Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt. Reclames. Gemengd Mieuws. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Reclames Het Zelfvertrouwen. Onzelfzuchtig. Leestafel. Ingezonden Stukken. politieblad inbeslagname, aanhouding en ▼oorgeleiding van dezen verdachte en bericht. Door don commissaris „van politie is gisteren in het postkantoor aangehou- den een Belgisch geïnterneerd burger, iemand die in België meerdere vonnissen achter den rug heeft, en die bij herha ling uit het kamp to Uden was ontvlucht. Hij is heden onder geleide naar bedoeld kamp teruggebracht. Aan een café pp do markt is be dien èen sluitingsbevel opgehangen, waar uit blijkt, dat hot café voorloopig des [Zaterdags1 en Zondags te acht uur des avonds moet worden gesloten. -Stukken Gemeenteraad. B. en W. stellen voor den pensioensi- 'grondslag van don heer holsters op f 100 te bepalen, en afwijzend te beschikken op het verzoek om salarisverhooging van het personeel aan de Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden. [De commissie van toezicht M. O. merkte pp, dat hier sprake is van bijbetrekkingen.! De Commissie van Financiën kan zich met het hiervorengenoemde voorstel niet jvereenigen. Zij is van oordeel, dat afge zien van de vraag of de betrekking pen| bijbetrekking is, de bezoldiging voor de gepraesteerde diensten voldoende moet zijn. Dit acht zij niet het geval, pok in) verband met de salarissen aan andere inrichtingen van onderwijs. Zij stelt daar om voor de minima in art. 3 en 4 met f5 per lesuur te verhoogen. Daardoor zal het minimum van de leeraren zonder bevoegdheid bedragen f 30 en het maxi mum f 10 per lesuur; dat van de leeraren met bevoegdheid f 45 en f 55. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Januari 1917 de bestaande duurtetoe!- slagen van beambten enz. in zoover ein) tot zoodanig bedrag te laten voortbestaan, als thans d.w.z. 31 December 1916 in den vorm van loon met duurtetoeslag, meer wordt genoten dan het salaris met 1 Januari, ten gevolge van de reeds vast gestelde of alsnog eventueel vast te Stel len verhooging daarvan, zal komen te bedragen. Deze regeling zal niet gelden voor de werklieden aan de gemeentefabricage, om dat de betrokken wethouder van mea ning is het recht te moeten voorbehou den aan hen den vollen toeslag te ven leenen, indien hem de loonen te laag voorkomen. De Commissie van Financiën deelt me de, dat zij zich met het hiervoren genoem de voorstel vereenigt, met uitzondering van hot door den wethouder van Fa bricage gemaakt voorbehoud. B. en W. stellen de volgende salaris regeling voor de onderwijzers l.o. voor: De jaarwedde van de hoofden der scho len A, B, Cj, I, J en K bedraagt f 1100, met twee driejaarlijksche verhoogingen van f 150. De jaarwedde van het hoofd van school G bedraagt f 1800. Die hoof den der scholen genieten vrije woning of, wanneer deze hun niet kan worden verschaft, vergoeding daarvoor ten be drag evan f 300 's jaars. De jaarwedden der overige onderwij zers of onderwijzeressen bedraagt, be houdens de na te melden uitzonderin gen, f750, met vijf driejaarlijksche ver hoogingen van f 120. De jaarwedde wordt voor iederen onderwijzer of onderwijze res, die in het bezit der hoofdacte is, met twee honderd gulden verhoogd. Voor iederen onderwijzer of onderwijzeres, de hoofden daaronder begrepen, verbonden aan een school, waar behalve de vak ken ak een of meer der vakkon, ver meld in axt. 2 der wet op het Lager Onderwijs onder 1t, wordt onderwezen, wordt de jaarwedde voor ieder van de hierboven genoemde personen, die les geeft in een der vakken 1t, met een honderd gulden verhoogd. Vorenstaande [regeling der jaarwedden is niet van toe passing op de onderwijzers of onderwij!- zeressen, uitsluitend belast met bet on derwijs in een of meer der vakken, ver meld in art. 2 der Wet op het lager Onderwijs onder h, i, j, k, g, r, lb-ïst, s en t. De kosten der oorspronkelijke rege ling waren geraamd op f 61335.83 aan jaarwedden en f 2000 vergoeding voor huishuur. Deze bedragen zouden volgens de in October aangenomen regeling resp. f80031.66 en f 1000 geweest zijn, terwijl de nu voorgestelde wijziging ze resp. op f78020.83 en f2000 vaststelt. Die Commissie van Financiën heeft de eer mede te deelen, dat zij zich met het hiervorengenoemde voorstel ver eenigt. Zij ontveinst zich daarbij niet, dat door het gewijzigde voorstel van Burgemeester en Wethouders nog verder afgeweken Wordt van den oorspronkelijken gedach- tengang der Commissie, dat de nieuwe salarisregeling zich zou aansluiten aan de regeling, opgenomen in de voorstel len der Bevredigingscommissie. Hansweerd. Hedenmorgen had op de Werf Zeeland een ongeval plaats. Do iwerkman 'J. de B. die met een klink hamer aan het werk was, kreeg een stukje staal, dat van 'bedoelden hamer sprong in zijn linkeroog, waardoor dit ernstig verwond werd. Wemeldinge. Gisteravond was er ver gadering van de Chr. School. Na liet zingen van Ps. 863 en 6 werd de ver gadering door den voorzitter met gebed gieopend. Lukas 18:18, de gelijkenis van den onrechtvaardigen rechter werd door den voorzitter gelezen en de vol gende woorden in 't bijzonder bespro ken: altijd bidden en niet vertragen. De weg om' wakker te blijven te midden van al 't wereldse h gedoe is bidden, f^tijd bidden, 't b» het verschil tusschen de uitverkoornen en hen, die leven zon der God. Bidden wij, bidden wij genoeg, bidden wij genoeg voor onze School? (Z.Eerw. wijst op de groote "dankbaar heid, die we moeten Rebben, en wat doen wij? De ergste zonde heeft iemand gezegd, js 't nalaten van 't gebed. Wat het voedsel is voor het lichaam, is het gebed voor de ziel. Met de bede: "Heer, leer ons bidden, eindigde spreker de in ademlooze stilte aangehoorde rede. De beer F. Dotminicus las daarna do zooals altoos zeer nauwkeurige notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Uitgeloot werden de rentelooze aandeo- len, nrs. 58 en 46, 21 en 29, en voor de rentegevemide de nrs. 1 en 6. Herkozen werden de bestuursleden de h.h. Jaes. Wabeke Az, en P. Cijsouw. In de commissie tot nazien der rekening werden benoemd de h.h. F. Oudeman, E. Wabeke en Chr. Kole; tot plaatver- vangend lid 'do beer H. Schouwenaar. Hierna kreeg bet Hoofd der School het woord over het vak Kerkgeschiedenis. De volgende punten werden besproken 1. Overlading schaadt, daaromi geen drankbestrijding, gezondheidsleer, han denarbeid enz. in de school. 2. 't Voor naamste moet no. 1 blijven door Lezen Schrijven, Rekenen en Ned. Taal. 3. Meer de allervoornaamste vakken voor de Christelijke School zijn Bijbelsche Ge schied., Kerkgesch., en Vaderlandsche Gescb. De heer F. Wabeke sloot do vergadering met dankzegging. Rilland-Bath. Bij de familie J. van Weele, in den Zimmer manpolder alhier, is de treurige tijding ontvangen, dat hun zoon, die als onderofficier in dienst is, te Sustenen is doodgeschoten. St. Maartensdijk. Vrijdagvoormiddag ge raakte alhier het 372-jarig dochtertje van den landbouwer J. C. Nelisse al spe lende ongemerkt in de watergang. Toen men bet kind ging zoeken, vond men haai- levenloos drijvende op het water. Biggekerke. Donderdag vierde de Chr. Jong. Veneen. Spr. 3:6a, haar vierde jaarfeest, 's Avonds te 7 ure was bet eene lokaal der Openbare School gevuld met belanghebbenden. De voorzitter, ds. J. H. Schuurmans Stekhoven, opende de vergadering met gebed en riep allen een hartelijk welkom toe. Uit diverse versla gen van secretaris, bibliothecaris en penningmeester, bleek, dat de verecni- ging steeds vooruitgaande is. Doch niet tegenstaande dat, heeft zij nog steeds zoowel moreele als financiëele steun noodig. Verder werd de avond gezellig doorgebracht. Samenspraken, opstellen, voordrachten en zang, wisselden elkander af. Ook werd een Improvisatiewedstrijd gehouden, die uitnemend slaagde. In de pauzen werd getrakteerd op chocolade melk enz. enz. Ook werden drie collec ten gehouden, te weten voor het Ned. Jong. Verbond, voor de vereenigiug en voor den arbeid onder de militairen van wege het Ned. Jong. Verbond. Ze brach ten resp. op, f4.16, f4.61 en f 1.23. Om streeks middernacht werd de vergadering door den voorzitter met dank aan God, gesloten. Terneuzen. Gisteren werd alhier do verkiezing gehouden voor twee leden van do Kanier van Koophandel. De beide beeren die bij do vorige verkiezing wa ren benoemd, meenden deze benoeming niet te kunnen aannemen. Van de 325 kiezers' zijn er 111 geweest, oim hun stem uit te brengen. Deze 111 waren als volgt verdeeld: M. v. Dixhoorn 43, F. L. Rijn berg 46, J. A. v. Romipu 45, P. J. Scheele 40, Wi. Biedet 4, E. Hamerlinck '6, Klou- wers 1 stemmen en voorts eenige hoe ren 3, 2 en 1 stem. Herstemming alzoo tusschen de hoe ren v. Dixhoorn, Rijnberg, v. Rompu en P. J. Scheele. Cadzand. Geëindigd het faillissement van A. E. Hooft, koopman alhier. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Kamperveen door A. Prins te Doornspijk. Goes. 'Van de Christelijke School (Wijn gaardstraat) zijn benoemd als onderwijzer ïnet hoofdacte en acte Engelsch de heer J ..C. Ruitenbeek te Koudekerko, als on derwijzer met hoofdacte de heer J. Bier- ling te .Katwijk aan Zee. Geslaagd te 's-Hage voor het ma- chinistonexamen de beeren P. J. Snoep, J. H. Burggraaf en J. Braam; allen van Rotterdam. Geslaagd te Utrecht voor het docto raal examen scheikunde de lieer M. J. Smit (met lof.) Geslaagd aan de Theologische School te Kampen voor het candidaats- examen le gedeelte, de heer W. van Gelder. Ned. Hear. Kerk. Zondag 17 Dec. Goes, 9.30 u. ds. de Vries, 2 ,u. ds. Steinz, (bed. H. JX, 6 u. ds. Hom burg. Coll. Kinderzorg. Kruiningen, 9.30 u. dhr. Petermeyer, 2 u. dr. Schmidt. Wemeldinge, 7 u. Zendingssamenkomst. Wolf aartsdijk, 9.30 u. dhr. Galliber, 2 u. da. va» Hove. De voornaamste voorwaarde om in de wereld te slagen is een juist gevoel van eigenwaarde. De mensch die weet, wat hij waard is en zich een bepaald doel stelt, moet in gewone omstandigheden in zijn ondernemingen slagen. Nu is het vertrouwen in zichzelf voornamelijk een kwestie van gezondheid. Heel dikwijls kunnen tal van personen zonder beslist ziek te zijn toch geen profijt trekken van al hun hoedanigheden, omdat zij niet al leen geen sterke, doch zelfs1 geen nor male gezondheid bezitten. Het volmaak te evenwicht der organen hangt af van de zuiverheid en den rijkdom van het bloed en" den goeden toestand van het zenuwstelsel. Om beide tegelijk te ver krijgen, is het noodig het bloed met re gelmatige tusschenpoozen te bevrijden van de schadelijke bestanddeelen die er zich langzamerhand in ophoopen en bo vendien moet men bij de eerste tee- kenen van algemeene vermoeidheid, die kenbaar zijn aan een verslapping der werkkracht, het verlies der eetlust en gebrek aan slaap, de dreigende afmat ting der zenuwen, onmiddellijk tegen gaan. Het is niet noodig U daarvoor een las- tigen leefregel, die U verplicht Uwe ge woonten te wijzigen op te leggen. Eeni ge Pink Pillen per dag na iederen maal tijd zullen Uw verarmd bloed spoedig nieuwe "kracht hebben gegeven en Uw zenuwstelsel spoedig hebben versterkt. De Pink Pillen zijn inderdaad een merk waardige versterker van het bloed en een krachtige opwekker der zenuwen, ter wijl zij tevens een krachtig huipmiddeL zijn voor alle levensfuncties. Hunne uit werking is zeker in gevallen van bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, ze nuwziekte, maagpijnen, rheumatiek en algemeene zwakte. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar 6 fl.75 per doos en f9 per zes dooien. by het Hoofddepót der Pink Pillen, Da t'ostakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzoe en omstreken bij J. W. Dndde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tho'en bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder by verschillende Apothekers en goede Drogisten. Rechtbank ta Middelburg. (Slot.) Wegens het doen vervoeren van Roode Star aardappelen naar een andere plaats dan zijn eigen opslagplaats, namelijk naar het station Kruiningen op een hoop van den commissionnair J. Slabbekoorn, die verklaarde, ,d.it ze bestemd, warm voor Nagelkerke, die ze voor consumptie zou bestemmen, jverd tegen L. K. uit Ier- sehe 150 boete of 2 maanden hechte nis gevorderd. Do officier meende, dat in de te kwes ties .zware straffen rechtvaardig zijn, om dat do maatregelen noodzakelijk zijn in het belang d< r volksvoeding. Eenzelfde overtreding der distributiewet was ,ten laste gelegd aan C. S. te Ierseke, die van den president te hoeren kreeg, dat vde re jeering maatregelen neemt om hongersnood ,te voorkomen, maar dat de boeren zich daarvan niets aantrekken en er alleen maar aan den kon hst geld bin nen ,te krijgen. De eisch luidde f200 of 10 weken hechtenis. Wegens een zelfde fait woul tegen den 61-jarigan M. V., eveneens uit Ierseke f300 of '10 weken hechtenis gevorderd en tegen den 27-jarigen M. V. uit Krui ningen, wiens aardappelen ook onder Ier- sake waren verbouwd, f 100 of 3 maan den hechtenis. Eveneens wegens verboden vervoer van kleiaardappelen werd tegen W. F. uit Koudekerke, die 37a H.L. naar Vlis- singen vervoerde f 15 of 3 dagen gevor derd. Bekl. ontkende, tegen den veld wachter gezegd te hebben, dat de aard appelen naar VlisSingen moesten. De laatste zaak betreffende de distri butiewet was die tegen "M. Sch. uit We meldinge, die een kruiwagen met een zak Roode Star heeft vervoerd. De eisch luidde f 50 of 30 dagen Nog werd be handeld de zaak tegen A. M. en J. P. uit Domburg, van wie de eerste wegens overtreding der visscherijwet door den Kantonrechter veroordeeld is tot f0.50 (of 1 dag en P. werd ontslagen van rechts vervolging. De ambtenaar van het O.M. was i n verzet gekomen. De 'eisch luidde thans voor M. bevestiging van het von nis van den Kantonrechter. Uitspraak 22 December. Moord.1 De rechtbank te Zierik'.ee heeft gisteren behandeld de zaak tegen F. E., 21 jaar, landbouwersknecht, als Belgisch vluchteling tijdelijk vertoevend te Haamstede, thans gedetineerd, terzake, dat hij op Maandag 9 October te Haam stede opzettelijk en na te voren het plan daartoe te hebben opgevat, Anna Speel' man gewelddadig eenige steken in den hals heeft toegebracht, tengevolge waar van het meisje onmiddellijk daarop is overleden. Er waren in deze zaak 19 getuigen gedagvaard, onder wie drie doctoren als deskundige. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat beklaagde met den zoon Adriaan en de dochter Anna van den landbouwer Spoel man, bij wien hij in diens betrekking was, op genoemden dag des namiddags om 2 uur naar het land gegaan was om bieten te rooien. Beklaagde, die blijk baar verliefd was op Anna en wieud liefde onbeantwoord bleef, greep zonder dat eiC eenige woordenwisseling had. plaats gehad, een mes, waarmee hij het meisje eenige sneden en steken in den hals toebracht. Het meisje viel achterover en gaf den geest. Haar broer kwam toe- geloopen, waarop- beklaagde ijlings de vlucht nam. Beklaagde gaf een andere voorstelling van de zaak. Hij beweert, dat de broer van het slachtoffer hem liad aangevallen, waarop hij met een mes zich verdedigd had. Hij herinnerde zich niet, daarmee het meisje gedood te hebben. Beklaagde was in het gezin van Speel man als een familielid opgenomen en behandeld. De officier van justitie achtte beklaagde schuldig aan moord en eisehte een ge vangenisstraf van vijftien jaren. De toegevoegde verdediger, rnr. Van Ileusde, verzocht aan de rechtbank, oen psychiatrisch onderzoek van beklaagde te laten instellen. Uitspraak 22 dezer. In een circulaire van de Ver. „Groenten-Centrale" aan exporteurs, con troleurs en Voilingsvereenigingen, wordt er nog eens attent op gemaakt, dat uit de ham! koopen van groenten, voor ex port 'bestemd, verboden is. Wanneer mocht blijken, dat iemand zich hieraan schuldig maakt, zal dit voor de expor taurs schorsing ten gevolge hebben en den commissie-koopers de toegang tot de veilingen worden ontzegd, terwijl dc vei lingen, welke telers', die uit do haigi hebben verkocht, toch als veilers toe laten, van de lijst van ingeschreven vei lingen kullen worden afgevoerd. Dij beschikking van den Minister van Landbouw is bepaald, dat van de hoe veelheden kropsla, die op de ingeschre ven veilingen worden aangevoerd, tot nadere beschikking niet voor het bin nenland behoeft te worden geveild. Aangewezen als laadstationsSchiedam, Vlissingen en Gennep. Vrouwen sijn vaak te Vrouwen dienen meer aan haarzelf te denken. Uit een gezondheidsoogpunt is het onverstandig om eigen pijnen en kwa len te verwaarloozen en elk ander in huis te bemoederen. Zoovelen maken deze fout. Rugpijn, onzuiver bloed, pijn in de len denen en zijden, duizeligheid en zenuw achtigheid behooren tot de eerste kenloe- kenen van overspanning der nieren. Als deze verschijnselen optreden, dient een vrouw haar gezondheid te beschermen door meer rust te nemen, meer slaap te genieten en meer ontspanning buitens huis. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pil len om de nieren op- te wekken en te versterken. Dit speciale niergeneesmid- del reinigt de urine-organen. Thee, kof fie, alcohol, zware maaltijden of te veel vleesch zijn schadelijk voor zwakke nieren. Het is gemakkelijker om waterzucht, blaaskwalen, rheumatiek en ernstige nier aandoeningen te voorkomen clan te gene zen. Foster's Pillen slaagden in vele ge vorderde gevallen, maar vroegtijdige be handeling is altijd het best. Let op de eerste verschijnselen en verwaarloos deze nooit. Het gedeponeerde handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen komt yoor op elke echte doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Go-es ver krijg!». bij de Paauw Co. en te Mid delburg hij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a fl.75 p. doos of f10. p. zes doozen. Morgenlicht. Korte overdenkingen van eiken dag des jaars; door dr. M. M. den Hertog. Utrecht, G. J. A. Ruys. Wij hebben het le van de vier dee len, welke zullen verschijnen, doorgele zen, en stelden met belangstelling vast de schriftuurlijkheid van den inhoud de zer overdenkingen. Het zijn preeken van één bladzijde. In onzen drukken tijd schiet er zoo weinig gelegenheid opeu voor over denking. Men leze biddend deze over denkingen, iederen dag één; of leze er meer in een verloren oogenblik. Aan overdenkingen bestaat gelukkig nog be hoefte, omdat de mensch weet, dat Lij, tot God geschapen en van Hem afge weken, oq}c langs den weg komen kan tot verzoening en vrede. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kolonnood en vei mindering drankmisbruik. Geachte Redactie In dezen tijd van wettelijke maatre gelen, welke voor een deel zeer toe te juichen zijn, Deft het ieder hoe enkele van deze maatregelen aanleiding kunnen zijn om bepaalde misstanden op te hef fen. Zoo is .bet o.a. nu met de maat regelen in verband niet den kolennood. Overal neemt men maatregelen. Bezuini gen predikt men in huis, in werkplaats, in winkel. En werkelijk, wan near de nood dringt él dit noodzakelijk:. Doch Wanneer men dan ook bezuinigen .gaat, is het eisch, in de eerste plaats te beginnen daar, waai- dit het gemakkelijkst uit te voeren js. Dat men dan ook overgaat om- leen licht verbod voor gas of elec- tricitait uit te vaardigen na acht uur 's avonds is een maatregel, welke door velen, en in de eerste plaats door .voor standers van vervroegde winkelsluiting toegejuicht wordt. Daarom is het te ho pen, dat de raatj der gemeente Middel burg uitvoering geeft aan de adressen der belanghebbenden om een wettelijke regeling te treffen. Voor velen, in de eerste plaats patroons en personeel zal het dc opheffing wezen van een mis stand. Toch M. d. R., is het bevreemdend dat in de eerste plaats de bedrijven ge troffen worden (ik bedoel in de eerste plaats te Middelburg) bij welke maat schappelijke belangen betrokken zijn. De toestand in Middelburg was immers zoo, dat de grootste zaken bij onderlinge afspraak te negen uur sloten. Doch hoe is het te rijmen dat de kroegen tot elf en de winkels to-t acht uur licht ver bruiken mogen? Is de kroeg, of'met mooier of beter klinkenden naam van café betiteld, zoo'n nuttige instelling? Gaat daarin niet een groot deel van het zoo moedige .geld .verloren? Wie treft het dan ook niet dat in onze dagen He drank huizen vol zitten? Do afdeeling „Patrimonium", in welks giomeonte-proigram bestrijding der drank- zonde als taak der gemeentelijke over heid gesteld wordt, verwacht dan ook dat speciaal de rechlsche raadsleden een pleidooi zullen voeren voor vroegere slui ting van drankhuizen. Bezuinigen, goed, doch dan in de eerste plaats op para sitaire bedrijven, want ean mooiere naam is niet te noemen voor den gewetenloozen drankhandel. U, M. d. R. dankend, Hoogachtend W,. A. DEN HOLLANDER. Socr. Ring Walcheren Patrimonium. Gro-ote brand in de Resi dentie. 'Hedenochtend omstreeks 7 u- is brand uitgebroken 'in de oude tede- foonzaal van het llijkstclegraafkantoor te den Haag, doordat een soldeer tamp van een monteur, niettegenstaande de voor zorgsmaatregelen, in aanraking kwam met de zoldering, welke voor do geluiddem- ping met jute was bekleed. Onmiddellijk sloegen do vlammen uit. De brandweer rukte uit met veel materiaal eu bestreed met 13 slangen hot vuur. De beneden de tclefoonzaal gelegen seinzaal was ge heel onder water geloopen. Het telefoonverkeer is voorloopig ge heel onmogelijk. Het teJegraafverkeer ge schiedt niet voor particulieren over Schieveningen. Gewone telegrammen wor den per expresse bestelling per S.S. naar Amsterdam verzonden, om van daaruit vorder te worden geseind. De minister van [Waterstaat en andere autoriteiten waren bij den brand aanwezig. Het vuur was in een uur gebluscht. Ernstig gevecht tusschen smokkelaars en soldaten. Gis termorgen werd onder Susteren Joseph Huistaan, die bij sommatie niet bleef staan, door een soldaat-kommies dood geschoten. f Gisteravond kwam het naar aanleiding hiervan in een herberg te Susteren tot een gevecht tusschen soldaten en smok kelaars, waarbij een soldaat door een smokkelaar met. een mes in het hoofd gestoken weid. Zijn toestand is zeer ern stig. De soldaten begonnen toen te vuren. De sergeant van Weele, die op het sch ie-, ten was komen toeloopen, werd bij on geluk door een zijner manschappen met een 'kogel in het hoofd getroffen. Hij was op slag dood. De marechaussee uit Sittard is miet spoed naar Busteren ver trokken om de zaak: te onderzoeken. De twee lijken zijn in het raadhuis neergelegd. I (Tel.) Smokkelen. Te Biervliet zijn door soldaat-koimniiezen bij een op wacht gaande afdeeling soldaten 131 'reepen chocolade, 67 stuks harde zeep en .3 veldflesschen olie in beslag genomen. Ook de wachtcommandant, een sergeant, nam deel aan deze vermoedelijke poging tot verboden uitvoer. Eén stem. Gekozen tot lid Van de Kamer van Koophandel te Vel zen J. Horger (lib.) met 53, tegen 52 op Th. Diepen (R. K.) Neergeschoten. Te Nieuw- Weerdinge is de smokkelaar H. A„ ter wijl bijl op een fiets langs den weg reed, door hulpkommiezen neergeschoten, om dat hij aan den aanroep van halt te hou den geen gevolg gaf. Zwaar gewond wend hij naar het ziekenhuis te Groningen ver voerd. Hij had een groote hoeveelheid garens bij zich. Hermelijnen. Het zijn niet al leen stroopers in menschengedaante, die jacht maken op de konijnen in onze dui nen. De jachtopzieners klagen steen en boen, dat in den tijd, nu de konijheni zeer hoog in prijs zijn, een menigte hermelijnen zich in onze duinen ophouden, een ongedierte, dat nog gevaarlijker en wreeder is dan de mien- schelijke stroopers zijn. Wel worden er vele vallen geplaatst om de hermelijnen te vangen, doch nog ,een groot aantal konijnen worden dagelijks Slachtoffers van deze slanke, zich snel voortbewegende dienen. j" I 1 4: t .i Varschrikkelijfc. Toon een rijksambtenaar "te Amsterdam in zijn Lost-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2