Binnenland. Zending. Staten-Generaal. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. De Kölnische Zeitu'jig verneemt dat de koning van Spanje ziub in gezelschap van den minister-president naar San Se- bastiaan heeft begeven, waar ook de Spaansche "gezanten in Frankrijk, Rus land en Italië alsmede eenige andere di plomaten zijn aangekomen. Re Spaansche bladen hechten groot gewicht aan deze samenkomst. Het Weensche correspondentiebu- reau zendt een tegenspraak van het Ita- liaansche bericht over den vliegeraanval van Wen 16en op Rovigno en Punta Sal- vore'. Door de geworpen bommen is niet de minste schade aangericht en geen Ü.-H. vliegtuig is getroffen. De Matin beeldt een nog onuitge geven postzegel van de voorloopige re geering te Saloniki af. Hij draagt de beel tenis van Yenizelos. ...Hellas" staat er boven. De bekende Parijsche zwendelaar Ro- i bette, die in 1912 tot 3 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld, doch zich dooi de vlucht aan die straf wist te onttrek ken, is nu te Rouaan gevat. Hij deed onder een aangenomen naam in hel leger dienst als autobestuurder. Het verlies van den handelsonder zeeër „Bremen" werd, volgens Reuter, toegegeven door een voorname Duitsche diplomatieke persoonlijkheid te Washing ton, die met de route van het vaartuig bekend was. Uit Athene wordt gemeld, dat Griek- gche Soldaten Fransehe matrozen in be scherming hebben moeten nemen tegen ren aantal betoogers. Een ander telegram uit Athene bericht, dat nog 2000 ma trozen geland zullen worden, daar ad miraal Fournet op de straat door be toogers is uitgefloten. 'De lokalen der Hoogeschool te Gent zijn thans geruimd en schoongemaakt. Mem begint reeds aanvang te nemerl met het regelen der cursussen, en reeds hebben vergaderingen van den Academischen Raad en de Faculteiten plaats gehad. Be richt aan hen. die beweren, dat de Hoo geschool niet opengaat Schel deman in de „Gazet van Brussel" is f/egen het vieren van de opening. Goed! Er zal geen dansmuziek of geen kermis feest plaats hebben. Maar daarom moet er ook op kleingeestige wijze niet tegen gewerkt worden om het kunstfeest, dat in dgn Grooten Schouwburg zal plaats hebben, te doen mislukken. Wie van éen ander meening is, steke zijn vinger op. (Onze Hoogeschool.) Tweede Kamer. Troelstra en zijn vrees voor de vrouw. Een ander eischt ook de eer voor zich op. Troelstra had nog meer noten op zijn verheven zang. Interrupties beschouwde hij als uitin gen van flauwe zucht tot polemiek; hij zou de groote lijnen liever in 'toog hou den. Hij kwam nu tot de theoretische be schouwingen over het algemeen kiesrecht, en vond gelegenheid om ook uitvoerig zijn denkbeelden over het kiesrecht voor de vrouw uiteen te zetten. We hebben reeds gisteren opgemerkt, dat de roode leider op het punt van het algemeen kiesrecht alle eer voor zijn partij opeischt. Edoch, ieder weet, dat de gedachte van het algemeen kiesrecht van de zijde van «#mmige vrijzinnigen reeds werd gepro pageerd, toen de luiermand voor de S. A. P. nog niet klaar was. The geschiedenis heeft de heer De Mees ter (u.-l.) eens even opgehaald, van zijn kant ook weer wat overdrijvend door te doen alsof sommige vrijzinnigen „de" vrijzinnigen zijn. Als er dan toch een eer wordt gesteld in het bevorderen van helt algemeen kiesrecht, dan moet geconsta teerd worden, dat „de" vrijzinnigen er heeï weinig voor gedaan hebben, behal/ve in de laatste jaren. (De heer De Meester achtte den tijd voor behandeling van de kiesrecht- en onderwijsquaestie uitermate geschikt. Hij maakte enkele retouches op de rede van den heer Troelstra, wat diens histo risch overzicht betrof. Hij wees o.a. op het bestaan van het vrijzinnig comité met mannen als Pekelharing, Veegens, Heino ken en anderen, die den strijd voor alge meen kies- en stemrecht hebben aange boden. Met "kracht kwam hij op tegen de uit lating van den heer Van Idsinga, dat algemeen kiesrecht een hoon is voor het koninklijk gezag, omdat z.i. het over- groote deel van onze bevolking nog zeer gehecht is aan den bestaanden regeerings- vorm. Uit Troelstra's betoog nog dit: Hij bleek van oordeel, dat. de kieze rossen zich met de politiek zoo druk niet zouden maken; het zouden niet alle propagandisten zijn volgens hem. Merkwaardiger nog was het, dat hij de kieaerossen vreest. Met nadruk heeft hij ile Regeering gezegd, dat het zeer inop portuun zou wezen den stemplicht in de Grondwet neer te leggen, juist met het oog op een mogelijk vrouwenkiesrecht. Wan t dan worden gesteld dat het vrouwenkiesrecht algemeen is terstond evenveel kiezeressen naar de stembus ge dreven als er kiezers zijn. Liever ziet hij dat volledige opkomen eventueel niet. Wat de onderwijskwestie betreft, nam hij het warm op voor het account. Maar van de additioneele artikelen moet hij niets hébben. De Meester heeft dus de historische schets dei- kiesrechtbeweging wat gunsti ger gemaakt voor de liberalen. Wanneer het aan hem stond zoo vertelde hij verder dan zon hij op ,dit oogenblik het. .vrouwenkiesrecht open eu 'klaar in de Grondwet schrijven. Hij zou het dan, in één moeite door, algemeen maken. Maar het regeoringsvoorstel sluit zich aan bij het concentratie-manifest. Daarom zal hij niets doen om het regeeringsvoorstel, dat slechts de beletselen voor vrouwen kiesrecht uit de Grondwet wegneemt, te hm endeeren. Tydeman (v.-l.) geloofde, dal de be langstelling van ons volk, onder de gege ven omstandigheden, niet bijster groot zal zijn. Toch wil hij voortgaan met den regeeringsarbeid Allereerst besprak hij het onderwijs artikel. Over de wijze, waarop art. 192 thans is geformuleerd, is hij niet tevreden. Over den inhoud zou hij niet spreken, alleen over de wijze waarop de herzie ning van dit artikel aan de orde is ge steld. Twee gronden zijn daarvoor aan gevoerd. Door de pacificatie meende de Regeering hare positie tegenover de rech terzijde te versterken. Tydeman kwam er tegen ppt dat de Regeering het verband tusschen het kiesrecht en liet. onderwijs artikel heeft aanvaard. Voorts protesteer de hij er tegen, 'dat de heer Troelstra heoi heeft verweten, dat hij alarm heeft geblazen voor de openbare school. De agitatie is niet door hem verwekt, maar door Troelstra en zijn vrienden. Diens rede heeft bij hem geen onbevredigendeii indruk gemaakt. Vandaag zou hij verder praten. Nieuwe Engelsche uitvoerrer- b ode. n. Reuter seint uit Londen: (Officieel.) Er zullen tot 31 December a.s. geen vergunningen meer worden verstrekt tot uitvoer naar Nederland, van aluin en alu- miniumsulphaat en tot nader order van calciumcaxbid, vleeseh, spek, schapen vellen en visch anders dan in blikken. Rieten naar België. Te Sas van Gent heerscht groote druk te niet den doorvoer van suikerbieten naar België. De uitvoer is toegestaan voor deze campagne onder voorbehoud, dat er van de door de Belgische fabrikanten gecontracteerde bieten 33.000.00!) K.G. ter verwerking in Nederland zullen blij ven voor voldoende suiker in ons land. Door de Nederlandsche boeren is tevens teruggevraagd 16.000.000 K.G. natte pulp. Deze pulp zal met toestemming dei Duit sche overheid uitgevoerd worden, zoo- dra er 75.000.000 K.G. bieten uit Ne derland naar België gebracht zijD. Msb. M u z iek i ns t r um enten- hand el ar en. In de Woensdag onder voorzitterschap van den heer H. F. van Baaren gehouden algemeene vergadering van den Ned. Bond van Muziekinstrumentenhandelaren in Ne derland en koloniën zijn statuten en huis houdelijk reglement vastgesteld. Ln het bestuur heeft ook zitting geno men de heer A. S. J. Dekker te Goes. Door Gedeputeerde Staten is met ingang van 1 Nov. a.s. aan den heer Mr. Dr. H. Labberton, eervol ontslag verleend als Hoofdcommies ter Provin ciale griffie Van Zeeland. Benoemd tot directeur van het past en telegraafkantoor te Breskens dhr. F. Scherpenhuijzen, thans in gelijke betrek king te Kerkdriel. Bij K. B. is benoemd hij het reserve- personeel der landmacht tot reserve twee de .luitenant bij het 3e reg. de vaandrig A. M. Jansen, van het korps. De te Amsterdam tot arts bevorderde heer J. A. Blok is 'bestemd tot reserve officier van gezondheid bij de landmacht. De Te luit. der artillerie, D. v. d.- Berg is benoemd tot werktuigkundige bij de Artillerie-inrichtingen te .Delft. Middelburg. Gisterenmiddag had in de Bakkerskamer een vergadering plaats van de vereeniging „Het Middelburgsch Mu ziekkorps", waarin tot bestuurslid werd herkozen de heer A. J. B. Lambertz. Vastgesteld werd de begrooting voor 1917 aanwijzend in ontvang en uitgaaf een .bedrag van f5746.05V2. Onder de ontvangsten komt als ver moedelijk goed slot over 1916 een post voor yan f 173.02 en verder subsidie ge meente f 2600, idem Bomme van den Broeckefonds f 763.03, legaat van wijlen den heer J. Tak f 240, contributie le den f 1000, aflossing op instrumenten f 20 en concert- en matinée-gelden f950. Van de uitgaven noemen wij de vol gende geraamde posten: salarissen f4590; opleidingscursus f 350 en diversen f 216.05V2. Gisteren werd bij de politie aangif te gedaan door vrouw B., wonende in de Schuitvlotstraat, dat in haar woning een sterke gas! uoht heerschte en dat gaspijpen waren afgesneden en ontvreemd, waarvan zij haar man. den bekenden P. B. ver dacht. Bij onderzoek bleek ook de munt gasmeter geledigd te zijn. Hedenmorgen weid B., die intasschen reeds verbal iscerd was, wegens dronken schap en beleediging van een agent, aan gehouden en naar het bureau overge bracht. terwijl de pijpen hg' een lood gieter in beslag werden genomen. De politie heeft M v. H. op hee- terdaad betrapt hij diefetal van suiker bieten op de Loskade en tegen hem ver baal opgemaakt. Goes. Voorstellen van B. en W. welke vanavond in den Gemeenteraad zullen worden behandeld B. en W. stellen voor aan den gepen- sionneeiden stoker van de gemeente-gas fabriek P. Harinck uit de fl'on.l-en der gasfabriek een toeslag te verleunen, van f59, overeenkomstig het advies der gas- comniissie, welke commissie dan telken jare met betrekking tot adcessants-aan- vrage een voorstel zal indienen. De fi- nanciëele-commissie heeft hier tegen geen bezwaar. Naai- aanleiding van het verzoek van de wol. J. Go vers-Knuist, om wederom voor één jaar onderhands te mogen pachten. 68 A. gemeentegrond aan Ben Oost-Havendijk merken 13. en W. op: Aangezien bedoelde gemeentegrond voor- loopig op geenerlei wijze voor de ge meente kan worden benut, stollen wij voor het verlangde stuk grond aan adres sant voor I jaar, met ingang vani 1 Januari 1917 onderhands te verpachten voor f35, welk Lied rag door verzoekster in vergelijking met de pachtsom van ilit jaar met f 15 werd verhoogd ten einde te voorkomen, dat ook anderen een bod zouden Idoen, en wel onder voorwaarde, dat 'ie 'huur ten allen tijde opgezegd kan worden; 'dat voor voldoende afhei- ning gezorgd wondtdat hot terrein slechts voor weide bestemd blijft; dat 'het. niet onderverhuurd mag worden; en dat allen, die door B. en jWi. ge rechtigd zijn- geworden, vrije doorgang verleend moet wonden. De financiëele commissie gaal me! een en ander acoooni. Naar aanleiding van hot verzoek van de af leeling Goes van den bond van Ned. Onderwijzers, om herziening der verordening uegelen-le de salarissen van het onderwijzend personeel bij het o. 1. onderwijsstellen B. en W. voor, tor- wijl het aanvangssalaris f 600 is en het maximum na 16 dienstjaren f925, het aanvangssalaris met f 100 te verhoogen en dus te bepalen op f700 en het maxi mum met f 275 dus tot f 1200, een en ander met dien verstande, dat het maxi mum bedrag zal worden bereikt met tien 2-jaarlijksche verhoogingen van f 50, dus na 20 dienstjaren. Zij, die daartoe aanlog bezitten en zich met ijver op de studie toeleggen, kunnen hun positie dan bovendien nog verbeteren door het be halen van actes. Bij de wijziging der verordening in September 1915 werden zeer gunstige bepalingen gemaakt, bctrelfende de ver- hoogingen der jaarwedden bij het he lmie n van hoofdact© en de aeten vernield in art. 2 onder 1, m, n en p 'der .Wet op het L. O. Met betrekking tot laatst bedoelde bepalingen wen se hen B. en W. geencrlei verhooging voor te stellen, ter wijl het hun gewenscht voorkomt het bedrag van 1'75 voor tegemoetkoming in de huishuur aan gehuwde mannelijke on derwijzers van 28 jaren en ouder te verhoogen of deze uitkeering te geven aan alle onderwijzers. Treedt de nieuwe regeling op 1 Januari 1917 in werking-, dan beleekent dit een meerdere uitgave van f 3950. Bij de sa menstelling van de begrooting is liier- mede rekening gehouden door verhooging van den H. 0. De financiëele commissie gaat in hoofd zaak mee met dit voorstel. Zij is hef eens, dat verhooging van d& jaarwedde voor hoofdact© en bij-acten niet noodig is, evenmin voelt ze voor verhooging en tegemoetkoming in huishuur of toe kenning aan alle- onderwijzers. Die com missie. moent echter, dat het niet noodig is aan een jongmensch. van 18 a 19 jaar, die ite practijk van zijn vak nog nog moet toeren, dadelijk f70!) te geven. Do commissie vindt, het bovendien ge wenscht, dat men schoolpersoneel krijgt roet dienstjaren. jZjj stelt daarom voor het beginsalaris op f 650 te stellen, welk bedrag door de BieviiedigingskxHnniissie genoemd is voor ©en gemeente als Goes. Een com pensatie daarvoor zou gevonden kunnen worden in het verhoogen van het eind- salaris na 22 dienstjaren. De commissie meent, dat liet salaris van het hoofd van scliool B (f 13001700) niet in verhouding- is tot dat van den eersten onderwijzer (f1500f1550). Ze geeft in overweging zijn salaris te stellen op f 1400f 1800 te verkrijgen na 18 dienst jaren. Een bekende straatfiguur, Jan Steutel is gisteren plotseling overleden. Hij was pas 52 jaar oud geworden. Hij was, niettegenstaande de beperktheid zijner geestvermogens, voor de Goeso- naren oen vriendelijke verschijning, en voor vele winkeliers een nauwgezet en ijverig factotum. Hij was altijd ruim voorzien van sigaren, waarvan hij Ben eerste fijnproever was. In ongeveer alle sigaren winkels was h ij dan ook' de .trou we bezoeker, en voor een fijne sigaar verrichtte hij alte mogelijke boodschap pen. Dit 1 reeft hij van zijn prille jeugd af gedaan. Menige winkelier, loor hom op die wijze gediend, is reeds lang overleden, en de nog levenden zullen zijn heugenis bewaren als van een goe den Jan, die ook "in het kleine waarover hij ruim veertig jaar is gezet .geweest, zeer getrouw is geweest, zeer vatbaar was voor een vriendelijk woord, door groot eu klein steeds met achting be jegend weid, en in den kleinen kring waar hij zijn laatste levensjaren sleet door Iretuiging van liefde en vriendschap, naar' de geringe gaven hem geschonken troost wist te spreiden onder de ouwe- tjes van liet gasthuis. Nog altijd sprak hij, als 'f pas gaf, over gestorvenen, van wie hij „zooveel gehouden had." Gisteren, bij een zijner „patroons", den heer li. werd hij in diens winkel ernstig ongesteld, wijl hij dreigde to vallen ving de heer B. hem in zijn, armen op. Br. ('oenen, die spoelig ter plaatse was, kon slechts den lood con gtetearen. Wemeldinge. Gisteren luid in de bui tenhaven alhier een aanvaring plaats tus schen den hoogaarts Te. 82, schipper A. Verschure, geladen met tegelA van Tér- neuzen naar Roosendaal en een sleep- hoot .van den West-Deutschen Lloyd, no. 4, waardoor eerstgenoemd vaartuig zoo danige lekkage bekwam, dat het. oin er ger te voorkomen op de slikken moest worden gezet. Scherpenisse. Wegens vertrek naar Bergen op Zoom heeft dhr. A. Westmaas alhier zijn ontslag ingediend als notaliele bij de Ned. Herv. Gemeente. Terneuzen. Donderdag had alhier een Raadsvergadering plaats, 'n Achttal leden Waren aanwezig. De notulen zijn na een kleine wijzi ging vastgesteld, waarna de ingekomen stukken wei-den medegedeeld. Hieronder bevonden zich een tweetal goedgekeurde kohieren en het proces-verbaal van kas opname. Punt 3 der agenda was de benoeming van een hoofdcontroleur-boekhouder. Er was Voor deze betrekking slechts één sol licitant overgebleven. Tot de benoeming overgegaan, is met algemeene stemmen benoemd dhr. L. W. Rijnberg. Het sa laris werd bepaald op f 100 per maand, ingaande met 23 October a.s. Daarop ging de vergadering over lot de benoeming van een controleur voor het Levensmiddelenbureau, uit een aanbe veling van 3 personen. Bij den uitslag der stemming bleek, dat dhr. J. F. de Cooker 6 en dhr. J. Buurman 4 stem men had, zoodat benoemd is dhr. De Cooker, die reeds ruim een jaar werk zaam is geweest aan het broodbureau. Het salaris van den controleur werd be paald op f 15 per week, ingaande met 23 October 1916. Op voorstel van B. en W. werd thans afwijzend beschikt op het adres der Werkl. Vereenigingen, waarbij deze hadden ver zocht een levensmiddelencommissie in te stellen. Goedgekeurd werd daarop het plan van uitleg van den Axelschenweg, bene vens het daarin te leggen hoofdriool. h. s. werd gunstig beschikt op de verzoeken van P. J. Visser voor aanslui ting op het gemeenteriool en het bouwen van een erker. Afwijzend is beschikt op het verzoek om een lokaal der H. B. School beschik baar te stellen voor een cursus in de Fransehe taal; doch besloten daarvoor een ander schoollokaal beschikbaar te stellen. Het verzoek van den heer Ungen om benoemd te worden tot vasten leeraar werd ingewilligd, en tot stemming over gegaan, is dhr. Ungen benoemd tot leeraar aan de H. B. School. Het verzoek van h.h. Ged. Staten om een wijziging aan te brengen in de ver ordening der oude r vv ij ze rs - jaar wedderege - ling vond geen algemeene instemming, zoodat besloten is bij genoemd collega te informeeren op welke,gronden hun ver zoek steunde. Bij de rondvraag bracht "dhr. Waalkes ter sprake het buitensporige snelle rij den met auto's en motorrijwielen in deze gemeente, en verzocht B. en W. dienaan gaande bepalingen in concept voor te stel len. De voorz. gaf toezegging, dat zulks binnen niet al te langen termijn zal ge schieden. Nog bracht dhr. Waalkes ter sprake, dat het goed bezien jammer is geweest, dat de voorstellen tot verbetering der volkshuisvesting waren verworpen. Hij zou daarom in overweging geven B. en W, te verzoeken een plan in te dienefll voor het bouwen van eenige woningen achter het kantongerechtsgebouw. De vergadering had hiertegen geen be zwaar, zoodat deze zaak opnieuw aan de orde komt. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Borculo, H. Cannegieter te Gouda, W. van Doorn te Bemiingbroek en P. v. d. landen te Nieuwerkerk op Ruiveland. Beroepen te Kampereeen, A. Prins te Doornspijk; te Wierden, A. H. J. G. v. Voorthuizen te Zegveld; te Ooster- land op Wieringen, G. Brinkerink. cand. te Bovenkarspelte Oldehove E. A. Snijdelaar te Peperga. N. cn St Joosland. De uitslag dei- op 18 Oct. j.l. gehouden stemming voor 3 leden van het kiescollege is, dat zijn herkozen 'P. Kodde en F. P. Polderdijk. In de vacature Jac. Poppe. die zich niet meer herkiesbaar stelde, zal nog moeten worden voorzien door een herstemming tusschen P. de Visser en H Meliefste. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Den Helder, G. Molenaar, cand. aldaar. Benoemd tot tijdelijk leeraar in het Duitsch aan de Gem. Handelsavondschool te Dordrecht, de heer L. J. de Jongh, leeraar aan de Chr. H B. S. aldaar. I (Cslaagd te sGravenhage voor de acte wiskunde I. o. de heer 8. D. Verhage te Vlissingen. Bij de overdracht van het Recto raal aan de Vrije Universiteit door Prof. Bouman aan Prof. Dr. P. A. E. Sillevis Smitt, hedenmiddag in het gebouw v. d. Werkendenstand te Amsterdam, hield eerstgenoemde een rede over: „Psychi sche alctiviteit". Zondag 22 October. HED. HERV. KflRX. Op Zuid- en Noord-Bevel and Baarland, vm. eu nm. ds. Meloen Biezelinge, 9.30 u. ds. Boer. Borssele, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Fejjfces. Cortgene, vm. en nm. ds. Lijsen. Driewegen, 9 u. leeskerk. Ellewoutsdijk, 9.30 u. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, vm. en nm. dhr. Lensvelt Heinkenszand, vm. ds. Warners, 's H. Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche, vm. bed. H. A. 's Heer Arendskerke, vm. ds. Moerman van Cats, nm. ds. de Voogd, 's Heerenhoek, 9 u. ds. Buinink, bed. 11. A. 's Heer "Hendiikskiudei'cn, vm. en nm. ds. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke vm. en nm. ds. r. Essen. bed. H. A. en dankz. lerseke, 9,30 u. ds, Homburg, 2 u. ds. Boer. bed. H. Av. Kamperland, vm. en nm ds. Koenekoop. Kapelle. vm. en nm. dr. Schmidt. Kats, nm. ds. Moerman. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andteae. Kloetinge, vm. ds. Meloen. Krahbendijke, 9 u. ds. Muller, roorber. H. Av., 2 u. ds. Steinz. Kruiningen, v.m. en nm. ds. Wtftempe. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. 'Buinink. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. (te. Kloek. Ovezande, 2 u. ds. Warners. Rilland-Bath, 9.30 en 2 u. ds. Visser, Schore, vm. en nm. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Japclien, nui. afscheid. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wolfaartsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. Biggekerke, vm. ds. Tjebbes, nm geen dienst. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Koldewijn, vm. voorber. H. A., nm. li. Cat. Z. 31. Gapinge, Grijpskerke, 9.30 en 2 u. ds. van Selms, béd. H. Av. en dankz. Kleverskerke, vm. en nm. ds. Senunelink. Koudekerke, 9.30 u. ds. v. Empel, bed. H. Av., 2 u. ds. v. Empel, dankz. Meliskerke, vm. en nm. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. OostkapelJe, vm. en nm. ds. Krgkamp, Ritthem, '2 u. ds. Jonker. Serooskerke (W.), vm. en nm. ds. Muller. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. bed. ,H. Av. en dankz. 0.- en W.-Souburg, 9.30 u. ds. Teraeden, 2 ju. ds. Vermeer. Vrouwepolder, 2 u. ds. Kroese. Veere, vm. en nm. ds. Weijland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, vm. ds. de Wijk, nm. geen dienst. 'tZand, 10 u. ds. de Vries, 6 ds. Kroese. GER. GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. Fraanje. Sangir-comit Men schrijft uit Goes aan het Tad.: De 8e algemeene vergadering ra* het Sangir-Comité in Noord- en Zuid-Beveland werd hier gehouden. De aftredende be stuursleden ds. Visser te Rilland en ds. v. d. Linde te Wissekerke werden her kozen. Ten bate der Sangir-zending werd in het afgeloopen boekjaar f1350 ont vangen. Besloten werd op den 2en Pink sterdag een zendingsfeest te Heinkens zand te houden. De Zendingsvereeniging besloot verdei' rechtspersoonlijkheid aan te 'vragen. firr.-Rechtbank te MiddeUïurg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens: oplichting: P. J. S„ 17 j, zon der beroep, Middelburg, aldaar gedeti neerd tot 5 m. tuchtsch.; verduistering: P. J. F., 19 j., koopman, Goes, tot f 10 b. s. 10 d. h.; diefstal: A. L. P., 16 j„ Kleverskerke, etn W. G., 15 j„ Vlissin gen, beiden landbouwersknecht, ieder tot f7 b. s. 1 w. tuchtsch.; mishandeling en beschadiging: C. J. V„ 15 j„ arliei- der, Axel, tot f3.50 b. s. 1 w. tuchtsch.; strooperij: J. P., 14 j„ bierrondbreoger, Vlissingen, tot 1 m. tuchtsch.; beleediging ambtenaar: L. G., 24 j„ bierbrouwers- knecht, IJzendijke. tot f3 b. s. 3 d. h. mishandeling: M. S. H„ 18 j., zonder beroep. Neuzen, tot f 10 b. s. 10 d. fi., en 1. M. 33 jzonder beroep, livr. v. C. d. V., Biervliet, tot f5 b' s. 5 d. h., en E. M. B„ 42 j., zonder beroep, hvr. v. M. F. Middelburg, tot f 3 b. s. 3 d. li., en eenvoudige beleediging: C. D. d. M„ 53 j., visscher, Ossendrecht, tot (5 b. s. 5 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2