Öndarwtjs. Eenige mooie étalages te Middelburg. Uestaftti Reclames Aan de twijfelaars. Pink Pillen Ingezonden Stukken. Reclames. Zijt gij even gezond als de vrouw van het platteland? Landbouw en Veeteelt. Predikbeurten. Oamany.d Kieuv^. km der echtgenootej^ en vaders van de vrouwen en kinderen strijden aan het Frans cbe froait terwijl er begrijpelijiker- wjjzo ook reeds voor het vaderland ge- sneuveld zijn. Het was voor allen ecffl groota tegenvaller, dat zij niet direct naar Engeland door konden, maar hier mins tens tot Maandag moesten blijven, omdat dan do eerste boot vaart, die ech ter nog slechts een deel kan me- deoemen. Velen zullen hier een week of wellicht nog langer, moeten blij ven Zij. die zelf hun hotel of pension konden bekostigen werden aan een goed vèrfdijf geholpen, terwijl enkelen der arm sten in de yluchtelingenloods aan het station werden ondergebracht. Konden zij'over |den toestand in Noord- Fjrankrijk dus geen inlichtingen geven, des te beter ging dit over Brussel en wij hoorden niets dan klachten over de duuite van en de schaaJschte aan de meest noodig.i l -vonsmidd leu e.i over do gjnoote zuigelingensterfte. Een scheepsmaker viel van een lad- dor en bekwam een hoofdwonde en een verwonding aan den rechterarm. De politie heeft aangehouden een jongen van 12 jaar, die zich schuldig maakte aan verduistering van schoenen ten nadeele van een winkelier. Ook bleek. dat. hij driemaal diefstal pleegde in een kiosk op liet strand, en dat hij de daar ontvreemde sigaretten enz. aan eoldaten verkocht. Kruiningen. Daar een as van een ba gaf^twagen was wartngeloopen van den earsten trein uit de richting Roosendaal, tnoest die wagen ontladen worden en wotrdeji uitgezet. Na de inlading' der ba- gag»» in een luider gedeelte van den trein, kor deze met een kwartier vertraging render rijden. Waarde. In de Vrijdagnamiddag gehou don vergadering van den gemeenteraad word bij de verordening op de straten, plei nen enz. bepaald, dat. het verboden is dortr de Hoofdstraat en in de School stfiaal te rijden met geladen voertuigen Of» vaste assen, tenzij de goederen be stemd zijn om aldaar te worden gela den» of gelost. Voorts werd de pensioen grondslag van den kantoorhouder der te tefkxni voorloopig vastgesteld. Duurtetoc- slag werd verleend aan het hoofd der school en den onderwijzer van bijstand jecktr f 50, aan de onderwijzeres f 25 en aan don gemeenteveldwachter £50. 'De be- ginootmg der gemeente voor hel jaar 1917 w*#! den Raad aangeboden. Ned. Herv. Kerk. Re/oepen te Oudemirdum, 11. A. Loen- rm» te Schoonebeek. Geref. Kerken. Tweetal te Alphen, R. E. v. Arkel te Soest en E. Schouten te Hoofddorp. Aangenomen naar Heerde, door P. II. de Jonge te Bunschoten. Ght. Geref. Kerk. Ajaogenomen naar Bmischoten, door K. Groan, cand. te Enschedé, die bedankte voor Urk. s Heer Arendskerke. Benoemd tot on derwijzer aan de openbare lagere school alhier de heer P. P. de Koster, thans aks volontair werkzaam te Borssele. Geslaagd te 'sGravenhage voer de acte Hoogduitsch 1. o. de heer 11. Beem te Zierikzee. Geslaagd te Wageningen voer de acte landbouwkunde 1. o. de beer W. van Koeweringen te Wemeldinge. Geslaagd voor kommies 2e kl. bij rfte directe belastingen de heer L. den Engelsman van Oud-Vossemeer. De heer J. P. Paulusso, hoofd der openbare lagere school te St. Laurens is als zoodanig benoemd te Renesse. wif) te produceeron, dat zij de gezangèn hebben afgegeven." Hbch ook Meliskèrke was verdacht. Op 3 Sept. 1813 eischt .de proeses Drijèiout, bewijs, dat Tresling van Me- liakorke, Van Eindhoven van Grijp-kerko an Hondius van Amemuiden, gezangen hebben afgegeven. Adriaan de Wagemiaker, schoolmeester te MolLskerke, getuigt, dat aldaar eerst dm den anderen Zondag, doch later telken Zondag gezangen zijn afgegeven. Dfcs, Hondius wil weten, wie beun be schuldigd heeft. Eindelijk bewees hij, ze nu en dan te gebruiken, doch flat (Lo Gdnseesnto groote weerzin doet blijken öa vergadering berust en Ds. Hondius belooft, 't zooveel mogelijk te doen. life. Eindhoven was afwezig. 1 Oct. 1812. Nieuwe ellende. Aagtekerke weigert om de geleverde gezangboeken te betalen. Op deze classis was ook een waar lijk droeve moeilijkheid. DM- Hoogklimmer uit Zoutolande klaagt in 2 jaren geen f 100 te hebben ge noten, zijn effecten te hebben moeien vorkoo[*fli oni zijn gezin uit 8 perso nen bestaande in 't leven te houden, aaa edhter dat hij zich alle verkwikking dee levens heeft moeten ontzeggen Er te in don Franschen tijd bitter ge leden. Menige predikant, gedwongen om geaangwn te zingen met een treurig hart, was als eon, die een kleed aflegt ton dUge der koude Souburg. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. scholen te Noord wijk aan Zee en Zierikzee de heer ff, van Veen te Souburg. (Vervolg.) Ook de onderstaande firma's zorgden voor een aantrekkelijke en practischa étalage gedurende den door „Handels belang" geoorganiseorden éta'age-weJstrijd. Gelijk nfion weet noemen we in dezo rubriek ook winkeliers, die niet aan den wedstrijd deelnemen. De firma Jacq. Frank, Lange, delft, étaloert altijd keurig, en dus is in deze dagen de étalage al1 bijzonder mooi. Reeds op straat kan men een keuze doen uit de ruime voorraden, die in dit magazijn van gouden en zilveren voorwerpen, horloges, enz. ondergebracht zijn. Deze firma is bekend om de uitge- breide sortoering, welke ze er op na houdt. De Winkel van J. W. Toe bes, Lange Burg, trekt speciaal de aandacht der hoeren, die ei' een ruime voorraad over hemden, dassen, boorden en manchet ten vinden. De goedverzorgde étalage trekt bijzonder de aandacht. Voor Petten is 'teon „aangewezen adres." Verder noemen we de firma 'C. A. Sell ul te en f'o., de alom bekende firma Schulte, die ook nu practisch etaleert. Hier vindt men drogerijen en. verfwaren en geneesmiddelen in velé soorten. Hoeveel artikelen zou deze firma wel verkoopen? We durven niet gissen; vraagt het de firmanten zeiven maar. Misschien brengt uw vraag hen nog even in verlegenheid. Zie verder de advertentiekolommen irf ons blad. .Maandbericht no. 8 en 9 van het Néder 1. Zendingsgenootschap )>evat „verslag van derr staat en de werkzaamheden" van dat Genootscliap over 19151916. Er is Oip Oost-Ja,va tekort aan arbeidskrachten. Wel zal zendeling Nortier weldra kun nen worden werkzaam gesteld, doch zen deling Crommelin loopt gevaar van heen te gaan wegens diens benoeming in plaats baron v. Boetzclaer tot Zendingsconsul. Ook onder de Zusters is veel mutatie. De toestanden in Minahassa baren nog steeds veel zorg. De Possozending ver heugt zich in bloei. Br. en Zr. Kruyt hebben daar nu 25 jaar met zegen ge werkt. Br. Ten Kate zal een boek saam stellen naar aanleiding hiervan. In Midden jCielebes dringt het Evangelie langzaam door. De arbeiders in Deii hadden nogal met ziekten te kampen. Veertig zendelin gen en vijf hulppredikers zijn op heL oogen- biik werkzaam in dienst van het Ge nootschap. Dietsche Stemmen (uitg. Oude Gracht T. Z. 23 Utrecht, no. 9 en 10) bevat weer enkele artikelen die als echte Dietsche .stemmen ook in Nederlandschei harten weerklank zullen vinden. Zoo geeft Karei Angermille een levensschets van J. F. \Y litems, den vader der Vlaamsche beweging. Onder de oudere Zuid-Nederlandsche letterkundigen, dich ters en prozaschrijvers heeft Willems met Conscience, Hief, Van Rijswijck, Le- deganck. Prudens v. Duyse, Ide Love- lings een eersten naam. Een portret van vader Willems gaat vooraf. Leo Picard behandelt de vaart op de Schelde, het groot Nederlandsch standpunt, een quaestie, met den atkoop van den Schel- detol nog niet definitief opgelost. De schrijver onderwerpt een viertal moge lijkheden aan de aandacht der Noord- Nederlanders, om te overwegen in hoe ver hij middel van een doortochtsrecht de neutraliteit van België kan worden gesterkt. Een vredelievende bespreking dezer quaestio nu reeds schijnt ons zeer gewenscht. Dr. Minnaert, ook een Belg, schrijft over: „De verdeeling van den arbeid en het nationaliteitenbeginsel." Op 6 Mei 1813 genoot Ds. Drijfhout eèn triomf of betoonde hij een barmhartigheid Jacob Jacobso Coree die in 1811 gecensureerd was als lid maat en .gedeporteerd als ouderling te Aagtokeriae, werd op verzoek van den predikant daarvan ontslagen. Op 7 Juli 1813 werd heel de karke- raad van Aagtekerke van de censuur ontslagen. Zongen ze nu? Ze mogen beterschap beloofd hebben 't volbrengen viel zwaar! Dat ver raadt de klacht van Ds. Jongmeel te Aagtekerke over Dis. Rochefort te West- Kapel te, dat deze de Gezangen niet meer afgeeft en daardoor zijns buur- mans positie zoo moeilijk maakt, 't Laatst gaf Ds. de Rochefort Gez. 91 at en riep: „dezelfde wijze als Ps. 84!" Toen zong de gemeente Pis. 841 Natuurlijk werd die slimme de Roche fort vermaand en bestraft, en op 6 Juli 1814 beloofde hij openlijk en plechtig beterschap. Den 1 Dec. .1814 werd de imponee- rende miedetdeeling ter classis gedaan, dat er was ingekomen een Missive namens den Souvereinen Vorst met begeerte, dat de Evangelische Ge zangen in alle gemeenten bij elke gods dienstoefening zullen worden gebruikt. De classis besluit afsclirifton van dit besluit aan alle gemeenten toe te zen den en van den predikstoel bekend te doen 'maken. Dr. W, Een sociaal vraagstuk, door den hoog geleerden schrijver van den grond op gehaald. Hij begint met de dierenwe reld, waarin ook de strijd om het be staan immer wordt, en do verdoeling van den arbeid wocht in acht genomen. Het opstel zal vervolgd worden. De Ilolkuwlsche Kroniek is voor een groot deel aan polemiek gewijd. De Vlaam sche Kroniek Ix'teindelt litet Belgische Par lementarisme, zulks met het oog op de zonderlinge vraag dor Regeering of dit stelsel tot heden voor België niet eer der een kwaad is geweest dan een goed. pe politiek van Havre doet dit begin sel en tevens de toekomst van Vlaanderen groote schade. Hiervoor tracht de Vlaam sche schrijver zijn taalgenooten do oogen te openen. Met ingenomenheid gewaagt hij van de stichting vim den laamsohen Landsbond, „het kader der toekomstige Vlaamsche Nationale partij", en haar Roel. Men blijve zich vooral op de' hoog te houden van kle Zuid-Afrikaansche Kro niek, welke Prol'. Bodenstein schrijft. Van De Jonge Garde is thans no. 4 verschenen. Hel wijdt svhoone woor den aan Koningin Wilhelnüna, die de volgende week, zoo God wil, verjaart. Ook Johanna Breevoort schrijft over onze geliefde Landsvrouwe. Een 9-tal foto's doet H. M- zien, zooais Zij van 1891 tot 1.898 was. Penning voltooit zijn eerste feuilleton en schrijft weer geschiedenis. Verder noemen we nog van de:i rijken inhoud: „Help mekaar!", „Wie twee rek ken heeftPraatjes bij Plaatjes, Van week tot week, Brievenbus en Op lossing eerste Prijsvraag. Een abonnement op dit tijdschrift schenkt genot en leering. Indien gij geen verlichting hebt gevon den bij een der behandelingen, die gij hebt gevolgd, gelooft daarom niet, dat er geen behandeling bestaat, die u ver lichting briingt. Kent gij zelfs wel de juiste oorzaak van uw ongemakken? Gij voelt u (afglemiat, gij slaapt weinig en, dan gejaagd, gij verteert uwe spijzen slecht, de functies van uw lichaam zijn onre gelmatig. Gij zijl ontevreden over- alles, over iedereen en over uzelf. Al die sto ringen duiden eenvoudig aan, dat uw bloed is verarmd, dat uw zenuwstelsel van streek is, dat heel uw gestel onge regeld is. Het is niet noodig het middel daartegen ver te gaan zoeken. Het is bij de hand in den vorm van de Pink Pillen die het bloed zuiveren en er zijn la-acht aan weergeven, die de zenuwen versterken en het gestel verkwikken. De Pink Pillen bezoïgen alle dagen de ge zondheid aan hen die er niet meer op hoopten; zij geven kracht weer aan de zwakken, bedrijvigheid aan de' over werkten. De Pink Fitten zijn verkrijgbaar a fl.75 per doon ent'9 per zes donzen, bij het Hoofddepöt der Pink Pitten, Da Costakado 3 5, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bjj W. Potter, Apotheker, Stool'straat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. (Buiter. verantwoordelijkheid der Redactie.) In verband met de Unie collecte. L Aan den voet van 't Unie-blaadje leest men, ieder jaar weer: „P. S. Aan hen, die tegenstanders van den Bijbel op de school zijn, wordt beleefd ver zocht dit blaadje als niet gezonden te beschouwen." Ik' erger mij altoos aan dat P. S.: 't Unie-blaadje doet doorgaans een ernstig beroep op 't geweten en zoo'n beroep mag geen mensch als niet gedaan beschouwen, want, als hij er geen acht op geslagen heeft, zal 't in den dag der dagen tegen hem getuigen. Ik heb daarom al eens tegen dat P. S. geprotesteerd, maar toen js mij ge antwoord wat ik wel begrijpen kun dat 't een "historie heeft. Ik blijf echter van meening, dat men goed zou doen 't te schrappen: een historische dwaasheid blijft toch immers een dwaas heid. We komen met onze Unie blaadjes en met onze 'Unie-collecte wel dege.ijk ook tot de tegenstanders van den Bij bel op de School", tenzij zij uitdruk kelijk gezegd of getoond hebben, daar van niet gediend te zijn. En we moo- non daaraan goed te doen. We mteo- men, dat wèldenkeaden onder- die „te genstanders" dit ook goed moetan en zullen keuren, als' ze de zaak goed overwegen. I Oindat do zaak niet altijd goed over wogen wordt, wil ik er hier iets meer over zeggen, in de hoop, dat ook- „te genstanders" dat wel om der de oogen ia-ijgen. Er zijn ouders, die meenen. dat hun kinderen op school geen gods dienstig onderwijs mogen ontvangen, dat dit de taak al teen van de kerk en 'tgezin is, of ook, dat 'teerst op la ter leeftijd moet gegeven worden. Die oudere zenden hun kinderen naar een godsdienstlooze school en ze hebben 't recht dit te doen. Er zijn andere ouders, die over deze dingen juist andersom denken. Die zen den hun kinderen naar een school, waar wel godsdienstig onderwijs gegeven wordt. Die ouden-s .hebben ook 't recht dit te doen. 1 lk "bodae] natuurlijk met „recht" in l>eide gevallen 't recht, zooals dit door onze wetten aan alle staatsburgers ge waarborgd is. Nu wordt die godsdienstlooze school geheel betaald uit de openbare kassen: voor een goed deel uit de rijkskas, voor een ander deel uit de gemeentekas. De godsdienstige school wordt voor een even groot deel uit de rijkskas betaald, doch wat voor de godsdienstlooze school uit de gemeentekas bijbetaald worlt, moeien voor de godsdienstige school de oudere enz. tyijpassen. "I>i! wil in an dere yooieten zeggen: de voorstanders der godsdienstlooze schooi betalen, elk voor hun deel, de kosten dier godsdienst looze school' en een deel der kos ten van de godsdienstige school de voorstanders der godsdienstige school betalen, elk' voor hun deel, de kosten 4c r godsdienstlooze school en die van de godsdienstige school. Raar is dus ongelijkheid, die opgehesen zou zijn, zoo de voorstanders der godsdienst looze school ook aan a 1 de kosten der godsdienstige school, elk voor hiui deel, bijdroegen. Dit zou rechtmatig zijn en wordt door menschen van allerlei partij ook als" rechtmatig erkend. Dit bewijst 't werk der BevieJigingscomiriis- sie, waarin nu-nschen van allerlei partij zit ting gehad hebben, en die voorstelt, die ongel^kheid weg te nemen. Mannen als wijlen Dr. Bos, en allen die 't met hem eens zijn, voelen, dat 't niet aangaat, eèn deel der burgerij te laten betalen voor oen instelling, waarvan 't om des gewetens wil geen gebruik kan maken, tenzij 't andere deel eveneens betalen moei voor een instelling alleen ten. be hoeve van 'teerste. Wij mogen aan nemen, dat binnen niet ai te langen tijd dat onrecht zal weggenomen zijn doch wetten komen nu eenmaal niet op stel en sprong in de wereld. Zoolang nu de wet nog 'tonrecht be stendigt., terwijl 't rechtsgevoel in steeds broeder kring, ook van de „tegenstan ders," begint te spreken, kunnen de laatste» dit rechtsgevoel lievredigen door vrijwillig tan behoeve der godsdienstige school af te staan, wat de gemeente, in naam der wet ten behoeve der godsdienstlooze school ook van tiaar te genstanders afdwingt. Als wij dus niet de Unie-collecte bij „tegenstanders" ko men, komen wij hen eenvoudig in de gelegenheid stellen, 'hun rechtsgevoel te uiten en voor haar deel 't onrecht te niet te doen. Tegen d-eze rodeneeiing bestaat zoover ik weet. maar één argument en dat is dan nog ganseh en al versleten, nl. dat van de godsdienstlooze school iedereen gebruik zou kunnen maken en dus de oprichting van andere scholen een lief hebberij van eigenzinnige menschan is, die ze maar Zelf moeten belalen. Te genover dat „kunnen" stellen wij eenvoudig onswij kunnen om des ge wet ens, wil niet en 't betaamt don Staat niet over de gewetens der onderdanen, 'tbelaamt mijn buurman niet, over mijn geweten te heerscben, evenmin als mij, te boerse hen over 't zijne. K. W. Zij bewijst u, dat vrouwen even gesond kunnen zijn als mannen, als zij willen. Lndien vrouwen in het algemeen niet zoo sterk zijtn als mannen, is dit dan niet, omdat zij te lang wei-ken, zich te veel zorgen maken en niet voldoende ontspan ning krijgen? In sommige streken op het platteland, waar de vrouwen het werk buitenshuis der mannen doen en losse kleeding dragen, zijn het beelden van gezondheid. Een eenvoudige leefwijze verzekert go- zonde nieren, volkomen zuivering van het bloed en geen urinezuur-kwalen. Urine zuur in het Moed (als gevolg van ver zwakte nieren) veroorzaakt rugpijn, rhe.u- matische en zenuw-kwalen, hoofdpijn, dui zeligheid, moedeloosheid, Waterstoornis- sen en gevaar voor niergruis, waterzucht en nierontstekiiig. Als gij reden heM om uw nieren te ver denken, gebruik dan Foster's Rugpïjin Nie ren Pillen. Zij hebben duazende vrouwen geholpen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben een verzachtende, versterkende en opwek kende werking op zwakke nieren, en voe ren deze zachtjes tot gezondheid en werk zaamheid terug. Zij helpen haar om het overvloedige urinezuur af te voeren even als het overtollige water bij waterzucht. Zij dienen alleen voor nier- en blaaskwa- len en werken niet op de ingewanden. Om beter te worden en te blijven is het aanbevelenswaardig om lederen dag uw huiselijk werk 'een poosje te laten liggen en een opwekkende wandeling te maken. Drink water, eet eenvoudig voedsel en slaap voldoende. Een betere gezondheid maakt u een betere moeder of vrouw. ie Goes verJrxijgb. bq de h.n. de Paauv Co.; te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlas markt K 157. toe zending geschiedt franco na ontvangst van pov+^risei a f 1.75 voor één, ol f 10.voor zes doe zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke- doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. Maandag a.s. veigjadeit te Middel burg; d<- 'Coöp. Inndbouwvere,m.tging „Eiland Walcheren". Er zal een U-stuur gekozen worden (voorloO|«ig bestuur J. H. Geschiene, A. Aarnoutoe. G. v. d Putte. B. Fïanso en A. Minderhout J.Kz.), tor wijl voorgesteld wordt het pakhuis De Hoop aan de Nieuwe Poort aan te koo pen van f 14500.— en eou er -diet te openen tot f 50000. Zondag 27 Aug. 1916. N'ed. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds. J. C. Schalier van Den Hiaag, 2 u. ds. Steinz, 6 u. du Hom burg. Hans weert, 9.30 u. dhr. Eens velt, 2.30 u. geen dienst. Riezelinge, namiddag ds. Muller. Wjomeldinge, 31 Aug., 7.30 u. ds. Drost, ds. Mooi] en ds. Akkerhuis. Staking. Uit Srnilde wordt ge meid, dat aan de aardappelmeeifcibnek onder- de arbeiders een staking is uit gebroken. De Haarlemsche inbraken. De inspecteur der recherche, de hoer v. d. Beek .die zich bij het onderzoek naar de daders der inbraken in het bijzander met het moeilijkste, de meeste zorg ver eis chende en tiet meest wetonstihapiielijke werk bezighoudt, heeft tlians ook een mooi sucoes 1e boeken. Zooais men weet weird eenig m.tan den terug ingebroken in het kaaspakhuis, van den heer K. aan de Nieuwe Groen markt, en even daarna in het kantoor van de llaarleminereltefabriek. Bij die inbraken waren eenige vinger afdrukken achtergelaten. Deze -werden door den heer v. d. Beek op de gebrui kelijke wijze geobserveerd en het resultaat was, dat de vingerafdrukken thans van de in het Huis van Bewaring ojweslo- tem Koning en ZaadbergGu, de daders van de inbraak bij den Officier van Justitie genomen, geheel overeenkomen mei de bij eerstgenoemde inbraken gevonden vin gefcafdrukken. Na deze ovemuiging hebben k en Z. ook omtrent genoemde inbraken e -n vol ledige bekentenis afgelegd. („N. H. CrL") De woonplaats Vau den Staat. Waar woont de Staat dat- Ne derlanden Een dwaas kan moor vragen dan tien wijzen kunnen antwoorden. Dat zoudt ge niet zeggen als ge oen lezeir waart van tiet „WeekJjl. v. h. Recht". De vermelding van een onteigenings procedure daarin begint n.l. aldus„De Staat delr Nederlanden, woonplaats heb bende te 's-üravemhage". Het klinkt allerdolst maar de.' redac teur van het ernstigste weekblad van ous land mag men niet van grapjes verden» ken. Val. Overreden. Men meldt uit Apel doorn aan de Msb.: Door een hofauto is in de Regentesse- laan, hoek „Oranjepiark, een zich huis waarts begevende schildersknecht, zekere v. B. uit de buurtscha,p Wonnon. over reden. De man brak een rib. Goede t ij den! Te Haarlcmmer- liede c.a. is (door de aanzienlijke verhoo ging van het belastbaar inkomen het per centage van den hoof Jol ijken omslag va n 2i/2 teruggebracht kunnen worden op 2,1, niettegenstaande de belasting- nog met f2000 is verhoogd. (Hbl.) Een vos verliest wol zijn haren, maar.... Te Nuenen vverd de 83-jarige H. T. in een auto van rijji werk gehaald, teneinde voor dr 25st© maal zijn süjaf te ondergaan als strooper. Baldadigheden. Baldadige» hebben dezer (Lagen een groote verwoes ting aangericht op de stoomboot „Meppel II", varende van Meppel op Amsterdam, 't Buffet geleek een ware ruine: psvul de en ledige flessche.i, alsmede talrijke glazen, waren in scherven geslagen, ter wijl verschillende voorwerpen, als water ketels b. v., over boord zijn geworpen. Klaarblijkelijk betrof een en ander oen wraakoefening aan 't adres van den ka pitein der stoomboot. Donderdag heeft het de politie te Mep pol mogen gelukken de daders tot be kentenis to breng'-n, 't zijn 3 personen behoorende tot do bemanning van ge noemd vaartuig. Tweede oogst. Te Wijk bij Duur stede staat een aantal aardbeiplanten voor de tweede maal in bloei. Vr ij stelling van huurbeta ling. De Gemeenteraad van Broek in 'Waterland heeft besloten, de huurders, van gemeente-landerijen vrij te stelten van huurbetaling over het jaar 1916, onder voorwaarde, dat t zij het land voor- 1 October heblien gei'gd. gegreppeld en de slooten uitgediept. Nekkramp. Te Katwijk a. d. Rijn is een geval van nekkramp voor man. Hij is naar het ziekenhuis te her gekomen bij een 38-jarigen, gehuwden dm gebracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2