Uit ds Pruvisicifi. 's Nachts langs het front. U de Daily Chronicle'' geeft Philips **w»(le dingen, die 's nachts aan het de volgende beschrijving van de ■wnt» ie zien zijn: ,Bien geheelen nacht hadden de kanon- •es geen enkel oogenblik gezwegen, geen teookdc was het hevige tumult der artil lerie meer dan oen weinigje verminderd fcrt een rustpoosje, dat slechts zoo leek dooi het geweldige vuur ervoor en er na. Overal stegen langs de linies lichten op. Kwb beide zijden werden lichtpijlen opge iaio* en bij hunnen schijn kon men al de bewegingen van den vijand zien. Het leek ateo" groepen jongleurs met witte vuur bolle* werkten en er zooveel mogelijk te gelijk in de lucht wilden houden. De «ebÉpijlen brandden langzaam uit met een bleek wit licht, dat. de duisternis in het. romi op een dikke Londensche mist deed felgken en over de velden speelde als f»hosphoresc«erend water, waartegen de boomstronken en vernielde huizen scherp ahjetoekend stonden. Den geheelen nacht door kwamen er slechts nu en dan enkele seconden voor, «lat deze lichtpijlen niet in de lucht waren e* unze oogen een verfrisschend had van duisternis kregen. Er gebeurde iets groots daar vow ons tusschen Longuevai en Baaentin. Ik had niet geslapen, omdat er ee* nt om mij heen snuffelde en mij bc- ■uuik. terwijl ik in het gras lag en om- rist het mij telkens trof, te zien hoe de Kaoge distels vóór mij verlicht werden als «en spfrookjesbosch, telkens als „groot- ■soeüer" vuurde: bovendien was het la waai der kanonnen nu ook juist geen slaapliedje. Om 3 uur ging ik dan ook «naar overeind zitten. Een vrecselijke „kei" was tusschen Longuevai en Bazen- te losgebroken en de roode en witte Mktaignalen stegen Qp alsof de mannen allen in staat van groote opgewondenheid verteerden. Toen gingen onze loopgraaf- mortieren aan het werk en- meer dan ee* half uur lang braakte deze. lichte artillerie ontploffingsstoffen uit, die met Voortdurend gedonder op de vijandelijke loopgraven neervielen. Telkens als zulk eefc mortier weel afgevuurd, sloeg er leen voode vlam horizontaal naar voren, zoo- dat de grond bloedrood leek. En dan dreunde weder een andere. Maar intus- ecben was er een ander geluid tusschen hot ontzettend rumoer door. Het was een »ooirtdnrend geratel v;ui machinegeweren, Bie heen en weder zwaaiden en pïotse- iiiig o« aangevuld werd dioor snei opeen volgende geweersalvo's. Korto Oorlogsberichten. In Brussel slaan de mosselen ook op. .Sinds een tiental jaren laat de stad de aankomst toe van schepen met mossse- len, welke de schippers in 't groot en klein verkoopen zonder belasting of vechten. Voor den oorlog verkochten die schippers hunne mosselen tegen 30 tol 40 centiemen de mand. Maar er zijn thans, tengevolge van de s haars hte aan voed sel, zooveel liefhebbers van mosselen, dat de schippers den prijs dfer mand mosse len of» 1 fr. 25 stellen en kleinere maten geven. Door 't gemeentebestuur is besloten de opbrengst zijner 25.000 wilde kastan je boomen ten beste te geven voor de Voeding der varkens. Het meel dier wilde kastanjes kan best voor het mesten van 'V vee en .bijzonderlijk der varkens, die nen, Men schat, anderzijds, dat één boom ongeveer 3000 tot 4000 wilde kastanjes voortbrengt. Daar uit elke vracht 10 gram me* meel kan getrokken worden, zou dus elke boom 40 kilo's meel voortbrengen, wat in het geheel J..OOO.OOO kilo's meel fcan 1de varkens zou bezorgen. De stad Brussel heeft als voorwaarde gesteld, dat. tie varkens uitsluitend aan de slachters der stad moeten verkocht worden. In J>uitschland schijnt men thans overvloed van aardappelen te hebben. Het gemeentebestuur van een dorp bij Ber- l*i moest den aanvoer van aardappelen verbieden, daar de markt de reusachtige hoeveelheden niet kon bevatten. De stemming tegen Engeland in de tpvfln» der Vereenigde Staten wordt scher per Officieel zou bekend zijn gemaakt, dat tie regeering krachtige protesten aan Engeland zal richten ter zake van den poHtroof en de zwarte lijst. Bij de staats- verkiezingen in Texas moeten de mede- etaoders van Wilson verslagen zijn we gen® diens slappe politiek tegenover En geland. Er worden onderhandelingen gevoerd tusschen Engeland en Italië over afstand Va* de haven Kismaju in Brilsch Oost- Afrika aan Italië. Omtrent de vrachtduikboot Deutsch- >a«i(l, die dlaai nu weer uit Baltimore is vertrokken, werd Dinsdag uit New-York aaje de Matin geseind: De havensleepboot Thomas Timmons is Maandagmiddag be gonnen alle lichtere en andere vaartui- uit het vaarwater Van de Deutschland le verwijderen. Er waren allo aanwrjzin- Igen voor een op handen zijind vertrek, hnsdagochlend zou die duikboot de Che- sepeake-baai uitvaren. Volgens de beman ning van de Deutschland zou het zuster schip Bremen Dinsdagnacht de Amerikaan- Sdtie wateren bereiken. Een laffe E n g e 1 s c h m- a u. De Hiew-York Herald van 2b' Juli bericht, dat beH21sten Juli een klein Engelsch stoom schip de haven van Baltimore binnen liep en dicht bij de Deutschland voor &*k«r ging. Den 25sten, liet het stoom schip de ankerketting slippen en zou met volle kracht tegen de Deutschland zijn aasgevaren. als niet de sleepboot Thomas TUrrmins er tusschen was gekomen en [bei Engelse he stoomschip op zijde had zuai^gevanen. Gieteravond is aan den Hoek van Holland, tusschen 8.15 co 8.45 uur. he vig kanongebulder gehoord uit N.W. rich ting. Ook te Umuiden. Een aldaar bin nengekomen logger meldt, dat hij ge van de bemanning mededeelde, dat zij praaid is door den logger KW 125, waar- 18 a 19 Engelsche stoom treiters in den grond had zien schieten. Naai- men uit Boekarest verneemt, zijn de («gingen der ententegezin.de po litici om Roemenië tol interventie lo be wegen, op niets uitgeloopen. Take Jones- cu moet na zijn audiëntie bij den1 koning- half schertsend, half hoos hébben gezegd, dat de Duitschers weer de overhand had den gekregen. De koning is weer naar Sinaja terugge keerd en met hem hebben verscheidene politici, o. w. ook Marghilorna, de hoofd stad verlaten. Te Saloniki is den 31sten Juli de eerste afdeeling Russische troepen ont scheept en feestelijk ingehaald In verband met het zinken vim de stoomschepen „Maas" en „Koningin Wilhellmina" wordt gewaarschuwd tegen mogelijke gevaren bezuiden hel licht schip „Noord-Hinder." De vaart be noorden het lichtschip wordt als de minst onveilige aanbevolen. Schepen be stemd voor of komende vim Vlissingen wordt aangeradeai hun koers zoodanig te stelten, dat zij het lichtschip in pei lingen benoorden het westen op niet korten afstand dan 7 zm. naderen. De ligging van het lichtschip „Noord-llin- der" is ongeveer 52° 5.2 N b. en 2° 39, 9 0. 1 gr. De le luitenant kwartiermeester C. A. J. van der Linden, van het 3j roginf., gedetacheerd bij de cavale rie brigade, is .overgeplaatst bij liet 2e reg. inf. Men meldt uit het land van Cad- zandMuzikanten, die bij gelegenheid van de kermis te Biervliet voor den dans hadden gespeeld en in den nacht van Maandag op Dinsdag per fiets huis waarts keerden, hoorden omstreeks half 2 uur een vreemd geraas', ltet was af komstig van een Zeppelin, die uit hel N.W. kwam en in Z.O. richting voor. De Zepelin is nog in verschillende ge meenten. gehoord en gezien. Vermoedelijk behoorde deze ook .bij het eskader, dat een aanval had gedaan op de Engelsche kust en was zij door den mist uit haar koers geraakt. N. R. C. Een avontuurlijke reis. On der de passagiers van de mailboot „Ko ningin Wilhelmina", die Maandagmiddag op een mijd is geloopen en gezonken, bevond zich een 19-jarige jongeman, een Belg, op weg naar Engeland en vervol gens naai' Frankrijk, om daar mede te gaan helpen in den grooten strijd en ^ijni vaderland te bevrijden van de vreemde heerschappij. Kort voor zijn vertrek deed hij ons het volgende verhaal Sedert Januari 1914 had hij in Duitsch- land gewerkt. Toen in het laatst van Juli 1914 het Duitsche leger gemobiliseerd werd en alles fer op wees, dat een oorlog onvemjijdelijk was, Duchtte hij1 de grens te overschrijden eft zijn geboorteland te bereiken. Geen gehoor gevende aan den aanroep van een Duitschen schildwacht werd hij in een been geschoten :en 10 weken lang in een gevangenis opgesloten. Na zijn ontslag uit de gevangenis deed hij weer een poging tot ontvluchting, doch weid opnieuw aangehouden en in een interneeringskamp opgesloten. Up 15 De cember weid hij daar los gelaten en te werk gesteld op een gasfabriek te Vier- sen. Zijn verdiensten waren daar vrij goed. Hij moest 3.50 Mark kostgeld por dag geven en kocht dagelijkss van smok kelaars nog voor 2 mark tevens middelen. Dinsdagmiddag, den 25 Juli, vroeg hij vrij om een coetuum te gaan koopen. Mot het li ieuwe pak aan toog hij opnieuw naai- de grens, alwaar hij 's avonds 11 uur kans zag over te steken. Niet zeker wetende waar hij zich bevond verborg hij zich in een moeras om het daglict af te wachten. Maar hij; kon het niet lan ger dan een uur in zijn netelige positie uithouden. Op goed geluk ging hij op weg. Door de duisternis niets kunnende onderscheiden, viel hij 'in een put, waarin toevallig een bende smokkelaars teen con ferentie hield. Een van hen nam hiem mee naar zijn woning waar de jonge man 4 boterhammen met s[)ek nuttigde, een ware tractatie. Na dit ontbijt ging hij op weg en droogde zijn kleerou bij een steenoven. Toen lig weer toonbaar was begaf hij' zich naar Venlo, waar hij zijn maag in evenwicht bracht. In 6 uur tijids verorberde hij daar 1 pond bloed worst, een half pond spek, 1 pond ham en 12 broodjes. Donderdag' kwam hij te Vlissingen aan en scheepte zich Maandagmorgen ,pp de Wilhelmina in. Zijn avontuurlijke reis was toen nog niet ten einde. M. Ct. Middelburg. Het Concours Hippi- q u e. Het is den geheelen dag gisteren prachtig weder gebleven en het concours hippique alhier is mede door deze zoo belangrijke factor den eersten dag uitste kend geslaagd, alles ging op tijd vol gens het programma, behalve het laatste nummer, dat iets te laat begon. Het was des middags in tegenstelling met 's mor gens zeer druk op het terrein en ook daar rond bewoog zich een "talrijk pu bliek. Jammer, dat er een ongeluk te vermelden valt; bij het hierna te noemen springconcours had de eerste luitenant Meltzer het ongeluk, dat zijn mooie voe- merrie „Barbara" kwam te vallen en het anno dier zijn rechter voorbeen brak, waarop het door den eigenaar op de plaats zelf met twee revolverschoten werd afgemaakt. De luitenant zelf had totaal geen letsel bekomen en reed op zijn dienstpaard „Mollv" even later weder mede. Het eerste nummer van den middag was hot concours voor be.stgnand twee span licht wagenslag gespannen voor vier wielig gebruiksrijtuig. De eerste prijs werd door dezelfde jury, die ook 's morgens reeds hare diensten presteerde, toegekend aan het tweespan van gravin Van Lijnden en de koetsiers- prijs aan dhr. P. .Maas. de tweede prijs aan het span van dhr. jhr. P. .1. Boo- gaert, derde prijs aan dhr. K. Meerlens Kz„ en een eervolle vermelding aan dhr. J. Wielemaker. Voor de beide volgende concoursen be stond de jury uit de heerenmajoor Bloem, kapitein Singels, luitenant 'Van Woerkom en dhr. S. li. von Franck uit Bergen op Zoom. Het eerste van deze concoursen was het reeds bovenbedoelde springconcours, waaraan behalve een groot aantal hee ren ook een dame, namelijk mej. .VI. Heijse, deelnam. Dit nummer was voor Middelburg iets ongekends en wekte dan ook hel enthou siasme van het publiek in liooge mate op. De prijzen werden als volgt behaald: Eerste prijs luitenant V. li. Wil mar, tweede, prijs luitenant A. Methöfer, derde prijs luitenant G. Tielenius Kraijthoff, vier de prijs luitenant Wr. A. Donker, vijfde prijs luitenant J. Doorman; terwijl eer volle vermeldingen werden toegekend aan mej. Heijse en aan de heeren dr. A. van Moorsel, luitenant A. van Os (twee), kapt. F. H. Umbgrove en dhr. J. M. Ure ha I'd. Alvorens het laatste concours van de zen dag werd gehouden, weiden wij een oogenblik verplaatst niet onze gedachten naar het oorlogsterredn, toen een afdee ling der veldartillerie het terrein op reed en ter opluistering op hoogst kra nige wijze een manoeuvre uitvoerde on der leiding van den eereten luitenant Van der Hout. Het was prachtig om te zien, hoe kleine draaien met die stukken worden genomen, hoe flink de mannen in de grootste vaart in het zadel blij ven zitten. liet volkslied was een waardig slot van dit nummer. Nog werd ter opluistering de mooie ponny van gravin Van Lijnden door dhr. Maas in den ring gebracht, waarna de prijswinners van 's morgens nogmaals op het terrein kwamen en hunne prijzen in ontvangst namen. De laatste wedstrijd van den eersten dag was het concours voor officiers dienstpaarden, gereden door officier in uniform, waarbij een tweetal vrijstaande hoogte-'hindernissen moesten worden ge nomen. De prijzen voor dit concours wer den behaald door den eersten luitenant V. E. Wilinar de qprste prijs met To bias en een eervolle vermelding mei Good Luck. De tweede en derde prijs weiden beide behaald door kapitein J. P. de Man, respectievelijk met Oscar II en Vos. Tot slot werd door een achttal offi cieren een zeer mooi ca rousselrijden te zien gegeven, vier der heeren droegen daarbij het oude uniform en vier de nieu we grijze, waardoor het effect nog ver hoogd werd. En hiermede was. nadat ook nog de prijsuitdeeling had plaats gehad, het feest op het terrein voor den eersten dag af geloopen. De groote deelname van heeren officieren heeft zeker een belang rijk deel van het welslagen van den eer sten dag uitgemaakt. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den Commissaris der Koningin, den burgemeester van Middelburg, den com mandant in Zeeland, den commandant in Walcheren, den afgevaardigde voor Middelburg in de Tweede Kamer enz. Na afloop van het middagprogramma vereenigden zich een aantal heeren aan liet officieel diner in de Nieuwe Doelen. Tijdens dit diner werd aan H. M. de Koningin-Moeder een telegram verzonden, waarin gewezen werd op het goed geslaag de concours hippique. mede door de deel name van zulk een groot aantal officie ren van H. M. Landmacht. Bij de verschillende speeches werd o.a. hulde gebracht aan do padvinders, aan de jury's, aan verschillende bestuursleden en andere, terwijl medegedeeld werd, dat de secretaris der Spoil- en Athletiekver- eeniging zal voorstellen ieder jaar oen concours hippique te Middelburg te hou den en dat men dan ook op den steun der heeren officieren hoopt te mogen re kenen. Kapitein Singels bracht hulde aan het bestuur voor dé goede regeling van het concours. Intusschen was het in de stad overal druk, vele winkels waren gesloten en tal van personen, die vrijaf hadden, maak ten van deze gelegenheid gebruik om van den heerlijken zomeravond te profiteeren. Honderden begaven zich naar den Bui tentuin en woonden daar het concert bij gegeven door het Middelburg Muziek korps. Zelden zagen wij den tuin zoo vol. De aanwezigen toonden zich dank baar voor de goede muziek. Met dit concert eindigde de eerste dag van het tweedaagsch feest. De tweede dag zette hedenmorgen met even mooi weder in als dat de oeretei gisteren geëindigd was, het was dan ook in de stad reeds vroeg een ko- losale drukte, trammen, treinen, booten, rijtuigen, auto's, ,fietsen enz. brachten honderden en duizenden bui temmens- menschen" naai- Middelburg om dm teweden dag mede te maken. Op liet Molenwater was het reeds vroeg een beweging van behing, dit maal veroorzaakt door de 90 deelne mers aan de ringrijderij te paard, bet oude Walchersche gebruik, dat zoo goed in eere wordt gehouden. Er werd in drie banen gereden, om beter te kunnen opsoliieten. De militaire muziek deed zich reeds weder hooien. Om acht uur ving de ringrijderij reeds aan, en er waren toen 'begrijpelijker wijze nog niel veel bezoekers op bet terrein, maar hun aantal groeide steeds aan, vooral toen de menschen yan bui ten de stad inkwamen. Ook in de hoofdstraten der sta.l was het den geheelen dag een ongekende tlruklo. Hedenmiddag te een uur reden de 24 deelnemers van de ringrijderij, die het hoogste aantal punten behaalden over voor de volgorde van de .prijzen. Maar ook de verdere middag was bestemd voor du landbouwers. 'Er werden twee concoursen gehouden, êen voor éénspan en een voor tweespannen zwaar wagen slag bespannen voor vierwielig gebruiks rijtuig. Er waren voor beide nummerss 13 inschrijvers. Men had hierbij gele genheid te zien wat ook te bereiken is met de paarden van ons zware ras bij goede leiding. Ite heeren P. J. van Dixhoorn uit Axel en P. van Dijke uit Nieuw land reden daarop ieder een vierspan lanid- bouwpaarden rond den ring, hetgeen ook een fraai nummer volgde. De veldartillerie herhaalde de ma noeuvre, waarop de dag besloten werd met oen bloemencorso voor automo bielen.. De deelnemers aan dit concours, die niet in het programma vermeld stonden waren mr. P. Dieleman met een hm lau- let merk Renault 12—1G P.K.mevr. Iloogen va.n Hoogelande. Serooskerke met open 2 persoonswagen merk Adler; W. Hiooten met open 2 persoonswagen, merk Opel 4 cl. 12 P.K.; A. W. Smits Vlissingen met Minerva. 18 P.K.; D. Tennissen 'Leerdam mol ,2 open en 2 persoonswagen merk Clement Boijard 4 P.K.Sport en Athlofiek Veroeniging met 6 persoons open torpedo Minerva Sans 2G P.K.; Middelburgsche Padvin ders mol 6 persoons open torpedo Nayard 24 .P.K.; mr. J. Adriaans» mol 6 persoons open torpedo Fiat 25 P.K., terwijl de dames jury lieden buiten mede deel ing in een eveneens versierde auto modereden. Op de verschillende middagnummere komen wij morgein nader terug. Thans laten wij <le prijswinners volgen, voor zoover do opgaven "daarvan ons tijdig bereiken. Concours landbouwpaarden eenspan voor vierwielig gebruiksrijtuig le prijs f30 en een groote Zilveren 'Medaille uitge loofd door Z. K. H. den Prins werd behaald door G. J. de Wilde, van S,t.- Maartcnsdijk2e prijs f 25 en een Ver guld Zilveren Medaille uitgeloofd dooi den heer Gerlach van Sint Joosland, lid der Staten, te Koudekerke, viel ten deel aan P. van Dijke te N.- en S.t. Joosland, met Martha de Las sus3e prijs E15 en een Zilveren Medaille uitgeloofd door den heer Hoegen van Hoogelande te Serooskerke verwierf dezelfde met Cla.ra de Knockc; 4e prijs f 10 S. Janse to N.- en St. Joos land met Flora. Eervolle vermelding A. P. de Jonge te Aruemuiden met Max en A. J. Nelissen te N.- en St. Joosland met Mina. De uitslag ringrijderij wordt morgen meegedeeld. Hij kwam te laat voor dit nummer. i li 1 M Ook hedenmiddag was het op alle ran gen zeer druik. Alleen op den derden rang waren tot twee uur ruim 2200 kaar ten verkocht. Voor het feest ter eere van het 25 jarig bestaan van de Gymnastiekvereeni- ging Medioburgum en de daaraan ver bonden uitvoering van het gewest -'Zee land van do Ned. Gymnastiekvereeniging, vernemen wij nog, dat de leden van het comité en afgevaardigden der Ver- eemiging ten stadhuize zullen worden ontvangen. Ook vernemen wij dat H. M. de Koningin-Moeder voor deze.' feesten een grooten bronzen medaille beschik baar heeft gestold. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Juli Telegrammenverz. 1376, ontv. 1135, overgen. 2402, totaal 5049. Gesprekkenverz. 2011 ontv. 2098, overgen, 7312, Lokaalworden niet meer genoteerd. Totaal 11560. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld KantoreD. Verz. Ontv. Loc. Tot. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder •s Heer Arendskerke 30 's Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kortgene Krniningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore W aarde Wissenkerke Wolfaartsdijk 16 31 39 39 56 95 115 97 212 18 19 37 17 38 50 47 60 107 30 69 99 39 51 90 56 66 122 26 48 74 47 48 95 175 186 361 19 28 47 74 81 155 204 187 391 16 30 46 30 52 82 12 45 57 25 35 60 33 52 85 265 280 1 545 49 63 112 9 32 41 37 47 84 73 122 195 k k e n. 'erz. Ontv. Loc. Tot. 29 8 37 89 72 t 168 135 70 205 37 51 88 25 24 49 102 70 172 59 61 120 69 47 116 27 S 35 59 41 100 16 12 28 82 25 107 332 223 11 569 178 123 is 319 163 219 ;i 491 46 16 62 99 92 19! 58 84 142 35 8 01 63 55 123 402 219 2 642 119 90 5 2U 33 31 119 39 35 74 76 27 1 107 G e s p r t Kastoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk s-Gravenpoider s-Heer Arendskerke 'slleerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kats Kamperland Kapelle Kortgene Krniningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk lerseke. Hedenmorgen brak oen felle brand uit in de volle landbouwschuur van don heer L. de Koeijer. Het geh -niet gebouw met zijn inhoud, waaronder de heele oogst en een stier, ging in vlam men op. De brandweer was spoedig ter plaatse en bewees, met behulp van de slangen op de waterleiding, goede diern,- len; zoodat de belendende gebouw .si ge spaard bleven, zij 'took met oeniic ge ringe brand- en waüerschade. lief ge bouw was verzekerd bij de Zeeuwsrhe Brandwaarborgmaatschappij te Middel burg, agent de heer le Cjercq te ii.rui- ningen Rilland-Bath. In de Maandagavonge houden gemeenteraadsvergadering gepre sideerd door den wethouder van dei Werft', waarin alle leden tegenw ooidig waren werd de gemieenterekenin over 1915 aangeboden. Uitgegeven wa een bedrag groot f 40972.791/2 en ont angen eeai bedrag groot 1'40036.92, alzoe slui tende met oen nadeelig slot van f 937.871/* voor het nazien der rekening we- i oen commissie benoemd bestaande uit de heeren de Jager, A. Blok Jz.. J. Blok Jz. Jr., F. M. Boot en W, F. van GorseJ. Uit de rekening van bet Bur gerlijk "Armbestuur bleek dat ontvangen was een bedrag groot f2109.68 e uit gegeven 11429.10 alzoo een goei slot van f680.58. Aan den heer L I mond van Brussel werd ontheffing van bon denbelasting voor een half jaar ve - tud, terwijl aan den heer D. Walraven, ten gevolge van vertrek uit de gemeente afschrijving van hooftlelijken jomslag van de heeren C. Steenbakker, Ak keiman, Cornalis Kok, Jan Kosten én J. L. van don Brink werden aangclioud >n tot de volgende vergadering. Dom den hoer P. A. van Boven was een dank betuiging ingekomen voor de verhooging zijner jaarwedde als telefoonhouder Veere. Op hoeterdaad werden gisteren avond drie militairen betrapt op het ste len van klavers. De eigenaar had reeds eenige dagen klavers gemist. De juist daar surveilleerende politie nam den zak met klavers in beslag en maakte proci - ver baal op. Een ongeveer 12-jarig dochtertje van D. en een iets oudere broer waren giste ren aan 't varen in een roeiboot in de kade, toen het meisje uit de boot te water geraakte. Haar broer was direct gereed haar te helpen en sprong te water. Zoo er niet spoedig hulp van eenige militairen was gekomen, had dit zeker ernstige ge volgen kunnen hebben, daar de jongen te onvoldoende geoefend was in 't zwem men om het meisje aan wal te brengen. Oostburg. Gisteren vlogen bier 14 vliegtuigen over. Zij kwamen ui' het N.W. en gingen naar het Zuiden. Serooskerke. (W.) Woensdagavond had een vrouw, die mot haar fiets het dorp inreed, het ongeluk mot eeai auto in aanraking te komen. Zij weid aan hel gelaat zwaar gewond, bewusteloos een café binnengedragen, waar haar genees kundige hulp werd -verleend. Daarna werd zij naar hare woning vervoerd, nadat zij tot het bewustzijn was ge komen. Terneuzen. In de gisteren gehouden vergadering der Vereeuiging tot verbete ring der Volkshuisvesting, werd door liet Dag. Besta ur voorgesteld in hooger be roep te gaan bij de Kroon. Een der leden stelde voor alsnog bij den Raad aan te dringen, om op het verzoek te rug te komen. Dit voorstel werd vol doende gesteund en daarop z.h.s. aange- noonen. Door Rijksambtenaren is beslag ge legd op twee kazen, die niet gedekt waren door een verkooperslijst of geleidebiljet. Erenzoo werd aangehouden een partij zeep, vermoedelijk was dit gesmok keld. Een en ander is in handen- gesteld van den Burgemeester, die hetj beeft op te zenden aan de bevoegde amb tenaren Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ovezand-Driewegen P. Sie- melink te Meliskerke. Geref. Kerken. Tweetal te Hendrik Ido Ambacht B. Beroepen te Stellendam K. Schilder te Ambt Vollenhore.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2