Binnenland. Uit de Provincie. zaglijken, opgestapelden graanoogst is buitgemaakt. De graanoogst ill Walachije was volstrekt niet naar Braila en Galatz vervoerd. Ook ;zijn enorme petroleumvoorraden on hout, leer, metalen en zout buitge maakt, evenals vele duizenden met os sen bespannen wagens, kanonnen en ander oorlogstuig. Terwijl voor de poorten van Boekarest de beslissende slag woedt, duren de ver bitterde gevechten in de Woud-Karpathen en in het Zevenburgsche grensgebergte, waarmede Rusland Roemenië krachtig tc hulp wil komen, Voort. Over een linie van meer dan 300 K.M. ondernamen de Russen in de Woud-Kar- pathen en in het Zevenburgsche grens* gebergte stormaanval op stormaanval te gen de Duitsche en Oostenrijk-Hongaar- sche stellingen. Plaatselijke successen moesten zij met de zwaarste offers be talen. Ween en voegt er nog aan toe: Een legergroep1 veroverde ten W. van Boekarest een overgang over de A rges en droqg tot Titu vooruit. Daar werd het overblijfsel van het Roemeensche le ger opgevangen, dat den dag te voren door Oostenrijk-Hongaarsche en Duitsche troepen onder commando van generaal Krafft von Delmensingen ten Zuid-Oos ten yan Pitesci verslagen was. Sterke 'Roemeensche afdeelingen werden ver nietigd. Meer naar het Noorden namen de bond- genooten Tirgevisto. De in Klein-Walachije afgesneden Roe meensche troepenafdeelingen worden door een voortdurende omsingeling langzaam vernietigd. Nuttelooze pogingen. Wie zich de kleine moeite getroost, even een spoorwegkaart van het Balkan- schiereiland voor zich te hemen, ziet ter- Stond in, dat de pogingen van generaal Sarrail om de verbinding tusschen Tur kije en Duitschland te verbreken vol komen nutteloos zijn. Want door de ver overing Van Klein-Walachije bezit Duitsch land thans een nog korter spoorwegver binding met Bulgarije en Turkije. Deze loopt over Hermannstadt, Crajova, Widin en Sofia. Gesteld dus', dat generaal Sar rail er in slaagde, den tegenstand van Duitschers en Bulgaren te breken en Nisj te bereiken, dan zou hij hier den spoorweg BerlijnBagdad wel kunnen afsnijden, maar de treinen van Berlijn naar Constantinopel zouden eenvoudig hun weg door het veroverde gedeelte .van Roemenië nemen. Bij Saloniki wordt dus door de En- tente-mogendhcden een leger van een half millioen soldaten voor volkomen nut- teloozen .arbeid gebruikt. De vredesgeruchten. Uit Sofia verneemt de „Voss. Ztg.", -dat naar een hooggeplaatst diplomaat zeide, (de „Voss. Ztg." denkt, dat men hier het oog heeft op' den Amerika air ed) en vertegenwoordiger in Bulgarije) de heide oorlogvoerende partijen nog niet geneigd zijn, vrede te sluiten. Naar be middelingspogingen zal nog niet wordent geluisterd. Toch hebben de heide partijen van oorlogvoeren genoeg en zouden best onderhandelingen kunnen beginnen, zon der dat met vechten werd opgehouden of een wapenstilstand werd gesloten. Van de neutrale staten zal wel niemand meer deelnemen en zeker Amerika niet. Ver der zal Japan zeker geen troepen naar Europa zenden. De toestand in Parijs. Het volgende schetsje is geknipt uil een brief van den Parjjschen oorrespon dent der Neue Zurcher Ztg. Als men 's avonds na zes uur door de straten van Parijs wandelt, heeft men de visie van het Parijs van voor honderd jaren. Op de toonbank van den banket bakker, in het kantoor Van den boekhande laar vlamt een kaars; de bloemenhan'te- laars en de goudsmeden zetten een Ve- netiaanschc lantaarn in hun uitstalkast; vooral de naar den uurwerkmaker Car- cel genoemde lam'p komt weer overal in gebruik, en wordt met 20 frank en moer betaald. Als het eenige moderne licht is het acetyleen nog overgebleven. Zijn bleeke vlammen herinneren aan het wa terstofgas, dat omstreeks 1815 ontdekt werd, en dat heel Parijs naar de Passage des Panoramas lokte, waar volgens de berichten van een tijdgenoot, de suiker bakker Felik, de papierhandelaar Susse, leverancier van den prins de Talleyrand, en de wapenhandel ,,Aux Armos de Wer- ther" een lichtglans uitstraalden, die de geïllumineerde feesten van Vorsaillc in het duister stelden. N. R. G. Korta Oorlogsberichten. Te Kischinew kwamen 50.000 Roe- medische vluchtelingen uit Walachije aan- De Keizer verleende aan mevrouw KruppVon Bohlen und Halbach do Roode Kruisinedaille le en 2e klasse. Do machinist van don bij Ilerezeg- Halom! verongelukten sneltrein uit V ee- tien is in hechtenis genomen. Volgens de laatst medegedeelde be- volkings-statistiek van het Russische rijk- is het gebeele aantal inwoners van Rusland, met inbegrip van Finland, 178.378.860. Generaal Yerraux geeft aan de Roe- tneensche legerleiding den raad thans piet meer offers te brengen, maar alle trachten in te spannen om het rijke ge bied van Moldavië te redden en 'zich terug te trekken op de linie Buzen-Braila. De studenten aan de Hoogeschool Vein Gent dragen als pnderscheidiiigs- toeken een Rembrandt-muts met een fa culteitsband. Tot de verdere uitrusting behoort een dikkeknuppel I De jheer R. Colaert, burgemeester van Yperen en volksvertegenwoordiger, heeft een proces gewonnen tegen de Pall Mall Gazette en de Manchester Guar dian, die een bericht hadden gepubli ceerd, volgens hetwelk in de kelders van het stadhuis te Yperen schietvoorraad was gevonden, ter beschikking van .da Duitschers, en dat de burgemeester als landsverrader den kogel had gekregen De heer Colaert heeft 1300 pond scha deloosstelling gekregen. De Rappel stelt voor, om „opdat wij werkelijk mieester van de Noordzee worden" do Japansche vloot te hulp to roepen. Op de Jutlamdsche kust is een flescb aangespoeld met een briefkaart er in van een der manschappen van het ver ongelukte luchtschip L 19. Die brief kaart, waarin hij zijn nabestaanden vaar wel zegt, is toegezonden aan zijn vrouw in Chemnitz. Engelsche vliegers hebben hommen geworpen op een Bulgaarschen militaire trein. De mannon, die de machine 'be dienden, werden gewond en vielen uit den trein en deze vloog in snelle Vaarl onbeheerd voort. Van het verdere lot is niets bekend. Hot stadsbestuur van Leipzig heeft 400.000 mark toegestaan voor de spijzi ging der Loipziger bevolking. De Canadeesche regeering wil een vliegtuigenfabriek oprichten, waarschijn lijk te Toronto. Do fabriek moet weke lijks 6 vliegtuigen voor het Engelsclio leger -afleveren. Het gezamenlijke aantal Belgische Uitgewekenen dn Engeland is op het oogenblik bijna een kwart millioen.. Het grootste deel onderhoudt zich zelf, slechts 360.000 worden gesteund. Uit New-York wordt gemeld dat Villa Chihuahua genomen heeft, waarhij 3500 man yan de troepen van Carranza op hem stieten. Villa marcheert naar Juarez op. De Engelsche stoomboot King Bled- dyn, de visschersschepen Grace en See ker en het Deensche s.s. Yrsa zijn ge zonken. Eergisteren is het Duitsche helden kerkhof ten N.-W|. van Belgrado plechtig ingewijd. De Noorsche stoomschepen „Ilitto rav" en Erich Lindoe", de Griekscho stoomboot „Demetrios Inglessis" en 'het Fransche zeilschip „Therèse" zijn go- zonken. Vijf man werden door kanonvuur gedood en vijf man aan boord van de „Nagata Maru", welke zooals gemeld, is gezonken. De Noorsche stoomboot „SkjölduJf" is gezonken. De kapitein en de beman ning zijn geland. De te Rome verschijnende „Messa- gero" erkent, dat de "Russische hulp, waarvan niemand iets nauwkeurig weet, zelfs dan te laat zal komen, wanneer zij niet lang meer op zich wachten laat. Het enorme voordeel, dat de Duitschers door de vcreeniging van de legers van Falkenhayn en Mackonsen bereikten, zou zij niet weer goed kunnen maken. Behalve "de 40 interpellaties, zijn er, naak 't „Giornale d' Italia" meldt, hij 't bureau van de Italiaansche Kamer 620 vragen ingekomen, die bij de heropening van het parlement na de interpellaties beantwoord moeten worden. Dat belooft wat 1 Zwitsersche bladen publiceeren mo- dedeelingen, volgens welke de Spaanscho gezant te Rome in den laatsten tijd tal rijke besprekingen met den Paus had. Er verluidt, dat tusschen den Paus, ko ning Alfonso en Wilson in het belang van het naderbrengen van den vrede een gedachten wisseling gaande is. Tweede Kamerverkiezingen 1917. Van Chr. llist. zijde heeft men, blijkens de Ned., de candidatuur voor de Tweede Kamer voor het district Haarlem aan geboden aan den heer jhr. dr. C. G. S. Sandberg te Haarlem. Deportatie van Belgen. In antwoord op üuijs' vragen merkt de minister o.m. het volgende op Do juiste toedracht der zaak is als volgt Toen de Duitsche Overheid 'Sn het be zette deel van België in October 1914 tot de overtuiging was gekomen, dat het lot het herstel van het geregelde dage- lijksche leven in het bezette ge biel wen- schelijk was, dat de bij vele honderddui zenden naar het buitenland gevluchte bevolking weder naar haar haardsteden terugkeerde, werd door het college van burgemeester en schepenen der stad Ant werpen 13 October '1914 een proclamatie verspreid, waarin was opgenomen ëen verklaring van den Duitschen gouverneur van Antwerpen, generaal baron Von Huene, en den voorzitter der Intercom munale Commissie van Antwerpen, dor> heer Louis Franck, houdende dat er geen sprake van was dat Belgisch© jonge man nen naar Duitschland zouden worden ver voerd of 'tot legerdienst zouden .worden gedwongen. Tevens werd door de Overheid do me dewerking van den consul-generaal jler Nederlanden te Antwerpen ingeroepen om van de goede bedoelingen van het Duitsche bestuur aan de in Nederland verfoeiende Belgische vluchtelingen te doen blijken ten einde hen tot terugkeer naar hun vaderland te bewegen. i In overleg met genoemden gouverneur baron von Huene en den heer Franck werd daarop door den consul-generaal eon bericht opgesteld, gedateerd,17 Oc tober 1914, waarvan de tekst gelijklui dend was met den door den heer Duys aan gehaalden. Den 20en October 1914 deelde do consul-genraal aan baron von Huene offi cieel mede, dat dit bericht mot toestem ming der Nederlandsche Regcering in Nederland 'verspreid 'werd. Door tusschen- komst van hot Ministerie van Binnen- landsche Zaken, hetwelk op zijn beurt do bemiddeling inriep van de Commissaris sen der Koningin en de burgemeesters der verschillende gemeenten, werd daarop het bericht van den 'consul-generaal ta Antwerpen ter kennis van de Belgische vluchtelingen gebracht. In Antwoord op do vierde vraagkan de ondergeteekende mededeelen, dat hij een schriftelijk vertoog tot de Duitsche Regeering heeft gericht, houdende dat de Nederlandsche Regeering de wegvoering van 'de bevolking van een bezet gebied naar liet landvan de bezettende macht in strijd acht met de bepalingen en don geest van het volkenrecht, zooals dit laatstelijk uitdrukking heeft gevonden in de vierde Haagsche Conventie van 1907, dat zij evenwel, getrouw aan de sedert liet begin van den oorlog door haar gevolgde gedragslijn, zich van bijzondere stappen te dezer zake onthouden zou hebben, ware het niet dat de bovenom schreven feiten oen besliste verantwoor delijkheid op de Nederlandsche Regeering gelegd hadden tegenover diegenen onder de thans weggevoerde Belgen die, aan vankelijk naar Nederlandsch gebied uit geweken Jater naar België teruggekeerd waren, vertrouwende op de waarborgen, o.a. van niet-wegvoering naar Duitsch land, welke hun door de hoogste Duit sche Overheid te Antwerpen, met mede werking der "Nederlandsche Regeering, uitdrukkelijk waren gegeven. Op dezen grond heeft 'de Nederlandsche Regeering ten slotte de verwachting uit gesproken, dat diegenen onder de naar Duitschland weggevoerde Belgen, welke in het voormeld geval mochten verkeeren, zouden worden teruggezonden naar hun haardsteden. Bond van Christen Socialisten. Bij referendum heeft de Bond van Christen Socialisten besloten nader over leg te p'legen met de S. D. A. P. in zake het stellen van candidaten voor de a.s. Kamerverkiezingen. Uitstel opkomst militie. (Officieel.) Voor de opkomst van mi- litieplichtigen, (die ter inlijving zouden moeten opkomen in het tijdvak van 1620 dezer, is wegens nieuw opgekomen bij zondere omstandigheden nader aangewe zen het tijdvak van 36 Januari 1917.- Dit uitstel heeft betrekking op de dienst plichtigen van de militielichting 1917, die zijn toegewezen aan het 1ste bataljon van een der regimenten infanterie of aan de wielrijders. In verband hiermede zullen de dienst plichtigen van een vorige lichting, die als gevolg van verkregen Uitstel van eerste oefening tegelijk met bedoelde ploeg moe ten opkomen, zich op 3 Januari 1917 on der de wapenen moeten begeven. Tot leden der Staatscommissie dienstvoorwaarden P., T. en T. zijn o.a, benoemd de beeren M. v. d. Broek, con ducteur der brievenmalen te Utrecht, en A. L. Emanuel, telegrafist 2e kl. te Arnhem. Middelburg. In de tweede helft van de maand November zijn in deze 'gemeente Ingekomen: Mej. J. T. Van Scheppingen, leerling verpleegster, Langedelft II 14, uit Mij drecht; mej. J. Buursma, verpleegster Koepoortstraat E 60, Haarlem; G. II Hendriks, lithograaf, Koorkerkhof A 119. Kampen; N. F. Viets, commies ter dir Reg. en Dom., Kinderdijk P 116, 's-Gra venhage; G. Augustus1, chef melkinrich ting, Korte Heerengracht M 288, 's-Gra- venhage; J. van der Weerd, surnume rair hij de grondbelasting, Turfkaai H 182 01denza,aï; J. J. le Due, meubelma ker, Sleeperssingel Q 311, 's-Gravenhage; M. Dekker, ass. zuivelconsulent, Varkens- markt K 39, Edam; mej. W. G. Brans, winkelierster, Korte Delft A 85, Hille- gersberg; P. Jongeneel, bediende, Lange Geere K 311, Ileeuwijk; G. J. Klop, vis- scber, Noordweg R 24, Hooften; T. Zie- genhardt, diaooon, Veersche Singei £j 42a, Heemstede. Vertrokke n: Mej. N. van Puffelen, Koepoortstraat E 60, naar Haarlem; J. M. llarentsen, Molenwater N 53, Gorinchem; A. Dek ker, Veersche weg T 236, Speek; mr N. J. Vonck, Korendijk P 85, Amster dam'; mej. A. de Wolf, Veersche Singel S 42a, Amsterdam; C. de Klerk, Joden gang R 234, Kruiningen; M. Roth, Dum N.Z. F 3, Hekelingen (Z.-H.); J. Gillissen, Gravenstraat I 169, AlblasserdainJ. J Hendriks, Langedelft B 155, 's llettogcn bosch; J. I. Bruijnooge, Bellinkstraat G 180, Dordrecht; W. Houtzager, Dam ZZ G 100, Amsterdam; R. Gillesse, Nieuwe Oosterstraat N 109, Amsterdam; A. Pro voost, Seisweg R 118, Grijpskerke; mej. J. van Dieren, Heerengracht M 23, Am sterdam; mej. H. J. Zeelenberg, Noord- poortplein (M 292, Dordrecht; P. J. J. Crinc-e, Go esc he Korenmarkt P 56, Ter- neuzen; G. C. van Westering, Segeer- straat H 98, Koudekerke; J. M. van Lin- schooten. Stationsstraat P 274, Vlissin- gen. (M. C.) Goes. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand November: Telegrammenverz. 1514, ontv. 1264, overgen. 2472, totaal 5250. Gesprekken: verz. 2376 ontv. 2293, overgen. 11830 Lokaalworden niet meer genoteerd. Totaal 16499. .Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 's Heer Arendskerke 61 's Heerenlioek 's Heer Hendriksk. Ileinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kloetinge Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore W aarde Wissenkerke Woli'aartsdijk Verz. Ontv. Loc. Tot. 11 22 33 50 62 112 71 79 150 12 29 41 28 54 82 84 77 161 61 85 146 42 55 97 1 12 13 39 59 98 33 56 89 58 73 131 96 140 236 25 32 57 55 109 164 97 110 207 236 215 451 10 32 42 37 55 92 22 43 65 16 37 53 37 45 82 200 252 452 75 76 151 25 48 73 23 45 78 84 115 199 3 k k en. Verz. Ontv. Loc. Tot. 6S 45 113 129 100 25 254 189 188 9 386 97 84 4 185 73 25 98 233 262 10 505 111 72 183 93 69 162 24 27 51 125 94 219 37 44 81 120 57 177 370 239 29 638 276 173 34 483 503 507 135 1145 12 23 35 158 195 40 393 60 51 5 116 40 12 52 81 94 175 402 310 25 737 260 281 541 319 197 20 536 69 35 104 135 42 9 186 Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 's-Heer Arendskerke 111 's-Heerenkoek IleinkenszaDd Hoedekenskerke Kats Kamperland Kapelle Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Vrijdagavond 8 u. komt de Ge meenteraad in openbare vergadering bij een ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de zangvereeniging „Oefening baart Kunst" om des Woens dagsavonds het bovenlokaal van liet beursgebouw te mogen gebruiken voor het houden van zangoefening. 3. Verzoek van Th. J. van der Peijl om aanwijzing van rooilijn voor een te bouwen woonhuis en een klompenmakerij op de perceelon, kadastraal bekend ge meente Goes Sectie B nos. 22 en 319, aan den straatweg naar Kloelinge. 4. Voorstel tot het plaatsen van een gaslantaarn aan den straatweg naar Kloe tinge op de grensscheiding der gemeen ten Goes en Kloetinge. 5. Verzoek van de N. V. Spoorweg- Maatschappij „Zuid-Bevel and", tot wijzi ging der voorwa,arden, vastgesteld bij raadsbesluit van 29 Mei 1916, no. 2 in zake de subsidieverleening aan de N. V. voornoemd. 6. Verzoek van den heer II. Dronkers om eervol ontslag als gemeente-ontvan ger, met ingang van 1 Januari 1917. 7. Adres van de afdeelingen Goes van den Algemeenen Nederlandscben Typo grafenbond en den Chris bel ij ken Typo grafenbond, houdende verzoek om het drukwerk van de gemeente Goes alleen te gunlnen aan leden van den Neder- landschcn Bond van Boekdrukkerijen, die tevens voldoen aan de bepalingen van de landelijke loonregeling. 8. Verzoek van het bestuur der R. K. Bijzondere school, om gemeentelijke sub sidie te verleenen aan R. K. bewaar scholen. 9. Verordening tot regeling van do ran gen en jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie der gemeente. I.0. Vaststelling van het 2e suppletoir kohier van hondenbelasting, dienst 1916. II. Af- en overschrijving van posten op de gemeente-begrooling voor hel jaar 1916. 12. Verzoek van het bestuur der dis- tricts-arbeids'beurs (te Middelburg, om een bijdrage te willen verleenen uit do gemeentekas ten behoeve van de exploi tatiekosten der districts arbeidsbeurs voor Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. 13. Voorstel tot het aangaan eener lij delijke geldleening tot een bedrag van ten hoogste f60000 tegen een rente van uiterlijk 3 p'Ct., waarvan f 20000 voor de gemeente-gasfabriek en f40000 voor de gemeente. 14. Benoeming van leden in verschil lende commission en besturen, in ver band met periodieke aftreding op 1 Ja nuari 1917. 15. Aanvragen om afschrijving van be lasting en schoolgeld. 16. Het vaststellen van bepalingen be treffende beperking gasverbruik. 17. Reclame H. <0. dienst 1916. Zondagavond sprak, blijkens de N Z. C., pater Hendrichs over de stich ting van een R. K. Wijkverpleging, als het begin van oen R. K. Ziekenhuis. Naar pp die vergadering werd medege deeld, is door het kerkbestuur van St. Maria Magdalena het huis van mej. Hart» man in de Lange Vorststraat aangekocht, dat aanvang Maart 1917 ten dienste staat vian de Eerwaarde zusters der R. R. Wijkverpleging. Vlissingen. Volgens de bladen is de Kon. Maatsch. De Schelde van de En gelsche „zwarte lijst" afgevoerd. Nieuwdorp Gaarne verwijzen we naar de advertentie van de Gereformeerde Jongelings Vereeniging „Timotheus", die die dr. Kaajan te Rotterdam tot het er- vullen van een spreekbeurt heeft ui(ge nood igd. Deze talentvolle prediker zal Donderdagavond (spreken over: „Wat dunkt u van den Christus?" We hopen, dat velen zich gedrongen zullen gevoelen de bijeenkomst hij te wonen, 't Belooft een goede bijeenkomst te worden. Kruiningen. In dc raadsvergadering werd miededeeling gedaan van een schrij ven van de directie der Maatschappij tot Exploitatie van Gasbedrijven te -Utrecht, dat de gasprijs met ingang van De cember verhoogd is tot 144 cent per kub. M. voor gewoon lichtgas, 13 cent voor muntgas, 121 ,2 cent voor kookgas en 11 cent voor industriegas, terwijl voor verbruik van meer dan 50 kub. M. per maand 6 cent per kub. M. meer moet worden betaald. Deze laatste bepaling is niet van toepassing op muntgas. De raad besloot de lantaarns, behalve enkele door B. en W. aan te wijzen stuks, des (ivonds twee uur vroeger uit te "doen draaien. (Msb.) Heinkenszand. Gisterenavond was het voor liefhebbers van de muziek een genot- vollen avond. De blinde heer H. J. Kruit hof, organist en muziek-onderwijzer to Kampen, gaf in de Geref. Kerk alhier een orgelbespeling met zang. Het pro gramma uit acht nummers lies taan de werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Prach tig klonk no. 7, zijnde een Fantasie door hemzelf vervaardigd. Ook hield de heer Kruithof een voordracht in blindenschrift, hetgeen door de aanwezigen tijdens do pauze te bezichtigen was. Aan het eind der uitvoering werd op verzoek ook nog door hem gezongen met begeleiding van 'torgel „Het lied van den Blinde", het welk eonig mooi werd uitgevoerd. Ontroe rond schoon klonk het in dit lied het „Helaas, helaas, ik zie het niet". Niemand dan ook die deze uitvoering heeft 'bijgewoond heeft zich te beklagen gehad. Jammer was het voor den heer Kruithof, dat hij niet op meerdere plaat sen in de buurt kan of mag optreden, daar hij nu deze kostelijke reis enkel voor deze gemeente moest maken en het batig saldo zoodoende niet zoo groot was als het dan had kunnen zijn) De bij eenkomst werd door ds. Bramer met ge bed en dankzegging geopend en gesloten. N. on St. ioosland. Maandagmiddag hield de raad dezer gemeente een open bare vergadering, waarin alle leden te genwoordig waren. Allereerst werd een suppletoir kohier hondenbelasting voor 1916 vastgesteld tot een bedrag van £5. Vervolgens een suppl. kohier H. O. voor 1916 tot een bedrag van f34.39. Het be kende adres tot bevordering van genees kundig onderzoek voor het huwelijk, werd voor kennisgeving aangekomen. Besloten! werd het gras der oude begraafplaats voor 1917 bij openbare inschrijving to verpachten. Op het verzoek om subsi die j.n de kosten der Districts-Arbeids- beurs, werd afwijzend beschikt, omdat het belang daarvan voor deze gemeente niet was gebleken. Op hun verzoek werd aan verschillende gemeente-ambtenaren: een d uurtetoeslag verstrekt,. Deze zal ech ter voor 1917 gelden. Verder werd ter uitvoering der Distributiewet beslaten tol het instellen van een afzonderlijk levens* middelenbedrijf. Een verordening daarvoor werd vastgesteld. Als hoofd van dat be drijf werd aangewezen dhr. P. Baurdoux. Ten slotte werd de gemeentcbogrooting voor 1917 behandeld en vastgesteld op een eindcijfer van f 13008.33i/2. Tengevolge van de kosten der distributiewet is do H. Omslag met f 1300 verhoogd en ge* bracht £p f 5300. Machtiging zal wor den aangevraagd tot verliooging van het maximum bedrag, dat thans f4000 is. Arnemuiden. Men meldt ons, dat a.s. Donderdag 7 Dec., 's avonds half zeven, ds. Keller van Dordrecht hoopt op to treden voor den Geref. Zendingsbond. Serooskerke. (W.) Gisteren zijn bij dein landbouwer A. Maljaarsalhier, van een drietal paarden, die in (Je weide liepen de staarten afgesneden. Dader(s) onbe kend. Veere. Ook'hier worden reeds twee weken op groote schaal door de burgers mosselen gekookt. Dat dit in dozen tijd van 'tjaar en vooral ook in den duren tijd, dien we beleven, onzo 'gemeente ten goede komt, behoeft niet gezegd. Het doet echter onweldadig, ja soms droevig aan, te zien dat gegoede burgers, ja zelfs kapitalisten het hardst loopon om hun deel te 'krijgen, en zelfs hun nachtrust opofferen, enkel om .de mammon te kun nen dienen. Maandag Is: ook oen begin gemaakt met mossels te koken op de werf, waar voor dit doel twee grooto stoomketels zijn "geplaatst en waar reeds verscheidene inenschen werk hebben. Ret loon is f2.50 per dag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2