Binnenland, Uit da Provincial &erk!iim?ws. Onderwijs. awssaris van politie, waarbij hein het preeken werd verbodetn. op bevel van dou minister van justitie. Ds. van Broekhui zen protesteerde tegen di!t bevel, er op Wfaende. dat proeken tot zijn beroep be hoorde en dat dus handhaving van ijit vterbod henx zou beletten. gedurende den vastgestelden tijd zijn beroep uit te oefe nen Een bevestiging van' het bevel werd van don minister van justitie gevraagd. Die bevestiging kwann Er wots bijgevoegd, dat ds. van Broekhuizen onmiddellijk zou worden gearresteerd, als hij het bevel overtrad en toch ging proeken. Het verbod verwekte gfoote opschud ding, vooral omdat er geen tjjd was om het aan de gemeente mede tc deelen. Des Zond;igs waren meei' dan 2:100 men- schon in de kerk aanwezig oin ds. van Broekhuizen te hooren. Toen de brief werd voorgelezen, waarin het verbod was ver vat, liep de kerk zoo goed als leeg. De zaak werd in het Parlement (er sprake gebracht door Tan Joubcrt, een zoon van gen Piet Joubcrt. Men weet, dat gen. Piet Joubcrt een aanhanger was van de partij, waarvan gen. Botha nu het hoofd is, en een tegenstander, van pres. Kruger. Zijti zoon Jan is een invloedrijk lid van de Nationale Partijj. Op zijn vraag, waar om de pTeek van Ds. van Broekhuizen was verboden, antwoordde de minister van justitie, dat hij het vervullen van de preekbeurt beslist beschouwde als een verbreking van de y fgelegde verklaring, dus als deelneming aan de politiek. Bo vendien was de minister gewaarschuwd door yijn ambtenaren, dat de aankondi ging van de preekbeurt te Pretoria heel fcvat ongerustheid had verwekt. Aangezien ds. van Broekhuizen als predikant van de Ned. Herv. of Oor. Kerk had bedankt, was het ook niet noodzakelijk, dat hij optrad. Ds. Fourie, die tegelijk met hem is vrijgelaten, dezelfde belofte heeft afge legd doch predikant van zjjin gemeente, te Bronkhorstspruit, niet zoo ver van Pretoria, was gebleven, heeft .onmiddellijk na zijn vrijlating in zijn oude gemeente zijp ambt hervat, zonder dat de minister zich daarmee had bemoeid. Verklaring. 'lot voor korten tijd kwamen in do gemeente Bergen (L.) dikwijls ontsnap te Russische krijgsgevangenen over de grents, wat de Duitsehe overheid aan leiding gaf de grenswacht te verdenken niet haar plicht te doen. Vooral om trent een tc Hiilnx (tegenover Bergen) geBtatiouneerdeii soldaat, een rijke boe renzoon, ging het gerucht, dat hij zich liet omkoopen, weshalve zich een. of ficier uit (loch als Russisch vluchte ling vermomde en dezen soldaat geld aanbood, indien deze hem wilde laten ontkomen. De soldaat nam echter hot geld niet aan, doch liet den vermeen den Rus loopen. Aangeklaagd, redde de soldaat zich door de verklaring, dat hij den officier herkend had en hem daar om niet had gearresteerd, zoodat hij er met een overplaatsing naar elders afkwam. Inderdaad schijnt echter do gelegenheid tot ontvluchten voor de krijgs gevangenen minder geworden te zijn, waarschijnlijk ook doordat de overige grensbewakers in het voorgevallene een waarschuwing hebben gezien. (N. R. C.) Staaltjes van dapperheid Eugen Kalkschmidt, de oorlogscorres pondent van de Frankfurter Zeitung", verhaalt bngeloofelijke staaltjes van de dapperheid der Zwaben aan het Wester Irjke front.. Het is bekend, dat de Zwa- ben in den roep staan van goedmoedige domheid, en de uitdrukking „Schwaben- streiche" is equivalent met Kamper- uien" bij ons. De dichter Uhland heeft echter reeds bezongen, hoe een Zwaab, afe het op vechten aankomt, goede klap pan kan uitdeelen. En in den tegenwoor- digen oorlog schijnen zij dit ook te be wijzen. Het regiment, waarover Kalkschmidt schrijft, verdedigde Ovillers van 1 tot 7 Juli tegen de steeds aanstormende Engel- sche Keur en Kenitroepen niet een onge hoord succes. Trommelvuur, gasaanvallen, niets hielp. Zoodra de Engelschen meen den, dat alle leven in de loopgraven ver nietigd was, kwamen zij weer te voor schijn, alsof er niets gebeurd was. Van den eersten Juli af werd iederen dag storm geJoopen. maar steeds wisten de dappere Zwaben den vijand, die dikwijls tot in de derde loopgraaf-linie doordrong, weder weg te werken. Zoo vermeesterden eens een groep van vier Zwaben met handgranaten twee Engelsche machinege weren, die reeds in hun rug hadden stel ling genomen en door zestien man be diend werden. Met 32 gevangenen kwamen zij van hun tocht terug. De lijken der Engelschen lagen bergen 'hoog voor de stelling, die onaantastbaar scheen. Toen zij eindelijk, na het een volle week zon der ophouden bij dag en nacht in het heetst van den strijd uitgehouden te heb ben, werden afgelost, marcheerden zij zin gend naar Bapaume, met volle bepakking, 13 Kilometer ver. Wat geeft het, zegt de correspondent, of Ovillers naderhand genomen werd? Het is weder door ons heroverd. Korte Oorlogsberichten. Volgens bericht uit Rome zou de Paos voornemens zijin op den tweeden verjaardag van het begin van den oor log een oproep tot vrede te richten aan de oorlogvoerende volkeren. De Köln. Ztg. verneemt via Zwit serland, dat 16 Mei 1916 de krijgsraad van Marseille een vrouw van 28 jaar, een zekere Pfaad, ter dood' heeft veroordeeld, wegens hoogverraad en spionnage. Haai' hooger beroep werd door het hof van •asaatie verworpen. Dte stad Leer heeft besloten een kattenbelasting in te voeren en wel van 3 M. per kat. Vrijgesteld van belasting zijin Ide kattenhouders die de dieren voor hun landbouw of hun bedrijf noodig heb ben. i Het actieve Spaansclie leger is mot 42000 manschappen en 12000 paarden ver hoogd. liet. bezettingsleger in Marokko wordt tol 59.000 man teruggebracht. In de begrooting voor 1917 is een post uit getrokken voor den landbouw van 5000 scholen voor lager onderwijs. De „Stettiner Neueste Nachrichten" verneemt Uit Swinemündo, dat het Lloyd- schip „Norderney" (3573 ton) met een ertslading aan boord van Zweden op de thuisreis hedennacht ten Noorden van kaap Arkona gezonken is. Achtendertig man der equipage werden door een voor- postenschip hedenmorgen naar Swine- m ünde gebracht. De kapitein van de Norderney en 3 leden kier bemanning zyn verdrenken. De Duitsehe Kroonprins heeft de vorige week als militair vlieger gedebu teerd. Hij is over do Fransche linies bij Venhui gevlogen, de vlucht duurte ecu kwartier. De tweede lijn van den Orient- spoorweg Konstantinopel San Stof aim is geopend. Op het St. Catherine kerkhof te Noarden (Engeland) zijn, inplan ts van bloemen, aarJapjielen aangeplant. Daar een Duitscher,' die een papier fabriek .in Zweden had, zulk buitangje- woon dik papier uitvoerde, stelde de Zweedsche commissie van. industrie een onderzoek in. waaruit bleek, dat elk vel papier een laag caoutchouc bevatte. De gemeenteraad van Verdun heeft Maandag to Parijs vergaderd. Volgens de „Daily Mail" viel uit de debatten op to maken, dat een spoedige ontzetting van de stad wordt verwacht. Tot. de 1.800.000 inwoners van Ber lijn behooren ongeveer 390 tot 400.000 sold aten vi'ou wen. Rekent men daarbij de soldaten, die geen vrouw achtergelaten hebben, dan valt daaruit op te maken, dat ongeveer ©en half millioen Berlijn ars aan het front staan. Een Engelsch majoor van 25 jaar is gesneuveld. Hij was pas getrouwd Volgens de „Tribune de Geneve" wekt do toestand van Keizer Frans Jozef Van Oostenrijk weer ernstige bezorgd heid. De Oostenrijksclie generaal der in fanterie Von Rlienen, is tot militair gouver neur generaal in Servië benoemd. Er is, volgens Zwitersclie bladen, tusschen Rusland en Japan een nieuw verdrag gosloten omtrent de' levering van munitie tot een bedrag van 45 millioen, leverbaai' .in termijnen tot April 19 L7. Chr. Postbond. Zoowel in ochtend als vervolgvergade,- ring werden de olgemeone beschouwingen gehouden; geklaagd werd over de wei nige medewerking van Rechtsche Ka merleden en Chr. Pers. Teleurstelling werd uitgesproken, dat van heel onze Chr. Pers slechts alleen de directeur der „Amister-i dammer" aanwezig was. Samenwerking tusschen Chr. iters, Rechtsche Kamerfracties en Chr. vak organisaties is in dezen tijd geworden een levcnsvereischte. Van Hoofdbestuurswege werd gewezen op gelukkige gewijzigde verschijnselen. Gewezen wordt, wat medewerking van Rechtsche Kamerleden aangaat, op onder houden gehad met mr. Rutgers, Voorts v. Zijp, Beumer e.a. Bij monde van den heer v. d. Voort v. Zijp, voorzitter der A R Kamerclub, is uitdrukking gegeven, dat onze organisatie niet voor niets aan zal kloppen bij de Rechtsche clubs, wanneer zij aanvraagt besprekingen te leiden en toetelichten bij behandeling van hoofdstuk! 9 der Begrooting. Hierna wordt behandeld de be schrijvingsbrief. Voorgesteld wordt de punten op onze agenda hierover voor komende niet in behandeling te nemen aangezien zij in meerdere of mindere mate zijn vervat in het Zondagsrust-rapport toe gezonden aan den directeur-generaal dooi' de samenwerkende organisaties. Met algemeene instemming der verga dering wordt de volgende motie aange nomen De Ned. Bond, enz. „Door Plicht tot Recht" in vergadering te Rotterdam bij een, gevoelt zich gedrongen: le. Haar diepe teleurstelling te betui gen over het gesprokene door het lid der Tweede Kamer den heer De Monté Verloren bij de behandeling der Succes siewet op 4 Juli j.l. (Zie Kort Verslag blz. 1016). 2e. Hel tevens betreurende, dat genoom; de afgevaardigde ever opdrijven -van loo- nen van personeel in Rijksdienst heeft gesproken zonder zich te overtuigen! van de inkomsten in de gezinnen van het lagere personeel. 3e. Achten 'het zeer wenschelijk, dat genoemde afgevaardigde zich op de hoogte gaat stellen van de ellende welke in do gezinnen van het lagere personeel in Rijkst- dienst heerscht, wat tengevolge moet hebben, dat genoemde afgevaardigde zijn houding zal wijzigen bij de behandeling van Hoofdstuk IX der Staats begrooting. Besluit deze motie te zenden aan den heer De Monté Verloren, de volksver tegenwoordiging en te doen plaatsen in het orgaan van den Rond en C-hr. Pers. Voortgaande met de behandeling der tractementen besluit de vergadering sa menwerking te zoeken met do overige; bestaande postale organisaties en aldaar te trachten de voorstellen uit deze ver gadering ook in de andere Bonden ingang te doen vinden. Goede hoop op verbetering bestaat na verklaring van den dir.-gen., dat deze voor 1917 opnieuw met tractements her ziening bij den Minister zal aankloppen en dat Z.H.E.Gestr. overtuigd is, dat onze tractementen beslist (t(e laag zijn. Aangedrongen zal worden bij de Ad ministratie tot staking van aanneming van jongelingen bij de telegrafie. Gevraagd zal worden verbooging en eerdere bereiking van pensioen, alsook voor betere afwerking en tijdige afleve ring van ons uniform. H. M. de Koningin moet voornemens zijn vanaf 15 Augustus voor een 'tweetal weken naar Het Loo te gaan. Artsen voor X e cl e r l.-I n d i „liet Christelijk Comité voor Indië" vestigt er de aandacht op, dat zoowel voor don .burgerlijken geneeskundigen dienst in Ned.-Indië als in het behang van dc pestbcstrijding op Java een aantal ge- neesheeren gunnen worden uitgezonden. Ito artsen voor de pestbcstrijding worden op liet pestterrein werkzaam gestold en moeten eene verbintenis aangaan voor drie jaren; de andere hiervoren bedoelde artsen, die een 'Nederlandsch diploma moeten bezitten, kunnen hetzij in vasten dienst met een 8-jarig, hetzij in tijdelijken dienst met een 5- of 3-jarig dienstver band worden geplaatst. Voor allen bedraagt de aanvangsbezoldi ging f 400 's maands. Nadere inlichtingen omtrent de verdere vooruitzichten, ui tzendings voorwaarden, enz. worden gaarne verstrekt door het Informatiebureau van voornoemd Comité, adres: den heer J. J. Kraan, Jreosduin sc he kade 80, Den Haag. Tegen Engeland! In de vergadering van do soc.-deni. Kamerfractie met hoofdbestuursleden van de Zeeliedenvereeniging De Volharding oa den Haven- en Transportarbcidersbond, is besloten, dat de sociaal-democratische Kamerfractie zal trachten, gelegenheid te vinden, nog deze week een interpellatie) in de Tweede Kamer te houden over het opbrengen van dc Nederlandse he vis- schersschepen door de Britsche regee- ring. N. A. O. II. op 1 Augustus. Ter gelegenheid van de demonstratie, die op 1 Augustus a.s. door den Nederl. Anti-Oorlog Raad zooveel mogelijk door geheel het land wordt ondernomen, zal de redactie van het Orgaan van den Ilaari, dat onder den naam „De Toekomstige Vrede" eens per 14 dagen verschijnt, een extra propagandanummer uitgeven. Hoofdinhoud van dit blad is een reeks van artikeltjes van de leden van den Raad, zoodanig genomen, dat verschil lende kleuren en groepen daarin zijn ver tegenwoordigd en waarin gedachten wor den geuit naar aanleiding van den lsten .Augustus en het nut en de beteekanis van het werk van den 'Ilaad wordt aan getoond. De uitvoer van zwavelhoudende ijzeraarde en gedis tilleerd en likeuren is verboden. Bij K. R. is de O. I. ambtenaar mot verlof buiten bezwaar van don lande F. J. Koens, laatstelijk tijdeljjfc bouwkundig teekenaar bij het Dep. der B. 0. W. in Ned.-Indië op zijn ver zoek eervol uit te lands dienst ontsla gen. Naai' wij vernamen is het machine onderdeel dat op liet strand van den polder Vliete (Noord-Bevoland) werel ge vonden, een gedeelte van den contact- maker van een Duitsehe mijn. Er werd ons échter in -verband met de blijkbaar door den vinder geda ne poging om hot voorwerp uiteen te nemen opmerkzaam opgemaakt dat dergelijke manipulaties van aan hut strand gevonden voorwerpen, waarvan inhoud bestemming enz., niet bekend is, ernstig gevaar kunnen op leveren. (M. C-.) Openbare markt te Ber- gen-op-Zoom. Met ingang van Don derdag 10 Augustus a.s. wordt te Bar- gen-op-Zoom een wekelrjksche openbare markt ingesteld, alwaar alle artikelen ten verkoop kunnen worden aangeboden. Tot 1 Januari 1917 zal gem markt- geld worden geheven. Zomerdag. Gisteren (Woens dag) hielden do Christelijke Joaigel. Vereanigingen uit .Zeeland op Valkenisoe onder Biggekerke haar Zomeerdag. wel ke uitstekend geslaagd is. Een 22-tal vereenigingen waren vertegenwoordigd door een groot aantal bezoekers. Ds. J. J. Homburg uit Goes opendö de samenkomst naar aanleiding van Lu- kas 10:37. Dr. van Bruggen van Goes sprak over Analyse en Synthese verbeelding en werkelijkheid. Na af loop van de gemeenschappelijke koffie tafel sprak dhr. H. Gordeau uit Amers foort Over: „Wat ons ontbreekt", daar na voerde ds. J. W. Maas uit Ga ping© het woord over: „Gebedsleven." Ds Buinink van 's Hoeren hoek sloot met dankzegging. Middelburg. Met no. 173 „Stct." wer den verzonden afdrukken van de acte der Coöp. -Landbouwver. „Eiland Wal cheren", ajhtar. Onder begunstiging van bijzonder goed weer, had gisteravond weder een concert van het JVIiddelburgsch muziek korps in den Buitentuin plaats. Van liet programma noemen wij in de eer ste plaats Cléopatra, solo voor Cornet it piston, wolk instrument op zeer lof waardige wijze wordt bespeeld dooi een bij het korps geëngagereden Belg. lei der verdient vermelding een voor ons geliecl nieuwe wal-, lm Zaubor der Fvühlingsnachl. van Jessel. Met de zware steeds mooie Rhapsodi Hon- groise II van Liszt weef he!, program ma besloten, terwijl een marsclr als toegift werd gegeven. De tuin was vrij goed bezet. Ito heer L. J. Visser Jr., zotter op de drukkerij der firma D. G. Kröber Jr., herdenkt heden den flag, waarop hij vóór 25 jaar als jongen van 13 jaar bij die firma in diei*l kwam. Ito tegenwoordige eigenaar der zaak, de heer G. W. den Boer, overhandigde heden den ijverigere knecht een geschenk in enveloppe, ter wijl de collega's hem uit vriendschap een gemakkelijken stoel schonken. Ito jubi laris had verder oen vrijen dag. In de gisterenavond in de sociëteit „St. Joris" gehouden algemeene vergade ring der Vereen'iging van Eigenaren on Verhuurders van Gebouwen, werd tot voorzitter gekozen de heer C. E'. Wiessner, zulks in plaats van wijlen den heer G. J. Krijger en tot commissaris-plaatsvervan ger, in de vacature ontslaan door bet overlijden van den heer M. .1. de With, do heer J. A. van Houte. Bij de politie werd gisteren aangifte gedaan van diefstal van ongeveer 25 ko peren doppen van benzinebussen, die bij Ito Valk ter verzending gereed stonden. Een direct ingesteld onderzoek had spoe dig tot resultaat, dat de daders werden aangehouden en de doppen in beslag ge nomen. De daders warenjongens van 4 tot 7 jaar, die dan ook met een flinke reprimande werden heen gezonden, terwijl het gestolene aan den directeur Van de Valk werd teruggegeven. Goes, Mot no. 173 der „Stct." wer den verzonden afdrukken van -He <aote betreffende de Zeeuwsche Coöperatieve Kunstmestl'abriek, alhier. Uitgesproken d.d. '26 Juli het fail lissement van W. K.. Koevoets, koop man alhier. Rechter-Cotninissaris mr. Zijlstra. Curator mr. H. C. .1. Groot te Middelburg. We dietreen nog oen enkel woord te zeggen omtrent liet zoo uitnemend geslaagde avondconcert van „Hosanna)". Een vrij talrijk publiek was op de boen, om te genieten van wat de 'on der de leiding van den heer Anderson geschoolde muzikanten ten 'beste gaven. Dank zij mede het. gunstige weder was 'teen aangename avond voor de muziek lief hebbers, die rondom do Tont verza meld waren of voor do ,geo|iende ra men zaten. Moge „Hosanna" ons dezen zomer nog vele malen van z'n muzikale ta lenten doen profitoeren. Vlissingen. De arbeiders van do gas fabriek alhier heblien allen loons ver hoo ging gekregen; de stokers en 'de ma chinisten. f 0.50 per weck meer en de overige arbeiders 1 cent per uur meer. Ito gewone toeslag blijft ook uog. Nadat Dinsdag de grootouders van den 16-jarigen AV. A. van 'Orsouw hier waren geweest om de identiteit van het lrjk vast te stellen is heden (Donderdag morgen (liet stoffelijk overschot van deu 16-jarigen messroomjongen van het stoom schip „Maas" op de algemeene begraaf plaats aan den schoot der aarde toever trouwd. De heer Gasinet. waterschout al hier, die de zorg voor de begrafenis op zich had genomen, sprak aan de geopende groeve enkele woorden, waarin hij liet droeve einde van dit jeugdig leven her dacht. Van de reederij was geen ver tegenwoordiger aanwezig, wel was door haar een krans gezonden. Meliskerke. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering werd door den -wethouder J. Koppejan medegedeeld, dat hij met ingang van 1 October ontslag neemt als wethouder. Deze functie werd door hom ruim acht jaren bekleed. Gistervoormiddag kwamen, een 15- tal veerenwagentjes, welke een pleizier- reisje maakten, met dc schoolkinderetri van de 0. L. School to Koudekerk» op 'het dorp. Na een oogenblik stil ge staan te hebben, zouden zij voort ry- den naar Zoutelandc. Op eens doel zich een incident voor, doordat het .paard van den voerman Jan Verhage schich tig werd en op hol sloeg, mot liet gevolg dat het wagentje root de daar op zittende kinderen omsloeg. Gelukkig weid Tiet paard spoedig tot staan ge bracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, alleen is het wagentje 'zeer gehavend. De kinderen werden op de andere wagentjes geplaatst en konden zoo de reis verder medemaken. Kamperland. Gisteren werd, begun stigd door God mot heerlijk weder, het 25-jarig bestaan dei' Zondagsschool „Sa muel" gevierd. De Teerlingen kwamen oerst samen in do N. H. Kerk én trok ken vandaar in optocht naar hot feest terrein. Dis. Koenekoop opent het feest met gebed en laat dan zingen Gez. 2:1. Hij heet de kinderen welkom én ook de talrijk© aanwezigen en spreekt eeai boeiende inleidingsrede uit, waarin spre ker ook mot waardeerende woorden her dacht don oprichter door school, de heer F. v. d. Itoijl, die wegens ,zijn hoogen leeftijd niet tegenwoordig kon zijn. Spreker wees op den bloei der school, die "begon met 62 en nu 150 kjorlingan tolt. De heer Fruijt van Amsterdam Was door de verooniging uitgonoodigd op dit jubileum op te treden als spreker. Nu, dhr. Fruijt is de man, die door zijn optreden, zijn pakkende en meeslepende wijze van vertellen, kleinen en groo- ten genotvolle oogenblikken verschaite. Het ontbrak deai kinderen nbv aan verversching en versnapering en alten waren blijde. Ds. Koonekoop dankte met inri ge bed en dankzegging aan God en sin -ci te den voortdurenden zegen af voor de Zondagsschool. Nisse. lu de Woensdag gehouden gemeenteraadsvergadering waren alle le den aanwezig. Op de voordracht voor zetter werden geplaatst de aftred u Ion n.l. J. Kabboord en Johs. Jansen be nevens A. de Blaeij en 1'. Watt©!. Ito gemeente rekening over 1915 word aan geboden en voorloopig vastgestot i in ontvang op f 16301.87 en in uitgaif op f 15436. 95' 2 met een goed slot van f 864.91De rekening over 1915 vim liet burgerlijk armbestuur weid go.-dgo kourd met ©ui ontvangst van f 2605.751 j en ©en uitgaaf van 1' 1699.644/2, al/.oo een goed slot van f 906.11. D'a.dma sluiting. Waarde. Onze vroegere dorpsg -noot de heer W. Geleedst, thans adjunct- commies le klas 1eAmersfoort, is benoemd tot Gemeente-secretaris van Vreeswijk Stavenisse. liet springen met «m stok is hier tegenwoordig bij do schoolgaande mannelijke jeugd bijzonder in trol;. Eer gisteren heeft de 10-jarige M. van den B. daarbij hel ongeluk gehad can boen te breken, liet ventje is ondei dok- tensbeliandoling en moet voel pijn bob ben. St.-Philipsland Bij do herstemming voor een lid van den gemeenteraadwi l den uitgebracht 258 geldige stemmen. Hiervan verkreeg de heer J. M. Kunst 126 en de. heer P. .1. de Ruijtoi 132 stemmen, zoo.lat laatstgenoemde i - ge kozen. Z. N. Terneuzen. De „Stct." no 173 bevat de statuten van de N. V. Zeevaart maatschappij „Zeeuwseh-Vla andere i, al hier. i In de gisteravond gel. ouden vergadering der Levensmiddelen-com missie, werd door den voo zitter het voorstel tor sprake gebracht, steen-^ kolen aan te koopen en deze te dis tribueereu onder do Ingezetenen. I)it voorstel werd van vei'schill.wlo zijden besproken en (en slolte b stoten otm te inforineeren naar den prijs dei- steenkolen, blijkt dan dat op goedkoop© ■wijze een groote hoeveelheid kan wor den aangekocht, zulLen zij die daarvan gebruik wensclnen te «haken, go© Ikoopc kolen kunnen bekomen. Daarna werd nog gesproken over de melk- en vlec.sehvoorzi aning Biervliet. Alhier zal, blijkens de „Msb." de jaarlijkscho kermis voor een dag doorgaan, waartoe dc commandant in Zeeu w-scli-Vlaanderen vergunning beeft gegeven. Ned. Herv. Kerk. Tweetal te Noordwijk-binnen Th. L. Haitjema te De Meern en A. K. Straatsma te Eikerzee. Beroepen te Hasselt A. C. Enkeiaar te Jaarsveld. Aangenomen naar Hollandsclievdd door H. van Elven te Gaastmeer. Geref. Kerken. Beroepen te Almelo B. A. Knoppers te Kapelle. Bedankt voor Einmercompascuum door N. Buffinga, cand. te Doezum. Beroepen bij de Christ. Geref. Kerk te Kellogsville, Mich. U.S.A. de heer II. H. Meetor, cand. van de V. U. te Am sterdam Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's Gravendeel H. Yelema, cand. te Einmercompascuum. Goes. Geslaagd te Nijmegen voor het eindexamen IIB. S. de heer J. de Hoogh, vroeger te Goes, thans wönende to Wageningen. Op het Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit te Utrecld slaagde o.a. mej. P. C- Bolle voor diploma B. Geslaagd te 'sGravenhago voor de acte Engel sc li AI. 0. de heer H. J. Tol- hoek te 's Heer Arendskerke. Benoemd tot hoogleeraar aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam dr. Wi. P. C. Zeeman met 13 stemmen te gen 12 op prof. Van der HoeVen. Het mondeling gedeelte van de okte- axamens in de Hoogduitsche taal, zal worden afgenomen te 's Gravenhage in het gebouw „Diligentia", aan het Lange Voorhout no. 5, op de navolgende dagen en uren voor do akte lager onderwijs op 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, '29, zoo noodig ook 30 Augustus a.s., telkens des voormiddags tusschen 9 en 11.15 uur en des namiddags tusschen! 1.30 en 3.45 uur; voor de akte middelbaar onderwijs (A) op 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22. 23, 24, 25, zoo noodig ook 26 Augustus a.s., telkens des voormiddags te 9.30 uur, en doe namiddags te 1.30 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2