Teleqrammen. Landbouw en Veeteelt. Kerkntauws. önd&rwp. Leestafèii Laatste Sarlchten Burgerlijke Stand. Nieuws. Geslaagd te Utrecht voor Schoon schrijven m. o. de heer Ch J. M. Rottier te Huist. Geslaagd te 's Gravenhage voor Fransch l.o. de heeren J. Oudesluijs te iStavenisse, G. A. Tennis te Vlissingen •en P. de Vos te Wesitkapelle. Voor de benoeming tot tijdelijk leeraar in de staathuishoudkunde aan de Hoogere handelsschool te Vlissingen, ■wondt, aanbevolen de heer- dr. W. S. linger, te Middelburg. Door het bestuur der handelsavond school te Middelburg zijn toegelaten: Tot de tweede klasse: A. Franck; tot de eerste klasse: S. Drielsma, A. Henning, G. Kroese, F. J. de Koster, A. Pot, A. H. van Roo, D. Taal. Tot de voorbereidende klasse: H. Ale- wijnse, M. AJnnot, Ca. Back, Ha. van Bal legooien, J. van den Berg, MC L. Bliek, M. Blok, W. v. d. Boogaart, L. Boone, t L. Bouman, T. J. v. d. Broek, L. de Bmijne, A. Cysouvv, J. Cornelisse, F. Crucq, N. J. van Driel, I. van Dam, P. .Gabrielse, J. C. Geervliet, J. H. van Ham, L. Hollemans, A. Jobse, A. J. Jobse, P. de Jonge, W. 0. v. d Kuijp, C. Louws, A. Magcheels, M. Meinsma, A. Melker, J. 'Minderhoud, J. C. Onderdijk, J. Onder- dijk, L. Passenior, A. R. Roth, A. Sim pelaar, M. Sneevliet K. v. d. Staal, C. J. Toebes, M. Vergouwe, J. P. Vergouwe, L. 'Willemse, L. Wisse, A. v. Woerkens, H. "VVöhler, H. v. d. Welle en P. A. Wondergem. Tot concierge werd benoemd de heer J. C. L. van Hoek. De nieuwe cursus begint 7 September met 48 leerlingen in de voorlaatste klasse, 52 in de 1ste, 21 in de 2de en 21 in de derde klasse, totaal 142 leerlingen. Verschillende giften in natura zijn voor de nieuwe school op den Dam, die 7 September geopend wordt, ontvangen. Thans zal ook les worden gegeven in nrachinesclmjven, op machines van ver schillende systemen. drie maal kerk getrouw, des middags naar de leeskerk pat Van de uitgeversfirma Oosterbaan Ie Cointre te Goes ontvingen wij: 3. C. C. Voigt, Schriftelijke Cursus voor het examen van den Schoolraad. Dit boekske beleeft reeds den 3en druk. Wel een be wijs, 'hoezeer bet gewild en gezocht is. Wij bevelen dit boekje dat zeer veel stof bevat, voor studie en lectuur en "bespre king, en door verschillend lettertype het moer en meest noodzakelijke om te kennen doet uitkomen, niet alleen, voor studeeren- do onderwijzers, maar ook voor Jonge- lingsvereenigingen en Catechisatie aan. Be lijdende leden der kerk, en zij die van de Schrift en Historie en Belijdenis meer willen weten dan in hun vraagboek staat, zullen met, genoegen in dezen leiddraad studeeren. f" Het schild van den Wandtekstscheur- kalender, gelyk die sinds eonige jaren bij genoemde firma verschijnt, een tekst in bloemen, niaakt met zijn zachte, schier natuurlijke kleuren, weer een aangenamen indruk. Bij dien kalender komt Macduff's „Druiven van EskoJ" als premie bij. Dezelfde firma zond ons 't proeischild van den bekenden scheurkalender „De Olijftak". In deze dagen van krijg en moord is de herinnering aan Hoseall: 17, en de sclioone voorstelling van Jesaja 11:6 zeer ,op haar plaats. Welk een con trast voor onze dagen, en toch die toe komst gaa/t het geloof tegen. Het zal eenmaal het jongske zien weidende hot wild en liet tam gedierte, gelijk op dit schild zoo treffend de Schrift is nage- teekend. Het jongske dragende een olijf tak en een lam, de wolf feeder het lam aanziende, de luipaard bij het geitje ne- derliggende en het kalf gaande naast den leeuw. Deze kalender verdient ook om dit 'in zachte kleuren sprekende schild zijn naam van „Kleine Vertrooster". Ook deze kalender Jieeft Macduff tot premie. Ook bij het Handboek ten dienste der Geref. Kerken, waarover wij reeds vroe ger bericht deden, komt een premie, eten geschrift van ds. Doekes. nut niet in. Dhr. Jobse bepleit ook het oprichten van een levensmiddelencom- inisaie. Jihï- Holthuijpten zegt: de raads leden zijn uitgenoodigd^. geweest op eon veïgartterijig, Zaterdag gehouden, waar 5 raadsleden tegenwoordig waren. De raadsl ieden zjjjn met aandrang uitgenoodigd zich tolt n te wenden, om een levensmiddelen- (omnriagiö in het leven te roepen. De voara. belooft over deze zaak te zullen dankten. Dhr. Cijsouw zegt: het publiek is onvoldaan, uit dit oogpunt is hij ook voor vfm commissie. Vervolgens gaat de Raad over in geheime zitting. Stavenisse- in de gisteren gehouden ge meenteraadsvergadering werd mededeo ling gedaan van die opneming der boeken en dut' kas van dear secr.-ontv. van het Buj'g. Armbestuur. Be buiten gebruik ge stolde brandspuit van het Waterschap Stavenisse is tegen lagen pry's ter over name taan de gemeente aangeboden, welk aanbad do Raad dankbaar aanvaardt. Eonj$n brieven van Ged. Staten wer den na voorlezing voor kennisgeving aan- g«nom!fln. Ken. verzoek van den onderwijzer Quist orrt etorvol ontslag als zoodanig weid aan gehouden lof de volgende vergadering. Op 1 Jam. a.s. ontslag verleend als onder- vorzolak: van O. de Vos werd hem togen houder dor begraafplaats; en werd be sloten, daarvoor geen afzonderlijk per soon te benoemen, maar de daaraan ver houden "wtark z aamheden aan den gemeen- tewsericman op1 te dragen. Die Voorloopig vastgestelde rekening der gemeente over 1915 toont aan in ont vangsten f 21800.75 ©n in uitgaaf f 18934.75, goed slot f2865.70. Goedkeu ring is verleend aan de rekening van het Buig .Armbestuur over 1915, in ont vang op f 1198.95 en in uitgaaf op f 1163.37Va, goed slot £35.571/2- Aangeboden (werden de begrootingen der gentemto jen van het Burg. Armb., dienst 1917. De VteAordening op dp jaarwedden van het onderwijzend personeel werd gewij zigd als volgt: dio van de klassmonder- wijzeasa |en -onderwijzeressen zullen f50 ÏxjVc® bet Wettelijk minimum bedragen, ierwijil die verhoogingen om de 4 jaar zulkju worden toegekend. Van het hoofd de® school zal die jaarwedde bedragen: bij minder dan' 4 dienstjaren f 1000 bij 4 tot 8 dienstjaren f 1050, bij 8 tot 12 dan 16 dienstjaren f1200. Mej. de Ja- f1100, bij 12 tot 16 f1150 en bij mice® ge®, tijdelijk onderwijzeres, weird teege- wieten tot het geven van. herhalingson- derwijs aan meisjes. Tenslotte werd het Stembureau be noemd voor d'o verkiezing van een raads lid in de vacature C. L. Dorst, dio zijn ontslag heleft genome®. B. en W. hlebben de volgende data vastgesteld ter voorziening in de vaca ture van leen lid van den gemeenteraad, ontstaan door de ontslagname van den hele® C. L. Dorst. Candidaatstelling 22 Sept., stemming, indien tnoodig, 3 Oct., len. herstemming, zoo noodig, 13 Oct. a.s. Sas van Gent. Tijdens het onweer, dat eergisterenavond over Zeeuwseh-Vlaande- ren losbrak sloeg de bliksem in het te lefoonnet van Sas van Gent. In de bu reaux dier Coöperatieve Beetwortel-suiker fabriek Weid brand veroorzaakt, doch dez|e was spoedig gebluscht. Temeuzen, De St.ct. 204 bevat de ak ten Betreffende de N. V. Mij. Schoener- schip BePemdma en N. V. Mij. Schoe- uerschip Zwaluw, beide alhier. Woensdagmiddag had alhier een ver gadering plaats vtan graanhandelaren, on der Fading van het lid der Prov. Brood- commissie rayon Zleeuwsch-Vlaanderen. Na opening der vergadering zette spre ker uiteen, op welke wijlze de verdere regeling voor het vervoer en den ver koop plaats heleft. Ito Minister wensfchte, dat de graan handelaren niet zonden worden uitge schakeld, spreker zette uiteen op wel ke wjjze de handelaren konden worden uitgeschakeld. Na het beantwoorden van eenige vrar gen, Werd de vergadering met dank aan do aanwezigen gesloten. Er waren 28 personfen aanwezig. In de heden Donderdag gehouden; gemaeateraadsvergadering werd de begroo ting voor 1917 aangeboden. Afwijzend werd beschikt op een tweetal adressen om teruggaaf van belasting, alsmede op heit Adres van den Bond van onderwijzers. Verworpen werd bet voorstel om de ker mis dit jaar te schorsen, zoodat deze doorgaaten een crediet van f 1500 werd toegestaan voor een maand betreffende de leveiasiniddelenvoorziening. Ned. Herv. Kerk- Beroepen te Groede J. Petri, cand. te Haarlem. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Lutten en De Krim L. Baas te Apeldoorn. Aangenomen naar Amersfoort door L. II. Reekamp te Arnhem. Benoemd tot onderwijzeres aan de o.l. school te Ellewoutsdijk mej. C. M. J. Kort te Goes. Geslaagd te Amsterdam voor teeke nen m. o. (acte M a) do heer J. J. Weeda te Ond-Beijerland-. Goes. Op de heden yanwege do Prov. Regelings-commissie yoor do Paarden fokkerij in Zeeland gehouden centraJej keuring van dekhengsten waren prijs- winners voor: Driejarige dekhengsten: lo. Croquet, van A. va.n Hootegem, (te Kruiningen, 2o. Clairon de Maldegem, vaar II. J. Aernaudts te Sluis. 3o. Carbo, van W. J. ten Haaf te Noordgouwe. 4o. Bruno de Lapscheure, van L. Lan- criet te Aardenburg, 5o. Espadon, van A. X. Aernajudts „te Sluis. 6o. Opera, van de Hengstenvereeniging „Zuid-Bfii- veland" te Kruiningen, 7o. Ciloyen, van A. Herweijer te St. Kruis. Plaatsvervangers: Pierot, van G. Luijk te Vlakie en M. Verburg te Kamperland. Baron! fie Ways; van L. O. J. Bad man te Westdorpe. Cadi, van J. v. d. Meulen te Sluis en Autocrate, van Ph. J. v. Dixhoorn te Axel. Vierjarige: lo. Bomibo, van de Hengstenvereeniging „St. Philipsland" to St. Pbilipsland. 2o. Indigene de Cos sines, van H. J. Aier- Inaudts to Sluis en P. Dtees te Krabben-1 dijke. 3o. Blocus, van G. Buijsse te Biervliet. 4o. Max die la Court, vaaf E. Bonte te Sluis. 5o. Pierrot de Wa terloo, van A. X. Aernaudts te Sluis. 6o. Cores, van ,Iz. Boone tie Waarde,, 7o. Monarque, van VV, te;n Haai Hz. te Zierikz.ee. Plaatsvervangers: Dodu, van Wed. F. Hoefnagels1 tra Clinge, Chancliai'd de Lapscheure van de Hengstenvereeniging „Cats" te Cats, Hercule de Wich, van gebr. Klompe te Dreischor en 'Fleur 'de Volcan, van G. A. Goethalsi Ie Sluis kil. j V ij f- en Zesjarige. lo. Colosse, van A. M. DiaeLman te Westdorpe. 2o. Robert de Cogneibeau, yan de Hengstenvereeniging „Graauw" te Graauw. 3o. Lutusl, van, P. Lanchiiet te Aardenburg. 4o. Max de Knocke, van de Hengstenvereeniging „St. Maar tensdijk" t<e St. Maartensdijk. 5o. Alba- nais, van de Hengstenvereeniging West dorpe te Westdorpe. 6o. Avenir de 1' Ecluse van H. J. Aernaudts te Sluis. 7o. Bristol, van de Hengstenvereeniging „Vooruitgang" te Kloosterzande. 8o. Mon Rêve de Feluy, van E. Bonte te Sluis. 9 a. Vital de Knocke, van de Hengsten vereeniging „Tholen" te Tholen. lOo. Nero, van P, VaclYsebaert te St. Jan- 'Steen. PlaatsvervangersMonaco, van die Hengstenveieeniging „De Toekomst" te Axel. Iniibattablfe, yan L. de Jager Gz. te Wolphaartsdijk. Jules de Kiel, van J. de Putter Jz. te Axel. Louis, van G. van Waes "te Westdorpe. Chantecler, van A. v. Dijke te 's Gravenpolder. Ar- ceau, van de Hengstenvereeniging „Eigen Hulp" to Axell Menigerlei genade. Van dezen beken den preekenbundel ontvingen wij die van het eerste trimester van den zesden jaar gang ter beoordeeling. Uitgever is de be kende, degelijke Kok te Kampen. De re dactie berust bij dr. Wielenga en prof. Sillevis Smitt, die dan ook het leeuwen deel hebben Van d'a uitgave en, zon der nu aan de waarde der overige te tornen, het mag gezegd stellig niet het minste werk: leveren. Deze uitgave voor ziet eenigszins in de behoeften der va cante gemeenten, en ook van de niet- vacante waar men, aan de gewoonte van Duitscb tegen wil en dank. J. J. uit do Friesche gemeente Dantumadeel woont in Duitschland. Men deed hem voorstellen om Duitscher te worden ,doch dat wilde bijl niet. Hij be- 'sloot daarom naar Friesland terug te keeren, doch dit lukte niet. Aan de grens moest hij terug. (N. V. d. D.) Inbraak. Door verbreking van een hangslot zijn gisterennacht uit een schuur van den tuinder M. aan den Noord weg tie Wateringen gestolen, een paar schoe nen, edn breekijzer ,een nijptang, een duimstok en een pantalon. D'e daders zijjn onbekend. Ontvlucht. Te C-astricum: is een krankzinnige uit het gesticht Duin en Bosch ontvlucht. De vorige week wist zich daar een airder aan 't toezicht te ontrekken. D u u i' h o u t. Te Gouderak zijn vloedplanken, die door do dijkverhooginig aldaar overbodig zijn gewonden, verkocht voor f 2.60 'per stuk. 24 jaar1 geleden moest e® if 1.40 pea- stuk voor worden betaald. Rooken door kinderen. Op Verzoek der Gezondheidscommissie te Velsen, is Qp een 9-tal scholen in die gemeente een oinderzoek ingesteld, naar het toeken door kinderen. Het aantal roo- kers bleek buitengewoon groot. Van 649 leerlingen rooken 340, of 52 procent, waar van 86 van de 290 leerlingen der 3 laag ste klassen of „30 procent en 254 van de 349 leerlingen der hoogste klassen, of 71 procent. En dat, terwijl het in de ge meente Velsen verboden is tabak enz. aan kinderen te verkoopen. De Gezondheidscommissie besloot zel ve mede te werken om dit kwaad te be strijden en om zich daartoe tot de oudere te richten. Overreden. Te Delft is op de Bra- bantsche Turfmarkt het drie-jarig doch tertje van Borsje, door een sleeperewagem overreden. De kleine kreeg een rad over het hoofd, waardoor de dood onmiddellijk intrad. Verdronken. Te Delft is het lV2-jarig zoontje van een werkman, na bij de ouderlijke woning onbemerkt in een sloot geraakt en verdronken. Brand. De aardappeldrogerij van mej. de wed. A. do Wert to Best is totaal uitgebrand. De belendende huizen konden door krachtdadig optreden, 'van militairen gespraad blijven Vliegmachine geland. Mm Sneldt uit Zundert, dd. 29 Augustus: Bij het landen liep1 een militaire vliegma chine heden tegen een paar boompjes en bekwam daarbij ernstige averij. De vliegeniers bleven ongedeerd. De 'burgervader van de klok. Er- heerschen hier vreemde "'toe standen in ons visschersstadje aan de Zuiderzee, schrijft de correspondent yan de „Tel." tie Volienhove dd. 28 Aug.: Werd de j.l. .Woensdagavond botende vergadering van den Raad onzer ge meente door den burgemeester precies te half acht geopend en gesloten, om dat het vereisehte aantal leden op dat tijdstip niet aanwezig was zles van de zeven raadsleden waren nog op de trap, doch nog niet binnen do muren van de vergaderzaal hedenavond was het wederom mis. Tegen kwart over ze ven had de burgemeester, jbi". Van Such- telen van de Ilaere, opnieuw een raads vergadering Ixitegd, maar ai wie kwamen de zes raadsleden, die verleden week de zitting .gesloten vonden, niet. Onder ken bevonden zich ook de beide wethouders. Zooals bijna overal elders, weid een „dik" kwartier gewacht, doch behalve 'terne raadslid, de heer Jongman, verscheen er jjiemand verder op 't appèl. De heeren hadden er zeker genoeg van. Precies vijf minuten over half acht viel weder des voorzitters hamer; de vergadering werd geopend en andermaal' wegens onvoltalligheid gesloten. Aan het talrijk publiek, dat de zitting bijwoonde, weid door den burgemeester medegedeeld, dat een nieuwe vergadering van den Baad zal worden belegd op morgen, Dinsdagavond. Wis wee', wat er dan zal gebeuren. De toestand begint critiek to worden. Een ontvluchting die niet plaats had. De Haarlemsche bericht gever van het „llbkl." schrijft: In de ochtendbladen van Dinsdag kwam liet volgende bericht voor: „Maandagmid dag is de dader van de inbraak in het café „De Bijenkorf" to Eindhoven, R. Sloot genaamd, tussclien Boekei en Den Bosch, terwijl hij op do retirade was, uit den trein gesprongen en ontsnapt". Dit bericht kan niet juist zijn. De de serteur R. M. van het 10e regiment in fanterie, die tevens verdacht wordt van de bedoelde inbraak en diefstal van f 6500 te Eindhoven, zit in de provoost der in- fanteriekazeme te Haarlem. Hij is daar Maandagmiddag om 4 uur aangekomen. Hij kwam van 's Hertogenbosch en ver klaarde, toen hem mededeeling werd ge daan van de berichten over zijn ontvluch ting, dat hij niets van een ontvluchting, of poging, daartoe door hein in het werk gesteld, wist. R. M. ontkent schuldig te zijn aan de inbraak en diefstal te Eindhoven. Wel geeft hij toe tweemaal gedeserteerd te zijn. Den eersten keer heeft hij te Antwer pen vertoefd, waar hij drie maanden ge vangen zat, verdacht van spionnage. toiter was hij evenwel vrijgelaten en uitgeleverd aan de Nederlandse he autori teiten. Na zijn inlijving is hij toen weer gedeserteerd, nu ongeveer 6 weken geleden. Een gehucht dat weg moet. Het gehucht Katham, onder Edam (aan de Zuiderzee) moet geheel ontruimd wor den, in het belang der verbetering van do watering. Op die plaats, waar nu de huizen staan, wordt een breede ver keersweg aangelegd, mede tot versterking van don teen dies dijfosi. De onteigening is zoo goed als afgeloopen, meldt het N. v. d. D. SOFIA. Officieel communiqué van 39 Aug.: Op hot Macedonische front is de toestand over het algemeen onveranderd gebleven. Onze troepen die de hun: aange wezen stellingen bereikten, hebben zicli daar vastgezet. Nadat de nederlagen, wel ke wij den yijand toebrachten, .zijn of fensief liadden doen mislukken, heeft de tegenstander zich bepaald tot een artil lerievuur zonder uitwerking over liet ge- heele front. Slechts ten noorden van het Ostrowomeer en in bet dal van de Mat- nitza trachtte de vijand tevergeefs door tegenaanvallen do verloren stelling te her overen en zijn hachelijk geworden, posi tie te verbeteren, maar al zijn pogingen werden afgeslagen. Op het Tahonismeer hebben wij door ons artillerievuur twee stoombooten van den vijjand gebombardeerd. De; vijandelijke vloot beschoot zonder s'ucces den mond van den Mesta. Een vliegtuigiesikader deed leen aanval op de brug bij het station van, Buk, zonder dat iemand werd ge troffen of schade werd aangericht. LONDEN. De bekende Engelsche cor respondent Wardprice te Saloniki seint: jNaar verluidt is de Koningin van Grieken land naar Larissa gevlucht, waar zij door een escorte van 300 Duitsche uhlanen werd opgewacht. AMSTERDAM. Heden had een spontane stopzetting der diamantiabrieken plaats. Honderden diamantbewerkers trokken langs de fabrieken om de gelieele industrie een* dag stop te zetten. De bekende motie is aangenomen met 4155 voor, tegen 1599 stemmen. Duizenden diamantbewerkers verdrongen zich voor het gebouw van den Diajnantbewerkersbond.. Toen de voor zitter kwam brak een oorverdoovend ge juich los. liet bestuur vergadert thans. (Als toelichting op dit telegram diene, dat do leden van don A. 'N. D. B. bij referendum hadden verworpen, de voor stellen tot regeling der rechtspositie (o.a. pensioneering) dér Hoofdbestuursleden', onder welke o.a. de heeren Henry Polak', lid der Eerste Kamer, en Jan van Zut- pben, die den Bond gedurende 30 jaren hadden gediend en groot gemaakt.. Het Hoofdbestuur had op dit votum, van wan trouwen ontslag genomen. In drie achtereenvolgende vergaderingen nu Maandag, Dinsdag en Woensdag hadden de leden getracht 't Bestuur op pijn besluit te doen terugkomen. Een motie- Map daartoe strekkende wei'd druk be sproken, iederen avond weer, maar dan door andere duizenden, dewijl één zaal op een avond niet allen tegelijk kon be vatten. De voorzitter de heer Polak bleef echter bij zijn besluit' en met hein het heelo bestuur. In de vergadering van Woensdag, nadat een vrouw namens de vrouwen der Diamantbewerkers nog eens gepleit had voor terugkeer, sprak hij zich iets minder beslist uit. Het Bestuur be raadslaagt- nu wat te doen.) GOES. Do verjaardag van H. M. de Koningin werd alhier weder gevierd dooi" liot speten van het carillon, waarbij de hoer Vissers zeer verdienstelijk schaome feestliederen to hoeren gaf. Over 't alge meen werd er weinig gevlagd. Al!cm de lxmgo Kerk- en. 1 nngevorsit.- eft 's H. 1 [endrikskindonmstTaat kwamen gloed uit met him vlaggen en wimpete Hei weer was prachtig. SCHERPEN ISSEin de Woensdag gehouden vergadering van dien dijknaad van liet. watersfchap Scherpeuissie "ware», alle leden tegenwoordig. Naar aanleiding van een adres van d«n socretaris-qnV vanger wordt diens jaarwedde gesteld op f530. Voorloopig werd vasttgostfeM do rekening .over 1915—10 in ontvang op f 20262.20 in uitgaaf op f 18020.96 ajzoo met een goed slot van f 1641.24. De begrooting voor 1916—17 wend gewij zigd m vastgesteld in ontvang en, uit gaaf op f 26759.26V2. De jaarwedde van den sluiswachter wordt van f 125 wp t'200 gebracht. Wegens periodieke af treding van den heer P. Noordijke Cz. als lid van het bestuur, wordt de vol gende voordraxJit opgemaakt1. P. Noor- dijko Cz., 2. iWi Bijl3. M. Rijsten- bil Az. GOES. Ondertrouwd: Bernardus Corne lls Sliggers, 25 j. jin. en Adriana Wilbel- .mina Verburg, 25 j. jd. ZIF.RIKZEE. Overleden: M. J. Verkaart, 5 j. d.; A. Hochwald 69 j. man v. A. Elscotf. Over de maand Aug. N. EN ST. JOOSLAND. Huw. voitx.: 9, 11. Mcliefste, jm. 49 j. en C. de Nooijer, wed. 32 j.; I. J. Janse, jm. 23 j. en C. Bliek, jd. 24 j. Geboren: 3, La.urens, z. v. 1. Baas en N. Crucq. Overleden: 26, A. L. de Rijke, 64 j., man van A. Wijkhuize. MIDDELBURG, 31 Augustus 1918 Ter graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Krooneiwten werden gepresenteerd maar nog niet verhandeld. Tarwe f24.a f25.Koolzaad f37.a f39.— per 100 K.G. Boter 85 a ct, Particulieren et. Eieren per 100 f8.10 a f0.Particulieren f8,50 Eieren Veilings Ver. f7.90 a f8.10 Eenden eieren f 0.a f 0. Ganzen eieren fa f— Kalkoen eieren f8.a f0. Poule Pintade eieren fO.— Zwaaneieren f Olie en Koeken. Olie van Inl.zaad. Raapolief63..Patent olie f65,Lijnolie f52,per H.L. a con tant per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f160 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f22,50 per 104 stuks; harde Lijnkoeken f22,—, Ljjnmeel f 22,50 per 100 K.G. Noteering voor ljjnolie uitsluitend voor gebruik binnen -Nederland. Veilingsvereeniging Zuid-Bevelami Goes', "31 Augustus 1916. Groote veiling. Afval Appefcl 10 por 100 K.G. Kleine veiling. Afval Appels 8- -14, id. Pleiren 310, Cox Pomona (2de soort) 11 ct. allies, pea' K.G. Komkommers 2 ct. por stuk'. Wortelen 45 ct. per bas. Caleboutspeer 1115, Jacques Lobel 12—14, KJasie- appel 1218, Beuxré d' Mérode 1216, Pruimen 1013, Jutten 12—24, The Oneen 2de soort 11, Gulderling (Gan- zebout) 3e soort 17, Transparante de CToncols 2de soort Tl ct. alles per E.G. Veel vraag naar afgevallen fruit. Vlissingen, 31 Aug. 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Suikerboonen 7695, Printtessebooawaï f 1.41f 1.96, ijSnijbconen f 1.14f 1.4*2, Zuring 15, Kropsla 3967 ct. ales oer mond. Rapen li/a5Va, Kroten 23/z 3 Va, ithabarber li/2, Pieen 5Va, Selderie 4V25, Prei 5Va7 ct. aJLesi per bos. Savoye-kool 31/29V2, Roo de Kool- '3 4Va, 'Bteemköoli 5121/2, Komkbjfnmers I1/22 ct. alles per stuk1. Aardappelen 51/26V2, Poters 31/2, Tomaten 23—25, Zilver ui en 12V214, Clapp's Favoiate 1.5 V220V2, Jutten 30V2, Bergamotten 13, Groninger Bergamotten 81/2—13V2, Schar laken I2V213, Hondsmuil 181/2, Do - chesse d' Oklmburg 12, Codlin Keswick 14l/220Va, Keizer Alexander 15, Zo- meraagt 17, Lord Sufüeld 171/2Zure St. Jan "121/2—251/2, Celine 11V215i/'3 ct. alles per K.G. OOSTBURG, 30 Augustus 1916. Oude Tarwe f a 1 nieuwe Tarwe f 25.a f 26.Rogge f a f nieuwe Wintergerst f a f Zomergerst f at nieuwe Haver 124.— a f 25. Kockerwton f a t Voerervrten f 0.— a f 0.—, Paardeboonenf af - Koolzaad f38.— a f39.—, Bruine Boor.en f—af—.— alles per 100 K.G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3