Binnsrilanti. kerknieuws. na «ïfOgelijk liepen, maar iedere stap «leed mijn lichaam zoo geweldig schok ken, Üat ik half gek was van de pijn. Ik herinner mij niet hoever het. was' naar de verbandplaats, maar ik herin ner mij, dat ik door de artillerie-stel lingen heen gedragen werd, waar de kanonnen weder aan het vuur waren* Aan de verbandplaats aangekomen werd ik, met draagbaar en al, op een tafel geplaatst ten ik voelde me geluk kig toen ik onzen batai llóins-dokter zag aankomen." Merkwaardige wonden. Een medewerker aan „Land and Wa ter" schrijft over bovenstaand onder werp p.a. „Sommige wonden verdienen aan do vergetelheid ontrukt te vvordery De zoon van het parlementslid James Fitzalan Hope heeft bijv. een schot door beide wangen gekregen, zonder dat zijn kaak pf gelfs een tand geraakt werd. „Gaapte hij misschien?", zult gij vra gen, temeer daar dezer dagen het ver liaal de ronde deed van een anderen jon gen garde-officier, die verklaard had, dat heit eenige gevoel waarvan hij zich bewust werd hij zijin eerste gevechtverve ling was. Dat was in dit geval echter niet. De jonge Fitzalan Hope, van de Goldstream tiuand vuurde met .woorden zijn solda ten aan, toen hij de omschreven merk waardige wond opliep. Ik ken minstens drie man, die aan spraak maken op de eer van de langste soldaat in het Engelsche leger te zijn. Onlangs sprak ik nog met een van hen. Iedereen had hem toen hij' dienst nam gezegd, dat hij met zijn zeven voet leng te een goed doelwit voor den vijand was, en zoo beschouwde hij zichzelf ook. Iïjjl kwam ook inderdaad' reeds spoedig gewond in het hospitaal terecht, maar de wond was toevallig aan zijn voet!" Korts Oorlogsberichten. Keizer Wilhelm heeft den kunst schilder Wilhelm Pape naar het hoofd kwartier ontboden om oorlogssehilderin- gen te maken. In Hinsbeck zijn Russische krijgs gevangenen werkzaam gesteld om biezen te snijden, die, gedroogd en gemalen, als veevoeder moeten dienen. De Entente tracht een leening van 20 milliard te sluiten, vooral in Amerika. Engeland zou den hoofdwaarborg stellen. Mijnheer Gabrielle d'Annunzio, de dichter, die eerst als cavelarie-officier en daarna als vlieger-waarnemer in het Ita- liaansche leger heeft gediend, heeft nu het gevechtsfront verlaten om op vreed zamer wijze te trachten de belangen van zijn land te dienen, n.l. door het houden van een reeks lezingen. Dat. is ook veel veiliger. Te Berlijn is 't verbod uitgevaardigd, hij den boterverkoop het papier mede te wegen. Twee Fransche soldaten die boven op een spoorwegwagen zaten wei-den bij het passeeren van een tunnel gedood. Een 24-jaxig Chineesch meisje, me juffrouw T'cheng, werd te Parijs tot ad vocate bevorderd. De Engelsche geleerde Sir William Rarnsay, ontdekker van het argon, het helium enz., is op 64-jarigen leeftijd over leden. De Ver. Staten hebben Deensch West- Indië voor 5 millioen pd„st. gekocht. (Deensch West-Indië beslaat een opper vlakte van 357 vierkante kilometer en bestaat uit de eilanden Sint Thomas, Sint John en Sainte Croix. Red. Men beweert dat de tweede Duit sche handelsduikboot reeds in de Ver. Staten is aangekomen en wel in de ha ven van Bridgepart. De Duitsche grenskantoren ontvingen gistermorgen de door den rijkskanselier uitgevaardigde order voortaan alle run deren, die door smokkelaars de grens overgebracht worden, terug te zenden. De ze maatregel is volgens de (Duitsche) douaneambtenaren het gevolg van eene overeenkomst tusschen de Duitsche en de Nederlandsche regeering, dat voor het overtollige Nederlandsche vee consenten tot uitvoer zullen worden verleend, op voorwaarde dat Duitschland zijn medewer king verleent om den smokkelhandel te bestrijden. Bisschop Ostenfeld heeft de Deen- sche geestelijkheid gelast bij de godsdienst oefeningen op as. Zondag in het gebed uiting te geven aan het verlangen der menschheid naar vrede en een bijzonder vredesgezang te doen zingen. Veertien man van de getorpedeerde Llongwen zijn verdronken door het om slaan van de boot. Naar verluidt zullen Turksche troe pen optreden in de gevechten tegen de Russen in Galicië. In „1' Oeuvre" van 16 Juli 1.1. ston den twee kaarten geteekend,, die de „ver deeling van Duitschland" na den vrede" aangaven. Op de eerste was van do Duitsche staten altijd nog een klein stukje van Hannover en van Beieren over, waartegenover slechts de Poolsebe stad Berlijn aan Pruisen, do Elzassische stad Dresden aan Saksen herinnerde en de Rijn, zich schamend over zijn verleden, bij Ostende in de zee stroomde! Op de andere kaart was Duitschland geheel en aJ verdwenen. Polen grensde aan België en de Rijn vergenoegde zich met de bescheiden rol van zijrivier van de Ga- ww! A. S. Tal ma f Bij de drukkerij „Li her tas" te Rotter dam zal spoedig een werk verschijnen, waarin het vruchtbare leven van Ds. Talina zal worden beschreven. Naast den heer C. Smeenk, die de sociale zijde van Talma's arbeid zal behandelen, zal hoogstwaarschijnlijk de oud-minister nar. Th. Heemskerk Talina als Minister beschrijven, en het Kamerlid P. v. Vliet een bijdrage leveren over Talina als persoon en in zijn verhouJing tot „Patrimonium." Vermoedelijk zal' eon predikant uit de groep, welke in Talma hun leermeester zag, dezen bezien als Dienaar- des Wpords. Ds. Talma en Patrimonium. Naai- aan de „Ned." gemeld wordt, zijn in den kring van het hoofdbestuur van Patrimonium plannen in overweging de Christelijke arbeiders in de gelegen heid te stellen op een passende wijze uiting te geven aan hun groote liefde voor den ontslapen predikant-staatsiman oud-minister Talma. De „Tubantia." De heer IJ. J. Gelder, hoofdredacteur- van de „Visscherij Courant", heeft naar aanleiding van de publicatie m het Oranjeboek van den brief, den 9n Juni door den Duitschen Minister van Bui- tenlandschen Zaken aan don Nederland- sclien gezant te Berlijn, betreffende het gebeurde met de „Tubantia", een adres gericht aan den Minister van Ruiten- landsehe Zaken. i In den brief van den Duitschen Mi nister van B.uitenlandsche Zaken wordt verklaard, dat in den nacht van ilen lön op den 16n Maart 1916 zich geen enkele duikboot of ander Duitsch oor logsvaartuig heeft bevonden binnen een rayon van 10 zeemijlen van de plaats, waar de ramp heeft plaats gevonden,. De lieer Gelder deelt nu aan den Minister m-ede, dat Woensdag 15 Maart des namiddags 3 uur een Duitsche duikboot den Goereeschen blazer G. 0. 11 heeft aangevaren en wel op 6 mijl noordwest van het vuurschip „Maas." In het Hollandsch werd gevraagdwam men was. Van bevoegde marine-zijde wijst men er het „Vaderland" op, dat deze mede- deeling absoluut niets zegt. De „Maas" ligt ongeveer 50 zeemij len van do ^Noordhinder" waar de „Tubantia" 's1 morgens om halfdrie weid getorpedeerd. Dat een duikboot lU/g uur tevoren op ongeveer 50 mijl van de plaats, waar het onheil plaats had, geweest is, mag niet leiden tot de con clusie dat de boot een halven -dagla ter juist óp dat punt was. De afstand tusschen deze duikboot en do „Tuban tia" kan 's nachts om halfdrie even goed 100 mijlen en meer geweest zijn. Men wees er op, dat men, wanneer men bijv. in de binnenstad door een auto is overreden, welke zich terstond daarop verwijderde en een half uur Uaar- TOÖr is in een buitenwijk der stad een auto gezien, met precies even veel d.w.z. even weinig recht mag conclu- doeren, dat die auto dan ook de schul dige aan het ongeval moet zijn! Dure peper. Een nieuw artikel, waarmede geld voor de smokkelaars is te verdienen. Voor een pondje peper wordt in Duitsch land f 40 betaaldvermoed wordt, dat de peper dient bij liet vervaardigen van bommen, .voor het verwekken van tranen. Een veldwachter hield in de bosschen tusschen Wjau bach en Rrunssum 'drie personen aan, die pe per in varkensblazen vervoerdenEen der smokkelaars was een Belg. „Tijd." Christelijke Postbond. In gebouw Concordia v. h. Clir. Nat. Vakverbond te Rotterdam kwamen de Clir. Postmannen uit Nederland bijeen tot het houden hunner jaarlijksche algemeene ver gadering. Na het zingen door de vergadering van vers 2 van Psalm 84, het lezen van Lucas 7:123 gaat de voorz. 1. Men nes van Gron. voor in gebed. In zijn openingswoord heet hij allen welkom, in 't bijzonder den Weled. heer Visser, die namens den heer Dir.-Gen. deze vergadering komt bijwonen en staat hij slil bij de oprichting van een Chr. Ver. te Rotterdam voor 8 jaar, 't was een geloofsdaad van die mannen. Na Rotter dam kwam Groningen en door het in eenslaan van de handen van deze man nen kwam op 8 Juni 1908 te Utrecht de Chr. Bond „Door Plicht tot Recht" tot stand. Spr. herinnerde nog aan het overlijden van onzen grooten arbeidsvriend en Chris ten staatsman ds. Talma. Als een bewijs van hulde voor den arbeid van dezen eminenten volksvriend stonden de aan wezigen op van hunne zetels, mede als hulde voor zijne nagedachtenis. Hierna werden verschillende verslagen uitge bracht. Uit de uitgebrachte verslagen blijkt dat het ledental slechts met 13 is vooruit- gegaan. Meer leven kwam te Amsterdam, 's-üravenhage Rotterdam en Steen wijk; dat de finantiën mede door het deel nemen aan diverse acties, een nadeelig saldo aan de Bondskas heeft gebracht van ruim f 100. Het saldo van den Adm. van het orgaan ging met f 10.vooruit. Uit het ondersteuningsfonds werd een uitkeering gedaan van f 200.wegens het overlijden van 1 lid. Het reservefonds ging met (ruim f 60 achteruit door beta ling eener oude bestaande schuld. Alvo rens tot de Algemeene beschouwingen over te gaan, rakende het innerlijke Bondsleven alsook het beleid van het Bondsbestuur, worden de volgende telegrammen onder applaus der vergadering verzonden. Aan H.M. de Koningin: De Ned. Bond van Chr. Prof. Post- en Telegraaf per soneel „Door Plicht tot Recht" in ver gadering bijeen, enz. Biedt u eerbiedig zijn hulde en smeekt Gods zegen over u af. Aan den Minister van Waterstaat: Bidt li Gods zegen toe, brengt u hulde voor toegezegde verbetering inzake Zondags rust en verzoekt u dringend uitvoering te geven aan geuite voornemens. Aan den Dir.-Gen. der P. en T.Bidt u Gods zegen toe op al uwen arbeid. Hierna wordt de vergadering om 12''» uur voor 2 uur geschorst. Een gewetensvraag. In een scherpe polemiek tusschen „De Telegraaf" en ,.Hot Vaderland' 'maakt laatstgenoemd blad de volgende opmer kingen „De Telegraaf" kan gerust zijn, en zich verder bezighouden met de eervolle taak, Engeland tegen ons land op te hitsen, en voor Engeland spionnendiensten te verrichten. Onze handen z ij n zuiver van vreemd geld, en onze geest v rij van vreemden invloed. Kan „De Telegraaf ons dit na zeggen?" Art 192. Eenige verwachting bestaat dat de Me- moriën van antwoord op de a fdeelingsver slagen der Tweede Kamer nopens de voor stellen tot herziening der Grondwet en tot wijziging van art. 192 der Grondwet, einde Augustus of begin September zullen kunnen verschijnen. Onze Koningin en de jeugd. Begin dezer maand, toen de Koningin de villa Duinlust te Katwijk betrok, werd Haai* door de Katwijksche schooljeugd een bloemenhulde en aan de Prinses een wa gentje aangeboden om daarmee in het duin rond de villa te kunnen rijden,. De Koningin heeft gemeend deze hulde niet onbeantwoord te moeten laten. Daar om heeft H. M. gisteren den schoolkin deren, ten getale van 2000, een feestje bereid. Te kwart vóór tienen verscheen de Ko ningin en de Prinses. Ook de burgemeester van Katwijk, de heer J. H. de Waal Malefijt en diens dochter waren aanwezig,. Nadat het Koninklijke gezelschap had plaats genomen, hieven de schoolkinderen; het Wilhelmus aan, waarna nog een zes tal andere vaderlandsche liederen werden uitgevoerd, begeleid door het Harmonie gezelschap te Katwijk. In de pauze sprak de Koningin de kinderen toe. Over den zang was H. M. zeer tevreden en ook het Prinsesje dat, zooals H. M. opmerkte, dapper heeft mee gezongen. Nadat de jeugd een luid hoera had aangeheven, onderhield de Koningin; zich met verschillende onderwijzers. De, kinderen werden onthaald op tabletten cho colade, voorzien van een speciaal voor dit doel vervaardigde portret-briefkaart, voorstellende de Prinses met een van haai' hondjes,. Na de pauze werden nog eenige liederen ten gehoore gebracht. Onder hoera-geroep der kinderen verliet liet Koninklijk gezelschap met gevolg om 10 u. 20 de tribune, vanwaar per auto naai" villa Duinlust werd gereden. De kin deren begaven zicli hierop naar hun scho len, waar zij onthaald werden, (N. R. C.) De Ned. anti-oorlog raad op 1 'Augustus. Ter gelegenheid van de herdenking van het uitbreken van den oorlog twee jaren geleden op 1 Augustus worden door den „N. A. 0. R." verschil lende vergaderingen belegd. Behalve den land dag in 'de provincie Utrecht en ver schillende vergaderingen in kleinere plaat sen, zal vanwege den Raad gehouden worden een landdag te Voorburg op het terrein van ..Vreugd en Rust" te Voorburg op Zaterdag 29 Juli des avonds van 7 tot 9 uur, waar als sprekers zullen optreden Dr. 1. van Leeuwen, lid der Tweede Kamer, Utrecht; Mr. J. A. Veraart, 's Gravenhage en Mevr. Th. Thiel-Wehrbein, Haarlem. Voorts zal te 's Gravenhage op Maan dag 31 Juli des avonds te acht uur een openbare vergai Je ring worden ge houden in gebouw „Concordia", waar als sprekers zullen optreden de heer J. H. Schaper, lid der Tweede Kamer, ondervoorzitter van den ,,N. A. 0. R.", RijswijkMevr. W. van Italliovan Emb- den te Leiden en de hoer C. .Smeenk, 'redacteur van „Patrimonium", .Arnhem. Uit ds Prnyijicm Twee berichtjes'. In Zei and ia lezen we o.nr.Uit HoofdplaatMoesten wij gedurende de kermisdagen evenals in het vorige jaar kramen, spellen, draaimolen en derge lijke zaken missen, dit jaar was "er overvloedig gelegen lie id tot dans ver maak. Er waren niet. minder dan vier dans zalen, die druk bezoek hadden. En in de Amsterdammer: Twee Berlijners kregen geldboeten wegens' het openstellen eener dansge legenheid tijdens den oorlog. Benoemd tot dijkgraaf van den Pau- linapolder, A. Bliek, te Biervliet; tot ge zworene van het waterschap Stavenisse, C. Steendijk Czn., te Stavenisse; tot dijk graaf van den Nieuw-Olzendepolder, L. Nieuwenhuyse, te Kruiningen; tot dijkgraaf van den Start Philippinepolder, B. van Hijfte, te Philippine; tot gezworene van het waterschap Oud-Vossemeer, B. 1. van ;YVesten, te Oud-Vossemeer; tot plaats vervangend dijkgraaf van den Ser Lip, penspolder, J. Huyssen, te Ter Neuzen; tot gezworene van den Kanaalpolder. M. Dieleman, te Hoek; tot dijkgraaf van Jen Deurlopolder, A. M. Geluk, te Tholen. Middelburg. Het was gisterenavond we der een drukte van belang aan het sta tion alhier, toen de «tre'.n van kwart over negen zou aankomen, het was of men een vorstelijk of ander bekend per soon wachtte. Maar het was een groote menigte kleine meisjes, die deze belang stelling trokken. Ouders, broeders, zusi tere en verdere belangstellenden waren' naar het station gestroomd om de ruim drie honderd kinderen van de openbare scholen, die met hun onderwijzers en on derwijzeressen paar 't Mastbosch waren geweest, af te wachten en die even la ter, opgetogen van plezier uit den trein stapten,. Alles was in de beste orde a.f- geloopen, het weder hield zich goed en het was dus een .dag van groot genot geweest voor jong en oud. Gisterenmiddag fietsten een vier tal heeren uit Amsterdam alhier over den Singel, die geteerd wordt. Juist op het deel, waar men a,on Jiet werk is, kwa men twee der heeren te vallen. Handen, gelaat, kleeren, alles was izwart. De werk lieden van de gemeentefabricage,idie daar aan het werk warei\, verleenden hulp, o.a. door niet petroleum de teer zooveel mogelijk van de kleeren te verwijderen, 't Pleziertochtje was echter voor de heie ren wel «enigszins gestoord. Toen men weer verder wilde rijden kwam oen der heeren nog eens in botsing met een wiel- rijdonden jongen en reed bijna de vest in. Benoemd voor het tijdvak van 1 Sept. tot en met 31 Aug. 1917 tot verpleeg ster in de Kraaminrichting aan de R. Kweekschool voor vroedvrouwen te Rot terdam. rnej. F. Polderman te Middel burg. liet bestuur der t'eilingsvereeniging Walcheren te Middelburg heeft een circu laire ontvangen van de vereeniging „Groentencentrale", waarin in verband met de to nemen maatregelen, inzake den uitvoer van boon-en, liet noodzake lijk wordt genoemd, dal de Centrale, al vorens eene regeling voor te stellen de beschikking heeft over een juiste opgave betreffende de hoeveelheden boonen, wel ke worden verbouwd. Daarom verzoekt d© Centrale ten spoedigste bericht hoe veel H.A. boonen door de leden der vei- lingsvereeniging gezet zijn, welke soorten, dit zijn, hoe de stand van het gewas is, hoeveel H.A. meer geteeld worden dan in 1915. 'Deze circulaire was aanleiding voor het bestuur der veilingsvereeniging om! opgave der leden te vragen van de hoe veelheid snij- en suikerboonen door hen geteeld. De poging te Middelburg aangewend om door het Middelburgsch Muziekkorps op werkdagen in het Schuttershof enkele concerten te doen geven, zijn aanvanke lijk met succes bekroond. Dezen zomer zullen drie concerten plaats hebben, wel ke voorloopig zijn vastgesteld op Woens dag 23 Augustus, Donderdag 31 Augus1- tus en Vrijdag 15 September, telkens te acht uur. Zij, .die zich alsnog op deze concerten willen abonneeren kunnen zich aanmelden bij den heer mr. G. J. Spren- ger. Hedenmorgen had op de Loskade de jaarlijksche i nspectie plaats van de brand spuiten A, B, C en D. Aan deze in spectie was weder een wedstrijd verbon den, namelijk, komende vanaf het begin der Stationstraat vlug met de slang van de waterleiding water geven uit de brand- kraan op de Loskade bij de Goosche korenmarkt. De eerste premie werd be haald door de gasten van spuit D., die in 1 min. 10 sec. water gaven, de tweede premie door de gasten van spuit A, in 1 min. 30 sec., terwijl de gasten van spuiten B en C er beide 1 min. 35 sec. voor noodig had dorp Een en ander trok veel belangstelling, inzonderheid van de jeugd die vacantie heeft. Goes. In de gisteren alhier gehouden vergadering van ingelanden van den West-Kraaiertpolder, werd de heer B. A. Remijn te Nieuwdorp herbenoemd tot af gevaardigde voor den polder voor het be heer der uitwatering door de sluis in de Piet. De vorige week kwamen de kin deren van de afdeeling Goes van het „Cen traal Genootschap voor kinder- vapantie- en herstellingsoorden, o-nder geleide van mej. E. Siemelink, uit Egmond aan Ze© terug. Ze hebben er 4 weken vertoefd en zagen er opgewekt uit. Men kon het hun aanzien, dat het verblijf hun daar good had gedaan. De afdeeling zond dit jaar 7 kinderen uit en de gewichtstoename varieerde tus schen 2.9 K.G. en 1.1 K G. De vlag door Z,. K. H. Prins Hen drik aan de afdeeling Goes van de Ned. Padvinders Ver. geschonken, is thans ge arriveerd. Naast de Nederlandsche kleuren en het opschrift „Goes" vertoont zij de lelie met het onderschrift „Waakt", het embleem der Nederlandsche Padvinders- voreeniging. Vlissingen. De mailboot Prins Hendrik is Dinsdagmorgen weder een uur door de Engelsche marine opgehouden, doch kwam toch op tijd alhier aan. Op de heenreis ontmoette de boot het stoomschip Maas, kort voordat dit schip op een mijn liep; het ongeluk zelf is echter niet op gemerkt. Op bericht, dat een Fransefc water vliegtuig in zoc was gevallen aan de Zeeuwsch-Vlaamsche kust bij C ad zand. is oen boot van de Marino alhier op pn- derzoek gegaan, maar intusschem hadden de Duitsehers het vliegtuig reeds wetM gehaald. - Men schrijft uit deze gemoerde Dinsdagavond hadden wij een onder- lioud met een Nederlandsch zeeman, die met de mailboot Prins Hendrik alhier aan kwam. Deze man was bij hei begin van den oorlog met eon schip te Brest gekomen en was niet het idee, «lat de oorlog spoedig gedaan zou zijn, in Fran krijk gebleven. 'Thans echter, na bijna twee jaar in het oorlogvoerend land te hebben vertoefd, verlangde hij terug naar Nederland, waar bij in acht jaar niet geweest was en naar de zee. Zijn doel was dan ook Rotterdam, om te trachten daar te monsteren. Wij spraken met hem over den tpesland in Frankrijk, de be handeling liet op meerdere punten te wenschen over, want het minder ontwik kelde deel van het Fransche volk be schouwt Nederland als een, land. «Jat met Duitschland heult en dat de Duitsehers van voedsel voorziet en wanneer men als Nederlander onder deze bevolking woont, heeft men dikwijls onaaogenaa ril heden <jn „scheldwoorden aan te hooren, hetgeen onzen zegsman ook dikwijls was overkomen. -Sprekende over de levens middelen in Frankrijk, verzekerde de man ons, dat die nog niet veel in prijs zijn gestegen, zoo is brood slechts 10 centimes per K.G. duurder dan in normale tij den. Voor een ei betaalt men 12 tot 13 centimes, de groenten zijn normaal in prijs enz. Daarentegen zijn kleeren len schoenen zeer duur, 361 en 38 francs had de man voor een paar schoenen betaald. Een zeer eenvoudig- pakje kost 80 tot 90 francs. Naar de meening van onzen zegsman is thans bijna ieder weerbaar man in Frankrijk onder de wapenen Benoemd tot conducteur 3e kl. te Vlissingen (sp. 2) de postbode J. L. Win kels te Eijgelshoven. Nieuwdorp. Een niet alledaagsch geval in de dierenwereld is bijl J. D., alhier te bezien. Een biggetje-, dat zijn moe der mist, is liefderijk door e«en gleit als zoogkind aangenomen. Driemaal per dag wordt het hok opengezet en het bigget je toegelaten. Nadat het diertje zijln buik je beeft gevuld aan de heerlijke:' geiten melk, wordt het weer in zijn eigen hok 'teruggebracht. Het diertje gedijt er best bij. Krabbendijke. Voor de tweede week wor den thans hier ter plaatse xegeerings- varkens geslacht. Als gevolg vaa dezen maatregel, is het varkensvleesch door «len burgemeester 5 cent per K.G. goedkooper gesteld. Tevoren was in samenwerking met andere gemeenten in Oostelijk Zuid- Beveland geslacht. De regeeringsvisch gaat steeds goed van de hand. Regeeringseieren worden deze week ver wacht. Pogingen worden aangewend om wekelijks goedkoop schapcnvleesch te ver schaffen. Eenige honderden ponden zullen wekelijks kunnen worden geleverd, terwijl de schapen hier kunnen geslacht wonten. Wat de regeeringsrijst betreft, dat is een korte vreugd geweest. Dat er druk gekocht werd voor 10 cent per pond is te begrijpen, maar daardoor waren de gezonden balen ook spoedig verkocht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogmade Th- U- Hait- jema te De Mieern. Aangenomen naar Hiaure door J, II. Vermaat te Gillaarshoeknaar Siddeburen door K. J. Quant fre Gr. -ote- gast; naai- Itonku.m door 'J. G Dek king te Montfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Arnhem J. Schoonhoven te Delfshaven; te Nieuw Dordrecht M. Poot te Gees; te Schoonoord D. B. J. v. d. Meuten te Seltingem; te Strijen 'I>. Steenhuis te iJselmotn te. Bedankt voor C-ubaard, 'Edam. Eixmor- ra en Wateringen door N. Buffiuga rand. te üoezum. Aangenomen naar Oosthem door N. Bulfinga cand. te üoezum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bunschoten K. Green cand. te Enschedé. Jnderwijs. Goes. Voordracht ter benoeming vart een onderwijzer in de Wiskunde eau de Avondschool voor Ambachtslieden alhier, vacature J. P. Croin: 1. J. van Brug gen; 2. P. van Sabben. Heinkenszand. Tot de tuinbouwschool te Frederiksoord is toegelaten de hirer F. van Cleef, alhier. De heer P. Schoonaard te Middel burg is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Serooskerke tegen 1 Sep tember a.s. Op het Staatsexamen te .Utrecht tot toelating aan de Universiteit slaagde o.a. mej. 11. L. C. De Sloppelaar voor diploma B. Geslaagd te Arnhem voor de hoofd act© de heeren W. van Liere Je Kloe- tinge en A. Mets te Vlissingen. Geslaagd te Batavia voor bet exa men eerste stuurman (groote vaart) «jjir. J. llikleriiisse van Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2