Telegrammen. Laatst© Berichten Karküiaisws. Landbouw en Veeteelt. Rochtszakon. Sainasiffd Nieuws. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht Hileop verkoopingan aanhiëdiisp, m. Marktberichten. Advertentiën. Pensioen verleend aan C. .Gecnsen, hoofdagent van politie te Amsterdam *591J. v. d. Kreke, gemeente-secreta- ris te Zonnematte f175; J. Verton, klok kenist te Serooskerke (W.) f 17A. R. Blok, weduwe A. v. d. Linde, onderwijzer bij rijksnormaallessen en hoofd cener o. 1. s. resp. f 98 en f 895. Officier-machinist 3e ld. P. J. Stroo wordt binnenkort uit Oost-Indië terug ver wacht. Middelburg. Na een paar jaren van rust.. tengevolge van den oorlog is weder een tentoonstelling gehouden van ,,Floralia", uitgeschreven door „Uit het Volk Voor het Volk". De jury heeft de prijzen en premies als volgt toegekend: Voor groepen van 8 planten den eer sten prijs aan N. de Visser. Voor groe pen van 7 planten den eersten prijs aan ■mej. C. F. Rijke; voor groepen van 6 planten eersten prijs aan A. van der Endó; groepen van 5 planten eersten prijs aan ;P. Antheunisse, tweeden aan Cr. van Wes ten. Voor groepen van 4 planten eerste prij zen aan J. P. de Clercq en C. J. Hu brechtse, tweede prijzen aan Corns. Ilou- wens en Jac. de Ruiter, derde prijzen» aan wed. Klap—Alewijnse en mej. Jan sen— Joziasse. Voor groepen van 3 planten eersten prijs N. van Westen, tweeden M. W. de piteurvoor groepen van 2 planten eersten prijs N. Hollestelle. Al doze prijzen waren geldprijzen. De pfemiën bestaande uit kunstvoorwer pen en voorwerpen van huishoudelijk ge bruik werden toegekend Voor 8 planten aan If. M. van Lin- donk'; voor 7 planten aan 'G. Kranen donk en L. Dorieijn; voor 6 planten aan mej. I. de Jong en Marie van Lin- donk; voor 5 planten aan C. L. van Loo en J. G. Wondergem. Voor 4 planten werden GO premiën toe gekend in ,de hierna te noemen volg orde: mej. A. Blaakmans, mej. C. Poot, G. J. RLaakmans, Hendrik Seijbel, mej. t^e VoogdMaas. L. Baljé, Anna v. d. Ende, A. P. van Ti el, Francina TiSserand, P. T. van Lindonk, .1. W. van Aartsen, L. .1. Tijnaul, mej. De Vleeschhouwer Kroes, Jözias 'Klap, L. de Kat, A. J. Baijens, W. J. van Westen, Mina van Steenhnijzen, Cornelia J. Hubrechtse, J. de Voogd, P. KosterKerkhove, P. Kos ter, mej. H. Bosschaart, C. Bosschaart, Mijntje Bouwens, P. C. Antheunisse, C. van VarikDe Nooijer, P. L. Antheu nisse, P. Wondergem, A. 'Midavaine, TP. lW. de Buck viel, W. M. Vrek©, CL Bos schaart, mej. wed. Dorieijn, jongejuffr. S. de Jong, Grietje v. d. Ende, mej. A. Melis, Marinus Seijbel, Marinus Tisserand, ïuej. Bosschaart—Hendrikse, L. Antheu nissePijpe, mej. NT. WondergemOver woei, "A. Schuit, Louis Kampman, J. P. v. d. Velde, M. Janse, mej. A. van Kle ven, mej. 'AlewijnseRugs, J. M. Jan sen, P, J. Malgo, mej. CiansMaas, A. Jaoobse, II. M. Baijens, G. van Westen, P. W. Mesu, G. B. van Varik, mej. S. de Jong—Bakker, Karei Jobse, Stijntje v. d. Ende, mej. wed. Bangers —PI uijtriers. Voor groepen van 3 planten werden 9 premies toegekend en wel aan W. van Westen, C. J. HubrechtseDe Pagter, H. W. Hubregtse, mej. Van StcenhuijseHan- se, P. A. Hubrechtse, L. J. Adriaans en, mej. F. Fijnaart, mej. G. "Buijs en 'J. Bourleijn. Voor 2 planten aan Johannes de Ruij- ter en M. Reijmhout. Ten slotte werden nog 4 prijzen toe gekend aan de mededingende inzendingen ter opluistering in do te noemen volg orde: eerste prijs wed. C. M. Grootjans, tweede prijs wed. Dorieijn, derde prijs J. VI. Jansen en vierde prijs aan L. Dor ieijn ('t Zand.) De uitreiking van deze prijzen had gis terenavond plaats in de kleine zaal van het Schuttershof bij monde van den voor zitter, den 'heer L. K. van der Harst J.Jz., die zeide, dat het bestuur in zijn meerderheid gemeend had dit jaar met Floraiia" maar weer eens te moeten doorgaan. Het aantal liefhebbers was reeds gering en bedroeg 237 met 1004 planten, terwijl ten slotte sléchts 198 per sonen hun plaatsen inleverden, samen 784 planten. De jury is tevreden over de behaalde resultaten. Spr. wees erop, welk een verhooging van levensvreugde de bloemen in een huis geven en hoopte, dat ook zij, die thans geen belooning ontvangen, volgend jaar toch mede zullen ■doen. Na de uitreiking sprak de heer Van der Harst de aanwezigen nogmaals toe en zeide hij, dat de feestelijkheden dit jaar wat beperkt moeten zijn, en dat er alleen een. concert zal zijn. „Men deelt ons mede, dat te 0.- eu W.-Souburg de tweede afdeeling in Zeeland van de Gereformeerde Vereeni- ging voor Drankbestrijding is opgericht. Het bestuur bestaat uit: voorzitter dhr. L. Davidse Sr.; secretaris dhr. J.,Yen- ideviele. Vrijburgssto. C 104 (W.-Souburg) penningmeester dhr. J. Davidse. De jeugdige afdeeling telt 7 leden en 16 ahonué's op het maandblad. 'Door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is de opening van de, tweede ■zitting der Staten van Zeeland in 1916, vastgesteld op Dinsdag 28 November a.s,. 'des namiddags te 71/2 uur. .Voor het tweede Abonnements concert, te geven op Vrijdag 15 September «bes avonds te 8 uur in den tuin van fret Schuttershof, door het Middelburgsch muziekkorps,luidt het programma 1. Russisclier Militair Marsch, Kietzer; 2. Ouverture van de opera „Maitre Pe- ronilia", Offenbach; 3. a. Glückes ge- nug, b. Curiose Geschiehte, uit Kin- 'denseenen, op. 15, Schumann; c. Prae- ludiuiu, Cliopin4. a, Schwedlscher Bauemhochzeitszug. Söderman; b. Marcia 'Séria uit „Suite des Miniatures", Mode's; 5. Lo Reveil du Liou. Caprice Heroïque, Kontsky6. Ouverture van de opera „Die Zauberflöte", Mozart7. a. In diesen heil'gen Hallen, Aria uit de opera „Die Zauberflöte", Mozart; b. Si la rigueur et la vengeance, Cavatine uit de opera „La Jui've", Halévy. (a. en b. Solo voor Euphonium); 8. Wem, Weib und Ge- sang, Concertwalzer, Strauss; 9. Kukcv- kama-Estapo, Afrikaansch Intermezzo uit de operette „Grigri", Lincke; '10. Fan tasie uit de operette „Puppchen", Gilbert. (De nummers 3, 4b, 5, 6 en 7 voor (harmonie-orkest bewerkt door J. Morks). Gisteren is tijdens de inspectie op het Molenwater vaar een dame uit "haar handtaschje een portemennaie gerold. Uit de Vestibule van het raadhuis is ecu rijwiel verdwenen, dat vermoede lijk ontvreemd is. Goes. St.ct. 214 bevat het besluit, waar bij doze gemeente voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal wordt verdeeld in twee stern- districten. Stemdistrict I, omvattende de wijken A tot en met D, stemdistrict II, omvattende de wijken E tot. en met H. Hot hoofdstembureau zal zitting houden in het stemdistrict I. Namens de aid. „Goes" van den Christelijk Nat ionalen Werkmansbond is heden het volgend adres verzonden: Aan den Baad der GemeenleGoes Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekeuden voorzitter en secretaris van den Christelijk Nationalen Werkmanshond Afd. Goes, dat hun uit een bespreking der Distri- butiewet 191.6 op hunne vergadering van Donderdag 7 Sept. j.l. bleek, hoe 1100- dig het is, dat door het steeds duurder Worden der levensmiddelen, vooial met strot oog op de arbeidersgezinnen, een spoe dige uitvoering aan deze wet gegeven worde dat zij gelezen hebben de Ministrieele bekendmaking in de „N. Rott. Crt." van Maandag 11 'Sept. j., Avondblad C, in houdende een opsomming van verschil lende levensmiddelen welke zullen zijn verkrijgbaar gestpld en waardoor naar hunne meening de prijzen aanzienlijk min der zullen zijn dan nu het geval is; dat zij, gelet op den fatalen datum 24 Sept. a.s. tot welken tijd de gemeente besturen in de gelegenheid worden ge steld op te geven welke hoeveel hedejiï zij behoeven, alsmede gelet op Art. 1, 2e lid der genoemde wet liet vertrouwen uitspreken, dat Uwe Raad in dezen diligent zal zijn. Namens de afdeeling Goes van den Chr. Nat. Werkmansbond, M. NIEUWENHUIJSE, Voorzitter. M. KOIv Jr., Secretaris, Goes, 13 Sept. .1916. Vlissingen De mailboot „Koningin Re gentes", die hedenmorgen van Vlissingen moest vertrekken is blijven liggen, omdat uit Engeland bericht was gekomen, dat tie boot daar niet zou kunnen aanko men. St-Laurens. Hedenmorgen moest de vliegmachine, welke een vliegtocht maak te, in verbruid met de militaire inspectie op hot Molenwater te Middelburg, wegens een defect aan den motor in een weide van don landbouwer M. Franckè alhier dalen. Spoedig was een auto met mon teurs ter plaatse, die de machine herstel den. Om 2 uur kon zij weer opstijgen'. Groede. Tot wethouder is benoemd de. heer P. Lombaard (lib.) Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oppenhuizen, door J. Nauta te Mijnshcerenland. Geref. Kerken. Tweetal te Hoogeveen, F. W. H. Bia- mer te Hcinkenszand en L. J. C. Krcyt te Huizum. Beroepen te Westmaas, K. Veen te Me- liskerke (Rotterdammer); te Mar ken, L. M. Wynia, cand. te Nijemirdrun; to Werkendam, S. Idoma te Workum. ,Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Lisse, door A. H. Hil- bers te Drachten. ÖÊ?darwfl§„ Geslaagd te Rotterdam voor het exa men Politiediplonia dhr. A. Goethart te Vlissingen, voor gewoon diploma. Te Wijk bij Duurstede is bij een paard kwade droes vastgesteld. Goes. Gisteren werd hier. naar we in de „Middelb. Courant" lezen, ondör leiding van den heer 'G. L. Yugt van Rotterdam een vergadering gehouden van den Bond van Nederkuidsch© paar den handelaars, exporteurs én belangheb benden. De voo reit ter deelde meide. dat da vergadering zich in hoofdzaak Zal be zig houden met het bespreken der mo gelijkheid tot uitvoer van ruinen van 18 maanden. Hij besprak het ontstaan van den bond en stelde op den voorgrond, dat het hoofddoel het (drijven van vrijen handel en het dienen dér' belangen van hande laren en paardenfokkers is. Mocht dit doel niet bereikt kunnen worden, dan zal de Bond trachten te verkrijgen, dat consenten woiden uitge geven aan venenig in gen en particuliere», dus in ruimer mate dan thans het geval is. Do Bond zal zich hiertoe tot de m- geering richten. De koninklijke goedkeuring is; reeds aangevraagd op de statuten. De contribu- tie der leden is f5 per jaar. De voorzitter spoorde de aanwezigen aan lid van den Bond te werden, waar na oen 20-tal nieuwe loeien toetraden. Een commissie voor Noord- en Zuid- Be vel and werd gekozen, waartoe benoemd werden 'de hoeren A. Eckhaidt te Nisse, P. v. d. Linden te Wölphaartsdijk, D, Almekinders te KapcF.e, Chr. Amperse te Cortgone en J. Hcijnsdijk te Wöl phaartsdijk. Voor de rechtbank te Middelburg weiden Dinsdag weder een 40-tal ver voer en nitvoerzaken Behandeld. Wij ver hielden hiervan die tegen een 76-jarig man uit St. Krais, die een paspoort ver- valscht had door van 50 K.G. cement, die hij mocht vervoeren, 250 te maken en die nu tegen zich f25 of 25 dagen hoorde vorderen; en die tegen vader en zoon, die samen eene groote hoeveelheid verboden artikelen, o. a. zeep, uitvoerden, om zooals zij zeiden wat te verdienen. Eisch tegen den vader een maand gevan genisstraf ten tegen den zoon f 15 of 15 iclagen. 'Mr. Rons uit Dordrecht trad voor deze als verdediger op. Ongelukken. Een roomijsventer is in 'do Rosestraat te Rotterdam met het linkerbeen ondier de wielen van de stoomtram geraakt. Hot werd verbrijzeld en hij kreeg 9c.11 hoofdwond. Een voorhouder to Rotterdam viol van een stelling van een schip en 'brak don schedel. Te BargerOostervéea is een man verdronken. Hij laat een vrouw en acht kinderen na. Een 18-jarige stoker te .Gastel rijdend© op de stoom tram had het ongeluk bij hot naar buiten kijken oen slag tegen hot hoofd te krijgen ,van een juist voorbijkomende tram uit tegenovergestelde richting. Hij is' aan de gevolgen overleden. To Amsterdam is eon jongen dio aan den verkoelden kant op een motorwagen gesprongen was. er af gevallen en door den "bijwagen overreden. Hij was on middellijk (dood. Te Leeuwarden is oen geval van nekkramp met doodelijken afloop geconstateerd bij een monteur, afkomstig uit Haarlem. To "Stads kanaal is! het tweejarig' zoontje van een werkman verdronken Nieuws uit 111 d i De Tel-cor respondent to Weltevreden sieint: Een patrouille heeft in Djambi acht tien opstandelingen gedood en 21 gevan gen genomen. De rebellen hebben ge tracht het garnizoen van Telok [kindjong naai' buiten tc lokken 011 deze plaats te bezetten, maar hun toeleg is mislukt. In allo andere districten is het rustig. Er zijn thans 1200 soldaten in Djam bi gedetacheerd. In den vorigen Djanibi- oorlog waren er slechts 1100. Naar ik vernoem, hoeft do Gouv.-Ge neraal graaf Van Limburg Stirum aan do Koningin en de Regeering gevraagd of zij oen deputatie willen ontvangen, die de belangen van Indië's weerbaar heid zal bepleiten. Op Midden-Java is een hevige paniek veroorzaakt door vier zeer krachtige aard schokken ten Zuiden van Banjoejnas, die in den nacht van Zaterdag op Zondag plaats grepen en veroorzaakt werden door onderzeesche uitbarstingen in den Indi- schen Oceaan. Alle steenen gebouwen te Maos hebben meer of minder Schade gte- k'regen. Zoo zijn o.a. het station van Torn Kesoighau( evenals het phhannrceu- tischo laboratorium in Vlammen opgegaan. De bevolking van Tjitlatjap is gevlucht, evenals die van Djamboe en Karangke- miri. Tal van huizen zijn verwoest. De brug over de iSerajoe is beschadigd, maar nog voor den dienst geschikt gebleven. Het treinverkeer ondervindt over het al gemeen weinig stoornis. Er is meer paniek, dan het gevaai; rechtvaardigen zou. Van .geen plaats ko men berichten van dooden of gewonden De bevolking! Vreest herhaling en brengt den nacht in de open lucht door. Ook in do meeste andere steden van Midden-Java zijn schokken govoieïd, waar door echter gieten schade is' aangericht. Er rijden treinen vold'aklooz'en weg uit Maos en Djokja, do plaatsen, diet het zwaarst van de aardbeving te lijden heb ben gehad. De markt de Maos is' volslagen verwoest. De spoorweg en de telegrafi sche verbinding zijn reeds hersteld. VLISSINGEN, 13 Sept. De dienst Vlis singen—Londen is tot nader order ge staakt, wegens sluiting der Engelsche havens. DEN HAAG, 13 Sept. Hr. Ms, flottielje- vaartuig Koeitci, bewapend mot G kanou- hen en machinegeweren en met twee be wapende sloepen zijn ter beschikking ge steld van de autoriteiten, welke belast •.va met de zorg voor Djambi. DEN HAAG, 13 Sept. De Nederlandsche spoorwegen nemen geen goederen pan ten vervoer naar Roemenië. ROME, 13 Sept. De vijand viel gisteren tusschen Vallarsa en Posina, na een he vige beschieting, onze stellingen, welke wij op 10 September hadden veroverd, aan, doch werd onmiddellijk afgeslagen. In Vallarsa en aan de Boven-Posina zijn onze troepen eenigszins vooruitge gaan. 1 Wij hebben in kleine gevechten op de Lagalusi (Travenanzes-dal), op de hellin gen van de Cima Bocché (Travignolo- dal) en op de Sleme (Monte Nero) den .vijand teruggeslagen en hem verliezen toe gebracht. Aan de Isonzo had niets van betee- kenis plaats. Een vijandelijk vliegtuig heeft op San Pietro (Görz) bommen, geworpen, even wel zonder succes. DEN HAAG. De minister van landbouw neemt geen nadere maatregelen ter dis tributie van steenkolen. Het distributie bureau zal voor voldoenden aanvoer zor gen. Er worden geen maxi mum-prijzen vastgesteld. TILBURG. Een jachtopziener uit Goir- lo is door een sti'ooper in de borst ge schoten. De toestand van den m;ui is ernstig. De dader is: gevlucht. TERNEUZEN. Hedenmorgen half tien uur kwam! Be Koningin, per „B.rinio" alhier. De koningin werd hier door de autoriteiten ontvangen. Zij reed per auto naar de Markt waar fiot garnizoen en de Vrijwillige Landstorm werden geïn specteerd. Vervolgens werd gereden over Sluiskil naar AxeJ, daarna naar Hulst. Te Axel, „Sluiskil en Hulst werden troe pen geïnspecteerd. Over Zaamslag ging de terugtocht, naar Terneuzen, vanwaar H. M. weer aan boord ging ter voort zetting van de "inspectiereis. VLISSINGEN. Nadat H. M. tegen één uui per torpedo-boot uit Terneuzen hier was teruggekeerd en in den trein de lunch gebruikt had, is zij te twee uur weer tiaar builen gegaan en heeft zich op een onderzeeboot begeven, .waarmede zij een tocht onder water van ongeveer een half uur maakte. Deze moedige daad maakte op allen, die er getuige van waren,, een diepen indruk. Alvorens aan boord te gaan had zij een. onderhoud met den sergeant-majoor torpedomaker Beets, die tengevolge van een ongeluk niet een tor pedo eenige maanden geleden aan de pon ton alhier het linker onderbeen verloor. Na terugkomst met den onderzeeër begaf de Koningin zich naar boord van de „Gelderland" cn voer naar de reede, om ook andere schepen tc bezoeken en met de „Hertog Hendrik" hier weder terug te komen. Te 5.50 verliet H. M. per Ko ninklijken trein Vlissingen, en daarmede Zeeland. OFderstaande berlchten zijn reeds in een gedeelte van de vorige oplage opgenomen Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Goes, 12 September 1916. Groote veiling Zure Appels f 12, Beurré Haray f 40, Jacques "Lebel 1ste soort f15, id. 2de soort 10.70, .Williams Bucheye f 24.40, Dubbele Bergamot f23.50, CeLine f 12.50, Maagdeperen f23.70 alles per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Beurré de Merodo 2028, Beurré d' Amanlis 2532, Ponds peer 1012, Louise Bonne d' Avranches 35 56, Maagdepeer 2026, Soldat Labou- rour 2434, Bezi yan Schonauwen 20 30, Beurré Gifiard 2028, Beurré Har dy 2840, Beurré Lebrun 2428, Beurré Superfin 2427, Bon Chretien William 2024, Docteur Jules Gayot. 2028, Duchess© d' Angoucëme 2230, Duran deau de Tongres 2226, Maria Louise 2024, Minister dr. Lucius 2022, Nouveau Poiteau 1822, Souvenir du Congres 2026, Caleharje de 'Tirlemont 2428, Durandeau 20'24, Marguerite Marillat 2428, Triomphe de Vienne 3038, Caleb asje Carufou 2426, Beur ré van der Ham 2428, Groentjes Pe ren 2024, Jutten 2832, Diamantpe- ren 1824, Dubbele Bergamot 21—24, Williams Duchesse2039, Beurré Cap- ooumont 1822, Lange Pe,zikpeer 20 26, Ronde Perzikpeer 1824, Cakbouts- peer 1822, Scharlakenpcer 1620. Appels: Prinses,jte Noble 18 a 24, Cellini 1618, Vlaamsclie schijvtejing 12 18, Cox Pomona 2024, Keizer Alexander 1820, Codlin Reswick 1016, Schut ters Reirtctte 12—17, VVarnersking 13 17, Peas good Nousuck 1418, Jacques Itebel 1218, Zoteie Ribheling 1214, Roode zoete ribbeling 1113, Oranje rei- net 12—15, Trnasparente de CroneelS 20 32 cent, alles pier K.G. Diversen: Roode kool 79 cent p. stuk, komkommers 2 a 3 et. per stuk, kippen 70 cent per stuk. GOES. Geboren: 10, Suzanua, d. v. Jo hannes Petrus van Hoorn en Jacomina Oosterdag. Overleden: 7, te Utrecht, Marinus Ever sen, 55 j., goh. met Maria Milhous Van 9—12 Sept. VLISSINGEN. Bevallen: C. S. 'Mast, geb. Buurman, d.; W. F. Lameijn, geb. Mioil, z.; W, Timmermans, geb. Zweedijk, z. S. Janse, geb. Huibregtse, z.A. Ja.nze, geb. v. 'Wijk, d.; E. M. J. de Jojnghe, geb. Broomaus, d. (levenl.) Naar waarnemingen in den morgan van 13 Sept. medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometers huid beneden 765 te Zuid-Duitschland, laagste 732.3 te HerntV sand. Verwachting tot den avond van 14 Sept.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige wes telijke tot zuidwestelijken wind; zwaarbe wolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk enkele regenbuien. Weinig ver andering van temperatuur. Na onderhandsche aanbesteding werd door iden beer Areml G. Beltman, civ.- ingonieur en architect te Enschede namensi de N. V. Fabriek van Electrische Appa raten, v/h. F. Hazemeyer Co. te Hen gelo (O.), opgedi-agen aan de N. V. Ge wapend Betonbouw „De Kondor" te Am sterdam, directeuren: Dr. W. J. Wissclink en A. vim Geluk, het maken van de ge wapend betonwerken voor een fabrieksge bouw aan den Haaksbergeixlijk te Henge lo (0.), voor de somma van f38960. Veilingsvereen. „Goes en Omstreken", Goes, 13 September 1916. Zoete Ribbeling 10, T'uinzoet 912, Bismarck 1415, Koolappel 14—15, Zomer Court Rendu 1213, KoningiS;- zoet 1617, Kaneelzu'u 1315, Bloem zoet 1011, Coxpomona 1415, Cellini 12, Liudenappel 1314, Zweeden Appel 1516, Mancke Codlin 1113, PcTzik!- appel 1013, The Queen 1720, Pomn.ie d' Oranje 1214, Hondsmuil 1012, Ganzebout 912 ct. alles per K. G. Peren: Franschie Beurré *23—24, Maagdepeer 20—24, Diamantpeer 14 15, Beui-ré Hardy 1623, Bergiunot 15— 19, Wamersking 1214, Poure de Tongres 1014, Triumphe de Vienne 1415, Langstelen 1012. Boji Chae- tien William lü18, Beurré de Mérodel 1621, Souvenir de Cougres 15—22, Calabasl de Tirlamont 1317, Cliarie mowsky 8—11, J.uttepeer 2632, Boime Louise 30—36 ct. alles per K-G. Diversen: Aardappelen (bkuwej f4.50 per H.L. Rapen 3, Pruimen Was hington 30 ct. beidein per K.G. Savoeye kool 6, Roode kool 1011 ct. 'beide;*! per stuk. 1 j OOSTBURG, 13 September 1916. Oude Tarwe f 25.50 a 1 26.—, nieuwe Tarwa f a f Rogge f a f nieuwe Wintergerst f a f Zomergerafc f a t nieuwe Haver f a f Kookerwten f a t Voererwcaa f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f a f Koolzaad f35.— a f36.—, Bruine Boenen f—afalles per 100 K.G. Rotterdam, 12 September x91ö. Veemarkt. Aangevoerd 47 paarden, 2 veu lens, 0 ezels, 1337 magere en 765 vette run deren, 193 vette 212 nuchtere en 627 graa- kalveren, 2 schapen of lam., varken, 197 biggen, 1 bok of geit. Koeion 50 tot 56 a 63 c„ ossen 48 tot 55 a 60 c., stieren 44 tot 50 a 55 c., vette kalve ren 50 tot 60 a 75 c., voor export tot c., alles per halve kilo. Melkkoeien f200 a f390, kalf koeien f220 a f425, stieren f 150 a f 470, pinken f90 a f140, graskalveren f 45 a f70, vaarzen f140 a f190, alles mager veebiggen t"9 a f 14, slachtpaarden f150 af 250, werkpaar den f400 a f600, hitten f250 a f350. Nuchtere kalveren fok- f 25 a 36, slackis- f 10 a f 18. Biggen f 1.20 a fl.40 per week. I Heden overleed zacht en kalm na een langduiig smartelijk doch geduldig lijden, mijne lieve Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder INEELTJE JOHANNA REiJNOUOT, in den ouderdom van 38 jaar en 8 maanden. Haar diep bedroefde man, JOS. DE GOFFOU N.- en St. Joosland, 10 Sept. 1916. Door deze betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming bij bet overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd' en Grootvader en Broeder, den heer CORNELIS JANSE ondervonden. Wed. C. JANSEBlok. CATHa. DE VISSERJanse. K. DE VISSER, Aa. Aa. DE VISSER. CATHa. JANSE Ad. Voor de talrijke blijken van hartelijke deelneming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden mijner geliefde Echtgenoote, betuig ik ook namens mijn kinderen, behuwd- en kleinkinderen mijn welgemeenden dank. J. WISSE Ja, Zoutelande, September 1916. Abonnementsconcerten Middelburgsch Muziekkorps. 2e CONCERT Vrijdag 95 September, des avonds te 8 uur, in den tuin van het Schuttershof. Uitsluitend toegankelijk voor houders van gezin- of persoonlijke kaart. Gezinkaart geeft toegang aan alle leden van het gezin (ook logé'sT, behalve zoons boven de 18 jaar. Vreemdelingen f9,75.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3