Uit d« Provincie. Kerknieuws. vaderland zijn u voor deze daden van onwankelbare trouw en taaie volharding verzekerd. Evenals de herinnering aan de gesneu velde helden, zal ook uw roein aan de verste tijden toonen, wat onze weer macht voor den vijand aan lauweren ge plukt heeft. Niettegenstaande aJlc gevaar zijt gij steeds welgemoed, wijl u het schoonste lot der soldaten besehoren is. Het va- rierlandsche leger heeft steeds verse he troepen bijgebracht; steeds werd het zwaard weder gescherpt, dat het ver trouwen van Duitschland en den schrik der vijanden uitmaakt. Ook aan het le ger in het land zelf komt mijn dank en die van hot vaderland toe. Nog echter zijn de macht en de wil van den vijand niet gebroken Den zwa- jen strijd moeten wij blijven voeren om de zekerheid onzer geliefdon en "de eer van het va/Ierland, voor het groote rijk. Wij zullen in dezen beslissenden strijd, onverschillig of do vijand hem met wa pengeweld, of met koel berekende list voortzet, ook in het derde oorlogsjaar dezelfde blijven. De geest van trouwe plichtsvervulling jegens het vaderland en do onbuigbare wil om |e overwinnen, bezielen nu, evenals op den eersten dag van den oorlog, de weermacht van het vaderland. Met Gods genadige hulp -r- hier ben 'ik zeker van gullen uw toekomstige daden ide .verlediene en de tegenwoordige waardig tzijn. Groothoofdkwartier. 31 Juli 1910. Wil helm I.R. 1 Korte Oorlogsberichten De g moraal van de Fransche 12de divisie heeft in een rondschrijven de com mandanten herinnerd aan het voorschrift tiat militairen een snor moeten dragen. Hij beeft vele manschappen en zelfs of ficieren gezien, die gladgeschoren waren en vindt, dat dit niet te pas komt. Volgens de „New-York American" gaat Duitschland beproeven een Zeppe- lindienst naar Amerika in te richten, voor liet vervoer van passagiers, postzakken en goederen. Koning Albert heeft een besluit on- iderteekend tot oproeping van de Belgen voor den militairen dienst tot 4) jaar. Een Russisch technisch professor heeft een t rein van 125.000 poed zwaar, van Poltavva naar Krementschoug ge bracht. Het Europcesch record ten op zichte van de zwaarte der treinen is hiermede verbeterd. De uitwerking van (ie vergiftige gas sen aan de fronten op de gewassen te velde is ontzettendEen correspondent schrijft daarvan: „Ik, zag een kersenboom- gaard, waarlangs het gas gestreken was. De blaren geel, de vruchten verdroogd. Van een weiland, waarboven de gaswol ken gehangen hadden, was het sappige groen veranderd in verdorde sprieten". Onder de Engelsclie gesneuvelden zijn drie broers Freeman. Zij vielen al len binnen vijf weken tijd. Het waren sergeant J. Freeman, (30 jaar), korporaal R. Fïeeman (20 jaar) en kanonnier T. Freeman (22 jaar.) Twee andere broers dienen op de vloot. De directie van liet Engelsche ma- rine-vliegtuig wezen heeft onlangs het vol gende m -eg -de ld „Op 15 Juli verrichtte een van onze Duinkorksche .vliegtuigen (een Nieuport) patrouilledienst op 10 mijl uit de kust, toen het, Ostende naderend, op1 ongeveer 12.000 vt. hoog Vliegend, een Duitsch wa tervliegtuig ontmoette, dat 500 vt. lager vloog. De vijand manoeuvreerde om een positie in te nemen onder en achter de Nieuport, terwijl beide vliegtuigen een steile glijvlucht uitvoerden. De Britsche bestuurder voerde een dui keling uit, terwijl liet vijandelijke vlieg tuig onder hein voorbij schoot. Daardoor kreeg de Engelsche vlieger de begeerde achter-positie en opende op een afstand van 100 meter het vuur op het water vliegtuig. De Duitsche bestuurder klaarblijkelijk gewond viel Uit het vliegtuig, 't welk, toen het het laatst gezien werd, in vlam men gehuld achterna kwam. De Vossische Ztg. meldt de ontdek king van een nieuw procédé om witte brood met een twintigste gedeelte van de totdusver gebruikte gist te bakken. Het procédé komt neer op een verlang zaming van het gistingsproces, waardoor bet brood losser wordt. Niettemin gaat bet rijzen van het brood veel sneller. De handolsduikbooten zullen voor- ioopig geen goederen, brieven of paket- ten voor particulieren naar Amerika mee nemen. In Rijnland en Westfalen is het gerucht verspreid, dat men bezig is een Fransch-Engelsch vliegkorps uit te rusten met een soort brandbommen, waarmede ide vliegers zullen trachten de Duitsche korenvelden in brand te steken. Men is daarom met koortsachtige haast bezig, den oogst binnen te halen, waartoe alle beschikbare krachten, scholieren, vrou wen en kinderen, zijn gerequireerd. De ministers in Pruisen hebben ge zamenlijk de opperpresidenten hun mee rling gevraagd over een blijvende invoe ring van den zomertijd en de tot nu toe daarmede verkregen resultaten. Reuter meldt uit Boekarest, dat de onderhandelingen tusschen Roemenië en Turkije over het zenden van voorraden afgebroken zijn. Het Engelsche s. s. Claudia (531 ton) en de Noorsche galjas Mars zijn gezonken De Engelschen bezetten Dodona aan dm eentralen spoorweg in Duitsc-h-Oost- Afrika. Fit dit communiqué blijkt, -lat de Engelsehen vasten voet gekregen heb ben op de hoofdverbindingslinie dor Duit- schers. 'Jfj Jf Een aantal Duitsche luchtschepen verscheen gisteren even voor midder nacht. boven den Oost- en Zuid-Oostkust van Engeland. Zij wierpen bommen tor hoogte van de Theems monding. De aanval voort. duurde bij de afzending van dit bericht Het Italiaansjhe s.s. Dando'.o (3191 ton) is gezonken. De Koningin W,i 1 ho 1 mina op een mijn geloopen. Het heeft tot half acht geduurd, voor dat te Vlissingen gisterenavond de schip breukelingen van de Koningin Wilhel- inina met twee torpedobooten werden aangebracht. Het waren allen loden van de bemanning, belialvc de drie stokers, die gisteren reeds als verongelukt wer den opgegeven, en z,es passagiers, vier Nederlanders en twee Belgen, die er de voorkeur aan gegeven hadden terug te keeren, en niet zooals de andere reizigers 'met een Engelschen torpedojager de reis naar Engeland voort te zetten. Onder de aangebrachte bemanning waren enkele, gewonden, van wie vijf zwaar, namelijk' de olieman de Vries en de staker Bal- jour, de laatste wonende te Middelburg, die naar het St. Joseph ziekenhuis wer den gebracht, de derde stuurman Holle- brandse, de timmerman Baan en de mess- room-jongen van Dierendonck. Bij het transport der gewonden verleende de transportcolonne van het Roode Kruis goede diensten. Het terugzien van de nabestaande door de wachtende familieleden was hartree rond en menige traan is weggepinkt, t 'Over het gebeurde vernamen wij vap verschillende opvarenden, dat liet schip 'opi 10 uur des morgens twee niijl ten zuiden van het vuurschip NoordHinder onder het ketelruim getroffen word door een mijn. De ontploffing was ontzettend en is 'dan ook de oorzaak van den dood van do drie brave zeelieden en van het oploopen van brandwonden door de an dere slachtoffers. Het schip is in 40 minuten geheel verdwenen geweest, maar was voor dien tijd als 'het ware dubbel 'gevouwen; de vlaggestok op de boeg spriet raakte die van het achterschip, Behalve de menschen kon ook de post, voor zoover het aangeteekende stukken betrof, worden gered en werd die hier 'aangebracht. De overige post ging mee naar beneden. Na een uur roeien in do zes gestreken booten, bereikte men den Noord-Hinder, waar do ontvangst zeer 'hartelijk was en waar allen gespijzigd en voor zoover noodig gekleed werden. En zoo is dan De „Zeeland" in juist een half jaar tijds voor de derde maal zwaar getroffen en nu het ergste, omdat thans menschenleveus te betreuren zijn. Wat de maatschappij verder met den dienst zal doen is nog niet bekend. Chr. Ambtenaarsbond. Het Bestuur varj den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond is thans samengesteld als volgt H. van Munster, voorzitterE. Zui- deina, 2de voorzitter; J. Lak, secretaris, Schinkelkade 68; J. P. Bolteurs, 2de secretaris; J. H. Schot, penningmeester, allen te 'Amsterdam; P. Kalbfleisch, 2do penningmeester, Haarlem; W. Los, alg. adjunct, Den Haag. Hel eerste telegram uit Amerik a. De „N. R. meldt: Heden, 1 Augustus, is het vijftig jaar geleden, dat tiier te lande de eea-sto telegrammen uit ^few-Yorkwerden ont vangen. .Zie hier hoe 'de „,N. R. C." van 2 Augustus 1866 op deze gebeur tenis de aandacht vestigde. Het is op nieuw actueel „Dank zij het gelukkig resultaat van het leggen van jdetn transatlanüschen kabel, hebben wij thans reeds tijdin gen uit New-York van heden ontvan gen. In deze tijdingen wordt gemeld, dat ook de minister van binneailand- sche zaken zijn ontslag genomen heeft, .lioogst waarschijnlijk ten ge volge van de oneonigheid in het Ka binet betreffende de politiek van den president Johnson. Voorts wordt nog in een telegram van een jaaar dagen vroeger gemeld, dat het congres uit een is gegaan. Welk een verschil tusschen de ver overing verkregen door het leggen van den telegraafkabel', en die van de naaldgeweren 1 Aan de eerste kleeft niet het bloed van duizenden en dui zenden. Zij is verworven door vol hardenden ijver in de voortzetting der werken des vredes, waardoor onze eeuw zich uitsluitend behoorde te kenmerken. ....„Waardoor onze eeuw zich uit sluitend behoorde te kenmerken Hofbericht. H. M. de Koningin en H. K. H. Prin ses Juliana met gevolg zijn gistermorgen, per motorjacht vau Katwijk naar Utrecht vertrokken en zullen verder per auto naar Soestdijk reizen. Niet bestellen op Zondag. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend,' 'dal, te rekenen van heden af, op aanvraag kosleioos aan het publiek zulten worden verstrekt de thans tegen betaling op de postkantoren verkrijgbare etiquetten: „niet bestellen op Zondag", welke kunnen worden gehecht op poststukken, waarvan bestelling op den Zondag niet wordt verlangd. Grillige kiezers. In het district Appingcdam werden gis teren voor de Ihov. Staten uitgebracht 6306 geldige stemmen, waarvan op Har- renstein (a.-r.) 2475; Jansen (vrijz.) 206',) en Hilzenga (s.-d.) 1770. Herstemming beide eerstgenoemden. Bp1 de jongste stemming, periodieke af treding, werden uitgebracht op de a.-r. candidaten 2808 en 2707de vrijz. Jan sen 1822 en De liaan 1681, beiden aftr. en de soc.-dem. 1915 en 1886. Bij de herstemming weiden de a.-r. candidaten met 2933 en 3046, en de soc.-dem. candi daten met 2346 en 2336 stemmen geko zen; terwijl de liberalen met 1572 en 2260 stemmen van de 7186 in de meerderheid bleven. Het opbrengen van visschers- vaartuigen. Reuter meldt uit Londen: Lord Cecil deelde in het Lagerhuis mede, naar aanleiding van een vraag be treffende de mogelijkheid van uit te vaar digen orders, waarbij woidt bepaald dat neutrale visscherschepen, die in Engelsche wateren of in andere wateren, die door de Engelsche vloot beschermd worden, visschen, hun geheele vangst op Engelsche markten zullen verkoopen, dat maatrege len getroffen zijn om vreemden visscher- schepen toe te staan hun vangst aan versche visch aan land te brengen in zekere havens van het Vereenigd Konink rijk en dat verdere maatregelen in die zelfde richting worden overwogen. Door Atjehêrs vermoord. Volgens een telegram uit Weltevreden 'aan De Tel. is 3e heer Beets te I-ho Seumawe door Atjehers vermoord. Zijn echtgenoote is ernstig verwond. De heer Beets was commies bij liet. administratief personeel van de explotatie van den .Stoomtramweg in Atjeh en Onderhoorig- heden, is op 1 Januari 1912 in dezen dienst getreden en had zich vroeger on derscheiden bij de geVechten in Atjeh, 1873—1896 en 1836—1900, waarvoor hem tweemaal het „Eereteeken voor bijgewoon de belangrijke krijgsbedrijven, met gesp" was uitgereikt. Nadat hij als onderofficier gepension- neerd was, is hij eerst stationschef ge weest te Kotaradja, twee uur van Sigli, waar hij op dit oogenblik hetzelfde was. De heer Beets was ongeveer 37 jaar oud, evenals zijn echtgenoote, mevr. Y. Beets Bijlsma. De omstandigheden, waaronder de moord heeft plaats gehad, doen vermoe den, mede in verband met het feit, dat de heer Beets als stationschef, de plaatselijke kas hield, dat de moord in verband staat met een poging tot roof. De bloeder van den vermoorde is in het voorjaar een der slachtoffers geweest van de ramp, die een onzer duikbooten te Vlissingen is overkomen, waarbij hij een been verloor. De heer Beets laat, behalve zijn we duwe, een dochter en drie zoontjes na. Pensioen verleend aan: J. P. Laer- noes, adjunct-opzichter van den Rijks waterstaat f 1101J. C. L. v. d. Ley, bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat le klasse f 1180. De Staatscourant no. 178 bevat de statuten van de Wijkverpleging te Zie- rikzee. Middelburg. De toebereidselen voor het concours hippique naderen hun vol tooiing. Op het Molenwater is een werke lijk goed terrein gemaakt, hetwelk een zeer feestelijk aanzien krijgt. Op de eerste rang is een flinke tribune opgeslagen; nette kaartenbureaux en tourniquets zijn geplaatst, en vlaggen, planten en bloem- versiering worden aangebracht. Van de heeren dr. H. Japikse, W. J. Sprenger en kapitein Umbgrove zijn nog medailles ontvangen. Op de markt is de muziektent opge slagen voor het concert op Donderdag avond. Gedurende de eerste 6 maanden van 1916 kwamen bij de arbeidsbeurs hier 203 aanbiedingen van werkzoekenden in en werden door werkgevers 203 werk krachten gevraagd. Er werden geplaatst door de eigen beurs 68 werkzoekenden, terwijl 50 werkkrachten werden geleverd door andere arbeidsbeurzen, zoodat 106 werkgevers konden worden voorzien. In de maand Juli was het totaal der aanvragen van werkgevers 30 en het to taal der aanbiedingen van werkzoekenden 12, waarvan 6 werden geplaatst door de beurs. Momenteel zijn nog ingeschreven 2 timmerlieden, 1 aankomende bouwkun dig opzichter, 1 schilder, 1 steenhouwer, 1 machinist-stoker, 1 pakhuisknecht en 1 kantoorbediende. In tal van vakken worden door werk gevers werkkrachten gevraagd. Goes. De Burgemeester vestigt de aan dacht op het bord aan het Politiebureau, waarop alle mededeelingeu betreffende de levensmiddelen-distributie zullen worden geplaatst. Treurig einde. In het gasthuis, alhier overleed gisteren een der' manne lijke oudjes, genaamd C. B. K, die de vorige week het ongeluk had met de sedert kort aldaar gemaakte lift. door dat deze brak, naar beneden to storten. Wie deze zoogenaamde lift aldaar in werking heeft gezien, zal niet zeggen, tiat het Goesche gasthuis met deze ver betering een goede keuze heeft gedaan. Dat er niet eerder een ongeluk mee ge beurd is, mag verwondering wekken. Evenals het zoo menigmaal in de we reld gaat, 2al het ook nu weer zijn, hls het kalf verdronken is, dempt men den put. Blijkens de gewijzigde dienstrege ling van de Stoombootreederij v. h. van der Schuijt vertrekken de booten niet meer op Zondag, maar des Maandag- ochtends. Vlissingen. De toestand van den olie man de Vries, een der bij het ongeluk van de „Koningin Wilhclmina" gewonde mannen, is naar wij vernemen, zeer ern stig. De ongelukkige heeft ook inwendige brandwonden bekomen. De administrateur van de Koningin Wilhclmina, Luitvvieler geheeten, bevindt zich nog aan boord van de Noord Hinder, daar liij eerst de naar Engeland door reizende passagiers moest helpen. Daar men heden bezig is met het opruimen van mijnent, kan liij nog niet worden afgehaald. J N. en St iooslanü. Maandagmiddag hield de raad dezer gemeente eene open bare vergadering. Afwezig het lid Reij- noudt. Van W. J. Boane was een bezwaar schrift ingekomen tegen zijn aanslag in den H. Omslag. Hij werd van de 3e terug gebracht, naar de le klas. Aan L. Kodde 'werd 10 maanden ontheffing verleend van H. Omslag wegens vertrek uit de gemeen te. Aan L. de Rijke werd V2 jaar onthef fing verleend van zijn aanslag in de 'hon denbelasting. Goedgekeurd werd de gunning van het buitenverfwerk der dokterswoning aan C. v. Leerdam voor f68.80. Het adres der A. N. V. V. (algemeene Nederlandsche vereeniging voor Vreem-. delingenverkeer) houdende b.m. verzoek om lid of donateur te worden, werd1 voor kennisgeving aangenomen. Op de aanbe veling voor zetters werden geplaatst alp no. 1 P. Kodde, no. 2 W. Wisse, "beiden aftredend; 110. 3 C. Rooze, en 110. 4 Gasper van Leerdam. Ingekomen was een adres van den, 'gemeente-veldwachter W, Jobse, houden de yerzoek duurtetoeslag te mogen ont vangen. Over een voorstel om hem 8 pCt. zijner jaarwedde te geven voor 1 jaar, ingaande 1 Juli, staakten <fe stem men, zoodat dit punt een volgenden keer Weer aan dte orde komt; een adres van den Ned. Politiebond werd in verband hiermedte ook nog voorgelezen. Aangezien de behoeftige Wed. A. Bal- jeu krankzinnig is verklaard, zal hare opname verzocht worden in 'het krank zinnigen gesticht. „Vrederust" te Bergen 'op Zoom. Dit is de 2e patiënt in 1 jaar. Bericht was ingekomen, dat de bate oude school, in verband met ontvangen van de opbrengst der afbraak van de subsidie voor den bouw eener nieuwe school, in 's Rijks kas behoort te wor den gestort. Dit is een leelijke tegen valler voor de gemeentekas. Onderzocht zal nader worden of hierin geen verandering is te brengen. De geldleening van f5000 is door Ged. Staten goedgekeurd. De begroeting der 'Gezondheids Commissie te Vee re voor, 1917 werd voor kennisgeving aangeno men. Het dagloon van den gemeentear beider werd verhoogd tot f 1.50. Schore. Verslag van de gisteren ge houden openbare raadsvergadering. Allo leden present De notulen worden gelezen, ten goedgekeurd. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan D. Potter wordt wegens vertrek uit de gemeente voor 6 maanden ontheffing lloofdelijken omsLag verleend en C-h. v. d. Borght om dezelfde reden voor 7 maan den. De beer A. Rottier verzoekt ont heffing hondenbelasting voor een hond omdat deze dient tot bewaking van het erf. Dhr. Verhaagen meent, dat deze hond niet dient voor bewaking van het erf, doch voor genot, want Rottier heeft bij 't vaststellen van het kohier uitdrukkelijk bepaald, 'dat hij den hond heeft vast gelegd wegens zijn valschheid. Dit wardij door Rottier erkend. De voorzitter zegt; Thans verklaart Rottier, dat de hond, dient ter bewaking van zijn erf en heeft hij recht op ontheffing. De Raad besljuit 'A. Rottier ontheffing te verleenen voor één hond en de Wed. Niouwehuijze, voor 2 honden om dezelfde redein. Aan A, Miesras wordt op zijn verzoek eervol ont slag verleend ais gemeente-werkman. Dq voorzitter deelt mede, dat door B. en W„ als tijdelijk gemeente-werkman is benoemd L. v. Zweden tegen f9 per week. Het verzoek van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk om de Luizeput tem, name van die kerk te brengen, wordt op .voorstel van B. en W, ingewilligd, ingaande 1 Januari 1916; derhalve zal J. Sinke de pacht voortaan niet aan dea Gemeente-ontvanger, tioch aan den ker kdijken ontvanger moeten betalen. De reclame's H. O. worden aange; houden tot een volgende vergadering. Dhr. Verhaagen dringt er- op aan, om tie reclame zoo spoedig mogelijk to be, handelen. Dhr. in 'tAnker zegt: Zoo'a baast behoeft niet gemaakt te worden, Want ze komen toch niet betalen. De voorzitter zegt: Tenminste do be lastingschuldigen loopen niet zoo hard, naar den gemeente-ontvanger. Dhr. Ver haagen meent, dat dit niet aan de be lastingschuldigen Ite wijten is. Spreker dringt er op aan eemigen spoed te'makeq de inning. De rekening der gemeente wordt den, Riaad aangeboden met een batig slot van, f 149.90. De voorzitter wijst de bèeron. in 't Anker, Glerum en Verhaagen aan, om jje rekening na te zien en Lu een volgende vergadering verslag uit te bron gen. Berekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1915 wordt door don Raa4 vastgesteld en ook de begrootiag 1917 van daf lichaam. Dhr. Verhaagen merkte op, dat de inkomsten van het Burgerlijk. Armbestuur niet toereikend zouden zijn geweest, als dat lichaam dooi' v.erkoop van hoornen niet een buitengewone in komst 5uad gehad. Spreker maant tot voorzichtigheid en beleid. Verder wordt medegedeeld, dat de aan besteding straat f 109.74 boven d,e be groeting is. B. en W. vragen machtiging dit werk toch te gunnen; deze wordt; verleend en het werk gegund aan Duin- houwer te Goes. Nadat de agenda, af ge loopen is, deelt de voorzitter mede, dat het Vensclielijk is, een deurwaarder te, benoemen. De voorzitter deelt mede ,dat 'dhr. Verhoek te Goes genogen is dit lambt te aanvaarden. Dhr. in 't Anker noemt jhet verschrikkelijk en dhr. Ver haagen, belachelijk, doch de voorzitter acht het noodzakelijk, teneinde den ge meente-ontvanger zijn dienst iets te ver gemakkelijken. Na nog eenige discussie wordt de jaarwedde vastgesteld op- f 10 per jaar. Nog deelt de voorzitter 1110de, dai iiij en ook B. en \Vzich kunnen neerleggen bij het bericht van de Diaconie, dat ze geen 50 cent meer wil betalen voor ■uitweg Kerk en boomgaard, aangezien dat stukje bouwland oorspronkelijk openbar.», weg was. 1 Nog deelt de voorzitter mede. (in;, het verbouwen van het gemeentehuis is ge gund aan A. 41- Kuijper te Homkens- zand, en besloot de Raad een annuiteits- fcelidleeuing aan te gaan van f3500 k 1 pCt. hoogstens. Tijdens de verbouwing mag van de Consistorie gebruik worden, gemaakt voor secretarie. Tholen. In de op Maandag j.l. gehouden. Gcmeentoraads Vergadering werd besloten bm een adres van de Gercf. Kerk te Tholen waarin de afschaffing der kermis gevraagd werd, thans in de onvoltallige kitting niet te beliandelcn, maar in de (eerstkomende zitting ai' te doen. Voorts werden eenige ingekomen, stuk ken, voornamelijk van Ged. Staten, voor kennisgeving aangenomen, alsmede een 'dankbetuiging van het benoemde hoofd der O. L. School voor de verleende tne.ie- "werking van den Raad. De voorzitter tieelde daarop mede, dat heden 4e 'heer Van Dijk ook Directeur geworden was van de Ilrjks-Normaalschool, zoodat. de benoemde nu dezelfde functiën bekleedt als de heer Luijendijk. De Burgemeester deed piededeeling, dat hij verlof had ontvangen om van 115 Aug. met vacantie te gaan. Een 15-tal reclames H. omslag Werden verwezen naar de commissie. Da vergadering werd daarop geslote». Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterwolde C. J. Leen- mans te Utrecht. Geref. Kerken. Tweetal te Appingedam S. Idema te Workum en J. H. Lammertsma te Axel; idem te Hallum B. van Halsema te Haastrecht en B. A. Knoppers te Kapelle- Biezelinge. Beroepen te Bodegraven D. Hogenbirk te Charlois. Bedankt voor Drogeham (A) door A. v. d. Vegt te Ureterp; voor Wezep door G. Doekes te Nieuwdorp. ^Rotterdammer Geslaagd te 's-Gravtenhage voor de acte Engelsch M. O. de heeren J. P. v. d. Sande te 's-Gravenhage en A. Fre lier te Amsterdam, En voor het machi nisten-examen de heeren T. A. Wamolink, J. Tettelaar en K. C. Groen, .allen te Vlissingen. De dames Trui Mannhardt en Corey Baljé to Goes, behaalden, blijkens de G. C„ diploma van de voormalige meisjes school. R. Hoogere Land-, Tuin-, en Bos.h- bouwschool, Wageningen. Het diploma voor Iyidisch boschbouwkundige is uit gereikt aan A. J. Louwerse, geb. te Oost en West-Souburg. Akte-examens Fransch M. O. (A.) Het mondeling gedeelte van de akte-examens middelbaar onderwas in (ie Fransche taal (akte A) zal worden afge nomen te 's Gravenhage, Kazernestraat 110. 38 b, op de navolgende dagen en uren: J 31 Juli te 9 uur v.m.; 1 Aug. te 9 uur en 10.45 uur v.m.; 2 Aug. te 9 uur en 10.45 uuF v m. en 3 Aug. te 9 uur en 10.45 uur Vm. en 2.15 uur n.m.; 4 Aug. te g 15 uur n.m.; 7 Aug. .te 10.45 uur v.m.; 8 Aug. te 9 uur en 10.45 uur v.m 10 Aug. te 2.15 uur n.m£ 11 Aug. te 2.15 uur n.m.,; 12 Aug. te 10.45 uur v.m.; 14 Aug. te 10.45 uur v.m. eoi 2 15 uur n.m. 15 Aug. te 10.45 uur v.m.; 16 Aug. te 9 uur en 10.45 uur v.m. en 2.15 uur n.m.; 17 Atefg. te 9 uur Van', en '2.15'uar n.m.; 18 Aug. 10.45 uur v.m. ten 2 15 uur n.m.; 19 Aug. te 9 uur en 10.45 uur v.m.; 21 Aug. te 9 Uur en 10.45 uur r.m. m. Het Zendings 8 is hooi stelling iding; on de opricl (toen ki derl. Zer ren, en 1 Rotterdan ben, dit zij verlat een stuk Zending, van Zen groote wt vertaling, oude brm lerdaan g geeft nu fisch vei Coolema, gaven, al maar ooi on hel d ding van geliefden Het is sma schr ling van vult een het geloc eeniging. De B moet te ch J.ialgelcum nota in H feest van schap, d. voor den oj (leiding formeerde vooropstel gave (tod: verricht Geest." Ei ten totdat leid gelee ten we j Zoo, trouwens Gode gew stemming het prote het Brits nootschap bekwaamt. ai Verschel aner) van den Jong dei-s-Bond, en Willem Om to wil, neme uit het redacteur „Wij wil iiri3telijk( pen, welk over het gen tot nac standpunt. ..Wij J. onthouders dat de aJc zijn van v. eu kindenea baar. Ome ciale verhc gengehoudc imeer! Wij jvoroorzakei zijne werk Koninkrijk gaat als de, wien et kiezen wij om oek 01 „Steun v evenzeer m onder ting von h ging dienei aanvaarden Het Proj uit, Jjevat achtige vl. ly Sunday „In Memor Zij bet 'drankbes tri zegen Ra ln de gis openbare te beroep vooi de uitapraa Eerste Ned partij van neuzen, wa verzekering htaan dat heeft op sc het angeva leden. Ontzegd sing der R inzake de senkerke, aldaar, H. 'land, M. J neuzen en te S4.-Phili]

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2