Telegrammen. Reclames. Gemengd Nieuws. Leestafel. Rechtszaken Posterijen. Burgerlijke Stand, Marktberichten. AfiüDH wboÉP aaiibldifip. m Advorterstsën. 9e Verz. toeigieg 9e Ier. (Meelelers Onderwijs. Predikbeurten. De Veranderlijkheid der Vrouw. Reclames Uitputting der nieren Telegrafisch "Weerbericht. Alaar waarnemingen in den morgen Geref. Kerken. Bjaroepen te 1'urinerend dr. C. N. Im- Mita te Avercerst. die voor Hattem be dankte Boes. Benoemd tot hoofd der open bare school te Vierhouten, gem. Ennelo, de beer M. Verhage, onderwijzer aan de Hervormde school (Nieuwstraat) alhier. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te S&uwerd de heer C. de Vries te Stedum. Ged. Staten van Zuid-Holland heb- fceo het besluit van den Raad van Waar- der tot opheffing der openhane school niet goedgekeurd. Geslaagd te Rotterdam voor de acte gymnastiek de dames fD'. Brakke en -1 A. van Duin, beiden te Zierikzee en de heer J. G. Hajer te Zuidland. Zondag 3 December. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u ds. Steinz. '2 u. ds. Homburg, bed. H. D., Cat. Zondag 33, 6 u. ds. de Vries. Alle beurten Coll. School. De veranderlijkheid, waarvan men de vrouw beschuldigt, ligt waarschijnlijk voor het grootste gedeelte aan de stoornissan, waaraan haar natuur onderhevig is. Op de eerste plaats verwekt de vor ming hij de vrouw onder alle opzichten oen veel grootere ommekeer dan bij den man Het moederschap, dat vermoeie nissen en ongemakken veroorzaakt, heeft ook invloed op het karakter. Op lateren leeftijd verwekt de gevaarlijke kritieke leeftijd storingen, waarvan men de mo- reele terugwerking zeef goed begrijpt. Bo vendien is de vrouw van lyd tot tijd onderhevig aan verschijnselen, die nood zakelijker wijze invloed moeten hebben op het zenuwstelsel. Het bloed en de zenuwen, deze twee factoren van het natuurlijk evenwicht zijn bij de vrouw aan gedurige stoornissen onderhevig. Het is niet te verwonderen, dat zij zoo dikwijls ten prooi is aan aandoeningen, die voortkomen uit een verarming van het bloed of een ver zwakking van het zenuwstelsel zooals: bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, maagpijnen, hoofdpijnen enz De vrouw moet er dan ook meer dan de man geregeld voor waken, dat zij haar bloed zuiver en rijk bewaart en en haar zenuwen krachtig houdt. Daar vandaan komt het dat de Pink Pillen voorhaal' zulk een groot hulpmiddel zijn. Aten kan beslist zeggen, dat de Pink Pillen bij uitstek bet geneesmiddel der vrouw is. De hoedanigheden dier Pillen als versterker van het bloed en opwek- ker der zenuwen hebben op het t^xlere oTganisme den moest weldoenden invloed. Er gaat om zoo te zeggen geen dag voorbij men kan er de bewijzen vair zien in de verklaringen, die in de bladen gepubliceerd worden dat de Pink Pil len niet eenige merkwaardige genezingen bewerken van vrouwen van iederen leef tijd en van ieder temperament. De Pink Pillen worden bijzonder aanbevolen aan degenen, die lijden aan bloedarmoede, die overwerkt zijn, aan neurasthenie lijden «i laan alle zwakken in het algemeen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per rir»->a en f 9 per zes doezen, bij het Hoofddepót #er Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gndde, te Ooea bij Gebr. Mulder, ze Tholen bjj W. Potter, Apotheker, P.toofstraat. Sn verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ongelukken. Terwijl de moeder even afwezig was, heeft een kind van H. ^Raider te Broek op Langendijk zich zoo ernstig gebrand aan een test met vuur, dat het kort daarna aan de ge volgen is overleden. Te Tiel had de 73-jarige G. L. het ongeluk uit een hooi berg te vallen, waardoor hij zulke ven wondingen opliep, dat de doctoren voor zijn leven vreezen. De 19-jarige ad ministrateur A. L. D., van het krank zinnigengesticht „Maasoord", te Poortu- §ael, wonende te Simonshaven,t is Lij het springen uit een wagen der 'Rolter- damsche stoomtram daaronder terecht ge komen. Hij bekwam kneuzingen aan het onderlijf en heup. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Rotterdam ver voerd, alwaar hij kort na aankomst is overleden. Botsing. Ten gevolge van den zwaren mist, had te Oss des avonds •en aanrijding plaats tusschen een groo- éen bestelwagen en een locomobiel der firma Jurgens, met het gevolg, dat een paard letterlijk twee poolen werden af gemaakt. Mishandeling. Te Heeren veen zijn gevankelijk binnengebracht G. de J-, P. van B„ W. B., N. van D. en J. H., allen arbeiders te Beets, ver dacht van ernstige mishandeling, in ver- ecniging, van den gemeente-veldwachter Yolbeda aldaar. Hunne gevangenhouding werd gelast en ze werden in het Huis vtan Bewaring alhier ingesloten. Al slimmer. Uit Nispen wordt aan de Grondw. gemeld: De smokkel handel krijgt wel een romantische tint. Eenige ruiters kwamen in de richting België gedraafd. Bij de limiet konden de grensbewakers de uniformen van artil leristen onderscheiden, die over de grens wipten. De ruiters hadden hun doel be reikt, de rossen gebracht, waar zij ze wenschten. De uniform moeten zij als mom gebruikt hebben. De aardbevingen in de Pre- anger duren voort, doch er bestaat geen gevaar voor de "bevolking. Moord. De N. R. C. correspon dent te Soerabaja seint d.d. 28 Novem ber: Gisterenavond is te Magelang Flam- mang vermoord. Het hoofd was van het lichaam gescheiden. Gok de huishoud ster van het slachtoffer werd ernstig ver wond. Deze. misdaad is waarschijnlijk door een Europeaan gepleegd. Vermoedelijk is de vermoorde M. Flam- mang, ongehuwd particulier, wonende te Magelang. Aanvaring. Gistermorgen is de afvarende salonraderstoomboot Reederij op de Lék no. 4, nabij de Lek, in aan varing geweest met de opvarende salon- raderstoomboot Stolzenfels. De Reede rij boot kreeg een groot gat aan den voor steven even boven de waterlijn, maar kon met eigen kracht naar de werf. De Stolzenfels kreeg averij aan een barer raderen. De aanvaring moet aan een mis verstand te wijten zijn. De censor en postzegels. Een groot postzegelverzamelaar ver wachtte een mooie collectie zegeltjes, hem door een zijner vrienden in het verre Oosten toegezegd. De jongste mail bracht den brief aan den geadresseerde, doch de enveloppe prijkte met het befaamde „opened by censor"; de inhoud ervan bestond uil een vriendelijk briefje ten geleide van de postzegels1, doch deze laatste waren niet aanwezig; blijkbaar had de censor ze als contrabande be schouwd. (Vad.) Schurft. Onder de schapen van den landbouwer K. S. te Marsum, is schurft geconstateerd. N i et opg eh.ang e n. Het ook door ons overgenomen bericht van de „Doodt Ct." omtrent het „ophangen" van den veldwachter uit. Nieuw-I.ekkerlared, blijkt geheel en al uit de lucht te zijn .gegre pen. De eerste-veldwachter, de hoer Leendert den Boer, heeft, gisteren in per soon aan de courant medegedeeld, dat er van het gebeurde hem niets be kend is. Dood el ijk ongeluk. Te Kerk- rade geraakte de 14-jarige jongen Fr. S. in een zandgroeve met een voet onder een stuk rollend kleigrond en sloeg met het hoofd op een ijzeren wagen. De on gelukkige jongen was op slag dood. Lijk gevonden. Twee arbeiders te Finstenvolde (Gr.), die buitendijksdh graafwerk wilden verrichten, vonden op een der dammen het lijk van een man, dat met de hooge vloeden was aange spoeld. Spoorwegongeluk. In Hon garije heeft een ernstig spoorwegonge luk plaats gehad. Het aantal' veronge lukten bedraagt 66 dooden, meest sol daten, en 150 gekwetsten, waarvan or 60 zwaar gewond zijn. De civiele gou verneur van Servië, die in den salon wagen reisde, is gedood. Zijn secretaris, een bloedverwante en een oersteluite- nant, die zich eveneens in den salonwa gen bevonden, bleven ongedeerd. De ge wonden zijn voor het meerendeel in een hosp'itaaltroin naar Boedapest gebracht. Do oorzaak van het ongeluk is hierin gelegen, dat wegens een te laat gegeven haltsignaal de Weensche snel trein in botsing kwam met den perso nentrein van Graz, waarbij verscheidene wagons vernield werden. De Jonge Garde wijdt een warm woord aan de nagedachtenis van Kei zer Franz Joseph en geeft enkele foto's- van wijlen den ouden monarch en diens Huis. De rubrieken Zending en Vaderland- sche Geschiedenis zijn weer met zorg geredigeerd en bieden interessante lectuur. Do overige inhoud is aantrekkelijk als al tijd. „Door J. v. d. M., 32 jaar, con ducteur der brievenmalen te Vlissingen, thans gedetineerd te Middelburg, is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het vonnis der arrond.-rechtbank te Middelburg van den 24en November 1916, waarbij hij ter zake van postdiefstal is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand November 1916. Binnenland. Briefkaarten: W. Blanker, Goes. D. Buijse, Rotterdam. ATHENE, 2 Dec. Uit diplomatieke bron wordt gemeld, dat koning Konstantijn zou hebben toegestaan om 6 batterijen berg- geschut aan admiraal Fournet te verkno pen. Deze zou onmiddellijk de troepen terugtrekken, behalve 300 man bewakings troepen. ATHENE, 2 Diec. In den loop van den dag hadden woelige toomeelen plaats. Grieksche troepen hebben de geallieer den belet bepaalde punten voorbij te trekken. Het kwam tot bloedige botsin gen. 'Mem sprak van een wapenstilstand, doch het kanonvuur hield aan. Er heerscht een paniek. IJMUIDEN, 2 Dec. De trawler Za.ui- stroom is door de üuitschers naar Cux- havcn opgebracht ZftRICH, 2 Dec. Naar Italiaansche bla den uit Athene vernemen, zouden de Grieksche troepen de stad ontruimd en in Noordelijke richting gemarcheerd zijn. PARIJS., 2 Dec. Naai- gemeld wordt zijn de Roemccnschc lïcgcering alsmede de buitenlandschc gezantschappen naar Jas- sy vertrokken. BERLIJN, 2 Dec. Van het Z- en Z.-Wi. naderen wij den fortengordel van Boeka rest. Op sommige punten drijven wij den vijand mot de bajonet terug. In het N- wijken de Roemenen naar de bergen bij den Predealpas terug. AMSTERDAM, '2 Dec. Het s.s. „Zee land" (vroeger „Deutschland") van de M ij. Zee land is te Rotterdam in het droog dok gegaan en zal Zondag vertrekken. De bemanning van de „Koningin Regentes" was aanwezig, doch moot ter beschik king blijven. Op 12 December zal de dienst waarschijnlijk hervat worden. Men zal geen dienstplichtige onderdanen van oor logvoerende landen meer medenemen. en middelen tot voorkoming. Een wijze tot voorkoming van uitput ting der nieren is het vermijden van kou vatten en dit is niet moeilijk. Leef in goed geventileerde kamers, blijf nooit in natte kloeren zitien en ga nooit zonder voorzorg van hecte kamers in de kou. Andere voorzorgen zijn lichaamsoefe ning, regelmatige slaap, geregelde ge woonten, geen te zwaar voedsel, genoeg zaam zuiver water en als dubbele be veiliging Foster's Rugpijn Nieren 'Pillen om de nieren in goeden staat te houden. De nieren hebben veel te lijden v.an een hardnekkige kou of plotseling kou vatten. Zij hebben dan extra veel ver giften af tc scheiden, waarmede het bloed door de onregelmatige stoelgang en de gesloten huidporiën overladen wordt. Het is dc taak der nieren om de ver giften uit het bloei tc filtrceren en als zij er niet toe in staat zijn, wordt gij van kwaad tot erger. Urinezuur hoopt zich op, en voegt er het zijne toe bij. Ontsteking van de nieren, rugpijn, nier- gruis, blaas- en ininekwaleii, spit, nier steen, ischias, rheumatiek, waterzucht en ongeneeslijke graden van nierzwakte' kunnen er het gevolg van zijn. Let bij het eerste toeken van nier- zwakte op zorgelooze gewoonten en ver ander deze onmiddellijk. Geef de nieren de noodige hulp door haar te verster ken en heeleu mot Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Het eenige, waarop Foster's Pillen aanspraak maken, is dat zij uit sluitend voor nier- en blaaskwalen die nen, niet voor iets anders. Op elke doos Foster's Rugpijn Nie ren Pillen komt het handelsmerk de man met zijn handen in do lendenen voor. Te Goes verkrijgb. bij de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. van 2 Dec medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.9 te Wisby, laagste 765 onder Zuid-Duitschland. Verwachting ,tot den avond van 3 Dec. Zwakke .tot matigen, Noor&-Oostolijke tot Zuid-Oostolijken wind. Nevelig tot zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk droog weer. Temperatuur om het vriespunt. GOES. Overleden: 30 Nov. Cornelia Snoep; 76 wed. v. Daniël Touvy. Van 241 Dec. RITTHEM. Getrouwd: A. Caljouw, 58 j., wedn. en Joh. Roose, 55 .j, went. Over de maand November. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Getrouwd: 22, C. Klap, 24 j. jm. en C. Leijnse, 24 j. jd.; L. de Eijke, 44 j. jm. en J. Bliek, 32 j. jd. Geboren: 1, Laurens, z. r. D. de Klerk on E. Verniel; 2, Jasper, z. v. J. van Soelcn en E. Goedbloed'. Overleden: 19, C. S. Boluijt, 69 j„ vr. v. P. Baas. OVEZAND. Getrouwd: 24, Marinus de Jonge, 31 j. jm. en Catharina Vermue, 30 j. jd.; Jaoob de Winter, 29 j. jm. en Magrietha Remijn, 30 j. jd. Geboren: 9, Catharina, d. v. Adriaan de Jonge en Joanna de Kooning; 11, Mag- dalena, d. v. Petrus de Jonge en Ca tharina Verdonk; 28, Anna Joanna, d. r. Jan de Jonge en Maria Teresia ran Loenhout. Levenloos aangegeven: 10, Een kind Van Marinus Simon Vermue en Corne lia Priem. N1SSE. Geboren: 7, Johanna, d. v. Jo hannes Bosman en Jacomina Huissoon; 24, Gerardina Louiza, d. r. Marinus Nieu- wenbuyse en Adriana Slabbekoom. DRIEWEGEN. Getrouwd: 9, Abraham Goeroe, 24 j. jm. en Sara Pieterneila» de Witte, 24 j. jd. BORSSELE. Getrouwd23, Cornelis Goense, 45 j. jm. te 'sHeer Arendskerke en Maria Vette, 41 j. jd. Geboren: 5, Jacobus, z. v. Jan dc Muijnc-k en Maria Boone'; 13, Pi eter, z. v. Giljam Jaoobus Nieuwenhuize en Ja comina Verburg; 19, Machiel, z. v. Mar kus de Regt en Zoetje Cornelia Guil- jam. Overleden: 22, Joost Schipper, 77 j., echtg. v. Christina van der Bilt. WAAKDE. Geboren: 11, Marinus, z. v. M. A. Kopmels en lamntje Ddjl; Marinus, z. v. L, J. Allewijn en B. M. Mieras; 21, Ni kataas Johannes, z. v. W. de Leeuw en W. de Mul,; 25, Katharina Martina, d. v. Maaiden van Fraassen en K. J. Pieper. Over de maand November. KRU1NINGEN. Ondertrouwd: Gcwn- mort Linden bargh 27 j. jm. en Jacomina Blok 23 j. jd. GeborenKan Laurus'. z. v. Pieter Kriiekaard en Janna .Cornelia de Jong; Cornelis, z. v. fluikrecht Lavooij en Johanna Veria re; Catharina, d. v. Jo- haunjci Josephus Schoolmeester en Ja- coba van Gorsiel; 'Paula Dina Helena, d. v. .Tohan Fnederik' Amieünxen en Phaecilde van Damm»; Adriana Johan na Jannetje, d. v. Jodocus Adriaan Ka- keboeï» en Jacomina Joo-scn; Leonar dos Johannes Carolus, z. v. Corolus Lu- dovious Franciscus Beirnaert ein Adriana Hieniiiica Hobertina Capellos Pieternella Jacomina, d. v. Marinus Krijnsen en Cathalina Cornelia Boei; Marinus Hen drik, z. v. Sarei Schrier en Hubrcehta Johanna de Dreu; Jacomina, d. v. Ja cobus de Voogl en JosLna Geertsen; Pi'Otemella Janna, d. v. Jacobus Johan nes Kakebceke en Cornelis Felcus; Au gust Hermanus, z. v. Thcopbile do Waele len Maria StokmanJacobus Charles, Mauritius', z. v. Mauritius Rogiers en Maria Sarina Malschaert. Overladen: Arie van der Steen 77 j. man van Janna Cornelia Harte; Jan de Jonge 54 j. ongeh.; Janna Cornelia Hart» 74 j. wed. van Arie van dei- Steen; Jacobus Malscliaart 74 j. man van Maria Tbercsia Aertsan. WEMELDINGE. Gehuwd: Jacobus Wal- ravo, 24 j. jm. en Maria Paulina Panne- koek, 24 j. jd. Overleden: Cornelia Poortvliet, 66 j„ echtgenoote van Willem Tilroe; Jannetje Feijtel, 66 j„ echtgenoote van Hui)recht Micras; Foort, z. v. Jacobus Dagevos en Maria Wabeke. (Kr. Ct.) KATTEND»KE. Gehuwd: Klaas Hou- terman, 20 j. jm. te Serooskerko en Stof- felina de Leeuw, .24 j- jd. te Katten- dijke; Jan Polderman, 24 j. jm. te Mid- dolburg en Adriana Pieternella van Kleu nen, 23 j. jd. te Kattendijke. GeborenHuberdina Adriana, d. v. Dirk Cornelis Vennaire en Maria Elizabeth Harinck; Joihannis, z. v. Johannis Phi- lippus Minnaard en Cornelia Martina Kosten. Van 23—30 Nov. ZIERIKZEE. Getrouwd: A. van der Kreke, jm, 30 j. met A. de Bie, jd. 25 j., C. A. van Beveren, jm. 27 j. en G. W. Lemson, jd. 22 j., C. Priemus, jm. 48 j. en J. J. Geluk jd. 31 j. Bevallen: A. G. J. van Burik, geb. Ver haar, z. Dl de Coninek, geb. Voois, z. Overleden: J. van Espen, wed. van J. v. d. Hoek, 44 j. A. v. Naur en, man van E. van der Have, 84 j. M. de Jonge, z,. 5 m. (M. Ct.) Veiling»» ereemging „Zuid-Beveland". Groote veiling. Goes, 2 Dec. 1916. Goudreinet voor het buitenland 30- 40 ct., voor het binnenland 2332 ct. per K.G.; Ajuin f 15f 16, RoodekooJ f 6, Meiknallen f 2f 3.30, Wittekool f 9.83, Sjavooiekool f 7, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Zure Bellefleur 1024, Zoete Belle fleur 1216, Champagnezcot 1215, Pömme d'Oranje 814, Goudreinet 18 32, Kroot 34, Pondspeer 1416, Wei- dragers 1820, gelckooJ 34, wittekool 23, roodekool 34, ajuin 68, kroten 1, spruiten 918 ct., alles per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Goes, 2 December' 1916 Groote veiling. Savtoye kool f5.24f 5.57 per 100 K.G. Kleine veiling. Goudreinetten 1824, Zure Bellefleur 22, Campagne zoet 17, Peperappels 16— 17, Hondsmuil 18, Reine d,'Or 12, Dant- ziger Kant 20, Kleiperen 14, Bergamot ten 15, Gieser Wildeman 16, Besi van Schonauwen 22V2, Mispels' 1521, Uien 910, Kleine uien 3—101/», Peen 3— 8, Karoten 45, Koolrapen 22V2 ct., alles per K.G. Bloemkool 526, Rood e kool 27, Savoye kool IV210, Witte kool 56, Boere kool 14, Andijvie 13 ct., .alles per stuk. Spinazie 37 ct., Mol sla f 1.01f 1.08, Veldsla 26—30, Fran- sche postelein 1525 ct., alles per mandje. Prei 911, Peen 3V26r/a Ka- roten IV24i/2, Rapen 34, Rammenas 1IV2, Selderie 34, Schorseneer 8, Pieterselie 3, Radijs 3V2 ct., alles per bos. Vlistsingen, 2 December 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling weiden de volgende prijze* besteed Andijvie 16—43 et. per mand. Veld sla 30, Mispels 61 ct., beiden per klei», mandje. Kervel 61/2, Peen 38V2, Kre ten 4, Prei 41/2—10y2, Selderie l/s—4, Bleekselderie 4V25. Pieterselie 11, Ra pen 2 -5 at., alles per bos. Witte koot 2Va. Savoye kool 11/27, Bloemkool 7Va 19, lloode kool 3V27, Boere kool 3Va 4i/a. Koolrapen 1 Va. Kropsla ll/s ct., alles perstuk. Spruiten 24Va—27, Peen 51/2—71/2, Uien 6i/a—7, Witlof 45-45'-/2, Kroten 4, Koolrapen 2i/sKleiperen 14Va 17 V2, Goudreinetten 22i/a- -28>/2, Cam pagne IS1/», Roodbakker 19V2, Zure Bel lefleur 22V2, Zoete Bellefleur 22Va, Zoe te Bellefleur lö'/aI6V2, Grauwzoet l5i/a, I'latboomei's 13Va ct. .alles per K.G. Tholen, 2 Doe. 1616. Tarwe !14 -a f 15.25, haver f 13.a f wintergeist fu f Zomergeistf k f rogge f 9.10 afbi uineboonen f 32.a fwitte b -onon f 33.a f 34. kookerwten f 32.a fkroonerwtea f 82.afalles per 100 K.G. aard appelen 1 4.a f 4.50 alles per H.L., uien f 8.a f8.50 per 50 K.G., eieren f 0.a f 11.—, per 100 stuks boter f 0.87' per K.G. 's Heer Hcndrikskiaderen. Heden werd hier ten overstaan van notaris Pilaar voor 7 jaren publiek verpacht 38 per- ceelen bouw- en weiland in de gemeente 's Heer Arendskerke, onder 's lieer Hen- drikskinderen, samen groot 19.24.17 H.A. voor 1'3163.40 per iaar. Dec. 6 Middelburg, hofstede, bosch, weiland, Verhulst. 7 Goes, kapitale hofstede, Neervoort. 7 Ritthcm, hofstede bij inschrijving vóór of op 7 Dcc., Blaupot ten Cate. 8 Goes, afbraak, Hollmann en Verhoek. 8 Zaamslag, hofstede, Dregmans, Pi laar. 9 Goes, oJmen, Pilaar. 12 Goes, olmen to Baarsdorp, Van Dis sol. 12 Goes, huizen en erven, Van der Kloes. 13 Kruiningen, woningen, Schram. 13 MiddelburgVerre, olmen, Blaupot ten Cate. 13 Brielle, wei- en bouwland, v. d. Blink. 13 Kwadendamme, boomgaard. Neer voort. 13 Kapelle, vrachtrijdersinspan, inboedel, Huvers. 15 Zand, verp. wei en ni oslanden, Blau pot ,ten Cate. 18 Ierscke, huis, I'ilaar. 20 Brigdarnme, wagenmakersinventaris, Blaupot Jen Cate. 20 Kruiningen, bouw- en weiland. Schram. 's lieer Abtskerke, weide, Pilaar. Kapelle, bouw- en weiland, Pilaar. Jan. 9 Goes, woonhuis, moienmakerswerk- plaats on machinerieën, Van Dissel. 10 Goes, molenmakersgereedschappoo, houtwerk enz., Van Dissel. 11 Goes, inboedel, Van Dissel. Goes, hofstede, houw- en weilanden en dijken, Pilaar. Febr. 21 WoJphaartsdijk, kapitale boer en- inspan, Pilaar. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een DOCHTER. D. W. DEN HERDER. M. G. DEN HERDER-Hoogri.AND. Goes, 2 December 1916. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming ontvangen bij liet overlijden van onze zeer geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwd zuster, Mejuffrouw JOANNA GEERTRUD1S BITTER-KIEN betuigen wij hiermede onzen hartolijken dank. W. J. M. BITTER Kinderen en Familie Goes, 1 December 1916. Vraagt uwen winkelier uitsluitend BAKHUIS' ROOKWORST warif deze is de beste. Men lette vooral op het loodje met den firma» '•.aam. ▼raagt Wortelen, Karoten, Koolrapen, Prei, Selderie tegen Imogen prijs.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2