Vrijdag 18 Augustus IfttfS Söe Jaargang No. %rz De Grooie Oorlog» Bonenland. Ve Zeeuw Uitgave van de femi. Venn, LUCTOR ET EMERGO gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: ïl&N'GE VOaSTSTRA&T 239, Bureau te Middelburg: F. F. DHUU - L. BURG. Drukkers: 'iw&le-rbaan La Cosnlre Goes. Du oorteg op h*t iand. In het „Journal" verhaalt een luitenant van den moed, en de berusting, waar mede men op het platte land het leed van den oorlog draagt. Als hij op een van zijn verlofdagen een bezoek brengt aan lie't dorpje, dat hij door zijn verblijf in vre destijd heeft lief gekregen, verneemt hij daar het goede en het slechte nieuws omtrent de dorpelingen, die naar het front zijn gegaan. De een is gesneuveld in den Elzas; een ander, aan den Yser, is gestikt door vergiftige gassen; een der de is in een Duitsch gevangenkamp. Dan doet een oude boer hem het aan doenlijk verhaal van zijn zoon, dien men eerst dood had gewaand, maar clie latei- door de Duitschers bleek gevangen ge nomen. Maar Marie Louise, een jonge vrouw, is niet zoo gelukkig geweest. Haai man is gedood. Men heeft haar naai de stad ontboden, en haar daar het droeve nieuws medegedeeld. „Ja", zegt zij, „ze hebben mij zijn medaille gegeven en ook een papier, waar op geschreven staat, hoe hij zijn medaille heeft verworven. Dat is mooi; ik heb het in de stad gelaten, om het in een lijst te zetten. Ik ben altijd hang geweest, dat het gebeuren zou; hij was zoo dap per! Een granaat is aan zijn voeten ont ploft. Wat zou hij geleden hebben! Men heeft het mij niet willen zeggen! Hij heeft er een voorgevoel van gehad; den tweeden \ugnstus waren wij op het veld om het koren binnen te halen; het was drukkend weer; hij had slechts zijn fla nellen hemd aangehouden. Wij werkten zwijgend door, in gedachten verzonken. De veldwachter had gezegd: „Als gij de klok in de stad hoort luiden, dan zal het gebeuren".'Overal was het stil. Toen plotseling begon de klok te luiden! Hij zei: „Hoor je.het; nu gaat het gebeuren!" Hij wias zeer bleek geworden, en was als verstijfd. Aan alle kanten werd het werk geslaakt; men riep elkaar van uit de verte toe. Hij wierp- zijn sikkel neer en zei: „Nu is het met mij gedaan ik kom hier nooit meer terug 1" En het was waar; hij is nooit teruggekeerd. Eu we waren zoo gelukkig hier op' ons land". Zij beet, op baar lippen, en veegde haastig de tranen weg. Ik wilde haar afleiden en zei„Waar gaat gij nu heen?" Zij antwoordde mij, terwijl zij mij ver wonderd aankeek: „Waar ik heen ga? Jk blijf hier werken bij mijn ouders, tot dat mijn zoon groot genoeg zal zijn om den grond te bewerken". Werken! zoo spreken allen, werken voor de levenden, met de herinnering aan de dooden. Nu de oogst wederom gerijpt is, en de mannen om te oogsten ontbreken, moeten wij de vrouwen en de ouderen van dagen dank baar zijn, dat zij werken en niet wan hopen! Wij, soldaten, wij groeten hen. Zij vragen weinig; zij aanvaarden den oorlog en zeggen: „Zij schijnen wel sterk te zijn, die Duitschers En zij werken. Dat is beter, dan uwe zenuwachtigheid, o stedelingen! Die men- schen strijden eveneens. Aan den Stochod. De streek aan den Stochod, waar nog steeds gevochten wordt, is een uitge strekte zandvlakte, met weinig gras en hier en daar pijnbommen. Daartuisschen moeras. Op de kaarten neemt dit een zeer groote plaats in. De zon beeft ech ter een aanzienlijk deel ervan opge droogd. Wanneer nnen door de streek rijdt, merkt men het duidelijk. Het zand is daar zwart en vochtig, met verrotte en verweerde moerasplanten vermengd. Lange knuppel-wegen door de vroegere Oostenirijksch© etappe aangelegd, toornen hoe moeilijk het is, daar vooruit te komen. JJe dorpen zijn schaarsch, arm en klein. Die breede zandweg, Zonder boom of struik, is alleen kenbaar aan de diepe wagensporen, welke liet 'drukke verkeer van de oorlogsvoertuigen daar gemaakt heeft. De Stochod zelf is reien kronkelende beek met vele zijtakken. Door het uitdrogen werd het moeras "aan beide oevers op vele punten begaanbaar. Om trent de gevechten, welke in deze1 streek plaats vonden, schrijft een Diuitsch© Duitse he correspondent, dal de Russen ongetijfeld geloerd hebben. Zij zijn thans in staat een flink trommelvuur te ont wikkelen, all kan nnen liet ooik niet met dat bij Verdun vergelijken. Die Russische aanvallen, die mleest een heelein dag in beslag namen, werden door korte rust pauzen gevolgd. Dan viel er geen schot, tot de .aanvallen op een andier punt werden herval:. Vluchtelingen nit Wolhynië. In Oost-Pruisen zijn vluchtelingen uit Wolhynië aangekomen. Deze mensehen 2oq heat biet in de „Taglic.be Ruind- *cha» - zien eruit, als Duitsche boe <K ren. De mannen dragen den baard en de vrouwen steken het haar op, zooals men dat in Duitsehland gewoon is. Hun oogen zijn lichtblauw, hun haren blond, hel. gezichtstype is als bet Duüt- fifche en de taal', die .ze spreken, is zui vel Duitsch. Tiet is dus een bijzonder gedeelte van de Wolhynische bevolking, dat naar Duitsehland gevlucht is. Het geloof van deze lieden is .Luthersch, ze vormden in Wolhynië grool© en rijke gemeenten, die hun eigen Duitsche ker ken en Duitsch© scholen hadden. De Russen hielden zich van hen afgeschei den ©n zij zich van de Russen, po Russische boer was afgunstig op hun welvaart, die zij zich door hun vlijt verworven hadden, maar de Russische regeering heeft hen voor den oorlog goed behandeld. Toen de oorlog uitbrak, verklaarde 'de regeering hen echter voor rechteloos, en deze houding werd nog vijandiger, naarmate de Duitsche en üostonrijksche legers mjeer succes had den. Daarom hebben zij nu de wijk genomen. In zeer slechten toestand zijn zij in Oost-Pruisen aangekomen. Hun kleeding is versleten en bestaat vaak slechts nog uit vodden. Zij hebben op hun vlucht slechts weinig van hun be zittingen mee kunnen voeren. Zij namen hun besten wagen, spanden er hun paarden voor en dreven zooveel vee mee .als mogelijk was. Van liun roeiende goederen namen zij zooveel mee aks ze konden, maar een heel groot transport van vluchtelingen heeft onderweg alles verloren, zooda.t deze mienschen geheel) afhankelijk rijn de weldadigheid hunner helpers. Een luchtaanval. Omtrent een luchtaanval op< Meirelbee- ke, een voorstad van Gent, waarbij zes tien inwoners, o.a. negen vrouwen en kinderen, werden gedood of zwaar ge wond, gteeft /een ooggetuige in een Duitsch blad de volgende beschrijving. Het was een drukkend heete Augustusr middag. In 'de kleine (straten van dte Coni sche- voorstad Meirelbeke, beroemd om zijn bloemkweekerijen, Vooral door haar azalea's araucaria's ©n laurieren, heerstoht diepe vrede. Plotseling bet geroep: die Engelschen komen! Er is haast gejuich in die stómme. Die hoop1 spreekt er uit, maar bet blijken Eng'elsche vliegers. Het zij|n er (sen 'dozijn, die boog1 vliegen. Reeds vallen de bommen. Een geloop ein ge jammer. Een soldaat roept: In de kel ders! Een jong meisje roept, lachende: te rug:: We hebben er geen! Aan de wacht treden de manschappen aan. Het bevel klinkt: Laden met vlie- gerpatronenl In twee gelederen aantre den! Een pas Lusschenruim'te! Vuur op de vliegers I Vizier 700! S-aldo's op saldo's kraken. Daartusschen bom na bom. De vliegers stijgen hooger. Op een weg liggen reeds vrouwen en kindelrjen te bloeden. Naast de villa va.n een Hol lander, ©en .grooten kwieekted, wordt in een huis een dood kind gedragen. De Vrouw (des huizes beeft een granaatsteherf door de borst gekitegen, dooi' en door Bijna Veertig huizen, eenvoudige arbei- dershuizen, zijn min of meer beschadigjd. Enkele daken zijn weggeslagen. Die Duit sche officieren van gezondheid helpen de gewonden. „,D'aar kunnen jullie de En- gtelschen voor dankerri" De "Belgen halen de schouders op. Na een kwartier is het afgeloopen. Er is geen militaire schade aangericht, maar wel groote vernieling opi de kweekerijlen. Vermoedelijk hebben de vliegters die kas sen voor kazernes aangezien. De bom men hadden een vreeselijke uilwlerkimg. De buizen zien er uit alsof ze de maze len hebben gehad. Duizenden granaat- scherven hehbon jgatón in do muren ge- slagen. De luchtaanval te Hull. Deze aanval schijnt nogal aangekomen te zijn. Tenminste het volgende is bekend gewerden In Huil, aan de Humber, in bet haven station van de Noordooster Spoor, als ook in houttuinen in de buurt daarvan werden groote branden veroorzaakt. Ko- lenschuren aan de Humber en kaaiwerken werden zwaar beschadigd. Een munitie fabriek geraakte in brand. Een graan schuur van 200 M. lengte brandde geheel af. Een monumentale brug werd vernield. Het groote tolhuis en verscheiden hui- ren in. do buurt brandden tot den grond cl. Ann do Aloxandrahaven is groote schade aangericht. Naar het heet, is de heele haven onbruikbaar gemaakt. Jwee torpedobooten, die bij Hawthorn Leslie Co. te Hebburn op stapel stonden, werden vernield. Bij Gateshead is een munitiefabriek in 4e lucht gevlogen en is bovendien nog zware schade aange richt. Een Russisch stoomschip, dat aan het laden was, is vernield. Te Middles brough, West-TIartlepool en Whitby zijn groote branden, vooral in fabrieken, en het instorten van pakhuizen afcn eten pier vastgesteld. In het algemeen heerscht. er in En geland groote ontsteltenis over deze nieu we zware uitwerking van de Duitsch© luchtschepen. De opwinding onder de be volking is groot. Er worden de regee ring ernstige verwijten gemaakt. Met schrik ziet men nieuwe aanvallen ko men. De maatregelen ter afweer worden zooveel mogelijk verscherpt. Eon onzijdig oordeel ever den Russiechen voorspoed Majoor Nörregaard, de militaire mede werker van het te Christiania verschij nende „Morgenbladet" maakt de volgende vergelijking „Het tegenwoordige offensief der Rus sen begon den Jen Juni van hetzelfde uitgangspunt als hun offensief in het jaar 1914. Thans, na verloop: van tien weken, hebben de Russen daar, waar zij Lemberg het dichtst zijn genaderd, bij Brody n.l., niet meer dan de helft afgelegd van den weg naar hun stra tegisch doel. Dit is kenteekenend voor de snelheid van hun voortrukken zij was in 1914 juist zeven maal zoo groot en dat, niettegenstaande de toenma lige Russische strijdkrachten noch in aantal noch in uitrusting en bewapening te vergelijken waren met de soldaten, die zij nu in het vuur brengen!" Merkwaardigs operaties. Er kwam in een der Engielsehe hos pitalen een jonge man van het slagveld, wiens been ongeveer 12 c.M. te kort, was geworden, omdat op: een breukplaats de einden van het doorgebroken heupbeen over -elkander waren geschoten. Hij zou dus, .zonder behandeling1 levenslang kreu pel geweest zijln. Men opereerde hem nu op (dte volgende wijfee: Eerst werd het been, najd.at de patiënt ouder narcose was gebracht, opnieuw gebroken, het been blootgelegd, aam beide gebrokeneinden een stukje beenblad afgezaagd en door middel van een eind stalen buis, dde'met schroeven aan de beenstom'pen bevestigd, werd, opnieuw aameengehechi en op do juiste lengte gebracht. De operatie is precies zoo uitgevoerd alsof het been een gebroken tafelpoot was. De buis en de schroeven .zullen dus voortaan een intte- grieeremd deel van 's mans geraamte uit maken, ovant staal roest -niet, wanneer het been is nu weder zoo lang als hot oor- door .levende weefsels omgeven is'. Het spi'onkelijk geweest is en de patiënt kan er jveder goed op loo-pen. De chirurgie heeft verbazend, vorderin gen gemaakt. Ingeval het bovengedeelte van het gezicht weggeschoten is, komt de beeldbouwer (te hulp; die precies sluiten de .maskers maakt, welke volkomen den indruk ,maken van ©en levend gezichts- 'deel. Dit is een uitvinding van den En gelschen i luitenant DerwenI Wood, een bekend beeldhouwer. Hij. gaat te werk naar portretten van den patiënt vóór de verwonding en brengt een sppekemdie ge lijkenis in de maskers; die uit verzilverd koper bestaan en nauwkeurig in de kleur vlan de' rest v.an het gezicht bijlgeschilderd worden. Zoo toegerust kan de -.patiënt weder de wereld ingaan zonder een voor werp1 van afschuw voor zijp medemen- schen te zijp en kan hij' dus zijp ge woon menschelijk leven weer opvatten. De „Daily News" vermeldt nog tal1- looze gevallen van merkwaardige stukjes van chirurgische vaardigheid, o.a. waar een patiënt een stuk schrapnel in de horst had gekregen, dat in de achterzijde van het hart w.as doorgedrongen. De arts hald de borstkas geopend en uit het kloppende hart, dat hij in de handl hield, op het glev'oel af met 'dte' vingers! de scherf verwijderd, -gelukkig zonder een ernstigtel bloedstorting -in de borstholte te veroor zaken. Voer Riga. Achter ,den berg daal' zoo schrijft Wilhelm Hegeier omtrent den strijd voor Riga staat de Russisch© artillerie op gehoopt. /Die berg: is omringd door zwar te, geelgroene, grijze rookmassa's', waar uit rooide vlammentongen lekken. Hij schijint /een vulkaan, waarvan het binnen ste in oproer is. Waren het echter maar vonken, .steenen en lava, die hemelhoog worden omhaoggeslingerd. Wat hiijl op werpt s'ijn echter Mokken staal ter hoog te van een mian. Waar rij neerkomen, onstaat een gat van tien meters door snede. Zestig Soldaten hebben bier in eep schuilplaats toevlucht genomen. Ze zit ten dicht naast elkaar op' twee smalle' banken, (die aangebracht zijln langs de wanden van het lange lage hol. Van het onophoudelijk dreunen trilt de grond!, het Vvater (in de glazen, waarmee de solda ten hun brandenden dorst lessthten, sid dert, en de opgehangen geweren wiege len aan hun riemen. Een paar stompjes kaars verlichten het duister. Er heerscht een ondraaglijke zwoelheid. Den mannen loopt het zweet langs het gezicht. Ve len houden met de handen de ooren too en zitten voor zich uit te staren. Ande ren paffen uit hun pijpen met ©en on verschillige uitdrukking, die zeggen wil: Wat kan ons gebeuren, op rijn hoogst 'de dood,Daar zit eon klaverblad, nog dichter bij elkaar dan bun opeenge drongen buurlui. De tv. .je rechts en linky hebben broederlijk hun handen op1 de schouders van den middelman gelegd, die hartstochtelijk met opgeblazen wangen op een mond' urmonica. speelt. Alle drie hoo- ren Verrukt naar de muziek te midden van het ontzaglijk gedreun. De meesten echter wacihten in spanning en gereed: om op fe ispringen, pp den verlossenden! roep,: De Russen komen. Vandaag, nu de plicht om op post te staan niet onaangenaam maar levensge vaarlijk is, tracht ïiiet als andeüs! de een den ander er voor te schuiven.' Zwijgend gaat ieder naar buiten, als zijin uur ge komen is. De houten deur gaat weer Open. De wachtpost is onverwacht terug gekomen en toont slechts zijn van bloed druipenden, dioor een granaatsplinter ge troffen arm. Zes man springen op en willen de plaats Van den gewonde inne men. Degeen echter, die aan d!e beurt is, duwt hen terzijde; en gaat de dpur uit. Zijn plicht beschouwt hij nu als zijn recht. Zoo gaan 'hier thans uren en da gen voorbij. Het eerste trommelvuur duurl- de reeds onmiddellijk van den vroegen morgen lot tegen middernacht. De man nen weten ternauwernood hog, of het dag of nacht is. De (heele week, die zij titer moeten uithouden, balt zich samen tot een enkele Verwarde gebeurtenis, waar uit oogenblikken reuzengroot op den voor grond treden en lange uren dof weg vloeien. Velen slapen van uitputting .in. Zoodra echter de schildwacht meldt, dat d'e Russen komen, Islpringen alten op, ruk ken het geweer 'van 'don wand., jen snlellen naar buiten, ieder op zijn plaats. Wat hun nu wacht, de strijd van man tegen man, is- een Verademing, vergeleken bij bet roffelv'uur. Aan jde overzijde Van de beek ligt teem bataljon, Waarmede mien geen verbinding meer heeft. Men moet toch elens gaan kijken, wat daar aan de hand is. Een luitenant biedt zich daarvoor aan. Twee mannen meem't hij Idaarvoor mee. De weg, dien zij: daarvoor hel)ben af te leggen, is acht honderd mieter heen om terug. Ze hebben 'tWec uur IdaarVooV noodig. Een blijft idood liggen, de twee anderen zijn aan het eind v.an hun krachten. Men moet hun Water ingieten, om hen bijl te bren gen. Maar rij kunnen melden, dat het bataljon zicli gehandhaafd heeft. Een opzienbarends onthulling. In een hoofdartikel over de toekomst v.an Italië, dat de deelneming van het land aan den oorlog, „voor de vrijheid der volken en het evenwicht, van Euro pa" als een beteekenisvolle historisch© daad prijst, doet de „Temps" van 9 Augustus een merkwaardige onthulling, die een verrassende opheldering geeft over de Italiaansche neutraliteit bij' liet uitbreken van den wereldoorlog, voorop gesteld, dat zij overeenkomt met de feiten. De „Temps" zegt namelijk woordelijk: Sinds 1900 hadden Frankrijk en Ita lië de overeenstemming van hun stre ven in de Middellandsche Zee vastge steld, en sinds 1902 hadden zij de wederzijdsche verplichting aangegaan, aan geen offensieve overeenkomst (com- binai-son aggressive) tegenover elkaar deel te nemen". Wianneer deze in geen Groen- of Rood- Roek tot nog toe medegedeelde afspraak tusschen Frankrijk en Italië werkelijk heeft plaats gevonden, dan is het dui delijk, dat de diplomatie der beide lan den reeds in den tijd, dat Prinetti de buitoniandsche aangelegenheden van Ita lië bestuurde, bet Verdrag van den Drie bond in bet geheim buiten werking heeft gesteld. Want het kwam er na die door do „Temps" onthulde afspraak slechts op aan, dat in het geval van een Duitsch- Fransche botsing de Regeering te Parijs de formeel© oorlogsverklaring aan het Duitsche Rijk zou toeschuiven, om daar door een schijn van recht te geven arm Italië voor het niet vervullen van zijn verplichtingen tegenover den Drieband. Het bewuste bedrog van Italië van lan gen .tijd her zou door deze onthulling van de „Temps" duidelijk zijn aangewe zen. Korte Oorlogsberichten. Een Duitsche krijgsgevangene in Frankrijk heeft de eer genoten bij dag order verineld te worden, omd'at hij het zoontje van een landbouwer, bij wien hij VERSCHIJNT ELKEN WENIOAO. Abonnementsprijs Per 3 maanden fr. p. post. flM Losse nummerst.Oë Prijs dar Advertentiën 15 regels f 0.50, iedere regel meer 18 ct, 3-maal plaatsing wordt 2-maal berekend Bij abonnement voordeeligc voorwaarden. Familieberichten van 1—10 regels fl,— iedere regel meer 10 ct. met ©enige kameraden werkte, mist te- vensgevaar uit het water roddo. Het knaapje had water voor de gevangenen willen haten en was in de rivier, die langs de boerderij vloeit, gevallen. Du Duitscher sprong hem na en bracht hem levend opi het droge. Dit werd bij dag order aan de troepen bekend gemaakt en door bemiddeling der Pegeering van de Vereenigdo Staten zal hiervan aan de Duitsche regeering kennis wortten gege ven. In Duitsehland is een ijzeren, gedenk penning geslagen, die uitgereikt wordt aan hen, die hun gouden sieraden bij 'de Bank inleveren. Dpi de voorrijde staat een knielende vrouwengestalte, die haar sieraden aanbiedt, en aan de keerzijde de woorden: „Gold gab ich zur Wehn, Eisen nahm ich zur Ehr". Goud giaf ik vöor het land. ijzer kreeg ik daarvoor als hulde, {terwijl1 om de vrouwenfiguur heen de inscriptie „In eiserner Zeit" (in ijzeren tijd) geplaatst is. Reusachtige knoeierijen. Aan het einde van Mei werd te Berlijn bekend, dat zeven of acht Berlijnsclie handelaren in voeder groote hoeveelhlei- den gerst, rogge en tarwemeel baddert opgeslagen. Over de herkomst deden zij een valsche opgave. Zij verkochten hun waren tegen woekerprijfeen. De oorlogs- woekerafdeeling van de Berlijlnsche po litie onderzocht de zaak en kwam er achter, dat de heele boel nit Wost-Prui sen was binnenges'mokkeld. .Onder aller lei verschillende namen was het meel te Berlijn gokomien, bijv. als ïnachineon deideelen. Die! kooplui in kwestie maakten 300 pet. winst. Het 'heele aantal aan geklaagden in deze zaak bedraagt onge veer 100. Van deze aangeklaagden zitten er verscheiidenen achter slot en grendel ónder andereiieen aantal stationschefs), die een oogje dicht gedaan haddteln. Verder zijin er ook ©en reeks herbergiers gjeVat, die als /agenten van de smokkelaars! dienst d'eden. Bij! ©,en yan hein nam men 100.000 mark in beslag' bestemd alsi smeergeld. Het onderzoek neemt nog gedurig gnoe ter afmetingen aap. Men heeft met eten uitgestrekt net Van smokkelarij t© dóelri. Döor den Keizer zijd bij zijn; laatste bezoek aan de marinetroepen in Vlaan deren 20 marine-infanteristen wegens be toonde dapperheid in de ige'vechten bij D'ixmuiden gedecoreerd met het ijfeeiten kruis 2e 'klasse. Voorts werden aan een, 300-tal militairen, die Wegens kleine mi litaire Vergrijpen, tot militaire straffen ver oordeeld waren, door dien Keizer deze straffen kwijlt gescholden. Het Turksehe troepten transport naar het Oostelijk front is in vollen gang. Trein op1 trein met Turksehe militairen, die door Duitsche officieren aangevoerd worden; komen te Temesvar 'aan. Langs de gehee- le Semseh-Roemeensóhe grens zijn 6200 man Turksehe troepen aangekomen, oin de bewaking der grens Van de Oostehrijt- kers, die daar lagen, over te; nemen. De Oostenrijkers zijn vervolgens naai' het front vertrokken. Het glerecht te Solingen heeft eten Duitsch arbeider tot 5 Mark boete ver oordeeld, omdat hij: een Fransch krijgs gevangen© met bonjour groette. Zondag is in Engeland ©en vliegb luig vlammend gevallen. Dte officier, die het bestuurde, is aan de gevolgen be zweken. Naar de Lokal-Anzeiger verneemt is de schrijver Houston Chamhe'rlain, En- gelschman Van geboorte, maar als schoon zoon van mevr. Cosima Wagner sedert jaren ingezetene van Bayreuth, op zijn aanzoek Duitsch staatsburger geworden. Aan Dfuitsche scholen zijn een aantal plaatsen voor Turksehe leerlingen open gesteld. Voor een tweehonderd jongelui is er reecis aanzoek om gedaan. De) eers te leerlingen zijln reeds opi weg naaij Duitsehland Er .is een meislje bijl, dat onderwijzeres wil worden. Het meereW- deel wil ingenieur worden, anderen koop(- man, jidlokter of scheikundige.i Een heeft de diplomatie 'gekozen, leen ander dte jour nalistiek en de pblitiek. Te Christiania zijn de laatste 3 maanden 300 nieuwe eigenaars van auto mobielen bij gekomen. Of daar ook oor logswinst gemaakt wordt in Noorwegen! (Uitvoer van rundvee? In Friesland wordt in de laatste dagen tegen flinke prijzen rundvee opgekocht, om einde September a.s. te leveren. Men beweert, dat met f October a.s. de uit voer van dit vee weer geopend zal wor den.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 1