Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs, Uit ds Pers. Gemengd Nieuws. Landbouw en Veeteelt. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. Afloop mftoopinp, aanbestedingen enz. Marktberichten. Es werd een fwakke schijn- uur der in jzijn maat pp to zijn van; der winkel- voorstanders ig afspraken [ur te sluiten, reeds js ge- >rkt, dat de itregeten be ing der ver- Irooes-verbaaï ijkbaar vol- noodzakelijk- miniging. ordracht van rte-ontvanger Constandse jiring van de de scheeps- L. Schiet kan tor© van Arnhem. zal Woensr ids 8 uur, Ibijeankorruen, lining inzake Waarschoten [over in de pn staakten'); ig waarvoor |en gem.-onrt- ien gesteld; iger; 4. aan ren, f30.000 Hek, in ver in Kloetinge. Vlier J. J. de alaatst naar mdagavond Vereeniging leden tegen- Ixurslid J. D. innen herko- ing en ver meester weid f 74, in uit een nadeelig werd twee te schaffen. rg vervoerde It niet aan [lezer verga- het Rooda land. Na het dshnudelijkq In in samen- I-hé urgentie* hmde Roode len. Deze op- loor de deel- haar eenigo It comité be- ln voor zoo- in de reds- Joor de toe- bewijs ge lde aspirant» de oplei- |oiwel tbeore- volgen, en lal van oor- les maanden ps, dat voor Halfweg de sn. Dit kan ieeland wer- Wel heeft spoor sedert wel ging pen, die aan briek te Ze- itian liggen Lenshoek, eën) te dro- ook peeën niet aan, bc hepen bin- Idan de aan- kokerij; een ven een ge- voor den n l'ommissaris ter P. J. A. Ir, eervol on±- gezondbeids- met ingang 4 den Oud- bepaald, dal rapen voor Voor eigen jilen en ook ante. Men in een var lis is te be- 'J. Ridder. Iwenvexeeni- ladering. Ter le 12 leden |de Vergade- van een nd, waar de dames gang zijn, een korte prichting en en daarbij predikantS- moeite ont- nd te bren- allen, die hexim- Door enkele leden werd een voordracht gehouden en tusschentijds door allen een psalm- of gezangvers aangeheven, zoodat deze avond spoedig om was. De kleedingstukken, die in liet afge- loopen jaar door de leden zijn vervaar digd en bestemd zijn om Donderdag a.s. aan behoeftige gezinnen te worden ge geven, waren alle aanwezig, en zullen zeker'in dezen tijd bij velen zeer wel kom zijn. Om bet ledental der vereeniging eemgs- zins uit te breiden, waren pogingen aam gewend tot werving van nieuwe leden, die aanvankelijk .gloed slaagden, en do haolp' levendig hielden, nog meerderen als lid of begunstiger te winnen. Kortgene. fn de Maandag gehouden ver gadering yan den gemeenteraad waren met uitzondering van den heer Van Dam me alle leden aanwezig. Verschillende in gekomen stukken werden aangenomen voor kennisgeving. Op een schrijven van het Pestuur van de Districts-Arbeidsb'eura te Middelburg, waarin wordt gevraagd aan deze instelling een bijdrage te verleenen uft de gemeentekas, werd afwijzend be schikt. Ingekomen was een verzoek van den timmerman De Regt om aan den Kaaidijk buiten de rooilijn der aangrenzen de perceelen twee woonhuizen te mo gen bouwen. Het voorstel van Bi. en W. om .dit toe te staan en de nieuwe rooi lijn vast tte stellen werd zonder discus sie met algemeen© stemmen aangenomen. Ten slofte kwam in behandeling een brief van vGed. Staten, waarin zij verzoeken de (begrooting voor 1917 te wijzigen en in .overeenstemming te brengen met het onlangs genomen besluit tot verhooging van de uitgaven voor de uitvoering der distributiewet en verhooging van den hoofd, omslag. Hiertpe werd besloten. Bij de rondvraag drong de heer Versprille aan pm in Januari of Februari 1917 de straatwegen op het havenplein door straat makers te herleggen en tevens den on derkant yan de nieuwe havenbeschoeiing te doen nazien, met welk denkbeeld de vergadering .zich vereemgde. (Eerst heden, dus een dag te laat, ont vangen. Red.) Grijpskerke. In de gistermiddag gehou den raadsvergadering kwam allereerst aan |de orde de benoeming van een gemeen tesecretaris. Die aanbeveling van B. en W. luidde als vogt: 1. J. Jakobsen; 2. P. K. Geschiere. Benoemd werd de heei 1. Jakobsen met 5 stemmen, tegen 2 op tien heer Geschiere. Van J. Boogerd c.s was een adres, ingekomen, waarin ver zocht werd de openbare lagere' school niet op te heffen. In den raad werd echter opgemerkt, dat nimmer van op heffing sprake is geweest, zood'at dit adres minstens als voorbarig is beschou wen. B. >en W. stelden dan ook voor het voor kennisgeving aan te nemen en een tijdelijk hoofd te benoemen met in gang van 1 Januari 1917. Het oude hoofd, de lieer A. Ilendrikse, steit zich hier voor beschikbaar. Met algemeen stemmen werd daarop de heer A. Hendriks© tot tijdelijk hoofd benoemd. Zoo spoedig mo gelijk zullen B. en \V. een voorstel doen ter oproeping van een definitief hoofd. M. C. Terneuzen. De uitslag der gehouden her stemming is als volgt: Uitgebracht werden 1175 stemmen; daarvan verkreeg de heer L. J. Gfeelhoedt (lib.) 645 st. en de heer A. Wieland (antir.) 515 st., terwijl er 15 stemmen van onwaarde bleken te zijn. Gekozen de heer L. J. Geelhoedt. Uit deze herstemming blijkt, dat de Roomsche kiezers voor een goed deel op Wieland gegaan zijn. Bij eerste stem ming werden op de beide rechtsche can- didaten te zamen 543 stemmen uitge bracht. Thans behaalde Wieland 515. Na tuurlijk kon niet verwacht worden dat alle stemmen van Bakker op Wieland overgingen. Hadden alle rechtsche kiezers toeds bij eerste stemming op éénzelfden candidaat gestemd, dan had rechts reeds bij eerste stemming dezen zetel gewon- öen. Nn won links hem bij herstemming, taet een vooruitgang van 106 stemmen. Ën er bleven nog ruim 400 kiezers Ithuisl Ned. Herv. Kerk. Beroepen -te Oud-Beijeriand, F. Kijften- ,belt te Leerdam; tte Pingjum, J. Hoek stra, cand. te 's Gravenhagete Hille- gom, J. C. V. v. Bemmel te Beverwijk; ite Broek op Langendijk, A. v. Kooten te JSteenwijk; te Dedemsvaart J. A. van Selms te Grijpskerke. Bedankt voor De Meern, door E. iWar- molts te Nunspeet; voor Lienden, door N. Warmolts te Neerlangbroek. i Gerei. Kerken. Beroepen te LoenenVreeland, M. M. .Horjus te Oud-Loosdrecht; te Borger, dr. O. N. Oosterhof te Hijlaard; te Nieuw-Weerdinge, R. J. Aaibar ta te Baam- brugge; te Zweeloo, G. H- Dijkstra .te Lioessens. Bedankt voor Sellingen, door J. van Henten te WyckselBalk. Eergisteren had te Stad aan 't Haring vliet de begrafenis plaats van Ds. G. W. H. Esselink, in leven pred. der Geref. Kerk aldaar. De groote belangstelling, bij deze droeve plechtigheid aan den dag gelegd, sprak duidelijk van de liefde en de achting voor den verscheidene. In het •kerkgebouw had een samenkomst plaats, waarbij ook tegenwoordig waren: Ds. J. Polhuis, pred. der Ned. Herv. Kerk; de heer J. C. Elvé, als voorzitter ran het „Groene Kruis", waarvan Ds. Esselink iflonningmeeéter jvas; en Br. F. Gnir- rep, arts. Na het zingen van Ps. 89 vs. 19 en gebed, sprak de consulent, Ds. G. van Velzen, van Middelharnis, naar aanleiding van Hebr. 13 vs. 7„Ge denkt uw voorgangeren, die u het Woord Gods gesproken hebben". Na het zingen van Psalm 73 vs. 13, trad op Ds. C. Dekker, yan Ooltgensplaat, die namens de classis Brielle sprak, en wees op het gedenken met smart, met dank en met gebed, waarna hij de samenkomst mot dankgebed sloot en de gemeente Psalm 74 vs. 2 zong. Bij don stoet naar de begraafplaats slo ten zich ook de kinderen der Chr. school aan. De lijkkist werd gedragen door ker- keraadsleden en die een kerkelijke be diening hadden. Aan de groeve sprak Bur gemeester C. J. Sterk, die in den doode een principieel man eerde. De heer J. van der Sterre herinnerde wat "Ds. 'Esso link was geweest .voor School, Kiesver- eeniging en Jongelingsvereeniging. De oudste zoon van den overledene Ds. J. W. .Esselink, van Alteveer, dankte voor de bewezen eer en belangstelling en ver zocht Je voldoen aan den wensch van zijn vader om nog Psalm 65 vs. 2 ert 3 te zingen. (Rotterdammer.) Hersteld Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Medemblik, J. P. v. Heest, cand. te Dordrecht. Benoemd tot onderwijzer aan de Her- vormdo Chr. school te Klundert dhr. G. Smallegange te Biezelinge. Geslaagd op het Stuurlieden-examen koopvaardij te 's Gravenhage groote stoomvaart: eerste stuurman de heer G. Jopssetweede stuurman de hoeren J. H. Goemans en W. Klijn; derde stuurman de heeren R. van Everdingen en F. J. Jager. Verre van aangenaam uitstel. De Standaard meldt nu, dat de onderwijzers een douceurtje krijgen. Het blad schrijft: Gelijk het nu loopt, misseu èn de openbare èn de bijzondere onderwijzer^ alle zekerheid, dat de zoo zeer ge- wenschte Salarisverbetering, waarnaar velen hunkeren, hun binnen de 6 a 7 komende jaren metterdaad zal geworden. De vele honderden, voor wie binnen dien termijn het afscheid van dit leven intreden mocht, zullen er alzoo gansche- lijk niet van profiteeren, en alle- pveriga onderwijzers zullen geduld mogen- oefenen.. Ze .zijn nu reeds over de 32.500 man. Eer het zoover komt, loopt dit cijfer dan nog op tot de 37 a 38.000. Het wachten moge hun lief zijn. Wel schijnt nu 'tplan te bestaan, oan bij de gew.one 'begrooting hun- thanjsl reeds een douceur te 'doen geworden; maar men voelt zelf, hoe onbeduidend die douceur zal wezen. Het is! .zoo, „alle beetjes helpen", blijft een waar spreekwoord, en bij zoo bitter sobere salarissen „als ten plattelande nog soms regel zijn, is f 100 bijslag reeds goud waard, maar het beantwoordt toch in het minst niet aan het uitzicht, waar door man de heeren gelokt had. Slechts zooveel kan men .zeggen, dat de onderwijzers, in goed vertrouwen op 't Bewind, zich zeer stil gehouden hadden. Hat was opmerkelijk, hoe ze bij ons, zoowel als bij de openbare onderwijzers, blijkbaar bang waren, om iets van -Zich te laten hooren, en daarom 't liefst op zien komen speelden. Ze" lieten niets, of "bijna niets van zich hooren. Bij de openbare onderwijzers roerde imgn zich'iets meer, dochevenmin door tastend. En zoo mag gezegd, dat "Ze er zeiven .biet geheel onschuldig aan zijn, dat zulk een Septenaatswachten thans hun deel wordt. Toch wekt 't deernis als jnen ziet, hoe vele jaren nu het tobben op menig dorp nog zal aanhouden. Vooral in dezen zoo duren tijd. Moge de douceur die komt, nu althans niet zoo .petieterig zijn. Ongelukken. Een 4-jarig kind te den Haag kreeg gisteren, in een wo ning aan de Van Ravensteinstraat, door dien het te dicht bij een brandende ka chel kwam, zoodat de kleertjes vlam vatten, verschillende vrij ernstige brand wonden. Het kind werd naar het Gem.- Ziekenhuis vervoerd. Een 30-jarige man aldaar, werd gisteren, in een in richting aan de Wagenstraat met een bierglas ,op het hoofd geslagen, waardoor hij verwond werd. In de N. Molstraat te den Haag kwam een 42-jarige vrouw, in beschonken toestand, te vallen, waar door zij aan het hoofd verwond werd. Gisterenmorgen is uit de Zaan nabij het Kalf opgehaald het lijk van zekeren G„ uit Zaandam. De man was sedert j.l. Zondag vermist. Men vermoedt, dat zelf moord niet vreemd is aan dit geval. Vijftig jaar in de gevange nis. Te Romme heeft een roover uit Calabrië, Leigi Desuneni, die voor ver schillende moorden vijftig jaar in de ge vangenis had gezeten, gratie gekregen. Ilij is nog gezond en wel en is natuur lijk hoogst verwonderd over de verande ringen, die de wereld in die halve eeuw heeft ondergaan. Vooral de automobielen wekten in booge mate zijn. verbazing op. Aan brandwonden overle den. Aan de bekomen verwondingen is in het gemeente-ziekenhuis te Kampen overleden de 30-jarige ongehuwde G. Stichter, die in brand was geraakt, door dat zij te dicht bij een brandend petro leumstel kwam. Ernstige gasontploffing. Men meldt uit Zaandam: Gisterenmiddag bad een ernstige gas ontploffing plaats bij den groentenhan- delaar J. Offenberg, aan de Langestraat alhier. Door twee gasfitters van de go- meentegasfabriek werd gezocht naar een lek in de leiding, toen plotseling de een zegt, doordat een der fitters te dicht met een lucifer bij het lek kwam, de ander zegt doordat het ontsnappende gas in aanraking fcwani met een brandende kachel een ernstige ontploffing plaats had, die in de Westzijde der stad goed hoorbaar was. Door de ontploffing werden 3 muren van het perceel uit hun verband gerukt, terwijl een gedeelte van het dak werd vernield. Ook ontstond nog een ferme brand, die door. 2 brandspuiten moest worden gebluscht. Een der gas fitters bekwam nog ernstige brandwon den aan het gelaat. De schade door ont ploffing en brand' veroorzaakt,is zeer aanzienlijk. Vingers afgezaagd. Da 17-ja- rige V., werkzaam op een stoomhoutza- gerij te Leerdam, kwam met de rech terhand in aanraking met een draaiende cirkelzaag. (Vier vingers werden afge zaagd, terwijl de duim ernstig is belee- digd. Diefstal. Men meldt uit Tilburg: In den laatsten tijd vermiste de slager Van H. aan den Heuvel, dagelijks geld uit do winkellade. Te vergeefs .zocht men den dief te betrappen zoodal do heer Van H. besloot de zaak in handen der politie te geven. Een agent stelde zich verdekt in den winkel op en het ge lukte hem den slagersknecht H. v. jd. G., op heetórdaad te betrappen, toen deze zich twee zilverbons van f 1 'toe eigende. Terwijl door de aanhoudende diefstallen een bedrag van nagenoegf 1000 werd vermist, bleek de verdachte na zijn arrestatie biervan nog f300 in zijn bezit te hebben. Veel bazen. Te Esens (Oost- Friesland) zijn de hazen zoo talrijk, dat op een drijfjacht in één uur vijftig hazen weiden 'geschoten. Na eeuwfeest begrafenis. Do beer Riemiersma te Lemmer, die Maandag 100 jaar was1 geworden, is gis teren overleden. Het houten tjalkschip De Onderne ming (schipper K. Stellingwerf!, van Har- lingen) is Maandagmorgen bij Marken lek geworden en gezonken. De schipper, die zich alleen aan boord "bevond, is door de Stanfries 1 gered en te Enkhuizen aan wal gebracht. Het .schip was leeg on niet verzekerd. i "j Een man voor veertig con té n. Een juffrouw in de provincie zond aan de administratievan den „Limb. Koerier" 'een advertentie „Huwalijksaan- vraag" met 40 cents voor de kosten. Toen de administratie de inzendster schreef, dat de kosten dier advertentie f 1 bedroegen, kreeg ze het volgend schrij ven terug Mijnbeer. Wees zoo goed en stuur die 40 cent maar terug, dat zou een dure man zijn, een gulden te betalen, dat istmij geen man waard. l' i (Volgt onderteekeuiog.) Doodelijk ongeluk. Zekere J. Br., te Rijen (N.-Br.), als leerling werk zaam in een malerij, werd door de pia- chine gegrepen. Toen hulp toeschoot, was de ongelukkige reeds zwaar verminkt en dood. Vechtpartij. Zekere De W. te Woensel bekwam bij een vechtpartij te Stratum een vijftal levensgevaarlijke ver wondingen. Per brancard werd bij naar bet gazthuis te Eindhoven vervoerd. Zijn toes taai is hoogst ernstig. MKrschlied gevraagd. Het marschfled van Steenhuizen, dat een eer volle vermelding kreeg (zie ons nummer van gisteren) luidt aldus Op marsch moet je zingen. Op marsch moet je zingen, dan loop je [zoo kwiek, Je wordt als gedragen door maat van [muziek, Dan wil bet marcheeren zoo vlotten. Je bent als je aankomt zoo monter en [klaar, Je blijft in den pas en dan steun je elkaar Net als de geweren aan rotten. Zing dus wat je wilt, maar zing vroolijk [en luid, Je ransel wordt licht, als een veer wordt [je spuit, Geen hitte of kou kan je deren. Je stap slaat de maat en dan word je niet [moe, Het eind van den weg komt als 'twaar [naar je toe En kinderspel wordt het marcheeren. Zing wat van je stadje of wel van je land, Het veen of de klei, of je hutje in ['t zand, Van bieten of penen of koren. Of zing van je meisje, dat thuis qpj je [wacht, Maar als je dat SLoen wilt, zing dat [dan maar zacht, Dat hoeft iedereen niet te hooien. Groote brand. Een brand heeft de fabriek der Quaker Oats Company te Fetersboro (Ontario) vernield. Er zijn 4 dooden en 12 vermisten. Vijftien per sonen weiden gewond. De schade be draagt iy2 millioen dollars. Nieuwe tanks. Over de auto mobielen, die de Engelscben bij hun laatsten aanval op het Somme-front heb ben gebruikt, meldt de „Frankfurter Ztg." De zeven aanvallende divisies moeten over vijftig „big Willys." hebben beschikt. Hun vorm1 en ook hun pantsering en bewapening schijnen zeer in omvang toe genomen. Terwijl de oude constructies niet langer dan 5 mieter waren, zijn de nieuwe ongeveer 11 mieter lang. Een Waarnemer der artillerie, die een Willy zag rondkruipen en hem door zijn schaar- verrekijker bezag, bevestigde dat. Hij voegt er bij, dat het monster 5 minuten noo- dig had om te keeren. De reden, dat het omkeerde, was blijkbaar de onmo gelijkheid óm over het ontzaglijk moeras van het slagveld verder te komen. De monsters geven op het oogenblik blijk baar "geen voorstellingen meer. Zij bleven groot.endeels in de modder steken en konden hun gevechtskracht niet ontwik kelen. Deze moet echter niet onaanzien lijk zijn. Run lengte is 10 a 11 meter, hun breedte 4 a 5 meter en de hoogte 2 a 2.25 meter. Een 12 duims scheeps- pantser bekleedt het gevaarte. Voor en achter en aan de zijde beeft het een) erker en boven het dek" steken 2 pant serkoepels uit, die elk met twee kanon nen (kaliber 6 c.M.) gewapend 'zijn. Alle andere torens hebben elk twee machine- geweren, in het geheel dus acht, en daarbij vieT kanonnen. De schiet- en waarnemingsspleteri in alle torens zijn zeer lang. De wagen wordt van achter een dissel met twee hooge en zeer zware wielen gestuurd. Er moeten van 15 tot 20 man in zittein. Voor den loopgravenstrijd zou dit een gevaarlijk wapen zijn, als het met in de moeilijkheden van een door lange be schieting vernield terrein een uiterst groote hindernis vond De vredesvoorwaarden? AMSTERDAM, 13 Dec. (Hbl.) Van Diuit- sche zijde verneemt men omtrent de Duil- sche vredesvoorwaarden, dat alle bezette gebieden, uitgezonderd Polen en Li- thauen zullen worden teruggegeven. Polen' moet een zelfstandig Koninkrijk blijven. Omtrent Litha.uen heerscht nog eenige onzekerheid. Hieraan zou nog een com cessie van Oostenrijk aan Rusland ver bonden worden. Daartegenover zou Duitschland al zijn Koloniën terugkrijgen en waarborgen moeten ontvangen tegen mogelijke aanvallen van vijandelijk© le gers door België heen. De zegsman voeg de er aan toe, dat deze voorwaarden geïnspireerd zijn door den Keizer en den Rijkskanselier, maar dat andere regee- ringspersonen er minder mee zijn in genomen en eigenlijk hopen op afwijzing door de geallieerden, opdat de imperia listen in Duitschland met versterkt pres tige zouden kunnen optreden. Het „Hbl." maakt de noodige reser ves, doch wijst op de geloofwaardige bron. DEN HAAG, 13 Dec. Do Oostenrijk- Hongaarsche regeering heeft aan onzen gezant medegedeeld, dat er voorstellen tot vredesonderhandeling gedaan zijn, met het verzoek deze mededeeling door tus- schenk'omst van de Nederlandsche regee ring aan de Roemeensche regeering oveT te brengen. DEN HAAG, 13 Dec. Het ontwerp be treffende den Waterweg is aangenomen. De minister zal nu spoedig een ontwerp tot uitbreiding van de Rotterdamsche ha ven indienen. PARIJS, 13 Dec. Generaal Nivelle is tot opperbevelhebber van de legers in het N. en N.-O. benoemd. Verbouw van enkele gewasisen. Naar aanleiding van vele vragen in zake verbouw van suikerbleten, vlas- en handelsgewassen, kunnen we 't volgende mededeelen Voor het verbouwen van suikerbieten, vlas, bruin of goel mosterdzaad, spina- ziexaad, bla.uwmaari zaad, karwijzaad, ka- nariezaad, zaai-uien, moet voor 1 Janu ari 1917 een vergunningsbewijs aange vraagd worden, bij den Burgemeester der Gemeente waarin de verbouwer woon achtig is. Voor vlas en suikerbieten wordt een vergunningsbewijs slechts afgegeven, in dien de aanvrager geen grooter opper vlakte daarmee wenscht te bebouwen, dan hij gemiddeld in 1913, '14 en '15 heeft bebouwd. Voor de andere hierboven genoemde zaden mag men in totaal geen grooter oppervlakte in gebruik nemen, dan men in 1913, '14 en '15 in totaal gemiddeld in gebruik had. Voor vlas en suikerbieten is slechts een grootere oppervlakte dan hierboven genoemd toegestaan, wanneer men voor iedere Hectare dio ruien meer wenscht, twee hectaren van de andere hierboven genoemde gewassen minder zal bebou wen. BijvoorbeeldIemand heeft over de drie genoemde jaren recht op 20 "H.A. suikerbieten en 20 H.A. vlas en in totaal 20 H.A. bruin óf geel mosterdzaad, spi- naziezaad, hlauwmoanzaad, karwijzaad, kanariezaad en zaai-uien, en hij wenscht 26 H.A. bieten of vlas te verbouwen, dan mag voor de andere gewassen ,in totaal niet meer verbouwd worden dan' 20 (2 X 6) 8 H.A. (Z. Lamdb.bl.) zij alle verantwoordelijkheid voor de ge volgen af. Inzenders te Krabbend ij k e. Een dergelijk fantastisch verhaal behoeft niet weersproken. Van 12—13 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Baan, wedn. 30 j. en T. J. Risseeuw, wed. 33 j. Gehuwd: L. Frankel, jm. 28 j. en C. S. Wiener, jd. 24 j.; C. M. Douw, wedn. 68 j. en C. Kamermans, jd. 62 j. Bevallen: T. Bosschaart, geb. Gemier, d.; B. A. Klijberg, geb. Limonard, z.; P. M. van Luijk, geb. de Nood, d. Overleden: J. Westdorp, 49 j., vr. v. F. de Punder; Johs. Mentzij, 38 j., m. v. M. L. van Hoeck; J. Herrebout, 77 j„ wed. v. 'P. Geelhoed. Van 912 Dec. VLISSINGEN. Bevallen: II. E. Eek- hardt, geb. de Kaart, z.; S. Pierens, geb. Marchand, d.; H. D. Lahaut, geb. Maran- ngs, d. Overleden: J. Groenenberg, man van E. Dommisse, 70 jaar. Naar waarnemingen in den morgen van 18 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 753.7 te Ha- paranda, laagste onder 735 Noordzee. Verwachting tot den avond van 14 Dec.: Zwakke tot matigen, later wellicht weer toenemende Zuidoostelijke tot Zuidwestelij ken wind. Meest zwaarbewolkt, later wel licht weer sneeuw of regen. Aanvankelijk iets kouder. Middelburg. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur alhier werd heden aanbesteed a. Het maken van loopplanken met bijkomende werkzaamheden langs de drie steigers aan de zuidzijde van het ver breed [kanaal te Vlissingen, behoorendd tot de werken van het kanaal door Wal cheren. Raming f2700. Inschrijvers de heerenP. van der Straa- ten, Hansweerd, f2916; J. N. D. Bijl, Vlissingen, f2880; P. Dekker, Veere, f2850; P. de Voogd, Veere, f2785; K. A. Moerenburg, Middelburg, f2780; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f2570; H. Jan sen Jz., Middelburg, f2548 en A. van der Straaten Jr., Hansweerd, f2480. b. Het onderhoud der bodemdiepte in de buitenhaven van het kanaal door Wal cheren te Vlissingen en te Veere, in de stadshaven pe Veere, in de Westerhaveni of Koopmanshaven te Vlissingen en in de ;haven te Breskens, gedurende 1917. Raming perste perceel f21.000, tweede perceel f7800 en voor de massa f28.800. Voor de beide perceelen afzonderlijk waren geen biljetten ingekomen. Voor da jnassa was ingeschreven door de heeren: Th. van Haaften, Zaltbommel, f 2846 Maatschappij tot aanneming van water bouwwerken voorheen A. Hofman, Soest, f27.500; F. Loorjen, Gorinchem, f25.300; A. van Noordenne, Den Bilt; f24.330; J. Kraaijenveld en E. van Noordenne, Sliedrecht, f24000; en A. Volkert, A.Fzn., Sliedrecht, f 23.500. c. Het verrichten van baggerwerk in de West- en Oostbuitenhaven te Terneu zen gedurende het jaar 1917. Inschrijvers de heeren: A. van Noor denne 11 cent per M3., J. Kraaijenveld en E, van Noordenne 10V2 cent per M3. en A. Volkert A.Fzn. 9.9 cent per M3. d. Het uitvoeren van baggerwerk in en voor de buitenhavens van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweerd en te Wemeldinge gedurende het jaar 1917. Ra ming f 15.250. Inschrijvers de heeren: W. Peters»De Vries, Rossum, f19.420; Th. van Haat ten f17.599; F. Looijen f15.420; Maat schappij tot aanneming van waterbouw- werken f 14.500; A. Volkerts AFz. f 14.200 en J. Kraaijenveld en E. van Noordenne f 13.980. Goes. Dinsdagavond werden alhier op het Slot Oostende ten overstaan van den notaris J. van dei- Kloes in het open baar verkocht: le. Een woonhuis en erf aan de Ruijterlaan, wijk E no. 76a, groot ;1 A. 82 c.'A. aan P.. Reijnhout te Goes voor f 1510. 2e. Een woonhuis en erf aan de Ruijterlaan, wijk E no. 75, groot 1 A. 87 c.A. aan J. C. van der Peijl te Goes voor f 1535. 3e. Een woonhuis en erf „aan de Westsingel, wijk E no. 155, groot 2 A. 19 c.A. aan J. A. do Witte te Goes voor f 1855, benevens 8Vg pet. onkosten. Veilings ver. „Goes en Omstreken". Goes, 12 December 1916. Zure Bellefleur 16, Goudreinet 12, Gourt-Pendu 11 ct., alles per K.G. Roode kool 66, Savoy e kool 2, Witte kool 5 ct., alles per stuk. Mispels 13, Wiu|- teraagtjies ilVa, Rape» 2 ct., alles: per K.G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3