Telegrammen. Reclames. Vrouwen behooren niet Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Landbouw en Veeteelt. Rsclames. Allerlei. Laatste Berichten. Wetenschap en Kunst. Verbetering. Afloop mkospiiip, aanbsstsdtngen enz Burgerlijke Stand. Ao. 1720, versierd met 50 platen van, Gustave Doré". Wat 'n voorrecht dat de Bijbel voor nog geen rijksdaalder de huisbijbel kan worden in alle Chr. huisgezinnen, de Bij bel ten geschenke 'in de kerk, vooral voor 'diegenen wien het gezicht der oogen be gint te begeven; de Bijbel in de school waaruit de onderwijzer vertelt o£ waar uit de leerlingen lezen. Wij zijn den uit gever Bolle dankbaar dat hij deze onder neming aandurft; met deze uitgave ver richt hij een goed werk. aan rugpijn, pijn in de lendenen en zijdenduizeligheid en matheid te lijden. Nierkwalen komen bij Vrouwen maar al te vaak voor. Haar leefwijze binnens huis, zorg voor de kinderen en voor het welzijn van anderen leiden tot verzwak king der nieren. Bovendien zijn er kri tieke tijden in het leven dier vrouw, wan neer zich veranderingen voordoen, die de nieren met veel extra wlark overladen Aanvallen van rugpijn, hoofdpijn, dui zeligheid, zenuwachtigheid, ternefergesla- genheid en waterstoornissen volgen dik wijls, en spoedige behandeling is noodza kelijk om niergruis, waterzucht of rheu- matiek te voorkomen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen heellen de nieren en helpen haar om de urinaire vergiften te verwijderen, die zoovele vrou wen zwak, ziek en ellendig maken. Dit geneesmiddel geneest niet alle kwalen, maar dient uitsluitend voor nier- en blaas- aandoeningen. Het verdient voorts aan beveling om minder zwaar te eten, meer te slapen, vaker te rusten, overvloedig zuiver water te drinken, en te zorgen voor meer licliaamsocfening in de bui tenlucht. Hoedt u voor namaak. Elke echte doos draagt de handteekening van James Fos ter. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Goes verkrijgb. bij de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlas- markt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. Ongelukken. Onder Noordwijk is een lijk aangespoeld, dat in staat van ontbinding verkeerde. De landbouwer van G., te Steenbergen, die Zondag door een kogel werd getroffen, is in het Mi litaire Hospitaal overleden; hij laat een Vrouw en 4 kinderen achter. De dader is nog niet gekend. Te Leeuwarden is de losse arbeider K. B. te water ge raakt en verdronken. Op heeterdaad betrapt. Men schrijft uit Amsterdam: In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn door een veld wachter in den IJpolder op heeterdaad bijl een poging tot inbraak betrapt, twee als heeren gekleede personen, Duitschers. Zij: werden in arrest gesteld. Bij het voorloopig verhoor, dat zij ondergingen, bleken zij; ook de daders te zijn van in braken, de laatste weken te Sloterdijk gepleegd. Zij worden eveneens verdacht van de groote inbraak waarvan de vorige week een der bewoners van Watergraafsmeer het slachtoffer was. Mislukte poging. Twee per sonen, gedetineerd in het Huis van Be waring te den Haag, hadden daaruit we ten te ontvluchten en hadden zich in een stal' aan het Smidsplein verborgen onder het hooi. Ze werden daar echter spoedig door een rijksveldwachter en een poli- tie-agent gevonden en geboeid naar het Huis van Bewaring teruggebracht. Overleden. Het 21-jarige Duit- sche meisje, dat door de Nederlandsche grenswacht nabij 's-Heerenberg in de borst werd geschoten, is aan de gevolgen van de bekomen wonden overleden. 3000 brieven gevonden. Bij huiszoeking zijn in de woning van den hrievenbesteller St. te Delft, die op het postkantoor aldaar betrapt werd op het stelen van brieven, ongeveer 3 a 4 dui zend brieven gevonden, waaronder ver scheidene met cheque's, wissels, qui- tantie's, assignaties enz., alsmede enkele nog niet geïnde postwissels en postpe- wrjzen. Branden. Te Valkenswaard is de boerenwoning van den landbouwer M. tot aan den grond afgebrand. Een paard werd een prooi der vlammen. Gisteren is brand ontstaan in den Twent- echen Boterhandel van den heer De Jong. Met moeite zijn man, vrouw en zeven kinderen bijtijds gered. De oorzaak van den brand is, dat er sigaren dicht bij de kachel stonden te drogen. Verzeke ring dekt de schade. Hoog water. Tusschen den Pias- molen en Mook staat de Maas tegen den weg Venlo-Nijmegen. De grond on der de tramlijn wordt weggespoeld. Het wast te Zevenaar, volgens de „Tel.", nog onrustbarend. Het naburige Speyk ia nu niet anders dan per boot te berei ken. Lobith is weer geïnundeerd. Het Verkeer met Pannerden gaat van dijk tot dijk. De zeer sterke wind maakt het roeien ontzettend moeilijk. Van gis- stermorgen 7 tot gistermiddag 12 uur wies de Rijn nog 10 c.M., na dien tijd, tot des avonds half 5, was geen stijging meer te bespeuren. Keulen seinde ech ter gisteren nog 9 c.M. was. In de Waterpoort te Wijk bij Duurstede heeft men de schotbalken gebracht, daar het water nog m,aa!r 2 a 3 d.ML had behoeven te stijgen om de straten binnen te stroo- men. Door den hoogen waterstand op het Zwarte water is het peil van het Meppelerdiep zeer hoog gestegen. Langs de oevers staat alles blank. De huizen stroomen vol water, de industrie ligt stil, waardoor groote schade wordt aange richt. De zomerdijken stroomen op ver schillende plaatsen over. Vroeg. Tc Midlum (Fr.) ziet men reeds 20 jonge lammeren in de weide. Naar het Westfront. Die Duit- sche regeering heeft den kapitein Bel- zer, adjudant van den commandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie, vcrgun|- ging verleend tot het brengen van een bezoek aan het Westelijk gevechtsfront (IJzerfront.) Mijnen. Op het Noorderstrand te Vlieland zijn 24 mijnen aangespoeld. Natuurverschijnsel. Te Bar- neveld was gistermorgen te 7.15 een eigenaardig natuurverschijnsel waar te nemen. Naast nog duidelijk zichtbare ster ren, vertoonde zich gedurende 30 a 40 seconden in het noorden een tamelijk lange, smalle bijzonder heldere vuurstraal. Het vreemdsoortige, in schuine richting aan den hemel staande, licht begon daar na aan de onderzijde te verbleeken en was weldra geheel verdwenen. Ergerlijk. Het gebeurde gisteren avond op hot Buitenhof in Den Haag. Een Indisch luitenant hield twee soldaten aan, dio hem niet salueerden, en bracht hen naar de hoofdwacht, waar ze zich toe vallig niet ver vandaan bevonden. Een en ander viel natuurlijk niet in den smaak van liet publiek; Hollanders houden im mers niet van machtsvertoon? 'Zoo'n „misselijke dienstklopper, om een paar jongens er zoo bij te lappen!" Een er gerlijk tooneel volgde. De officier ver volgde zijn weg, begeleid door een troep van zeker vijftig man. Loopjongens, straat jongens, groote en kleine, soldaten, die heimelijk pret hadden in het geval, en alle mogelijk itapaille, jouwden don of ficier na: „schooier, dief. hongerlijer", anders hoorde men niet. De brutaalsben .smeten met steenen en straatvuil. Zelfs zeer net gekleede personen „hee ren" hadden wij bijna gezegd zagen met blijkbaar welgevallen too. Politie, niet te zien. Officier houdt zich kalm, keert op het Binnenhof gekomen, plotseling om. Troep stuift uit elkaar. Hij loopt .den nieuwen verkeersweg op. Hetzelfde tooneel her haalt zich. Het regent nu allerlei projec tielen. Ten einde raad keert de officier weer terug en neemt een der op 't Binnenhof staande taxi's. Chauffeur geeft een der „heeren". die nog wat dn de auto wil gooien, een flinken trap. Auto rijdt weg, begeleid door een ho nend 'gelach der bende. *(Avp.) Nieuwe misdaden. Zooals men zich zal herinneren schrijft de „N. R. Ct." werd kort geleden de koop-man Haver kamp voor b et afsluiten van een handels- contract naar Keulen gelokt en daar met zijn 12-jarig zoontje vermoord. De groote som gelds, die hij bij zich had, werd geroofd. Verleden Donderdag gaf een vreemde heer op- het station te Bonn een brief aan een besteller ter bezorging aan den lederhandelaar Hilger. Tevens vertelde hij aan den besteller, dat, als deze goed koop boter en spek wilde hebben, hij Zaterdag maar te Grevenbroich moest komen, waar de heer hem aan het sta tion zou opwachten. De besteller ging qr (heen, maar is niet teruggekeerd. De lederhandelaar was eveneens in het aan bod om leer te koopen, getreden en had zich met een aanzienlijk bedrag derwaarts begeven maar is evenmin teruggekomen. Men brengt nu deze verschillende ge vallen met elkaar in verband en vreest voor nieuwe misdaden. Het onderzoek der politie heeft nog niets opgeleverd. Het vluchtoord te Ede wordt opgeheven, de bevolking overgebracht naar Nunspeet. Vergiftiging. Wederom heeft zich in den Haag een geval van ver moedelijke vleeschvergiftiging voorge daan, nu na het gebruik van bussen- vleesch. Enkele personen werden onge steld, één zelfs in hevige mate. Een worsteling op den zolder. Donderdagavond was de familie Rodriguez, te Amsterdam, op verjaarsvi site, zoodat den geheolen avond do wo ning onbeheerd was. Om 11 uur kwam de familie thuis en zou do 18-jarig© zoon, die diamantbewerker is, zjch naar zijn slaapkamer begeven, die op den zolder gelegen is. Toen hij daar eon kaars wil de aansteken, voelde hij- zich plotseling van achteren aangegrepen en wérd 'hij achteruit op den zolder getrokken. In de worsteling, die nu volgde, wist de zoon des huizes zijn Zakmes te trekken, doch dit ontviel hem weer. De inbreker be diende zich Van een aMuitlat van het zolderraam- als wapen. Alles ging zoo vlug in zijn werk, dat toen de heer Rodriguez zijn zoon op diens fluitsignaal te hulp kwam, de inbreker de plaat gepoetst had en blijkbaar over de daken een goed heen komen had weten te vinden. Inmiddels was de zoon zijn portefeuille afhandig gemaakt. Ook was getracht het gouden horloge met ketting te ontne men, betgeen mislukte; bij de pogingen is echter de ketting gebroken. In de wor steling werd de zoon ©enige malen over den arm gewond, welke blessuren in een naburige apotheek werden verbonden. Vermoed wordt dat de inbreker zich ook door het dakvenster toegang tot do wo ning heeft weten te verse haf.én. In do benedenvertrekken was' geen spoor te ont dekken, en op de tafel in een der ka mers lag een ring met diamantje nog op tafel. (Hbld.) Hevige regens in Austra- 1 i Uit Australië komen berichten van zware regens in den laatsten tijd. üp verschillende plaatsen heeft de hevige regenval overstroomingen veroorzaakt, waarbij vele menschenlevens verloren gingen en waardoor aanzienlijke mate- riëele schade is aangericht. Om een na a mEenige maanden geleden besloot de gemeenteraad van de stad Berlin in de Canadeesche provin cie Ontario, met goedkeuring der regoe- ring, den naam van de stad te veranderen in Kitchener. Op nieuwjaarsdag had nu echter in de stad de verkiezing plaats van een burgemeester, en toen werd ge kozen de candidaat van de z.g. Citizens' League, die den naam van Berlin weer wenschte te herstellen. Het resultaat van de verkiezing was, dat er in de stad ernstige ongeregeldheden uitbraken en o.a. een aanval werd gedaan op de bu- reefen van het blad, dat de Citizens' League steunt. Troepen zijn gerequireerd om de orde in de stad te handhaven; de staat van beleg is er afgekondigd. Prins Hendrik in de Zwit- s er sc he bergen. Jhr. A. W. C. van Riemsdijk vertelt in bet orgaan van de „Nederlandsche Alpenvereeniging" over de reis van Prins Hendrik, dezen zomer in de Zwitsersche alpen. Over de bestijging van den Mettelhorn verhaalt jhr. van Riemsdijk het vol gende: Toen kwam de Mettelhorn aan de beurt. Maar het kleine Trifthotel was gesloten. Het was al gauw bekend, dat Z. K. 11. van plan was den Mettelhorn op te gaan. Dus werd het hotelletje open gemaakt en toen we in de brandende middagzon al puffende boven kwamen, stond Veronica aan den deurpost. „Fraulein Veronica" is de dochter van een gids, die èn Trifthotel èn Edelweisz heeft gepacht. Trifthotel drijft zij-, met een keukenprinses -en een ouden drager. Geiten en koeien zijn er boven, dus ver- sche melk en prima kaas. Zij is een hard werkend plicht-getrouw meisje. Ze stond aan de deur, de sterke zon afwerend met de hand boven de oogen, te wach ten op ons. „Wo ist jetzt der Prinz?" vroeg ze mij, toen het gezelschap aan kwam. Ik zei: „Der Ilerr da". En toen zij weer: „Was musz man sagen, Iloheit oder lvönigliche Hoh-eit?" Ik zei: je mag allebei zeggen, maar niet bang zijn, want je wordt niet op gegeten. Toen zij op Z. K. H. toe, met haar servet onder den arm en vragend wat ze brengen moest. Ze had een een voudig maal klaar en het was alles even keurig in orde. 's Nachts vertrokken wij, bereikten in den gewonen tijd top Met telhorn. Prachtig uitzicht en toen naar Trifthotel terug. Z. K. H. vroeg Veronica om den volgenden avond in h-et hotel te Zermatt te komen. Zij kreeg een souvenir. Bij het weggaan zei ze stilletjes tot mij: „Bringen Sie mir bitte jedes Jahr so einen Prinz". En zij vertrok, blij- met haar geschenk. Dan over die van den Breithorn, waar bij de Candegg-hut in orde gemaakt moest worden, die door Italiaansche smokke laars pnbruik gemaakt was. Een vertrek was geheel aan kant, een „salon" zooals de „hotelier" het ka mertje noemde. En de slaapgelegenheid was ook voldoende. De hoteliergids be diende zelf en het smaakte opperbest. De wind loeide om de hut. Onze gidsen en het personeel van den Hüttenwart, die „het hotel" in orde gemaakt had den, zaten beneden bij de snorrende kachel in de keuken. Vuurroodgebrarade gezichten in den rook, die te snijden was. Z. K. H. kwam plots binnen en het luidruchtige gesprek verstomde. Toen ging -de Prins zoo laconiek mogelijk op een kruk tusschen Gentinetta en Biner zitten en zei„Ik hoop, dat ik niet stoor". Spontaan gelach volgde, de kruk zou en moest verwisseld worden door een stoel. Toen kwamen de verhalen los. Gentinetta had een .gems geschoten daar, waarop Biner zei, dat d-e oude altijd met spek schoot. En toen ging het weer over de bergen; over het laatste on- geluk op den Breithorn, waar twee füh- rerlosen in den mist den weg hadden verloren. En we zaten daar te praten ver van de andere menschen, die in het dal wonen. Gentinetta zat over de tafel heen mij te wenken. Ik deed net of ik het niet zag. Eindelijk zei ik: „Was wollen Sie?" Zijn antwoord was: „Das wissen Sie ja schon". Ik wist ook heel goed wat hij wilde. Naar bed moesten wij. Niemand had echter plezier om op te breken. Maar de oude baas wilde het nu eenmaal wél. En hij had gelijk; we strompelden de ladder op-, waarop een looper was vastgemaakt, want de smokkelaars had den de trap meegenomen Midden in den nacht weg. Prachtig weer, maar koud. Z. K. H. maakte deze lange Breithorn-bestijging in korten tijd en wij hadden onzen eersten „boven de vier duizend" te pakken. Het woei heel erg op den top, zoodat we onder den kam hebben moeten zitten. Toen terug naar de Candegg-hut en na een half uur rust linia recta naar Zermatt. Van Can- degg naar Zermatt werd in zeer snel tempo geloopen. Den volgenden avond kreeg Z. K. H. van den Führervcrein een „certificaat", dat Breithorn bestegen was. Een aller hartelijkste attentie. Een Engelsche schil der had het ontwerp gemaakt: een zeer mooi-geaquarelleerde afbeelding van den Breithorn. Voorzitter, secretaris en pen ningmeester van den Führervcrein meld den zich dien avond aan en het geschenk werd met een kort woord overhandigd. Aardschok. Een ernstige aard schok heeft vroeg in den ochtend van den derden Januari Avezano, Pricina en Ajelli in de Abruzzen welke reeds in 1914 door een aardbeving verwoest wa ren, geteisterd. De schok werd in gelijke mate als een golfbeweging in de provin cies Aquila en Chieti en in Frosinone gevoeld. Veerboot gezonken. Op- de Moezel bij Reilstein is een veerpont ge zonken, tengevolge waarvan elf menschen verdronken, onder wie vier Russische krijgsgevangenen met hun D-uitschen be waker. Zondag 7 Januari. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 ds. de Vries, voorber. H. A., 2 u. ds. Steinz, bed. II. Dl, 6 u. ds. Crispeels. Kruiningen, vin. ds. Visser, voorber. II. A., nm. g. d. Schore, 9.30 en 2 uur ds. Klomp. Biezelinge, 9.30 u. ds. Boer, voorber. II. A., .2 u. ds. Visser. Wemeidinge, 9.30 u. ds. Crispeels, 1.30 u. ds. Drost. Do heer Lovink is te Buitenzorg teruggekeerd en herbenoemd tot direc teur van Landbouw, ü-r. Koningsberger ontving een dankbetuiging voor de waar neming en is herbenoemd tot directeur van den Plantentuin. (Sum. Post.) Tommy's opvatting van smaak. Een eigenaardig siaaltje van den onimilitairen geest, die don toch zoo krijgshaftigen Engelschen soldaat be zielt, vinden we in „The Tailor and Cut ter" Het blad zegt: „dat het Engelsche mi nisterie van oorlog een instructie heeft uitgevaardigd, waarbij het soldaten ver boden wordt, hunne uniformen te laten veranderen. Verschillende To-m-mies hebben, tpe-n zij voor het eerst hunne uitrusting ontvingen, die naar hun particulieren kleedermaker gebracht en naar hun eigen slmiaak of op vatting van coup© laten veranderen. Deze opvatting komt echter niet met die van het ministerie van oorlog overeen, daar vel© soldaten hunne uniformen zoo nauw sluitend hebben laten maken, dat de bewe gingen van den drager bij de exercities enz. er door belemmerd werden. Een sol daat kan niet behoorlijk' vechten -in nauw sluitende kleeding en daaro-m worden de khaki-tunieks en broeken met voordacht ruim gemaakt, zoodat de soldaat zijne ledematen goed kan gebruiken. BERLIJN, 6 Januari. Braila is door de centralen genomen. BERLIJN, 6 Jan. Uit Braslau: "Er is een brand uitgebroken in de mijn Knu- row in Op-par-Silezië. Acht mijnwerkers zijn om- het leven gekomen. Velen zwaar gewond. BERLIJN, 6 Jan. Uit Wieenen: Adler, de dader van den moordaanslag op Stürgh heeft getracht zich door ophan ging van het leven te borooven. 'Do po ging werd verijdeld, doordat het touw nog bijtijds doorgesneden werd. Hot pro ces zal nu misschien uitgesteld worden. BERLIJN, G Jan. De Keizer heeft de volgende legerorder uitgevaardigd Aan mijn leger en vloot! In overleg met de Mij verbonden heer- schers had ik onzen vijanden voorgesteld ten spoedigste vredesonderhandelingen aan te vangen. De vijand heeft echter mijn voorstel geweigerd. Zijn machtshon ger wil de vernietiging van Duitschland. De -oorlog wordt voortgezet. De zware verantwoordelijkheid voor alle verdere vreeselijke offers, welke ik U wil de besparen, treft thans alleen voor God en de menschheid den vijand. In gerecht vaardigde gramschap over den aanma tigenden moedwil van den vijand en met den wil onze heiligste goederen te ver dedigen en ons vaderland een gelukkige toekomst te verzekeren, zult gij worden gelijk staal. Onze vijanden hebben do door mij aan geboden hand ter verzoening afgeweken; onze wapenen zullen hen echter met Gods hulp daartoe dwingen. PARIJS, 6 Jan. (Off.) In Champagne patrouillegevechten. Aan den linker Maas oever werd ©en vijandelijke aanval op een kleine post ten oosten van heuvel 304 gemakkelijk afgeslagen. D-EN HAAG. (Off.) Op de nieuwe staats- leening van 125 millioen is ingeschre ven voor f 143.019.500; preferentie is aangevraagd voor f 22.889.400, blijkt over niet-prcferent f 120.130.100. Toegewezen wordt hiervan 85 pet. ROTTERDAM. In het Bureau van ad ministratie van de Etap-peninspectie is een brandka-t met f 30000 gesloten, ofschoon liet gebouw door schildwachten bewaakt werd. Onlangs is in Frankrijk een bijzonder onderscheidingsteeken een ster aan een lint ingesteld voor militairen, die in den oorlog zijn gewond en gepension- neerd of uit den dienst zijn ontslagen we gens ziekten, opgedaan of verergerd in den dienst. Gisterennamiddag geraakte het zes jarig kind van zekeren P. v. d. Mculen- graaf te Best (N.-Br.) onder een trans portwagen van den grossier Verhoeven en werd op slag gedood. Het lijkje werd vreeselijk verminkt op-genomen. Nekkramp. Bij den 17-jarigen K. van Danselaar, wonende aan den Aals- mcerderdijk te Haarlemmermeer, heeft zich gisteren een geval van nekkramp voorgedaan. Dansend© vo-gels. Do heer J. Vijverberg te Noordgouwe, publiceert in „De Levende Natuur" belangwekkende va- gelopnamen, die liij ten koste van yeel tijd -en geduld op de Groote Hiel in de Eerste Inlage van Kerkwerve, „het rijk ste vogeleiland in zoo'n beknopt bestek, mogelijk van geheel Nederland" verza melde. Bijzonder merkwaardig zijn daaronder de foto's, die bewijzen, dat oen soortge lijk© eigenaardigheid als hot balderen van do korhoenders, ook onder do groote sterns voorkomt, met dit onderscheid, dat het dansen en passen maken hier niet, zooals bij de korhoenders, uitsluitend door de mannetjes geschiedt ten aanschouw© van de begeerde vrouwtjes:, maar dat dit door ©en gepaard mannetje en wijfje tezamen wordt uitgevoerd. „Op een Igpg-even oogenblik" aldus de waarnemer „zette het echtpaar de wie ken breed uit, zoodat ze haast övor den grond sleepten, ze rekten de halzen, de kuiven gingen op en daar draaiden ze in gracieuse bochten om elkaar 'heen, al maar snappend en snaterend. Drie-, vier maal kringden ze zoo rond. Dan, steeds in dezelfde 'houding, kwamen ze tegenover elkander staan, ris a vis, en keken él- kaar aan, -of de een den ander voor het eerst van zijn leven zag, al maar kwetterende -met de lange snavels. Het eind van de comedie was vaak, dat ze elkaar bij den snavel vastgrepen en zoo een poos- stonden te wringen en te draai en in do wonderlijkste bochten. Op een jgegoven oogenblik lieten zie elkaar los en zochten hun jong (of jongen) weer op, dat intusscben een eind verder gedrenteld was. Verbetering. Het bericht on der Colijnsplaat in ons no. van Donder dag behoorde thuis onder Grijpskerke. Bij het auto-ongeluk te Grijpskerke tengevolge van de glibberigheid, was be trokken de auto van dhr. F. v. Strien, Nieuwstraat, Goes. Op verzoek maken w© hiervan nog melding, ofschoon we niet in zien, dat ons bericht den goeden naam van «enigen autoverhuurder afbreuk doet, waar van onvoorzichtigheid geen sprak© is, Heinkenszand. Gisteren werd door pot. van Cleef voor de erven van wijlen de wed. Jan de Jonge, alhier publiek ge veild ©en perceel tiendvrij bouwland groot 0.32.30 H.A. koop-er hiervan werd L. Traas alhier voor f820 den hoop en 0.43.60 H.A. bouwland. Kooper C. de Baar alhier voor f 1525 den hoop, plus 81/2 pet- voor de onkosten. Van 9 Dec. 1916—5 Jan. 1917. IERSEKE. Ondertrouwd: Abraham- Rie- rnens, 29 j., wedn. v. Janneke Maria van den Broeke, te Oostburg en Wilhelmina Elisabeth Verschuure, 20 j. jd.; Jaco bus Pieter Griep, 30 j. jm. en Santina Adriana van Oeveren, 24 j. jd. Geboren: Hubrecbta, d. v. Francois Nieuwenhuize en Janna Nieuwenhuize; Janna, d. v. Willem Poleij en Licia Bakker; Carolina Philomena Geertruida Antonia, d. v. Johannes Franciscns de Lavoir en Ilendrijetta Margrita van Eke- lenburg. Overleden: Petrus, 2 d., z. v. Jeroen Vette en Maria Rosalia Stobbelaar. BAARLAND. Geboren: 22, Maria Jan na, d. v. Jan Traas en Martina Tannetje van Oosten. Overleden: 30, Jan, 6 mnd., z. v. Izaak Elenbaas en Jobje Cornelia Traas. Van 28 Dec. '16—4 Jan. '17. KRUININGEN. Ondertrouwd: Johannes Warns, 30 j. jm. on Anna Maria Braschet- to, 35 j. jd. Overleden: pieternella B-lokpoel, 67 j., echtgenoot© van Adriaan Reijnhout. Geboren: Hermina Cornelia, d. v. An- tonius Bruschetto on Frederika vail Laere. (Kr. Ct.) SCHORE. Geboren: Carolina J. Fidre lio, d. v. Grogorius Aloysius van douj Bergen en Josophina Petronella van As- sche; Lena Johanna Cornelia, d. v. Pin ter Zuidweg en Leuntjo Bolter; Josephu9

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2