Binnenland. Staten-Generaal. Reclames Overtollig urinezuur. Uit da Provincie. Kerknieuws. lft Duitsche onderzeeërs in de IJszee bevonden. De Zweedsche schoener „Lekaa" is deji 20sten in <le Noordzee door een lïuifcchpn. onderzeeër in brand gestoken. We kapitein en 7 man zijn geland. Het Spaansche stoomschip „Victor Chayarri" heeft de bemanning van het Noorse he stoomschip „Srrestad" (1488 tm), en de Rag else he stoomschepen „Bar bara"' (2444 ton) en „Midland" (2725 loriV te loonden aangebracht. Alle sche pen zijn gezonken. Be Engelse he stoomtrawler „Effort" (62 ton) is gezonken. De bemanning is) gered. Er verluidt, dat een nieuw groot Ooslenrijfcsrh offensief tegen Italië op til is. De Italianen in Epirns hebben de stad Ersteka en 36 plaatsen in het dis trict Delvinon bezet. Op de spoorlijn Grenoble—d'Oissons zijn twee passagierstreinen in botsing gekomen, waarbij 52 menschen werden gekwetst. Senator Humbert schrijft in het Pa- rijpe he Journal over de stemming in Span je, waai' hij door den koning en Romanc- nes ontvangen is. Humbert geeft toe, dat Sparye onvoorwaardelijk neutraal blijft, en raf waarschuwt er voor, het te ver ontrusten, want Spanje levert tegenwoor dig bijna, ,100.000 arbeiders voor de Fran- sche» munitie-fabrieken. De Oo sten rijksc h -11 ongaars ch e troe pen hebben Predeal, ten Z. van Kron- atadt, genomen. Er werden 600 gevan genen gemaakt. Te Trier werd een vrouw uit Allen- barh tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld', omdat zij krijgsgevangen Russen bij hun vlucht geholpen had. De Gaulois stelt voor, dat de na men der voor het vaderland gesneuvelden op .gteenen ©erelijsten in de kerken ge grift zullen worden. De Kölnische meent, dat 'tW Franse he regeering evenmin steö- nen verlieslijden zal toelaten als zij tot dusver gedrukte toeliet, Zondag is een man, die een mes en een flesch met zekere vloeistof bij zich, droeg, op die automobiel van presi dent Wilson gesprongen. De man, dig men voor waanzinnig houdt, werd van de auto getrokken en gevangen genomen. Men vermoedt, dat hij een aanslag wilde beproeven. De Duitsche vlieger-kapitein Böhlke heeft zijta. 37ste en 38ste vliegtuig neer geschoten. Be straat in Harnranmsfadt, waarin Ton Falkenhayn eenigen tijd zijn kwartier had, is in Falkenhayn-Gasse omgedoopt. De Roemeniërs hebben in Constanza 3 millioen lei koren, dat zij moesten ach terlaten, onbruikbaar gemaakt. De Bulgaren gaven te Silistria Bul- gaarsche postzegels uit, met opdruk „Si listria". .De Duitscliers hebben tot dusver negen „tanks" vernield. De krijgsgevan genen noemen als het groote nadeel van deze pantserauto's, dat zij bij het op rijden zulk een allergeweldigst lawaai maken, dat zij onmiddellijk het artillerie vuur tot zich trekken Dl'. Buil, de 60-jarige Engelsche tandarts van koning Albert, is te Brussel tot zes jaar dwangarbeid veroordeeld. Voor -$oover bekend, werd dr. Buil be schuldigd geld gegeven te hebben aan Britsche militaire vluchtelingen en Edith C'aveil geholpen te hebben. Naai- de „Times" uit Boekarest verneemt, is daar de verkoop van alco holische dranken in de koffiehuizen ver boden. r De 'broeder van den Duitschen kei- ze* is tot groot-admiraal van de Oosten- rijksch-Hongaarsche vloot benoemd. Hij was admiraal en commandant van het 20e Oostenrijkse he regiment infanterie. Uit Haparanda komt bericht, dat daar onderhandelingen zijn gevoerd tus- schen hooggeplaatste Duitsche en Rus sische heeren. Waar bet om ging, wordt natuurlijk geheim gehouden, maai' met groote beslistheid verzekert men, dat het voorbereidselen voor vredesonderhande lingen waren. Een bevestiging van die mededeeling heeft men niet kunnen ver krijgen, maar dat Duitschers en Russen werkelijk te Haparanda in een conferen tie zijn bijeengekomen, is onbetwistbaar. Duitsche bladen melden, dat een vlieger van de marine in de Dobroedzja onlangs met twee vette varkens, die Üe bevolking van een den Duitscbers goed gezinde stad hem als geschenk had ver eerd, een tocht door de lucht naai' de Duitsche linies heeft gemaakt. Bij de lan ding daar werd het watervliegtuig met zijn kostbare lading met gejuich ontvan- gep. In de kreits .Eckernförde heeft de landraad het schillen van aardappel en ver boden Gistermiddag is te Hoogezand her haaldelijk: uit het Noorden zw;aar kanon gebulder gehooid- Tijdelijk adspirant-electro- technisch-ambtenaar., „Het 'Christelijk Comité voor Indië" ves tigt er de aandacht op), dal bij den post-, telegraaf- en telefoondienst iu Neder- landsch-Indië eenige personenniet ouder dan 25 jaar, kunnen worden geplaatst als tijdelijk adspirant-electrotechnisch ambte naar. Daarvoor komen in de onder-staande Volgorde in aanmerking Nederlandsche onderdanen die geslaagd zijn in: le. het eindexamen van een middel bare technische school in Nederland of in Indië, waarbij electrotechniek ten stoom werktuigkunde verplichte examenvakken rijta; 2e. het examen van ieen middelbare technische School in het buitenland, waar bij electrotechniek en stoomwerktuigkun de verplichte examenvakken zijn; 3e. het eindexamen van de electrotech- nische school te Amsterdam of het theo retisch monteursexamen van het genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix" te Leiden; 4e. het eindexamen eener hoogere bur gerschool met 5-jarigen cursus. De aanvangsbezoldiging bedraagt f 150 per maand. Verdere inlichtingen en bijzonderheden omtrent uitzendingsvoorwaarden, vooruit zichten, enz. worden gaarne verstrekt door het Informatiebureau van voor noemd Comité, adres: den heer J. J. Kraan, Loosduinsche kade 80, den Haag. Een ernstig vliegongeluk. Men meldt uit Wintelre aan dei „Msb." Op de heide van Wintelre tusschen. Eindhoven en Oirschot heeft gisteren middag' omstreeks 4 uur bij de eerste opstijging een ernstig vliegongeluk plaats gehad. De aviateur-luitenant Van Oosten zou met luitenant Mantens yan het le regi ment veldartillerie, die als verkenner dienst doet, een vlieg-demonstrati© hou den. De opstijging had onder een spontaan gejuich van het publiek plaats. Alras bemerkte men, dat de motor evenmin als de schroef der machine goed werkte. Nauwelijks had men dan ook een hoogte van circa 100 Meter bereikt, of het vliegtuig mat de inzittenden stortte plotseling naar omlaag en kwam terecht in een eiken houtgewas. Het talrijke publick, dat aanwezig was men Vierde hier kei-mis,stroomde nu onder alarmgeschreeuw naar do plaats des onheils. Luitenant Mantens was licht gewond Luitenant Van Oosten daarentegen moest met vereende krachten onder het vlieg tuig vandaan worden gehaald. Hij was in gebukte houding gezeten met de han den tegen het hoofd. In bewusteloozen toestand weid hij per auto naar Eindhoven vervoerd. Zijn toestand moet zorgwekkend zijn. Bom uit een Zeppelin In verband met een bericht, dat in de pers de ronde doet, als zou het voorwerp, dat Zondagavond bij Gorcrun door een Zeppelin uitgeworpen werd, geen bom zijn, vernemen wij van deskundige zijde, dat men niet aan de mogelijkheid mag denken, dat het bewuste voorwerp een eenvoudige benzinebus was. Immers het is uitgesloten, dat een bus, welke ben zine of benzol bevat en die omlaag valt of geworpen wordt, tot ontploffing kan overgaan. De bus zou dan slechts vernield zijn, tei'wijl de benzine of benzol zich over den grond zou verspreiden. Waar in het onderhavige geval oen ontploffing is gehoord en bovendien een flink gat in den bodenr geslagen werd, is de veronderstelling volkomen gewet tigd, dat hier wel degelijk van een bom sprake is geweest. (Msb.) Tweede K a m' e r - V a c a t u r e Haarlemmermee r. Als R-.-K. candidaat voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Haarlemmer meer is, naar het N. v. d. D. meldt, in de plaats van den heer v. Wichen, die door Zuid-Holland naar de Eerste Ka mer wordt afgevaardigd, reeds aangewe zen de heer J. H. M. Balvers, lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland, te Hillegonr. Tweede Kamer. Ods voorbehoud. Mogen wij wantrouwen koesteren? De Muralt tegenover de bijzondere school. De kiesrechtkwestie. Nadat het ontwerp betreffende dep Volksraad voor Indië en andere wets ontwerpen van meer of minder belang zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd waren, kreeg de heer van der Voort, van Zijp gelegenheid de algemeene be schouwingen en dus zijn rede te ver volgen over de aan de orde zijnde zaken van hoog politiek belang. [Men weet, dat de houding van de» a.-r. partij zal worden bepaald door het al of niet verkrijgen van additioneele artikelen inzake het onderwijs. We dienen zekerheid te hebben, dat het grondwetsartikel uitgevoerd wordt. De heer van Zijp heeft dus weer op hetzelfde aambeeld gehamerd, en er op gewezen, dat niet alleen „de Standaard maar ook „De Rotterdammer" en prof. Struycken op additioneele artikelen heb ben aangedrongen. Verder wees hij er nog eens op, dat de strijd van de zijde der voorstanders van de openbare school nog niet is opgehou den. De strijd zal na deze pacificatie wel licht worden overgebracht naar de ge- I meenteraden'. De Bond van Vrij-LiberaDn. deelt de meening van den heer Tydeman. 't geen dus ook al strijd Beteekent. Do Liberale ITnie verwierp weliswaar de mo tie die tegen het wetsontwerp inging, doch er was een sterke minderheid. De. bevrediging werd wenschelijk. geacht, de financieele gelijkstelling werd aannemelijk geacht. Maar wat te denkon van de uit latingen van sommige leden, dat de jjit- werking van de organieke wetten zal ge schieden overeenkomstig de vrijzinnige gedachte. Wat houdt die vrijzinnige gedachte in? vragen wij met dezen afgevaardigde ons af. Ileusch ,'t is geen koppigheid als we er op blijven aandringen, dat klare wijn geschonken wordt. Vooral als we stemmen beluisteren als Van de Muralt, die er geen doekjes om pleegt te winden, maar eerlijk en open hartig betuigt, dat hij de bijzondere school schadelijk acht voor de nationale een heid. Hij behoort tot hen, die noocle met de zaak mede gaan en wil waarborgen als het amendement-Van Raalte en vastlegging van de technische eischen in de Grondwet, zooals „De Tijd" voorstelde. Daardoor zou aan de bezwaren der oppositie wor den tegemoet gekomen. Wat het vertrou wen betreft, dat de partijen volgens den heer Lohman na de aanneming van het artikel in elkaar moeten hebben, zóó» veel politiek besef verklaarde hij wel to hebben om te weten, dat politiek geen dankbaarheid kent. Ook daarom moet z i het amendement-Van Raalte worden aan genomen. Wat zou rechts nu mogen verwachten, van een linksch ministerie met mannen als de Muralt? Ons dunkt, niet veel. Waarom we dan ook de poging tot, verkrijging van additioneele artikelen niet ongerechtvaardigd, zelfs niet onbillijk achten. De hoer Loeff (r.-k.) scheen meer ver trouwen te hebben in de politiek der link- sche heeren, toch wil ook hij van geen toegeven weten, als niet eënige* waar borg is verkregen, welke de werkelijke» uitvoering van artikel 192 verzekert. Door allerlei uitlatingen van linksehe heeren is er onrast gewekt aan onze zijde. Indien de eon na den ander zich los .maakt van de ontwerpen der bevredigings- commissiön, indien men met een zekeren nadruk hoort verzekeren, dat het op de uitvoering van het grondwetsartikel aan komt; als men leest, 'dat de openbare school Iraar bevoorrechte positie zal be houden; als door een lid der Kamer wordt verzekerd, dat do Grondwet maar een woord is en door een ander, dat de wettelijke uitvoering alleen om de kosten nog gerumen tijd op zich zal laten wach ten dan is er werkelijk reden om ongerust te worden. Ook de heer Loeff verklaarde, dat er roden tot ongerustheid gegeven was, juist Over de wettelijke uit werking, terwijl die, naar hij zoo terecht •zegde, hot zwaarste wegen moet Van de rede van De Muralt hebben we reeds een en ander gezegd. We weten voortaan wat we aan hem hebben. De heer Van Leeuwen (s.-d.) hield een uitvoerig betoog over het principieel© ver schil, dat in de Kamer bestaat over het Vrouwenkiesrecht, en trachtte aan te too- nen, dat het yrouwenkiesrecht niet in strijd is met het Christelijk beginsel. Doch dat had de heer Van Zijp wel anders gezegd. De a.-r. afgevaardigde heeft met na druk herhaald wat eisch van ons begin sel is. We hebben met Groen geen bezwaar om enkele honderdduizenden kiezers meer tot de stembus toe te laten, maar heb ben bezwaar tegen het beginsel op- grondt waarvan dit gedaan wordt. In het voorstel zien wij dus ook niets anders dan een voortgaan op den weg van het individua listisch kiesrecht, waarop men eenmaal den voet hoeft gezet. Be grenzpn werden, aan de overzijde steeds met de meeste willekeur gesteld. Dhr. Van der Voort van Zijp zette nog kortelings zijn bezwaar tegen het beginsel, dat aan het ontwerp ten grondslag ligt, uiteen. Men geeft het kiesrecht niet op grond van de bevoegdheid des kiezers, maar het kiesrecht vloeit voort uit den plicht yan alle kringen uit het volk om hun belangen hij de overheid te verte genwoordigen. Wat het vrouwenkiesrecht betreft, is hij tegen algemeen vrouwenkiesrecht, maar moet het gegeven, worden dan moet het worden gegeven aan de gehuwde vrouw, de eenige, die in den volsten zin des woords de taak, haar door God op gelegd, vervult. Spr. verklaarde zich tegen stemplicht wij erkennen het recht der overheid; dwang te oefenen voor de richtige vervul ling van haar taak, b.v. het opLeggen van belastingen en krijgsdienst, maar niet wanneer zij het wenschelijk acht voor het algemeen belang. Wat de kansen van het huismanskies- recht aangaat, terecht, werd opgemerkt, dat die slecht staan. Wat theoretische liefde voor het huis- manskiesrecht. of organische kiesrecht be treft. deed de heer Loeff voor den anti revolutionairen woordvoerder schier niet onder. Evenwel, zoo was de redeneeringi van den katholieken afgevaardigde, men staat niet meer ,voor een onbeschreven blad, nren wordt door een verleden van honderd 'jaar sterk bepaald. Ware het anders, stond men voor een verse he re geling yan den grond af, ja, dan zou hjj onder geen voorwaarde zelfs voor het individualistische kiesrecht te vinden zijn. Dus nu wei?! Urinezuur, weinig bekend in de dagen van eenvoudige, natuurlijke leefwijze in de buitenlucht, is een verg'ft. binnen het menschelijk lichaam gevormd door over werking, het gebruik van vleesch, zorgen, Iaat naar bed gaan en gebrek aan rust Als gij u gedrukt en moedeloos gevoelt,, zwak, zenuwachtig en vermoeid, gij last hebt van hoofdpijn en aanvallen van dui zeligheid, is het waarschijnlijk, dat zich te veel urinezuur in liet gestel ophoopt. De nieren dienen at het .overtollige urine zuur uit het bloed te filtreeren. Rugpijn en abnormale, waterloozing zijn het eerste protest van zwakke nieren, en hij verzwakte nieren heeft uriaezuur spoedig de overhand. Dan bestaat gevaar voor niergrais, rlieumatiek, spit-, ischias, waterzucht of verharding dei; aderen. Foster's Rugpijn Nieren Dillen verstel', de nieren en helpen deze om de vergifti- zware voeding, ar meer frissch© lucht, lichaamsoefening en slaap werkt het ge» neesmiddel spoediger. Vrij drinken van water is ook behulpzaam. Foster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren helpen deze om die vergifti ge afvalstoffen behoorlijk uit het lichaam to verwijderen. Dit geneesmiddel regelt <lo urine-organen en is van groote waarde hij niergrais, -steen, waterzucht, rlieuma tiek. rugpijn ..spit. en alle urinezuurkwa- len. Wacht u voor namaak otider gelijk luidende namen. De echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen dragen de handteeka- ning van James Foster op de verpakking en zijn te Goes verkrijgb. bij1 de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh do Roos, Vlasmarkt „K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel it f 1.75 p. doos of f 10. p. zes doozen. J. H. O DomL.nicius. t Zooeven bereikte ons de tijding van het plotselinge overlijden, tengevolge van gasvergiftiging, van den heer J. H. O. Dominions, burgemeester en secretaris der gemeente Kruiningen, en voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van Land bouw en veeteelt in Zeeland (Z. L M.). De heer Dominicus is ook eenige jaren secretaris der gemeente Schore geweest. Vooral in landbouwkringen zal de tij ding van zijn dood met leedwezen verno men worden. De heer D. was, behalve hoofdbestuurslid der Z. L AI bestuurslid van het Ned. Landbouw Comité, afgevaar digde naar het Centraal Bureau uit hel N. L. Comité en bestuurslid van de Ko ninklijke Neder!Landbouwvereeniging. Middelburg. De herdenking van hef 50- jarig bestaan van het Gasthuis alhier werd gisterenmiddag o.a. bijgewoond dooi den Commissaris der Koningin en den burgemeester van Aliddelburg, verschil lende andere autoriteiten, heeren dokto ren, waaronder ook van buiten Middel burg. r; 1 Het woord werd gevoerd door den voor zitter van het bestuur der Godshuizen, den heer Herman Snijders, die op het belang van het jubileum wees, door den. heer dr. D. Schoute, die in een zeer fraaie rede een historisch overzicht gaf over het wel en wee van het gasthuis van 18161916 en daarbij het groote verschil schetste tusschen het gesticht in de Langodelft en het tegenwoordige. Verder wees de Commissaris der Ko ningin, mr. H. J. Dijckmeester, op de groote belangstelling, die het gesticht bij personen uit alle lagen der maatschappij trekt. De burgemeester, de heer P. Bu llion Tak, bracht flank aan regenten en regentessen voor de wijze waarop zij steeds belangloos de zorgen voor het gast huis op zich nemen en uitvoeren. Namens 160 oud-patiënten bood de heer mr. J. A. Fokker het bestuur een fauteuil, met zes stoelen en tafelkleed voor de regentenkamer aan als blijk van waar deering van het werken van het gasthuis. De hoer dr. B. Reilingh bood namens de afdeeling Walcheren van de Maat schappij tot bevordering der geneeskunde een zilveren inktstel aan. Ten slotte huldigde de heer Snijders nog den heer W. A. Entink, die nu reeds 57 jaar in het gasthuis werkzaam is en overhandigde hem een enveloppe met in houd. Na afloop werd de thee gepresenteerd in een keurig versierde zaai, terwijl ook gelegenheid gegeven weid om het gesticht te zien. Gisterenavond werd het jubileum in meer besloten kring gevierd. Hedenmorgen had een aanrijding plaats tusschen een automobiel, die van do richting Kortedelft door de St. Pieter- s.traat reed en een wiel rijdenden slagers knecht, die uit de Gistpoort kwam. Heit! rijwiel werd vrij ernstig beschadigd, doch, do befijder werd niet verwond. De auto mobilist, die geen signaal gegeven had, verklaarde zich bereid de schade, toege bracht aan het rijwiel, te vergoeden. Goes. Gelijk' we gisteren meldden is in besloten r«aadsvergadering het voor stel vain B. en jW-, lot aankoop vanj gasbuizen voor Kloetinge, zulks in ver band met den steeds stijgenden, ijzerprijp besproken. De heer S. H. Bonthuis', directeur der gem. gasfabriek, verstrekte daarbij de noodige technische voorlichting. Na heropening 'der openbare? zitting deelt de voorzitter mede, dat B. en W. hu;n voorstel tot aankoop van gasbuizen voor de gein. Kloetinge intrekken. l)e vergadering wordt, waar niemand meer het woord verlangt, daarop ge- sloten. Heden vergaderde alhier onder voor zitterschap van den heer Mulder uit Zierikzee het Provinciaal Comité van anti revolutionaire kiesvercenigingen in Zee land. Uit alle districten onzer provincie waren afgevaardigden van Centrale en plaatselijke kiesvereenigingen tegenwoor dig. De heer Mulder opende met gebed en een toespraak, waarin hij wees op de zegeningen der afgeloopen campagne voor de Prov. Staten in den buide en met name in onze provincie, ton gevolge waarvan de Eerste Kamer rechtsch bleef en Zeeland weer rechtsch werd. Daarna werden do notulen door den secretaris den heer J. F. Heemskerk, van Middel burg, gelezen en goedgekeurd. Na huis houdelijke besprekingen werden de con cept. Statuten en het concept Program van Beginselen besproken. Het laatste uur der samenkomst was gewijd aan de actie voor 1917. Er hadden geanimeerde besprekingen plaats. In de plaats van den heer tl. ,J. E. Gerlach van Sint Joosland. die als lid van het modoramen bedankt had, werd-de heer L. J. van Voorthuijsen, burgemeester van Domburg, gekozen. De heer ds. üe Jager ging voor in dankzegging. Vlis8ingen. In het Ille district Zal een vacature voor' lid van don gemeenteraad ontstaan daar dó hear H. Duijm> een dor vm-ischteo voor het lidmaatschap omschreven in art. 19 der Gemeen tewet, verloren heeft. Kapelle. De Chr Zangveraeniglng „do Lofstem" alhier gal gisteravond haar 6e uitvoering in de Ger. Kerk. Er was: een groot publiek opgekomen om van den zang te genieten. Ds. B. A. Knoppers opende op ge bruikelijke wijze, sprak vervolgens over liet zingen v,an den, Christen en het zin gen van de wereld. Spr. beluisterd© to nen in het lied der wereld die spraken van staart en leed. Maar de Christen, die weet te zingen van Gods verbor gen omgang en eenmaal zal hij nog schooner zingen en liooren zingen in den hemel der heerlijkheid, wanneer alle @e- zaligdcn zullen aanheffen het lied van MozoS en ook hot lied van het Lata1. Het met zorg opgestelde pogramma bevatte 16 nummer». Indruk wekkend was' het „Heer, ai. mij uwe wegen" en oanig schoon 'klonk langs' .het koepelgewelf „Op hot meer". Directeur de heer J. Pottjewijd en dhr. Vos gaven ,in de Pauze drie num mer» ten .gehoore, die getuigden vuil dege studie. Prachtig en schoon werd het wandellied gezongen, vooral het koor kwam treffend uit. In no. 11 wa» 'de alt wel wat sterk >cn in no. 12 zakte men een weinig. Maar toch over liet geheel genomen mag de Chr. Zangver. niet trots pp haar '6o uitvoering terugzien! We hoprn dat „de Lofstem" en haar wakkere directeur ons nog menigen keer op een uitvoering vergasten. Ds. R. A. Knoppers sprak liet Slotwoord. Dr. J. D. Schmidt was uitgenood igd doch had aan de uit- noodiging geen gevolg kunnen geven. lerseke. Door boeren pachters van oesterperceel en is bericht ontvangen van den minister van financiën, dat zij, die geen lid zijn der Coöperatie, geen aanspraak ztdlen kuanien maklon óp eenige vermindering van pacht, m. a, w. zij zullen de volle pacht, hebben 'te be talen. Terneuzen. De „Stct." no. 249 bevat de acte van de N. V. Motorboot „Hien- riëtte", aLhier. Hontenis8e. Benoemd tot ontvanger der directe belastingeri, enz. alhier, F. Grri- danus te Aardenburg. Schoondijke. Met 1 Jan. 1917 is deze gemeente afgescheiden van het ontvang kantoor der directe belastingen enz., te Bres kens en gevoegd bij het kantoor -te Oostburg. Hulst. Ben 19-jarig jongeling, die Zondag had deelgenomen aan do zoo genaamde Mannekens-kermis, vluchtte de straat op, omdat in cén herberg, waarin hij zich bevond, een vechtpartij ontstond, Waarbij hij ecliter zelf niet betrokken was'. Buiten gekomen viel hij na enkele minuten gaans plotseling neer en toen men hem in een herberg had binnenge dragen, kon de ingeroepen geneeskundige hulp slechts tien dood constateereu. Hart verlamming was oorzaak van eten dood. („Zei.") Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hasselt, S. v. Dorp te Bodegraven; te Hoogeloon, J. A. Ver hoog, cand. te Leiden. Aangenomen naar Eethen en Drongelen, door F. van Asch je Oud-Vossemeer. Bedankt voor Polsbroek, door B. v. d. Wal te Hoevelaken; voor Blauwkapel, door J. A. v. Boven te Ede. Dis. Chr. Ilunningher, predikant hij de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam hoopt 29 November a.s. zijn zilveren ambtsjubileum te herdenken. Ds. Hun- ningher, die in 1864 geboren is, aanvaard- da het ambt te Haarlo; in 1895 vertrek hij vandaar naar Vlissingen, van welkt- gemeente hij in 1904 afscheid nam. 11 Sept. 1904 werd hij te Amsterdam in het dienstwerk ingeleid, terwijl hij 14 .Sept. d.a.v. in de hoofdstad zijn© intrede deed.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2