Telegrammen. zuivere Industrie Legpoters. Advertentlën. FfsdiiMtD to Grt M te te. groot 83 Aren 10 Centiaren [l g. 35 r.). pol SI Iren 20 Cealiaren |l g. 122 r.j. H. H. Landbouwers. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Laatste Berichten. 2 perceefen WEILAND, op 13 Februari .k. en dat de cc siën met het a' jmen dezer ge last zitting zu' --n houde nut tige handwc' ai, Rotterdam, 'sGra\ ...out en Zwolle, en voor de fra^.-j ha dwerken te Utrecht. Voorz. van de commissie te Breda is mr. L. F. H. 'aron MichieJs van Kesso ïtich; te 's Gr a uhage J. C. Fabiu Rotterdam K. Brau. te Goes; te Utiecht D. Boswijk; te Zwolle F. Wielinga. Zondag 7 Jan. 1917. ÏÏEtt HERT. KBRK Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Driewegen, 9.30 u. leeskerk. Ellewoutsdijk, 9.30 u. ds. Bins. - 1 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Ransweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nm. ds. Warners. 'sHeer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sHeer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. Mnd. 6 u. ds. Crispeels van Brussel. 's Heerenhoek, 'sHeer Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30, 2 en 6 u. ds. Boer, 'sav. Bijbellezing. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kats, 9.30 en 2 u. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. KJoetinge, vm. en nm. ds. Meloen, nm. Voorber. H.A. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, Nieuwdorp (bewaarschool), Nisse, vm. en nm. ds. Font. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezande, 2 u. ds. Bins. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Semmelink. Schore, 9.30 en 6 u. ds. Klomp. (Waarde,?? iWemekLmge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. iWissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linden. Wilheiliiinadorp, vm. ds. Boissevain, nm. geen dienst. iWolfertsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. jBiggekerke, vm. en nm. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Koldewrjn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, -vm. en nm. ds. v. Sehns. Kleverskerke, vm. ds. v. Empel. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, bev. oud. en diak., nm. geen dienst. Melis kerke, 9.30 en 2 u. ds. Siemelinfc. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak» OostkapeJle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. van Hove. Serooskerke (W.), vm. en nm. ds. Muller. -St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. O. en W. Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Ter neden. Vrouwepolder, nm. ds. Kroese, voorber. H.A. Vee re, vm. en nm. ds. Weijland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijk. tZand, 10 u. ds. Voorhoeve, 6 u. ds. Norel. Geref. Gemeenten. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Ongelukken. De toestand van den persoon K. te den Haag op wien door den volksrestauranthouder B. aan de Nieuwe Molstraat met een revolver werd geschoten ie redelijk, hoewel de kogel inog niet uit het hoofd is verwijderd. B. bevindt zich nog onder politiebewaking. Gisterenavond laat had op het Korte Voorhout aldaar een droevig ongeval plaats. Een 66-jarige man, zekere H. S„ werd bij bet oversteken van de straat, door een auto gegrepen, met het gevolg, dat bij aan de bekomen verwondingen lis overleden. Overstroomingen in Lim burg. Men schrijft uit Maastricht: Al meende men, dat het oude ook thans weer bewaarheid zou worden, n.l. (wanneer het water vóór Kerstmis niet ■over zijn oevers treedt, ook daarna geen last meer daarvan zal worden ondervon den; het jaar 1916 heeft ons anders ge toond. Limburg is op bet einde van 1916 nog eens goed onder water gezet. Zoowel Maas als Geul hebben zich verzet. Tengevolge van de vele en aanhoudende negens js de Maas zoodanig gewassen, dat de rivier tegen 31 December 1916 bui ton hare oevers was. Met. een stand van 4.01 M. stonden weldra verschillende toegangswegen tnaar Maastricht blank. Het gehucht Heugem an een gedeelte van Heer hadden er niet weinig van te lijden. Heugem staat heele- maal onder, terwjjl op den Meorssener- WBg biji de brug te Limmol 35 c.M. wa- IJeir stond. Het stadspark is gedeeltelijk pndergeloopen. Do bewoners van Wijk hebben allen de kelders onder water. Elaatsan waar bet een hoogte heeft ge kregen van plm. 1 M. Ook St. Pieter Qn de bewoners van het Villapark on dervinden veel last van bet water. Zoo Is hat niet alleen Maastricht, maar ftn alle plaatsen langs de Maas gelegen. te Venlo heeft de Maas aan de be- wpnors van huizen in de op. de Maas- l ..ade uitloopende straten veel last veroor zaakt .Geen huis of men treft soms tot in de kamers het water aan. Op vele plaatsen heeft men de meubels moeten verhuizen. In de buurt van Echt is de Oude Maas schrikbarend gewassen. Onafzien bare otoHA1- i Qhé en „_aon gedeeltelijk onder. Vooral het z.g. Eiland te Stevens- weert geeft een verschrikkelijk aanzien. Slechts per kar is verplaatsing der bevol king mogelijk. Te Ohé en Laak staat de Oude Maas tot over de leuning. Ook Roosteren js overstroomd. Te Susteren is de weg naar het station gedeeltelijk ondergeloopon, terwijl andere hoofd- en zijwegen ook blank staan. Beek en Stein en Elslo verduren niet minder van de overstrooiningen. Niet 't minst heeft Valkenburg geleden, wel niet van het Maaswater, maar van de Geul, de groote aantrekkelijkheid der zomergasten. Zaterdag 30 December nam het water der Geul in zoodanige mate toe, dat zij al spoedig buiten hare oevers was' getreden. Tegen 2 uur in den namid dag al kwam ihtet op en weldra stonden allo beemden blank. Om 3 uur stond Hotel Palanka onder, en om 4 uur drong bet water de Groote Straat binnen en van daar naar do Walravenstraat, die tegen half zes geheel blank stond en het wa ter in woeste vaart doorliet naar de Go- sewijnstraat. Paarden liepen tot aan de borst in het water, terwijl automobielen weigCrden voort te gaan daardat de mo toren niet vermochten te Werken. Tegen 9 uur 's avonds bleef de water stand stationair, zoodat de Groote Straat tegen half elf voor de helft droog was, idoch om 1 uur des nachts stond het Walramsplein nog geheel blank. Alle kel ders waren ondergeloopen. Veel sèhade is veroorzaakt, zoowel aan levensmiddelen als materieel. De muur langs de Geul is op verschillende plaat sen weggespoeld en de bruggetjes onder „de Bogen" zijn weggeslagen. In een winkel stond het water 33 c.M. hoog en iu een remise niet minder dan 74 c.M. In een huis aan de Gosewijnstraat spoelde het water door het venster het huis in en uit. Begrijpelijk is het dat de huizen en gebouwen veel geleden hebben, fn de Stationstraat langs het bekende café Pap pers en Falkenhurgerhof slond het water 40 c.M., terwijl 'het Odapark, het Pa viljoen Modern en de Fransche Molen geheel onder stonden. Ook heelt het water veel meegevoerd zoo o.a. een muziek-automaat (Orkestrion) die nieuw 30.000 Mark kostte. Onderweg werd het instrument door het water stuk geslagen. De oorzaak van dezen ongewonen, ja zelfs ongekenden toestand, schrijft men toep;an'een te Vaals plaats gehad hebben de wolkbreuk. Hoog water. Men schrijft ons uit Gorinchem De waterstand van Maas en Waal is thans buitengewoon hoog. Het stroomt zoowel over Maasdijk als Waaldijk (kade) het Munnikenland binnen. Bij de samen vloeiing van Maas en Waal worden groote watermassa's in de Merwede ge stuwd, welke deze niet meer zwelgen kan. Zoowel de landtong te Loevestein als het oostelijk gedeelte van Woudrichem is overstroomd. In Gorinchem staat het water met de kade gelijk. Voorzorgsmaat regelen worden getroffen om overstroo ming van bewoonde gedeelten te voor komen. Het verkeer op Maas, Waal en Merwede is vanwege het vele water, dat de kribben onzichtbaar maakt, niet zonder gevaar. Overstrooming. In Oostfries land zijn tengevolge van den hoogen. wa terstand in de binnenwateren sedert giste ren groote uitgestrektheden laaggelegen, landerijen .ondergeloopen. Diefstal in militai re rust kamers. In verband met de te Roo sendaal eenige dagen geleden gepleegde! diefstallen op de militaire rustkamers al hier, werd Woensdag bij verschillende in woners dezer gemeente door do Rijks politie huiszoeking gedaan. Van het ge- stolene is echter niets ontdekt. Hoor het raam geschoten. Men meldt uit Roosendaal: Toen Woensdagavond het gezin rustig bijeenzat, is bij den heer Broos, steenko lenhandelaar, alhier, met een kogel door het raam geschoten, gelukkig zonder iemand te treffen. Of hier met een laffe aardigheid, dan wel met boos opzet te doen is, zal een streng onderzoek moe ten uitmaken. Droevig ongeluk. Door onbe kende oorzaak is te Den Helder afgebrand de woning, bewoond door den marinier B. De vrouw had een oogenblik de wo ning verlaten om eenige boodschappen to verrichten voor het huishouden. Drie kinderen, waarvan een van 2 maanden, bleven in de woning achter. Waarschijn lijk zijn de kinderen tijdens de afwezigheid der moeder aan de kachel geweest. Toen de vrouw terugkwam stond het huis in lichto laaie. De twee oudste kin deren konden het leven redden door de vlucht, het kleintje van twee maanden vond men verkoold in de wieg liggen. Gearresteerd. Er loopen te Roosendaal hardnekkige geruchten, dat H. V. Je Antwerpen door de Du.itsch.ers is gearresteerd en1 naar Duitschland ver voerd. Een en ander moet in verband staan met het leveren van een paar wa gons Duitsch jjzor aan een EngeJsch© firma. Geen speelgoed. Terwjjl een tweetal rijksveldwachters door de Koning straat te Enschedé kwamen, werden zij door voorbijgangers opmerkzaam gemaakt, op rookwolken, die uit een huis op stegen. De veldwachters, die het huis gesloten vonden, verschaften zich toegang door een achterdeur. Daar vonden zij een ver trek, waarin d. ie kleine kinderen aanr wezig waren, ol rook. Een kind van vier jaar had r cds verschillende brand wonden bekome... De brand was ontstaan doordat de kindt n met lucifers hadden gespeeld, terwijl m moeder afwezig was. Een dubbele >ppelin-loods is te Tonderen in Sleeswijk-liolstoin afgebrand, waarschijnlijk ten gevolge van kortslui ting. Zwee Zeppelins zijn -vernield. Aan den electrischeti draad. Nabij de Achclsche Kluis onder Valkons waard is aan den elect rischan draad het gedeeltelijk verkoolde lijk ge vonden van zekeren W. v. A. Sneeuwval. Door den aanhoudenden sneeuwval i; hot Fransche dorp Pierreford geheel van de wereld afgesloten. De verbindings wegen waren zeer diep onder de sneeuw begraven. Twee karavanen trokken er op uit, om de communicatie met liet nabijge legen Murat en Saint-Flour te herstellen. iZiij slaagden er in na een tocht van twee dagen, over een afstand van plm. 30 K.M. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak (n de door ons reeds zaken, waarhij zijn veroordeeld wegenis: Diefstal en medeplichtigheid aan dief stal: M. V., 15 j., A. J. Si., 13 j., J. v. W., 13 j. en jM,. S., 13 j., allen zonder beroept, Kapelle, de Ie, 2e, 3e en 4e ieder tot 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 w. tuchtsch., en de 2e tot 3 maal f3 b. s. 3 maal 3 w. tuchtsch., en P. v. 1L, 44 j., koopman, Middelburg, tot f 10 b. s. 10 d. h.; mishandeling: C. J. J., 17 j., J. T„ IB j„ P. V., 18 j., en P. B. V., 20 j., allen veldarbeiders, Biervliet!, de le, 2e en 4 ieder tot 1 w. gev.- straf en de 3e tot f7 b. s'. 7 d. h.; over treding distributiewetJ. D., 30 j„ win kelbediende, Neuzen, tot f 10 b. s. 10 d. h., en F. d. W., 43 j., landbouwer, Zoutelande, tot f 25 b. s. 25 d. h.terug keer van uitwijzing in bezet gebied: R. v. d. W„ 22 j., landbouwer, Maldeghem, tot 3 m. gev.-straf; vernieling: P. J. E., 19 j. .arbeider, Kloetinge, tot f 7 b. s. 7 d. h.; overtreding vissoherijwetW. V., 30 j., werkman, '0.- en W.-Souburg, met bevestiging van het vonnis' in eers ten aanleg, tot f 5, b. s. 5 d. h„ en! weder- spannigheid: J. A. J„ 30 j„ leurder, Neu zen ,met bekrachtiging van het verstek- vonnis, 'd.d. 11 Juli j.l., tot 1 w. gev.- straf. Inzake A. S., 13 j., zonder beroep; beklaagd van medeplichtigheid aan dief stal, is de teruggave bevolen aan de ouders. Vrijgesproken: A. J. B., 17 j„ zonder beroep, Vlissingen, beklaagd van diefstal, en J. K., 37 j„ hvr. van D. M-, Axel, beklaagd van beschadiging. Rechtbank te Middelburg. Bij vonnis van 24 November gelastte do rechtbank een onderzoek naar de geest vermogens van J. D., die terecht stond wegens diefstal. Thans verklaarde dr. Verhoeve, als ge- tuige-deskundige gehoord, dat hij B. on toerekenbaar acht. De officier eischte daarop ontslag van rechtsvervolging met last tot plaatsing van D. in een krankzinnigengesticht voor een proeftijd van één jaar. Beklaagde px-otesteerde hiertegen. De volgende zaak was die tegen den recidivist H. N. uit 'Vtiddelburg, thans gedetineerd, die volledig bekende, dat hij in October driemaal J. Polderman heeft opgelicht voor te samen 80 liter bruine- boonen, en dit door middel van mot den naam zijner moeder valschelijk onderteo- kende brieven. De officier wees er op, dat bekl. in Mei 1916 veroordeeld is tol 9 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, welke straf hij nu zal moeten ondergaan. Voor de op lichting luidde de eisch drie maanden met aftrek van het voorarrest. Vervolgens stond terecht J. W., win kelier te Hulst, in wiens zaak suiker werd verkocht voor 64 cent per K.G. De eisch luidde f 25 boete of 50 da gen hechtenis en teruggave van de inbe- slaggenomen suiker. Tegen den schipper J. M. B. uit Cad- zand werd wegens overtreding der sche penwet in casu hot buitengaats brengen van een Nederlandsch schip zonder de vereischte toestemming, 1 dag gevangenis straf gevorderd. De officier van justitie betreurde het, 'dat hierop geen boete als straf is gesteld. Wegens het werpen van eenige em mers met „beer" naar het hoofd van Matthijs, die volgens de getuige onken baar was, werd tegen Rosalie H. uit Grauw f 10 of 20 dagen gevorderd. Bij verstek luidde do eisch tegen |G. W. uit Grauw wegens poging tot om koop ing f 15 of 30 dagen. Wegens verkoop van kaas boven den maximumprijs werd Je gen de winkelier ster J. M. v. M. te Hulst bij verstek f 15 of 30 dagen gevorderd. Wegens medeplichtigheid aan diefstal van steenkolen werd bij verstek tegen K. L. G. uit Torneuzen f20 of 40 dagen gevorderd. Tegen E. J. C. te IJzendijke werd we gens beleediging van de huishoudster van, den gemeente-ontvanger, ondanks haar ontkennen, f 10 of 20 dagen gevorderd. Bij verstek werd tegen K. F. v. P. uit Breskens wegens het vervoer van zeep in het terrein van toezicht onder Axel en het toevoegen van de woorden „Je ben een dief" tot den verbaliseerenden kommies, één week gevangenisstraf ge vorderd. Hierna werd de zitting geschorst tot hedenmiddag half twee; alsdan zullen een elftal belastingzaken gehandeld worden. Van 4 en 5 Jan. MIDDELBURG. OndertrouwdA. Wage naar, jm. 26 j. en M. A. van Riet, jd. 25 j. Gehuwd: 0. Hellinga, jm. 22 j. en C. M. Mervel, jd. 22 j.; A. Jobse, jm. 23 j. en W. P. Hoek, jd. 21 j. Bevallen: E. Bodbijl, geb. Vereeke, z.; v. M J. Michoelsen, wedn. v. M. C. Overleden: C. J. Terwoert, 69 j„ gesoh. v. M. J. Michoelser, wedn. v. M. C. Baan. GOES. Huw. aangifte: 4, Pieter Adria- nus Willem Itejack, 24 j. jm. en Dingena Cornelia Praat, 29 j. jd. Overleden: 2, Cornelis Raas, 82 j„ wedn. van Jacomina van Eijkeren. Over de maand December. WAARDE. Gehuwd: 21, Johannes Leen- dert Quist 24 j. te St. Filipsland en Noeltje Christina Blok 20 j. te "Waarde Geboren: 10, Dina d.v. Matthijin West- veer en Anna Koeman; 12, Adriaan Ma- rinus, z. v. Adriaan Bramseti en Cornelia WiesVeer. Overleden: 20, Benjamin We ts'rate 52 j. eehtgenoote yan Cornelis Wes'.strate; 26, Maxinus Johannes Cornelis van den Dorpel, 1 j., z. v. Cornelis en Kornelia Koeman. Z1ERIKZEE, 4 Jan. 1917. Boter fl.— a f0.—Rekenprys f 0.97 7- per '/a K.G. Kipeieren f2.75 a f0.—Eend eieren f0.— a f0.per 25 stuks. AMSTERDAM, 5 Jan. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zaeuwsche eigeuh. per mud f 0. - a 0 ZeeuwBche blauwe f0.0. Zeeuwsche bonte f 0.0.— Zeeuwsclie zandeigenb. f 0.0. Zeeuwsche zandindust. f 4.50 4.60 Limburgsche Industr. f 0.0. Drentsche eigenh. f 2.75 0. Groninger Red Star 8 f2.75, 0.— Friesche Borgers f0.0. Groningei eigenheimers f 2.75 0. Spuische poters f0.—0. N.H. zandeigenb. f 0.0.— Geldersche bravo's f 0.0. Aanvoer 0 ladingen. Telegrafisch Weerbericht. xVaor waarnemingen in den morgen van 5 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 762.6 te Maas tricht, laagste onder 740 te Oost-Duitsch- land. Verwachting tot den avond van 6 Jan. Matige, tijdelijk wellicht afnemende noordwestelijke tot zuidwestelijken wind; veranderlijke bewolking; aanvankelijk wei nig of geen neerslag; mogelijk nachtvorst. Zachter overdag. DEN HAAG. Op de nieuwe staatsleening is nu ruim 140 millioen ingeschreven. DEVENTER. De sigarenfabriek Langkat is door een zwaren brand geteisterd. BATAVIA. De theefactorij Djigombong is afgebrand. De schade wordt op f 30.000 geschat. PARIJS, 5 Jan. Ook Rusland heeft een gevolmachtigd minister te Saloniki (bij de voorloopige Grieksche regeering) be noemd. LONDEN, 5 Jan. Binnen enkele dagen is de uitgifte van een nieuwe groote Britsche oorlogsleening te wachten. LONDfEN, 5 Jan. De toestand te Athene is ernstig, daar de blokkade nu van in vloed wordt op de broodvoorziening. Da gelijks wordt er voor de bakkerijen ge vochten. De voorraden brood en meel zijn nauwelijks voor 14 dagen voldoende. PARIJS, 5 Jan. Een vijandelijke Verken- nersafdeeling ten Noorden van Fontenay werd uiteengedreven, waarbij wij gevange nen maakten. In de buurt van Douaumont en de Poivre-heuvel vrij hevige artilleriebedrijl- vigheid. Op het overige front kanonvuur. De Heer en Mevrouw ORANJE geven kennis van de geboorte hunner Dochter HENDERINA CORNELIA. C. L. ORANJE. M. ORANJEv. d. Vies. Amsterdam, Veerstraat 4. Heden overleed na een langdu rig geduldig gedragen lijden onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante, ADRiANA JDB3E, in den ouderdom van 39 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, W. JObSE Jz. Meliskerke. Heden overleed na een kortston dige ziekte onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder MARiNUS MOL, iu den leeftijd van 20 jaar en 10 maanden. God sterke ons iu deze zware be proeving. P. MOL. A. MOLVerburg. en Kinderen, 's-Heer Arendskerke, 4 Jan. 1917. Heden ovei-leed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden in den ouderdom van bijna 88 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, SUZANNA 10BSE, W8d. van P. Jan3e. Uit aller naam, W. BARENTSEN. Koudekerke, 4 Januari 1917. Allen, die blijken gaven van hartelijke deelneming en belangstelling na liet op zoo noodlottige wijze overlijden van onzen dierbaren Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, PIETER VAN WEELE, in leven Seigeant-Hulpkommies te Susteren (Limbbrengen wij langs dezen weg onzen iiarielijken dank. Namens de familie, J. VAN WEELE. J. VAN WEELE-Ruster. Rilland-Bath, 4 Jan. 1917, Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het lijden en overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, JOHANNES, betuigen we langs dezen onzen harkdijken dank. JOH. REIJNHOUT en Echtgenoote. Kinderen en Beliuwdkinderen. Wolpkaartsdijk, 6 Jan. 1917. Met hartelijken dank voor de belang stelling bij de intrede van 1917, uit Zee land, bij name uit Nieuwdorp ontvangen, wenschen wij al onzen vrienden en bekenden des Heeren rijken zegen toe. J. H. DONNER v. d. m. C. J. DONNERPlantfeber. Breda, Januari 1917. De Heer en Mevrouw BLUMde Niet betuigen met wederkeerigen gelukwensch hun vriendelijken dank voor de blijken van belangstelling, die zij bij de wisse- seling des jaars mochten ontvangen. Huize Duinvliet, 4 Januari 1917. De Heer W. F. K. LENSHOEK be- tuigt met wederkeerigen gelukwensch zijn dank voor de blijken van belang stelling op 1 dezer ontvangen. Kloetinge, 5 Januari 1917. De Heer en Mevrouw GERLACH VAN ST. JOOSLAND zeggen met wedei-kee- rige heilbede vriendelijk dank voor de ontvangen bewijzen van belangstelling. ZONDAG 7 JANUARI. Vooi'm. half 10: Ds. R. J. van der Veen. Voorbereiding H. A, Bevestiging Vail ambtsdragers. Nam. 2: Ds. R. J. van der Veen Avond 6: Idem. (Bijbellezing.) Collecte voor de-Theol. School. Bij de op DONDERDAG 11 JANUARI 1917, des namiddags 2 uur, op de boven zaal der Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg te houden verkooping zullen alsnog worden geveild: nabij den Eendekotsweg te Sint Laurens, deel uitmakende van de hofstede Toren- zicht, als: PERCEEL 5, PERCEEL 6, Aanwijzer; P. Boon op Torenzicht. Notaris STRUVE1 TE KOOP Te bevragen bij P. ELENRAAS JOZzJ Baarland, JAC LOUISSE, Hoedekens kerke, C. FIERLOOS, Nisse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1917 | | pagina 2