Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. Reclames Leestafel. Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. BrisfWissslSng. Allerlei. Marktberichte". Burgerlijke Stand. trakn pntbrak de tijd om 'de lijken van paarden te begraven. In groote hoeveel heden lagen ze langs de wegen, waar de legers over marcheerden. Zwermen hon den deden zich daaraan tegoed. Toen is bot bevel uitgevaardigd, tenminste de hon den dood te schieten, zoodat nu behalve paarde- pok hondekrengen bij honderden en duizenden over bet land liggen ver spreid. In dezen toestand zal echter ras een verandering ten gunste intreden, want uit de inheemsche bevolking worden ar beidscommando's gevormd, die den boel achter het front moeten opruimen. Ook de Roemeensche gevangenen worden ter stond aan het werk gezet, om de hoofd wegen althans cenigszins begaanbaar te maken. Zoo zijn op den etappewog van Kroonstad naar l'loesci wel tegen de 10.000 Roemeniërs pin den slag, om den weg telkens weer in orde te brengen. Dan spreekt dc officier over de scha de, onder leiding van den Engelscben mi litairen 'attaché, luitenant-kolonel Thom son, aan do inrichtingen van de petro- ïenminijverheid toegebracht. Voor elke plaats, Voor elk boorgat, voor eiken boor toren werden volgens dezen zegsman van de tegenpartij, piannen aangewezen, die het vernielingswerk op het gegeven oogen- blik hadden uit te voeren. Hot geschied- do door een stelselmatige vernageling. Thomson liet in de diepe boorgaten heele pakken van 30 "tot 40 cM. lange spijkers stoppen,, die het gat tot boven aan toe vulden Do keerzijde van de medaille is, dat ■de maatschappijen, waarin voornamelijk Arnorikaansch ièn Nederlandsch kapitaal gestoken is, nu Duitsche werktuigen tot herstel dienen te laten konten en in Jtoe- tnenië in te voeren, hot,geen den Duit- sfeben valuta vermoedelijk uitstekend te stade komt. Naar vanzelf spreekt zullen die Werktuigen met goud 'betaald moe ten worden. Zouden ze daartoe niet be reid zijn, dan zal het militaire bestuur van de "Duitsehers 'alle krachten inspan nen om! de oliebronnon spoedig weer op gang te brengen. In dat geval moeten de maatschappijen voor de kosten van dit werk 'opkomen en kunnen zfe slechts op vergoeding van geleden schade aanspraak maken. Do brandende vloeistof overstroomde alles, toen .de voorraden aangestoken wa ren. Ze stroomde de bergen af en ver nietigde op haai' weg hofsteden, boomen, gewassen, kortom' alles wat in haar be reik IKwam. meerde bespreking, en over 't artikel tot uitbreiding van 't bedrag der aandeeren tot f50, waarop £15 gestort wordt, werd! gestemd. liet artikel werd met 233 tegen 26 stemmen aangenomen, door de af gevaardigden, welke stemden voor hun groep. De verdere behandeling liep vlug van stapel, en had tot resul taat, dat ten slotte zonder hoofdelijke stemming het geheele verandcringsvoor- stel werd aangenomen. Onder applaus der vergadering werd afkeuring uitgespro ken over in enkele bladen geplaatste naamlooze advertenties. Gemeenteraad van Goes. Vergadering van Vrijdagmiddag 4 uur. Voorzitter de heer J. B. de Beaufort, burgemeester. Afwezig de heeren Kakebeeke, Dekker, Hollmann en "Risch met kennisgeving en Brants en De Paauw. De notulen van de laatste twee verga deringen worden vastgesteld. I. Voorlezing geschiedt van de navol gende ingekomen stukken 1. Dankbetuiging van het personeel ter secretarie en den bode-concierge van het raadhuis voor de toegekende jaarwedden- verhooging. 2. Goedkeuring raadsbesluit 8 Decem ber j.l. ingebruikgeving bovenbeurslokaal aan dc zangvereeniging Oefening Baart Kunst". 3. Goedkeuring raadsbesluit 8 Decem ber j.l. aangaan kasleening van f 60000. 4. Verzoek van den Ned. Bond van Ver. van den handeldrijvenden en in- dustrioelcn middenstand, om bij de distri butie der levensmiddelen enz., zooveiel mogelijk gebruik te maken van de ad viezen en tussehenkomst van don geor- ganiseerden middenstand. V*|r kennisgeving aangenomen. Daarna wordt de heer li. Dronker,;/, ide wet 1 Jan. eervol 'ontslagen gemeente ontvanger, beöedigd als tijdelijk gemeente ontvanger, Izulks omdat de beer 'D'. A. Constandse, <de met ingang van dien da tum benoemde gemeente-ontvanger, nog geen bericht had' ontvanger, van hot Mi nisterie betreffende de 'borgstelling door bemiddeling van de Mij. tot zekerheid stelling voor gem. ambtenaren. Met den jieer Dronkers was op de aan beveling gesteld de beer W. C. de Beste. De heer Dronkers werd met algemeene •stemmen tot tijdelijk gem.-ontvanger be noemd izijn borgtocht blijft doorloopen. Na deze beëediging wordt een af- en overschrijving op de begroeting gewijzigd. Het kohier H. 0. wordt vastgesteld op f62861.84 met een factor van 0.83. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gouderak, B. Batelaan te De Bilt; te Zevenhoven, B. S. Dijk stra ite Warns. Aangenomen naar Numansdorp, door P. v. d. Sluijs, cand. te Enkbuizen (als hulp prediker); naar Sleen, door C. Brin kerink, cand. te Leiden; naar Schoone- beek, door A. Altena te Nieuw-Weerdinge. Bedankt voor Schoonhoven, door J. H. F. Remme te Oud-Beijerlandvoor IJmuiden, door M. J. A. de rijer te Odijk. Gisteravond werden de vol gende personen als gemachtigden in het kiescollege te Biezelinge gekozen: F. Dees, W. v. Diere, M. Verhuist Sr.,A. W. van 't Veer, A. v. d. Velde Azn., J. Ganzemian, J. Smallegaiige, J. West- strate, P. Molhoek, K. de Koeijer, M. •Murre, J. Zuidweg, W. Bierens de Kam, M. Nieuwenhuijzen. Geref. Kerken. Tweetal te Boskoop, G. R. Ruijper te Alblasserdam en J. C. Aalders te Beet gum; idem te Alphen, J. H. Telkamp te Ter Aar en J. E. Vonkenberg te Zwijn- drecht. Beroepen te Werkendam, P. Bos te Delf zijl; te Koudekerke, dr. J. Brinkman te Velp. Goes. Geslaagd te Rotterdam voor het Mercurius-diploma boekhouden de heer M. A. Ramondt. Benoemd tot onderwijzeres aan de [Chr. School te Nieuweroord bij Iloogeveen mej. M. A. Botting te Middelburg. Blijkens de „M. Crt." is benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. Jongens school te Goes, de heer P. N. Raas te iKwadendamme. Geslaagd voor Fransch M.O. mej. L. C. Van Ballegooijen. Zondag 31 Dec. en Mnd. 1 Jan. NED. HERV. KERK. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 en 'sav. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 u. ds. Drost, 6.30 u. ds. Jonker. Borssele, 9.30 en 6 u. ds. Elenbaas. Coiijnsplaat, vm. en av. ds. Feijkes. Mnd.? iCortgene, vm. en 6 u. ds. Lijsen. Mnd. vm. ds. Lijsen. Driewegen, 6 u. ds. Homburg, 's Gravenpolder, vm. en 'sav. 6 u. ds. Gerretsen. Mnd. 9.30 u. ds. Gerritsen, Hansweert, 9.30 en 6 u. dhr. Lensvelt. IHeinkenszand, vm. en av. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, 9.30 en 5.30 u. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en 'sav. 'ds. de v Voogd. 's Heerenhoek, 6 n. ds. Buinink. 'sHeer Hendrikskinderen, vm. en 5.30 u. ds. Steenkamer, vm. bev. kerkeraad3- leden. Mnd. g. d. (Hoedekenskerke, 9.30 en 6 u. ds. v. Essen, ilerseke, 9.30 en 5.30 u. ds. Boer, Mnd. 9.30 n. ds. Boer. Kamperland, vm. en av. ds. Koenekoop. Mnd.? Kapelle, 9.30 en 6 u. dr. Schmidt, Mnd. 9.30 u. dr. Schmidt. Kats, 9.30 en 5 u. ds. Moerman, Mnd. 9.30 u. Moerman. Kattendijke, vm. en av. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en 6 u. ds. Meloen. 'Krabbendijke, 9 u. ds. Visser, 2 en 5.30 u. ds. Muller, Mnd. 9 u. ds. Muller. Kruiningen, 2 u. ds. Klomp, 6 u. ds. No- rel van Vlissingen. Nieuwdorp (bewaarschool), 9.15 u. g. d., 2 u. ds. Buinink. tvisse, Vm. en av. ds. Pont. jOudelande, 9.30 en 5 u. ds. Kloek, övezande, 9.30 u. leeskerk, Mnd. 9.30 u. leeskerk. ftilland-Bath, 9.30?, 5 u. ds. Visser. Schore, '9.30 en 6 u. ds. Klomp, Mnd. 9.30 u. ds. Klomp. [Waarde, [Wiemeldinge, 9.30 u. ds. Steinz, 1.30 u. geen dienst, 6 u. ds. Drost. jWissenkerke, 9.30 u. ds. Koenekoop, 2 en 6 u. ds. v. d. Linden, Mnd. 9.30 u. ds. v. d. Linden. [Wilhelminadorp, vm. en 's avonds 6 u. ds. Boissevain. Wolfertsdijk, 9.30 en 6 u. ds. Stegenga, 2 u. dhr. Sandee. Maandag 9.30 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arnemuiden, 2 en 6 u. ds. Mulder, Mnd. 9.30 u. ds. Mulder. Biggekerke, vm. en av. ds Schuurmans Stekhoven. Oomburg, 9.30 en 6 u. ds. Koldewijn, Mnd. 9.30 u. ds. Koldewijn. (Gfapinge, vm. en av. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en 6 u. ds. v. Selms. Mnd. vm. ds. v. Selms. Kleverskerke, vm. en 's av. ds. Semmelink. Bjoudekerke; 9.45 u. leeskerk, 6 u. ds. v. Empel, beide k. coll. armen. Meliskerke, 9.30 en 'sav. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en 'sav. ds. Tak. Dostkapelle, vm. en 's av. ds. Krijkamp. Etitthem, 9.30 en av. ds. van Hove. Serooskerke (W.), vm. en av. ds. Muller. St. Laurens, vm. en av. ds. van 'tHoff. O. en W, Souburg, 9.30 u. ds. Terneden, 6 u.? Vrouwepoldcr, vm. en 6 u. ds. Kroese, Mnd. vm. ds. Kroese. Voere, vm. en av. ds. Weyland. Westkapelle, vm. en av. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 en 6 u. ds. de Wijk. Mnd. 9.30 u. ds. de Wijk. tZand, 10 u. ds. Voorhoeve, 6 u. ds. de Vries, Mnd. 6 u. ds. Semmelink. Geref. Gemeenten. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje, Mnd. 9.30 u. ds. Fraanje. De Centrale Raad van Beroep deed uitspraak inzake hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende vernietiging der beslissing van! do Bank, waarbij is herzien en met in gang van 26 Juli 1916 beëindigd de rente naar 15 pet. inv. ad fO.161/2 P©r werk dag, toegekend aan C. F. N., metaalbe werker te Middelburg, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan hij den lin kerwijsvinger mist; de Raad verstond, dat getroffene ook na 25 Juli 1916 recht heeft op een rente naar 15 pet. inv. De Cen trale Raad bevestigde de uitspraak. mÊm wordt door 21.000 artsen erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. Bemelsche werkelijkheden. Naar bet Hoogduitsch van F. Bettex. Kampen, J. H. Kok. „Hemelsche werkelijkheden" is het laat ste boek dat Bettex geschreven heeft. Toen viel hem de pen uit de vingeren. Tegenhanger als het ware van Bilderdijk, wiens laatste werk „De ondergang der eerste wereld" niet voltooid was toen de dood hem verraste. Bettex was een groot geleerde, een onderzoeker van de natuur, en van de dingen om hem been, een Lefhebber van de Kunst, een Schrift geleerde, die alle uitvindingen en ont dekkingen zijner eeuw zag in het licht van en in verband met "Gods Woord. Hiervan getuigt ook in dit geschrift weer menige mooie bladzijde. De werken van Bettex moesten in de eerste plaats door de ongeloovige wereldwijzen gelezen wor den. De opvoeding der rijpere jeugd, door dr. IJ. Bavinck. -Kampen, J. H. Kok. Dit boek is, evenals 't bovengenoemde, een uitgaaf van de bij Kok in 't leven geroepen „Vereeniging ter bevordering van Christelijke Lectuur". Aantrekkelijke naam voor de ouderen onder ons, die in hun jeugd ook lid waren van diezelfde Ver eeniging, maar toen bij Höveker on der dak gebracht Wij begroeten dit nieuwe studiewerk van dr. Bavinck met ingenomenheid. Het was noodig, dat een onzer Christen-pae- dagogen-psychologen de opvoeding der jongelingen (neopaedie) ter hand nam. Wien beter dan dezen geleerde kon men dit toevertrouwen! Ben geleerde die zich zoodanig weet uit te drukken dat hij op iedere bladzijde van zijn boek te volgen is, ook door den eenvoudigste. De schrijver behandelt de geschiedenis en de taak der Neopaedie; hare nood zakelijkheid; hare beginselen; de opvoe ders der rijpere jeugd, de psychologie der rijpere jeugd; hare godsdienslig-zedelijke! opvoeding. De schrijver, met alle waardeering voor hetgeen de Bond van J. V. op geref. grond slag deed, wijst er op dat Uit nog niet genoeg is, omdat „de jongelingschap he den iten dage moet ingeleid worden in die wereld- en levensbeschouwing welke principieel in hare belijdenis is vervat, maar in samenhang moet gebracht worden met bet Sociale en politieke leven van dezen tijd". Daarna geeft hij de taak aan der ge reformeerde jongelingsvereenigingen. Der halve inzonderheid voor deze laat- sten, doch niet minder voor onze huis vaders is dit het boek. Verlangen naar Gods woningen. Ne gen predikatiën over den 84en Psalm, door O. Boersma, v.d.m. te Lutten. Nijverdal, E. J. Bosch. Doze predikaties hebben tot onderwerp „Verlangen naar Gods woningen", gelijk Pis. 84 dit zoo aangrijpend vertolkt, Rs. Boersma is er in geslaagd in deze stof fen de schoonheid van dezen psalm te doen zien. In de vacante kerken zullen zij mot stichting worden gelezen. De Spiegel van deze week bevat o.a. een photo van den heer Matena, die 1 Januari a.s. zijn 50-jarigen arbeid als organist in de geref. kerk A herdenkt, alsmede van dr. v. Dijke (met kind), den vorigen Amerikaanse hen gezant bij ons Hof. Woord en Beeld .bevat o.a. een portret (met bijschrift) van wijlen ds. Haspels, en mooie nieuwe photo's van de fronten. Ook de groep sparren is mooi. Evenredige Verteg enwoor- d i g i n g. Naar wij vernemen zal zeer spoedig bij Drukkerij „Libertas" te Rot terdam van de hand van het "Tweede- Kamerlid Dr. E. J. Beurner verschijnen een beschrijving van het voorstel tot in voering van Evenredige Vertegenwoordi ging. Alles, wat de kiesvereenigingen, zoo wel als de kiezers noodig hebben te we ten, zal worden ui te? n gezet. - Bij A. J. Kruyt te Amsterdam ver schenen eenige liederen van Nelly, mu ziek van Gerrit Claeijs; alle drie'Jiederen voor een zangstem met piano- of orgel begeleiding le. Onze V a de r. De zware mineur toonzetting beantwoordt uitnemend aau den tekst, welke genomen is uit „Sta melingen". 2e. Aan God. Ook hier vertolkt de componist zeer juist de zielsstemming der dichteres: een ode, waarin ook de mu ziek de tegenstellingen, vooral aan 'het slot, zoo treffend doet uitkomen. 3©. Een liedje, Heer! Een aan grijpend stukje lyriek, waarin de klacht der dichteres ook in de toonzetting tot haar recht komt. „Mijn zangstem ligt be graven in Java's binnenland, In 't lieve kindergrafje, gedolven daar in 't zand". De begeleiding is niet te moeilijk. Nelly's liederen worden langs dien weg naar verdienste gepopulariseerd. Hetgeen wij toejuichen. Ongelukken. Te Krimpen a.d. IJsel kreeg de schipper G. bij het strij ken van den mast dezen op de borst. Die man overleed eenige uren later. Te Batavia is oen jonge zwangere Euro- p'eesche vrouw, Maitimo genaamd, door een inlandschen bediende vermoord. Gisterennacht is 'in het Hoofddiep te VI- teveer (Gr.), de 60-jarige IJ. T. verdron ken. Het lijk .is opgehaald. Te Jip- singboertange (Gr.) ontmoette de Rijks veldwachter Heiting uit Sellingen, den beruchten smokkelaar T., die hem met 'n geweer bedreigde. Door zijn vrouw geholpen poogde hrj den politie-benmb- te onschadelijk te maken. De rijksveld wachter wist echter den gevaarlijken smokkelaar met zijn revolver in bedwang te houden en heeft proces-verbaal op gemaakt. 49.000 pond bedorven H o 1- landsc he worst. Het „Osnabr. Ta- geblatt" van 22 dezer meldt: Voor de strafkamer to Bochum was dezer dagen aanhangig een proces tegen zekeren Damm uit Essen ,die als tus- schenp'ersoon voor een Hollandsche fir ma in enkele dagen voor 17 milliocn Mark worst in den handel had gebracht. Hij, zoowel als zekere Vollmer uit Bo chum hadden |d'eze worst 40.000 pond verkocht, terwijl ze totaal bedorven was. Bij onderzoek was verder gebleken, dat de p'lockworst was vervaardigd van pezen, kraakbeen, allerhande afval en glazig-geel spek. Bovendien bevatte ze een groote hoeveelheid salpeter. D. werd veroordeeld tot 400 Mark boete en V. tot 1200 Mark. Achterhaald. Op 5 Februari 1913 brandde Id'es nachts te Veen (N. Br.) een boerenhofstede af, waarbij de vrouw des huizes, de knecht, alsmede het vee in de vlammen omkwamen. Hoewel men toen reeds aanstonds dacht aan kwaadwilligheid, werden de daders niet achterhaald. Gistermorgen zijn door de maréchaus- sée uit Heusden drie personen uit Gen- deren te 's-Hertogehbosch binnengebracht, verdacht van dien brand te hebben aan gestoken. In een twist zouden verwijtin gen zijn gedaan, die Voor de justitie aan leiding zijn geweest bedoelde personen te arresteeren. President Wilson ontving nog sympathie betuigingen van de Ned. Katholieke Vereeniging tot bev. van den wereldvrede; bet Ned. Verbond van neu trale vakvereenigingen; de federatie van Diocesane Werkliedenbonden; den Ned. Voetbalbond en den Bond voor Staats- pensioneering. Nekkramp. Te Helmond is iemand aan nekkramp overleden en te Zwijndrecht een 16-jarig meisje. Smokkelaarsdrama. Gister namiddag ongeveer 2 uur kwamen ten huize van A. van Oers op1 Kalsdonk, brj- genaamd de Pruik, twee p'ersonen uit Gastel, genaamd Tak en Keepers1. Van Oers en dit tweetal hadden een verschil over een sïnokkelzaak, waardoor twist ontstond. Volgens verklaring van Tak en Kee pers, verlieten zij. beiden de woning van Van Oers. Buitengekomen hoorden zij een schot vallen, waarop zij zich omkeerden en Van Oers met een revolver in de hand zagen staan. Toen viel weer een schot, dat Keepers in de linkerzijde trof en waar van de kogel aan de rechterzijde voor de huid bleef zitten. Voor de derde maal schoot Van Oers zijn revolver af en trof Tak in zijn voet. Deze mierp zich toen op Van Oers en ontnam hem de revolver. Inmiddels toegeschoten hulp nam den zwaar gewonden Keepers op en droeg hem bij de buren binnen. De ontboden geneesheer constateerde een ernstige doch niet levensgevaarlijke wond in de borstholte bij Keepers, die daarop naar het gasthuis Charitas werd vervoerd. Dc dader heeft zich vrjjwillig op het politiebureau aangemeld. Eien treurig verhaal. Een officier, die-in de laatste weken het be zet gebied van 'Roemenië is doorgetrok ken, heeft opmerkelijke verhalen gedaan van hoe het er op het oogenblik in Roe menië juitziet. De Lokal Anzeiger drukt zie af. Pij den snellen opmarsch van de cen- BERLIJN, 29 Dec. Uit Beuthen wordt gemenld, dat in een mijn in Antonienhütte brand is ontstaan. Er waren 120 man aan het werk. Twaalf arbeiders zijn ge stikt. ST0KH0LM, 29 Dec. Uit Petrograd wordt gemeld, dat de nieuwe minister van 'buitenlandscho zaken in een onder houd heeft verklaard, dat de buitenland- schie politiek van „Rusland onveranderd is, dat de betrekkingen tot Japan zich tot een bondgenootschap hebben ontwikkeld, dat Japan goede 'diensten bewezen heeft door het leveren van munitie en (lat Rus land alle krachten panwendt om' den oor log tot een zegenrijk einde te brengen. FRANKFURT, 29 Dcc. In de haven van Alexandrië is een groote vrachtboot met kostbare lading verbrand. MIJDRECHT. Vannacht isi de Biscuit fabriek „De Lindeboom" voor een derde gedeelte verbrand. Men meldt van do Zeeuwsche Bel gische grens aan de N. R. C.: Woensdag was het bij uitstek helder weer en zonder wind. Even vóór 12 uur werd onze aandacht getrokken door he vige ontploffingen in de lucht en zagen wij overal de kleine rookwolkjes der springende granaten. Iliertusschen zag men een kleine zwarte stip', die een vliegmachine bleek te zijn. Er waren zoo vier of vijf vliegtuigen te zien. Zij wer den hevig onder vuur genomen door de verschillende batterijen of afweerkunonr nen; het was een ware wedstrijd, in oen minimum van tijd was de lucht bezaaid met de kleine rookpluimen der springen de projectielen, hetgeen een mooi ge zicht opleverde. De vliegers, welke op groote hoogte vlogen, kwamen langs de kust gevlogen en konden zoodoende van achteren,van voren en van ter zijde beschoten worden. Zeker werden er in den tijd van een half uur meer dan 500 schoten gelost. Nadat de vliegers langs en boven de stellingen der Duitsche be zettingstroepen gevlogen hadden, schoen voor de haven van Zeebrugge een der toestellen in zee te storten; ook zag men eenige Duitsche oorlogsschepen buiten de haven komen. De overige vliegers zag men langs de kust weer terugkoeren in de richting Van Yperen. GOES. Heden werd alhier een alge- meene vergadering gehouden der Zeeuw sche Coöperatieve Runstmestfabriek in de Prins van Oranje. Een groot aantal afge vaardigden uit Zeeland, Westelijk-Noord- Brabant en N.-Holland waren ter vergade ring met 't doel een bestuursvoorstel te behandelen tot wijziging der statuten, ten einde tot samenwerking te kunnen komen met de zustervereeniging in 't Noorden des lands; onder voorzitterschap van den heer P. Lindenbergh, die met een inleidend woord de vergadering opende en mede- deeling deed, dat reeds voor 26500 aan- deelen geteekend is en dat nog eenige toetredingen zullen volgen. Over de statuten ontstond een geani Ds. N. N- te A. Zie ons nummer van gisteren. Russische spreekwoorden op' den Czaar. Ook de Czaar bespat zich, als hij in een plas trapt. De keizerskroon beschermt den Czaar niet tegen hoofdpijn. Ook de rug van den Czaar zou bloe den, als hij met de knoet kreeg. Als de Czaar met een huurpaard rijdt, dan betaalt hij zooveel voor een stap als een ander voor een mijl. Lang is de arm van den Czaar, doch hij reikt niet tot den hemel. De kamerdienaar Van den Czaa(r ge looft ook een weinigje aanspraak te hebben op de kroon. Als de Czaar sterft, wil zelfs geen boerenarbeider met hem ruilen. Als de Czaar kou vat, krijgt heel Rus land de griep1. ZIERIKZEE, 28 Dec. 1916. Boter fl.afO.—Rekenprfjs f0.97 per '/2 K.G. Kipeieren f3.a f0.—Eend eieren f0.— a f0.per 25 stuks. Ruime aanvoer. Alle producten werden volgens de door de Regeering vastgestelde prijzen verhandeld. Middelburg, 28 December 1916. Eieren Y. V. W. f 11.75 a f 12.65. Eendeieren fll. Van 28 en 29 Dec 1916. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. J. Le D(uc 23 j. jm. en II. J. Brool 22 j. jd.; J. Step 23 j. jm. en P. M. J. Net 23 j. jd.; J. Lorier 23 j. jm. en -S. Izfe- bauw 27 j. jd.; A. Pieters 26 j. jm'. en 11. J. Hassling 25 j. jd. Geh.: "C. Steur 28 j. jm'. en S» P- de Klerk 20 j. jd.; A. 'Baan 30 j. Wedn. en T. J. Risseeuw ö3 j. wed. Bevallen: P. de Vos geb. do Rijke d. Overleden: A- F- de Jager 77 j. wed. v. P. Evierso; A. Holthuijzen 65 j. jn. v. S. Gies; J. Kluijfhout, 53 j. vr. v- H- Jansen; |G. Sinke, 96 j. wed. v. H. L. Baalo; W. J. Goor 69 j. vij. v. J. E. Snijders; Joh. M. H. van Reigersberg Ver- slujjs 79 j. wed. v. J. ,C. Lantsheer.; GOES. Geboren: 29, Jan z..v. Abraham' de Dtou en Dina van Dalen. VLISSINGEN. Ondertr.: C. B, Koole 25 j. jm .on M. D. J. Baljó 25 j. jd- E. Minderlioud 25 j. jm. en D. Corveleijn 25 j. jd.; Ch. J. M. Hontelé 25 j. jm). en M. J. J. Pyckevet 25 j. jd. Overleden: M. M. Brouwers 22 j. vr. v. W, J. t. d. Woerdt. Over de maand Dec. KATTENDIJKE. Geboren: Maatje, d. v. Frans Reijerse en Maria de Visser; Jacob, z. v. Jacob Deij en Johanna Wagenaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2