ever dé ie behandelen aangelegenheden. De heer J. Huské, die den 26 October j.L voor gezondheidsredenen zijn ontslag als voorzitter heeft ingediend, werd als dusdanig vervangen door den heer Dr. L. van den Broeck, die tevens direc teur van het Belgisch Athenaeum is. De heer A. Vroome werd als secretaris ver kozen en de heer Dr. R. Cluckers als schatbewaarder. Het oomiteit rekent het zich ten plich- te den dank uit te spreken van de krijgs gevangenen en militairen, geïnterneerd en aan het front, aan id degenen, die door hunne milde giften hun lot hiel pen verzachten. Immers indachtig de leuze van jlen oud-voorzitter, den heer Convé „Doe wel en zie niet om", zal het comiteit steeds zijne belanglooze medewerking verleenen om de slachtoffers van dezen afgrijselijken oorlog met al de pogingen zijner zwakke krachten hulp en „troost in nood" te blijven verschaffen. Namens het A. ,B V. C. „Troost in Nood", Dr. L. van den Broeck, Voor zitter, A. Vroome, Secretaris. 's Heer Arendskerke. Onder begunstiging van heerlijk zacht winterweder en onder zeer groot© belangstelling van de zijd© van de ingezetenen herdacht onze geachte Burgemeester, de Edelachtbare heer jhr. U. E. Lewe van Nijenstein, Maandag 1.1. den dag waarop hij vóór 25 jaren het ambt van burgemeester dezer gemeente aanvaardde. Met hel doel dezen dag niet ongemerkt te laten voorbijgaan, doch ©enigszins feestelijk te herdenken had zich reeds enkele weken te voren een commis sie gevormd. Opgewacht door het fanfaregezclscbap „Excelsior" arriveerde de burgemeester alhier ongeveer 10% uur en reed onder, de tonen der muziek het door vlaggen getooide en met groen en bloemen en eerepoorten versierde dorp binnen. Na» zich eenige oogenbükken op het gemeente huis te hebben opgehouden begaf Z.Ed. Achtb. zich naar de school, alwaar de kinderen hem een toepasselijk lied toe zongen, 'hetwelk door den jubilaris met een hartelijke toespraak werd beantwoord, waarna vanwege de scholieren den bur gervader een prachtig bouquet werd aan geboden. Vervolgens hadden verschillen de volksspelen plaats, waarbij aan de winnenden heel aardige kunstvoorwerpen ten deel vielen. Van de gelegenheid om den jubilaris te complimenteeren werden door verschillende autoriteiten en andere belangstellenden vrij groot gebruik ge maakt. Namens den raad werd de bur gemeester bij monde van den oudsten wethouder, dhr. A. Zandce, hartelijk ge- lukgewenscht en ais blijk van erkentelijk heid door dit college een souvenir aan geboden, bestaande uit een foto in lijst voorstellende de raadsleden en den sere- itaris. Gevoelig voor dit bewijs van vriend schap, en den raad en den secretaris daarvoor hartelijk dankbetuigende, bood Z.Edelachtb. den raadsleden, secretaris en ambtenaar ter secretarie als herinnering aan dezen dag zijn portret aan. Daarna sprak de heer Noteboom, als voorzitter der feestcommissie en als tolk van de burgerij den jubilaris toe, hem hartelijk gelukwenschende met dezen herinnerings dag en hein toezeggende namens de bur gerij van 'sHeer Arendskerke een ge schenk, ter keuze van den jubilaris over latende of dit cadeau zal bestaan in een tegeltableau, voorstellende een kiekje van het dorp, of in een faam in zilver. Ook voor dit compliment en de toezegging vau dit geschenk betoonde de burgemeester zich zeer dankbaar. Verder werd door enkele jongedochters een prachtig bloem stuk aangeboden, terwijl ten slotte het in alle opzichten goed geslaagde feeslt beëindigd werd met een muzikale wan deling door het dorp, waaraan een lieht- stoet was verbonden, wat heel wat men- schen op de been bracht. Waarde. Aan B. en AV. dezer gemeen te is een verzoekschrift ingediend, om in de 'gemeente de gelegenheid open te stellen, dat de burgerij in het vervolg de gelegenheid zal vinden om zoo noodig erwten, boonen, klompen, 'havermout enz. tegen matige prijzen te kunnen aan schaffen. Hot verzoekschrift is voorzien van 40 handteekeningen. (M. Ct.) Maandagavond hield do Bond van Varkenshouders „Eigen Hulp" alhier de gewone jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van dhr. J. J. Mol. Tegen- iwoordig 28 leden. De secretaris bracht een gunstig jaarverslag uit over den toestand der vereeniging, die thans 71 leden tolt, met 121 verzekerde varkens. "Uit de re kening van den penningmeester bleek, dat was ontvangen f357.17 en uitgegeven f287.14. Goed slot f70.03, dus ..met het saldo van het vorige jaar in kas f 946.65y2. Voor 10 gestorven of afgemaakte varkens iwerd terugbetaald f209.84. De aftredende bestuursleden de heeren J. J. Mol, A. Mol, G. van Ilarn en A. Blauwkamer worde nbij acclamatie herkozen. Hulst. De M. Ct. meldt: Alhier is een Protestantsche Leeszaal opgericht en on dergebracht in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. Breskens. Benoemd tot directeur van het distributiebureau de heer AV, Merk te Middelburg. Sluis Gisteren werd te 's Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. Boogaard, te Vlissingen, in hel St. Josephs-Gesticht overleden en 6edert 1908 burgemeester van de gemeente Sluis. O.a. een wethouder en een raads lid der gemeente Sluis, woonden de be grafenis bij. Twee Duitsche deserteurs, die een poosje geleden over de grens waren ge komen en in do grensstreek bij een boer waren blijven hangen, werden dezer dagen i gevangen genoni"n. Twee dagen worden zij opgeslotendaarna werden zij uitgeleid naar- Vlissingen. Men zegt dat zij verdacht werden van spionnage. Kerkojeuws. .Evangelisatie der Ned. Herv. Kerk. Aangenomen do benoeming naar Zut- phen, door P. M. de Jong tc Nijverdal. Geref. Kerken. Tweetal te Koudekerk a. d. Rijn, R. E. v. Arkel te Soest en J. Dam te Baar- land. lerseke. Gekozen tot diaken (vacature- AVillemsen) dhr. A. de Futter alhier. Te AVestmaas werd Zondag in de voormiddaggodsdienstoefening ds. S. Arer- lare, van Kommerzijl, in zijn dienstwerk bevestigd door ds. R, fleidema. van Hei- nenoord, met een predicatie over 1 Cor. 3:79. Ds. Verlare preekte des namid dags met de woorden uit 2 Cor. 519, 20. Geref. Gemeenten. Reroepen te Charlois. A. .Tanse te Tho- len. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Groede, door P. van Gen- deren Stort te Culemborg. bestemd voer het bouwen van kerk en pastorie. Op ©en circuLaire di© beoogde tc onderzoeken hoeveel de verstrooide Gereformeerden op> Sumatra jaarlijks zou den kunnen bijdragen in de kosten ver bonden aan het uitzenden van een rei zend predikant, werd voor ruim f 3700 geteekend. Tevens werd een gift van| f 1000 toegezegd voor de eventueel te Mcdan te bouwen kerk, terwijl een be langstellende in Nederland voor hetzelfde doel f2500 zal ter beschikking stellen. Een jubileum. Met instemming ontleenen wij aan D e Rotterdam mer: D's. G. Hofstede, Doopsgezind predikant te Blokzijl, hoopt Woensdag 31 'Januari a.s. zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Nadat hij in 1891 proponent was ge worden .aanvaardde hij 31 Januari 1892 de Evangeliebediening te Baard (Fr.). Hier bleef hij slechts ruim een half jaar werkzaam: reeds 13 Augustus d.a.v. piTeek!- te hij er zijn afscheid, om 27 Augustus 1892 te Aardenburg (Z.) zijn intrede te doen. Te dezer plaatse heeft hij meer dan 10 jaren gearbeid, nd. tot 1 Maart 1903. Sinds 8 Maart 1903 dient de ju bilaris de Doopsgezinde Gemeente van Blokzijl. Dis. Hofstede is een van de zeer weinige Doopsgezinden die oprecht gevoelen voor en hartelijk meewerken aan allerlei actie op positief-Christelijk ter rein. Zoo is hij een krachtig jjveraar voor het Christelijk Schoolonderwijshij is Ateorzitter van de Vereeniging voor Chris telijk Onderwijs te Blokzijl en lid van den Diistricbsraad in District VII van de Ver eeniging voor Christelijk-Nationaal School onderwijs. Op politiek terrein gebruikt hij zijn gaven, om de antirevolutionaire begin selen ingang te doen vinden. Van de plaatselijke Antirev. Kiesvereeniging te Blokzijl is hij Voorzitter, van het Prov. Comité van Antirev. Kiesvereenigingen in Overijsel Secretaris, terwijl hij ook als lid zitting heeft in het Centraal-Comité van Antirev. Kiesvereenigingen in ons land. In dagbladartikels, brochures en politieke vergaderingen is hij dikwijls krachtig in de bres getreden tegenover hen, die de Christelijke politiek in ver denking wilden brengen. Zijn helder in zicht en zijn warmen ijver hebben onze mannen meermalen erkend: zoo was hij candidaat voor de Tweede Kamer ep voor de Prov. Staten van Overijsel. 1 Op maatschappelijk gebied steunt hij de Christelijke actie als lid van het Bu reau van de Ned. Patroonsvereenigingl „Boaz", als redacteur van het maand blad „Boaz" en als Voorzitter van den Raad van Toezicht op de „Boaz"-bank te Zwartsluis. Van de afdeeling Blokzijl van het „Groe ne Kruis" is hij Secretaris. Zoo is Ds. Hofstede, die slechts een! kleine gemeente heeft, toch ook in an deren zin en op breeder terrein ijverig werkzaam. Het zal daarom dezen jubilaris niet aan bewijzen van belangstelling uit heel den lande ontbreken. Tot zoover D e Rotterdammer. Wij, die den arbeid van Ds. Hofstede in Zeeland gedurende vele jaren van na bij gezien hebben en mochten waardeeren sluiten ons aan bij de beste wensohen van Christenen uit alle kerkformaties, die hem om zijns geloofs en werks wille achten en liefhebben. AVie Aardenburg kent, vraagt: hoe heeft Ds. Hofstede het daar tien jaar kunnen uithouden! Het geheim van dit uithou dingsvermogen ligt in zijn onwankelbaar geloof, dat hij daar, waar de Heere hem tot het licht bracht, door den Heere tot velerlei Christelijken arbeid geroepen was, die, na het vertrek van Dis. van Eegben, was nagelaten. Dit zullen ook zijn Zoeuwsche vrienden, vooral, die uit Zeeuwsch Vlaanderen, op 31 dezer dank baar herdenken. Gereformeerden in de ver strooiing in Indië. Gelijk men weet, wordt de institueering eener Gerefor meerde Kerk te Medan voorbereid en heeft Dr. AV. G. Harrenstein te Noord- Schaxwoude zich bereid verklaard een beroep naar die Kerk in overweging te zullen nemen, zoodra dit, na een be sluit ten deze van de a.s. Generale Sy node, kan worden uitgebracht. In het „Zendingsblad" wordt nog een en ander meegedeeld omtrent de Gereformeerden in de verstrooiing. Sinds 24 October 1915 komen zij geregeld, gemiddeld ten ge tale van 18, tot het houden eener gods dienstoefening bijeen. AVerd eerst ver gaderd in een kantoorlokaal, later ge schiedde zulks in het gebouw van den Raad van Justitie. Door bemiddeling van den Gouverneur hebben zij de beschikking gekregen over een stuk gronds aan den Residentsweg, groot 6000 vierk. Meter, Goes Benoemd tot tijdelijk onderwij zeres in het Duitsch aan de Mulo-school (hoofd de heer van Ilartingsveldt) alhier, mejuffrouw IV. J. Verburg,, alhier. Landbouw en Yeetaelt. Bond va n Zuid-Bev elan d's che Paardenfokkers Goes. Heden is, onder voorzitterschap van den heer D. AV. Lindenbergh, de al gemeen© vergadering gehouden van den Bond van Zuid-Bevelandsche Paarden fokkers. De notulen der vorige verga dering worden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat drie keu ringen zijn gehouden; er werden 161 veu lens aangegeven, 111 vertoond en 68 be kroond. 't Was zeer moeilijk keurmees ters te vinden. Er zijn medailles uitgereikt en geldelijke toelagen Dit eischte groote offers aan de kas. Sommige heeren hebben echter de toe lagen, waaropi ze recht hadden, aan .de kas geschonken. De voorzitter betuigt dien leden zijn dank daarvoor. Spr. stelt voor, dit jaar weer op den ouden voet door te gaan niet d,e veulen- keuringen. Men verwacht, dat ze weer succes gul len hebben. Spr. laakt het feit, dat te Goes ongeregeldheden hebben plaats/ge had bij de, keuring. Het bestuur heeft reeds een regeling overwogen, om ze te voorkomen, doch het is niet gemak kelijk fraude te voorkomen. Het doet daar om een beroep1 op de leden. De voorzitter adviseert den 'leden hun paarden een Hollandschen naam te geven, ook ,uit reclame-oogpunt. Het aantal leden is van 69 betalende leden gestegen tot 91 betalende leden. De heeren Poleij en Wauterse worden aangewezen tot het .nazien van de reke ning en de verantwoording 1916. De ontvangsten bedragen f 682.971/2, de uitgaven, f430.51, zoodat er ,een batig slot is van f 252.46V2, tegen f 185.87V2 in 1915. Conform het advies der commissie, wordt deze rekening goedgekeurd. De heeren P. Dekker en A. van Dijke worden met bijna algemeene stemmen als bestuursleden herbenoemd. Vervolgens is aan de orde het voor stel' tot medewerking tot onderzoek Vcu- lenziekte, in verband met den arbeid der afd. Zeeland van de Mij. voor Dier geneeskunde. De voorzitter zegt, dat déze Mij. niet de direct-belanghebbende is, en dat het wenscbelijk is, dat de Bond van Z. B. paardenfokkers deze zaak ter band neemt, opdat dan de belanghebbenden welven .de veulenziekte kunnen helpen bestrijden. Een en ander zal wel kosten mee brengen, doch de voorzitter dringt er met Jiet oog op het belang der zaak, op aan, ''dat de vergadering het bestuur machtigt een bedrag voor genoemd doel uit te trekken. In antwoord op een ge zegde van den heer Poleij, zegt de voor zitter, dat pet niet gewenscht is een blanco-crcdièt toe te staan, omdat men dan gevaar loopt een te hooge rekening tc maken. De voorzitter vraagt een cre- diet van slechts f 40. Het voorstel-Poleij, krachtig onder steund door dhr. de Kater, wordt z.h.s. aangenomen, met de bedoeling, dat de kosten zooveel mogelijk beperkt blijven. Daarna karnt in behandeling het voor stel tot "het houden van een cursus in het voorbrengen van paarden. De voor zitter bepleit de wenscbelijkbeid hier van, amdat de paarden dikwijls nog zoo ongelijk worden voorgebracht. De Ihieer Urchard te Middelburg heeft zich bereid verklaard een cursus Je ge ven in het optuigen, voorbrengen, mon steren, en longceren van paarden. De cursus zou te Heinkanszand gehou den kunnen worden. De kasten worden geschat op f 60, waarvan de Bond een gedeelte voor z'n rekening zou moeten nemen. Dhr. de Kater wil de kasten besparen en het personeel door de boeren zeiven onderricht laten geven. De voorzitter bestrijdt deze gedachte en verdedigt nader het voorstel. Hij zegt, dat de boeren zelf soms nog niet goed kunnen voorbrengen. Dhr. Scheede ondersteunt dit voorstel, doch wil meer door de boeren laten be talen, immers zij zijn de mieest belang hebbenden. Een «ander lid geeft in over weging den cursus te ""s Heer Arends kerke te doen houden. Het voorstel van het bestuur wordt met groote meerderheid van stemmen aange nomen. De vergadering geeft het bestuur blanco-crcdièt voor deze zaak. Per ad- ver ten lie zal de plaats, waar de cursus gehouden wordt, bekend gemaakt wor den. Bij een groot aantal deelnemers /.al overwogen worden op twee plaatsen in O. en AA'. Zuid-Beveland - een cur sus te doan houden. De voorzitter zegt,, dat het voorstel ge opperd is oen hengst aan te koopen. Hij ontraadt dit echter, vooral onder vigeur der tegenwoordige statuten. Spr. gelooft, dat verschillende subsidies gevaar zullen loopen. als een hengst geëxploiteerd wordt door den Bond, en meent, dat de Bond genoeg te doen heeft. Niemand der leden gaat verder op deze zaak in. De heer de Kater wenacht den Bond groei én bloei toe en biedt voor de e.v. keuring een medaille aan. Dhr. Scheele klaagt over het v eranderen van opgegeven veulennamen door den secretaris van het Stamboek. Het bestuur zegt, dat dit wel niet meer zal gebeuren.. Dhr. Foleij wil bij opzettelijke fraude bij keuring den oigon«aai' boycotten. De voorzitter zegt, dat het lies tuur daartoe niet bet recht heeft, doch dat door deze bespreking voldoende gewaarschuwd is te gen oneerlijkheid. Met dank aan de leden en de verslag gevers voor hun tegenwoordigheid wordt de vergadering-door den voorzitter geslo ten. P c e n c o n t r a c ten. De minister van Landbouw, Nijverheid ©n Handel vestigt er de aandacht van verbouwers van suikerbieten op, dat zij zich hebben te onthouden van het contrac teeren voor dit product met ot voor re kening van buitenlandsche suikerfabrie ken, zoolang daartoe door hem geen toe stemming is verleend. Sngezondan Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid R-dhctifO Nieuw veiiingslokaa! te Goes. Nu over de oprichting van een nieuw veilingsgebouw te Goes zooveel te doen is, acht ik het goed om even uiteen te zetten wat is geschied. Althans zoover ik er bij betrokken ben. geweest. Toen het zeker werd dat cr met mede werking van S.S. in Zuid-Beveland lo caalspoorwegen aangelegd zouden worden,, met Goes als middelpunt., werd al dade lijk de wenschelijkheid uitgesproken om dan tegelijk nabij het station Goes een nieuw, flink veilingsgebouw zetten. De aangewezen plaats voor een nieuw was nabij hel station. D«aarover waren allen liet eens; ook de S.S., zoodat de in 1915 reeds aan de Regeering en aan de Pro vinciale Staten aangeboden plannen voor deze spoorwegen en in' het bijzonder het daarbij behoorende plan voor den ombouw van het station Goes, dan ook ©en terrein «aangegeven, waarop het veilingsgebouw kon worden opgericht, zóó dat het di recte spoorwegverbindingen kreeg en goe de toegangswegen. Door de vele lijdroovende onderhande lingen met verschillende autoriteiten, gaat de spoorwegaanleg niet zoo snel als door velen, ook door mij, was' gehoopt en ge wenscht. Toch behoeft aan het welsla gen niet te worden getwijfeld. Maar in middels nam vooral in het afgoloopeb jaar de veiling eene groote vlucht. Dien tengevolge weTd de toestand in het be staande veilingsgebouw meer en meer ge brekkig. Alen verdrong er elLander s'ams haast en het ten verkoop geboden goed kon niet behoorlijk worden uitgestald. In den «afgeloopen zomer vertoefde ik ge ruimen tijd in Goes en bezocht ook herhaaldelijk de veiling. Telkens weer vroegen bestuursleden en onder hen ook de heer F. Kakebeske mij wanneer toch het terrein voor het nieuwe gebouw be schikbaar zou kunnen woelen gesteld. Voortdurend drong men er bij mij,, als fungeerend directeur der Spoorwegmaat schappij Zuid-Beveland, op aan, dat ik zou doen wat ik kon om de zaak te be spoedigen. Overtuigd dat het in het belang van geheel Zuid-Bevebmd zou zijn wanneer er ten spoedigste een nieuw en grooter gebouw kwam, dl reeds omdat dan mis schien nog voorkomen kon worden eene, naar mijne opvattingen heillooze ver snippering door het oprichten van kleine dorpsveilingen, overwoog ik wa,t kon ge schieden. De plannen naziende bleek mij d.at het nieuwe veilingsgebouw was ont worpen op do kadastrale perceelen Sectie C no. 574 en 575, elk voor een deel. Het perceel no. 574 bleek mij niet uit de hand te koop te zijn; dat genummerd 575 echter wel door de medewerking van het Burgerlijk Armbestuur. Dus stelde ik aan S.S. voor om niet op de groote onteige ning te wachten, maar dit stuk nu reeds uit de hand te koopen en een gedeelte daarvan nu reeds voor een veilingsgebouw beschikbaar te stellen. Het zou te ver voeren bier uiteen te zetten, waarom 'ik met dit voorstel naar S.S. ging. Genoeg zij de ïruodedeeling dat dit samenhangt met de tusschen S.S. en de spoorwegmaat schappij Zuid-Beveland bestaande ver houdingen en overeenkomsten. S.S. bleek bereid tot medewerking door het perceel thans reeds uit eigen middeten en op eigen naam' te koopen en een ge deelte dadelijk voor de oprichting van een veilingsgebouw beschikbaar te stel len. Er zou dan een tijdelijke toegangsweg vanaf het stationsplein gemiaakt kunnen worden. Men wenschte echter d«at ik de zaak voor elkander zou brengen. Maar wie zou het gebouw stichten? Ik 'moet thans even vermelden wat reeds vroeger was geschied. Over zaken die samenhangen met de nieuwe toestanden, welke door den spoor wegaanleg te Goes zullen ontstaan, heeft tweemaal ten stadhuiz© te Goes eene be sproking plaats gehad waarbij behalve 't gemeentebestuur, de directie der spoor wegmaatschappij Zuid-Beveland en oenige Rijks autoriteiten ook het bestuur der veilingsvereeniging en S.S. .vertegenwoor digd waren. In beide vergaderingen kwam liet veilingsgebouw ter sprake en wel in het .bijzonder de vraag wie het zon op richten. Eene beslissing werd niet geno men; wel kan ik v.aststcllen, d«at mij na «afloop zeer bepaaldelijk beide molen van den wensch der veilingsvereeniging, al thans van verschillende bestuursleden dier vereeniging, bleek, om de oprichting door de veilingsvereeniging te doen geschieden. Ik heb evenwel mijn persoonlijke op vatting over hetgeen overheidstaak is. Deze opvatting is dat liet stichten van een veilingsgebouw in een geval als het onderhavige, eigenlijk het best van ge meentewege zou geschieden. Aan die op vatting heb ik in de bijeenkomsten uiting gegeven en bepaaldelijk in de tweede aangekondigd dat ik aan het bestuur van Goes alsnog schriftelijk zou vragen o£ het zelf zou willen bouwen. Zoo stond de zaak 'toon ik half Dec. de zekerheid kreeg, dat het Armbestuur het perceel aan S.S. wilde verknopen en de daarvoor noodige toezegging van HJH. Gedeputeerde Shaten had verkregen. Ik vroeg toen aan den voorzitter (lor vei lingsvereeniging of ik cr nu in elk geval op kon rekenen dat d; veilingsvereeniging zelve zou bouwen wanneer het gemeente bestuur van Goes daartoe niet bereid mocht zijn. AVant anders zou S. S. koopen en haai' geld vastleggen voor niemendal en ik zelf een gek figuur maken. Daarop ontving ik op 23 Dec. 1.1. hot volgende telegram: „Uw voorstel omtrent het «aan geboden terrein heden irt bestuursvergade ring der veilingsvereeniging Zuid-Beveland besproken en wordt aanvaard onder voor- waaide verzekerd te zijn later van per ceel van Kalnrthout voldoende ruimte te krijgen om het veilingsgebouw volgens ons bestaand plan project 'Rothuizen uit te breiden verzoeke hierop beleefd schrif telijk antwoord. Ilanken voorzitter." Toen gal' ik gevolg aan mijn op princi- pieele gronden steunend en lang te vo ren aangekondigd voornemen en vroeg aan B. en van Goes of hunnerzijds weid gewenscht een voorstel lot bouw aan den gemeenteraad te doen. Na 'in mijn brief eerst eene andere kwestie be handeld te hebben, die hier niet 1 espro ken behoeft te worden, sclireef ik: „Zooals Uw College bekend is, wordt het bedoeldia perceel nu reells aangekocht, opdat nog in den voorzomer van 1917 op een ge deelte van dit terrein een nieuw .veilings gebouw geizet kilnne worden. De yeilmgs- vereeniging Zuid-Bevelamd is daartoe be reid. Over hare plannen en behoeften kan de lieer Rothuizen, haar architect en tevens Uw gemieentebouwmeester U alle inlichtingen geven. „Alvorens evenwel mijnerzijds eindvoor stellen in zake de met deze vereeniging te Sluiten erfpachtsoverëenkomst aan S.S. te doen veroorloof ik mij de vraag of wel licht Uwerzijds wordt gewenscht om' een voorstel te doen aan den Raad der ge meente Goes pm het gebouw, ter verhuring' aan genoeitide vereeniging van gemeente wege te stichten. „De vereeniging acht noodig en ik boa van dezelfde meerling, dat eene aanbeste ding uiterlijk einde Januari moet plaats hebben, zal het gebouw tijdig ten ge- bruike gereed zijn. Mitsdien veroorloof ik mij op een zeer spoedig antwoord aan te dringen. Mocht Uw College tot het doen van een voorstel besluiten, dan moge ik, spoedshalve, voorstellen dat Dinsdag 9 Januari a.s. eene 1 kis preking wonden gehouden tusschen Uw College, het bestuur der veilingsvereeniging, een of meer vertegenwoordigers van S.S., den heer Rothuizen en mij. „Aangenaam zal het mij dan. zijn 'Uw bericht zoo spoedig mogelijk te ontvan gen dat deze samenkomst nog kan wor den bijeengeroepen." "Dp dit schrijven antwoordden B. en AV. dat zij geene voorstellen zouden doen. Toen schreef ik aan den voorzitter der veilingsvereeniging formeel dal de vereeni ging het terrein kon krijgen en dat nog slechts partijen (S.S. en de veilingsvereeni ging) behoefden samen, te komen ami de erfpachtsovereenkomst in al zijn onder deden vast te stellen. Het bestuur riep daarop de algemeene vergadering bijeen om de noodige machtigingen tc verkrijgen. Ilct zal na hot bovenstaande duidelijk zijn dat le. ik aan B. en AV. van Goes schreef, niet om te doen wat des bestuurs der vei lingsvereeniging was, maar om zeer prin cipieel© redenen 2e. dat de heer F. Kakeboeke het er een beetje heel dik oplegt, wanneer hij in een 'ingezonden stuk in de N. Z. Ct. van 20 Jan. 1.1. spreekt van een dagvaar ding van het Dagelijksch Bestuur van Goes door mij omdat ik schreef: „Mocht Uw College tot hot doen van een voorstel besluiten, dan moge ik voorstellen da' eene bespreking worde gehoud®1 Bij zoo groote overdrijving is ken doen onmogelijk. 3e. dat niet in de vergadering Van bestuur der veilingsvereeniging van 10 Januari 1.1. welk© de heer F. Kakel)coke niet kon bijwonen, maar in die van 23 December, welke hij wel hooft woond en ik niet de bes'steg was genomen waartegen de hoor Kake- beeke later bezwaar inbracht. i i l Ten slotte mijnerzijds dit: Naar mijne opvatting ware juister beslis sing mogelijk geweest dan nu door 15. en W. van Goes is genomen, maar ik erken hun recht om eene andere opvatting hebben. Vergelijking met vroegere beslis singen maak ik niet, omdat thans, na. mijne overtuiging, «alleen zakehj e ovr wegingen hebben gegolden. Ik zou schen dat niemand die vorgt -11 maakte. De inensch heeft zip t gekregen vóór in het hoofd geplaatst, om

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2