Binnenland Uit de Pers. Reclames AAMBEIEN. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Hon Duitsohc onderzeeër torpedeer de den 14den November in het Engelsche Kanaal een Frajnsoh bewakingteVaartaig, waarschijnlijk een torpedojager van de „Are" of „Sabre"-klassc. Behalve zes vijandelijke handelsschepen werd door denzelfden onderzeeër het Noorsehe stoomschip ..UllVang" (282 tonj, dat oor- logsmateriaal voor de Fransche regee ring aan boord had, in den grond ge boord. De Grieksche kustvaarder „Spet- Basis" is gezonken. De kapitein en een gedeelte der bemanning van het Noorsehe stoomschip „Finn" (2473 ton) zijn ontscheept en be richtten, dat het stoomschip op 19 No gember door een Duitschen onderzeeër ,tot zinken gebracht. liet. Noorsehe zeilschip „Pariuiss" (608 toif) is gezonken. Naar wij vernemen heeft de Duit- Se he staatssecretaris van bnitenlandsche zaken, staatsminister Von ,Tagow wc- gens gezondheidsredenen z ij'n o n t s 1 a g gevraag d. 'lot zijn opvolger zal onderstaatsseci e- taris Zimmcrmann benoemd worden. ,Op bevel van do Boekarester over heid mag alleen op Zondag rundvleesch verkocht worden, 's Dinsdags en Donder dags wordt kalfs- en schapenvleesch ver kocht. Woensdag. Vrijdag en Zaterdag zijn geheel en al vleeschloo'ze da gen. Het offensief van Sarrail legen Mo nastic is volgens de „Utro Rossy eerst onder Russischen druk ondernomen. De Russische regeering moet n.l. door haar diplomatieke vertegenwoordigers te Lon- den en Parijs ondubbelzinnig te verslaan hebben gegeven, dat Rusland in geen ge val den Balkan-veldtocht voortzetten zal, wanneer het Saloniki-leger nog werke loos zou blijven. Volgens een telegram uit Peking aan de Celestial Anrpir" van 14 Oc tober is de heer von Hentig, de vroegere Di lit .«oh e gezantschapis-attaché le Parijs, na een reis over Turkije, Perzië en Af ghanistan, in Chineesch Turkestan aan gekomen, vanwaar hij, zijn tocht naar Pe king heeft voortgezet. Wie doet het de zen koenen Duitscber in de tegenwoor dige oorlogsomstandigheden na? Het hoog militair gerechtshof te We,enen heeft het lceroep in cassatie van de Tsechische algevaardigden Kramarcz en Basin, den journalist ('crwinka en den boekhouder Zaïhazal, die wegens vers'pie- ding in oorlogstijd ter dood ,zijn veroor deeld, verworpen. Het vonnis heeft daar mee. kracht van gewijsde verkregen. Naar verluidt zal het hof de veroordeelden echter voor begenadiging aanbevelen. Volgens een bericht uit Madrid is het Portugeesche transportschip Machico in de Middellandsche Zee door epn Duit- sclie duikboot- in den grond geboord. De Denier Bund schrijft in een artikel over de moeilijkheden van de levensmid delenvoorziening voor Zwitserland, dat de booge prijzem die Noord-Vinei ika vrüigt. het" land dwingfert om zich meer dan tof dusver tot Argentinië te wenden. Daar dient men echter haast te maken met de aankoopen, omdat in Argentinië, volgens het gerucht, een uitvoerverbod op til moet zijn. De burgerlijke dienstplicht in DuitsMi- land kan de volgende week al worden ingevoerd. Er wordt spoed achter gezet. De vertegenwoordiger der Associa ted Press te Washington heeft nage vraagd of Wilson inderdaad vredesbe middelingsplannen beeft en „uit ernstige Cn betrouwbare bron" vernomen, dat Wilson niet voornemens is vredesstxp- pen je doen. De heer Lotmaan van de Nord- Beutsche Llovd heeft verteld, dat de Bremen (niet de Deutschlamd, zooals we abusief gemeld hebben) varende is en spoedig een haven zal binnenloopen. Het conflict tuss'chen Duitschland en Noorwegen schijnt in vredelievenden zin opgelost te zullen worden. De toon van de Noorsehe pers wordt steeds meer in verzoenenden geest gewijzigd. Duidelijk kan men thans bij; de meeste bladen de bedoeling waarnemen met Duitschland het eens te worden en een vergelijking met Duitschland over de hangende twist vragen. Uit betrouwbare bron wordt gemeld, Maf' atle gemeenteraadsleden en schepe nen van de stad Brussel in hechtenis genomen zijn. De gemeenteraadsleden zijn. na 24 uur weer vrij, gelaten. De schape nen blijven onder toezicht van de Duit- sche autoriteiten. De maatregel houdt, naar men vermoedt, verband met bet wegvoeren van de werklieden. De eigenaars van de „Deutschland" hebber als b'org een bedrag van 87.000 dollar gestort. Er was namelijk, in ver hand met het hangend rechtsgeding over de aanvaring met een sleepboot, een be vel uitgevaardigd, dat de boot de haven niet mocht verlaten. De „DeutsChland" kan dus nu weer vrij: uitvaren. Er iseen neutrale zóne vastgesteld tttó^chen nieuw- en oud-Griekenland, die Óen diepte zal hebben V'afn drie tot zeven kilometer. Tegen het mijnengevaar. Gisteren is te Vlissingen de Batavier IV aangekomen, teneinde de proeven te hervatten met het toestel om mijnen te knippen, welke proeven een paar weken geleden weiden gestaakt, omdat het toe stel stuk sloeg. Gebrek aan steenkool. In verband met den steenkolennood zal <le S.S. haren dienst met ingang van 27 November a.s. op verschillende baan vakken beperken. Op het traject Utrecht Amsterdam zullen de zoogenaamde Zeistertreintjes vertrekkende van Utrecht om 14.37, 3.47 en 8.41, van Amsterdam om 1.00, 5.09 en 10.15 niet meer loop en. Een ander middel ter bezuiniging denkt men te vinden door het. verwar-' •men van de zware reizigerstreinen te beperken en door ook in de wachtkamers liet opstoken der kachels, bij niet al te strenge koude, te matigen. Het publiek zal zich dus weder, evenals in den be gintijd der spoorwegen, hebben voor te bereiden om zich door dikkere kleeding en reisdekens tegen de koude op reis te beschutten. De regelmatige voorziening van de bevolking van ons land met levensmid delen, maakt het beperken van den dienst der goederentreinen slechts in geringe mate mogelijk. I! a n I s o e n. De „Pakkersert." schrijft: Met 'hel oog op de eerlang te ver wachten opranlsoen-stelling van het brood-etend publiek, waarbij een totaal- verbruik van 3 K.G. per week. zoo als thans geldt voor het goedkoop© bruin- brood, zal worden aangenomen, wijzen wij op de volgende curieiise onderschei ding: Pier week ontvangt: een Nederl. belas tingbetaler 'li '0.5 Iv.G3.0 fcj.ll. tarwebrood; een Nederl. soldaat 7 0.6 Iv.G. 4.2 K;.G. tarwebrood en een Delg geïnterneerde (Nijni.) 7 0.7 K.G.' 4.9 Iv.G. tarwebrood. De eetlust van de genoemde drie ca- tegoriën personen blijkt dus volgens de autoriteiten, die de rantsoenen .voorschre ven. zich te verhouden als 30:42:49." Uitvoer appelen en peren. Van goud rei net ten moet 30 pet. en van Holgatan 30 pet. voor het binnen land geveild worden. Viui all" andere soorten zure appelen zal geen uitvoer meer worden toegestaan. De „Dolf ij n." Volgens oen te Groningen ontvangen telegram 'is het aldaar thuisbohoorend sehoonersehip „Dolfijn" (kapitein' Eppinga te 'Groningen) op reis van, Christiania naar W'estharllcpool, beladen met mijn stutten, in de Noordzee getorpedeerd. Do kapitein en de bemanning zijn allen te Northphields geland. Goede reis- lectuur Hoe noodig het isi, dal van Christe lijke zijde de strijd aangebonden wordt, ook tegen die z.g. neutrale illustratuur moge "blijken uit het volgende:- In Hiet leven van 21 November komt het volgende „grapje" voor onder het kopje: „Zo hadden gelijk." Het nieuwe broertje houdt er een paai" krachtige longen op na. „Maatje,1' zegt kleine Wim. als de nieuwe wereldburger weer eens 'het huis bij elkaar schreeuwt, „broertje komt uit den hemel, met?" „Ja, m'n ventje." Even is Jantje stil. Den meen! hij: „Je kunt liet de engeltjes eigenlijk niet kwalijk nemen, dat ze 'hem eruit ge gooid hebben, vindt u wel, maatje?" We zouden zeggen: Onze men.sehen die een spoorreisje ondernemen, doen goed, wanneer ze niet Het Leven, koopan. Men vrage aan den couranten jongen De Spiegel of Woord en Beeld. Dan blijft him ergernis bespaard oni van een mogelijke „afzakking" maar niet eens te gewagen. Met de ingerukte vrouwenwacht op het Binnenhof, neemt de Haagsche redacteur van de „Tel." lichtelijk een loopje. Het was bar en bar ongezellig op het Binnenhof, toen we 't gistermorgen als gewoonlijk betraden. De compagnie van kiesrecht-vrouwen bleek verdwenen. Triest, en eenzaam lag het overwelfde gedeelte van het historische plein, rechts van de ingang der Kamer Wij hadden het gevoel van iemand, die des morgens naar gewoonte zijn kippen wil gaan voeren en plotse ling merkt, dat het kippenhok leeg is. De dames zijn weg. Weken en weken lang hebben zij cr gestaan, in een lange rij, en we willen haar een woord van bewondering voor het taai volharden gaarne schenken. Uit verschillende plaatsen van het land kwa men ze elkander aflossen, soms van héél ver en het Haagsche publiek was ze gaan kennen. Ze waren bij ons als kind aan huis geworden, en daar is gisteren niemand over het Binnenhof gekomen, of hij keek verbaasdhé, de kiesrechtvrouwen zijn wègEn onwil lekeurig staarde men naar hel kleine, nauwe, lage poortje, de deur van het kippenhok, waardoor ze zijn wèg-goflad- derd. En dan gaat hij voort, na te hebben opgemerkt., dat de zaak er voor de vrou wen werkelijk met zoo .slecht hijstaai: Ook in de Kamer zullen we de dames missen. Twintig dagen lang heeft me vrouw dr. Alette Jacobs in de presidents loge gezeten, waardig en hij wijlen grim mig. Als een Godin op den Olympus keek zij neer op lief. onbeduidende man- neiï-gewriemel aan haar voeten. Steeds had zij een adjudant© bij zich, den ecnen dag die en den anderen die. Ook de Koningin heeft er verschillende, zou de vorstin der kiesrecht vrouwen voor haar onderdoen? 's Morgens zagen we mevrouw Jacobs vaak per auto het Binnenhof opkomen. Dan reed zij tot vlak voor de ingang der Kamer, stapte uit en ging... naar rechts, do compagnie van de wacht inspecteeren. Present, generaalen de geelzwarte linten fladderden een sa luut. Over een jaartje of twee, mevrouw, dan kómt u misschien wéér met. dien auto, maar dan gaat u niet rechts, maar.... links, de Kamer in. Dan hebben we u terug Maar voorloopig zullen we de dames missen. Hel Binnenhof leeg en de presi- dents-loge leeg, wat een ongezellig ge voel hebben we over ons. En tochwij verheugen ons van har te, want hel vriest een kiesrecht-bro chure dik en als de dames nu buiten zouden moeten staan, vroren ze vast. Ze hebben dus eigenlijk nog geboft: passief kiesrecht, de grendel weg en nu.... thuis, bij den wannen haard. Hoe kunnen ze nog klagen in haar adres meest voorkomende kwaal van onsen tijd. Hij, die bevrijd blijft van aambeien, mag inderdaad van geluk spreken, want de martelingen van jeukende, bloedende, droge ol' uitwendige aambeien berooven den lijder van (iille rust en genot. Weinig! menschen ontsnappen aan deze kwaal na den. middelbaren leeftijd. Oorzaken van vatbaarheid ervoor zijn erfelijkheid, leverkwalen, gebruik van sterke purgeermiddelen, verstopping, te veel eten of drinken, zittende leefwijze, en te weinig lichaamsoefening. Vrouwen lij den er dikwijls aan bij zwangerschap, of schoon «Ie vatbaarheid dan reeds te voren bestond. Bijt alle vormen van aambeien zijn re gelmatige stoelgang, licht verteerbaar voedsel en zorgvuldige reiniging' vari groot belang. Ofschoon in ver gevorderde gevallen operaties door sommige autoriteiten wor den voorgestaan, werd opmerkelijk suc ces verkregen door hel gebruik van Poster's Zalf, een spoedig verzachtende, heelendc en antiseptische zalf in hel bi- zónder gesehijet Voor aambeien. De eerste aanwending Van Foster's Zalf doet de prikkeling verminderen en liet voortgezet gebruik 'doet de ontsteking en het bloéden ophouden, en maakt- in ue meerderheid'' dér gevallen' een einde aan de kwaal. Poster's Zalf (let op den juisleïi haam) is te Goes .verkrijgbaar bij de- Pan uw en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlas markt K 157. Toezending geschiedt franco na on'tv. v. postwissel a fl.75 p. doos. De telegrafist. Ie kl. mej. J. van Dieren is verplaatst van Middelburg naar Amsterdam en de telegrafist 2e kl. W. II. Hegboer van Vlissingen naar Middel burg. Middelburg. De lieer R. A. Vvink, tot nu toe tijdelijk inspecteur van politie tweede klasse alhier, is met ingang van 17 dezer definitief als zoodanig benoemd. Er zal morgen weder een aanslag gedaan worden op- de portenionnaies der burgers. Een collecte en verkoop van klompjes zaJ door de Belgische kinderen worden gehouden, maar wat de zaak zoo sympathiek maakt is, dat de opbrengst bestemd is voor liet verschaffen van schoeisel en klompen aan de arme school gaande kinderen te Middelburg Dat er voor deze zoo nuttige zaak ruim worde geofferd. Bij de heden gehouden exercitie met de brandspuiten A. L. S. pn W. werden door de spuiten in de volgende tijden water gegeven. Spuit S 2 minuten 35 seconden; spuit A 2 min. 30 sec.; spuit L 2 inin. il) sec. en spuit W 1 min. 50 sec., zoodat de laatste de premie behaalde, behaalde. Goes. Benoemd tot eersten kok aan de Spijskofcerij (Oeconomische Spijsuit- deeling) de heer J. Geene alhier, en tot tweeden kok de heer C. Meijler, con cierge van het Oudé Mannenhuis. Ter openbare 'civiele terechtzitting dei" arrondissement,s-rechtbank te .Middel burg van heden is de heer Mr. 1'. M. Kegge, wonende tc Goes, als advocaat en procureur bij genoemde rechtbank b'e- eedigd. Gisteravond ontstond een begin van brand bij de stoommachine van de op de Groote Markt opgerichte Rodelbaan. Een kleed vatte reeds vlam. Dank zij spoedig toegeschoten hulp kon het vuur met een paar emmers water geblnsehit worden. Vlissingen. Nu reeds ruim twee jaar lang is Vlissingen het toeviuchtsüord voor de tallooze indirecte slachtoffers van den oorlog. Begonnen met den ongekend groo- ten stroom van Belgen, zijn hier na dien tijd steeds vluchtelingen en uitgewekenen van allerlei nationaliteit gehuisvest geweest en, zelfs personen van wien de nationaliteit niet is vast te stellen, hebben hier vei toefd .of vertoeven hier nog. Gisterenavond ,Ls het aantal hier ver toevende personen uit oorlogvoerende landen weder met ruim 100 vermeerderd en wel met 110 vrouwen en kinderen en enkele mannen niet 200 zooals verwacht, werden allen van Fransche nationaliteit, die thans in België vertoef den. Zij verlieten gisterenmorgen te ne gen uur Brussel en werden te Roosen daal begroet door den Fransrhen consul alhier. Dank zij de groote medewerking van de hoeren van liet Belgisch inlichtings bureau, was zorg gedragen voor adres sen van hotels en particuliere wonin gen, waar plaals was voor de uitgeweke nen, die eindelijk verlof hadden gekregen België te verlaten. Zij kwamen half zes hier aan en even zes uur zaten allen in een extra-tram, voorzien vap gen biljet inel liet adres waar zij een tijdelijk onderkomen zouden vinden. Wij spraken enkele dezer reizigers, maar zij waren te vermoeid om thans inlich tingen te geven. Van het wegvoeren van Belgische burgers hadden zij wel.gehoord, maar niet veel gezien, trouwens dit- is ook te Brussel nog niet geschied. Allen waren verheugd België te hebben kunnen verlaten, waar het leven zoo duur is en vele zaken geheel niet te verkrijgen zijn, maar dat zij voorloopig niet naar Engeland kunnen doorreizen, door liet stilliggen van den „Zeeland"-diensl viel hen zeer tegen. Onder de ditmaal zeer talrijke kleine kinderen lie vonden zich enkele weezen, die liegeleid werden door R.-K. zusters. Sinds hel stilliggen der mailbooten heerscht hier aan het station en aan de pontons in de haven groote stilt;' op uren dat cr anders leven en bedrijvigheid is en de aan de kolenkadc liggende mail boot „Prins Hendrik" met haar dichtge- dekte schoorsteenon verhoogt het gevoelt an dreigende moedeloosheid bij de vraag wanneer hier weder verandering ten goede in zal komen. En alle, hoop is geves tigd op de regeering; dat liet haar moge gelukken met de Duitschers de onderhan delingen zoo te voeren, dat de „Koningin Regentes" vrij worde gegeven, Maar wat de gemoederen nog meer bezig houdt dan het vasthouden van de mailboot, is het nog steeds niet terug- koeren van de drie leden der beman ning van genoemde boot, die verleden week Woensdag, toen de andere Brugge (mochten verlaten, aan liet station wer den achtergehouden om nog te worden verhoord en van wie men sindsdien niets meer heeft gehoord. Het staat vrij vast, dat de ondervragin gen zullen hebben betroffen het weg raken van zakken van een der koeriers. Maai' of de gevolgen kunnen zijn, dat de drie Nederlanders worden geacht, daar bij betrokken te zijn geweest en in hoe ver er aanleiding kan zijn hen gevangen te boliden, is natuurlijk niet uit te maken. Maar inUisschen zitten de familiebetrek kingen in groote angst en de spanning wordt lederen dag grooter. Wellicht dat ook hierin de regeering opheldering zal kunnen krijgen; het ware te hopen. 4— Do politie alhier is op het spoor gekomen van een uitgebreiden spionltia- gedienst, en zijn in verband daarmede reeds meerdere Belgen, waaronder 2 dames gearresteerd. Bij huiszoeking bij een der aangehoudenen moeten compro mitterende stukken gevonden en in beslag genomen zijn. Hansweerd. Van de werf „Zeeland" alhier zou hedenmiddag worden te wa ter gelaten het Noorsehe s.s. Falkaas. Voor de laatste maal zal van bovenge noemde werf een schip: dwars' te water gelaten worden, daar o.a. twee beton- laaigshellingen zijn ontworpen, waarvan er reeds een van 90 M. lang geheel klaar1 is. Nieuwdorp. Be beer I. J. Urever, brig - majoor te Heinkenszand mocht: zijn 50-ja- rig jubileum vieren. Van de zijde zijner mede-veldwachters uit zijn brigade, werd den humanen chef een verstelbare leu ningstoel aangeboden, die door den ju bilaris met blijdschap in ontvangst werd genomen. Ook anderen lieten hun toe genegenheid blijken, waardoor deze dag den jubilaris tot een blijden herdenkings dag werd gemaakt, waarop hij met ge noegen op de halve eeuw politiedienst mocht terugzien. De heer 1'. v, d. Plasse, alhier, werd tot jachtopziener te Kortgene aan gesteld, op de jachtgraiden van den heer Tak. Binnenkort kan zijn aanstelling tot onbezoldigd rijksveldwachter worden tegemoet gezien. 's Gravenpolder. Gaarne verwijzen we naar de advertentie van de Jangel. Ver. op G. G. alhier, waarin een spreekbeurt van ds. Lummel wordt aangekondigd, en wekken we op de bedoelde bijeenkomst bij te wonen. Heinkenszand. Den majoor der rijks- veldwacht 1. J. Drever, alhier, is bij ge legenheid van zijn gouden jubileum, be nevens vele andere blijken van belangstel ling, ook door de brigade, waarover hij commandant is, een prachtige leuning stoel aangeboden. ColijnsplaaL De jaarvergadering van „Het Groene Kruis" weid gisteren alhier gehouden in het lokaal van dhr. D. er- burg. De afdeeling telt 357 leden, die rüel allen tegenwoordig waren. In het afgeloopen jaar werd voor 130 gevallen van de verplegingsartikelen gebruik ge- gaakt. De ontvangsten bedroegen f397.92 en de uitgaven f 343.041/2, goed slot al- zoo 1' 54.87i/2. In kas momenteel I 131.6.29fg. De hceren Petappel en Janse werden als bestuursleden herkozen. Heft bodeloon werd van f 7.50 op f 10 gebracht. Aan het Bestuur werd machtiging verleend om een lokaal en een persoon op tie zoeken voor verpleging van zuigelingen. Grijpskerke. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer L. Bosselaar als gemeente-secretaris, en aan den heer A. Hendriks© als hoofd der openbare school dezer gemeente, beiden met ingang van 1 Januari 1917. Domburg. De vorige week werd al hier door den lieer Elout, terwijl hij j;e_ zig was met jagen, in het Duinvlieischel bosch, een otter geschoten. Thans wer den ongeveer op de zélfde plaats door (■en jachtopziener Lous eveneens <u-©e jonge otters geschoten. Gisternacht werd door den Briga dier der Rijfcsveldwucht en den jachtop ziener P. Louwerse, beiden tc Oostku pi'lc, een persoon uit Aagtekorke aan gehouden, bezig zijnde met in het jacht veld te Oost kap elk', met kunstlicht wild te bernachtigcn. Geweer en lantaarn \vcr- ucn daarbij in beslag genomen. Scherpenisse. Gisteren vergaderde on der voorzitterschap van den burgcinees- ter de gemeenteraad. Tegenwoordig alle i leden en de secretaris. De notulen der loiige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Overlegging eu voorlezing geschiedt van de ingeko men stukken, missives van Ged. Staten betreffende goedkeuring van raadsbeslui ten, enz. Alle voor notificatie aangeno men, evenals een schrijven van de oni- nibusondernemirig TholenSi. Maartens dijk betreffende verhooging tarief en een schrijven van den onderwijzer J. P. Oei© houdende dankbetuiging voor den hem toegekenden duurtetoeslag en voor zijn benoeming bij het hcrhalingsondorivijs. Uit een ingekomen schrijven van (kal. Staten blijkt, dat de rekening over 1915 dooi' dit college definitief is vastgesteld' in ontvang op f 14519.63, in uitgaaf op I 13904.671 -j., mei een goed slót van f614.95 U. Een verzoek van bet comité inzake bevordering geneeskundig onderzoek voor liet huwelijk om verspreiding van bro chures wordt voor kennisgeving aange nomen. Met algemeene stemmen wordt vastge steld een regeling ex art. 114bis der Ge meentewet. voor zooveel betreft de ont vangsten en uitgaven welke voortvloeien uil de uitvoering der Distributievvet 1916'. Besloten wordt in huur af te staan aan orn. van der Werf Jz. een perceeltje gemeentegrond voor f 1,50 per jaar. Tot lid van het burgerlijk armbestuur wordt herbenoemd dhr. D. A. Ilartog. Op een verzoek der afdeeling Tholen van den Ned. Bond van Onderwijzers om salarisverhooging wordt afwijzend be schikt. Aan alle gemeente ambtenaren (uitge zonderd burgemeester, geneesheer en keur meester) wordt een duurtetoeslag toege kend van jaarwedden tot en met f500 10 pel.,van jaarwedden boveil de f500 5 pet., zulks over bet tijdvak I Oct. 1916—1 Oct. 1917. Mot algemeene stemmen wordt beslaten de. Lenteput in onderhoud en in eigen dom voor de gemeente over te nomen van het waterschap, mits dit aan de ge meente een vergoeding van f250 iu eens uitkeert. Terneuzen. Hedenmorgen werd de heer Inspecteur van politie in de vergadering van Burg. en Weth. gelukgewenscht niet zijn jubileum op 21 Nov. De voorz. sprak eenige waardeerende woorden en over handigde hem -namens liet Biestuur van don Alg. Nederl. Politiebond liet gouden kruis voor 30-jarigen trouwen dienst. Burg. en Weth. vereerden hem met een vulpenhouder met goud als blijk van waar deering voor den verrichten arbeid. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koudekerk a d Rijn (vac. Los) J. Lauwerse te Diemen. Aangenomen naar Marssuiu door Uolenbrander te Zeddam. Bedankt voor Giootega.st door J. H. Israel, cand. te Visvliet. Tot ouderling te Axel is herkozen de heer F. Dieleman en gekozen de heer, W. Vercouteren, in plaats van den heer A. van 't Hoff, die niet meer in aanmer king wenschte te komen. Tot diakenen zijn gekozen de heerer» D. Dekker en J. van ('adzand, in plaats van de hoeren A. J. Hol en A de Fe^r ter, die niet meer in aanmerking wenscti- ten te komen. (M. C.) In de Herv. Kerk te Arum zal een godsdienstoefening in het Friesch wor den gehouden. Geref. Kerken. Beroepen te Marken W. M. den Hou- ting, cand. te Rotterdam; te Oldekerk M. Post te Geek. Dhr. Gepef. Kerk. Bedankt voor Arnhem door .1. de Bruin: te Broek op Langendijk. Kwadendamnie. Mej. P Remmers Waal^ onderwijzeres aan de R. K. Parochiale school alhier, heeft tegen 1 Januari ctn sing aangevraagd. Geslaagd te Rotterdam voor de acI© vrije en orde-oefeningen der gymnastiek

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2