Zending. Uit de Provisie V "sdai wijs, Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken. kieaing van een nieuwe Tweede Kamer kunnen plaats hebben op den tijd, dat andeons 'de periodieke verkiezing zou moe ten wonden gehouden. Opgebracht visschers- schepen. Voor zoover bekend, liggen thans van onze haringvloot 104 schepen in Enge land. Van de treilervloot uit IJmuiden zijn in 't geheel 7 schepen opgebracht. Chr. Militaire Ver. Op 31 Augustus zal te Utrecht een ver gadering worden gehouden tol slichtingj eener organisatie van Chr. Militairen-Ver enigingen, onder leiding van den voor zitter van het Comité kap. li. A. Stork. ledier, ld ie in de stichting dezer or ganisatie belangstelt, is op deze verga - «kering hartelijk welkom Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is aangewezen als tus- fiohenpersoon ingevolge de Invaliditeitswet voor de gemeente Ilulst (rentedistrict Vlis- ssingen) A. Cortvriend, gemeenteveldwach ter te Hulst. Bij Kon. Besluit is pensioen verleend aan J. Braam, stoker bij 's Rijks kustver- iichting f 596. De Staatscourant no. 196 bevat de statuten van de afdeeling Ovezand van den Diocesanen II.-K. Land- en Tuinbouw - bond in het Diocees Haarlem, gevestigd te Ovezand; en van de slagcrsvereeniging „Eiland Tholen", gevestigd te Poortvliet. Duit. ter zee le kl., J. C. M. Warn- sinck, wordt in October a.«. uit Oost- Indië terugverwacht. Midtlelbury. Door het bestuur van den "Christelijken Bestuuixiersbond! is een cir culaire Verzonden aan do leden der aan gesloten vereenigingen, met bet doel tot meerdere belangstelling in het werken vair bet bestuur op te wekken. In deze circulaire wordt o.a. het vol geilde opgemerkt: „Hoewel het nog volop zomer en er gelukkig nog redelijk.werk is, daar was tiet bestuur echter ïeeds bedacht op dien komenden winter en verwacht het van den economischen toestand niet veel goeds, zoolang de oorlogs-demon ons nog omringt. Terzake de verkrijging van .goedkoope brandstoffen, vooral cokes, diende het reeds een adres in bij den raad, terwijl 'voor goedkoope levensmiddelen, eerste huishoudelijke benoodiigdhedcn enz. het met .anderen besprak de w e n s c h e 1 ij k- 'h e i d van. een levensmiddelen- commissie. Kleeding, schoeisel, enz. heeft eveneens de aandacht Van het bestuur getrokken, en wordt verwacht, dat het Plaatselijk Steuncomité zal overgaan tot het ver strekken van datgene, wat de arbeider zelf niet m staat is aan te schaffen, en dezen steun niet alteen zal uitstrek ken tot de werkloozen, maar ook tot hen, die valide arbeider zijnde e,i werk hebbende, zich door de heersc'nieiide duur te, zelf niet voldoendle kunnen bedi-ui pen. 'Wtemoel' ide goedkoojxe cokes wordt verstrekt, zal liet bestuur wederom po gen tegen matigen prijs tehuis te laten bezorgen. (Het vorig jaar liet het be stuuir de leden van den anderen bestuur- dersbond doelen in deze goedkoope ex ploitatie en had daardoor een goede sa menwerking .plaats. Nog wordt medegedeeld, dat door den Bond 2 September geopend wordt het bureau voorj rechtskundig advies, anet den heer rnr. H. C. J. Groot als rechtskundig adviseur. lerseke. Gisteren vergaderde de Gemeen teraad. Alle leden aanwezig. De kas was opgemaakt en in orde bevonden, in kas was f6059.135. Ingekomen stukken: Van de heeren W, Brurjnzeel, l. van Dijke, A. Geense, D. Bom, M. C. van der Jagt bericht, dat zij hun herbenoeming tot le den van de comm. tot wering van school verzuim hebben aangenomen. Rekening Burgerl. Armbestuur over 1915. Hoofdbe stuur Algem. Politieband in Nederland vraagt voor de politieagenten duurte- toeelag aan. Do heer Rietveldt de Handt heeft een buis in do Langeviele, en wenscht, dat de gemeente de sloot voor dat huis dempt en rioleert. Hij wil zelfs zoo goed zijn om in de kasten tegemoet te komen1, met een som van f2 5. Ook verbindt hij zich een ijzeren tuin te plaatsen. De Raad vindt alles goed. Een 17-tal landbouwers vragen den raad om aan de weegbrug aan de haven een automatisclie inrichting aan te brengen; Daardoor wordt fraude voorkomen en kan cle wagenvoerder zichzelf overtuigen. De Raad besluit naar een en ander een on derzoek in te stellen. Ingekomen is voorts een verzoek van, Van Boven om de brandput voor zijn ter rein te willen verkoopen. De Raad zendit deze vraag terug naar B. en W. voor grondig onderzoek. De Raad besluit voorts om gelden op te nemen tjot betaling der nieuwe stra ten. Daartoe zullen met goedkeuring van Ged. Staten de gelden van 't oude ge meentehuis gebruikt worden plus het be drag eener geldleening van f 6500. Allen stemden voor. Benoemd worden tot zetters de heeren T. Cuperv, J. Lutcijn en 1. J. van der Pejjl. Voorts ontvangen alle gemeentewerk lieden te beginnen vanaf 1 Juli 1.1. een duurtetoeslag van f 1 per week plus f 0,25 voor ieder kind beneden de 14 jaar. Dit zat de gemeente ongeveer f 400 per V* jaar kosten. Bij de rondvraag vroeg dhr. Westxlorp hoe het toch komt, dat er zooveel stee- nen over zijn van de bestrating. Is het nu zooveel meegevallen of is er mis ge rekend? De burgemeester kan dit niefti vaststellen voor de noodige opmetingen zijn gedaan. Voorts vroeg dhr. I. Willemsen welke vorderingen er zijn gemaakt met de be- grinting van den Ouden Dijk. Is er reeds met Olzende- en. Molenpolder geconfe reerd? Is al uitgerekend wat de voordee- ligste weg zou zijn? Zelfbegrinten en dan aan de Breede Bew. overdragen? En kan er geen einde gemaakt worden aan die vuile stinksloot tusschen Van der Jagt en Dixhoorn in den Kerkhoek? Dat is daar meer dan erg. De burgemeester zegde toe, dat de eerste vraag denkelijk een volgenden keer behandeld zal wor den en de opmerking over die sloot was reeds een punt van bespreking geweesit met den opzichter van de Breede Wat. bew. lerseke, maar er was nog geen be richt gekomen. Waarde. Onze vroegere dorpsgenoote mej. K. W. Blok, verloskundige to Dubbel dam, behaalde te Rotterdam het diploma voor bestrijding der tuberculose. Oomburg. Men deelt ons mede, dat een Zeeuwsch comité voor huisvesting van kinderen uit het door de Duitschers bezette gebied in Noord-Frankrijk, bezig is zich te vormen op initiatief van eenige da mes en heeren alhier wonende of ver blijvende. Koudekcrke. Maandag vergaderde de Raad dezer gemeente, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Na de opening wenscht de voorzitter den heer Vos ge luk mot z'n 80sten verjardag, die bjj lieden mag herdenken. Hij wijst er op, dat een welbesteed leven is doorgemaakt en dat hij in veler belang heeft mogen werken en hoopt, dat hij nog enkele ja ren lid oiizer gemeente mag wezen. Een schrijven van den Ned. Politiebond werd voor kennisgeving aangenomen om reden reeds aan de politiebeambten een duurtetoeslag is verleend. Bij opname der kas van den gemeente ontvanger bleek in kas te zijn f 1796.93'/s- Op do voordracht voor zetters zijn ge plaatst de heeren A. de Lange, 0. L. van Noppen, J. Groenenberg en C. Janse; de heide eersten als aftredenden werden herkozen. De rekening van het burger lijk armbestuur over 1915 sloot nvt een batig saldo van f 149,28. De begrooting over 1917 werd geraamd op f 1042,28. Als lid van bovengenoemd college werd herkozen P. Besutjennwjfc hem stond op de voordracht A. Jongepicr. Do gemeenterekening over 1915 wijst aan ontvangsten f 18397,631/2 en uitgaven f 17387,27, een batig saldo van f 1010,361/2. Nadat rapport was uitgebracht bij monde van den heer C. Boone, dat alles in orde bevonden was, werd deze rekening goedgekeurd. De rekening o<vei) 1915 van de jtoudekerkscheVlissingsche straatweg werd goedgekeurd. Ingekomen was f 908,791/2, uitgegeven f692,62V'2, dus een batig saldo van f266,17. De be grooting voor 1917 is geraamd op f 1172,601/9. Pe voorzitter zegt, dat dit bedrag nog al hoog is, maaf Is van mee- ning, dat niet alleen voor bestrating en plantsoen, maar ook moet gezorgd wor den, dat verbetering wordt aangebracht op de scherpe hoeken. Ook de begroeting wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor de .grootste gemeentegebouvven te verze keren bij de MoJestverzekering te Zut- fen (deze maatschappij draagt alle risico's, van vernietiging door oorlog of oproer, welke door andere maatschappijen worden, uitgesloten) tot een bedrag van f52000. Dit zou voor 3 jaar kosten f 45 en bo vendien zou de gemeente zich verbin den om, als de maatschappij niet alle schade kan vergoeden, dan nog 21/2 pCt. van het verzekerd kapitaal bij te storten. De heer Boone zou geen enkel gebouw willen uitsluiten. De heer Contant is van moening, dat de premie alleen zal noo- dig zjjn voor het administrateeren van de verzekering en door 2i/a pCt. te storten do kosten zullen moeten worden gedekjt, wat naar zijn meening nog veel te wei nig is en we dus eerst goed moeten weten voor welke mogelijke kosten wij de ge meente aansprakelijk stellen. De voorz. is van meening, dat voor dekking der onkosten eerst de premiën zullen worden aangewend. Op voorstel van Contant wordt besloten nog eerst nadere inzage, van het reglement te verkrijgen en deze zaak op een volgende vergadering te be handelen. Niemand is in principe togen dekking dezer risico's. Bij de rondvraag vraagt de heer Con tant of een herziening of verandering van het contract, wat we hebben met de gas fabriek, niet mogelijk zou zijn. Hij is van meening, dat op de straatverlichting nog wel wat bezuinigd kan worden. 'Als de lantaarns een uur later aangestoken en een uur vroeger werden uitgedaan zou dat per maand nog heel wat schelen. De voorzitter is van meening, dat het zeer gemakkelijk is ook wat laat de straat verlicht te hebben, vooral voor de mili tairen, die dikwijls laat thuiskomen. Dq heer Kramer zegt, dat op het Zand de lantaarns niet vroeger uit mogen gedaart worden, vooral op den Singel met het oog op 't tramverkeer. De voorzitter be looft het een en ander met de directie te zullen bespreken. De heer Besuijen js van meehing, dat het loon voor het opha len van het vuil op 'tZand wel wat hoog is. Hij is van meening, dat het door anderen wel wat goedkooper zal worden gedaan. De voorzitter zegt, dat een pu blieke oproeping is gedaan, waarbij slechts één zich aanmeldde. Bij het eindigen van. fcet jaaxlijksch contract kan ieder weer oo)licitoeren, maar is van meening. dat het niet veel minder kan als het goed gedaan wordt. Daarna sluiting. Zaamstag. Gisteravond had bij 't vertrek van de laatste tram naai- den wissel buiten 't dorp een ongeluk plaats, dat betrekkelijk nog goed afliep. De Wed. P. D. uit Neuzen kwam met een vriendin én 3 kinderen in een tilbury aangereden uit de Veerstraat. Aan den ingang van "t diorp' wachtten ze op 't vertrek van. de jram. Toen deze doorreed ging door 't trek ken aan de leidsels het paard achteruit. Behulpzame handen wilden het vooruit trekken, doch 't was te laat. Het rijtuig werd omver geduwd door den locomotief, waardoor een der wielen brak. Dadelijk stond de tram stil. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. Had de tram grooter vaart gehad, dan waren er mis schien wel menschenlevens te betreuren geweest. Met een ander rijtuig word de reis voortgezet. Het paard was volstrekt niet schichtig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Marssum C. Kunst te Frc- de riksoord. Aangenomen naar Üriesum door D. v. Luttervelt te Wierden. Bedankt voor Ovezand-Driewegen dooi' P. Siemelink te Meliskerke. Geref. Kerken. Tweetal te Grijpskcrke \V. H. Bouwman te Nederhorst den Berg en P. C. de Bruijn, cand. te Arnhem. Beroepen te Anjum Ij. Petersen te Pur- merend; te Jufrijp-Hommerts W. Goed huis te Weesp. Bedankt voor Bodegraven door D. Ho- genbirk te Charlois. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sliedrecht en Vlaardin- gen door J. de Bruin te Broek op Lan- gendijk. Met ingang van 1 September a.s. zijn benoemd tot Jeeraren aan de „De ïtuy- terschool" te Ylissingen de heerenW. H. Ilouwing, tijdelijk leeraar aan de H. .B S. te Bussum; M. Teerling, oud gezag voerder ter koopvaardij; W. Swart, assis tent aan het .filiaal van hel Kon Ned. Meteorologisch Instituut te Amsterdam •(M. Ct.) Geslaagd te '5 Gravenhage voor de acte Duitsch 1 o. de heer C. van Alten te Hoek. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte Hoogduitsch J o., de heer C. Misser te Zaamslag; voor het Fransch 1 o„ mej. A. Al. C. van Melie, te Nijkerk, en voor het Machinisten-ex amend iploma B. de heer M A. v. d. Linde, wien door do examen-commissie oen stop-watch ge schonken werd voor zijn zeer goed exa men. De 54ste algemeene vergadering van de Vereeniging voor Chr. Nat. School onderwijs zal 7 September te Utrecht ge houden worden. Prof. dr. J. Wolljer zal het rapport der Bevrediging-commissie inleiden. Bij Kon. Besluit van 25 Juli 1916, no. 57 is aan de volgende gemeenten oen buitengewoon rijkssubsidie in de gewone kosten van het lager onderwijs toege staan: Burgh f840, Driewegen f350, Oude- lande f 275, Schore f 1000, Serooskerke (S.) f290. Een Inlandsche Prins en 'de Zending. De nieuwePrins Man koe-Negowo, een vorst, die over onge veer de kolft, der residentie Soerakarta regeert, is die Zending niet ongenegen, zoo leest die „N. II. C-rt." in het „Ge ref. Zendingsblad". Op zijn uitnoodiging heeft Dtr. Van Andel met mevrouw hem bezocht, waarbij bij zeer waardeeretid sprak over het Christelijk onderwijs, dat z. i. veel beter was d'an het openbaar onderwijs. Een neef van den Prins verzocht om geregeld godsdienstonderwijs, hetwelk hij ééns peil week ontvangt, terwijl liij tevens door Dtr. Van Andel is uitgenoodigd tot bijwoning van den Bijbelstudiekring, die met onderwijzers gehouden wordt. Deze neef van Prins Mankoe-Negoro spreekt goed Hollandsch en heeft te Utrecht een H. B. School bezocht Z. L. M. Goes. Hedenmorgen werd hrer een ver gadering gehouden van net Hoofdbestuur van de Zoeuwsche Landbouwmaatsch. onder voorzitterschap van den heer J. H. 0. Dominicus. Tegenwoordig was o.a. de kapitein H. M. M. Buffart, belast met de hooi vordering in Zeeland, die bij de opening dei' vergadering door den voor zitter word welkom geheeten. Allereerst werd de kwestie van de hooi- vordering aan de orde gesteld. De kapitein leidde de zaak kor lelijks in. Hij stelt prijs op samenwerking met de Z. L. M. en zou de hooi vordering aldus jviUen regelenAan de landbouwers wordt gelaten, wat zij noodig hebben. In de eerste plaats wordt beslag ge legd op hooi b\-le.nd voor Ten handel. Geadviseerd wordt dus niet te verkoo pen, óór met de militaire autoriteit onder handeld te hebben. Do vordering moet subjectief geschieden, wijl er zeer ge mengde bedrijven zijn. De .controle bbjift zooveel mogelijk aan de landbouwers zei ven. Er is een regeling in voorbereiding, die een billijke prijmege'ing voo" het in Zeeland gevorderd- hooi beoogt. Daarbij wordt getracht Zeeland di' jaar op de zelfde wijze te behandelen als cl? and-re provincies in ons land. Een waarschijnlijke prijs is genoemd, deze is echter thans nog niet voor bekendmaking vatbaar. Aan de afdeelingen van bet bemiddelingsbu reau kunnen hierover nadere inlichtingen worden ingewonnen. In iede- geval is het zoor onverstandig vóór,de vorlering aan handelaren te verkoopen. omdat het Rijk veel meer jal be.aien dan de handel nu besteedt Voor het brongen van het hooi van de boerderij naar .1 plaatsen van afle vering wordt, boven den vast Je stellen prijs voor het hooi. oen schadeloosstelling genoten van i'1 per 1000 K.G. voor eiken afstand van 5 K..Y1. of gedeelte (laarvan. Met het persen zal, op bevel van hoogerhand, eerst worden begonnen wan neer liet hooi per.srijp is. De heer v. Westen van Schouwen vraagt of ook voor tiet jonge vee hooi behou den mag worden, en of 'tniet mogelijk is, dat elke dorps vereeniging kan leve ren voor haar kring. De kapitein antwoordt bevestigend, tot bevrediging van de boeren op Schouwen. De heer Hombach vraagt, of ook Lu oern-hooi gevorderd wordt. Ja antwoordt de kapitein, maar dit wordt niet duurder betaald, dan 1ste kwaliteit weihooi. Omtrent het persen worden nog enkele inlichtingen gegeven. Het persen kan geregeld doorgaan en ge schiodt in tegenwoordigheid van een offi cier. Bij hot bepalen der leveringstijden wordt rekening gehouden met de bijzon dere omstandigheden van eiken leveran cier. De heer v. Westen zegt, dat men heeft te rekenen miet de mogelijkheid, dat. er van den winter geen krachtvoéder ge noeg is en hij wil oen groot percentage! hooi aan de landbouwers laten. De kapitein erkent dat 1000 K.G. voor een koe te weinig is; doch gelooft, dat 2000 K.G. te veel is. De heer Polderdijk herinnert er aan, dat op Walcheren 1500 K.G. voor een beo.sl voldoende geacht werd. )p de vraag hoe met het te veel gevor derde gehandeld wordt, wordt geantwoord, dat het uit eigen beweging beschikbaar ge- het uit edge nbo weging beschikbaar ge stelde hooi geaccepteerd wordt. In som mige gevallen zou de gedwongen vordering woordige kapitein-hooivorderaar, die met de gebakken peren zit, zal een billijke afdoening trachten te bevorderen. De voorzitter wil de bemiddelingsbu reau x er voor -pannen, hel geen toege juicht wordt. 1 Men mag ook zelf persen, mits onder toezicht van een officier, die het hooi moet keuren. Voor een paard zal de kapitein 10 "K.G. per dag reserveeren, voor oen jong paard 5 K.G. Onbillijk gelieven korting zal nog terug gegeven worden. Ter voorkoming van het pcrsverlies wil men 1 pet per 1000 K.G. korten. De heel' Hanken fvindlt, ideze korting vrij gevig van die zijd*' der boeren, doch zal er in berusten. De heer W. Kakebeeke zegt, diat nu geen sprake is van vrijen handel, en dat, waar de prijs door de overheid vastge steld wordt, geen korting mag' geheven worden. Kap. Buffart wijst er op, dat de prijs hoogcr zal zijn dan de hanielsprijs. De vergadering legt. zich nu hij deze kor ting neer. De landbouwers geven hooi, dat geschikt is voor de legcrpoarden. Zoo veel mogelijk worden zij vrijgelaten in de keuze van de hooisoorlen. De voorzitter dankte kapitein Buffart voor de uiteenzetting en voor zijn tege moetkomende houding en zegde mede werking toe. De voorzitter 'doet daarop verslag van het ondedhoud van een commissie met den minister- van landbouw inzake de inbeslagneming van tarwe, haver en gerst. Er is geklaagd' over den te lagen prijs en over hot feit, dat de soorten van de gerst niet zijn onderscheiden. Verder is geklaagd over de bepaling, dat bij mindér gewicht gekort wordt en bij moer glewicht een kleine maximumVorgoedin^ gesteld is. Verder is' vrijstelling van goted- gekeuïcte gewassen geëischt. (Er is mondeling reeds toegezegd, dat, deze vrijstelling zal worden gegeven.) Veirder zijn nog verschillende vragen gesteld, oa. of graan voor eigen gebruik en voor de arbeiders mag worden be houden. Verkregen is die toezegging dat de zak ken niet door de landbouwers betaald worden. Gebleken is (dte heer W. Kakebeeke deelde het mede), dat minister Posthuma tegen dte dringende maatregel is en dat hij de pegeling slechts voorloo'pig aan vaart. Laat Engeland straks graan ge noeg door, dan zullen de hoeren de be schikking over -hun veldproducten be houden. .Thr. v. Vredenburoh begrijp: niet, waar om in Noord-Holland deze zaak al is geregeld en in Zeteland nog niet. Dhr. Stevens deelt mede, dat er een Prov. Broodcommissie is, die echter nog geen instructie heeft ontvangen. De heer Hombach laakt de laksheid van het. Ned. Landbouw-Comité, zegt, dat de -voorzitter in velerlei opzicht te kort schiet en d landbouwers zeer tel. instelt. Hij wil een Centrale Ned. Yaf. op richten bestaand,- uit afgevaardigde» van alle (landbouworganisaties, die ter. dool heeft de landbouwbelangen te b èiarti gen. Hij zou dan het N. L. C wille» negeeren. wainteer liet dien wee niet on wil. De heer van Dixhoorn stelt voor, den minister een zaaiplan voor to leggeh. ten bewijze, dat de landbouwers wilier me dew erken. Be heer van Westen wil fusie van liet Ned. Landbiouw-Comité en de Kon Ned. Landbouwvereen iging. Hij vroe&L ver deeldheid ,als er een nieuwe veiwnjging komt Namens «le aüdi-eling Zierikzee der Z. L. M. dient hij het volgende voorstel in: Besloten wordt het initiatief te nemen tot een betere en krachtiger organisatie van den landbouw in N«xLerfalid Wil het Ned Landbouw Comité daartoe me diawerken. dan wordt d'-ze weg aange wezen Het Centraal Bestuur is het Ned. Landb.- comité; de afdeelingen zijn de hoofdbe sturen van de landhouwocreenigin^en, a» kozen uit en door de onderafdeelingen in do provincies. Van iedere Prov. afd. heb ben minstens drie leden zitting- 'in. het Centraal Bestuur, waarvan twee landbou wers moeten zijn. Zij worden gekozen vooi een loader te bepalen tijdvak uit de leden van het hoofdbestuur door de afdedingen. Het centraal bestuur vergadere Iedere maand. Op verzoek van eenige afdeelingen moet de voorzitter van het centraal lm stuur binnen 10 dagen een vergadering beleggen. De organisatie moet waken rooi de belangen op landbouwgebied, contact met de regeering zoeken en met kracht, haar stem verheffen, als de economise h<» zelfstandigheid der landbouwers wordt be dfeigd. De heer Dominicus wil op fusie van het N. L. C. en de Kon. Ned. l^andb. Ver. aandringen. Bovendien zegt spr., wat Zierikzee wil ligt grootendeels al in. de bestaande plannen opgesloten. Op 6Sept. vergadert het Ned. Landbouw Comité. Spr. zou liever een organisatie voor den oorlog willen stichten, dus nog niet defini tief. .De heer Welleman wijst er op, dat. nu iets geboren kan worden en niet ge schapen behoeft te worden. De organisatie, zooals Zierikzee die voorstelt, moet binnen zeer kort'»' tijd tot stand komen. I>aat ons het N L. C. zeggen, dat we een centraal punt. wil len, 0111 leiding aan onze zaak te geven. De heer v. Westen wil toch op bekwa men spoed aandringen en Laakt de laks heid van het N. L. C. Er moet drang uitgeoefend worden, opdat we onze >n- lafhanbelijkheid niet geheel verliezen De heer Leenhouts wil ook het N. L. C. negeeren en er een andere organisatie naast zetten. De heer Hombach wijst er op, dat ons in 1917 nog meer dreigt, b.v. verbod van zaaien van papaver, karwij en mosterd en beperking van uien. Daartegen moeten wij gewapend optreden; dat kunnen we doen met een centrale organisatie Laat het hoofdbestuur althans adhaesie betui gen met het denkbeeld. De voorzitter gelooft niet, dat het de tijd is om splitsing te maken, hij wil ruzie vermijden en adviseert dejsgewensebt met voorstellen te komen op de vergade ring van 6 September van het Ned. Land bouw Comité, welk comité toch zond'-r verandering van statuten kan doen, wat Zierikzee wenscht. De heer v. Westen wenscht, dat het hoofdbestuur de zaak bij het N. L. C. aanhangig maakt. Een particulier vermag niets. De voorzitter stelt nu voor het pi ai; Zierikzee namens de Z. L. M. naar het N. L. C. te lenden, onder opmerking, dat liet ontijdig is ingediend, doch met, verzoek de ontwikkelde denkbeelden niet bekwamen spoed in overweging te riemen, en een tijdelijke regeling te treffen in dien geest. Dit wordt goedgevonden. De heer Leenhouts handhaaft zijn klach ten over het treuzelen van het N. L. t'. en wil liet voorbijgaan. Jhr. v. Vredenburch vraagt of het niet wenschelijk is, dat we contact zoeken met de Broodcommissie; en haar de me dewerking der Z. L. Al. aanbieden De heer Jac. Welleman zegt, dat. een burgemeester, die weet, wat wij nn we ten, de maatregelen van de Broodcom missie kalm afwacht en desnoods negeert als er straks graan genoeg ingevoerd wordt. De heer Dominicus voelt voor sun«m- werking mot de Broodcommissie, als ze bestaak (Stemmen: Ze heeft al vergaderd). Hij wil een commissie doen aanwijzen die desgewenscht overleg pleegk Do heeren jhr. v. Vredenburch, i^en- houts en* Van Westen worden aangewe zen om samenwerking met de Broodcom missie te zoeken. Het zaaiplan Dixhoorn zal nadt-r ovei wogen en in een volgende vergadering besproken worden. Arr.- Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermeldte zaken .waarbij zijln veroordeeld wegens Vernieling: V. M.. 74 j„ timmetrma 1 Graauw, ,tot 3 d. gev.-straf, en A. d. H„ 40 j„ veldarbeider, Zaamslag, it f 10 b. s. 10 d. h.StnooperiiA V'., 41 j., schippeg", en P. v. H 51 j„ scinu- persknecht, beiden Graauw, ieder tot f b. s. 5 d'. h; Beleediging ambten air:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2