Telegrammen. Allerlei. Landbouw en Veeteelt Semempd Sfieuws. Leestafel Rechtszaken. Laatste Berichten Bnafwissehnn kunnen nelfs bloedingen veroorzaken, bo» vendiex hoofdpijn, hartkloppingen, slap» loosheid en bloedarmoede; ook bij alge meena await», bij hysterie !en neuras thenie (zenuwzwakte) levenen ze beslist gevaar op. Dr. Grawitz vestigde reeds de aandacht op de ernstige zenuwver schijnselen, die dikwijls waargenomen worden bij kinderen, die aan zonne baden worden blootgesteld". Landbouwonderwijs voor on- en minvermogenden. l*i (Ingezonden.) Ike (jommissie van Toezicht op do Itqkslandbouwwinterschool te Goes brengt ter kennis van belangsteltenden, dat dit jaar toelagen beschikbaar kunnen wor den gesteld, ten einde jonge lieden van goeden aanleg, die het jjnderwijS aan do 1ijkaland bouw wi n ter s c lio ol te Goes wen- sctien te volgen on wier ouders of voog den niet of slechts gedeeltelijk in staat zijn de kosten daarvan te dragen, daar toe in de gelegenheid te stellen. Zij, die voor een dor toelagen in aanmerking- wanschten te komen, en overigens aan de eischen van toelating tot genoemde .school meenen te kunnen voldoen, moeten zich daartoe vóór 1 September' as. schriftelijk aanmelden hij den Directeur van de school te Goes, bij wiesn nadere inlichtingen kunnen worden verkregen. Ook kan men inlichtingen wagen bij de leden der Commissie van Toezicht n.l. de hoeren: H. A. Hanken te Wil- helminadorp, E. van den Bosch te Goes, W. F. K. Lenshoek te Kloetinge, C. Zuidweg te Wolfaartsdijk, W. Koning Wz. te Ililtend, S. .1. de Regt te Wis se nkerk» (N. B.), J. W. van Oeveren te Nies.werkerk (bij Zierikzee), H. J. Dorst te Stavenisse, .1. Polderdijk te 'N. en St. foosland, W. P. Verplanke te Blei'vliet en F. van Waesberghe Te Hulst. til Voor de Commissie van. Toezicht, H. A. HANKEN, Voorzitter. W-. KONING Wz., Secretaris. N ed. Po mologische Ver. Deze Ver. deod het licht zien een mooi rfitga» voord, geïllustreerd boekske, bevattende mededeelingen voor de deelnemers aan de exoureie naar Zeeland op 17 en 18 Augustus. De bijgevoegde lijst van deelnemers be vat 98 namen. Indeeling der excursie: 10.15 uur ver trek van station Goes naar Kloetdnge, wandeling door de boomgaarden van mevr. U. J. v. d. Have en van J. M. van der Schalk uit Schiedam; koffiemaal op de fruitkwoekerij Spoorzieht, aange boden door den heer J. M. van der Schalk) wandeling door de boomgaarden van mevr. D. J. en dhr. A. van der Have; bezichtiging fruitpakhuis1.45 u. vertrek Kapeïle over Biezelinge en Schore naat de kweekerij van E. de Jonge te Ier- tseke; bezoek kweekerij „Zoute", rijtoer over lerseke, Wemeldinge, Kapelle, Kl-oe- tinge naai- Goes. Na liet middagmaal woi-dt een bezoek gebracht aan den Proeftuin in den Wil» helminapolder. Terugkomst 8.30 u. Vrijdagochtend 8 u. Bijeenkomst op de Markt te .Goes. Vertrek per rijtuig naar Ter Lucht, fruitkweekerij van F. Kake- beekena "bezoek aan een kweekerij rij toer over 'sHeer Arendskerke, Heinkens- zand, Ovezando, Driewegen naar Ellc- woutsdijk; bezichtiging tuin van het bui tengoed van de familie Van Hattem. Be- 'zoek aan de haven. Aankomst Oudelande 2.30 u. Bezichtiging boomgaard mr. A. Tak van Poortvliet. Bezichtiging boom gaard van de Zeeuwsche fruitteelt Mij. te Kwadendamme. Rijtoer over 's Graven polder naar Goes. Een deel van het gezelschap zal per fiets aan de excursie deelnemen. Het boekje bevat een artikel over de fruitteelt in Zuid-Beveland, met nauw keurige statistieken en andere gegevens; een schetskaartje met opgave van de boomgaarden in pCt. van de oppervlakten der gemeenten; beschrijving van de te be zichtigen kweekerijen en boomgaarden en een paar fraaie foto's. Z- L. M. Op Dinsdag 22 Aug. zal te Goes oen buitengewone vergadering gehouden worden van het hoofdbestuur van de Z- L. M. Deze vergadering zal bijgewoond worden door den kapitein be last met de hooivordering in Zeeland. Dp Donderdag 24 Aug. zal te Goes een vergadering voor de Provincie Zee land gehouden worden, o.a. ter bespreking van de concept-statuten voor de reor ganisatie van het Centraal Bureau uit het Jwederlandsch Landbouw-Comité en verkiezing van een voorloopig bestuur der Provinciale afdeeling. Ongelukken. Een pensiongast tq Laren, den heer De H, trof het ongje tuk bij het nazien van een jachtgeweer, dat dit plotseling afging, waarbij hij zich zelf in arm en gezicht ernstig verwond de. Na door dr. C. verbonden te zijn, werd hij per auto naar het ziekenhuis te Hil versum getransporteerd. In de buurt schap Holte onder Nijkerk, raakte de land bouwer S. v. ld. G. bij het) mestrijden be kneld tusschen den wagen en een schuur. Inwendig zwaar gekneusd overleed hij aan de gevolgen. D© landbouwer B. v .d. B. viel bij het ploegen. Hij ge» raakte onder het paard en werd zoo danig door het paard op zijn borst ge* trapit, dat hip kort na het ongeval over leed. Te IJsselstein is de 1 A-jarige J. v. Z. bij het zwommen verdronken. Te Rietveld is een 2-jarig dochtertje van A. v. E. te water geraakt en ver dronken. De 25-jarigte D. C. D. te Maastricht is bij het zwemmen in do Maas verdronken. Nekkramp. Te Rhenen is een 12-jarig jongetje aan nekkramp overle den, en te VinkeveSn een jongetje van 2 jaar. Te Zwijndrecht zijn in een ar beidersgezin 2 gevallen van nekkramp ge constateerd, de lijders zijn kinderen van 3 en 6 jaar. De landstormplichtige W de Jong, van de jaarklasse 1911, die te Lange Wijk onder Surhuisterveten, mol verlof was uit Amersfoort, is aan bö smettelijke (hereenvliesontsteking óveria den. Het ongeval te Oldobroek Omtrent het gebeurde bij de legerplaats te Oldebroek, wordt nader medegedeeld, dat Zaterdagbij Ide aldaar gehouden schietoefeningen drie kanonnen van 15 c.M. k. onbekwaam zijn geworden. Eén kanonnier weid daaibij licht gekwetst. Bii geschut is Van hard brons en behoort tot het oudere .reeds lang bestaande type. Mo edels dag. Do konimandanl van het Legen des Heils heeft een, „moe dersdag" uitgeschreven, waarvan de be doeling is bij de Heilssoldaten, die liefde voor hun moeder, hetzij1 deze tot de le venden behoort, hetzij ze reeds is over leden te versterken. Als dag heeft hij gekozen Zondag 3 September en hij heeft bevolen, dat ieder volwassen heilsoldaat zijn of haai' moeder een ruiker witte bloemen zal aanbieden, ieder jong sol daat haar met een witte bloem zal Ver eeren en dat zij, wier moeder reeds is heengegaan, zich dien dag met een klei ne witte bloem zal tooien. Goed afgeloopen. Bij de hal te „Tol", te ZandVooi't, van de Electri sch» Spoorwegi-Mij., wilde de heer van G., uit Amsterdam, met zijn auto- '(wel ken hij zelf bestuurde), do spoorbaan oversteken, toen 'n trein in aantocht was uit de richting Haarlem. De heer v. G., het gevaai- ziende, gooide het stuur om en reed pm iniet in botsing mot' de tram te komen, links de spoorbaan op, mei bet gevolg, dat Ide auto tegen een dier Ijzeren palen van de electrisohe geleiding berecht kwam en zoodanig werd besoha: digti, dat de verdere reis niet kon wor den voortgezet. Do olectrisc-he lamp aan den paal weid verbrijzeld. Gelukkig kreeg niemand 'dier inzittenden cenig letsel en liep alles zonder -persoonlijke ongeluk ben af. Alleen had de tram uit Zandivoort eeni- gte vertraging doordat de auto op de rails stand doch met vereende krachten brachl men den auto in een naburige garage (N. V. d. D.) Onweer. Te Velp is hij een he vig onweder de bliksem geslagen in hel achterhuis van een dubbele woning. Van den niet Verzekerden inboedel kon wei nig gered w-orden. Hel vee kon tijdig ia veiligheid gebracht worden. Het huis brandde geheel uit. Ernstig ongeluk. In het Hoe- kelmnsc.he bosch nabij' het station Ede hebben eergisternacht de luitenants C. en B., samen op een motorfiets gezeten, een soldaat van ,het garnizoen te Ede over reden. De soldaat werd elrnstig gekwletsl en in beWustéloozeln toestand naar Ede vervoerd, waar hij eergisteren nog niet bij kennis was. Luit, C. werd eveneens bewusteloos opgenomen met een vrij ernstige verwonding aan het hoofd; luit, B. weid slechts licht verwond. Krankzinnig van vreugde Van vreugde, helaas, krankzinnig gewor den is zekere juffrouw D. te MiUigpn bij Nijmegen. Zij waande baar broer, die in het O-ostenrijlksche leger diende, dood, toen zij bericht van hem ontving, dat hij leef de en in krijgsgevangenschap te Venraai overgebracht. (Tel.) Een grenstooneeltje. Men meldt aan de „Rott." uit Maastricht Twee daanetjes komen aan het grens- kantoor om voor liet passeenen der grens zich aan bet gebruikelijk» onder zoek te onderwerpen. De opmerkzaam heid der ervaren douaniers wordt gaande gemaakt, door den eenigszins ongewo ne n stand en houding van een der da- mie-s'. Nadat de gebruikelijke vragen ont kennend waren beantwoord, gaan 'de ambtenaren tot handtastelijkheden over. Met een dun rottinkje worden Üe da mes beklopt jen bestreken; echter zon der positief resultaat. Toch moet er wat verborgen zijn. Visitense juist afwezig. Goede raad duur. De dame wordt ge last vast tegeu den muur te gaan staan. Deze kijkt angstig, denkt aan fusilltoeren. „Zoo! de ltielen tegen den muur!" Aanwezigen zien nu verrast toe. Aan de voorzijde van haar kleeding, juist boven de knieën vertoont zich nu een onge wone verhevenheid, een reusachtig abces gelijk. Plotseling komt de rechterknie van den ambtenaar 'in ongevoelige aan raking met dit ongewone gezwel. Een klein gilletje, een Tdein knalletje, en de operatie is gelukt. De blaas "is gebarsten, en de petroleum stroomt het slachtof- Te rokken. Tableau! Dame af met druipende rokken en de schoenen vol „petrol doch "zonder proaas, om dat het corpus delicti moeilijk was te confisceeren. Deconsenten-vervalsching. Men meldt uit Laren (N.-H.) aan het „Hbl.": Donderdag jl-. arriveerde vooi den bekenden bankefbakkciswinkel van den beer Aben aan den Stationsweg te Laren een auto, waaruit een heer en twee dames stapten, die zich bekend maakten als de heer en mevrouw Tho mas en mejuffrouw Thomas. Zij kwa fnen 'den heer Aben, die torensmake laar is, inlichtingen vragen over be» pchikbare villa's en liet slot was, dat zij huurden de villa „Den Dael", te Blaiicum aan het einde van den Ma- thysen Houtweg. Men verheugde zich in Laren en Bla- ricum over de komst van de nieuwe gasten, die blijkbaar in zeer goeden dom waren. Reeds den volgenden dag echter kwa men drie rechercheurs van de Amster damse he politie per auto te Laren 'en deden daar aan liet .gemeentehuis enkele medecleelingen, waai-van het. gevolg was, dat de Larensclie inspecteur van po litie floogvorst zich met hen naar de villa van den heer Thomas 'begaf, die blijkbaar niet Thomas, maar Vinger hoed heette. Toen Vingerhoed, die kalm op hel terras voor zijn nieuw gehuurde huis zat, cte heeren zag komen, trachtte hij te ontvluchten, welke pogingen hij even wel opgaf toen de rechercheurs hem- met een revolver dreigden. Hij werd mede- genomen naar Amsterdam en beeft bij het verhoor, dat hem daar is afgenomen, blijkbaar rersc Ml lende mededeelingen ge daan, o.a. dat hij medeplichtigen had en dat hij het voor de vervalschte con senten ontvangen geld op een bepaalde, door hem aangeduide plaats hart ver borgen. Althans de rechercheurs kwamen Zaterdag terug, echter vonden zij noch van de overige 'bewoners van „Den Dael", 'de twee dames en oen „logé uit Den Haag", noch van het geld een spoor. Men liad het blijkbaar raadzaam gevonden om „Den Dael" en Blaricum maar te verlaten, en waarschijnlijk het geld medegenomen. Een huiszoeking, ter stond na. de arrestatie van Vingerhoedj gedaan, leverde Mets bijzonders op. De politie is er nu,, op uit den „logé uit Den Haag" in handen te krijgen, daar zij aanwijzingen heeft, dat hij me deplichtig is. aan de dooi' Vingerhoed gepleegde vörvatschingen. Korte vrïjheid. Te Hengelo is een gevangene uit den trein gesprongen, Hij werd door maréchaussees uit Al me lo via Hengelo 'naar Zutp'nen overga» bracht. De man vluohtte langs het em placement en daarna, idoor tuinen ach- tergde woningen liter Wolter ten Catlestraat In den tuin (der maréchausseeskazelrha werd hij opgevangen. Grcn s s c li e n d i n g. Men meldt uit. Dinxperto, d.d. 14 Augustus: Gisteravond trachtte een militair vat) de Duitsche grenswacht te Südernick naar Holland te deserteerenIlij1 raakte ver ward in de prikkeldraadversperring, dit> ongeveer rijf meter van de ghens op Hollandsch grondgebied staat. Twee Duit sche soldaten begaven zich op Hollandsch gebied, trokken den man bij de betonen omlaag en brachten hem weer op Duit sclien bodem. De zaak is bij de llollaudsche militaire autoriteiten in onderzoek. iMsb. Knoeierijen. Men meldt uit Leiden aan de „N. Ct.": Bij een expediteur te Leiden waren in zijn weiland verschillende arlilltoriepaar, den geweid1, waaronder ook eon van dien kapitein V., een paard van vrij hooga Waarde. Dezer dagen nu deed bedoelde expediteur aangifte, dat dit paard doof hem dood in een sloot was gevjond.cn. Bij de lijkschouwing bleek, dat het dieï een geweldadigen dood was gestorven. Een nader (onderzoek bracht aan het lic-lit, dat Ihet dier, in plaats van een echte, (een gtoschilderde witte bles op het voorhoofd had. De zaak weid1 een bootje gewan trouwd, vooral toen later -nog pan don dag kwam dat het nummer, dat in de hoeven was gebrand, niet gehelel over een kwam piet dat van het paard: van den kapitein. Daarom werd de justitie in de zaak gemengd. Ofschoon er nog niets positiefs is kun» nen worden vastgesteld, li-eeft het voor loopig onderzoek reeds uitgewezton, dat de ijzers waarmede de cijfers zijn inge brand, bij een smid zijn geleend en dat het doode paard een veel lagere waarde vertegenwoordigde dan dat van den ka pitein, dat gisteren in een naburige weide is opgespoord. Het onderzoek is in vol len gang. Het vermoeden bestaat dat het rijk meer ,op dergelijke wij'ze is benadeeld. Duur fruit. Te Culemborg werd op de weekmarkt een mandje met -35 pond jutteperen verkocht voor 10 gulden, Drinkwatergebrek. Teneinde het drinkwatergebrek in 'Waterland te gen te gaan, zijn door jie vtorschilleinda gemeentebesturen daartoe de noodigo maatregelen getroffen. In de gemeente Landsmeer wordt van Amsterdam uit eiken dag een waterschuit aangebracht en aan 'do woningen bezorgd. Te Broek in Waterland is! meer dan '20.000 liter gestort in den Witten Kruisbak en het restant uit die schuit in een .soortgelijk reservoir te Zuiderwoude. Te Upendam werd het noodige aangevoerd per water- wagen "door de IV oord - Hol 1 and sc he tram. Ook te Pprmerend keerscht watergebrek. Men zal daar spoedig hulp van Am sterdam moeten inroepen. Do regen heeft de landerijen wel opgefrischt, doch voor drinkwater-verzameling is nog niet veel gevallen Veroordeeld tot 10 jaar. De „Tel." verneemt uit Weltevreden: De politi-e-inspecteur Coenrad is wegens moord te Soerabaja tot 10 jaar gevan genisstraf veroordeeld. Oorlogswinstbelasting pp suiker. De officieel© „Javacourant" publiceert de bepalingen van de oor- ïogsWinstbelAsting pp suiker. Een schrille tegen stel ling. Onlangs is bij den Raad van Arnhem- ingekomen een adres- van een groot aantal Arnhemsche huisvrouwen uit den arbeidersstand en kleinen mid denstand, waarin maatregelen gevraagd worden tegen de 'duurte. In schrille tegenstelling met dezen noodkreet, is het feit, dat in het naburige dorp Oosterbeek thans 1800 pension gasten vertoeven en alle hotels en pen sions propvol zitten. De lieer Hermans aan 't slot der raads zitting over het adres interpelleerend, wees er op, dat er slechts schijnbaar welvaart in ons land heersckt en slechts enkele categorieën goede zaken maken. Velen, vooral' zij niet vaste salarissen, verkeeren echter in een noodtoestand en daarom beval spr. lief adres aan in do aandacht van B. en W. en van de Distributie-commissie, opdat aan dien! noodtoestand een einde kome, althans de ijlende zooveel mogelijk gelenigd worde. "(„Tel.") Boorde machine gegrepen, In de stoomwasöcheriji van het Centraal Magazijn te Woerden had een ernstig ongeluk plaats. Zekere v. d. W„ machine- drijver, bezig zijnde met liet leggen van een riem om een in bewoging zijnde as, werd, doordat zijne klcedingstukken wer den gegrepen door (de in beweging zijnde riem, tusschen do transmissie en den zolder getrokken. De man. wiens klce dingstukken om hel lijf waren gesnoeid, verkeerde in een hachelijken toestand. Eerst nadat de machine tot stilstand was gebracht, kon men den ongelukkige, die hagenoeg bewusteloos wOst, bevrijden. Nadat zijne kleeren van het lijf waren geknipt, werd onmiddellijk een genees kundige geroepen, die zware kneuzingen ftan borst en hals constateerde. Zijn toe stand is ernstig. Een verstikkingsgevaar op ft chepen. Het Duitsche zeeliedengenoot- schap hóeft onlangs onderzoek gedaan naar oen tot dusver toog weinig bekend gevaar van verstikking op schepen. Aan leiding daartoe was een ongeval, waarbij vier menschen den jdood door verstik king- stierven in een ruimte, geladen met rijStdop'pen. Vastgesteld werd, dat yer- scheidene- stoffen zulke gulzige zuurstof verbruikers zijn, dat ze in een afgeslo ten laadruimte een idoodclijk werkende zuurstofarmocde kunnen veroorzaken. Hiertoe behooren, behalve stoffen als steenkool, bruinkool e.d., waarvan ide oxydoerenicte eigenschappen voldoendoi bekend zijn, nog verschillende organi sche, h. v. katoen, jutte, vla,s, hennep, lompen, touwwerk, vender graan, aard- 'ïioton en ook 'grassen, b. v. Espantogras. Een zelfde ondervinding deed men op met fijnveideelde metalen, cokes, harsen C-n oliehoudend© materialen. Het gevaar van deze zuurstofvermind-ering ka-n men voorkomen, door voordat men de ruim ten binnentreedt, ze goed uit te luchten. KermisweeDo kermis te Sneek heeft als gewoonlijk bezoek van een no madenvolk]©, gehuisvest in woonwagens. In dit dorpje, gevestigd aan den Ouden Dijk, ontstond gisterenmiddag ruzie tus schen (twee lm ren, een man en een vrouw, wier i koeterwaalsch dialect onverstaan baar was. Van woorden kwam het ten slotte I ,tot handtastelijkheden. Eenige werklieden 'in het park bezig, scheidden ilto (vechtenden, üe vrouw kreeg tengevolgei van de opwinding ©en zenuwtoeval en bleef 'in bederifcelijken jtoestand liggen. Ge dienstige buren brachten de eerste hulp en het bleek, fd at de zaak geen ernstige gevolgen zal hebben. Geloofsvertrouwen. (Het Evangelie der Natuur) Matth. 62634. Woor den .J J. L. ten Kate. Muziek J. D. Heersink. Gemengd koor met begelei ding van Harmonium of Piano. Kampen, Ph. Zalsman. Dit lied van Ten Kate is een Tijdvers. Vooral in onzen tijd vertroost de Hei land zijne discipelen met een herinnering aan de leliën en de vogels. Wie zou Met gaarne zijne kinderen daarvan hooren zingen en spelen. Ten Kate heeft 'sllei- lands woorden vertolkt en de componist heeft gevoelvolle accoorden gegeven, een toonzetting aan de vertolking beantwoor dend. Een in dubbelen zin mooi stuk werk dat wij zeer aanbevelen. Dood door schuld. Voor de Haagsche rechtbank had zich te verantwoorden J. F. E., huisknecht, 34 jaar, beklaagd, dat hij in den avond van 29 April in de woning Princessegracht No. 11, te 's Gravenhage, een buks, waai In zich een patroon bevond, onvoorzicb' tig en roekeloos heeft afgeschoten, waar door Johanna Cornelia de Vlieger, evenals Mj aldaar in betrekking, in de borst werd gewond, aan welke wonde zij spoedig is overleden. Beklaagde verzekerde, dat er tusschen hem en het meisje geen verkeerde ver houding bestond en dat er nooit onaan genaamheden waken geweest tusschen hen. Het meisje had hem even te voren Laten scMikken en daarop wilde hij haar eens laten schrikken. Hij legde toen om don hoek van de deur van de poetskamer de baks aan, zonder op haar te richten en wist toen niet, dacht er althans nie4 aan, dat er nog een kogeltje in den loop zat, dat er eenige weken te voren bij het ontladen in was blijven zitten. Wel wist hij. dat er een losse pa Ir oori in de buks zat. Nadat het schott was afgegaan, riep zij: „Ik ben gêtrcflen!" De anderen dachten, dat zij maar ge schrokken was en dientengevolge e»» flauwte had gekregen. De telefonisch ge roepen dokter constateerde den dood. Zoowel de president als de beide rech ters gaven den bokl. him afkeuring te kennen over zijn handelwijze en wezteti hem ojj de gevolgen daarvan. Bekl.Ik heb er geen enkele gedachte bij gehad. Een der rechters: „Dat moost er nog bij komen!" De substituut-officier van justitie wees er op, dat de zaak volkomen klaar en duidelijk was. We kennen de feiten alle en kunnen met volkomen kennis yan za ken vaststellen de mate van schuld, die op beklaagde drukt. In het algemeen heeft men de schuld door het aanloggen van een wapen, waardoor verkeerde gevolge» optreden. Ivlen mag verwachten, dat iemand, die den kinderschoenen ontwas sen is, begrijpt, dat hij niet met vuur wapenen moet spelen. Toch heeft hij ge dreigd met een wapen, wetende welk een gevaar dit. opleverde. Spreker eischte tegen beklaagde wegens het veroorzaken van den dood door schuld veroordeeling tot één maand hechtenis. De president, mr. Van Reesde eisch valt u zeker wei mee? Bekl.: Over de straf heb ik niet ge dacht. Het feit is te ernstig. Het meest hindert, het mij, iets gedaan te hebben, wat niet ongedaan gemaakt "kan worden. De rechtbank zal heden over acht da gen uitspraak doen. Z ijn zoon verinoord. De Rot- terdamsche vacantiekamer veroordeelde den 65-jarigen slager R., wegens zware mishandeling den dood ten gevolge heb bend, gepleegd tegen zijn zoon, overeen komstig den eisch, tot drie jaar gevange nisstraf. LüN DEN, .16 Aug- De „'limes'" jtler- neemt uit Comstaaza, dat de opptantl in Albanië zich -uitbreidt. GOES. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Mulo-school alhier, met ingang van 1 Sept. a. s., dte'. P. Kiiekaard. thans volontair aan school B. DEN HAAG. Verschenen is de memorie van antwoord betreffende de Distributie- wet en het 20 millioen-onlwerp. Omtrent de wijze van uitvoering van de eerste wet kan eerst na de totstandkoming wor den beslist. De regeering kan niet mee gaan met het verlangen tot oprichting van gemeentelijke winkels en volksgaar keukens. De aanvoer van kolomale en andere overzeesche producten zal zooveel mogelijk worden bevorderd. De minister van landbouw is niet voornemens de bestemde commissies op te heffen, doch wil een commissie van onderzoek instel len. Ten aanzien van de uitvoerconsenlen verzekert Z.Ex. dat alle willekeur wordt vermeden. Van het 20-millioen crediet zal een spaarzaam gebruik gemaakt worden. DEN HAAG. De N. 0. T. deelt mede, dat weer consenten voor tabak uit En geland zullen worden verleend. De maat regel heeft een tijdelijk karakter, wijl een definitieve regeling overwogen wordt. AMSTERDAM. De werklieden aan de artillerie-inrichtingen Iiembrug zijn wal gekalmeerd, na de verzekering van de directie, dat aan gegronde grieven zal worden tegemoet gekomen. DE BILT. Hedenochtend te 7 uur 9 (Greenwichtijd) werd aan het Kon. Ned. Meteoroligsch Instituut een sterke aard beving opgeteekend, op een afstand van 1000 K.M. in Z.-O. of N.-W. richting, vermoedelijk in Z.-W. Oostenrijk ofNoord- Italië. Behalve dezen schok werden van gistermorgen af tot hedenmorgen 8.10 u. toe tien zwakke aardbevingen gere gistreerd, waarvan de oorsprong waar schijnlijk in dezelfde streek ligt. N.B. Ter voorkoming van misverstand en teir bevordering van een vlugge ex peditie gelieve men alle Voor de Redactie bestemde stukken, als berichten, ingezon den stukken e.a., te adressetoren aan de Redactie van „De Zeeuw" te Goes en de advertentiën, andere voor de ad ministratie bestemde stukken en postwis sels aan de Administratie van „De Zeeuw" te Goes. Strandgeneugten. 3am js met zijn vrouw en twee jongetjes een daagje naai' Schevemingen. Aan het strand ge komen, willen de jongens pootje baaien, en vader in zijn bezorgdheid, besluit hen daarbij te vergezellen. Schoenen uit, kousen uit, en vader stapt, aan elke hand een jongen, de zee in. En het bekomt hem zoo heerlijk, het zeewater is zoo lekker ïrisch, dat hij ongemerkt blijft doorloopen, de zie» in,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3