Binnenland. zoo even opgestaan en den tuin binnen gjetateden. Zij ziet, dat het Bulgaren zijn, en kan in 't eerst niet spreken van vreug de. Djan loopt zij op hen toe en ver zoekt den soldaten, het huis binnen 1a aaan.. Wij kunnen, niet, oude, wij moeten zien, of esc geen Serviërs in het dorp zijn'5 „SeTviërs? o ja, er zijn twee gendar mes met een wachtmeester hier. God mbge hem straffen". „Waarom oude? Wat heeft hij u go» daan?" De oude weent. ..Hij heeft mijn zoon gedood, Colju, mijn eenig kind. \Vat een knaap was dat, ach, wat een knaap l En dien heeft hij dood» geschoten. Colju zou zich tegen hem Veï> zet hebben. Wel, hij heeft zijn vrouw verdedigd I En daarom schiet de Servië* mijn zoon, dood! God straffe hem!" „Wij 'willen hem straffen. Waar zit hij?" ..Daar in. het huis bij de kerk. Laat mij eerst gaan. Ik wil zien, wat zij doen, of zij nog slapen. Waarom wilt gij u aan gevaar blootstellen?" Zij wacht niet eens op antwoord en ijlt naai' de kerk. Daar houdt zij stil voor de deur van een klein huisje. Da deur staat open. Zij treedt binnen. Do drie Serviërs slapen op den grond; -ron dom ben liggen leege flesschen. Het ruikt naar wijn en raki. De geweren staan te» gen de deur. De moorelenaar .van haar zoon slaapt er naast. Zij ziet weer het bebloede voorhoofd, de doode verstarde oogen en de samengedrukte stomme lip pen van deii dierbaren doode Zoo heeft men haar zoon thuis gebracht. En zijn moordenaar ligt hier en slaapt Zij kijkt hem in 't gelaat. Hoe lijkt bij op den doode! Hij is ook.jong, rood, met scherpen neus en gewelfd voorhoofd. Juist als Co-lijn.- Leeft zijn moeder no-g •te, zij leefthij heeft wel eens oveï baai* gesproken. En misschien is hij haai eenigep zoonZou zij hem dooden Raar staan de geladen gewerenZij oud en zwak, maar er is groote kracht voor noodig, om den haan af te druk ken. Haar oogen vullen zich met tranen; ..Den Heere zij de wrake". Zij neemt de drie geweren en snelt de straat op. De soldaten worden reeds ongeduldig. ..Nu?" „Hier zijn de geweren. Zij slapen en hebben geen andere wapens. Gaat len bindt ze.^Maaj' gij zult ze niet dooden, wel?" ...Alleen hem, die uw zoon doodgescho ten heeft, oude. Uw zoon willen wij Wre ken de anderen worden gevangen ge nomen. Maar de moordenaar moet ster ven. Hij is gr toch bij, bij die drie?" „Hij? Hij? Neen hij is er niet hij. Drie zijh er, maar hij is niet hijhen Ik vergiste mij. Een and-ér is in zijij plaats gekomen. Neemt ze gevangen ep komt bij mij ontbijten. Ik zal de melk klaar maken. GaatGod moet rich ten". De soldaten zien de oude vrouw ver wonderd aan en gaan heen, om de gen- darmes gevangen te nemen. Zij bekruist zicl.it echter en slaat do oogen naar den hemel op: „Vergeef het. Colju, vergeeft het, mijn kind! Hij heeft ook een oude moeder. Hij is ook een menseh, en God alleen kan hem straffen". En zij gaat haar huis binnen, om het maal te bereiden voor de moedie, hon gerige soldaten. Korte Oorlogsberichten. Volgens bericht uit Kieff is een 'ïlmtsoh vliegtuig geland op een veld, na bij Lotsk. Een verschrikte koe viel met zijn horens de schroef aan en verbrijzelde die. De vliegenier en die machine wer den vermcesterd. Een merkwaardig geval beeft zich ke Calais voorgedaanEen 35-jarige vrouw die zich had opgewonden over verschei dene ontploffingen, veroorzaakt door vlie- gerbommen, viel plotseling in een dié pen slaap, die 45 dagen duurde. De vrouw is gedurende dezen slaap kunstmatig ge voed, en schijnt thans weer heetemaal hersteld te zijn. Twee groote Duitsche onderzeeërs hebben een Noorsch en een Engelsch vrachtschip bij Gamvik getorpedeerd cn nog een Noorsch s.s. bij Nehavn. De lie Planningen zijn gered Uit een overlijdensadvertentie van een Duitschen vliegenier: Vol geestdrift voor zijn bewijs met de edelste gavo van hart en geest, nam God hem op het hoogtepunt van zijn geluk als offer voor het vaderland tot Zich. Te Dieppe worden '23.000 Belgen van de jongst opgeroepen lichtingen voor den dienst in de loopgraven afgericht. Marine-critici te Londen maken mel ding van het verschijnen van nieuwe Bmtschc"' duikbooten, waarvan het aan tal der torpedo's belangrijk grooter is geworden, terwijl zij, van alle kanten, te- gelijkertijü afgevuurd kunnen worden. Eergisteren zouden 11 sloepen van Scarborough tot zinken zijn gebracht. De Engelsche sloep Trinidad is ge zonken. De bemamiing is gered. Het Engelsche s.s. Bronwen ('2708 tor: is gezonken. Het Noorsobe s.s. Tromp op reis van Botterdam naar Tyne, heeft Dinsdag in de Noordzee 111 menscben van vergane trawlers gered. De uitstekende graanoogst in Dtiitsdhland heeft de regeering in plaat gesteld aanmerkelijk grootere hoeveelhe den meel aan de verschillende gemeente lijke lichamen af te staan. Daarom zul len. van 2 October af alle jeugdige per sonen van 12 tot 17 jaar op een bij zondere broodkaart 500 gram per hoofd en per weck bekomen. Beriijnsche bladen constateer en, dat in den tijd van 2 Juni tot 1 September het aantal varkens in Duitschland op ver blijdende wijze met. ongeveer 2 millioén is vermeerderd. Ook de andere Veesta pel is toegenomen. Volgens berichten uit Kopenhagen ia de haven van Harwich tot militair gebied verklaard en voor de scheepvaart geslo ten. Het verkeer naar het vasteland loopt over een Noordelijker gelegen haveo. In Liverpool zijn onlangs vijf ver dachte ziektegevallen voorgekomen. Drie van de patiënten bezweken. Het is nu uitgemaakt, dat twee van dezen aan pest gestorven waren. De Lord Mayor van Londen heeft lVIaandac>sen tentoonstelling van de over blijfselen van de L 21, het luchtschip, dat drie weken geloden te Cuffltey- ge veld is, geopend. Een groote menigte nieuwsgierigen heeft. Zondag de winkels en huizen, die Zaterdagnacht bij de Zeppelin-aanvallen te Londen vernield waren, in o ogenschouw genomen. De verwoesting van ruiten is zoo groot, dat men glazenmakers te kort komt, om de sc/hade te herstellen en ve le ramen met planken afgeschoten zijn. In een voorstad zijn verscheidene star ten versperd. Men zag daar huizen, die midden in de rij ingestort waren. De N. R. C.-correspondent te Havre meldt, dat heden in de Belgische staats courant een koninklijk besluit zou ver schijnen ter regeling van de voorwaarden voor het toekennen van een onderschei ding, door de Koningin, aan de vrou wen, die zich in den oorlog nuttig heb ben gemaakt. Het js een medalje met de beeltenis van koningin Elisabeth, met de jaartallen 19141916 fen liet inschrift: Pour la patrie, l'honneur et la charité". Bij het bericht, dat het Turksche garnizoen, dat in de kazernes en de for ten van Taif belegerd werd, zich aan de troepen van den grootsjerif van Mekka heeft overgegeven, toekent de Times aan, dat het beleg sedert Juni geduurd heeft. De sjerff had zijn bevelhebbers gelast, geen druppel Moed te- vergieten, maar het beleg vol te houden, tot over gave volgde. Onder de overblijfselen van den ver branden Zeppelin in Essex heeft men éen gouden ring gevonden, waarin do woor den gegraveerd waren: Gott strafe Eng land. Met vergunning van den koning, zullen in het park van Windsor, in Oc tober ongeveer 10.000 gewonde soldaten allerlei vermakelijkheden bijwonen. BIJ HET EINOE VAN OEN ZOMERTIJD. „Nu is de Zomertijd voorbij, ,,'tgehaspel aan den kant; „dan hebben wij den Zonnet ij d. „den tijd naar ouden trant. „In Herfstmaand, op den laatsten dag, „des nachts te twaalf uur, „houd ik de klok een uurtje stil, „dan is het juist elf uur. „In Wijnmaand, met den eersten dag, „begint gewone tijd; „dan zegt de Zon h-.-c laat het is, „en uit is 't met den strijd". Zoo sprak mijn Oom, de goede man, bn stak zijn pijpje aan; „zoo is die dwaze Zomertijd „.heel spoedig van de haan". Maar Tante zei: „mijn beste Man! „'k Verjaar, och!.... laat me eens zien, „den laatste van Septembermaand, „des avondsi elf uur tien. v.i *i,ii „Tweemaal verjaar ik .dan, hoe dwaas, „twee keeren in een jaar! ,,'k begrijp niet, hoe dat wezen kan „en toch, 'tis toch maai' waar. „Wij wachten Jacob op dien dag „om elf uur twintig thuis; „Komt dan die trein tweemaal dien dag? „Mij dunkt, dat is niet pluis. „Och", sprak mijn Oom, „dat komt terecht, „en wel HjOor 't schakeluur; „je zult eens ,zien hoe goed dat gaat: „dat schak'len gaat sekuur". „Een Schakeluur?" vroeg Tante toen; „ja grappig ben je altijd; ,,'k begrijp er niemendal meer van; ,,'t is toch een vreemde tijd!" „Ja", zegt mijn Oom, „een vreemde tijd: „een tijd van Schakel uur, „een tijd van Zonne- en Zomertijd, „en dan't is alles duur. „Toch, vrouwlief! hebben wij een winst: ,,'k heb wat gevonden, top! „Uw; jaarfeest rekken wij een uur „ofis,taan wat later op". R. A. P. Suiker voor raad. In de eerste weken van October zaJ de suiker van de nieuwe campagne in den handel komen. Mocht 't weer mede val len dan zal, in de eeifete dagen Van de volgende maand die suiker reeds ver krijghaar zijn. In diit verband wordt de aandacht der verbruikers er op gevestigd, dat aan sommige fabrieken hier te lande noode- loos belangrijke schade wordt toegebracht indien thans nog voorraden worden ge maakt of vastgehouden. Een ieder kan ei" op rekenen dat binnen enketo wo ken de nieuwe suiker in distributie komt - Msb. D-e vaart op Engeland. Be mailboot „Koningin Regentes" gistermiddag kwart voer vier te Vlissin- gen binnen met 52 passagiers. De boot vertrekt heden en Zaterdag naai Engel land. i De Bat a vierlijn. Volgens de Tel. is de dienst van de Batavierlijn op Londen gestaakt. Ook dio van de Harwichlijn. 0 orl ogs winst. Het Bat. Nbl. meldt, dat het Indische gouvernement overweegt, de suikerbelas ting niet in te Voeren, doch een oor logswinst-belasting te heffen, voor alle cultures. Aardscliokke n. Een bewoner van den Lcnosduinscheo weg schrijft aan het Vaderland: „Maandag 10 minuten voor elf werd 'ik door mijn eclitgenoote, die zich reeds te bed bevond, geroepen, terwijl ik id de huiskamer zal te lezen. Zij vertelde dat met korte tusschen- poozen de ruiten van de deur der siaap kamer vijfmaal hevig hadden gerinkeld alsof in de verte met zwaar geschut werd geschoten. f Bij mijn komst was echter aJles rustig. De slaapkamer ligt op hot N.W., de huis kamer op het Z.O." Aan dit bericht kunnen wij nog toe voegen, mede in aansluiting, met wat wij gisteren over liet geval schreven, dat. naar thans gebleken is, te Goes dooi verscheidene personen op genoemd tijdstip aardschokken waargenomen zijn. Abnormale prijzen. Ite abnormale tijden geven abnormale prijzen in handelsartikelen en dikwijls ook in zeer eigenaardige verhoudingen. Op de weekmarkt te Apeldoorn konden gisteren do vafkensboeren hunne biggen voor f 2 per stuk niet kwijt, terwijl op- koopers voor -oude, taaie kippen met ge noegen 'dien prijs en zélfs nog meer per stuk betaalden. (Hbld. Suikernood. Te Hengelo- zitten alle winkeliers zonder suiker. L>e „Telegraaf verdedigt de kwade trouw. De manier, waarop de 'Fransche offi cieren, die uit Urk ontsnapt fijn, met hun eerewoord gegoocheld hebben, was zelfs voor vele Telegraaf-lezers dan toch ai te kras. De officieren hadden het stuk, dat hun ter onderteékening was voorge legd op een oogenblik, dat de commandant zich verwijderde, door een vervalscht stuk vervangen. Dat is valschhcid in geschrifte en 'zulks wordt door alle strafwetten straf baar gesteld. Een der pro-geallieerde abonné's van de Telegraaf heeft het gewaagd in een ingezonden stuk zijn meening te verde digen, dat men niet alles moet goedpraten,1 wat van Entente-zijde wordt gedaan Bere aan dien eerlijken Hollander! Maar de redactie teekent onder zijn ingezonden stuk aan, dat zij liet vol strekt niet mot hem eens is. Daar onze militaire autoriteiten een schriftelijke ver klaring eisclien, zijn zij zelve de schuld; dat ermede geknoeid is. Derhalve, als een bankbiljet nagemaakt wordt, moet niet de valsche munter gestraft worden, maar de President van de Nederlandsche Bank. Kostelijke logica De distributiewet. Up de vraag van liet lid van de Tweede Kamer, den heer Rutgers, betreffende de gevolgen der Distributiewet 1916 ten aan zien van de levering van levensmiddelen van centrumgemeenten aan buitenge meenten In tallooze gemeenten komen onderne mingen voor, welke levensmiddelen be reiden, en verkoopea in de gemeente en in omliggende gemeenten; in vele geval len is het buitendebiet overwegend, o.a. voor vele bakkerijen. In zulke gevallen is niet te verwachten) dat hot bestuur der gemeente, waar zulk eene onderneming is gevestigd, bereid zaJ ter zake van de in buitengemeenten ver strekte levensmiddelen te zijnen laste to doen komen de bedragen in het tweede lid van art. 3 der Distributiewet 191-0 bedoeld; althans niet, wanneer die ver etrekking in de buitengemeenten een bui tengewoon grootcn omvang aanneemt in verhouding tot de in do eigen gemeente' verstrekte levensmiddelen. Weliswaar is eene regeling tusschen de betrokken ^gemeentebesturen 'mogelijk, maar ,deze zal, afgezien van de groote technische bezwaren. wanneer wan woderkeerigheid geen sprake kan zijn, af stuiten op het belang der neringdoenden in de buitengemeenten, hetwelk door weg vallen van de concurrentie van dc be doelde ondernemingen gebaat is. Dientengevolge zal aan dc levering in buitengemeenten een einde komen en zul len vele gevestigde ondernemingen te gronde gaan. Acht de regeering dat haar middelen ten dienste staan om deze gevolgen der Distributiewet te voorkomen of zullen zij moeten worden aanvaard.? luidt het antwoord van de heeren Post- huma, minster van landbouw, nijverheid en handel, en Cort van der Linden, mi nister van Wtaat. minister van binnen landse be zaken (Ingezonden bij brief Van 22/27 dezer.) Onder dagteekening van 19 dezer. no. 75861, afd. Handel, is door den minister van landbouw, nijverheid en handel tot de gemeentebesturen een rondschrijven ge richt, waarin a.m. het vraagstuk ,yan de levering uit centrumgemeenten aan bui tengemeenten wordt behandeld. In dat rondschrijven wordt de houding van deri minister ten deze aangeduid en wordt den gemeentebesturen onderling overleg aangeraden. De regeering meent het. resul taat van dit rondschrijven te moeten af wachten, Mocht in een bijzonder geval van een moeilijkheid Jjlijken, die door overleg tusschen de gemeentebesturen niet oyerwoimen is kunnen worden, dan wil de minister van landbouw, nijverheid en handel gaarne een speciale oplossing var* die moeilijkheid in overweging nemen. E erb.e w ij zen. Te 's-Gravcrihage is bepaald, dot aan gezien nalatigheid in het brengen van het verschuldigd eerbewijs am de lieden van bet Koninklijk Huis, behalve aan on oplettendheid hoofdzakelijk te wijten zijn pan onbekendheid met herkenniiigsteoke- tien dier Vorstelijke personen, kosteloos plat.on voor militaire bureaux, verblijven enz., beschikbaar worden gesteld, die aan de 'Topografische inrichting gevraagd wor den en waarop in kleurendruk de ken- teekeïien der hofrijtuigen, auto's on la keien zijn afgebeeld. Kepi. De voorraad schako's van het centraal magazijn is opgebruikt, terwijl er reeds een voldoend auital kepi's aanwezig is, waarmee dan ook naar wij vernemen de op 2 October a.s. onder de wapenen ko mende lichting 1916 en 1910 reeds van rijkswege zullen worden gekleed. Hst de Praivmcla. In de 1 October aanvangende dienst regeling op de Staatsspoorwegen is, wat de Zeeuwsche lijn betreft geen veran.de ring in de nu geldende uren van aan komst en vertrek gekomen. Op Vrijdag 6 October zal te Ber gen op Zoom een vergadering gehouden worden van oprichters der N. V. Spoor weg-Maatschappij Tholen en West-Brabant om te spreken over den loop der lijneïi in die streek. Ingenieur Ankersmit zal de plannen ^uitvouwen, terwijl alle op richters gelegenheid krijgen ïvenschen ken baar te maken en toe te lichten. Spoedig na deze besprekingen zal een beslissing genomen worden omtrent het te volgen tracé. Stukken Gemeenteraad Middelburg. Herzien ing van salarissen. Bij den gemeenteraad te Middelburg zijn voorstellen van B. en W. ingekomen tot het aanbrengen van een algemeene sa laris-wijziging voor gemee-nte-ambteuareail en beambten, alsmede hot onderwijzend personeel. Alleen door de beide "wethouders wordt voorgesteld die salarissen van den bur gemeester en den secretaris te brengen van f3000 op f3300. B. en W. stellen verder voor o.m. aan Ged. Staten van Zeeland te ver zoeken het. salaris van den gemeente ontvanger te .brengen van f2500 op f2800. Aan H.M. de Koningin om de jaar wedde van .den commissaris van politic thans f 2400, tc veranderen in een van f'2400 tot f2750, met twee tveejaar- lijk.sehe verhoogingen van f 175. Voor wat betreft de ambtenaren ter gemeente-secretarie stellen B. en AY, voor de jaarwedden als volgt te rege len voor den hoofdcommies van f 1600 f 2000 (thans f 1400—f 1700). van den commies f1200—f1500 (f 1000—f1300), van een klerk eerste klasse f900f1150 (f 750f 950)van een klerk tweede klasse f 750f 900 650750), van een klerk derde klasse of bode schrijver f 600—f 750 (f 500—f 650) De jaarwedde van den ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvanger stellen B. en Wl voor met f 100 te verhoogen en te brengen op f800— f 1000. Betreffende de .gemeentefabiicagc stellen B. en IV. de volgende verboogin gen voor. "De gemeente-bouwmeester een salaris van f 2000f 2750 (f 2500)do hoofdopzichter f 1400f 1700 (t 1200— f1500); van den opzichter illOO f 1400 (f1000f1200); van den opzich ter gemeen te rein i ging f900f1300 (f800 f 1200)van den opzichter tevens- schrijver en teekenaar f600—f900 (f500 -f 750). Verader wordt voor al'e werk lieden meer of minder groote verhoog ing voorgesteld.- Bij de gemeentebedrijven stellen B en W, voor het salaris van den di recteur der gasfabriek en waterleiding te bestendigen op f 2700—f 3000. dat van den directeur van het electrisëh bedrijf te brengen van f 2500f 2700 (f2100f2500) van den werkbaas van f 1000—f1300 (f 900-f1200); van den opzichter van het electrisch bedrijf f900 f1200 (f 850—f 1000); van den boek houder f 1300—f 1600 (f 1000—'f 1400) van den adjunct-boekhouder f900—f1200 (f600—f900). Voor de politie worden de volgende salarissen .voorgesteld: Voor den inspec teur eerste klasse £1100f1800 (f 1100 fl-100); voor den inspecteur tweede klasse f800—f 1100 (f600—f900\; voor de agenten derde klasse f675—f700 (f600 -f625), agenten tweede klasse f725 —£775 (f 65Ö—1'700), eerste klasse f800 j -f850 (f725f775) en hoofdagenten. f875 f 925 (f800£850). Nog stellen. R en Wj. voor do keurmeesters een saltans toe te kénnen van f 900 1100 (f 800 f1000). -I -; De co mm is s-ie van financiën stelt voor het maximum salaris van een commies ter secretarie te bepalen op 1600 en van een eerste klerk op f 1200, dat van' den ambtenaar van liet kantoor van den gemeente-ontvanger van f 850—f 1050, dat van do agenten oerste klasse van f 800f 900 en van de hoofdagenten vanj £950 f.1050, de commissie meent, in haar meerderheid, dat die verhoogingj' van de jaarwedden van den gemeente ontvanger, den commissaris en den ge- Meentc-Ixtuw meester vrij hoog is. i Voor wat betreft de onderwijzers stel len B, en VV. voor 'dc hoofden behoud van het salaris f 1400 als minimum maar verhooging om de drie jaar met f 180 tot f 1800 is bereikt. Voor de onderwij zers en onderwijzeressen stellen zij voor minimum-salarissen van f 650 en bij be zit. van hootdact.e f 750 en maximum van f1300 en f1450. De commissie van finantiën stelt voor ondervvijzersjessen) mot minder d;m 2 dienstjaren f650, 2—1 f 7754—6 f 900 6 -8 f 10258 '10 £1150; 1013 f1275, boven de 13 f 1400. voor hoofden stelt do commissie daarboven .voor 1' 300 voor scholen mitst minder dan 200 leerlingen en f100 als zij meer fëlt. Voor gewone onderwijzers met hoofdacte acht de commissie een verhooging van f'200 en voor and-ore bijacten f 100 gewettigd. Voor ondenvii- zeressen acht dc commissie een maximuml van f1150 voldoende, B. en Vf. nomen; dit voorstel over. Ver. roer Handelsonderwijs. Naar aanleiding van het verz,oek van het bestuur der vereeniging voor Han delsonderwijs tillner. om voor het jaar 1917 een gemeentelijk subsidie van f 3000, ten hoogste, te mogen ontvangen, doelen .B en W. mede, dat zij om verschillende redenen, waaronder voornamelijk de over weging dat den Raad mogelijk binnen niet langen tijd plannen zullen bereiken tol» oprichting van eene M. U. L. O.-school Mer ter stede, er weinig voor gevoelen/ om thans een subsidie van den omvang, als hot gevraagde, ten laste van do go* mecntc-fi naden te brengen en altlians deze zaak zouden willen overwegen tege lijk met de beslissing omtrent de even tueel e oprichting van de vorengenoemde M. U. L. O.-school. Op grond van deze overweging stellen zij voor do verzoekster te berichten dat de vergadering hare beslissing op het verzoek voorloopig wenscht aan te houden. De Commissie van Finandën gaat er mee accoord. Naar aanleiding van een verzoek varf den heer C. F. Biesch om van do ge meente een tweetal perceeltjes grond te mogen koopen aan de Dokhaven, deeleii B. en "VY. mee, dat. het h.i. gewenscht ia om vanaf den. Kinderdijk een toegang tot de Dokhaven te blijven behouden, waar om zij voorstellen het verzoek slechts ten deele in te willigen. Een voorstel van de commissie van fabricage om de erfpacht voor liet niefi te verknopen gedeelte te doen verval len, wordt door .R en W. overgenomen. De commissie van financiën vereenigda zich met het voorstel. Middelburg. Aan do abonné's van do abonnementsconcerten van het Mid-lel- burgsch muziekkorps is medegedeeld, dat de beide concerten, die dit seizoen no# zouden plaats hebben, zijn "uitgesteld tot het volgende seizoen. Dan zullen twew concerten meer gegeven worden dan bet dan vast te stellen aantal. Het concert, dat gisterenavond doen het Middelburgse!) muziekkorps op hét Molenwater zou worden gegeven, is uit gesteld tot morgenavond half acht. Door dc politie -alhier is proces verbaal opgemaakt tegen een win kei ie.» wegens overtreding van art. 12 der dis tributiewet. Hij verkocht namelijk regeer* rings suiker voor den maximumprijs van' 55 cent, maar berekende 3 cent voor ver pakking -en bediening. De nog aanwezig# 58 K.G. suiker werd in lieslag genomen. In verband Iviermede wijzen wij er nog eens met klem op', dat Verboden is on der welk voorwendsel ook, meer dan 55 cent per K.G. te berekenen. De politie hield gisteren 2 perso nen aan. die 38 K.G. spek uit de ge-, meerite wilden brengen. Onder toezicht der politie is bé graven een valken, dat. aan buikvliésont- steking was gestorven. Goes. Het verzoek van Lecnpoel d» Kam tot het oprichten van een nieuw® Steenhouwerswerkplaats op het „Stort" is ingewilligd. Kerkconccrt. Zij. clie met kri tische oogmerken naar het kerkconcert van Tilia Hill en Louis Robert zijn ge gaan. hebben, wanneer bet hun is ver gaan als ons, onder de bekoring van de édele kunstuitingen van deze bekende fi guren uit do muzikale wereld, dien kriti- schen geest reeds spoedig verloren. Want wat deze artisten van hun gaven mede deelden eischte niet alleen de volle aan dacht van het auditorium op, maar bracht het in een extase, welke zelfs de gedachte aan kritiek niet toeliet. Tilia Hill wist als sopraan-zangeres to boeien door haai' edele stem, welke mees terwerken van Bach, 'Handel. Schumann! en andere bekende componisten op waar lijk verheffende wijze vertolkte. Den tekst der liederen, welke niet al tijd even verheffend en pittig te noemer* was, buiten beschouwing latende, zij ge constateerd. dat vooral het tweede num mer t.Arie aus Sieg der Zeil und Wabr-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2