Reclames. Uit de Pers. Misschien maakt uw dagelijksch werk u ziek. iMt d» Provincie. I ja hel: Oaslein.6 te Londen iueeft de pfoditio een inval gedaan in een tuin. waar eem feest werd gegevcti fen kate van de Voice of Labour, een kient wannen van weerbaren leeftijd, die zich verboden is. In den tuin werden negen mahïwtn van weerbaren lijftijd, die zich ■iet voor den krijgsdienst hadden op gegeven, gevangen genomen- Voor dep politierechter bekenden de nuamnen ve- vahütionairen te zijn. Ze werden beboet en aan de militaire overheid overge leverd In oen aj-likel, dat een Duitseh blad van bizomdere zijde ontvangt, woj- den miedo teelingen gedaan omtrent het geld, Vaannjode Engeland in Arabic heeft getwerkt om dengroot-sjerief v-an Mekka legen Turkije in opstand te krijg®. Ite redactie van de Konfoktioniix had 'zich tot den directeur-generaal van de NoardduitsChe Lloyd gewend met de 'vraag, of de yrachtduikbooton rnanu facturen en modeartikelen naar Ame rika 'zouden kunnen vervoeren. Het. ant woord was, dal do vracht duikbooten, die ook slechts kostbare en weinig ruimte behoevende waren kunnen ver voeren, voor afzdenbaren tijd besproken zijn. Die Turkschc ïögeeriag heeft Don- 'dBrdagavojid 8 uur door overhandiging van een nota aan Roemenië den torlog Verklaard Vijftig personen zijn Maandagnacht omgekomen bij een orkaan op Dominica ir. Engelsch Wést-lndië. Twee honderd gebouwen werden vernield of beschadigd. - Dertig Engolsche en F ranse he oor logtasc hepen zijn in de Piraeus (de haven van Athene) aangekomen. Bij een aanval op een positie bij "het dorp' Labuzy, ten Zuid-Oosten van ■Baranowi tschi, werd generaal Nikitine dooi' een geweerkogel in het lioofd ge dood. aldus bericht uit Petrograd. De magistraat van Herlijn besloot voor 60 millioen mark op de vijfde oor- togsleening te teekenen. De inschrijvingen van den magistraat bedroegen bij de eer ste oorlogsteening 30, bij de tweede 40, bij de derde 48 en bij de vierde 50 millioen mark Het verlies aan nyensche.ilevens bij de jongste ontploffing in.de munitiefabriek van Yorkstiire is niet zoo groot als oor spronkelijk gemeld werd. Er zijn 30 per sonen gedood en 60 gewond. Het Amerikaansche stoomschip ^Ad miral Claïk" op weg van Port-Arthur naai' Buenos-Aires is den 16den gezonken. De bemanning is omgekomen behalve 6 rrtan, die zich aan boord bevinden van de Ixark Paima. welke te 1'ort. Eads is aange komen.. De uitvoer van jute in eiken vorm is verboden'; ook die van roncl spiinaziezaad. Vrijgelaten. Bij den reeder \V„ den Duik te rfche- veningen is bericht ontvangen, dat de drie man van de „Geertruida", onlangs vrij gesproken van spionnage. te Wilhelmsha- fen zijn vrijgelaten en op weg zijn naar huis. Fransche kinderen in ons land. De voorzitter en secretaris van hot voor- loopig comité voor de verzorging in Ne derland van kinderen uit het door het (Duitsehe leger bezette gebied van Frank rijk. ontvingen bericht, dat het plan door de Fransche regeering met sympathie is ontvangen en in bewerking is genomen. Het comité ontring de, volgende verkla ring der Duitsehe regeering ,,De Duitsehe regeering is zeer gevoe lig voor liet aanbod om kinderen in ver zorging te nemen uit het door het. Duit sehe leger bezette gedeelte van Frank rijk en verzoekt haren dank aan het co mité over te brengen; aangezien op dit oagesiblik de .krijgsverrichtingen in be doeld .gebied de Duitsehe organen, als mede de vervoermiddelen, zoozeer in be slag nemen, is het tot leedwezen der regeering niet mogelijk 'thans van het edelmoedig aanbod .gebruik te maken; zij hoeft echter het voornemen op het voor stel; terug fe komen, zoodra de ingetre den betrekkelijke rust zulks doenlijk maakt". Belgisch dorp bij Scheve- ningen. Nidiij Scheveningen zal langs Wesfcduin- en Scbokkerweg een nieuw Belgisch dorp verrijzen, dat ,,La petite Belgique" zal worden geheelen en waar thans nog niet veel meer 'te zien is dan wat eenzame huisjes links en rechts van den weg. Het daar verrijzend dorp. dat met 1 October gereed zal moeten zijn, wordt ie tweeën verdeeld door den Schoterwog. Aan de eene zijde komen een viertal kinder-tehuizen. een kerk en ziekenbarak, aan de andere zijde een twintig tot. veer tigtal woningen voor hen. die door den oorlog alles verloren. En 27 Mei 11. km» ore* in dat ore-tan lezto* .- Er is een bijbelspreuk die luidt „Ik en mijn gezin, wij zullen den Heer dienen", maar de arbeidersvrouwen behooren die spreuk te veranderen in: ,,lk en mijn g-zin. wij zullen de klus-e dienen, die door het. kapitalisme ver drukt wordt". 1 'rof Fabius aan wiens Studiën en Schotsen wij bovenstaand citaat onthienen plaatst het teekenend op schrift: De grootste armoede bo ven diezc woorden van De Gemeen te-ar beider. Da grootste armoede. Do Gemeente-arbeider, orgaan van den Ncd federatieven bond van ge pïoteHtewerkliedenbevatte 16 Oct 1915 ©eü hoofdartikel met het opschriftGeen nationale, maar k lass Ie eenheid i? thans het parool. Kr zijn veel ambachten, die de nieren te veel inspannen Sleept gij u naar en van uw werk, u af vragend, wat die pijnen in den rug, dat vermoeide gevoel, die hoofdpijn, duizelig heid en urine-stoornissen veroorzaakt? Misschien hebt gijl aan een nierkwaal gedacht, maar vraagt gij uzelf af waar mede gij! u te buiten zoudt gegaan zijn, dat uw nieren aangetast zijn. Welnu, velie ambachten, die binnenshuis moeten worden verricht, in gebogen hou ding, in wisselende temperaturen, op voch tige plaatsen, te midden van chemische stoffen, of op schokkende voertuigen, wer ken nadoelig op de nieren. En wanneer de nieren eenmaal van streek zijn, komen zij niet van zelf tot rust. Gij leunt haar helpen door uw werk lich ter op te vatten, door minder zwaar te eten. door alle buitensporigheden en zor gen te vermijden, door toe te zien, dat gij voldoende lichaamsoefening en rust, krijgt, en door Foster's Rugpijtn Nieren Pillen te gebruiken Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen ontstoken en verzwakte nieren, en staan tiaar bij in haar gewichtig werk., het fil- treeren van het bloed. Zij verwijderen op gehoopt water hij waterzucht en voorko men. dat de urine de erin opgeloste vaste stoffen neerslaat, zooals Wrj niergruis. nier steen en rheumatiek. Foster's Pillen die nen alleen voor de nieren en blaas: zij kunnen volkomen veilig door iedereen, maren on en vrouwen, oud ere jong, ge bruikt worden. Ie (joes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr Joh. de Roos. Vlaainarkt K liVi. Toe zending geschiedt franco ua outvanast van prva+wivsel h f 1.75 voor één. of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. Reserve 2e luitenant der infanterie. H. C. de Raad van het 14e regiment in fanterie heeft vergunning tot 1 Augustus 1917 in N-ederlandsch Oost-lndië te blijven. Middelburg. In de vergadering van den Raaid te honden op- Woensdag 6 Septem ber, des namiddags t.e 2 uur. zullen wor- leu worden behandeld: 1. Notulen. 2. Benoeming van een On derwijzeres aan school J. 4. Verleening van een vaste aanstelling aan de Apo thecary s der Godshuizen. 5. Ontslag aan dea heer M. G. Boasson als lid van. de Schattingiscoinmissio van de Rijksinkom- stenbelasting. 6. Herbenoeming Concierge a. h. Gymnasium 7. Begrooting Godshui zen 1917. 8. Rekening en verantwoording Godshuizen 1915. 9. Rcgrooting Armen raad 1917. 10. üegïooting 1917 Burger lijk Armbestuur. 11. Voorloopige vast stelling Gemeenterekening 1915. 12. Wij ziging Gemeente-begrooting 19 16. 13. Be schikking over den post voor onvoorzie ne uitgaven 1916. 14. Vaststelling le sup pletoir kohier schoolgeld -agere scholen A, C en J. 16. bankoop van een deel der Oude-Visscherij aan den [-angevielo singel 17. Idem van eemige perceelen grond. 18. Aanvulling der verordeninti op üe inrichting en het Bestuur der Gods huizen. 19. Beslissing op het verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Han delsonderwijs om subsidie. 20. Verleening van een crediet. in verband met de Dis tri butiewet 1916. Stukken gemeenteraad. 8. en W. stel len voor den tijdelijken leeraar aan de Avondschool voor Handwerkslieden, dhr. L. v. d. Veen vast als zoodanig te be noemen met ingang van 1 Sept.: dhr. A. Kosteres idem als leeraar aan de Bur geravondschool. De voordracht ter voor ziening in de vacature van onderwijzeres aan school J (vacature mej- Nijllind) luidt als volgt le. Mej. S. P. Van Houte te Middel burg; 2e. Mej. A. P. Steijtn te Rreskens; 3e. Mej. J. W. Gabriëlse te Middel buig. Verder stellen B. en W. voor mej C. 11 Koers met ingang van 1 Aug. 1916 een vaste aanstelling te verleunen als apo- thecares der Godshuizen. Ook stellen z.ïj voor het terrein der voormalige Oude visscherij aan den Langerielesingel te koopen. •De hiervoor te betelen prijs bedraagt f6711.64. Als bewijfe van instemming met dezen koop heeft de vereeniging tot be houd van Walcherens natuur- en stede- schoon „Nehalennia" bericht, dat zij gaai ue bereid zou zijn in deze kosten f 350 bij te dragen, omdat hiermede het behoud van een van do aantrekkelrjikste gedeelten der singels gemoeid is. Aangezien B. en W. bovengenoemd be drag niet te hoog Voorkomt voor dit ter rein, stellen zij voor do bedoelde per ceelen voor f 6711.64 aan te koopen. tenslotte stellen zij voor den aankoop van p roeeLeii ter gezamenlijke grootte van 4 H.A. 86 A. en gelegen deels aan den Karilsgang. deels am dea nieuwen Clisstnjgsehen straatweg en den singel van l'oelenclalen voor den prijs van f4746J, venueerderd met 8 pet. onkosten. Door ten pa arden k oopman le IJ/.eu- dijke was aangifte gedaan, dat een col lega uit deze gemeente drie paarde.i van hein zou hebben verduisterd. Deze col lega Werd aangehouden en een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dal van ver-luist- tering rem drie paarden geen sprake is, wel heeft de Middolbiu'gsche koopman een paard verkocht, dat aan don lJzen- i.ljjkschen toebehoorde, maar ter dekking der kosten, die door de schuld van den koopman uit IJzendijkc gemaakt zijn, daar andere (marden van Utrecht naar Zee land zijn vervoerd en later weer terug, waarbij nog de kosten der vo -ding kwa men. Lk> justitie zal nu moeten uitmaken in hoeverre dat. verkoopen strafbaar is. De aangehoudene werd weder op vrije voeten gesteld. Bij de politie, is aangifte gedaan, dat hedennacht pogingen wérden aange wend lood te stolen van een huisje, waar bij de dieven echter op het blaffen van den waakhond zijn weggevlucht. Spijkers Varen reeds verwijderd en een detel van het lood was losgetrokken. )pi een an dere plaats is zink ontvreemd. De feestelijkheden ter tere van het 25-jarig bestaan van de gymnastiek- en scherm vereen i g ing ..Medioiburgum" namen gisteravond een aanvang me' een avondfeest jn hejl Schuttershof. Togen hot uur van aanvang vulde de zaal zich mei ceu zeer groot aantal bezoekers. (Wij merktere o.a. op de hee- recn mr. iH, .1. Dijckmee-fer. commissi ris der Koningin, WC C. .1. Smit, Schout bij Naclit, commandant in Zeeland. J'. Dumon 'Tak, burgemeester dezer gemeen te en Joh. Heijnen, voorzitter Neder- landsc'h Gymnastiek Verbond, allen le den van het Eere-Comité; verder do loden van de feestcommissie on.tor wil de 'boer Herman Snijder- voorzitter van het gewest Zeeland van N. G. V. en beschermheer van „Mjedioburgum" en ka pitein GroothoJ, waarnemend garnizoens1- Qommanxiant. Verder o.a. de Comman dant van Walcheren, luitenant-kolonel Goosseus. De avond werd geopend met een toe spraak van den heer ,Chr. J. Mazure, voorzitter Vvan de vereeniging en lei der van dezen avond. Hierop trad de heer Heynen naar vo ren pro in een. gloedvolle rede te her inneren aan de. oprichting van „Medio waaraan sjirekei' nuedewerkte. Zich rich tende tot den heer Mazure, bood hij demi 'gis dank voor zijn groot, aandeed1 bij deze propaganda, de Eerespeld van 'liet 'verbond aan. 'De volgende spreker de 'heer J. A. van Dixhoorn, bood na mens 'een 100-tal donateurs en donatrice s van de Vereeniging oen nieuw vaandel in (hp Middelburg wJie kleuren aan, welk vaandel geborduurd is door mej. Frelier, en hetwelk vergezeld ging van een al bum. Jdoor den heer C. W. Dhuy in peau .de suède omslag gebonden en waarin een opdracht en de narreen lier deelnemers zijn gecaligraplieerd door den lieer van Dixhoorn. Mejuffrouw Vis- een oud-!id van „Me- diobrergum", than- elders woonachtig, bood vervolgens een kleine, door h uir geborduurde vlag in lijst aan, voor liet clublokaal. De verschillende nummers van het programma istuk voor stuk te bespreken, zou pres veel tie ver voeren. Laten (wij dan eerst wijzen op het groote aandeel, dat -ie dames-afeleeling voor hare rekening had gehouden; en dat was goed gezien, want de verschil lende rhytmische oefeningen, de lirete- «n schermrei, waren een vooi' een tot in alle .onderdooien nauwkeurig ingestu deerd en voldeden allen evengoed. Maar ook de meisjes met hiui spring- rei. en bijgestaan door de jongens in de Provinciale rei deden hun uitersten best. Een paai- meer speciaal gymnas tische nummers waren de rijo-oefenin- gen, van de leden, die van de dames en 'jneisjes en de stok-ocfeningen van de jongens. De avond werd besloten met een vijftal mtureiergroepea. De is-ischillende nummers werden ver licht niet gekleurd electrisch licht, waar van de installatie was geleverd door den heer J. .1. Mulders. Vtissingen In de Vrijdagmi Id.ag gehou den vergadering van den gemeenteraad, weiden allereerst de reeds gemelde me- dcdeelingen gedaan, overgelegd vrad nog behalve de genoemde stukken de ge- ïreeentie-begrooting van 1917 in ontvang en uitgaaf' aanwijzend f 668.262.68. Naar aanleiding Van het verzoek om grooten aftrek van tevensonderluxid toe te pas sen 'bij den hoofdei ijken omsl'ug vroeg de heer Hansel spoedig ail vies over dit verzoek. De hoer Tichelman zeide, dat een jiieuwe regeling der heffing, meer overeenkomstig met de rijksinkomsten- belasting, is uitgewerkt en binnenkomt gedrukt zal weiden rondgezonden aan de leden. De voorzitter vindt dit onderwerp lielangrijk genoeg voor bch;uide!ing in de secties. Bij de stukken inzake de haodeliug van den ambtenaaj vare den Biu'gw- lijken stand, zedde ie heer Sta Verman dat in deze kwestie, geren advies van B. en W, noodir is, di' zaak 'is glas helder ere de ambtenaar is buiten da verordening geg;ian en als hij reeds lang wist, dat die verandering niet deugt, had hij ilit. tei' kennis' van den raad moeten brengen. De voorzitter deelde naai lumleiding \;ui een rappoit der levensmiddelen-commissie inzake de dis tributie van de regeeringsvarkens mede. dat hij ook voor de volgende week 95 var kens liceft opgegeven ere dat jnet de nieuwe wet, dit een uitgave van onge veer 'f 230 per week voor de gemeent niet zich brengt. Na ©enige besprekingen zeitle de voor zitter geen bezwaai' le hebben tegen publicatie van dit rapport in de pers en dat bij wijziging van de begrooting voor 1916 de bestrijding Ier kosten zal worden geregeld Aan den heer .1. G. Hamakers wre.rd eervol ontslag verleend als onderwijzer luui school D' en aan ïreevvouw C. van Hoff Scherer als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school F. Tot leden der commissie van straf verordening weiden herkozen de hoeren Merkens, Klijbeig, de Meij en Stav re- man t tn de commi-s.ie van de fabricage ito heercn M. Laemoes, van Baatte, lluson. Krijger en Lindieijea'. Ln ide commissie van finantiën de heeren Tichelman, Staverman. Manse, Vermaas! en van Hal. ln de commissie voor de oudheidkun- kundige verzamel ing de heeren J»uer en Staverman. In de commissie voor de badplaats de heeren Manse, M. Laer- noes en Ditijm. In de commissie voor het havenbedrijf de heeren Tichelman, AlJLaerno >s, van Raalte, de Meij en Auer. In de commissie voor de groente en fruitveiling de hoeren Tichellrrean, Auer, landeijer en van de Putte. In de commissie voor den reinigings dienst de heeren van le Putte en M. 1 ai emoes. ln de commissie voor reclames tegen aanslagen in den 11. Omslag de hoeren. Tichelman, van de Putte, Merc ken-, llu son, Staverman. Klijherg en Anker. Tot lid van do commissie van toezicht op hot M. O. werd benoemd de heer L. J. K. van Waveren, aftredend. Tot. onderwijzer niet verplichte hoofd akte aan schooi D werd benoemd tie heel' A. Marijs en t.ot id. aan school E. de heer F. Lemmers; tot tijdelijke leeraren aan de Handelsschool de hee ren di'. VV. S. linger en M. C. van den 'Ende; tot. leeraar ^,an de Burger Avondschool do heer C. van Wagen- voort en tot tijdelijk leeraar aan die school de heer J, A. vare Dierendonck tot 'leeraar aan de avondschool de heer S. Kelder en tot tijdelijke leeraren de heeien L. E. G. van der Tas' en W. P. EsteLmnre en tol tijdelijk leeraar aan beide genoemde scholen de heer 1'. S. DijkstitL Tot ouderwijzer in do Fransche Taal aan de Handels-herhalingsschool werd benoemd de heer Th. H. P. Hoole, num mer v twee der vooixli'acht, mol il stemmen tegen 10 op den heer Jungcurt, nummer een van de voordracht. Nog werden aan die schooi tol tijde lijk onderwijzer benoemd de heeren J. Brander 'en S. Caljouw Pzn. Voor leden van het college van zet ters werd de volgende voordracht op gemaakt, vacature P. 1. Mortier, die niet meer in aanmerking wenseht to komen de heeren .1. Jansen Jz. en, A. van de Sande, vacature "J. B. van der Schaaf do heeren J. B. van der Schaaf en C. van 1 telt eten, en vacature J. Loois Azn. de heeren Loois Azn. en F. M. JWeyens. De gemjeentc-begrooting over 1915 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f640.101.99, met een uitgaaf van £633.971.571/2 en dus een goed slot van 'f6.130.41i/ij. Aan den heer G. Haanakers werd een ;gratificatie verleend van 453.471/2 voor 'zijn anderhalf jaar waarnomen van de betrekking van hoofd der school D. Door B. en W„ werd voorgesteld het aantal verlofdagen per jaar van "de gemeente-werklieden met 1 October te rug te brengen van 10 op 6 dagen. De commissie van de finantiën wil al leen deze verandering doen gelden voor nieuwe werklieden, terwijl de commissie voor fabricage voor al kin piet 1 Janu ari J917 willen doen ingaan. Door de heeren Lindeijer en de Meij werd er op aangedrongen het voorstel terug te nemen, omdat deze ntaterio toch ook in het binnenkort te behandelen werklieden-reglement wordt opgenomen. Dit werd algemeen goedgevonden. Besloten weid. den ctuurte-toeslag aan de .gemeente werklieden en ambtenaren, waarvan met 31 Augustus de termijn eindigde, tie verlengen tot 31 Decem ber 11916. De toeslag bad tot 1 Juli jl. f3957.50 aan de gemeente gekost. Besloten werd een perceel grond aan den Koningsweg in erfpacht af te staan aan de Provincie voor de oprichting van een vaste berg- ear werkplaats ten dienste van de Provinciale Stoomboot- diensten. De subsidie aan „Hulp in Nood" werd met f600 verhoogd, voor de verschaf fing van klompen aan schoolgaande kjnderen. De V. C. meldt, dat eergisteren in de Bomvrijekazerne door een soldaat, die beschonken was ,met een geweer uit een der ramen is geschoten. Door burgers gewaarschuwd, is de po litie ter plaatse verschenen en heeft ec* gkdeelte der omliggende straten afgezet. De Wricrsielwg is daarop door de politi» grarresteerd en overgeb'nu'ht naar feft f litiobureau. De militair heeft gohikkig geen oiigrtukk-rti kunnen veroorzaken. 6o»s. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Augustus Telegrammen: verz. 1276, ontv. 1097, overgen. 2361, totaal 4935. Gesprekken; verz. 2166 ontv. 2351, overgen. 8547, Lokaalworden niet ineer genoteerd. Totaal 13094. Voorts werden door de Hiilpk.un'firen op Zuid- en Noord-Beveland be mdeld Kantoren. Verz. Ontv. Lee. Tot. Baarland 9 31 40 Borssele -17 68 115 lolijnsplaat 76 10 5 179 Driewogvn 19 25 44 Ellewoutsdijk 27 44 7t Gravenpolder 58 73 131 Heer Arendskerke 52 88 140 Heerenhoe k 41 68 109 Heer Hendriksk. 10 13 23 Heinkenszand 4 4 124 - 168 Hoedekenskerke 41 48 89 Kamperland 42 55 97 Kapel le 104 163 267 Kats op ;j4 55 Kloetinge 43 83 124 Kortgene 82 85 167 Kruiningen 196 173 - 370 Kwadendarume 18 27 - 45 Nieuwdoip 15 31 46 Nisse 17 31 48 Oudelande 13 33 46 Ovezande 37 49 86 Rilland 194 259 - 453 Scltore Waarde WLssenkerk-u Wolfaartsdijk Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. L.m. Tot. Baarland 28 34 62 Borssele 59 38 7 Ri4 Colijnsplaat 143 Driewegen 45 Ellewoutsdijk 44 s-Gravenpoider 143 s-Heer Arendskerke 98 's-Heerenhoek 107 Heinkenszand 23 Hoedekenskerke 48 Kats 24 Kamperland 91 Kapelle Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nietnvdorj) Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk 52 40 92 23 37 60 28 39 67 65 119 384 76 6 225 85 103 2.7 71 83 226 75 173 57 161 20 .43 61 109 24 48 38 129 339 195 20 554 199 122 15 336 288 239 6 532 19 73 37 30 89 2b 45 87 8 168 66 3 L06 6 36 82 171 365 261 23 649 98 75 - 173 109 39 148 66 32 m 108 42 6 156' Colijnsplaat. ln dfe Raad^vvrguifering van gisteren walen alle leien aanwezig. 1 vacature (Noördijkci. Goedgekeurd weid het voorstel van B en W. tot verkoop van ongeveer 3 M2. grond aan dlir. J. de Koster vore f30 Besloten werd ingevolge ceu ingekomen schrijven, om bij eventuoele demobili satie de dranklokalen te sluiten. Benoemd werden tot ledeai v. <1. comm. tot wering van schoolverzuim de h.h. L. 11. Kie rit en M. I'. Stols. Tot leden van het stembureau bij de as. i'aadsverkiezing werden benoemd de h.h. \V. Potaupe! en I. P. v. d. Weele en als plaatsvervan gors üe h. h. A. J. Ridder en H M. llaringraan. Goedgekeurd werd de begrooting Bui'g Armbestuur dienst 1917 in ontv. en uit gaaf op f672.16, waaronder f535 sub sidie van de gemeente. Nog werd voorloopig vastgesteld le re kening 1915 van de gemeente in ontvangst. £30236.541/2, uitgaaf f28157.321'... gottt slot, alzoo van f 2079.22. Over de rio- 1< «ringen werd gesproken om daarnae tot een goede oplossing te komen en de te treffen maatregelen te nemen voor het rijden met 'de lijkkoets. Heinkenszand. In een Vrijdagavond g« houden vergadering van leden der Guano- vereeniging, waarbij tegenwoordig was dhr. Van der Slikke van Wolfaaitsdijk, die uiteen zette de belangen van de te stichten Coöperatieve Guanofabriek, werd! besloten o\er te gaan tot het vormen van een onderafdeeling dier vereeniging, waaiwoor bij acclamatie als bestuur werd benoemd hetzelfde van de thans bestaan de vereeniging. Staande de vergadering werden voor dat doel 480 aandeden ge-" plaatst.. Kamperland. Als een bijzonderheid kan; gomeld worden, dat in den tuin van een dei' ingezetenen alhier 38 aardbeiplanton staan, welke niet alleen voor de twee de maal van dit jaar in vollen bloei zijn. maar zelfs reeds zooveel aardbeien dragon. da.t als we nog wat zonnig weer krijgen rijpe vruchten geplukt z.ullen worden. Eveneens is in denzelfden tuin een pereboom te zien, waaraan ook voor de tweede maal dit jaar vruchten groeien. Koudekerke. In de „M. Crt." lezen wij In het rood, wit en blauw afgedrukte nummer der Nieuwe Vlissingsche Courant van 31 Augustus komt een bericht voor uit Jioudekerke, meldend, dat van ge- meentewege de klok nu reeds ten uur achteruit is gezet, zulks op verzoek dei- landbouwers, welke veel hinder t:«i do duisternis des morgens vroeg ondervon den. De mclkslijters en groentenkui.de- laars komen dan ook een uur later in de stad aan. Dit bericht is, naar rnen ons meldt, tm a tot a verzinsel. KouMkévrl*»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2