Telegrammen. Laatste Berichten Allerlei. Burgerlijks Stand. loog aaiesteÉap enz. ^arktuarichte». Oorlogsoverzicht» Telegrafisch Weerberioht. Marktprijzen van Tarwe ei» Suiker. man Msg, zeggende niet te wielen waar te laaüee en nu maar hier een praat je te komen maken. Hij liet bier halten, daar beweerde geen lust te hebben in caJé's te gaan zitten. Den daaropvol- gen dag kwam hij weer terug en of- sciuaon de vrouw des huizes hem aan- vankehjk naar een cafe verwees, wist hij deze te bepraten weer bier te halen. De ze ging, waardoor de winkel enkele mi nuten onbew-aakt bleef, doch toen zij1 te rug ,kwam, was de „klant" niet meer te bespeuren. Mede werd vermist een som igelds van plm.vf 180. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in, tot he den is de „klant" echter piet terugge vonden. Een roos op zolder! J. K. li. vertelt in „Onze Tuinen" dat hij op Klein Malvahoeve te Soest een roos op zolder heeft gezien. Die roos Is van buiten, door een klein gaatje tusschen muur en dak, op den zolder gekomen, hield zich tusschen de voegen van het beschot vast, vertakte zich en bloeide dezer dagen met twee volkomen ont wikkelde prachtige rozen, die de ruimte van den zolder parfumeerden. Hel dak venster zorgt voor het noodigo licht Verstandig. Binnenkort zullen B. en W. van Delft voorstellen de ker mis af te schaffen. Branden. Dinsdagnamiddag brak te Krommenie door een ontploffing brand uit in de stofkamer van de kurkmaaldeiij JSederl. .Lanoleumfabriek, waarbij de werk man J. Molenaar uit Wormier, ernstige brandwonden bekwam aan gelaat, banden en voeten. Hoewel de motor- en handspui ten der gemeente spoedig aanwezig waren, werd geen hulp Verlangd en met twee stralen op de eigen fabriekspomp word de smeulende massa in bedwang gehou den. Na verbonden te zijn werd Molenaar per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Te Oklenzaal is geheel afgebrand de herberg van Olde Bruning aan den De nekamperweg gelegen. Bijna niets werd gered. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Een aanslag op de vrijheid van organisatie? Aan de buskruit fabriek te Muiden zijn twee werklieden plotseling ontslagen, omdat zijl waarschijn lijk lid waren van den Christelijken Fa- lirieksarbeidersbond, afd. „Muiden". De eene werkman was reeds 17 jaar lot groote tevredenheid vah de directie, werkzaam aan genoemde fabriek, terwijl de andere, een ingezetene uit Weesp, Za terdag zijn ontslag ontving. Baar hij ;ils kruitwerker vrijstelling van dienst hart, ontving hij Maandag reeds bericht pp te komen voor den land storm en moest den daaropvolgenden dag in weakelijken dienst komen. Met belangstelling wordt de verdere houding der directie tegemoet gezien te gen 'de andere georganiseerde kruitwer kers. Tel. De inwoners van Driebergen kun nen alleen witbrood eten; mee! Voor brum brood is er niet. Bij een brand te Wolvega is 200.000 pond hooi in vlammen opgegaan. Bij Goor is in de harmonika-Ver- binding v;an een D-trein gesmokkeld spek (gevonden. Te Haarlem wordt thans een gla- diol irsttwntoonstelling gehouden. Te Andijk helpt een 86-jarige nog mosterd zichten. Gisteren voor 2 jaar kwam het laatste Baitsche s.s. den Waterweg bin nen. (N. R.) Visc'hhiaak in het oog. Het zoo gevaarlijke dragen van hengelstukkeni met daaraan los hangende haken had Dinsdag te Halfweg het gevolg, 'dat een passeerend meisje een vischhaak in het oog kreeg. Bij (afwezigheid van den genees heer verleende de militaire arts hulp, die gelukkig constateerde, Hat nie.t 'de edele doelen waren getroffen. Duitsche kinderen te gast. Vele families hier te lande hebben reeds ongeveer 1000 Nederlandsche en Duit sche kinderen uit Rijnland en Westfalen uitgenoodigd, de vacantie in Nederland door te brengen. Zij zrjn ten deele bij de families zelf, ten deele in vacantie- kotanks opgenomen. In de afgeloopen 14 dagen hebben reeds een 400 kinderen aan deze uitnoodiging gevolg gegeven en binnenkort worden er nog ongeveer 500 verwacht. Hel puzelfopreis. Een Rotter- damache familie zou te Doorn eenige we ken in pension gaan, doch alles was be zet. Men wist echter raad. In het Vos- schenbosch aldaar werd een mooi plek je uitgekozen en daar verrast nu bin nen 10 daigen een woning voorzien van huis-, woon-, logeer-, eetkamer, keuken en serre. Het grootste monument. In „De Aaide en hare Volken" leest men over deze Amerikaansche fantasie: „Eten monument, dat in grootte zelfs de zeven wereldwonderen uit de oudheid te boven zal gaan, denkt men op te rich ten in de Vereenigde Staten, het huid der onbegrensde mogelijkhedenTot een eeuwige gedachtenis aan de Confederatie die den burgeroorlog van 1861 tot 1864 deed ontstaan en aan een half millïoen menschep 'het lp ven kostte, willen de Zui delijke Staten van de Unie een bij Atlan ta in Georgië gelegen berg, die uit een enkelen boogen granietkegel bestaat, tot een sooart van nationaal gedenkteeken makes. Honderden kunstenaars zullen onder lei ding van den Amerikaanschen beeldhou wer .Burglum acht jaren lang onafge broken met de uitvoering-van dit reuzen werk bezig zijn. Uit het zeer harde en zuivere graniet zullen geheele groepen van kolossale figuren worden uitgehou wen, die het leger, van de Geconfedereer de» en zijn leiders voorstellen, zooals zij in twee lange rijen van de hoogte van den naakten berg naar beneden lij den. De lengte van don geheelen stoet zal bijna tweeduizend voet bedragen, en de ruitergestalten van de hoofdgroepen zullen gemiddeld 35 tot 50 voet hoog zijn. Elke slaat van de Confederatie zal door het ruiterbeeld van een der be kende generaals worden verheerlijkt, die het zuidelijke leger aanvoerden. Buitendien gullen aan den voet van den berg dertien reusachtige zuilen verrijzen, die de dertien geconfereerde staten sym bolisch zullen voorstellen. In het inwen dige van dien berg zal een ruime hall worden aangelegd, waarin alle oorkon den, gedenkschriften en relieken, die op de Confederatie betrekking hebben, als in een museum worden bewaard. Om den berg wordt een groot park aangelegd, van welks wegen bet oog van den bezoeker steeds zich zal kunnen rich ten naar het Ipger van steanen helden, die uit de rots schijnt gegroeid. De kos ten van dit echt Amerikaansche werk worden pp ongeveer vijf millioen gul den geschat, die bijeengebracht worden door vrijwillige bijdragen, in de zuide lijke staten ingezameld. Droevig. Te Berlijn heeft een 17-jarige gymnasiast, die zich al meer malen als vrijwillig bij diet leger had' aan gegeven, maai- was afgewezen, zich op gehangen. Men brengt deze daad in ver band met do herhaalde afwijzing. Bijgeloovigheid. De „Figaro" komt op tegen een vonnis, onlangs te Parijs gewezen tegen een kaartlegster, waarbij deze tot 15 fres. boete weid ver oordeeld. Het blad meent, dat de straf veel te gering is en zegt, dat in dezen tijd ontzettend gespeculeerd wordt op de lichtgeloovigheid van liet publiek en dat de „oorlogswinsten", die de dames-waar zegsters in deze tijden maken, buitenge woon zijn. Vele meisjes en vrouwen, wier vaders of echlgenooten aan het front staan, bezoeken geregeld de waarzegstors. Het blad vindt het dan ook hoog tijd, dat de staat aan dit euvel paal en perk stelt. Gisteren een dorp, vandaag ee n puinhooip. De „Daily Telegraph" drukt een brief van een correspondent af, waarin het dorp Pozières, dat de En- gelschen thans definitief in 'bezit heb ben, beschreven wordt. „Pozières is nog maar een puinhoop en zelfs niet eens een groote", zeido een onderofficier, wiens tuniek aan de linker zijde uit met bloed bevlekte reepen, die over een sneeuwwit verband dat zijn linL kerarm en schouder omsloot, hing. 1 lij had in die licliaamsdeelen elf Duitsche granaatscherven opgevangen, maar dit had geen invloed op zijn humeur, zoodat. hij dezelfde soort opgewekte, onverschillige koelbloedigheid vertoonde, die de algö- meene karaktertrek van ons Nieuwe Le ger schijnt te zijn. Als de gedekte schuilplaatsen en loop graven en sommige kelders op de plaats waar de huizen gestaan hebben, er niet ge weest waren, zou de Engelsche artillerie al wat in Pozières leefde gedood hebben. Maar dank zij deze gedekte stellingen waren de Duitschers erin geslaagd om de lucht om het dorp heen gewoonweg te vullen met zwermen kogels, wat zeker merkwaardig is. Bij een offensief als wij thans uitvoeren verbaast men zich niet oon do groote verliezen, maar alleen om 'het feit, dat er nog iemand levend door komt. Ik geloof, dat de Duitschers van mee ning waren, dat wij, wat er ook gebeuren moe hl, er niet in zouden slagen hier door te breken. Zij hebben in de afgeloopen maand 'dan ook een heelebpM geleerd en ik geloof niet, dat zij de les die zij bij Pozières hebben gekregen, spoedig zullen vergeten, Begrijp goed, mijnheer, dat ik niets kwaads van hen te zeggen heb. Neen, ik! "behoor niet tot degenen, die beweren, dat do Duitse her een lafaard is, die geen eerlijk gevecht aandurft en dergelijke praatjes meer. Ik weet, dat zij bij Poziè res dapper gevochten hebben en ik Ben. er zeker van, dat zij verscheidene duizien1- 'den mannen hebben verloren vóór wij de plaats genomen hadden. Neen, ik zeg u, dat het flinke soldaten zijn. Zij doen hun werk en verdragen alles wat iemand maar verdragen kan, behalve een ding. Zij kunnen niet tegen ons op in het hand gemeen, als wij dicht genoeg bij elkaar zijn gekomen om bet koude staal te ge bruiken. Daar houden zij niet van."*Maar, tenslotte kun 'je niet verwachten, dat zij precies zoo zouden zijn als de EngeF- s5hen, is het wel? Dat Zou niet billijk zijn. Maar alles in aanmerking nemende zeg ik u, dat zij flink z5jn en taai' zal Dat moet ik ronduit erkennen". ROERMOND, 9 Aug. Nabij het sta tion Vlodorp is hedenmorgen een. Duit sche tweedekker, de B '147, gedaald. De inzittende luitenant werd geïnter neerd. BERLIJN, 9 Aug. Péronne is in brand geschoten door de Franse he gu'tiltene en staat geheel in vlammen. Verschillende wijken zijn door het vuur vernield. De bibliotheek 'en het museum, waarvan de inhoud naar het stadhuis Was over gebracht, moeten als verloren worden beschouwd. In het museum is door Fransche projectielen een belangrijke verzameling Franschte schilderstukken ver nield; eveneens een collectie Fransch aardeWerk en andere kunstwerken. VVEENEN, 9 Aug. Weensche bladen melden, dat von Hindenburg op 3 Au gustus een kort bezoek heeft gebracht aan Leniberg. Van Leinberg ging hij naar het legercommando en vervolgens' naar hot front. LONDEN, 9 Aug. Vroeg in den mor gen deden Zeppelins een aanval' op de Oostkust en op de Z.-O. kust van Schot land. Drie vrouwen en 1 kind wenden gedood, 14 personen gewond. Dj Zep pelins gingen niet ver het land in. PARIJS, 9 Aug. (Officieel Avondcom muniqué.) Aan den rechter Maasoever duurde de strijd hevig voort aan het front Thiau- mont-Fleury. De Fransehen boden hard nekkig tegenstand en sloegen den vijand, die trachtte het terrein ten noordwesten en ten zuiden van Thiaumont te herove ren, af. Daarna gingen wij tot den aan val over. Allo stukken loopgraaf, waarin de vijand vasten voet had gekregen, be zetten wij weder en drongen het werk van Thiaumont weer binnen. Aan het front Vaux-Chapitre-Le Chenois bezetten wij twee linies loopgraven, terwijl wij 200 gevangenen maakten. Ten noorden van de Somme breidden wij onze winsten uit en veroverden een versterkt boschjc en een loopgraaf ten noorden van het Hem-bosch, waar wij ons handhaafden. Wij veroverden in twee dagen ten noorden van. de Somme de geheele Duitsche loopgravenlinie over een front van 6 K.M. en een diepte van 300 a 500 meter. Sterke vijandelijke afdeelingen, die ten noordwesten van Tabure in Champagne een aanval deden, werden door granaat- vuur uiteengedreven, KONSTANTINOPEL, 9 Aug. Uit Solo niki wordt gemeld, dat na. de aankomst van den Servischen Kroonprins de En tente Griekenland voor de keus stelde of aan de zijde van de Entente mee te vechten of Grieksch Macedonië tot aan de bevrijding van Oud-Serviö aan Koning Peter als gebied al te staan. Het antwoord is uitgesteld tot de verkiezingen. PETROGRAD, 9 Aug. Ten zuiden van de DnjesSer breiden onze troepen door successen de terreinwinsten uit. Bij do vervolging van dien. vijand namen onze troepen de stad Myznuf en de dorpen Bratysjuf, Palahitsji, Xadoroinn, Tsjar- nalotsje, Kriwatulanow en het .gehucht Otynia. Hierdoor naderde onze linker vleugel voor een deel het gebied van de rivier Vorona, waaraan de stad Tys- jnenitza is gelegen. Voor den terugtocht van den vijand hoorden w;ij ontploffingen; blijkbaar! heeft de vijand burggeu en depóts in de lucht laten vliegen. Het door ons voroverde gebied beslaat een oppervlakte van on geveer 166 K.M. LONDEN, 9 Aug. Vernomen wordt, dat de afgetreden minister van onderwijs Henderson, als adviseur voor arbeiders zaken in hel Kabinet zal blijven. SALONIKI, 9 Aug. Een Engelsche pa trouille heeft des nachts een aanval' ge daan op' de Bulgaren in het dorp Doi- zeli, enkele mijlen ten zuiden van Doi- ran. De vijand is verdreven. De vijand verloor vier dooden en twee gewonden en wij verloren twee gewonden. KONSTANTINOPEL, 9 Aug. Het Mini sterie van Oorlog besloot do exploitatie van de nikbelmiju zelf ter hand te ne- inen. Het erts zal naai' Oostenrijk-Hotiga- tije en Duitschland worden uitgevoerd. ROME, 9 Aug. De dagbladen, die he- dtenmiddag bet legerbericht bevatten, wer dén den krantenjongens uit de handen gerukt. Het volk vernam met vreugde, het bericht van de overwinning. In de stad' had men kort daarop overal de vlag uitgestoken. Op het Colonnaplèin was 's avonds een groote menigte hijteen. De muziek speeldte op verlangen van. het volk het volkslied', waarop daverend ap plaus .volgde. Ook werden de volksliederen der geal lieerden gespeeld en luide toegejuicht. Te legrammen uit andere plaatsen meldden, dat ook daar de overwinning is gevierd. AMSTERDAM. De doorvoer van zoet- watervisch uit Nederland door Duitsch land 'is verboden. In een bijeenkomst van besturen, der afdeelingen Arnhem, Breda, Rotter dam van do Haadelsreizigers-vereeinigiiig „Eendracht", waarook tegenwoordig was het bestuur der geschorste afdeeling den Haag, benevens een aantal leden, der afdeeling Amsterdam werd een .mo tie aangenomen, waarin de meening werd uitgesproken, dat de laatstgehou den algemeene; jaarvergadering van de Ilandelsvereeniging „Eendracht" op 22 en 23 Juli 1.1. te Groningen gehouden,, onwettig is'. Besloten werd een justitieels uitspraak uit te lokken. Blijkens een ons toegezon den medeieeling heeft zich op genoemde bijeenkomst een uitvoerend comité ge vormd, bestaande uit de heeren II. Kes- nig, voorz., Hamer Junior, II. Geradts, P. H. Kamsteeg, J. W. Elfforich, se cretaris. op het Westelijk front, zoowel ten Zui den als ten Noorden der Somme. De Italianen maken eenige. vorderingen op het Boloinieten-fronl. De Raseen bezet ten Erdas in Noord-Armenie. De Tur ken heroveren Rewandoes in he; Twee- slroomenland. 24 Juli. Hevige strijd in het dorp Pozières, aan den weg AlbertBapaunie, ten Noorden der Somme. De door Lloyd George voorgestelde schikking dter ler- scho quaestie stuit op de tegenkanting der nationalisten af. Tusschen Zweden en Rusland komt een overeenkomst tot stand met betrekking tot do spoorweg verbinding tusschen beide landen door middel van de brug over de Tomea. 25 Juli. De houding van Roemenië dat een .transport munitie uit Rusland heeft ontvangen, wijst op een a.s. ingrij pen van dit Koninkrijk aan de zijde der Entente. 26 Juli. Etzindjan door de Russen veroverd. Geheel Turksch-Anntenië is thans in Russisch bezit. De Engélsehen hebben Pozières bezet. 27 Juli. De Engelselien hebben nu hot geheele dorpi Longuwal bezet. Dj Koning van Roemenië keert van zijn bui tenverblijf naar .Boekarest terug. 28 Juli. Kapitein Fryatt van liet door de Duitschers buitgemaakte Engei- sche koopvaardijschip „Brussels" 'te Brug ge ter dood Veroordeeld, wegens poging tot het rammen van een Duitsche» on derzeeër. De Engelschten vermeesteren het geheele dorp Longueval. Belangrijke suc cessen der Russen. Ten Westen van Luzk in Wolhynië, breken zij door de vijan delijke linie. Hun cavalerie vervolgt, den iorugtrekkenden vijand. Zij nemen 400 of ficieren en 20.000 soldaten gevangen. 29 Juli. De Russen zetten hun suc cessen voort; zij werpen de Duitsch-Oos- tenrijksche legere over het geheele front tusschen Kowel en Brody terug, terwijl zij tevens aan den Onjester vorderingen maken. 23 Juli. De Russische Minister van Buitesil. Zaken, Sasomoff, treedt af. Do Russen 'doen ten Zuiden -van Riga een grootsch opgezotten aanval en drin gen op verscheidene punten de eerstd Duitsche linie binnen. Hevige gevechten De Persen draaien! Sedert de uitvinding der boekdrukkunst zijn, naar geschat mag worden, 11.650.000 boeken verschenenHot aantal boeken sinds 1800 verschenen, wordt geschat op 8.700.000. De Bloem der Natie. Van de 100 Kamerleden zijin ei' 5 burgemeester, 3 wethouder eener groote gemeente, 7 lid van Gedeputeerde Staten, 22 lid van Provinciale Staten, 18 lid van den ge meenteraad eener groote stad.' Een Oudt Lie de ken. Tsagh eens een cnape stervensgeein een valsche, wree.de, boose deern. Sei totten cnape: „haal mi terstont dijn moeders herte vor miniem hont." Ui ging en .sloeg sin moeder dool en vluchtte mettel herte root. Mot. twijl hi loopt, stuict oppen steen en valt, dat erme her to nieïeen. i Al botsen op de harde baan, ving plots dat hert te spreken aan; Al weenen ying het te spreken aan: „Och, jonge hebs di seer gedaan/?" MIDDELBURG. Gehuwd: M. P. L. van Hilst, jm. 21 j. en R C. Kieboom, jd. 20 j. Bevallen: S. Maas, geb. Louwerse, z. GOES. Overleden: 8, Katharina Kiters, 58 j„ gehuwd met Leendert. Braam. Van 15 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. H. Veld huizen, jm-. 27 j. en M. G. Reichwein, jd'. 24 j.; C. F H. Elslander, jm. 26 j. en D. Mudde, jd. 24 j. Bevallen: J. E. van Drie!, geb. Ber1- wald, z.j J. van der Weele, geb. Faas'e, z.; N. Jongepier, geb. Alewijtnse, z.N. Roelso, geb. de Pagter, z.; P, Jansen, geb. Walraven, d'. Overleden: M. Daane, z„ 4 wkli.; W. T. Batten, man Van M. A. Vermeesch, 49 jaar. Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur had heden de aan besteding plaats van het zeewaarts ver lengen van strandhoofd No. 23 aan de Oude Hoeve, aan de noordkust van het eiland Schouwen, behoorende tot de zee- werken in Zeeland. Vaste som f 10.000. Raming 700 S. T. s to etsteen boven de overige verplichte leveringen en werk zaamheden. Inschrijvers de heeren P. Vinke te Noordgouwe voor 102 ton steen en J. W. Roeloffs te Papendrecht voor 130 ton steen boven de andere werkzaam heden. Eén biljet werd van onwaarde verklaard. Ylissingen Gisterenavond om 8 uur had door not. Paap in de „Oude Vriend schap" de verkooping plaats van de na- volgende buizen: 1. Het buis en erf met tuin en afzonderlijke bovenwoning aan. de Noordstraat No. 62, groot 2 A. 27 c.A. Hoogste inschrijver J. Mommaas voor f2617. Kooper A. F. Aspeslogh voor £2960 2. bet buis en erf aan de Gla- cisstraat no. 110, groot 72 c.A. Hoogste inschrijver A. Meerman voor f 1306. Koo per J. van Eenennaam voor f 14003. ■het huis en erf met bovenwoning aan de Prinsenstraat no. 18--20, groot 1 A. 32 c.A. Hoogste inschrijver M. de Jonge voor f2500. Kooper J. v. d. Hofstede toot f2525 4. het huis en erf met bo venwoning aan de Lange Zelke ao. 40, groot 70 c.A. Hoogste bieder J. de Klerk voor f381; '5. het huis en erf met bo venwoning aan de Dtnge Zelke na 42, groot 86 c.A. Hoogste bieder J. de Klerk voor f281; 4 en 5 gecombineerd ver kocht aan N. B. Bijleveld voor f 70(1. Allen te Vlissingen. St-Annalanri. Alhier is door het be stuur van den Calamiteuzen Suzannapol- der aanbesteed het maken van werken, tot verdediging van den onderzeeschen oever aan de waterkeering van dien polder. Laagste inschrijver was de heer Jan Ros kam Cz. 'te Sliedreeht voor f 159.66. Naar waarnemingen in den morgen van Aug. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand boven 770 te Midden Duitschland, laagste 750 te Ha- pa randa. Verwachting tot. den avond van 10 Aug.: Zwakke, veranderlijke wind, nevelig tol lichtbewolkt. Droog weer. Overdag warm. Veilings vereen. „Goes en Omstreken". Goes, 8 Aug. 1916. Kleine veiling. Appels. Keswijk le soort 1215, id. 2e soort 710, Yellow Transparant le soort 1315, id. 2e soort 9, Zomeraagtjes le soort 12, id. 2e soort 8, Keizer Alexan der 17, Duehesse d'Oldenburg 16, Los.se- viei 121/2, afval 5 ct„ alles per K.G. P e r e n. S.uikerijpeer le soort 1114, id. 2e soorl 6, Zomeriouwtjes 1115, Goudballen 13, Dirkjespeer le soort 12, id. 2e soort 5, Maatschappijpeer 12. Poi re Madame le soort 17, id. 2e soort 12, Tafeiperen 9, Pollemanspeer 12 ct„ alles per K.G. Diversen. Komkommers 6, hanen 2440 et., kippen i' 1.30, alles per stuk Princosseboonen 16 cl. per 100 stuks; Pruimen (Belle de Louvin) 30, id. (roodo) 1626 et. per K.G.aardappelen (Eigen heimers) 1' 1.60, id. (Muizen) 1.75, id. Muizen-poters) fl, id. (Zeeuwsehe kralen f 1.90, id. (id. poters) £1.10, alles per 35 K.G. OOSTBURG-, 9 Augustus 1916. Oude Tarwe f a 1 nieuwe Tarwe f 2'2.— a 1 22.50, Rogge f a f nieuwe Wintergorst f a f Zomeigerst f a f nieuwe Haver 117.50 a f 18.—, Kookerwten f a t Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f a f Koolzaad f34.— a f36.—, Bruine Boonen fa falles per 100 K.G. Rotterdam, 8 Augustus 1916. Veemarkt. Aangevoerd 70 paarden, l veu lens, 0 ezels, 1196 magere en 680 vette run deren, 230 vette 246 nuchtere en 304 gras kalveren, 3 schapen of lam., 2 varkens 236 biggen, 6 bokken of geiten. Koeien tot 57'/., a 65 c„ ossen 50 tot "5 a 62'/..e., stieren 48 tot 54 a 58 c., vette kalve ren 45" tot 57a 70 c„ voor export tut c„ alles per halve kilo. Melkkoeien f200 a f430, kalf koeien f 225 a f 475, stieren f 150 a f 520, pinken f 100 a f150, graskalveren f 45 a f65, vaarzen f 150 a f 200, alles mager veebiggen f 10 a f 18, slachtpaarden f200 a f 300, werkpaar den f 400 a f 600, hitten f 200 a f 350. Nuchtere kalveren fok- f 25 a 36, siachfc- f 15 a f23— Biggen f 1.60 a f 1.80 per week. AMSTERDAM, 8 Aug. Aardappelen De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsehe eigenh. per mud f3.10 a 3.30 Zeeuwsehe blauwen f 0.0.— Zeeuwsehe bonten fO.— 0.— Andjjker muizen (groot) f3.20 r 3.50 Andijker muizen (klein) 12.69 2.80 Andijker blauwen f 2.30 5. Andjjker bonten f2.30 5. Friesche blauwe f 0.0.— Friesche Borgers f3.10 3.30 Friesche red star f0.— 0.— Friesche muizen f 0.— 0.— Flakkeescbe bravo's f 0.0. Spuisoho bravo's 10— 0. Langedjjker muizen f 1.60 1.80 Westlandsclre f 0.0. Westlandscbe ronden f 0.— 0.— Schoolmeesters f 4.40 4.60 Rijper muizen f 0—0.— Hillegommer eigenh. f 4.30 4.40 Ypolder muizen fO.— 0. Ypolder Borgers f2.75 3— N.-H. Zandmuizen fO.—„0.— N.-H. Eigenheimers f 0.0— N.-fl. Schoolmeesters f 0.0.— Aanvoer 5 ladingen. Dinsdag 8 Augustus 1916. NEW-YORK. Tarwe. 8 Aug. 7 Aug. 5 Aug. 4 Aug. North 154'/j 153j/4 156'/, 153:i/4 R Kide Winter 143 145'/« 147% 147% Juli Sept. 8 Aug. 7 - 5 - 4 - CHICAGO. Tarwe. De termjjumarkt opende traag en l'/4 e. lager, daalde verder naar aanleiding van baisse-telegrammen, wegens beter weder in het Noordwesten, op toenemende voorraden en tengevolge van grootere binnenlandsche aanvoeren, maar steeg op dekkingen, wegens exportzaken, op ongunstige oogstberichten uit Montana en tengevolge van aankoopen voor buitenlandsche rekening. Het slot was prijshoudend. Sept. Dec. Mei 8 Aug. 134% 137 141% 7 133 136'/, 141% 5 135 138'/, 1433 s 4 134 138% 143 N, R. C.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3