers te Groenlo, Zutphen en Enschedé. Diefstallen in een kazerne. In den laatsten tijd trok het de aandacht der politie te Harderwijk, dat zendingen uitgesneden zooileder, van daar werden verzonden. Het bleek haar, dat dit leder en ook lijfgoederen vermist werden in de nieuwe kazerne. Verdacht van dien dief stal zijn Zaterdagavond aangehouden een stoker der centrale verwarming en een chef-schoenmak er-soldaat, beiden van de nieuwe kazerne. Gebleken is, dat het ontvreemde leder werd afgeleverd aan den schoenmaker Herzog te Harderwijk die daarmede deels zijn klanten bediende en de rest aan een Amsterdamsahe fir ma zond. Het onderzoek is in jollen gang. IJs. Nauwelijks zijn de singels te Rotterdam met een dun ijskorst je be dekt, of bij tientallen wagen de jongens en meisjes zich er op. Zoo ook op den Schiedamschen singel alhier. Achter de ruggen van de politieagenten om1, die er geposteerd zijn om voor het gevaar te waarschuwen, liepen de kinderen daar. van den voor ihotelbouw braak liggenden grond het ijs op. Op een oogenhiik lagen er wel een half dozijn tegelijk door het ijs. Verschil lende personen begaven zich met levens gevaar te water om hulp te verleeneri en agenten van politie wierpen hun dreg gen naar de drenkelingen. H" E- ^erl jongen uit v, éi werd bewusteloos op>- gehaald en naar het Ziekenhuis gedragen pp een brancard. Daar konden de genees- heeren, nadat mets onbeproefd was ge laten, tenslotte slechts den dood con- ptaleeren. De 9-jarige J. de B„ werd een winkel binnengedragen. Daar verleende men het kind, dat 'kopje onder geweest was, alle hulp en is het van droge kleeding voorzien. Zij is met den schrik Vrijgekomen. De andere drenkelingen zijn er zelf uitgekropen en hebben een goed heen komen gezocht ""met een paar natte bee- tien. In den omtrek van Zoetermeer-Zeg- waart wordt al druk schaatsen gereden. De.Delftsche Walienwatering is goed be trouwbaar en de andere vaarten zullen bij doorgaanden vorst ook spoedig be trouwbaar zijn. Het ijs is hier over 't algemeen prachtig. Lu Friesland heeft het vannacht twin- hg graden gevroren; op kanalen en me ren wordt al druk schaats gereden. Door den harden wind zijn er nog al veel wakken. Uit Gouda: De scheepvaart voor stoom boten en sleepen tusschen Rotterdam word™ v" kan no§ opengehouden JÏÏVT .1 ovei"ige ligt alle scheep- het L -i i u® Gsuwe lieP' men over tad gévoïnd 1U ^geloopen nacht Uit Oudewater: Vandaag heeft de Esta fette den IJsel opgebroken in de rich ting van Gouda. Een veeboot, die dit eerst getracht had te doen, kreeg aan zienlijke schade. De Zuiderzee is voor Edam geheel met ijs bedekt. De Gouwzee zit vol ijs, dat zich reeds heeft vastgezet. De vuren, ook die te Volendam, zijn geblusoht. Voor de kust van Texel zit een Lreede strook .ijs. De haven is door zeilschepen niet meer te hereiken. De vrachtvaart op den Krommen Rijn is gestremd. De Rijn is nog vrij van drijfijs. Te St. Pancras (N.-H.) is een 15-ja- i'ige zoon van de wed. Smit door het ijs gezakt en verdronken. Een merkwaardig feit. Te Delft was '18 jaar geleden een zoon des huizes zijn gouden ring kwijt, welken hij 's avonds, te voren op de tafel' had gelegd. Alle zoeken na,ar het verloren kleinood bleek toen vergeefsoh. Onlangs bracht de lecraar R. die .zoo ongeluk kig van zijn,ring was afgekomen weer eens' een bezoek aan zjjn moeder te Delft, 's Avonds hoorde men ouderge woonte de muizen achter het behangsel knabbelen. Met de vraag, of men steeds zooals in zijn tijd, nqg zooveel last had van dat gespuis, trok R. zijn knipmes en raakte toevallig een der brutale rak kers. Om het dier achter het behaugsel vandaan te halen, sneed hij het behang tot de lambriseering open. En tot zijn groote verbazing en blijdschap' tevens na tuurlijk, vond hij' daar ook zijn gouden ring 'terug. Het is hoogstwaarschijnlijk, dat een muis hem dien bewusten nacht heeft weggesleept. Hoog water. Men schrijft aan De Tijd, uit Lith, dato 18 Jan.: Het is ohtzettend te zien wat een schade en verwoesting het water in deze stre ken aanricht. Op het oogenblik begint het iets te zakken, maar alle wegen van hier in de richting van Kessel staan nog onder. Het dorp Kessel is eenvoudig niet te bereiken dan pier fiets. Voor een rijtuig zijn de dijken vooral' met dezen sneeuw val niet te berijden. Die weg van Oss naar Litb is juist weer droog gekomen, zoodat men dit traject per diligence kan maken. Het interessante schouwspel, dat het water tegen de huizen aanklotst, is door den jongsten val opgeheven, maar toch is het een desolaat gezicht, alles zoo blank te zien staan en zooveel schade te zien aangericht. Mogen toch de oogen opengaan en maatregelen worden genomen om in de toekomst een einde te maken aan den watersnood, die deze gewesten teistert! In een Brabantsen d o r p<. Met z'n vijven hadden ze straf en moesten deze uitboeten onder 't Raadhuis in het arrestentenlokaal. Een hunner, die het wat te eng vond en daarenboven een afspraakje scheen te hebben, wilde toch eens een kansje wagen om even 'zijn meisje op te zoeken. Mager als "hij was, kon |hij|4oor een klein raampje of venster tje in een voorlokaal komien, waarin een uitgang was op de straat. Vlug de deur open, buiten en weer dicht en onze min naar stond op de keien. Een onderofficier, die belast was miet de inspectie, zou even zien of allen pro- sent waren, stapt naar het arrestanten- lokaal, treedt binnen in de donkere sche mering en tracht ;te tellen vier of vijf, oersl even licht maken en jawel nu telt hij er maar vief. Op zijn vraag waar nummer vijf was, kreeg hij eindelijk gehoor dat hij éven naar zijn meisje was, maar dat hij z,oo weer terug kwam. Van wat er verder gebeurde is (mij niets bekend. Een slimme boer. 'Een land bouwer te Rijnsaterwoude vermiste tel kens hooi uit zjjn berg. De dader nam zijn weg geregeld over een plank, wélke over het water lag. Deze verwisselde ons boertje met een kipipenplank. De hooidief moest dit met een nat pak be- koopen en staakte miet hooi halen. Gasontploffing. Gistermiddag heeft te Bergen op Zoom een ernstige gasontploffing plaats gehad bij de firma Peek en Clopipenburg. Door onvoorzich tigheid van een gasfitter, die tijdens schaft tijd de gasleiding niet afgesloten had, stroomde het gas in het magazijn en kwam' in aanraking met het vuur van een kachel. Een ontploffing volgde. Alle pla fonds en alle ruiten, zoowel in als ^"uit wendig, zijn verbrijzeld. Een bediende, die in den winkel was, werd neergesla gen en kreeg eenige niet ernstige won den, terwijl het jongste kindje van den eigenaar hij toeval gespaard bleef, doordat de ©enigste ruit in de waranda, waar onder zij lag, gespaard bleef. Slechts enkele gLasscherven lagen in het wiegje. Aanvankelijk ontstond brand, die spoe dig echter gebluscht werd. De schade beloopt eenige duizenden guldens. De ontploffing was in den geheelen omtrek duidelijk hoorbaar. Hooge Raad. Gepleit heeft in de eerste plaats mr. Heyse, advocaat te Middelburg, in zake liet cassatieberoep van A. J., chauffeur, door de Rechtbank te Middelburg niet vernietiging, wegens vormgebrek, van een vonnis van den kantonrechter aldaar ver oordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hech tenis, wegens het als bestuurder van een automobiel op 2 Aug. 1.1. op den weg van Domburg naar Middelburg, onder de gemeente Serooskerke, niet behoorlijk naar rechts uitwijken bij bet ointmo'eten van Neeltje Olieslager, op ecu rijwiel geze ten, tengevolge waarvan die vrouw werd aangereden, viel en verwond werd, ter wijl haar rijwiel werd beschadigd. "Pleiter ontwikkelde één cassatiemiddel, hierop gegrond, dat geen volledige beslis sing is gegeven omtrent hetgeen is ten laste gelegd, met betrekking tot de plaats (binnen de bebouwde kom der gemeente Serooskerke) waar "het feit zou zijn ge pleegd. Conclusie O.M. 5 Februari. Naar den vrede? WASHINGTON, 23 Jan. President Wil son verklaarde in den Senaat, dat vor deringen zijn gemaakt in de richting van Staking der vijandelijkheden. President Wilson herinnerde, dat elke gedachte aan overwinning in de tegenwoordige wor steling ter zijde moet worden gezet em dat de vrede alleen gegrondvest kan wor den op de gelijkheid van nationale, rech ten. Hij wees op de noodzakelijkheid van cle vrijheid der zeeën en wierp het denk beeld op1, dat geen natie zal trachten haar macht over een andere natie uit te brei den, dus dat de naties de Monroe-leer zouden aanvaarden. Zeeslag op de Noordzee. IJMUIDEN, 23 Jan. Alhier is binnen gebracht een zwaar beschadigd Duitsch oorlogsschip. Aan boord waren een tiental zwaar gewonden en 20 dooden. Vermoede lijk is een zeeslag geleverd tegen de En- gelsche vloot bij Zeebrugge. IJMUIDEN, 23 Jan. De sleepboot Bil- liton heeft hedenmorgen een tweede Duit- sche oorlogsvaartuig in de haven bin nengebracht. De commandant van de Diuitsche flottielje was terstond gedood. Een treffen 'had plaats tpsschen Hoek van Holland en Scbeveningen. Volgens inlichtingen, terloops verschaft door en kele leden der bemanning moet de sec tor 09 ter hoogte van Zeebrugge plot seling door een Engelsch torpiedoflottiel- je zijn aangevallen. Eenige Duitsche krui sers, men spreekt van een 6-tal, zouden zijn in den grond geboord. Dit bericht is echter nog niet bevestigd geworden, aangezien de toestand van de gewon den van dien aard is, dat ze niet ge hoord kunnen worden. De kade van de Groote sluis is door militairen afgezet, terwijl de positie-com mandant van IJmuiden rapporten ontvangt van "de Hollandsche stehepieii, die de tor- piedobooten hebben binnengebracht. PARIJS, .23 Jan. (Officieel.) De nacht was rustig, behalve rechts van de Maas, alwaar de artillerie met groote hevigheid opted bij Diouaumont, het Carrieres-bosksh, en in de Vogezen. ATHENE, 23 Jan. Twee wagens met munitie zijn gedurende het transport, dat overeenkomstig de voorwaarden van het ultimatum der geallieerden werd uitge voerd, ontploft. Er zijn geen gewonden. KOPENHAGEN, 23 Jan. Volgens een mededeeling van den kapitein aan de nee- derij is Zaterdag het Deense he s.s. „Klam- penborg", 1785 ton, door een Duitschen onderzeeër in den grond geboord. De be manning werd op de Fransche kust aan wal gebracht. De Javaan, gelijk hij schijnt en is, door I. I. Ilazewinkel. Baarn, Hollandiadrukkerij. Dit is Serie II na'9 van Onze Koloniën (red. R. A. v. Sandick). De schrijver die Java goed kent, komt tegen de valsche voorstelling op die men zich ten onzent van den Javaan vormt, en toont onweder- legbaar aan dat de Javaan niet is lui, slaafsch, leugenachtig, in één woord niet behept is met de ondeugden die men hier aan hem toeschrijft, noch erfelijk belast is er mee. Hij geeft daartegenover een anderen kijk op het Javaansche volks karakter. Dit belangrijke geschrift kan, mits nauwkeurig gelezen, den band tus schen den Nederlander en den Javaan ongemeen versterken; iets wat bard noio- dig is; te meer daar ook 3.e Javaan, als alle oosterlingen, zich steeds meer begint aan te passen aan de westerse he beschaving, een nieuwe stand zich op Java begint te vormen, met welken ern stig behoort te worden gerekend. Gehaat zijn de trusts en Kartels. ,,De Rotterdammer' 'schrijft: Gehaat zijn bij velen 'de trusts en kar tels Edoch, is die vijandschap recht vaardig Gehaat zijn ze; noemt slechts den naam en het beeld rijst van corruptie, van onikooping, van afmaking van con currenten, van onderdrukking der arbei ders. In zijn boeiende roman „De Wilder nis" geeft Upton Sinclair de verschrikkin gen fn schrille kleuren geteekend. Op fomantische phantasie berust dat alles niet. Verhalen als over den secreta ris van den wliiskey-trust, die ambtenaren zocht om te koopen, om een groote fa briek welke niet wilde toetreden, in de lucht te doen vliegen en over gelijksoor tige practijken bij de Vacuum Oliemaat schappij, spreken duidelijk van de gruwel daden waartoe 'zondige winzucht kan ver leiden. F oh ter mogen deze op zich zelf niet leiden tot veroordoeling van de onderne- miersbonden, evenmin als buitensporighe den van de werkliedenvéreenigingen tot afkeuring van de vakorganisatie. Vele valsche beschuldigingen zijn tegen de ondernemersbonden ingebracht. On waar is dat zij de ontwikkeling der tech niek belommeren. Onwaar is dat zij op het lot der arbeiders ongunstig werken; staat een sterke organisatie der werkDe- den naast den bond der ondernemers, dan moet dit de positie der arbeiders ver heffen. Overdreven is 'de aanklacht dat zij de verbruikers naar willekeur uitbuiten. Maar al |fe yoel leeft de gedachte' dat zij een monopolie uitoefenenterwijl hoogstens kan worden gesproken van eene ten- denz tot monopolie met vele tegenwer kende factoren. Ook al accentueert men de gebruiken schei per, dan door ons geschiedt, dan nog worde allé aandacht geschonken aan dit groote voordeelorde en regelmaat brengen zij in de voortbrenging; onnutte krachtsaanwending en ijdele kostenbeste- ding wordt vermeden en door die stabili teit in het productieproces aan arbeiders en ondernemers aanmerkelijke baba ge bracht. TERNEUZEN. Huw.-aangiften19, Mar- tinus Guillaam Broekhoven, 26 j. jm. en Neeltje Susanna Harms, 22 j. jd.Alphon- sius NiOrbërtus Notté, 25 j. jm. en Louisa Maria de Smet, 22 j. jd. Huw.-voltrekkingen18, Augustus Adol- phus de Motte, 34 j. jm. en Scholastica Veras, 24 j. jd.Martinus Hamelink, 25 j. jm. en Elizabeth Catharina de Doelder, 26 j. jd.Adriaan Johannes van Minnen, (25 j. jm. en Cornelia Marie Meerts, 21 j. jd. Geboren: 15, Janneke, d. v. Pieter Wil lem de Kraker en Suzanna Hamelink; 16, Dirk, z. v. Gideon van den Berge en Juliana Hofman; 19, Johanna Christina, d. v. Ties Bpelcelo en E'ngelina Stegehuis; Dirk, z. v. Willem van den 'Berge en Catharina Elisabeth Kolijn. Overleden: 16, Jan Schouwenaar, 21 j. ,ongeh.; 18, Cornells van den Hoek, 29 j., pngeh. z.; 19, Emma, 7 w„ d. v. Char les Louis Obrie en Selina Sophia Grootaert. (T. C.) Veilingsv ereeniiging Walcheren' Middelburg, 23 Jan. Goud Reinette 31 Gele zoete 18, uien 10i/2, spruiten 2733, peen 69, rapen 45, koolrapen 31/2, schorseneer 8 ct. alles per K.G., bloemkool 613, roode kool 59, savoye kool 381/2, witte kool 4, boeren kool 61/2, andijvie 1—2 ct., alles per stuk; molsla 7881, spruitenkoppen 10 ct., beide per mandje; prei lU/214, selderij 67i/2, knolselderij 3236 ct., alles per bos. Goes, 23 Januari 1917. Kroonerwten f30.—a f32.Kookerwten f31.50 a f32.Bruine Boonen f29.— a f'33.alles per 100 K.Q. Maanzaad f per 50 K.G. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f 10.80 a f0.—Mid- denprijs per 25 stuks f2.70. Aan particu lieren f0. Eendeiereu ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct.. Boter per kilo f 1.84 a f 0.Middenprjjs per halve kilo i 0.92. Particulieren f0.— Afwekende boter f0. Aanvoer boter 73 pond. Aanvoer eieren 120 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 4010 eieren. Prijs f 10.80 a f0.~ per 100 stuks. Vlissingen, 23 Jan. 1917. Boter per halve kilo f 0.a f 1.—. Eieren 104 stuks f 10.50 a f— ROTTERDAM, 22 Jan. 1917. Vee. Aanvoer 394 vette runderen, 100 vette kalveren, 0 nuchtere kalveren, 971 schapen en lammeren, 1030 varkens, 0 biggen. Koeien en ossen 45 a 55 tot 62'/. c., stieren tot a c., vette kalveren 55 tot 70 a 85 c. voor export tot a c., schapen tot c. lammeren tot c. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 23 Jan. medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 772.2 te Ska- gen, laagste onder 770 te Zuid-Duitsch- land. Verwachting tot den avond van 24 Jan.: Zwakke tot matige winden uit Oostelijke richtingen; nevelig tot licht of halfbe- wolkt; droog weer, matige tot strenge vorst. Febr. 2 Veere, beklinkeren, Gemeente. 10 Goes, stoomgemaal „De Piet". 12 Veere, beklinkeren, Gemeente. Vrijdag 26 Januari a. s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders JACOBUS SAMUËL ADRIAANSE 1 en HENQRIKA DE BUCK, hunne 40-jarige Echtvereeniging te her denken. Dat zij nog lang gespaard mo gen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkindereu. O. en W. Souburg, 22 Januari 1917. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U keunis te geven, dat lieden in het Gasihuis te Mid delburg is overleden onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer G. GILLISSE, in den ouderdom van ruim 51 jaar. P G'LUSSE—De Smit. L iwvrtD P. GILLISSH. CORNELIA P. GILLISSE. PIETERNÈLLA C. GILLISSE. H Wissenkerke, 22 Januari 1917. «gwMraraKaar- MTAw:n-.sr;£\ Heden overleed na een langdu rig lijden, onze geliefde Eclitge- noote, Moeder en Grootmoeder, NEELTJE BRAAMSE, in den ouderdom van ruim 75 jaren. Allen die haar gekend hebben, zullen beseffen wat ik in haar verlies. CHR. KLOOSTERMAN, 's Heer Abtskerke, 22 Januari 1917. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank voor de zeer, vele bewijzen van deelneming ondervonden gedurende de ziekte en 11a het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, MARIENÜS MOL. P. MOL. A- MOL geb. Verbujrg en Kinderen, 's Heer Arendskerke, 23 Jan. 1917. Voor de vele blijken van belangstel ling, ondervondeii bij de herdenking van onze 50 jarige Echtvereeniging, betuigen wij onzen hartelijken dank. M. VERHULST. C. VERHULST—Moerdijk. Driewegen, Jan. 1917. heeft nog enkele Christelijke Scheur kalenders als Filippus, Gezeile Meer burg, Honïgdroppels, Fonteinen des Heils, Karssen, Mosterdzaadje. Middelburgsche Almanak. Unie Almanak. >- i\ Voor de verkiezing van een Commis saris van den Polder Walcheren op 25 en 26 Januari 1917 is candidaat gesteld en wordt mitsdien dringend aanbevolen de heer te Koudekerke. Namens het Bestuur. P. J. BOOGAERT, Voorzitter. J. A. HEIJSE, Seeretaris. te VLISSINGEN. Zij, die met 1 Mei a. s. tot deze lessen wenschen te worden toegelaten, worden uitgenoodigd zich vóór 17 Februari e. k. aan te melden bij oudergeteekende te Vlissingen, Badhuisstraat 116. Ieder adspirant moet op 1 April e. k. den leef tijd van 14 jaar bereikt hebben en legt over: le. Zijn geboorteakte; 2e. Een verklaring van ouders of voog den, dat zij voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. 3e. Een mededeeling aan welke school of scholen hij of zij onderwijs genoten heeft. De Directeur der Rijksnormaallessen te Vlissingen: G. JURRY. Honingrozentabletten (de echte van Sheppey) per tablet 1(J cent. Kaloderma, p<jr tube 25 en 45 cqnt. Snowleen (zeer aan te bevelen tegen ruwe handen) per potje 70 cent. Vaseline Goldcream per tube 45 cent, in potjes 40 cent, in doosjes 15 ct. Byrolin (honing met glycerine) per tube 25 cent. Lanoline (Eogelsche) per doosje 15 ct. Lanoline in tuben 25 en 40 ct. Hiverine per flacon 15 en 25 cent. Vaseline Camphor ice per doosje 10 ct. Puro! per doosje 12'/2 cent. Verpakte Vaseline preparaten van Chesebrough, in tuben, doosjes en in potten. Toilst Glycerine.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 3