Telegrammen. Ds. L. AALDERS, Het Kantoor /s. iarktberichtBn. GAPmQE. Leestafel. Provinciale Staten van Zeeland. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Ondertrouwd a. m. van der meulen. 8 December 1916. MUMd te Gerei. Keri le Goes. VEÈmil van den Notaris H. M. MAR. KUSSE is gevestigd te Kort- gene, voorloopig Voorstraat No. 33. H. M. Markusse, Notaris te Kortgene, geeft kennis, dat door hem als opvolger van wijlen den Notaris M. Noordijke, zijn over genomen alle minuten, registers en repertoria van genoemden Notaris, alsmede de onder diens berusting geweest zijnde minuten, registers en repertoria van wijlen de Notarissen H. Roelof, C. J. Huvers en L. van der Moer. baandag II December S9I6, openbaar verkoopen: Een groot aantal Schoolbanken, andere Schoolmeubelen, Gymna- stiektoestellen, Afbraak, enz. Ie koe bij Saliegeesi ïhuis, zoo- g mogelijk ument zijn de kat de ook wel- ,e inkoms- mal echter eveland in in het bij- de plaats- Er. ikeveen is voning ge il hartver- IJsel is >n put ge bezeerde, rieden. berdam uit rd en een is daar nu 3 slacht er der Ma- or een re- .n het hos- nlgen over- ibben ruim Bontwevd- eisjes, het iet een be- het ver orden too nt aan helt ke voorna- dsch doek den moord rkrade-Rol- dens tegen ■el, in 'tli- landsch fa- waiarschijtó- ,s gepleegd. i"huize van in de 01- word Dins- deur heen literklaasge- Ibe vaji o»- |was netjes liad een Lracht. Den li kinderen onwelkom; behouden, onderzoek bbben ruim de grens de volgende |den 3 Duit en s toom- litsche vlag laakten een 1 boden hun den borrel kkje en zoo- lin. Ze wer- [n, de Bel- Duitschers den zij' de ben te Visé. lep de boot In den kant. lokjes weer boe ze den In gaan. [(„Hbld.") niet op- dagelijks Jn zoo goed doch wat [te halen is [t gebied. nde huur- I hij mieeinide doorgang een onbe- Joon aange- een vracht K d.i. voor De koet de plaats |en opgesta an-den visch thuizen van l>or den on- zich had, volgen. In ,van de een vistóh kt geraden, |laden. Toen meende te gelast ver- de 'lading Jibijhedd van [laadde daar Lij de koet- waarna .hij Jjganger, die rouwde het een in de ut. Deze kend viseh- doch deze linnige zaaüs! aarop door [-agenten op midden in van de rlijk bleek, stal te doe» Lrdigde een itie meent, der trouw niet opgO- Een ontploffing. Te Utrecht had in de geanecnte-hoogerburgerschool een ontploffing plaats', doordat de kachel, die met anthraciet gevuld Was, plotse ling met leen hevigesn knal uit elkander sprong. De stukken van den kachel ver nielden eenige ruiten benevens oen doel van tot plafond, doch persoonlijko onge lukken hadden niet plaats. Vermoed wordt, dat zich in de steenkolen een dynamdet- patroon bevonden heeft. Smokkelaa rs aangescho ten. De smokkelaar M. te Didam is door hulpkommiezen aangeschoten. De man werd in een arm getroffen. Ongeveer te gelijkertijd werd look een Duitsch smokke laar in de rechterhand geschoten. Ontvluchte Rus. Te Maas tricht weid een Rus naar de hoofdwacht gebracht, welke hier in September ook aT was geweest. Hij werd in de Noord zee op zijn tocht naar Engeland door een' Duitsche torpedoboot van boord ge haald. door België weer naar Duitsch- land gevoerd, had in verschillende plaat sen gewerkt, zooals in Keulen, Coblenz en Duren, en vandaar uit was het hem ge lukt aan de waakzaamheid der Duitschers te ontsnappen en na veel moeite, Ne* derlandsch grondgebied te hereiken. WASHINGTON, 8 Dec. Betreffende liet fcorpedeeren op 6 Nov. van do „Arabia" in de 'Middellajidsehe Zee wordt in do Duitsche nota gezegdDe commandant van den onderzeeër zag het schip voor «jen transportschip aan; er wordt echter voldoening aangeboden, Wanneer blijkt, dat de commandant eèn betreurenswaar dige vergissing begaan heeft. In het geval tnet de „Suslsex" verklaarde de Ameri- kaainscto regeering echter, dat zij derge lijke betreurenswaardige vergissingen niet kan toelaten. Men gelooft dan ook, dat die toestand een ernstige wending zal kun nen rueimien. Van .onmiddellijke actie kan pvenvel gieen sprake zijn, daar hij een dusdanig belangrijk geval men eerst over al het feitenmateriaal moet beschikken. PARIJS, 8 D'ec. Aan den linkeroever van de Maas artillerie-actie. PARIJS, 8 Dec. De Fransohe stellin gen rondom Monastir werden door den vijand beschoten. Door een nieuwen aanval op de noor delijke hellingen van den Sokol slaagde de vijand er slechts in een gedeelte te veroveren van de onlangs door ons1 ge nomen hoogte. KÖNSTANTINOPEL, 8 Dec. De Turken hebben bij Boekarest 4000 Roemenen ge vangen genomen. BERLIJN, 8 Dec. Tot 4 Dec. hebben de Roemenen aan gevangenen 112000 man verloren en veel materieel. Hun verliezen bedragen nu meer dan 300000 man. 1)EN HAAG, 8 Dec. De Eerste Kamer is tegen Dinsdag bijeengeroepen ter be handeling wetsontwerp "Staatsleening van 125 millioen. BERLIJN, 8 Dec. Het 9e leger maakte gisteren oneer dan 10.000 gevangenen. Aan de Alt gaven 'zich over 10 batt., 1 eskadron en 6 "Batterijen met veel ma terieel. Goes. We vernemen, dat de ten over staan van notaris Neervoort geveilde hof stede „Overschor", bewoond door Gebrs. de Kater, door den heer Lenshoek is aangekocht voor dhr. Ruys' te Rotterdam. Stomme zonden. Een waarschu wend woord voor onze jongelieden, door Johanna Breevoort. Kampen, J. H. Kok. Dit waarschuwend woord betreft de „geheime izonden" waaraan zoo menig kind reeds in de schooljaren, ja gelfs öog vroeger reeds, zich te buiten gaat. Over die zonden wordt door te weinige oudere met hun kroost gesproken. Toch kunnen zij er niet vroeg genoeg mea beginnen. Die zelfbevlekking is een kwaad dat naar ziel en lichaam verzwakt en zoo God den mensch niet wederbaart door zijn H. Geest verderft. Ernstige woorden Zegt de schrijfster hier, en dr. Dupont, de bekende dokter van Veldwijk, tokt in een aanbevelend woord haar ver maan aan. Laten ouders en kinderen ge waarschuwd zijn. En zijn er onder hen die onwetend zondigen. Voor dezulken is alsnog baat Mooie Marie. Een verhaal uit het Friesche volksleven, door Idsardi. Kampen, J. H. Kok. f Lezers van „Oude Paden" genoten dit verhaal reeds als 'feuilleton. Anderen lezen het nu in boekvorm voor het eerst. Het is een aangrijpend verhaal van een oude moeder, ©n een liefhebbenden zoon, en een afgedwaalde dochter, die moeders hut 611 het Friesche plaatsje waar zij gehol pen is, ontvlood, en in Amsterdam een betrekking vond, waarin zij al verder op de paden der zonde afdoolde, en einde lek naar lichaam en ziel verwoest bij u ij1" terugkeert, tot overtuiging van schuld en zoude karnt, op een langdurig ankbed de genade Gods leert aangrij- .po«, en op Oudejaarsnacht in vrede he- meegaat. Het leven van zoo menig kind des verbonds, dat op den breeden weg afdwaalt, en slechts door velerlei gerich- ten heen tot het Vaderhuis komt. De schrijver, die het Friesche volksleven (of eigenlijk het volksleven zooals 't zich over al openbaart) met juistheid heeft waar genomen en weergegeven, haalt er menige type bij, van welke helaas, niemand in de gemeente des Heeren zeggen zal dat zulke niet bestaan. Helaas, er zijn er zoo. Er is zooveel onwaars in de we reld; zooveel schijn, zooveel haat en nijd, zooveel liefdeloosheid tot zelfs in de krin gen der ambtsdragers. Mogelijk brengt de lezing van dit inderdaad interessante ver haal zij het ook slechts een van deze tot zichzelven. Vooral aan onze meisjes heeft „mooie Marie", de heldin van dit verhaal vod tragiek, veel te zeggen. Najaarszitting 1916. Vergadering van heden (Vrijdag) te 10 uur. Voorzitter de heer mi*. II. J. Dijck- me ester, Commissaris der Koningin in Zeeland. Aanwezig 40 leden, afwezig de heeren Blum en Wondergem, beiden wegens on gesteldheid. Na vaststelling van de notulen der ver gadering van 28 November en enkele me- dede dingen, is aan de orde de verkie zing van een lid van Ged. Staten in de vacature ontstaan door de benoeming van den heer J. N. Elenbaas tot burge meester van Krainingen. Benoemd wordt de heer P. F. F r u ij ■tier (r.-k.) met 29 stemmen tegen 9 op den heer Van Niftrik, 1 op den heer Van der "Weijd© en 1 blanco. Hel voorstel van Ged. Staten om af wijzend. te beschikken op het verzoek van den Alg. Ned. Wielrijdersbond om wijziging te brengen in het reglement op de wegen en voetpaden, had in de ai- deelingen nogal tot discussies aanleiding gegeven. Voor dit deel van het voorstel ver klaarden zich voor 20 leden, 15 er te gen en 5 behielden zich hun stem voor. Betreffende het houden Van den rech terkant der wegen waren de meeningen ook verdeeld. Ten slotte verklaarden 25 leden zich voor het voorstel van Ged. Staten, 13 er tegen en 2 behielden zich hun stem voor. De heer Gerlach verdedigde tot voor stel van Ged. Staten, en wel ten eers'to omdat pas in 1914 de Staten uitspraak deden in deze kwestie, ten tweede, om dat hij het hier niet mogelijk acht eene verordening te maken, die uitvoerbaar zou blijken en dan beter geen verordening. De heer DuVekot voelt daarentegen veel ivoor tot eerste deel van het verzoek inzake tot schoonmaken van de wielen, en Zou dat willen inwilligen; het tweede! deel, rechts houden, acht hij hier te moei- lijk uitvoerbaar, wel zlou hij ook gaarne dit zien verwezenlijkt. De heer Van Niftrik is teleurgesteld door het voorstel van Ged. Staten; hij wijst erop, dat het voorstel in 1914 om wel bepalingen in te voeren werd ver worpen met 24 tegen 18 stemmen. Spr. dient een motie in, waarin Ged Staten warden uitgenaodigd een wijziging voor te bereiden in den geest van het voorstel van 1914 wat betreft tol< schoonmaken der wielen. De heer Hombach acht zulke bepa lingen onuitvoerbaar. De heer Van Te ijlingen is ook tegen tot voorstel van Ged. Staten; hij herinnert aan de desbetreffende bepalingen in de rijkswet en de strafbepalingen uitgevaar- digd door den territoriaJen commandant. Spr. zou de motie-Van Niftrik niet willen aannemen, omdat de zaak dan weer op de lange baan wordt geschoven. De motie wordt verworpen met 25 te gen 15 stemmen. De heer Van Teijlingm stelde nu voor artikel 86 zoo te wijzigen, dat tot schoon houden van wielen verplichtend wordt. De heer Hombach bestrijdt dit amen dement; hij heeft een proef laten ne men en het duurde minstens 11 minuten eer een wagen eenigszins schoon was. Wat betreft de bepalingen door den mi litairen commandant wijst spreker erop, dat de artillerie zich daar ook niet aart houdt; grindwegen moesten verdwijnen. De toer J. Wi. van Oeveren bestrijdt tot voorstel-Van Teijlingen. De heer Sprenger doet dit namens Ged. Staten. Het voorstel-Van Teijlingen wordt ver worpen met 22 tegen 18 stemmen en dat van Ged. Staten aangenomen roef 31 tegen 9 stemmen. Vervolgens was aan de orde tot voor stel' tot afwijzing van het verzoek van het Dag. Bestuur van het waterschap voor de afwatering door de Sluis i;i de Piet Zonder discussie wordt het voorstel aan genomen. Aangenomen werden de voorstellen tot vaststelling van een regeling ten aan zien Van de jaarwedden van de gemo biliseerde ambtenaren en bedienden der provincie, onder bijvoeging, dat deze re geling zal geacht worden in te zijn ge gaan met 1 Augustus j.L, dat tot nadere regeling Van de duurtetoeslag voor amb tenaren en bedienden der Provincie, en dat tot afwijzing van de verzoeken van de werklieden in de werkplaats van den Provincialen Stoombootdienst en van een Chefmachinist bij de tram Ilansweera— Vlake om loonsverhooging. Bij dit voorstel vond de heer De Veer gelegenheid Ged. Staten er op; attent te maken, dat tot gewenscht is de jaar wedden en de arbeidsvoorwaarden van werklieden in dienst der gemeenten zoo te regelen, dat zij niet achter staan bij werklieden in particulieren dienst. Dit is niet alleen in het voordeel van de werk lieden, maar nog meer in dat van de provincie, die anders geen goede krach ten kan krijgen. De heer Van Rompu zegt, dat er moei lijkheden ,zjjn om verhoogingen toe te kennen. Het voorstel werd hierop aangenomen. Alsnu was aan de orde het voorstel om de helft der kosten te dragen van de herstelling van ©en portret' van Willem III, koning van Engeland. Het voorstel werd zonder discussie- aan genomen. Met het voorstel tot vernieuwing van den steiger te Hans woerd had men zich in alle afdeelingen vereenigd, maar al leen was aangedrongen op een overkap ping van den steiger over 4 tot 5 meter en op spoedige vernieuwing. Het voorstel wordt aangenomen. Aangenomen werd het voorstel tot wij ziging van de bepalingen voor het ren teloos voorschot voor de Zeeuwsch-Vlaam- sche tramwegmaatschappiji. Bij het voorstel tot wijziging van de voorwaarden voor de lokaalspoorwegen op Zuid-Beveland was in een afdeeling er op .aapgedrongen, dat Ged. Staten ai het mogelijke zullen doen opdat ook de lijden ten oosten <van het kanaal tot stand komen. Do heer Willemsen. bespreekt dat voor stel en verdedigt nog eens in den breede de groote wensctolijkheid van de totstand koming van de lijnen ten oosten van het kanaal; en hij vreest, dat deze in gevaar komen, als men ze nu scheidt van die ten westen van het kanaal en dan zal men in tot oosten kunnen wach ten op goede verkeersmiddelen tot de Vliegmachines het verkeer regelen. Spr. stelt daarom een amendement voor, waar in wordt vastgelegd, dat er ten genoegen van Ged. Staten zekerheid moet worden gegeven, dat ook ten oosten lijnen zullen worden aangelegd, hetzij met of zonder overbrugging .van tot 'kanaal. De heer Elenbaas is ook voor goedo verkeersmiddelen in het oosten van Zuid- Beveland, maar, hoezeer hij ook met kracht daarvoor zal werken, zal hij tegen tot amendement stemmen, omdat anders tot .jwesten ook niet of zeker voorloo- pig niet zal worden geholpen. De heer Elenbaas betreurt heit sterk, dat de Rijks waterstaat zulke groote eiscton stelt aan een brug over het kanaal, een kanaal dat van zoo weinig Nederlandsch hei- lang is. De heer Dekker wijst erop, dat tot amendement-Willcmsen ook spreekt van aanleg der lijnen zonder overbrugging van tot kanaal. De toer Willemsen verdedigt zijn amen dement nader. De toer Dieleman geeft toe, dat* de door Waterstaat gestelde eisctou voor do brug zeer hoog zijn. De lijnen ten posten zullen bij niet overbrugging een 'afzon derlijke zaak worden en geheel nieuwe herkeningen noodig maken. De bedoeling van de Maatschappij is niet om Jhet Oos ten te yergoton en Ged. Staten zullen ook waken, dat dit niet geschiedt. De heer de Veer meent, als de eene maatschappij niet kan overwinnen tot be zwaar van de "brug, dit ook twee maat schappijen niet kunnen. De beer Dieletman zegt, dat er een heele wijziging kan komen in de lijnen ten oosten, als er geen brug komt. De beer Willemsen wijst er de leden nog op, tocb niet terug te komen op een vroeger genomen besluit. Zoo noodig kan een andere finantieele regeling wor den getroffen. Het amendement Willem sen werd verworpen met 29 tegen J1 stemmen en dat van Ged. Staten ponder stemming aangenomen. Ook werd aangenomen het Voorstel om de tramlijn voor tot in exploitatie bren gen van de lijn Belgisch GrensBres- kens tot 1 Juli 1918. Aangaande het voorstel tot het ver- leenen van subsidie van f 2000 voor 1917 aan 7. C. Krijger te Goes voor den auto- dienst tusschen Goes en Wolphaartsdijtk- scbe Veer, was in een afdeeling de op merking gemaakt, dat ook de gemeen ten in het vervolg moeten bijdragen in het duurder worden van banden en ben zine. Het voorstel wordt aangenomen. Aangenomen werd vervolgens het voor stel tot afwijzing van het verzoek van den raad van OuweFkerk om subsidie in de kosten van werken aan de haven van Viane. Nog werden aangenomen de voorstel len tot het verieenen van f 1000 sub sidie voor 1917, 1918 en 1919 aan de Provinciale Zeeuwsche veraeniging tot be strijding der Tuberculose, en f 100 voor 1917 ten behoeve van de schoolproef- velden. Verder de beide voorstellen in zake het Verieenen van duurtetoeslag voor de uit de provincie in verschillende ge stichten verpleegden armlastige krank zinnigen en idioten tot 31 Maart 1918. Bij de behandeling Van het voorstel tot wijziging van de begrooting 1916, werden, in een der afdeelingen opmer kingen gemaakt over bet groote onge rief, dat reizigers Voor de booten te Vlissingen ondervinden, door gemis van behoorlijk wachtlokaal. Ook werd de wensch uitgesproken in de tram HansweerdVlake een niet-rook afdeeling en een damesafdeeling in te Voeren en opi de boot TerneuzenHans weerd zoo mogelijk kaartjes verkrijgbaar te stellen. Op een vraag waarom' niet eerder een boot Van Hansweerd naar Terneuzen, gaat, werd geantwoord, dat men 's morgens vroeg over Vlissingen en 's avonds over Hansweerd kan reizen. Openbaar Debat over begroo ting. De heer Maarlcveld bepleit de waar schuwing der reizigers te Vlissingen in de stationswachtkamer en het ophangen van borden. De heer van Rompu ziet bezwaar in het afroepen in de wacht kamer, want dat zou kunnen worden ver geten; het wachten onder den hal is ge woonlijk niet van langen duur. De heer Maarleveld meent, dat dit laatste onjuist is. De heer Hombach verdedigde het ver strekken van kaartjes voor den trein reeds op de boot TerneuzenHansweerd en be val ook aan ^gelegenheid te maken in de tram HansweerdVlake voor dames en ook voor rookers. De heer van Rompu zegde het maken van een damescoupé toe en over tot vooken zal worden ge dacht. De wijziging in de begrooting werd aangenomen. Eveneens werd aangenomen het voor stel tot wijziging van de begrooting 1917. Ten slotte kwam de heer Van Rompu aan het woord om' de vragen te beant woorden, gesteld in de vorige vergadering door den heer J. W. van Oeveren, be treffende bet groote ongerief, dat de dienst HansWeerdTerneuzen onder vindt van de onvoldoende aanlegplaats te Hoedekenskerke. Naar aanleiding van deze vragen zegt de heer Van Rompu, dat er in drie maan den 14 maal niet te Borsselen en 17 maal niet te Hoedekenskerke is aangelegd we gens storm. Van het eerste hoort men niet, van het tweede steeds klachten. De toestand zal verbeteren, als tot perso neel beter met de behandeling der nieuwe boot bekend is. Ged. Staten zullen ook alles doen om den dienst in regel te houden. De vergadering werd hierop gesloten. Naar maarnemingen in den morgen van 8 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand ruim 765 te Noord-Oost-Duitschland, laagste 755.0 te Bodo. Verwachting tot den avond van 9 Dec.: Meest matige Zuidwestelijke tot Zuid oostelijken wind; zwaarbewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk enkele regen- of sneeuwbuien. Weinig verandering van temperatuur. Van 6 en 7 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: 0. Hel- linga, jm. 22 j. en C. M. Mervel, jd. 22 j.; A. Rademaker, wedn., 62 j. en A. A. C. de Perel, jd. 22 j. Gehuwd: J. Carlier, jm|. 25 j. en J. Tange, jd. 26 j. Bevallen: J. Walraven, geb. Oosse, z.; K. W. Step, geb. Arnoldus, d. Overleden: W. G. F. BLokpioel, 74 j., weduwln. v. Jos. FlipsfeC. M. Rouffaer, 86 j., longeh. GOES, Overleden: te Middelburg, 4, Adriaan WestVeer, 21 j., ongeh. Van 18 Dec. IERSEKE. Gehuwd: Johan Josef Lat ten, 21 j. jm. te Merkelbeek en Janna Gerarda Mieras, 20 j. jd. Overleden: Jan, 7 mnd., z. v. Martina van Oosten; Maria Cornelia Sinke, wed. v. Arie Adrianus Koppe. Middelburg, 7 Dec. 1916. Boter 90 a 100 ct. Part. 100 ct; Eeieren f 11.Part, f 11. AMSTERDAM, 8 Dec. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden: Zeeuwsche eigenh. per mud f0.a 0.- Zeeuwache blauwe f 0.0.- Zeeuwsche bonte f0.0.- Zeeuwsche zandeigenh. f 0.0.- Zeeuwsche zandindust. f 0.0.- Limburgsche Industr. f 0.— 0.- Drentsohe eigenh. f 2.75 0.- Drentsche Red Star f0.0.- Friesche Borgers f 0.O. Groninger eigenheimers, f2.75 0.- Spuische poters f 0.0.- N.H. zandeigenh. f 0.0.- Geldersche bravo's f 0.0.- Aanvoer 3 ladingen. Fk. tollenaar, Ber. pred. te Brouwershaven, en ZONDAG 10 DEC. Voorm. half 10: Ds. R. J. van der Veen. Nam. 2Leeskerk. Avond 6: Ds. R. J. van der Veen Collecte voor het Kerkelijk Verband. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig lijden, onze ge liefde Echtgenoot, Vadèr, Behuwd- en Grootvader, de heer FILIPPUS WISSE, in den ouderdom van 66 jaren. Wed. S. WISSE- Dingemanse. G. WISSE. Middelburg. L. WISSE. C. WISSEBrouwer. en Kinderen. P. WISSE. W. WISSE—Brouwer. Gapinge, 7 Dec. 1916. ffgggg— Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, zoo van hier als van elders ontvangen, tijdens de ziekte, bij en na het overlijden van onze geliefde onver getelijke Échtgenoote en zorgdragende Moeder MARTINA HARPE Pd., betui gen wij hiermede onzen hartelijken en innigen dank. ABR. FRANCKE Mz M. P. FRANCKE. Grijpskerke, 8 Dec. 1916. Hiermede betuigen we onzen dank voor de deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Giootvader. Uit aller naam, Wed. L. J. DE KAM—de Smit Wissekerke, Dec. 1916. Alhier zal D. V. in de Consistorie der Hervormde Kerk Woensdag 13 Decem ber a. s. 's avonds 6'/j uur, de heer ZWAGERMAN spieken over het nut van een controle- en fokvereeniging. Allen welkom!! Na afloop bespreking mogelijke oprichting dorpevereeniging. J. LOUWERSE Wz. D. V. hoopt Maandag II Dec., des avonds ten half zeven in de Ger. Kerk op te treden de WelEerw. Heer geestelijk verzorger der stichting „Vrederust" te Bergen-op-Zoom, om eenige mededeelingen te doeu in be trekking tot Zijn Eerw. arbeid op boven genoemde stichting. Het Bestuur der afd. Veere, J. A. LU1JK, Secr. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Middelburg, zal op des namiddags te half 1 in den tuin van de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg, in het van gemelde inrichting afkomstig. Te bezichtigen op den dag der ver- kooping van des morgens 9 uur af. Geen onraad. Betaling terstond. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Ontvanger en bij den makelaar I. P. J. DE GROOT te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3