Teleqrammen. Gemengd H'mm. Uit de Pers. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten Allerlei. - mondeling gedeelte van de akte* examens in de Engelse he taal zal worden afgenomen te 's Gravenhage, in ■het Loge gebouw aan den Fluweelen Burg wal op de navolgende dagen en uren: voor de akte lager onderwijs op '29 en 31 Juli en op 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11 en 12 Aug. a.s., telkens van 9.30 uur tot 11.30 uur v.m. en van 1.30 tot 3.30 uur n.m.; voor de akten middelbaar onderwijs (A en B) op 26, 27. 28, 29 en 31 Juli en op 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11 en 12 zoo noodig ook op 14 en 15 Augustus a.s.; -telkens van 1 uur tot 3 uur n.m. 'Ongelukken. Uit de Oude Schans te Amsterdam is bet lijk van een G4-ja- rigen schipper opgehaald. De 16-jarige van G. te Raamsdonksveer. wien door de tram- een boen werd afgereden, is in het Gasthuis te Geertraidenberg overleden. Dinsdagmiddag werd te Bennebroek een 'handkar aangereden door een grooten wagen met schoolkinderen. De bestuur der dor kar kreeg het achtereind van do kaï togen do rechterzijde waardoor hij: „mwtendig zwaar gekneusd werd. Zijn toestand is van dien aard, dat hij on middellijk voorzien weid van de H. Sacramenten. De koetsier heeft geen. schuld. Aardschokken. In de Abruz- fcen zijn Maandag op verscheidene plaat sen .aardschokken gevoeld. Er is geen scha de aangericht. Brand. Men meldt uit Zevenber- d.d. gisteren: Gisterennamiddag brandde de landbouw- schuur (der Erven van Dongen te Lan- geweg letaal af. Als oorzaak vermoedt men hooibroei. Een zestal paarden zijn Sn ide vlammen omgekomen. Noodlottige val. De timmer man A., v. d. B. te Hommels dijk werk zaam zijnde op1 een plin. 10 a 12 M. hooge (dakgoot, had liet ongeluk daarvan af te vallen. In zjjki val scliijnt hij een krepel, waarop een dakgoot rust, meege trokken te hebben, althans het voorwerp 'drong hem bij het op den grond ko men floor het strottenhoofd tot in den mond. 'Zwaar gekneusd en met veel bloed verlies is de ongelukkige per as naar zjjn woning vervoerd. Betaalt? De lieer L., kandelaar in bouwmaterialen te Middelbands, le verde voor eenigen tijd aan De L., met selaar te Oude Tonge, lienoodigdheden tot «sen bedrag van plm. f 300 a f 400. De L., dezer dagen persoonlijk ie Oude Tonge zijnde, wilde met De L. afreke nen «ii begaf zich naar de woning van laatstgenoemde. Na het aanbieden van dear wissel begaf De L. er zich mede naar zijn kamer, schijnbaar om geld te halen, borg [het geldwaardige papier op en kwam zenuwachtig 'haastig terug, om op het zelfde '«ogenblik den,heer L. op straat te werpen. Na een worsteling kwam dan ook de leverancier op straat terecht. Po- litiehulp, inmiddels ingeroepen, kon aan het geval niets doen, aangezien De L. pertinent volhield den heer E. het be drag te hebben uitbetaald en als bewijs toondó hij aan de politie de feitelijk ge stolen kwitantie. 'Aan den dood ontsna pt. Een officier ider cavalerie uit Haarlem, waag de zich te paard bij Zandvoort in zee. Plotseling zonk bet dier in de diepte weg en verdronk. De officier zelf werd met moeite gered. Lastig volkje. De veldwachter B. :fce Ottoland, deed bij den Rijksveld wachter te Molenaarsgraaf aangifte van diefstal van een kaas, waarvan verdacht wend oen vrouw, behooïende bij een te te Molenaarsgraaf staanden woonwagen. Spoedig bleek, dat de verdachte werke lijk Öe dievegge was. Na de kaas uit een jgrinthoop te hebben te voorschijn ge haald, .meende de> Rijksveldwachter de die vegge voor den Burgemeester te gelei- Hen. Op weg naar. het Gemeentehuis wist zij zich echter los te rukken; zij vlucht te Hen polder in, na eerst nog door een wetering pn verschillende andere slóoten te zijn gegaan. De Rijksveldwachter kreeg hulp van de veldwachters van Molenaarsgraaf en Ot toland en van den jachtopziener B. Zij begaven zich gezamenlijk naar den ■woonwagen, en stelden daar een onder zoek in, of de vluchtelinge er aanwezig was. Na eenigten tijd vergeefs te hebben gezocht, bemerkten zij beweging in een na.bijzijn.de sloot. En jawel, daar zat ze, «enkel mot het hoofd hoven water. Maar vader, heseffende, dat zij gevaar liep, wederom in handen der politie te geraken, wilde (haar met een stok gaan verdedigen, doch weldra zag Jiij zich bedreigd dooie drie blinkende revolvers, die op ham gericht weiden. De dievegge poogde in- 'tusschen weer te ontvluchten, doch werd Hoor (een revolverschot tot staan gebracht. Haar vader trok zich langzaam terug en verdween in dan woonwagen,1 waaruit hij ■even later woedend weder te voorschijn kwam, gewapend met een geweer. De menschen, die in de omgeving aan het wterk waren, en hei, geval met belangstel ling hadden gadegeslagen, gingen nu aan den haal. Ook de jachtopziener, op wien de woonwagenbewoner het wel het ergst gemunt scheen te hebben, maakte zich uit (de voeten. De flrie politiemannen toon den echter .wederom hun revolvers, en dit bracht den man tot kalmte. De politie verzamelde toen gegevens voor het proces-verbaal, en daarmede ■eindigde de scène, die veel beroering ge wekt had en in de Albbsscrwaard de schrik voor de gevreesde woonwagenbe woners weer heeft vermeerderd Niet voo r een kleintje ver vaard. Op den weg tusschen Ede en Otterloo is een aldaar wandelende jonge, dame door een als landbouwer gekleed wielrijder aangerand. Hoewel het individu de pensiongast reeds mede het boscb had ingetrokken, is het toch aan de onver schrokkenheid en de flinke vuisten der dame, die den aanrander een fermen draai om de ooren gaf, je danken, dat hij zijn verfoeilijk doel niet kon bereiken. Hoog water. Het water in do rivier de Lek stijgt jnet den dag. De schipbrug ligt thans zeer hoog, en vele uiterwaarden zijn reeds ondergeloopen, zoodat de koeien daarvan jmoesten worden verwijderd. Het schutten geschiedt thans met dubbele kolk. E n g e I s c h e N e d o r I a n d e r s. Er zijn blijkbaar bij de Engelsche marine ook in officiersrangen geboren Nederlanders, al of niet genaturaliseerd' als Engelschen, in id'ienst, schrijft het „Rott. Nwbl." Do gezagvoerder van een der grootere pas sagiersbooten (deelde orasi mede, dat bij een der jongste aanhoudingen, tot het afne men ider brievenmails van een Engelsche torpedohoiot een officier hij hem aan boord Stapte, 'die in het zuiverste Nederlundsch zei: Morgen, kapitein. Koud vanmorgen, hè? 't Weertje wel! Is u Nederlander? vroeg de kapitein verrast, aan den man in Engelsche uni form. U hoort toch, «lal ik zonder dialect spreek, antwoordde deze. Mag ik me dan even voorstellen, zei de kapitein, en noemde zijn naam. Maar de Engelsche officier lachte: Neen kapitein, mijn naam zeg ik u niet Het gesprek werd toen over ditjes en flatjes voortgezet. .Ge v aar 1 ijke plaats. Dinsdag avond zat een ipan op dan buffer van een sneltrein, die te ongeveer 10 uur IIu- gowaard passeert om .naar Den Helder te gaan. De chef te Hugowaard, van uit Alkmaar telegraphisch gewaarschuwd, deed vóór het station den trein stop pen en liet den man afstappen. Zijner zijds protesteerde hij nog al. Zijn pet had hij op (de reis"" verloren, zijn bagage zorg vuldig .bewaard Toen de chef hem vroeg, waarom hij 'die gevaarlijke plek uilgeko zen had, antwoordde hij: „in den wagen was geen plaats meer". Proces-verbaal volgde natuurlijk. Met een volgenden trein mocht hij zijn reis vervolgen. Bedenkelijk. De huurders van boerderijen der Maatschappij Gaasterland, die dit jaar weer moeten inhuren, heb ben bericht gekregen, dat dit niet zal gaan. Zij zullen de boerderijen moeten koopen en zoo niet, dan worden ze pu bliek verhuurd. (Of met die „ze" in den laatstee regel de huurders of do landerijen bedoeld wor den, is niet duidelijkin beide gevallen evenwel komt ons de bedreiging vrij be denkelijk voor.) Van een z i 1 ve r ein bruiloft. Men meldt uit een der provinciesteden van Noord-Brabant aan „De Tijd": Zekere echtelieden zouden het heuglijk feit herdenken vóór. 25 jaren gloeiend aan eengesmeed te zijn. En eenige buurjon gens, tuk op 'n fuif, besloten bij voor- daat eens 'n doorslaand bewijs te le veren Van hunne begrijpelijke belang stelling in 'hef feest. In den nacht vóór den grooten dag, trokken ze met z'n vieren de bosschen in, om uit den fraaien tooi der eeuwig groene dennen het versier sel te kiezen, noodig om de woning der jubileerenden in glanzenden smuk te zet ten. Heel gedwee bogen de mooiste den- denkruintjes onder den fikschen houw der scherpe slachters bijltjesterwijl ze nog te droomen stonden in de rast der nachtelijke stilte. Met bekwamen spoed togen de jongelui den boel aait 't oudirken en, Nep waar, er verrees als huldeblijk, een mag nifieke eerepoort I Voor dag en dauw was Goncla, de zilveren bruid, meer bekend onder den naam van: „de witte muts", al uit .de voeren en snoof de frissche geurige dennenlucht, die door gaten en kieren naar binnen gedrongen was. In allerhaast verzamelde ze d'r' heele kroost om te jcomen zien, hoe in 't holletje van Hen nacht, terwijl ze niks er van gewaar werden en kalm doorronkten, de familie een eerepoort was opgericht. En toen (ze, glunderend van groote voldaan heid, naar buiten traden, was de heele buurt al op stelten en werden ze met luid gejuich begroet. Geroerd en ver rukt «ver zooveel sympathie hunner lieve buren, 'wisten ze niet beter te doen dan de heele verzameling ten hunnent ter fpjif te noodigen. En langs de eerepoort, die in de zomerzon te walen en te schitte ren stond, kwamen ze tegen den avond naar binnen, zooveel gasten, dat het hnis ider Vreugde te klein bleek om ze. allemaal goedschiks te plaatsen, 't1 Was reeds drie uur irt (dien nacht, of liever bijl 't krie ken van den dag, eer men, en wel in Hais en vreê, afscheid nam. Maar dó boer, wiens' bosch de eer had genoten "zijn weelde te mógen geven voer het huldebetoon, vond bruiloften alle maal goed en wel, maar niet als daar voor aan zijtn dentien een zoo enorme schade roekeloos moest berokkend wor den. En na de noodige draaien aan z'n pet stapte 'Wij op het politiebureau in stad aan en deed er beklag hoe zoo maar ongevraagd de fraaiste toppen uit z'n dennenboomen waren gekapt. Toon kwam >er onweer aan de lucht in de jolige buurt en spoedig had het viertal aar dige jongens, dat zooveel „kosten" had gespendeerd uit loutere hoogachting, een eerste verhoor te ondergaan bij Vrou we Justitia. 't Gevolg was, dat naast do eerepoort ook nog 'n «erewacht" ver scheen. Twee politieagenten vutten post naast de versierselen, die niet eerder mochten verwijderd worden, alvorens van hooger hand daartoe bevel kwam. Tot eindelijk de gloriepoort door de diena ren der wet weid aangegrepen en al het moois zoo maar prozaïsch' op 'n kar werd meegevoerd. De na-fuif zal mi wel niet zoo prettig zijn voor de kranige eerepoort- makers, dan wel de dankfuif was bij de gastvrouw, die zooveel waardeering had aan den dag gelegd voor de bewezen eer en belangstelling. Dieven historie. Gisternacht volgden te Amsterdam twee recherspheurs een bekend inbreker van de bende van „Lammetje Zondag", bijgenaamd „Blom metje". Deze ontmoette twee andere man nen, waarna ze zich gezamenlijk begaven naar de Prinsengracht. Aan den achter kant van het vroegere kantoor der Ge meentegasfabrieken verdwenen ze plotse ling in een daarbestaande gang. De re chercheurs bleven geduldig wachten en na verloop vail eon uur kwam één van de hoeren weer te voorschijn, liep naar den wallekant en legde daar een pakje neer. De rechercheurs overmeesterden hem, nadat hij zich met een lang breek ijzer had verdedigd. In het pakje bleek zich een hoor te bevinden. De gearres teerde sprak geen woord. Onder deze bedrijven waren de beide andere inbrekers eveneens te voorschijn gekomen, samen een koffer dragende. Deze beide hoeren moesten de rechercheurs evenwel laten loopen. Zoodra zij echter den arrestant naar het bureau Leidsche- plein hadden gebracht, keerden zij terug tiaar de Prinsengracht en kwamen onder weg één van de beide ontkomen inbrekers tegen.echter zonder koffer. Ook deze werd ingerekend, waarna „Blommetje" in zijn woning een woonschuit in de Prin sengracht de beide .rechercheurs op bezoek kreeg. Vriend „Blommetje' 'lag ge heel gekleed te bed, zoodat er absoluut geen bezwaar bestond onmiddellijk met de politiemannen op stap te gaan. De drie hoeren zitten nu dus veilig achter slot en grendel. De oerst-gearres- teei'de is herkend als een zekere Wage naar, bekend uit de moordzaak in de D riekoni ngens t raat Het eigenaardige in deze historie is ech ter, dat van den koffer geen spoor meel is ontdekt en dat verder in het gebouw aan do Prinsengracht niets bijzonders is gevonden. Alleen werd aangifte gedaan van een diefstal van eenige kazen uit een perceel vlak daarbij, doch liet is niet zeker, dat dit in eenig verband staat niet den nachtelijken tocht van de drie inbre kers. (Tel.) Russische haven in brand. De (Voss. Ztgf. ontleent aan de Stockholm^ Tidningen het bericht, flat Itaumó, de be langrijkste (Russische haven in Finlandj in 'lichte laaie staat. De groote zagerij de igrootste en modernste in het geheele Noorden is reeds geheel afgebrand. Vrouwelijke consequentie. Hoe slechter de tijden, Hoe fraaier de tooi: Hoe duurder de stoffen, Hoe ruimer de plooi. Toen alles (nog pais was En vreê hier op aard, Werd juist op de tokken Tot 't uiterst bespaard. Die droegen de dames Getroost allemaal Zoo nauw als het kon slechts, Precies een f oudraal Maar thans, nu aan wol En katoen is gebrek, Nu zijn nauwe kleeren Oud-modisch en gek. Het simpelst frotteuttje Golft weeld'rig .en. breed, 't Jacquet moet wrjö-uit-staan Of 't is niet gekleed. Als alles straks op is, Dan komt ook misschien Tot slot aan de, beurt nog' Madame Crinolieu. Hoe schaarschet het leer is, Hoe hooger fle hak Hoe duurder het laken, Hoe wijder het pak. Haagsche Post. POSTILJON. Het Ministerambt, Go.ulmy schrijft in de Maasbode: De dood van den oud-minister ds. Talma heeft onwillekeurig de aandacht ■opnieuw gevestigd op de zwaartevan het ministerambt, waarvan de vervulling meer en meer blijkt te gaan boven de krachten, waarover een gewoon mensch. te beschikken heeft. Wanneer wij toch de vier kabinetten, welke sedert den aanvang van de 20ste eeuw hiet roer van staat in handen hadden, in Uien revue laten .passeeren, dan ontdekken wij, dat: 1. van het kabinet-Kuyper overleden zijn de ministers Mei vil van Lynden, Kruys, Rergansius, Die JMares Oyesns, Van Asch van Wijck; 2. van liet kabinet-Dó MeesterÖe ministers Van Rappard, Veegens; 3. van het kabinet-Heemskerkde ministers R. llegout, Bóvers, L. Re- gout, Talma. Sabron. Totaal ontsliepen twaalf ministers. Voorts ontdekken wij; dat door teen ernstige ziekte overvallen zijn of voort durend met ziekte te kampen hebben de ministers Ellis, Nelissen, Posthurna, Pleijte, totaal vier ministers. En dat op een totaal aantal van zes- en-veertig ministers 1 laar nn de staatszorg eer toe dan afneemt, is het voor een ieder duide lijk, dat het meer en meer noodzake lijk wordt, om door splitsing van het aantal departementen van algemeen "be stuur of door de instelling van onder- staats-secretariatien te verlichten do taak van hen, die er toe geroepen worden, om hel ambt van minister te aanvaar den. Ziehier een schema, van onderver deeling dei- Departementen van algemeen bestuur 1. Buitenlandsche zaken. 2. Justitie met een omdierstaatssecreta- riaat van 'S Rijks Opvoedirigs-, Tocht en Gevangeniswezen. 3. Binnenlandseho zaken met een on derstaats-secretariaat of nieuw Departe ment van Onderwijs en Schoont' Kuns ten. 4. Marine. 5. Financiën. 6. Oorlog. 7. Waterstaat met een anderstaats secretariaat van 'Posterijen en Telegra phic, terwijl dje afdeeling Arbeiders- verzekering naar 8 terug verhuist. 8. Landbouw, Nijverheid en Handel met onderstaatssecretariatan of nieuwe departementen van Landbouw, van Nijverheid en Handel, -van Arbeid (met de afdeeling Arbeidersverzekering van 7). 9. Koloniën m»t een onderstaatssecre tariaat van West-Iridic, opdat de Mi nister zich meer uitsluitend aan do be langen van Oost-Indië wijden kan. Dat wil niet zeggen, dat er nog geen andore "departementen zijn, welke onder verdeeld kunnen worden b.v. Financiën wat de Schatkist en de Belastingen aangaat, Oorlog, wat de Artillerie en Munitie betreft, doch de meest beladen departementen komen het eerst in aan merking, te rnieer, omdat de scheiding ei' zich mieer aan ons. oog opdringt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) T reinregel i n g. Geachte Redactie, Op 'Zajterid&tg 1 Juli, 's morgens met ver lof ver [rekkende, ondervond ik het vol gende: M (iff, De Voortrein, die dient, om' trein 102 zooveel mogelijk te| ontlasten, was bij aan komst op het station Middelburg reed» propvol, zoodat het overgroote deel der reizigers (een beduidend aantal), moest wachten op 'dien van 7.29. Zooals tie voorzien was, kon ook de 3do klasse van dezen trein, de vele rei zigers niet bergen. Het eindresultaat was dan ook, dat men een 30-tal militairen met ptasseering van de' zoo goed als leeg zijnde 2e kl.-wagons (z.g. rijtuigen, met doorgang), een plaatsje in' den bagagewa gen bezorgde. Ook schrijver dezes be vond zich onder die uitverkorenen. Voor een enkele maal js dit nu zoo erg niet, en ware' het werkelijk elen force majeure, het zou te kinderachtig zijn, (daar over Ito aigeenen. Dei manier echter, waar op alles geschiedde, wekte allerzijds ver ontwaardiging. De Hoofdoonducteur namelijk, sorteer de burgers van militairen, plaatste eerst- genoemden in de 2e klasse en laatstge noemden in jien. bagagewagen. Zelfs een burger, die den bagagewagen wilde bin nengaan, werd toegevoegd „U kunt daar ingaan", en kreeg een 2de klasse-plaats. Het behoeft zeker geen verder betoog, flat een dusdanige handelwijze, een ieder tegen de borst moet stuiten. De vraag dringt 'zich echter naar voren, of de mi litairen bij dien; Hoofdconducteur zoo laag aangeschreven staan, of dat hij in wer kelijkheid de orders o-jvolgde hem ver strekt door zijn superieuren. In het eerste geval, Wordt het nu tocli Wel leens tijd, dat die plersoon gaat 'inzien, dat in de huidige omstandigheden, een ieder, van Welken stand ook, onder de wapenen vertoeft, zoodat zijn houding niet te motiveeren, doch slechts te laken zou zijn. In het tweede geval echter, als werke lijk de Directie deze orders heeft uitge vaardigd, doet het dan niet vreemd aan, flat {daarmede die z.g., 2e kl.-rijtuigen met doorgang voor eventueel© heschadiging van den kant der militairen worden ge vrijwaard (ander motief kan er toch im mers piet tegen bestaan), terwijl diezelfde militairen kvel worden toegelaten in ba gagewagens, die toch uitsluitend bestemd zijin, tot berging van eigendommen van anderen, en toevertrouwd worden aan die Directie. In de officiëele reisgids (uitgave van Staatsspoor en H. IJ. S, M.) staan, onder „opmerkingen" de volgende vetgedrukte regelen „In Ide treinen der Hoofd- on Locaal- spoorwegen, worden in de egrste plaats „militairen vervoerd en heeft het pu bliek slechts toegang voor zoover er „plaats is". In hoeverre zulks naar den letter moet opgevat worden, heeft het ondervoadenq op .bedoelde Zaterdag bewezen. Moge echtei de betrokken autoriteiten, om (herhaling van die .unfaire handel wijze te voorkomenmeerdeiTe wagons doen. haken, aan die treinen, Waar oen groote drukte van ide zijde dor militairen te verwachten jg. 11, mijlnheer de Redacteur nogmaals be leefd dankend, Hoogachtend, ,,Mi 1 i tai i Onderschrift van de Radactie: Boven staand stuk van den heer A. van Sehen del, mil.-telegrafist is door de Middelburg sche Courant geweigerd, wijl een redac teur van dit blad geconstateerd heeft, „dat de voortrein van half twee uit zooveel wagons ibestond, dat de laatste bij het ver trek uit M- geheel leeg waren". In een veel 'te bang, doch onderteekend naschrift zegt de lieer van Sch. echter, dat hij niet alleen op aanhaking van meerdere wa gons wilde aandringen, maar ook wilde klagen over de „onheusche' behandeling". Dit, in Verband( met het feit, (dat de schrij ver nu zij» naam' bekend maakt, gar 0113 aanleiding het stuk maar te publiceorcm. Red. De Zeeuw. BERLIJN, 27 Juli. Uit Boekarest wordt gemeld, dat Koning Ferdinand zijn zo: merverblijf heeft afgebroken en naar do hoofdstad is vertrokken. WASHINGTON, 27 Juli. Do Amerikaan sche regeering zal een nota tot Engeland richten, waarin uiteenzetting gevraagd! wordt van de grondslagen, waarop de lijst van Amerikanen, waarmede Engeland geen handel drijft, berust. PARIJS, 27 Juli, Bij een om verhoed- schon aanval tem zuiden van de Som mie, hebben do Franschen een ver sterkt huis in het Zuidoosten van Estróes, genomen en daarbij gevange nen gemaakt. Overigens is de dag kalm verloopen, behalve in Champagne waar een 'hevig artillericduel plaats had ten westen van Fresnes. WEEN EN, 27 Juli. Gisteren zijn 'de opnieuw geopende besprekingen rniel. vertegenwoordigers der Uuitschc regee ring over de economische betrekkingen voorloopig beëindigd, nadat overeen stemming van opvatting was verkregen. TERNEUZEN. In de vergadering van den raad werd mej'. Bongers benoemd tot leerares in het Duitsch. Het voor stel werd aangenomen om den heer Ton Bruggencate het onderwijs in de aar drijkskunde op te dragen, togen een vast gesteld salaris. Het voorstel tot onteige ning der gronden voor de volkshuisvesting werd verworpen. ARNHEM. Geslaagd voor de hoofdacts' do dames A- M. van der Linde en Th. C. de Hondt, beiden uit 'Goes. Van de 10 candidaten, die geëxami neerd zijn, zijn er 6 gezakt wegens de warmte. DEN HAAG. Twee afgevaardigden van den Alg. Zeemansbond zijn door den Mi nister van Buitenlandsche Zaken ontvan gen inzake de visschersvloot-kwestie DEN IIAAG. Do soc.-dem. Kamerfractie zal piot interpelleeren over de vissc hers vloot-kwestie, doch gebruik maken van liet recht tot het stellen van vragen. DEN HAAG. Verschillende Khmers van Koophandel hebben zich telegrafiscl t tot de Kamer van Koophandel te Londen gewend, met verzoek om medewerking bij de poging om van "de Britsche regeering gedaan te krijgen, dat de vastgehouden* schepen vrij komen en dat de visch op onze vrije markt wordt verkocht, waardoor de belangen van Dnitschland met worden bevorderd. RILLAND-BATH. In dón afgeloopen macht weid door de militair» wacht op den spoordam een verdacht' persoon aan gehouden, die voorgaf verdwaald te zjjn. De politie werd gewaarschuwd en de verdachte weid door- den gemeente-veld wachter een verhoop afgjenomen, waar op hij bekende, dat hij op weg was om te smokkelen, maar eêrst had uitgekeken of er geen onraad was. Do Omgeving werd afgezocht en ongóvteer 80 K.G. vet (B.u.fc.) verpakt in 10 kistjes, gevonden. De. per soon C. B. bekende torn, dat hij behulp* zaam was geweest om het vet naar de grens te -veivoeren. Herijk maten en gewichten. Ged. Staten hebben besloten, dat da herijk van maten en gewichten in 1916 voor de hierna vermelde gemeenten zaï plaats hebben op de volgende dagen en nader door den IJker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren: te Ooosterland 1 Aug; te Bruinisse 2, 3 en 4 Aug.; te St. Philipsland 8 Aug. nam. en 9 Aug. Benjamin Franklin en de zomertijd. Benjamin Franklin heeft.' er destijds al op gewezen, dat het van zoo groot voordeel zou zijn, als de men schen wat méér van het daglicht profi teerde».

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3