Telegrammen. Briefwisseling. Laatsta Berichten. AHerfeL Spsohars Moopp po ierpasiÈp. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen een Ijzeren kistje een bedrag aan zil vergeld van ruim f 100, een spaarbank boekje met een. flink bedrag, 7i/o kiio scheer- en andere zeep, 6 kistjes siga ren, stof voor een nieuw pak, kleeren, ondergoed, een hoed, een valies, een nieuw scheermes', zakdoeken, enz., kor tom alles wat bruikbaar, eetbaar' en maag- baar was, was verdwenen. Een Belgi sche kostganger miste kleeren, een boel en een valies. G. herinnerde zich, dat zij bij 'hun eerste bezoek hadden gespro ken over hotel Krasnapolski, hij ging naar eens kijken en daar zag lyj: twee van de DuitscherS' aan een. tafeltje zitten, on der genot van sigaren en bier. Ze had den het blijkbaar zeer druk, en klon ken er lustig op los- G. ging nu naar de politie. Op oordeelkundige wijze nam de politie haar maatregelen, zoodat nu reeds zeven Duitsche deserteurs zijn ge vat. Veel geld werd bij fouilleering niet op hen gevonden, dodh in de kamer van een hunner Werd behalve een groot, vlijm scherp mes', een hemd gevonden, een zak doek, een stuk zeep', en een ledig si garenkistje, alles van den diefstal afkom stig. Een der gearresteerden had een liemd aan van den Belgischen kostgan ger. Twee der verdachten zijn nog voort vluchtig. Ernstig ongeval. Men meldt uit Voorburg, d.d. 26 December: Gisteravond overkwam den machinist ■der Voorburgsclie traan, v. T., een ern stig ongeluk. Terwijl hij te Leiden het vuur zijner machine opstookte en daar toe achter de machine tusschen de rails stond, kwamen een drietal wagens dei- tram, die los stonden op de rails, in beweging en botsten tegen de machine, waardoor v. T. bekneld raakte. Ernstig verwond werd hij opgenomen. Genees kundige hulp constateerde o.a. een sleu- telbeenbreuk en andere verwondingen. Het ongeluk moet geweten worden aan een paar straatjongens, die de rem van de losstaande wagens zouden hebben los gedraaid. Van e e n w i s so n dood gered. Te Amersfoort .isi de landstorm-soldaat y. 'E., in het laatst der vorige week van een wissten dood gered. Van verlof terug- keerende, ging hij des nachts' om 12i/3 Uur met eenige kameraden van' het sta tion LoenenVreeland, op weg naar Loe- neri en zou 'in een roeiboot over het Merwedekanaal worden overgezet. Daar de boot vol was zou van E. per fiets! omrijden om over de brug den overkant te bereiken. Door de duisternis misleid reed hij in het kanaal. Op- zijn hulpgeroep kwaineu zijne kaïyeraden hem ter hulp1 en moch ten, na veel moeite zij 'moesten hem bij zijn baren trekken om het hoofd boven water te houden er in slagen hem op den walkant te trekken. Haar is hij nog een Uur buiten kennis geweest. Toen lieten ze hem warm loopen. In een ge bouw kleedden ze hem! uit en stopten hem onder de dekens. Den volgend'an morgen werd zijn fiets uit het kanaal opgevischt. In '1913 verbrandde te Veen (N. Br.) een landbouwerswoning, waarbij de bewoonster, een oude weduwe en haar knecht onkwamen. Aan misdaad werd toen niet gedacht. Door verschillende ver klaringen is nu aan het licht gekomen, •dat de weduwe en haar knecht inder tijd werden vermoord, waarna het huis in brand werd gestoken. Als vermoedelijke «laders zijn drie personen gearresteerd, van wie een reeds heeft bekend. Gp last van de justitie te Gronin gen is na verhoor door den rechter commissaris naar de gevangenis aldaar overgebracht de ongehuwde 21-jarige E. uit Nieuwe Pekela, als verdacht van kinderdoodslag. Wijlen mi. F. van der Tuuk heeft zijn huis in de Oude Boteringestraat te Groningen, vermaakt aan de Rem. Geref. gemeente om te dienen als woning voor een der beide predikanten. Kind verbrand. Gisteren is het 10-jarig dochtertje van dien arbeider R. te Zwolle verbrand. De kleertjes van het meisje hadden aan de kachel vlam gevat. Het kind liep de straat op, waar de kleeren haar van het lichaam brand den. Geheel verschroeid wend het op genomen. I De ontvoering te Lochem. Naar aanleiding van het ontvoeringsge- val deelt men ons nog nader mede: De bewuste jongedame was uit Alme lo afkomstig en door den invloed' van haar toezienden voogd in het St. Gudu- lagesticht geplaatst. Haar verloofde, een musicus, die haar tot dusver begeleidde, heeft het roet goedvinden van een der naaste bloedverwanten uit het gesticht öntvoerd. De electrische draad. Het 18-jarige meisje van den arbeider V., pedert een paar weken te Bergeile woon achtig, is door den electriscben draad gedood, toen zij Ide grens wilde paeseeren. Van de „mosselen-jacht" verhaalt Brusse in de „N. R. Ct." r't Slot van zijn laatste artikel volge hier: Uitvoer van mosselen, van rauwe mos selen naar Duitschland, lag Voor do hand. Zij gingen jn balen, in zakken. Tot deze emballage de grens niet meer over mocht. Toen probeerden ze 't in manden, ja, zelfs in open wagons, zoo gestort, als aardappelen of steenkool. Maar dat gaf allerlei bezwaren, en vooral de zooveel ntaal zwaardere schelpen, de „schillen" maakten de vrachten te duur. Waarop ineens de ilitkornst was: de mosselen knippen, jvasscben, koken, pellen; de gepelde mosselen, „de visoh", t mosselvleesch" ingezouten in vaten, en zóó, goed geconserveerd en wél in- gekuipt, bij wagonladingen direct door naar de Duitsche centra verzonden. Dat is de trouvaille geweest en. hun winnertje geworden. Dat sloeg in. Daar bleken de Adelaars gretig op belust. Duitschland en Oostenrijk sprongen er pis 't ware naar op1. Rotterdamsche en Amsterdamsche spe culanten uit allerlei ondenkbaar verst verwijderde vakken wierpen er zich hals over k,op in, contracteerden met de groo- te importeurs, trokken zelf naar de tun wildvreemde mosselencentra, zonden overal hun agenten heen, hun commissio nairs, op de mosselenjacht, waarvan de meesten aanvankelijk geen zier verston den. De visschers vischten wat ze maar laden konden uit de korren; bij aankomst werden zij om te verknopen bestormd. En al wat handen had kocht mosselen; richtte de woning in als kokerij, om 't gekookte goed bij manden, bij kisten en kruiwagens vol uit te storten en de uit den grond gestampte zouterijen der op- koopers tot profusies van mosselen, waar uit de vaten gevuld worden en dicht- gekuipt, eindeloos voort naar spoor vervoerd, geld zóó, cash. opi duplicaat vrachtbrief, en 't verzinkt alles, alles in de matelooze voederbakken van It'e 'Duitsche en Oostenrijkscbe Adelaars Want zeggen de schippers door al dat eiwit is het je sterkste kracht voer, de mossel Een is e r i e inbraken. De af wezigheid van bewoners is te Amster dam gedurende de Kerstdagen weer 'duch tig door inbrekers benut. Zoo ontdekte de assistent bij de pos terijen, de heer J. A. M. A. Wolf, gist termorgen bij zijn terugkeer, dat in zijn benedenhuis, Overtoom; no-. 138, op een verschrikkelijke manier was 'huisgjehou- dea. De voordeur was rnjet 'een beitel open gebroken, waardoor het nachtslot ver nield was. De binnendeuren en deuren van kasten tvaren eveneens met beitels on der handen genomen, zoodat de kamers en .gangen er .uit zagen alsof een van- dalenbende daar haar werk had verricht. Daar de vrouw des huizes gistermor gen nog niet terug was, kon een juiste lijst van het gestolene nog niet worden opgemaakt. In elk geval staat vast, dat ©en hoeveelheid zilveren lepels en vor ken .vermist wordt. Een' tweede „kraak" werd Dinsdag avond ontdekt door de familie A-. M. Schouten, wonende Johannes Verhulst- straat 181. Deze inbraakis tijdens afwe zigheid der bewonersi gepleegd en wel 's avonds tusschen 5 en 10 uur. Hier werden gestolen een partij' zilveren le pels èn vorken, een paar 2ilveren beurs je®, een gouden armband, een gouden broche pret diamanten, en e©n kerkboek. Een doos ifnet waardevolle voorwerpen lieten de inbrekers staan, vermoedelijk omdat ze argwaan kregen, doordat een bovenbewoonster thuiskwam. De kerels kwamen binnen na de voor deur opengestoten te hebben. Eerst om half twaalf werd de politie gewaarschuwd, hoewel élo familie al om half elf thuis kwam. De derde inbraakhad plaats! bij den beer Raanders', Zandpad 7. Met ziekerheid is niet te ieggen, wanneer deze inbraak is gepleegd. Toen .do kantoorjongen de deur opende voor de dienstbode (ze kwa men tegelijk aan) merkte hij, dat het slot geforceerd was. Een cylinderbureau bleek bij nader onderzoek geforceerd te zijn. Daar de familie nog niet thuis is, kan nog niet opgegeven worden, wat ver mist wordt. De inbrekers klommen over een 2 M. hooge schutting, sneden een ruit aan do achterzijde uit ien konden zoo de knip van do deur- wegs'chuiven. Een vierde Slachtoffer werd de familie Oosterloh, wonende P. C. Hooftstraat. Hier kwam men binnen via het parallel tmiet de achtertuinen loopende Schapenpad Ook 'hier werd een ruit uitgesneden. Uit een 'schrijfbureau wordt f 140 aan specie vermist. "Deze inbraak werd Maan dagmorgen ontdekt. „Iemand van de telefoon". De familie Manders, wonende Roemer Visscherstraat te Amsterdam, is bet slacht offer geworden .van een sluwen dief. Eenige 'dagen geleden meldde giek 'Oen (man aan «iet de troededeeling, dat hij „naar de telefoon kwam kijken". In wer kelijkheid echter nam h|rj mede een plat collier met 9 brillanten, een zilveren da- meshalsketting, een platina damesrïng met groote hrillant, eenige kleinere brillanten, ©enige gouden damesringen, twee kleine diamantjes. Te z'amen heeft het gestole- nie een waarde van f800. De De utschland" bracht denvredenaarEuropa. Voor ieder, die verband ziet tusschen het Duitsche vredesaanbod, en het Amerikaansethe be middelingsvoorstel, moet bet duidelijk zijn, dat de „Deutschland" de bezegeling van de onderhandelingen tusschen de Ame- rikaansche en Duitsche regeering naar Europa gebracht. Met de datums 'klopt het precies. Deu lOen kwam de „Deutsch land" te Bremen aan, en den 12en werd het vredesaanbod openlijk verkondigd. Natuurlijk was alles voorbereid, anders had het zoo spoedig niet kunnen gaan. De postverbinding tusschen Duitschland en Amerika was reeds sedert jaren ver broken, de telegraphische verbinding be stond draadloos, maai de Engelschen konden ieder woord afluisteren. Eerst de handelsduikboot maakte de Schriftelijke uitwisseling van stukken weer mogelijk, zonder dat de Entente tusschen beiae kwam. Zoo voerde dan 'de „Deutschland" be halve rubber, koper en nikkel nog een ander artikel onder den oceaan door naar het Duitsche vaderland, het kostbaarste goed voor de beproefde en gemartelde volken: den Vrede. Hoeveel menschen kan de aarde voeden? De Engelsche geograaf Ravenstein heeft in 1891 een berekening gemaakt, waarbij hij het droge aardopper vlak naar haar opbrengstmogelijkbeden in drie regionen verdeelde. De eerste afdee- ling vormt het vruchtbaar land, welks uitgebreidheid Ravestein schat op 73,2 millioen vierkante K.M. Het tweede deel is dat der steppen en graslanden, die door zorgvuldige cultuur nog tot vrucht baar land te maken zijn. Het bedekt. 36 millioen vierkante K.M. Als derde deel noemt Ravenstein de 10.8 millioen vier kante K.M. omvallende zand- en ijswoestij nen. Ravenstein berekent, dat volgens deze schatting de aarde voedsel heeft voor 6 milliard menschen. Bij een bevolkings toename van 84, zou de grens dus al be reikt zijn in het jaar 2072, dus over 150 jaar. Andere onderzookers nemen het aan tal menschen, dat de aarde voeden kan, veel lrooger. Tüks bijv. berekende het in 1808 óp acht milliard en veel verder nog gaat Oppenheimer. Afschaffing van de fooi. Te Erfurt is onlangs een vergadering van hotelhouders gehouden, waar over het fooienstelsel gesproken werd. Een hotel houder stelde voor, het fooien geven aan het publiek te verbieden, doch in plaats daarvan op' de rekening een post op te voeren, bedragend zeker percentage van het totaal. Bij een goede organisatie is dit plan zeer goed te realiseeren. De wijze apotheker. De „Fi garo" vertelt de anecdote van een mi litairen boodschapper, die door zijn of ficieren naar de stad gestuurd' was, om een aantal kranten te koopen, waarvan de narn'en op' ©en lijstje geschreven ston den. Het lijstje blijkt echter zoo goed als onleesbaar, en de boodschapper weet niets anders ie doen, dan bij een apo theker binnen te loopen, want zoo'n man heeft toch de beroepsplicht, elk schrift te kunnen l'Qzen. Zoodra de pillendraaier het lijstje in handen beeft, loopt hij weg en komt een p'aar seconden later terug met een zorgvuldig dichtgekurkt en geëtiket teerd fleschje. ,,'t Heeft tocht niet te lang geduurd? 1 fr. 20, mijnheer, alstublieft..." Hat antwoord der Entente. LOND'EN, 28 Dec. (Part. HM.) Het antwoord van de geallieerden kan niet lang meer uitblijven. De regeeringen te Londen, Petrograd en Rome zijn in ver binding met die te Parijs, welke de woordvoerder van het viervoudig ver- t'ond zal zijn. Het antwoord is in ruwe trekken .gereed. Wanneer men het eens zal' zijn oven' den definitieven vorm zal de Fransche regeering het antwoord uit naam van alle geallieerden aanbieden. Het antwoord van Rusland is in het begin dezer week te Parijs ontvangen. Van welken aard het is, blijkt voldoende uit de legerorder van den Tsaar aan de troepen, waarin een absolute weigering om te onderhandelen wórdt uitgesproken op een tijdstip, dat gunstig is voor Duitsch land en met overleg is gekozen, en uit de verklaring, dat Rusland's oorlogsdoel einden omvatten Konstantinopel, de Dar- danellen en volkomen herstel van ge heel Polen, d.w.z. ook- van de Poolsohe gebieden in Duitschland en Oostenrijk. Met de beantwoording van de Arae- rikaansche en de Zwitsersche nota's wordt gewacht tot de Duitsche beantwoord is. Tot dusver is nog geen beslissing ge nomen inzake do aansporingen om vrede te sluiten en die door d,e neutralen zijn gezonden. De beslissing wordt natuurlijk bepaald door het antwoord van Duitsch land. AMSTERDAM, 28 Dec. Men is onge rust over het lot van het s.s. Themis van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., welk s.s. Vrijdagnacht te IJmuiden verwacht werd. Het is nog mogelijk, dat de En- golschen het ophouden. ROSENDAAL, 28 Dec. Op den Gas- selterweg is bij een woordenwisseling over de verdeeling van smokkelwinst een man door een ander doodgeschoten. WEENEN, 27 December. Op de nota van president Wilson door den Zwitser- schen gezant te Weenen op 23 dezer aan den minister van buitenlandsche za ken overhandigd, heeft deze laatste op 27 December een antwoord-nota van den volgenden inhoud gericht aan den Zwit- serschen gezant De grootmoedige aansporingen van pre sident Wilson vouden bij de Oostenrijk- Hongaarsche regeeringen de sympathie ke ontvangst, welk© ook in het antwoord gisteren aan den Amerikaanschen gezant overhandigd en den Zwitserschen gezant in afschrift toekomend, tot uiting kwam. Terwijl de minister van buitenlandsche zaken den .Zwitserschen gezant verzocht, dit afschrift ter kennis van den bonds raad te brengen, voegt hij er aan toe, dat de Oostenrijk-Hongaarsche regeering in de ondersteuning der vTedesstrevin- gen van Wilson van den kant der bonds- regeering, een uitvloeisel ziet van die edele humane gezindheid', welke Zwit serland sinds het begin van den oor log zich beijvert tegenover alle oorlog voerende mogendheden aan den dag te leggen en in zoo rijke en werkzame mate in daden om te zetten. I PARIJS, 28 Dec. Ten zuiden van de Sornme groote artilleriebedrijvigheid in sommige -sectoren, alwaar een vijande lijke batterij opgeblazen word. Wij' brach ten verschillende mijnen tot ontploffing in de streek Beuvraignes, ten Zuiden van de Ancre. Vervolgens overvielen wij de linies van den vijand en maakten gevan genen. LONDEN, 28 Dec. Gisternacht ontdekte een' Engelsck detachement eenige hon derden meters vijandelijke loopgraven op de frontlinie ten Noord-Westen yan Lens. Deze troepenafdeeling wierp bommen in de gedekte schuilplaatsen en .bracht be langrijke schade toe aan dc vijandelijke verdedigingswerken. Het detachement; kwam zonder verliezen terug. Op onzen rechtervleugel ten Noorden van de Somime hevig vijandelijk bombardement. Wijbom bardeerden met succes de vijandelijke ver dedigingswerken ten zuiden van Atrecht, bij Hulluch en ten Westen van Mcssines. FRANKFURT, 28 Dec. De „Frankfurter Zedtung" verneemt uit Zurich, dat do Ver. Staten Brazilië hebben uitgenoodigd om aan do actie ten gunste van den vrede deel te nemen. LONDEN, 28 Dec. Het Italiaansche s.s. „Angeld Parodi" is tot zinken gebracht. KRABBENDIJKE. Gisterenmiddag had de wegwerker bij het Staatsspoor, Wiskerke, bij het punten van een paal het ongeluk met een dissel in zijn been to hakken, waardoor een hevig bloedend© wond ont stond. De wegwerker Van 't Leven, vroeger hospitaalsoldaat, verleende de eerste hulp, maar ook de dokter moest er aan te pas komen. Na verbonden te zijn, werd Wis kerke per lorrie naar den naasten over weg gereden en vandaar naar huis gedra gen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kruiningen, J. G. Steenbeek te Lutjegast. DEN HAAG, 28Dec. De rechtbank heeft G. A. Morer, wegens verduistering van stukken van het weekblad „De Toekomst" veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. De eisch was 5 maanden AMSTERDAM, 28 Dec. Die Raad voor die Scheepvaart deed uitspraak inzake de Kiadiri. Dit schip bleek inderdaad door een Duitsche duikboot tot zinken ge bracht. ZUTFEN, 28 Dec. In de Noorderhaven is een groote Rijnaak in tweeën gebro ken; doordat de lossing niet gelijkmatig geschiedde. Een correspondent van „De Tijd" in België schrijft Ofschoon de officinale legerberichten er weinig melding van maken, kruisen den jongsten tijd herhaaldelijk Engelsche vlieg tuigen langs de Belgische kust. Zij la ten niet altijd bommen vallen en schijnen meer op verkenning uit. Van hun kant blijven de Duitschers de verdedigingswerken in de duinen en de daarachter gelegen stellingen geregeldj versterken. Nieuwe bezettingstroepen zijn aangekomen en overal wordt nieuwe ar tillerie in stelling gebracht. Opmerkelijk! is ook het groot aantal kanonniers, thans in de buurt van Knocke en Zeebrugge gelegerd en meest behoorende tot de ma rine. Uit gesprekken en zekere teekénen is mij gebleken, dat de Duitschers vroeg of laat een poiging tot landing van En gelsche troepen aan de Belgische kust verwachten. £)f het weder opvatten van een dergelijk plan, dat reeds voorheen in Engelsche maritieme en militaire krin gen |Schijnt te hebben bestaan, maar dat nooit ,werd uitgevoerd, moet worden ge weten ,aan de jongste regeeringsverande- ring (Lp Engeland, 'immers bedoeld om den oorlog krachtiger dan ooit voort te zetten? Ünaerstaande berichten zijn rseds in een gedeelte van de vorige oplage opgenomen. GOES. Op Vrijdag 29 December, des nam. 4 uur, zal de Raad. vergaderen ter beëediging van den gemeente-ontvanger. Hoe men zooal een touw tje „doorsnijdt". De keukenmeid met een aardappelen- mesje. De agent met z'n sabel'. De redacteur met z'n „tweesnijdend zwaard". Die wafelbakker met z'n wafelschaar. De kruidenier met z'n „Sicherbeitssab- schneider". De bootwerker met z'n handen. Zijn vrouw langs den muurkant. De naaister met 'n tornslchaartje. De schooljongen met een verroest zakmes. De winkeljuffrouw met twee gewichten. De timmerman met een beitel. De slager met 'n hakmes. De rentenier met 'n zakschaartje. De klerk met het zakmes van z'n buurman. De huismoeder met 'n brandende lu cifer. De tuinman met 'n snoeimes!. De geïnterneerde met z'n tanden. Beter hooren in lawaai. Het bekend, schrjjft dr. Ch. Bles in „"Mot- leschott", dat een aantal dooven beter gesproken woorden kunnen hooren, zoo zij in 'een omgeving verkeeren, waar ge- druisch heerscht, dan, wanneer het om hen heen istil is. Menschen, die in ge zelschap van een gesprek zijn uitgeslo ten, tegen wie men ook van dichtbij de stem moot verheffen, neinen in een spoor trein, een tram of op straat zonder in spanning aan een gesprek doel. Er zijn zelfs smeden, die eerst goed kunnen hoo ren, zoo jzij in het volle geruisch van een ketelmakerij worden toegesproken. Aan de juistheid van dit paradoxale verschijnsel, dat parcusis Willisii ge noemd wordt, is niet of nagenoeg niet getwijfeld eu vele verklaringen, die mien in, het trommelvlies', de gehoorbeentjes of elders zocht, zijn er van gegeven. Prof. Burger heeft nu dit verschijn sel pp een voor hem karakteristieke, d.w.z. zieer grondige wijze, die geen twijfel overlaat, onderzocht. Uit zijn in het „Tijdschr. voor Genecsk." medegedeeld onderzoek ingesteld in een spoortrein op reis naar Apeldoorn bleek het volgende: 1 De bewering van de onderzochte pa tiënte, dat zij in den spoortrein beter ver staat dan normaal, is juist, toch hoort zij in den spoortrein slechter dan bin nenkamer®! Ook andere menschen, zoo bleek het prof. Burger, ondervinden in deu, trein belangrijke gehoersloornis en het gevolg daarvan is, dat men in den trein sprekend zijn geluid niet alleen aan zienlijk versterkt, maai- ook hooger slemt. Zonder dat wij er ons' "dus van bewust zijn, spreken wij in den trein niet alleeni luider, maar ook hooger, dan wij1 ge wend 'zijn. Dat is voer de desbetref fende dooven een dubbel voordeel, ter wijl het gedruisch den normaal hoorende wel en; den doovo niet hindert. De gevolgtrekking, die prof. Burger maakt is, dat bij zijn patiënte het opval lend beter Verstaan in den spoortrein niet berust op beter hooren, maar uitsluitend op de stoornis, die normaal hoorenden van het treingeraas ondervinden. Dec. 29 Middelburg, inspan, inboedel, Ver hulst. 29 Veere, nieuwe houtwaren, timmer mansgereedschappen, metsel- en schildermaterialen, maljenierswaren, huisraad, Struve. 29 Kapelle, bouw- en weiland. Pilaar. Jan. 5 Hednkenszand, bouwland, v. Cleef. 9 's Heer Abtskerke, weide, Pilaar. 9 Goes, winkelhuis, Korte Nieuwstraat, Van Dissel. 9 Goes, weiland, Pilaar. 9 Goes, woonhuis, molenmakers werk plaats en machinerieën, Van Dissel. 10 Goes, molenmakersgereedschappen, houtwerk enz., Van Dissel. 10 Kruiningen, herberg, Schram. 11 Middelburg, weiland, Struve. 11 Goes, inboedel, Van Dissel. 12 Goes, olmen te Baarsdorp, Van Dissel. 12 Goes, huizen en erven, Van derKloes. 13 Kruiningen, woningen. Schram. 13 Borssele, olmen, v. d. Kloes. 17 Middelburg, hofstede, Blaupot ten! Cate. 20 Kruiningen, t bouw- en weiland, Schram. 24 Schore, bouw- en weiland, Iiuvers. Goes, hofstede, bouw- en weilanden en dijken, Pilaar. Ierseke, 5 woonhuizen, v. Dissel. Febr. 12 Waarde, verpachting bouwland, Schram. 14 'sHeer Arendskerke, kapitale bóeren- inspan, Neervoort. 21 Wolphaartsdijk, kapitale bóeren- inspan, Pilaar. 23 Waarde, gedeeltelijken inspan op Hjen- drikshoeve, Schram. 28 Biezelinge, boereninspan, Iioillmann en Verhoek. Maart. 1 Wemeldinge, kapitale boereninspan, Huvers. 2 Nieuwdorp, inspan, Pilaar. M. t e Kamperland zendt ons een ingezonden stuk, dat te lang is om te kun nen worden opgenomen. Niettemin willen we hier zijn klacht kortelijks weergeven, omdat (ze oi. niet geheel ongegrond is. Hij verklaart te sympathiseeren met het werk der Zondagsschool en gewaagt met lof over het jongstgehouden Kerstfeest in de Herv. kerk. Hij, meent echter, dat na de goedgeslaagde collecte geen entree gevraagd mocht worden en alle belangstel lenden hadden moeten worden toegelaten. En hij geeft bet Bestuur in overweging commissarissen te benoemen, die de niet gewensebte elementen buiten het gebouw kunnen -honden, opdat de werkelijk be langstellende gemeentenaren zonder extra kosten het feest kunnen bijwonen. Wij vinden dit voorstel zoo lcwaad nog niet. Red. van 28 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand boven 770 te Zuid-Duitschland, laagste 760.7 te Hapa- randa. Verwachting tot den avond ran 29 Dec.: Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke richting; nevelig tot zwaarbewolkt; aan vankelijk nog weinig of geen neerslag en iets kouder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3