Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. NED. HERV. KERK. Landbouw en Veeteelt. Eenige moois étalages te Middelburg. Leestafel Gamsngcl Nieuws. Iet, muziekuitvoeringen, een kinderfeest en tot slot een militaire taptoe. Te Weltevreden slaagde voor het examen voor kommies 2e klasse bij den Bost-, Telegraaf- en Telephoondienst in Ned.-Indië de heer C. L. Dominions, vroe ger wonende te Kruiningen. Middelburg. Donderdagmiddag viel een zevenjarige jongen in het water van het v.gD. Natte Dok alhier. Reeds waande men kien knaap verdronken, toan de 24 jarige milicien-korporaal fier militaire wieirifders, Dirk Leendiert Rijnberg, al hier in garnizoen, zich gekleed te water begaf en door te duiken do voldoening mocht smaken den knaap' van een an- «ters wissen dood te redden. Het is gisteren kien goheolen dag druk geweest en flo fraaie etalages in die winkels trokken aller aandacht. Maar des avonds bereikte de drukte haar top- ffont, vooral in de Langedelft was het ale op'yen groeten feestavond, terwijl ook geen wandelaar de Markt oversloeg, waar honderden en. nog eens honderdein zich rond (Ie muziektent bewogen, waar het militair muziekkorps van do wielrijders weder een uitvoering gaf. Toen dit con cert was afgeloopen, kon men in figuur- lijkan zin over de hoofden dier menschen lappan in. de Langedelft. En bij dit. al lee ging het zeer rustig toe. Bij de Rijksveldwacht worden ver plaatst met 26 Aug. a.s. de brigadier- titulair J. Bravenboer, van Herwijnen naar Kerkwerve, en D. Ktüzinga van Kerkwerve naar Herwijnen. Met 1 Sept. as. wordt eervol ontslagen de rijks- vetdwaehter (brig, tit.) P. M. de Vos te St. Maartensdijk. Bij Kon. besluit is, met ingang van 10 September, benoemd tot directeur van hot post en telegraafkantoor te Sluis, L. ff. van Hellemond, thans commies der posterijen en telegraphie 2de klasse. De politie heeft procesverbaal op gemaakt tégen een stadgenoot, die ver zuünd had een paar aan hem toobahoo- irewde postduiven op de daarvoor bi> (faalde dagen op te geven. Goes. Ln de "Raadsvergadering van Dins dag a.s. te 8 uur, zjjn aan de orde na tie vaststelling der notulen: le. Stukken; 2e. Wijziging gem. begrooting 1916; 3e. Ai- en overschrijving op die begrooting; 4e. Benoeming onderwijzeres handwerken aan de Mulosehool, (voordracht de dames J. M- V. d. Harst te Middelburg; H. W. Jonken Thijs je Assen en S. J. H. v. Leeu- waren te Zwolle); 5e. Idem tijdelijk as sistent leeraar handteekeuen avondschool .ambachtslieden (voordr. F. G. C. Rot huizen); 6e. Rekening B. A. 1915; 7e. Voorl. vaststelling gem. rekening 1915; 8e. klem le Suppl. Kohier hondenbelas ting .1916; 9e. ld. schoolgeld Mulosehool 1916/1916; 10e. Voorstel rooien drie boo men speelplaats Mulosehool; 11e. Nader voorstel verleenen duurtetoeslag gemeen- tedaenstpersoneel12e. Aanbieding g!e- ineontebegrooting 1917; 13e. Voorloopige vaststelling pensioengrondslagen van ge- imoanbeambtenaren in verband met de be palingen der pensioenwet gemeenteamb tenaren 1913. Gisteravond omstreeks kwart voor zee had de stationsarbeider Jan Locke- fieir het ongeluk, dat terwijl hij op bat station bezig was met het versjouwen van biervaten, zijn middelsten vinger van. zijn linkerhand tusschen die vaten bekneld raakte, met het gevolg dat een lid van zijn middelsten vinger werd af geknepen. De hulp van dr. Coenen moest hiervoor worden ingeroepen. Gistermorgen is aan den Oosts in- gai een wagen vlas in die Vest geraakt, doordat de twee paarden, die er .voor gespannen waren, begonnen achteruit te loopan. De koetsier wikt gauw de stren gen los te maken, zoodat de paarden, op den wal bleven. De schade is dus gering. Het was natuurlijk een omvang rijk werkje den wagen en het vlas weer op het droge -te brengen. Vli88ingen. De mailboot Prins Hendrik, die Woensdag met 110 passagiers naar Engeland, was vertrokken, keende hier Dtonderdagavond met 81 reizigers terug na een goede beis zonder stoornissen. Onder de 81 passagiers bevonden zich v*edei' oen 4-tal geïnterneerde Duitsche en Oostenrijksche burgers. Ondier deze was een krankzinnige, die onder geleide van een lid van de Roodle Kruis-brigade naar Coch doorreisde. Het trof ons, diat or (ditmaal weder zoovele jeugdige per sonen onder de gevangenen waren, o.a. oen 16-jarige jongen, idliie reeds 2 jaar in oen kamp had doorgebracht. Velen klaag den er over, dat al hun papieren waren afgenomen, terwijl anderen alles moch ten houden, hetgeen volgens hen een ge volg js van het verschil in opvatting van de personen toet die controle belast. Een had een geschilderd portret van een overleden nichtje bij zich, dat hij slechts met moeite had teruggekregen en dat hij au met trots vertoonde. Volgens het zoggen der mannen vertoeven alleen op het eiland Man thans nog 63 krankzin nige gevangenen. Een der jonge man nen, was afkomstig luit de buurt van Triest en kende voor den oorlog alleen ftali- oansch, thans had hij in het kamp vrij goed Duitsch geleend. Misse. In de Donderdag gehouden ge meenteraadsvergadering waren alle le den aanwezig, en werden de volgende zaken behandeld. De gemeente begroeting voor 1917 werd den raad aangeboden k» ontvang en. uitgaaf op f 14144 13V2 roert een post van onvoorzien groot f 104.90. Als aanvulling op de voordracht voor zetters werd als no. 4 geplaatst H. Dane. De begrooting. voor 1917 van heit Burgerlijk Armbestuur werd goedge- I keuwl in ontvang en uitgaaf op f3179.91, inbegrepen een post veor onvoorzien, groot f725.71. Het raadslid D. de Wïn- terdioelde mee, flat hij de volgende maand de gemeente verlaat. De voorzitter bracht hem Idank voor- hetgeen hij als raadslid had gepresteerd. St-Laurens. Donderdagavond kwam De V., die met. zijn dochter van Vrouwe polder per fiets kwam gereden, alhier bij het dorp in aanraking met de auto van den heer H„ van Domburg. De V. liep eeirige hoofdwonden op, terwijl zijn rijwiel deerlijk gehavend was. Na voor- loopig te zijn verbonden werd hij door den heer H. met diens auto naar het 'gasthuis te Middelburg gebracht Terneuzen. Door de ontvangen rappor- ton kan thans een overzicht gegeven wor den van de werking der Arbeidsbeurzen in Nederland. De werkloosheid was iii Juni geringer dan in Mei van dit jaar. Bij de Cen trale Arbeidsbeurs in Den Haag zijn in Juni 622 patroonsaanvragen om één of meer arbeidskrachten ingekomen. Al de districts-arbeidsbeurzcn ontvingen liiervan bericht. Daarin had de districts-beuis in Terneuzen pok zijn aandeel. Betreffende de Nederl. Arbeidsbeurs te Oberhausen wordt bericht, dat in 1915 10718 aan vragen .van werkgevers zijn ingekomen en geplaatst zijn 2168 arbeiders. Voor ons land nog het volgende: Het grootste aantal dat geplaatst werd vinden wij te Amsterdam, n.l. 1263, het kleinste aantal te Terneuzen, n.l. 3. Het gunstige cijfer is daarentegen voor Ter neuzen, want van Amsterdam werd 1/5 ge deelte van de ingeschrevenen geplaatst, van Terneuzen was het V* gedeelte. Rustig voortgaan blijft het parool. Ned. Herv. Kerk. Ds. de Bres hoopt 24 Sept. afscheid te nemen van de gemeente te St. Anna- land en 1 Oct. d. a.v. intrede te doen be Bruchem. Geref. Kerken. Bedankt voor Duurswoude dooi- S. Vorlare te Kommerzijl'. In de „Nederlander" vertelt Joh. E. H. to A. van een oefenaar, dien hij heeft gehoord. I11 het gangpad tusschen de schaars bezette stoelen van 't zaaltje in een achterbuurt heen en weer loo- pende, sprak hij „Weten jullie wel hoe of de paarlen uit de mosselen worden gehaald? Niet? Nou, ik zal 'tje vertellen: Dan wor den ze in 'n bak gelegd in de zon en de zon blijft er op schijnen, tot er van het vleesch niks meer over is, en dan gooit men er helder1 water over. Zie je, en als ze dan dat rotte vleesch en de schalen hebben weggenomen, dan liggen van onderen de paarlen 1 Begrepen? Ja, als je daar nou de daadzaak en de hebbelijkheid maar van vatten mag! En niet alle mosselen hebben paarlen! Lang niet hoor! Ach, als je nog zoo'n naampje op je voorhoofd geschreven hebt staiui van dominee of ouderling houteling moesten die menschen heeten dan is 'tnog niks met je gedaan. Ja en dan willen die lui nog, dat je bij hullie aan genomen wordt en belijdenis doek Wat aannemen, wat belijden? Ach, als je maar eerst eens goed in je harten-straatje ge keken hebt. Nou, dan hoef ik je niks meer fe vertellen. Wel, wel, wat zullen er weinigen behouden worden! Dat merk ik hier; wie komt luisteren? Temet nie mand. Ja, die beweeglijke woorden van lui, die gestudeerd .hebben, die willen ze nog aannemen. Gestudeerd, bah! Alsof 'tniet heel ergens anders vandaan moet komen als uit je hoofd en de boeken! Ze zullen 't merken, als ze uit hun dooie lijf zijn uitgestapt! D'r werd me eens gevraagd om te bidden mot 'n vrouw, die op sterven lag. 'k Zeidenk je, dat ik kom bidden bij iemand, die de verdoe menis al hoort rammelen? 'kDank je stichtelijk! Neen, als je 'tgehad hebt, zoo- als ik, dat je van 's nachts half twaalf tot half drie ligt te kermen op je bed en dan eindelijk ruimte krijgt, das 'saai dere kost Maar daar blijven de men schen koud van! M'n eigen moeder, 'n groenvrouw, vroeg 'n uur voor d'r dood, of we er -oon denken wilden, dat de spruitjes waren opgeslagen. Zoo ging ze de hel in....l" Geslaagd te 's Gravenhage voor het pransch (l.o.) de dames H. M. P. Spran- ger te Maastricht en J. W. Blokpoel en W. C. J. Snijders te 's Hage. En voor liet Hoogduitsch (l.o.) de heer J. J. Adriaanse te Watergraafsmeer. De Minister van Justitie heeft onder dagteekening van 6 Augustus 1916 aan heeren Procureurs-Generaal bij de Ge rechtshoven aangeschreven, om van de uitgesproken verstekvonnissen wegens overtreding der leerplichtwet kennis te geven aan de H.H. Arrondissements- schoolopzieners. Dienvolgens zijn de amb- (tenaren van het openbaar* ministerie daar toe aangeschreven. Zondag 27 Augustus. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, vm. ids. Muller. •Bora&elc, vm. dhr. J. Smit v. Heemstede. Gats, vm. en nam. its. Moerman. Colijnsplaat, vm. en 11111. ds. Feijkes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijsen. Driewegen Ellewoutsdijk, 9.30 u. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en urn. ds. Ger- retsen. Hansweert, vm. en urn. dhr. LeirsvelL Heinkenszand, vm. ds. Warners. 's H. Abtskerke, 9.30 en 2 ,u. ds. v. d. Plassche. 's Heer Arendskerke, 's Boerenboek. 9 u. Lees kerk. 'sHeer Hendrikskinderen vm. en imi. ds. Steenkamer, lloedefcenskerke, 9.30 u. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. en om. ds. Koenekoop. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andïeae. Kloetinge, vnr. en nm. ds. Meloen. Krabhendijke, 10 u. ds. Muller, 3 u. ds. Tjebbes. Kruiningen, vm. en nm. ds. Willemse. Niouwdorp- (bewaarschool), 2 u. ds, Ruinink. Nisse, 9.30 u. en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. ds. Meloen, 2 u geen dienst. Ovezande, 2 u. ds. v. Essen. Ril land-Bath, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Klomp. S chore, 9.30 ju. (ds. Klomp. 2 u. ds. Klomp v. Wassenaar. Waarde, vm. en nm. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en hm. ds. v. d. lande. Wilhelminadorp, vm. cn nm. ds. Bois- sevain. Wolfaarlsdijk, vm. ds. Bum ink, nm. ds. Visser van Doetin "hem. Op Walcheren. Arnomuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. Biggekerke, vm. ids. v. Empel, nm geen dienst. Domburg, vm. en nm. ds. KoMewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, 10 u. leeskerk, nm. ds. de Visser. Kleverskerke, vm. en mn. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 ds. Verheul van Zee rijp en 2 tu. ds. Postrna. Meliskerke, vm. en nm. ds. Siemelink. N. en (Sit. jJoosland, vm. en nm.' ds. Tak. Oostkapel 1c, vm. en pm. ds. Krijkamp. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. ten Hove. Scrooskerke, vm. ds. de Visser St. Laurens, vin. en nm. ds. van 'tHoff. Oost- en West-Souburg, 9.30 u. ds. Terr- neden, 2 u. ds. Vermeer. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroese. Veere, Westkapelle, vm. en 11m. ds. Reus. Zoutelaude, vm. en tun. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. lis. Postrna, 6 u. ds. Ver heul van Zeerijp. GER. GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Reorganisatie Centraal Bureau uit het N. L C. Goes. In de gisteren voortgezette ver gadering van afgevaardigden van land bouwcorporaties sprak 'de heer W. NijL kamp, dir. van het Centraal Bureau nog een enkel woord ter aanvulling van het reeds gesprokene, en zette hij nog eens de bezwaren van den Coöp. vorm uiteen. Vooral de vereenigingen inet groote aan sprakelijkheid hebben er bedenkingeiï togen. Elke verbintenis, die we dan aangaan slaat terug op de leden, die over elke actio geraadpleegd zouden moeten worden. Er is ook provinciaal bezwaar geopperd tegen de Prov. Coöp. bonden (idee Wies- terdijk). Niet alle provincies willen aL- lerlei soort vereenigingen in één bondl vereenigen. Zij willen, dat de vereenigin gen rechtstreeks lid worden van het Cen traal Bureau. Ilet was een verrassing, dat de Ciir. Boerenbond in Noord-Brabant vóór den Coöp. vorm van het Centraal Bureau was. De heer v. Genderen Stort merkte op, dat men het in Noord-Brabant hoofdza kelijk op het N. L. 0. gemunt had; over 't algemeen is men in Brabant en Lim burg vóór de wet van 1855. Wanneer men stond voor een onbeschreven tafel zou men zeker den Coöp. vorm hebben gekozen. Een bezwaar blijft echter, dat de vereenigingen verschillende aanspra kelijkheid hebben. De heer P. Lindenbergh zegt, dat zijn coöp. theorieën wel in orde zijn, doch praktische bezwaren wel mogelijk zijn. Spr. wil alle afdeelingen en onderafdee- lingen een wettigen grondslag geven. De heer v. Genderen Stort wijst er op, dat vele na 1855 opgerichte vereenigin gen nog rechtspersoonlijkheid zouden moe ten aanvragen. Ze kunnen toch niet q.q. als coöp. afdeelingen aangemerkt worden. Do heer Koopman van Zierikzee zegt, dat hij nog niet de groote voordeelen heeft gehoord van de wet van 1876 (Coö peratie). Spr. voelt voor de motieven van de heeren Van Genderen Stort en Jacobs. Of alles coöperatie, óf een oplossing als nu aan de hand gedaan wordt. Spr. moet als afgevaardigde voor coö peratie pleiten, doch persoonlijk is hij voor de concept-statuten, zooals ze daar liggen. De voorzitter zegt, dat het artikel, waar bij bepaald wordt, dat het hoofdbestuur het aandeel in de reductie vaststelt, het welk aan het N. L. C. zal worden af gedragen, zeker zal gewijzigd worden. Hiermede heeft de commissie blijkbaar te veel belangen op het oog gehad. Dn heer Jacobs, gedelegeerde voor Overijssel, bepleit den band tusschen Cen traal Bestuur en N. L. C. buiteti- landscho syndicaten geven niet aan de eerste de beste corporatie credicten van niillioencn. Ze hebben vertrouwen gekre gen in de regeeringsvlag cn daarom is liet gewenscht, 'dat. we die vlag voorloo pig niet over boord werpen. Splitsing tusschen C. B. en N. L. C. zou verdeelend werken, immers naast de aankoop-organisatie zouden andere orga- nisatie's verrijzen. Het gaat niet aan liet N. L. C. te laten uit een zaak. die het zelf heeft opgericht. De heer Zwagerman zegt, dat we ver trouwen moeten stellen iri de commissie tot reorganisatie. Het Centraal Bureau heeft echter in Zeeland nog bijna, geen zaken gedaan. Zal dit nu veranderen? Zoo niet, dan hebben we bij reorganisatie niet veel belang. 1 ie heer Koopman zegt, dat tal van vereenigingen niet voor rechtspersoanJijk- hoid zijn en begrijpt niet, dat ze nu alle in eens voor coöperatie blijken te zijn. Weliswaar hebben de laatste jaren velen van het C. B. goederen betrok ken. De heer Lindenbergh zegt, dat er wel degelijk sympathie is voor den arbeid van het Centraal Bureau. Nu is 't een gun stige gelegenheid 0111 tot algemcene sa menwerking te komen. Spr. heeft niet be doeld de zaak tot het eind tegen te wer ken, doch wil ernstig overleg. De heer Koning van Rilland gaat mede met den rechtsvorm van de wet van 1855 en vraagt of men ook lid kan worden buiten een plaatselijke aankoopsvereeni- ging om, dus enkel als groote onder neming. De voorzitter zegt, dat dit een zuivere kwestie van uitvoering is. Nadat de concept-statuten in hoofdzaak aanvaard waren, verklaarden alle verte genwoordigde vereenigingen in beginsel goen bezwaar te hebben tegen toetieding als lid van het gereorganiseerde Centraal Bureau. Het verkiezen van een voorloopig Be stuur dor Prov. af deeling is tot later uitgesteld, wanneer de statuten vastge steld zijn. Op voorstel van den heer W. Kake- bceke te Goes zijn de heeren P, Lin denbergh Van Wemoldinge, P. S. van Jole van Hontenisse en C. Blom van Haamstede (resp. uit Z. L. M„ Boerenj- bood en A. II. V.) bij acclamatie be noemd tot afgevaardigden naar de te Utrecht te houden alg. vergadering voor de vaststelling der statuten. Alle heeren namen hun benoeming aan. Nadat de heer I. G. J. Kakebeoke nog een sympathiek woord gesproken had, sloot de voorzitter de vergadering. Ned. Heide Mij, De 28e algemcene vergadering der Ned. Heide-Mij. zal dit jaar gehouden worden te Alkmaar op 20 October a.s. Na afloop der vergadering zal een be zoek worden gebracht aan hot landgoed „ter Coulster" van den heer mr. B. van der Feen de Lille, terwijl den volgenden dag een excursie zal worden gemaakt naar de bebosschingen van dc Staats- duinen onder Schoorl. en naar hot land goed van van Reenen te Bergen. De Middelburgscho winkeliers, hetzij ze al of niet deelnemen aan den étalage- wedstrijd vanwege Handesbelang, beijve ren zich dezer dagen, om practisch en fraai te étateeren. Onder vele andere trekken de volgende magazijnen zeer de aandacht: De firma F. Gabriëlse étaleert keu rig. Het serre-ameublement komt goed uit, evenals de andere ameublementen, die men zelfs vanaf de straat bewonderen kan. Wil men een nieuwe woning in stall eeren, dan kan men hier terecht. Ameublementen voor alle kamers, buffet ten, spiegels, kapstokken en tapijten. Ook do aparte étalage voor tafelkleeden ziet er smaakvol uit. M. W. Hil der nisse, Gortstraat K 910. Hier een mooie breede étalage, met eigen fabrikaat: likeuren, vruchten wijnen, enz. Een takje groen en oen paar planten geven een frisch aanzien aan de étalage in dit bekende, magazijn. De firma M. H. Boasson Zo nen étaleert schitterend, doch blijft bui ten .mededinging. Vooral de étalage met kantwerken, vervaardigd in ons land, trekt de aandacht. Een apart magazijn laat bed den en dekens zien, benevens ledikanten, op welke artikelen deze firma zich bij zonder toelegt. Verder noemen we H. B. Merk, Gra venstraat 274. Ificr vindt men eigen ge maakte koffers, hout met stevig beslag. Keurig -en degelijk werk. En hier valt oen uitgebreide collectie lederwerk, da- mestasschen, portefeuilles, schooltasschen, enz. enz. te bewonderen. De étalage ver telt den wandelaar reeds, dat hier „keus" is. 's Avonds is het magazijn electrisch verlicht, zoodat het dan oen schitteren den indruk maakt. Olir. A. Holt hu ij zen, Lange Delft B 152. Daar is de reclameblok de clou. Dit is een kleine klok (5 bij 10) met een langen slinger. Door overbrenging, gebaseerd op ingewikkelde formules, wor den de reuzenwijzers in beweging ge bracht. Elke.seconde ziet men den groo ten, wijzer verspringen. Inderdaad aardig bedacht. Men heeft aan dit werkje alleen niet minder dan 150 uren besteed. Het spreekt vanzelf, dat winkel en éta lage een groote collectie uurwerken, goud en zilverwerken bevatten. Voorts noemen we G e b r s. Onder- drjk, jHeerenstraat, welke firma uitslui tend met eigengemaakte meubeieo eta leert. Ook bij deze firma kan men terecht voor complete meubileering. Een breed raam geeft een kijkje in het magazijn, waar solied werk te zien is ente koopen. W. J. Camper voorheen F r. K e u 1 e- m a 11 s, L. Delft H 20. Ook deze firma heeft veel werk aan de étalage besteed. Vooral de uitgebreide collectie Westmin ster Carillonklokken (staande en hangen de) „mag gezien worden. Verder i- ze ruim voorzien ran horloges in diverse •metalen, horlogekettingen, armbandhorlo ges en andere luxe en nuttige dimreu. Te veel om op te noemen. De firma E. H. Boasson Co. komt mooi uit met bedden en dekens en gor dijnen. De étalages zijn door bekwame handen ingericht. De heer C. Bakker, L. Burg ves tigt bijzonder de aandacht op z'n honden- brood. Eén étalage bestaat geheel uit deze voedzame spijze voor de honden. Ook deze neemt niet deel aa.u den wedstrijd. Het bekende magazijn van Hugo W i 1- lemscn, L. Delft, bevat een enorme collecte parapluies en wandelstokken, en andere zaken voor wandelaars en rui ters en toeristen in 't algemeen. Wje noe men dam es parapluies met hooraesi ha ken, zeer dun, met zijden zakjes, idem met fijn bewerkte houten haken, ingelegd met parelmoer of metaal. Ook 'de heeren- parapluies zijn fijn bewerkt. De heeren. vinden er ook een groote sorteering mooie wandelstokken, en eveneens kunruep de dames zich van een wandelstok voorzien. Voor heeren paardrijders zijn er karwatsen en Sticks. De firma zet kosbelooi- den naam op parapluies en wandelstokken. De firma De Jong Co., K. Delft, geniet veel belangstelling voor haar Tech nisch Bureau, cn voor haai1 magazijn, bevattende allerlei artikelen op voriich- tings- en verwanningsgebiedwateriei- dingartikelen, lampen, lampekappeo, elec- trische haardroger, enz. enz. Vooral des avonds is de étalage bezienswaardig, als schitterend licht (electriciteit ter sterkte van 2000 kaarsen) de artikelen beechijnt Overigens verwijzen we voor luidere bijzonderheden naar de a d v e r t e r. t i et ko lommen van ons blad. (Wordt vervoegd.) Timotheus (uitg. La Rivière ea Voor hoeve, Zwolle) verschijnt heden weer 111 zijn maandelijks vergroot formaat en be vat velerlei lezens- en wetenswaardigs, als: Geschiedenis van den dag, Boekbe schouwing, Feuilleton; Meditatie van den hoofdredacteur in de rubriek N. T. Vrou wenfiguren; üor.'ogskroniekHet Vlaamsh Verhaal Toch 'n wil; Uitvindingen; Op den uitkijk (bij de plaat); Opperbevelhebbers De vriend der gezondheid. Dit is nog maar een gedeeltelijke opsomming. En al les is evengoed verzorgd, zoo in stijl als in druk. Tïpiotheus munt steeds uit door alzijdigheid van voorlichting en vast heid van beginsel. Woord en Beeld (uitg. Libertas, Rot terdam) bevat ook deze week weer prach tige foto's en degelijke leesstof. Schetsjes als van Joh. B ree voort „Haar beste vriend" en Hugo Kingmans „Mjjt Mobi lisatietijd" trekken aan; en niet minder foto's als van: de aankomst van den trein met Duitsche kinderen te Zevenaar; een en ander uit het leven der Lappen; oorspronkelijke kiekjes van het coêtelijk front en van het westeljjk front (o.a. do Nederl. ambulance te Parijs), enz. Woord en Beeld neemt steeds toe in oor spronkelijkheid en verscheidenheid van mededeeüng. Inbraak te Watergraafs meer. Nadat in de afgeloopen weken de veehouders Verschuur en Ter Beek in de Kruislaan «1 aan den ïfoociiee Ringdijk bezoek1 hadden gehad vlstj le den van het inbrekersgilde, was gister nacht do veehouder J. Nagel Jzn. (even eens aan1 den Noorder Ringdijk) aan de beurt. Niettegenstaande deze boer derij in do onmiddellijke nabijheid der WatcTgraafsmoersche gasfabriek geteuen iü, waar dus den geheoksa nacht werk lieden aanwezig zijn, is de inbreker blijkbaar bijzonder op zijln gemak te werk gegaan Eerst werd door boring een venster geforceerd; van de daar achter zich bevindende luiken waa er een toevallig defect, waardoor hel bin nenkomen vergemakkelijkt werd. Alle vertrekken weiden blijkbaar doorsnuf feld. Toen de bewoner vanochtend 4 uur opstond om te gaan rneüben, voeui hij alle kasten opengestoten. Een kast, waar de sleutel niet in het slot slak is niet opengebroken, waardoor mm voor ver dere financiëele schade gespaard is ge bleven, daar in deze kast juist geld geborgen was. Precies als destijds bij de familie Houwing, heeft de inbreker ook hier do kleederen, die op- een stoel vóór hot bed lagen, nauwkeurig onderzocht en uit een schort vun de vrouw deshuizes den sleutel ran de brandkast weggenomen. Do brazulk zelf heeft de dief echter niet kunnen vinden. Ln de kloeran van den h er Nagel zelf was ook geld goborg», dit i is teker onopgemerkt gebleven, evenals oen gouden horloge aan den wend. on een portemonniie met geld, dte op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2