Reclames Openbare Verkoopinyeo eo ïerpartiliop. Reclames. In de Jeugd moet men voor den Ouderdom zorgen. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken. Een zorgvuldige leefwijze Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Briefwisseling, Hsop isrloppgG, aioMdup w ^farktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Aanbestedingen doorbladerend kozen wij Henriette Kuy- pers „Kijkjes in de Ned. Ambulance te Boedapest" uit. Wat prettig vertelt deze Schrijfster-verpleegster toch van de Fah- nenweihe. Zij doet de lezeressen verhan gend uitzien naar het vervolg. Mej. En- gelberts begint een historische schets „Mes dames", de beide laatst overgeble ven dochters van Lodewijk XV in het veelzeggende jaar 1789. En er zijn nog meer hoogst belangrijke rubrieken, o.a. .Vakorganisatie der Chr. Vrouw. Kunst. Opvoeding. Maatschappelijk Werk. Litte ratuur en Leven. Onze Woning. Huishou ding en Keuken (een practisch stukje van mej. M. G. Lieneman, over keuken gerechten; men krijgt al lezende zin in haar schapensoepje.) Onze bloemen en planten. Kroniek. Mededeelingen. Er zal toch wel een Vragenbus ook komen? Wij juichen deze uitgave toe in 't belang der Vrouw, en daardoor ook der Maat schappij en van gansch ons Volk. Hee- ïen, die in leesgezelschappen zijn, neemt „Christelijk Vrouwenleven" in uw por tefeuilles op, uwe Vrouwen zullen er u te meer om liefhebben. Homaeopatisch Maandblad van deze maand bevat behalve in 't Bij blad o.a. beantwoording van vragen voor algemeen belang, door dr. Munting, een slotartikel van dr. de Leeuw, over het kind als zuigeling; een artikel in de ru briek „Genotmiddelen" over Kawa-Kawa. Een overdruk van een belangrijke circu laire inzake „Ondersteuningsfondsen". Wordt dit denkbeeld van ondersteuning^ fondsen verwezenlijkt, dan bestaat er kans, dat kranken die in het Hom. Ziekenhuis worden o pgenomen, onder steuning genieten van het plaatselijk fonds en dit op zijn beurt weer van het Cen traal Ondersteuningsfonds. Wij herinneren dat met Nieuwejaar weer een nieuwe jaargang Van dit Maand blad intreedt: de 28e. De leerredenen van J. C. Philpot, uit het Engdsch, in 27 afleveringen, ad 20 cent per afl. Rotterdam, D. Bolle. Door de verschijning van de afl. 19 tot 27 is deze uitgaaf van 72 piroeken Van Philpot compleet. Aan tal van vrien den van dezen Engelschen godgeleerde heeft de heer Bolle met deze goedkoop© iuitgaaf een dienst bewezen. Met inacht neming van de subjectieve richting dezer pteeken kunnen ook anderen die Phil pot nog niet kenden door deze uitgaaf gesticht worden. Den uitgever komt lof toe voor de goede uitvoering. Zijn ex- hbris is „delvende bergopwaarts"; dit zij ook de ervaring van de lezers dezer leer redenen. In het gTanaatvuur, een verhaal uit den Poolschen veldtocht 1914, 1915, door L. Penning. Arnhem- sche Boek- en Handelsdrukkerij. Als er oorlog is ergens in de wereld, dan leeft Penning op, dan stiert geest drift zijn pen, en dan schildert hij als ware hip er bij geweest. Dit geldt ook van dit verhaal. Hij beschrijft hier den veldtocht in het Oosten, den slag bij Lodz, de bezetting van Warschau door de Duit- schers, en hij laat daarbij de soldaten en officieren, de helden en de verraders, de spionnen en de verpleegsters, voor !u leven, dat gij ze naspeurt in hun druk ke bezigheid, en hij mengt de nationali teiten dooreen, en laat ze elkander lief hebhen en haten; Finnen en Polen met Duitschers, Polen met Vlamingen, een Duitscher en een Belg zelfs met elkander verloven; en met ieder nieuw evenement weet hij de spanning van den lezer te Verhoogen. Er is veel historie in dit boek; dit maakt, dat wij het te gereeder onzen jongelui ter lezing aanbevelen. Zij zullen genieten bij de lectuur. Antirevolutionaire Staatkunde 2e deel De toepassing, door dr. A. Ruy- per. -Kampen, J. H. Kok. Ook in de 16e aflevering komen weer vele paragraafsgewijs .ingedeelde onder werpen voor, 'die stof bieden voor op stellen in onze Jongelingsvereenigingen en clubs en voor bespreking in de Kiesver- ieenigingen. In het hoofdstuk over de Ge meenten bespreekt de schrijver ook o.a. de positie van den burgemeester, Zelf bestuur en gemeentelijke autonomie. In hoofdstuk XI het religieuse en moreele in het civiel bestuur: de Zondagsviering; publieke vermakelijkheden; gebed in den gemeenteraad; de sterkedrank; de on tucht; de kennissen, enz. Uw Belang. Verschenen is nummer 2 van dit Maandblad. Het hoofdblad geeft ouder anderen een Kerstoverdenking naar Lucas 2:14; een beschouwing over „Naar den vrede" aan de hand van Romeinen 2:10. Een boeiend feuilleton: „De Bij bel in de Werkplaats". Een overdruk van een aangrijpende leekenbroederspreek op Nieuwjaarsdag van Matthias Claudius in 1814; en eenige korte stukjes in proza en poëzie. In het Bijblad wijst ds. Ous- soren op de wenscbelijkheid der stich ting van een bemiddelingsbureau, hetwelk allicht met die Maatschappij tot geldver- schaffing voor Kerk- en Schoolbouw zou kunnen verbonden worden. Ook dit nommer voldoet goed, zoowel door inhoud als door uitvoering. De Jonge Garde van heden (Kerst nummer) geeft woorden en muziek van een Kerstlied: Eere zij God, gedicht en gecomponeerd door F. G. Beversluis; vele degelijke en voor de jeugd tevens zeer bevattelijke artikelen; de gewone attrac ties voor nieuwsgierigen en prijsvragen- raders en prachtfoto's. Het bovenstaande is nu meer waar dan ooit. Tegenwoordig wordt door overspan ning, buitensporigheden, eerzucht, dage- lijksehe zorgen, ons organisme ondermijnd en zijn wij te vroeg Versleten, zoodat onze oude dag heel dikwijls een treurige pe riode van ziekten en lijden wordt waar zijn de krasse oudjes van weleer I Om zijn krachten tot op vergevorderden leeftijd te bewaren, moet men er tel kens we eraan de bronnen van verver- schen; deze brommen zijn het Moed en het zenuwstelsel. Gij zult steeds een zuiver en rijk en krachtig bloed hebben, Uwe zenuwen zullen sterk zijn en weer stand kunnen bieden en Uw organisme zal in goeden staat blijven verkeeren als gij U er aan gewent, U van tijd tot tijd met de Pink Pillen te behandelen. Op alle tijdstippen des levens worden het bloed en de zenuwen op een harde proef gesteld: de groei, de overgang, de ver wisseling der jaargetijden en de talrijke ongemakken, die ons geregeld hinderen zijn even zoovele oorzaken, dat het bloed verarmt en het zenuwstelsel verzwakt. Neem dan in al deze omstandigheden uw toevlucht tot de Pink Pillen, die san het bloed zijn kracht teruggeven, de ze nuwen versterken, het organisme op krachtdadige wijze opwekken. Die Pink Pillen worden in hot bijzon der aanbevolen aan degenen, die over werkt, terneergedrukt, zenuwachtig of zwak zijn. Een behandeling met de Pink Pillen is de steeds krachtdadige genees wijze tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, zenuwziekten, maagpijhen, rhemnatiek, algemoene zwakte. De .Pink Pillen zijn verkrijgbaar H fl.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepöt der Pink Pillen, Da Oostakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Oudde, te does bij Gebr. Mulder, ta Thoion bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJmuiden (toez.), M. J. A. de Vrijer te Odijk. Geref. Kerken. Bedankt voor Purmerend door dr. C. N. Impeta te Avereest. .Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Lisse J. Jansen te Utrecht. Wolfaartsdijk. B. en W. hebben tot tijdelijk onderwijzeres benoemd aan de 0. L. School te Oostkerke, mej. J. S. Polderman te Wemieldinge, zulks in de plaats van mej. I- J. Noordhoek, die voor vast werd benoemd. 's Gravenpolder. Benoemd tot onder wijzer aan de Chr. School te Almelo dhr. J. L. Oranje, thans onderwijzer aan de Chr. School te Oudelande. Geslaagd te Utrecht voor verpleeg ster mej. Jo Dronkers, van Middelburg. (M. Ct.) Tot onderwijzer aan de Chr. school te Axel is benoemd de heer J. G. Meijer v*an Neuzen. (M. Ct.) Arr.-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag deed bovengenoemde recht bank uitspraak in de door ons reeds ver melde zaken, waarbij- zijn veroordeeld wegens: mishandeling: E. B., 16 j„ ar beider,, Hulst, tot f 10 b. 6. 3 w. tuchtsch., en A. P., 20 j<„ en A. P., 24 j., voer lieden, St. Jansteeen, en J. d. K„ 20 j., milicien-soldaat, Wouw, allen tot f10 b. s. 10 d. h.; istrooperij: G. A. P. d. G., 15 j., F. K„ 15 j., J. F. V., 15 j., en A. d. M„ 17 j„ arbeiders, St. Jan steen,, allen tot f 3.50 b. s. 1 w. tuchtsch., en F. H., 42 j„ veldarbeider, Clinge, tot f 5 b. s. 5 d. (h.het onttrekken van goed waarop- beslag is gelegd: F. v. 0., 18 j., stoker, Rotterdam, tot 14 d. gev.-straf; overtreding distributiewet: L. K., 56 werkman, C. S., 54 j„ en M. V., 64 j., landbouwers, allen Ierseke, de le en 2e beiden tot f 100 b. s. 1 m. h„ en de 3e tot 150 b. s. 6 w. h„ en W. F., 23 j., Karoter, Koudekerke, en M. S„ 33 j., koopman, Wemeldinge, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h.; overtreding viöscherijwet: C. M., 26 j„ timmerman, Domburg, met bevestiging van het vonnis in eersten aanleg, tot f0.50 b. s. 1 d. h.diefstal: A. v. O,, 50 j„ veldarbeider, Woens- drecht, met bekrachtiging van het ver stek-vonnis, tot f 10 b. s. 10 d. h„ en poging tot verboden uitvoer: P. B., 44 j„ zonder beroep1, hvr. v. C. E. W., en E. F. W., 18 j„ zonder beroep, heiden zon der bekende woonplaats, met bekrachti ging van het verstek-vonnis, ieder tot 1 w. gev.-straf. Vrijgesproken: A. A. B„ 32 j„ werk man, St.-Jansteen, beklaagd van diefstal, en M. V., 27 j„ landbouwer, Kruiuingcn, beklaagd van overtreding distributiewet. Ontslagen van rechtsvervolging: J. P., 34 j., schilder Domburg, beklaagd van overtreding visscherijwet, met bevesti ging van bet vonnis in eei'sten aanleg. Voor het kantongerecht te Middel burg werd heden behandeld de zaak te gen A. v. W., den burgemeester van Nieuwland ,die op 9 November te Mid delburg door een troep militaire wielrij ders reed op den hoek Van de Langedelft en de Segeerstraat. Die ambtenaar van het O. M. zeide, dat het z.i. duidelijk £5, dat hier van geen opzet -sprake ia, het is het gevolg van een samenloop van omstandigheden. De oorzaak waren veel eerder de mili tairen, die op een drukken Donderdag middag met veel te snelle vaart öooï de Langedelft reden. De ambtenaar vroeg daarom vrijspraak van bekl. Twee zaken betroffen het niet voldoen aan een militaire vordering om militai re goederen te vervoeren. Er werd tegen K. uit Arnemuiden f 10 boete en tegen C. aldaar, f 15 gevorderd. Tegen een drietal personen uit Kou dekerke waren vervolgingen ingesteld wegens het vervoer van varkens op noo- deloos kwellende wijze, namelijk door de dieren vast te binden met de pooten aan de bodem van een wagen. De amb tenaar meende, dat een einde moet wor den gemaakt aan deze kwelling der die ren en eischte f 10 of 10 dagen voor ieder der beklaagden. Uitspraak Donderdag a.s. Zierikzee. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen F. E., 21 jaar, land bouwersknecht, als Belgisch vluchteling tijdelijk vertoevend te Haamstede, thans gedetineerd, terzake, dat hij op1 Maandag 9 October te Haamstede opzettelijk en na te voren het plan daartoe te hebben opgevat, Anna Speelman gewelddadig eenige steken in den hals heeft toege bracht, tengevolge waarvan bet meisje onmiddellijk daarop- is overleden. Hij werd wegens doodslag veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf. Het O. M. had wegens moord 15 jaar gevangenisstraf geëischt. en meer lichaamsoefening. Bat de vervaardigers van Foster's Rug pijn Nieren Billen zooveel doen om een Betere Gezondheid Methode te versprei den, wekt verwondering. Zij toonen aan, dat niemand volle ge zondheid kan genieten, zelfs niet met be hulp van Foster's Pillen, tenzij! hij zelf medehelpt. En zelfs iemand met drukke bezigheden beeft tijd om de korte gezond- heidsregels, die zij week aan week in dit blad geven, te lezen en te beoefenn. Ofschoon zulke openhartigheid nieuw is, lijdt het geen twijfel of een der rede nen Van de toenemende populariteit van Foster's Pillen is te vinden in de om standigheid, dat de vervaardigers laten zien HOE GEZOND TE WORDEN, en wat even belangrijk is: HOE GEZOND TE BLIJVEN, zonder geneesmiddel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken hoegenaamd niet opi de maag of inge wanden. Zij dienen uitsluitend voo'r de nier- en urino-organen. Dit geneesmiddel' is van de hoogste waarde bij waterzucht, niergruis, rheumatiek, steen en alle ziek ten uit nier- ©n blaaskwalen ontspruitend. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Goes verkrijigb. hij d© Paauw Co. en te Middelburg hij Joh. de Roos, VIas- markt K 157. Toezending geschiedt fran co na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. Ned. Herv. Kerk. 24, 25 en 26 Dec. Goes, 9.30 u. ds. Steinz, 6 xi. ds. de Vries. Mnd. 9.30 xi. ds. Steinz, 6 u. ds. Homburg. Dinsdag 9.30 u. ds. de Vries. Borsele. Mnd. vm. ds. Elenbaas, Dinsdag 5 u. Kerstfeest. Krabbendijke, vm. en nm. ds. Muller, Mnd. vm. ds. Muller, nm. ds. Steinz, Dins dag vm. ds. Muller. Kruiningen, vm. 9.30 u. ds. Drost, 2 u. ds. Steinz, Mnd. vm. ds. Boer, nm. ds. Homburg. Kortgene, vm. err nm. ds. Lijsen, Mnd. vm. en nm. ds. Lijsen, Dinsdag g. d., 5 u. Kerstfeest. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Terneden, 2 u. Mnd. 9.30 u. ds. Terneden, 6 u. ds. Jonker. Door de sneeuw. Dinsdag heeft de sneeuwval in Engeland vier spoor wegongelukken veroorzaakt. In het ge heel kwamen er negen menschen bij ami; velen werden er bij gewond. De Koningin van Zweden, Uit Stockholm wordt bericht, dat de ge zondbeidstoestaiid van Koningin Victoria eenige zorg baart. De koorts is verhoogd- Voor „kleine luyden." Te München bestaat een „Instituut" dat kleine lieden laat groeien voor 200 M. per centimeter, waarschijnlijk bij vooruit betaling. (Wie 20.000 Mark er voor over heeft kan ze gemakkelijk terugverdienen als reus. Het instituut deelt den ont wikkelden 20en-eeuwschen lezer melde, dat Prins fleorge van Griekenland, de Grieksche kroonprins en de hertog van Sparta zóózeer van. de doeltreffendheid der kuur overtuigd 'zijn, dat zij het voor nemen hebben te kennen gegeven zich gedurende zes1 imiaanden aan de behan deling "te onderwerpen. De kuur zal nog wel wat uitstel moeten lijden, zegt dr. Pipkhof in hiet „T. v. G.", want het en Griekenland"zal zich voorloopig met reizen, is tegenwoordig niet gemakkelijk zijn tegenwoordige n voorraad groote mannen moeten tevreden stellen. Pseudo-kommies Woensdag nacht is te Venlo door de politie aan gehouden de 30-jarige reizende muzikant S., die zich tegenover een paar Duit- sche vrouwen als kommies had xiitgege- ven. Op aanwijzing der vrouwen werd hij gearresteerd. Poëzie op bitter proza. Op oen 'bankbiljet vond het „Hbld." het vol gende rijmpje: Wien Neerland's geld in 'tlaadje vloeit, Door reuzen-knoeierij, Wiens hart voor contrabande gloeit, Is goochemer dan wij. Hij leeft met ons vereend van zin, Maar als hij 't wagon dorst, Verpatste hij voor woekerwinst Zijn vaderland en vorst. VLISSINGEN, 23 Dec. Wegens den storm wordt de „Prins Hendrik" eerst morgen verwacht, welke dan eerst Woens dag zal vertrekken. DEN HAAG, 23 Dec. De Alg. Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk heeft de kerkeraden uitgenoodigd in de samen komsten op den iaatsten dag des jaars gemeenschappelijk te bidden voor den vrede. LONDEN, 23 Dec. Uit New-York: Groote belangstelling is gewekt door het bericht, dat Keizer Wilhelm den Amerikaanschen ambassadeur zal uitnoodigen tot een con ferentie, waarmede in verband gebracht wordt de verklaring van Bernstorff, dat Duitschland zijn vredesvoorstellen zal be kend maken. LONDEN, 23 Dcc. De „World" houdt Amerika de mogelijkheid van oorlog voor. Als Duitschland den duikbootoorlog hervat zal Amerika toch moeten overwegen of het geweld met geweld zal beantwoorden of Tien vrede tegen eiken prijs wil, al dus genoemd blad. DEN HAAG, 23 .Dec. De Ned. Anti- Oorlog Raad, de Ned. Vrouwen Raad, de Vrijz.-Dem. Bond en de Internat. Bond van Kerken hebben aan President Wilson te legrammen met sympathiebetuiging ge zonden. BERLIJN, 22 Dec. Gewone brieven en briefkaarten naar de Vereenigde Staten van Amerika en de neutrale landen China, Ned.-Indië enz. kunnen binnenkort per handels duik boot verzonden worden. De voorwaarden zullen weldra officieel worden bekend gemaakt. PETR0GRAD, 21 Dec. Het gemeentebe stuur vau Kief heeft onderhandelingen aangeknoopt met de Russisch-Amerikaan- sche Kamer van Koophandel over den aanleg van een oridergrondschen stads- spoor te Kief. i N. B. AViegeinsi plaatsgebrek moesten einkele stukken overstaan. Veere. Gistermiddag werd door notaris Struve verkocht een timmermansaffairei benevens eenige woonhuizen en. ©en per ceel bouwland. Perceel 1. Timmermans- affaire met woonhuis. Koopers: Volkers ©n Sturmi, 3515. Perceel 11. woonhuis £861, Kooper L. J. Speelman; Perceel III, woonhuis (ingehouden, bod f 1299. Perceel IV, 'woonhuis f 720, Kooper F. de MuijnkPerceel V, bouwland f 816, A. Meerman te Vlissingen. Perceel 3 is later toegewezen aan D. Roelse voor f 1100. Koopers van Perceel 1, 2 3 en 4 allen woonachtig te Veere. Veilingsrereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 23 December 19IS. Groote veiling. Court-pendu f 15.80, Ajuin f14 40 f 14.50, Wijnpieen f6.30, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Zure Bellefleur 2022, Campagne zoet 1418, Goudreinet 2032, Rambour Mortier 1012, Gieser Wildeman 20 21 ct., alles per K.G. Spruiten 17, Gele keol 2—3 ct., Hazen f3.10f3.40, alles per stuk. De uiteuveilingen zijn tot nadere aan kondiging stopgezet. Vlissingen, 23 December 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie 25—48 ct. per mand. Veldsla 2538, Pieterselie 33 ct., beiden per mandje. Prei 7V2li1/*, Selderie 4i/2 6V2, Bleekselderie 8V29i/2, Rapen 4x/a 51/2» Peen 8V291/2, Kroten 3x/2 ct., alles per bos. Bloemkool 6V2—19i/2, Boe- rekool 11/24i/2, Savoye kool 7(4121/2, Roode kool 8x/2IH/2. Witte kool 2Va 4i/2 ct., alles per stuk. Peen 911V2> Spruiten 2931V2, Witlof 65, Koolrapen 3V2, Uien 91/2—IOV2, Wijnpeen 71/2, Goudreinetten 28—30i/2, Campagne 21i/2 22, Guldeling 29i/2, Roodbakker 20V2 211/2, Peperappel I81/2, Huisman HV2 13i/2, Grauwzoet 211/2, Hondsmuil 21i/2, Kleiperen 18181/2, Bergamotten 141/2 ct., alles per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 23 December 1916. Groote veiling. Uien f 12f 14, Savoye kool f 6.99, Fijne Peen f8, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Goudreinetten 24—30, Reinette Mon- strueuse 24, Zure Bellefleur 22—25, Grauwzoet 1319, Campagne zoet 13 17, Huismanzoet 15, Hondsmuil 22, Adam Permain 19, Kleipereu 19, Bergamotten 25, Pondsperen 15. Mispels 20, Uien 10 12, Kleine Uien 89, Spruiten 18 33, Peen 48V2, Karoten 5—7i/2, Rapien 3, Koolrapen 2i/2—31/2, Witlof 59—62 ct., alles per K.G. Bloemkool 524, Roode kool 411, Savoye kool 2i/210, Witte kool 21/28, Boere kool i—4, Sla 1, Andijvie i/23 ct., alles per stuk. Spina zie 35, Molsla 48—110, Veldsla 2634, Broeisla 27, Postelein 19, Spruiten Top pen 1626 ct., alles per mandje. Prei 9—12, Peen 6, Rapen 21/2—41/2, Ram menas 11/2, Radijs .11/2—2, Selderie 5— 7, Pieterselie 410, Kervel 3 ct., alles per bos. Tliolen. 16 Dec. 1916. Tarwe 114.— a f 15.25, haver f 13.— a f wintereer st faf Zomergerstf a f rogge f 9.60 af bi uineboonen f 33.a fwitte boonon f33.a f 34. kookerwten f 32.a f33.kroonerwten f 32.— a f 33.—. alles per 100 K.G. aard appelen 1 3.— a f 4.alles per H.L., uien f 8.a f0.per 60 K.G., eieren f 0.a f 10.per 100 stuks boter f0.876 per '/«K.G. T~TH1 - TTT ITT lil 1 Wil II II III —I— Maar waarnemingen in den morgen van 23 Dec. medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 767.4 te Hapa- randa, laagste 740.6 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 24 Dec.: Stormachtig tot krachtigen, later tijdelijk afnemende Westelijke tot Zuidelijken wind; meest zwaar bewolkt, wellicht nog regenbuien. Aanvankelijk zachter. Van 21 en 22 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Jobse, jm. 23 j. en W. P. Hoek, jd. 21 j.; II. ,T. Geldof, jm. 24 j. en J. M. Louwerse, jd. 29 j. Overleden: P. Dijkhuis, 10 mnd., z.; Jac. Joh. Borket, wed. 83 j.; J. J. Grijp, 26 j. ongeh. z. Van 2022 Dec. VLISSINGEN. Overleden: V. M. E. Manse, 13 j., ongeh. d. Van 1421 Dec. KRUININGEN. Ondertrouwd: Pi eter Schouwenaar, 25 j. jm. en Jannetje Feij- tel, 23 j. jd. Gehuwd: Pieter Houtman, 22 j. jm. en Neeltje Paauwe, 22 j. jd.; Jacobus Meertens, 36 j. jm. en Geertruida Els- man, 34 j. jd. AXEL. Ondertrouwd: D. C. Schieman, 49 j., wedn. en L. v. Drongeleu, 37 j. jd.; O. de Boer, 22 j. jm. en C. v. Bix- hoorn, 28 j. jd.; A. de Visser, 19 j. jm. en ,J. A. Oppeneer, 19 j. jd.; J. Haak, 29 j. jm. en J. A. ten Kaate, 23 j, jd. Getrouwd: J. v. Drongelen, 25 j jm en W. C. Witte, 22 j. jd.; D. C. Schie man, 49 j., wedn. en L. v. D'rongelen, 37 j. jd. Bevallen: M. M. Jansen, geb. Verberk- moes, d.; G. Kosten, geb. Schieman, z.; S. G. Bolleman, geb. Zegers, z. Overleden: J. Hamelink, 57 j., vr. v. Ch. üieleman; P. Adam, 3 m„ z. Van 1320 Dec. ZIERIKZEE. Getrouwd: J. Gloude, jm. 36 j. en J. v. d. Hoek, jd. 20 j. Bevallen: C. Berrevoets, geb. Moerland, z.; C. Peute, geb. Flikweert, d. Overleden: E. de Croly, wed. van1 B. Enzlin, 81 j.; St. Ivattoor, wed. van J. F. Vlietinck, 59 j.; Chr. Schouls, z. 10 m. z.; levenlooze dochter van C. M. Flik weert. Dec. 27 Goes, bij inschrijving olmen, cana da's op verschillende hofsteden, W. Kakebeeke. 28 Middelburg, pakhuis, bovenwoning enz., De Neeling. 28 Middelburg, afbraak, Struve. 29 Middelburg, inspan, inboedel, Ver hulst. 29 Veere, nieuwe houtwaren, timmer mansgereedschappen, metsel- en schildermaterialen, mal j enierswaren, huisraad, Struve. 29 Kapelle, houw- en weiland, Pilaar. Jan. 5 Heinkenszand, bouwland, v. Cleef. 9 's Heer Abtskerke, weide, Pilaar. 9 Goes, winkelhuis, Korte Nieuwstraat, Van Dissel. 9 Goes, weiland, Pilaar. 9 Goes, woonhuis, molenmakerswerk plaats en machinerieën, Van Dissel. 10 Goes, molenmakersgereedschappen, houtwerk enz., Van Dissel. 10 Kruiningen, herberg, Schram. 11 Middelburg, weiland, Slruve. 11 Goes, inboedel, Van Dissel. 12 Goes, olmen te Baarsdorp, Van Dissel. 12 Goes, huizen en erven, Van derKloes. 13 Kruiningen, woningen. Schram. 17 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate. Dec. 26 Goes, levering vleesch burgerlijk arm bestuur voor 4 uur, dhr. v. d. Bout. 30 Rilland, houw nieuwe woning voor het hoofd der school.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2