Telegrammen. Reotïtszakeü, Lëasfafei Landbouw en VesisaSt Bsmengci üieuws. Laatste Bericht&ft. Briefwisseling Marktberichten. Marktprijzen vat? Tarwe sn Suiker. 21 - - Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand, om daai'öjp een met dim; tours- aangebracht in inzake' bet leg- rleidingbuizen in werden frijjpigiu- Reglernent op de acht weid opsge- an zetters, woar- ftredende heeren der Slikke, voor- oozemond en li. Ie gemeente-amb- van die onder in het Rijk ont- g toe te kennen, n salarissen tot tot f 1200 6 pCt. van Politie A. anig benoemd te is ontslag aan- s. Kerk. >or C>. Alecs te eming te Gheel M. Boenden te een. n op Ameland n t - Ann aparoc hie. irn H. A. Kie- ogeham B door Kerk. I. Velema. caod. m ..Goes" van den ie Onderwijzers" iad gewend met n de ealariejreror- ijzend personeel. Mening op de sa- ;ien, dat verkre eg van het aan- fcting van het be- .oogingen en ver- er perioden; 3o. rimam; 4a. ver- letkoming in de oetkoming uit te rgezeld van een i rapport inzake uitgebracht in de Nederlandschen Ie knapenleiders, 24en Mei, gevolgd nseerd© jongens- opgeanaakt door Iers, ErmeldM. Kamerling, Rot- ken, Rotterdam, pporteur. aantal van. onze cht verondersteld :dere of minder© in aanraking wa- principieele be- srwerp gerra&gd. we uit onze om- Wielemaker uit ts uit Goes, is een dankbaar daaruit de stof ukregen. zijn de versdhil- ie alle den, ern- ,en, zoo aangrij- den Psalmist geling zijn pad, *eld, rein foewa- an den jongeling maar hem daau oonlijk te beo.or- geven naar z ij n m prikkellectuur ïouden; hem aan ezen, en te wei- indt of zijn phan- 1 opgesteld. Een positief Gerefor- rschaf t en gelezen ,vens dat zou ook rbeid der knapen., t terrein der Ge- litend op dat der wordt allee goed dingen uit onze Gods Woord ge wordt gowaar- ng der grenzen, lectuur en de radueel, is prin- len index woi-dt ilijk of verborgen christelijke, anjb delijke strekking' ie boeken en al- getint ïs. Over) jongeling in den goede en behar- eziegd. Veel meer wordt, is deze en moeilijke ^)er den groeienden ie moet hij het len. inzicht in deze larom kunnen wij port niet genoeg tuur zoekt voor ,e huiskamer kan ook Mer terecht. Goede commentaren, goer de recensies en goede rubriceering. En het is heusch geen kleinigheid van '875 nummers een vertrouwbare aanbeveling te geven. I Bi. en W. te Terneuzen stellen voor ,om den heer dr. H. G. Ten Bruggencate, directeur der H. B. S. aan te wijaen voor 'het geven van les in Aardrijkskunde gedurende den cursus 19161917. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte handteekenen L. 0. de heeren M. Oasewaarde te 's Gravenhage en J. Baas te Middelburg; 'en te Amsterdam voor de Teekenacte M. 0. de heeren J. C. Prederiks en A. v. d. Graaf te Rotterdam. Benoemd tot onderwijzer aan een o.l.s. te Den Haag de heer J. G. Ha makers, onderwijzer te Vlissingen. Benoemd tot hoofd der Mulo- school te Noordwijk dhr. H. G. de Boer te Zierikzee. Dr. C. M. Hoogenboom, geb. te ReneSSe, is blijkens de „Z. N"." benoemd tot Jeeraar in de wis- en natuurkunde aan de H. B. S. te Amsterdam. R'echtbank te Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg, werd heden J. G. B. zonder vaste woon- of verblijfplaats wegens landlooperij te Vlissingen overeenkomstig het requisitoir veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending. Vervolgens stond terecht J. D. 19 jaar wonende te Middelburg gedetineerd, verdacht van diefstal van lood en zink op het stationsemplacement alhier. De eerste getuige J. J. Carmejool, rangeerder bij de S.S. heeft hekl. be trapt met een zak met zink, en toen hij hem wilde aanhouden, wierp bekl. ide zink neer en zette het op een loo- pen. Getuige L. Polak, herkent het zink als van hem afkomstig. Het 0. M. eischte tegen den jeugdigen recidivist twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, waarbij bepaald wordt, dat' bekl. zich zal' onderwerpen aan den bij stand van de Ned. Vereeniging tot zede lijke verbetering van gevangenen, die zich bereid verkLaard heeft, dien bij stand te zulten verleenen en te zullen, trachten voor D. een plaats op de groote vaart te vinden. Do Belgische schiper H. G. was in verzet gekomen van een vonnis waarbij hij tot 14 dagen gevangenisstraf was veroordeeld wegens uitvoer van lijnzaad en zachte zeep. De officier yroeg be vestiging van het vonnis, omdat de commiezen wel degelijk goed ondervraagd hebben en omdat hij meent, dat hier met opzet gepoogd is te smokkelen. De verdediger, nir. Dieleman, zegt, dat het lijnzaad slechts opveegsel was en dat het toch niet zoo erg is als een schipper een paar K.G. zeep meer aan boord heeft, dan de een of andere verordening toestaathij meent dat daarvoor een straf van 14 dagen „te veel is. De Duitsehe schipper J. H. was ver oordeeld tot 3 dagen wegens poging tot uitvoer van olie en benzine. Ook in deze 'zaak vroeg het 0. M. bevestiging van bet vonnis, daar ook in deze zaak bekl. ondervraagd is. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees op het verkeerde, dat maar voor iedere kleinigheid die men meer heeft, dan op de lijst opgegeven wordt proces-verbaal wordt opgemaakt. Hier geldt het een aakschip van 1200 ton en een over treding met enkele (iters benzine, pa- tentolie en lijnolie. Pleiter vertrouwt dan ook op het op leggen van een kleine geldboete of zoo mogelijk vrijspraak. bij re- en dupliek wees de verdediger ei nog eens met klem op, dat er voor een poging tot eene overtreding toch al tijd het opzet moet hebben bestaan tot overtreding. Wegens diefstal van drie K.G. haver stond terecht A. J., vrouw B., uit Sou burg. Het bleek, dat bij B. paarden van het leger zijn ondergebracht, en dat bekl. uit een kist haver voor drie paarden be stemd, heeft weggenomen. Raki. bekende wel haver te hebben weggenomen, maar niet zooveel. De eisch luidde f25 of 50 diagen. De verdediger, mr. R. Cleveringo, vindt het eigenaardig, dat waar het leger zoo royaal rondspringt met geld en benzine, een diefstalletje van een waarde van on geveer 15 cent wordt aangegeven. Bekl. had plan de haver den volgenden dag terug te geven. Wegens mishandeling van een meisje, hetgeen was gezien door twee koanmies(- soldaten, werd tegen A. L. te Overslag f 5 ol 10 dagen gevorderd. Bekl. was hiermede „tevreden"; was in „coiière" gebeurd, daar kun je niets aan doen. Niet verschenen was K. de D. uit Koe wacht wegens mishandeling van M. de Minnikel in het café van Poppe. De eisch luidde f 10 of 20 dagen. Wegens huisvredebreuk werd tegen Ph. B. uit Breskens f10 of 20 dagen gevor derd. De laatste zaak was die tegen den Bel gischen schipper 0. L., die reeds tot één maand gevangenisstraf was veroor deeld wegens poging tot uitvoer van 38 L. petroleum en 37 K.G. tarwemeel, die onder de kolen in zijn schip waren ge borgen. Daar deze beklaagde geen Nederlandsch I verstaat, werd hij door een'tolk ter 'zijde gestaan. Daar bekl. ontkende wercL de zaak uit gesteld tot Dinsdag 3 October om alsdan de getuigen te Jiooren. In besloten zitting werd bij verstek te gen C. E. E. uit St. Jansteen, Mie in de bosschen in Adam's costuum rondliep f10 of 20 dagen geëischt. Uitspraak in de afgehandelde zaken Vrij- dag a.s. 0p leven en dood, door M. v. d. Staal. Rotterdam, Libertas. Van deze „Geschiedenis van den groo- log" verschenen afl. 54 en 55 waarin, de schrijver op pakkende wijze den 'krijg tusschen Oostenrijk en Italië beschrijft. De vele photo's komen te beter uit, om dat 't papier, dank zij zeker den papier- nood, zooveel beter geworden is. In de branding, een verhaal uit het Fransche volksleven, door Idsardi. Kampen J. H. Kok. Een mooi boek, dat het Friesche volks leven naar het leven teokent op allerlei gebiedmaatschappij, school, kerk en zooveel meer, elk krijgt zijn deel. Dat Friesche volksleven is positief, absoluut, Wanneer het bekeerd is, gaat hot door, recht door, en zoo doen ook Se figuren in dit verhaal. Het verhaal! blijft echter beperkt 'tot het volksleven in de Her vormde Kerk; den strijd in Kerkvoogdij, Kerkeraad en Kiescollege. Er is echter iiog een Friesch volksleven in de Gere formeerde Kerken; dat evenwel beschrijft hij niet. Mogelijk komt hij hier later toe; "wij zien ook dat met belangstelling tege moet, want Idsardi's naam als schrijver achten wij voor .goed gevestigd. Antirevolutionaire staatkunde met nadere toelichting op Ons Pro- grain door dr. A. Knijper. Kam pen J. H. Kok. De inteekenaars weten 't reeds, doch "het publiek wete het ook' dat dit de 'nieuwe titel isl voor het reeds eenige; inalen door ons aangekondigd nieuwe 'standaardwerk „Nadere toelichting op net Program, van de A.-R. partij, door dr. A. Knijper.." Met de nu verschenen elfde aflevering isi het eerste deel van dit werk compleet. Het bevat een schat van nieuwe dingen, vooral op historisch gebied. Wat de geleerde schrijver over Calvijn enz, zegt, over wien feitelijk na genoeg de geheele aflevering loopt, is hoogst belangrijk. Een register besluit 'dit eerste deel met zijn veertien hoofd- 'stukken. Laten vooral onze jongeren, dit 'boek bestudeeren. VI as handelaren. Te Axel is in een druk bezochte vergadering van vlas- handelaren uit Zeeuwsch-Vlaanderen een bond van vlashandelaren opgericht, waar voor als Dag. Bestuur fungeeren de h. h. F. Dtekker Pzn., en F. C. Zonnevijïle te Axel. Daar men het ter vergadering uitsprak, dat het te betreuren was, dat in de vooir- zieningscommissie geen enkele vertegen woordiger van Zeeuwsch-Vlaanderen zit ting heeft, besloot met te trachten, hierin verandering te brengen. Het werd wen- schelijk geacht, dat de Zeeuwsch-Vlaam- sche vlashandelaren, die een vierde deel van het in Nederland te vinden vlas le veren, een woordje konden meespreken, wanneer in officieele kringen over toe standen in den vlashandel wordt beraad slaagd. Bovendien zal zoonoodig de regie ring bereidwillig worden bijgestaan bij het eventueel aanschaffen van regeeringsvlas. Ongelukken. Te Westenschou- wen is Zondag de 20-jarige milicien N. S. van Burgh hij het baden in zeo verdronken. Op den Haag weg bij Delft is ,een 13-jarig meisje uit Rotter dam door een auto overreden. In ho- peloozen toestand is het kind naar huis vervoerd. Op de schietbanen te Amersfoort is gisteren bij een oefening een soldaat van de lichting 1916 dood geschoten. Te Lunteren is een 20- jarige landbouwerszoon, doordat het paard op hol sloeg, onder de wielen van het voertuig geraakt en voor dood opgeno men. 'Dranken misdaad. In den loop der vorige week werd des nachts in gebroken lm de onbewoonde villa van den heer W. te Eindhoven. De inbrekers von den slechts een wijnkelder met voorraad waartoe zij zich dan' ook bepaalden. Men zocht de daders. De gem.-veldwachte!r van Tongelre, dezer) dagen op surveillance in de bosschen zijner gemeente, vond daar stukgeslagen wijnflesischen, terwijl een vreemd rumoer tot hern van uit de verte doordrong. Toen hij nadert 'kwam; trof hij een gezelschap opgeschoten jongens aan een wijnfuif, terwijl de wijn ter plaatse verborgen 'was. Er kon verband bestaan tusschen dit vreemd geval en de inbraak. Arrestatie en onderzoek volgden; met het resultaat, dat een drietal,'van het fuivend gezelschap geboeid naar Den Bosch ÏS gebracht. Een eigenaardige beslis sing. De Raad der gemeente Dieren heeft een beslissing genomen, welke on getwijfeld tot de uitzonderingen behoort. Gp voorstel van R. en W. werd een ver ordening in 't leven geroepen, waarbij is beprtald, dat aan alle ambtenaren, welke 25, '49 of 50 jaar i.n dienst der gemeente, ■zijn, een maand tractement bij wijze van huldeblijk zal worden aangeboden. No odlottige aanvaring. Om trent de aanvaring op de Boven-Spree wordt nog het volgende gemeld: De ramo gebeurde o.p het riviergedeelte dat den naam draagt van „Langen See" bij Gru- nau. De motorboot, die door het stoom schip Hindenburg doormidden werd 'geva ren, had ongeveer 50 Zondagsuitgangers aan boord. Ze zonk binnen enkele mi nuten. Alle passagiers raakten te water, slechts een 20-tal kon zich redden. Onder de 30 verdronkenen waren ook verschei dene kinderen. Het schijnt dat ook de motor is ontploft. Het ongeluk gebeurde Zondagmiddag om kwart voor vieren. De motorboot stak van Grünau de rivier over naar Schmet- terlingshorst. De passagiersboot Hinden burg kwam van den kant van Berlijn. Beide bestuurders hebben blijkbaar ge meend, elkander te kunnen passeeren en er werd geen vaart geminderd. Toen de motorboot dwars voor de Hindenburg kwam, bleek het dat aan uitwijken niet meer te denken viel. De Hindenburg sneed de motorboot doormidden en liep over de beide zinkende deelen heen. Er werd •een luide knal gehoord, men zag de beide van elkander gescheiden deelen van de motorboot nog even boven water komen, en toen zonken ze onmiddellijk weder in de diepte. De tent van de motorboot maakte het reddingswerk vrijwel onmo gelijk. De schipper van den motorboot en zijn zoon. die voor hem aan 'tstuurrad stond, zijn beide verdronken. De kapitein van de Hindenburg verzekert, door bellen tij dig te hebben gewaarschuwd en schrijft de ramp toe aan de onervarenheid van den schipperszoon. Gummitroef. De douanen te Enschedé hebben een Duitschi'er aange houden, die per spoor met zijn rijwiel naar .Ttaitschland zou vertrekken. Het bleek, dat de achterband van zijn fiets 5 binnenbanden bevatte en da voorband drie. In den stuurstang vond men tubes solution. Bovendien had de Dnitscher zich. de beenen met elastieken banden omwonden. (N. v. d. D'.) Lijkverbranding. Uit Haarlem wordt gemeld, dat heden op1 Westerveld de 100ste crematie zal plaats vinden. Is het geen toeken des ti.jds, dat deze hei- densche gewoonte zoo grif ingang vindt? - De brand te Tatoi. Fransche bladen vernemen uit Athene, dat de per sonen, die onder verdenking staan den .brand te Tatoi te hebben gesticht, gevan gen waren genomen, weder op. vrije voe ten zijn gesteld. Er moet toch gebleken zijn, dat er geen kwaadwilligheid in het spel is geweest en de ramp aan een toeval te wijten is. Brand. Te Bordeaux is een groote brand in alkohol-pakhuizen uitgebroken, die op naburige pakhuizen oversloeg en ook tal van woonhuizen in den asch legde. De schade wordt op 10 tot 12 millioen francs geschat. Er is 24.000 H.L. alkohol verbrand. Verscheidene fabrieks gebouwen zijn vernield. Het o„p brengen van v i s- s c her s sc he pre n. Reuter seint uit Londen: De uitgebreidheid waarmede de Hollandsche visscheïsvloot gebruikt werd om Duitschland Van visch te voorzien, heeft een ernstig punt van overwteging uitgemaakt bij detEngelsche regetering. Het is algemeen bekend, da.t circa 90 pet. van de haring en een zeer belangrijk ge deelte van andere visch, die door de Hol landsche visschersvaartuigen waren ge vangen, direct werden betaald door Duit sehe koopers. De Engelsche regeering heeft het daar om noodig geacht een aantal visschers- schepen voor het prijshof te brengen en heeft ook een aantal schepten vastgehou den, omdat zijl in verboden wateren visch- ten, een bedrijf, waarin de Ntederlandsche visscherijbelanghebbenden koppig blijven volharden, niettegenstaande dte waarschu wingen gegeven door hun eigen regeering. Door de Engelsche regeering is erkend, dat eenige moeilijkheden worden veroor zaakt door deze handelwijze en zij' heeft zich berreid verklaard met de vertegen woordigers van de Nederlandsche vissche rijbelanghebbenden te confereeren, ten einde eenige maatregelen te overwegen om den toestand te verlichten. AMSTERDAM. De Engelschen hebben schepen met graan aan onze regeering geconsigneerd, vastgehouden. MAASSLUIS. De Engelschen hebben ook weer visscherssehepen naar Kirkwall opgebracht. DEN HAAG. De Tweede Kamer verga dert morgen o.a. ter behandeling van het 20 millioen ontwerp en de distributiewet. PARIJS, 25 Juli Avondcommuniqué. Ten noorden van de Sornme namen de Franschen een vijandelijke batterij ten zui den van het dorp Estrées. Sedert 20 Juli werden 60 machinege weren door de Franschen veroverd. De Fransche infanterie nam een "redoute ten westen van Thiaumont, waarbij vijf mar chinegeweren en 40 gevangenen in onz» handen vielen. LONDEN, 25 Juli. Officieel. In het dorp Pozieres wordt de strijd voortgezlet De Australische troepen hebben daar 6 offi cieren en 145 man gevangen genomen. Op andere punten van het front leven» dige wederzijdsche artillerieactie. Tusschen de 'Ancre en de zee niets bet- langrijks. 'PETROGRAD, 25 Juli. l>e Russische troepen sloegen twee Tuvksc.be aanvallen op den weg naar Erzidjan bij Tiaret Ta> pasi af en bezetten de hoogten bij Agluk. Ten oosten van den weg naar Erzidjan bezetten de Russen na verscheidene Turk- sche aanvallen te hebben afgeslagen, de linie aan de rivier de Deurkom Wapasi. Russische cavalerie heeft Se linie Bos» tapaMertekli bereikt. LONDEN, 25 Juli. Redmond zeide in het Lagerhuis bij de bespreking van den toestand in Ierland, dat indien de wet waarin de regeling voor Ierland is vast gesteld, mocht afwijken van dén tekst dien de beide eerste partijen overeengeko men zijn met Lloyd George, de natio nalisten het geheele wetsvoorstel zouden bestrijden. Lloyd George antwoordde, dat de Unionisten hadden aangedrongen op eene wijziging inzake deelneming der nationalisten aan de Rijksregeering na de instelling van Home Rule en da.t de Regee ring het ontwerp slechts kon indienen, wanneer de nationalisten die wijziging aanvaardden. De nationalisten verklaarden met na druk hiertegen bezwaren te hebben. Lloyd George betuigde hierop zijn diep leed wezen dat de pogingen tot een schikking mislukten. Carson drong met klem aan op een overeenkomst tusschen nationalisten en unionisten en verklaard zich voor de oor spronkelijke regeling, daar hij weinig ge wicht hechtte aan de wijziging waartegen de nationalisten zich hadden verzet. Ook Asquith wees er met nadruk op, dat de kwestie waardoor de schikking is mis lukt, die betreft het aantal Iersche leden dat in het Engelsche Parlement zitting zal houden, van ondergeschikt belang is, en drong er op aan dat de nationalisten op hun weigering zouden terugkomen. •WARSCHAU, 25 Juli. Gisteren heeft onder levende belangstelling van de be volking de plechtige openingszitting plaats gehad van den Gemeenteraad, die op grond van door de Duitsehe auto riteiten uitgevaardigde verordening op het stedelijk bestuur is gekozen. Als; vertegenwoordigers der Diuitsche autoriteiten woonden do plechtigheid bij: graaf Kwilseki en burgemeester dr. Sabn. De door de Duitsehe overheid benoemde magistraat was vertegenwoordigd door den „Stadtprasident" vorst Lubomirski en Drzewichi. Lubomirski hie'd een toe spraak, waarin hij zeide: „Wij zullen zonder wankelen de belangen van War- sdhau handhaven en gemeeoschapelijk de verantwoordelijkheid dragen. Daarbij zal ons!deel zijn te arbeiden aan don, bloei en de ontwikkeling en een mid delpunt van nationale beschaving te vormen, dat yer in .het land zal stra len als voorbeeld. De 'woordvoerders der verschillende par- tijien lazen p-rogramvorlckuingen voor. Voor het nationaal-Poolsch blok voerde' dr. Ra- binski het woord. Hij' verklaarde met na druk, dat het stedelijk bestuur al zijn krachten zou 'inspannen om de economi sche ontwikkeling van Warschau te be vorderen en op grond vim gelijkheid van rechten, den nood, door den oorlog ver oorzaakt, te verzachten. A. M. Het betreft een niet-geplaatst bericht, dat in rekening was gebracht. Veilingsvereeniging W alohcren". Middelburg, 25 Juli 1916. Aardbeien 23—26, frambozen 5560, 'mode aalbessen 1926, witte aalbessen J17,28, kruisbessen 17—20, spruitjes 19, Zomer Livootjes 1820, Madaleine JL6 ct. f 1.77, thomaton 2444, aardappelen (muizen) 41/2ö1/^, idem (9 weeksche) 44/2, idem (vroege blauwe) 4V25, idem (poters) 2V23, suikerbóonen 55 ct., alles per KG. Snijboonen 8090 ct., per ÏOO stuks. Meloenen 2354, perzi ken 38, komkommers 4—10, roode kool '61/219, Savoye kool 8, andijteie 1éVa ct., alles per stuk. Spinazie 28—50, zu ring 625, postelein 1529 ct., alles pter mandje. Kroten 79, rapen 68, rhabaxber 35, rammenas 23,. radijs 1, selderie .29, pieterselie 5—10, uien 8, kunno .26. Doperwten, tuinboonen, peen sla en bloemkool voor den maximumprijs. Veilingsvereeniging „Goes en Omstreken". 'Goes ,25 Juli 1916. Kj'opëla, 1'lVa' ct. per krop. Frambozen 17 ct. peT K.G. Bloemkool 67, jonge hanen 70 ct., beiden per stuk. Appels (Madeleine le soort) 16—20/ id. 2e soort 14, id. Yellow Transparant le soort) 20, id. 2e soort 1617V2, Deren (West Fries) 16 ct., alles peil K.G. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland." Goes ,25 Jul il916'. Groote veiling. Schoolmeesters .voor het binnenland f 4 f4.70, id. voor het buitenland f6.20 f 7.60, muizen voor het binnenland f 3.80 id. Voor het buitenland f7.30, roode bes sen f28, Jan Baas petten f 17.30f20.80, Madaleine 1ste sootttf 20.40f22.70, id. 2de soort f9.60, alles pett 100 K.G. Kleine veiling. Madaleine 1ste soottt 1822, id. 2de soort 68, zomerlouwtjes 14—17, Ooms- 'kindettenpeett 1425, Jan Baarspeer 14— 18, suikerperen 1315, St.-Jansappelsi 8 9, Poire Madame 2025, kruisbessen 2023, mottellen 25, kersen 1213, witte bessen 2024 ct., alles per K.G. Perziken 511 ct. per stuk. Pruimen 3849, ptoode bessen 2025, eigenhei mers 3—4, muizen 456, schoolmees ters 46 et., alles per K.G. Bloemkool 38, gttoene kool 34 ct., beiden pett stuk. Vlissingen. 25 Juli 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling weiden de volgende prijzen besteed Kropsla 1450 ct. pett mand. Poste lein 4363, aardbeien 7580, kruisbes sen 68, ziu© appelen 40 ct.., alles per vijjfkop. Frambozen 2025 ct., pett klein rond mandje. Selderie 9Vs, uien 8V2' IIV2, rammenas M/z, peen 15Va ct., al les per bos. Savoye kool 912, roode kool 8, bloemkool II 5, komkommers 10 11 ct., alles per stuk. Aardappelen 41/2, poters 21/2, trien 235/2, spuitjes 19V2, Madeleine I6V2, aalbessen 22U% 24V2, morellen 38—45, tuinboonen 4, doperwten 14, thomaten 211/238. peulen 4IV245 ct., alles per K.G. Boes, 25 Juli 1916. Noteering' tot nieuwen oogst gestaakt. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks .'7.— a f0.Mid- denprtjs per '25 stuks f 1.75. Aan particu lieren fO.— Boter per kilo f 1.60 a i 0.Middenprjjs per halve kilo 1' 0.80. Particulieren f0.80. Afwijkende boter f0.— Aanvoer eieren 452 stuks. Aanvoer boter 262 pond. Eierenvcrkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 11890 eieren. Prijs f7.a f0.— per 100 stuks. Vlissingen, 25 Juli 1916. Boter per halve f0.80 a f0. Eieren 104 stuks f7.20 a f7.40. ROTTERDAM, 24 Juli 1916. Vee. Aanvoer 420 vette runderen, 119 vette kalveren, 260 schapen en lammeren, 789 varkens. Koeien en ossen 50 a 57 '/a tot 65 c., stieren tot a e., vette kalveren 47'/» tot 57 V, a- 65 c. voor export tot a c., schapen tot c. lammeren tot c. AMSTERDAM, 24 Juli Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f0.a 0. Zeeuwsche bravo's f 0.—0.— Z'ieuwsohe red star i'0.0. Flakkeesche bravo's f 0.0. Friesche red star f0.— 0.— Spuische bravo's i 0.— 0. Andijker muizen (groot) f3.„3.50 Andijker muizen (klein) tl.70„ 2.30 Andijker blauwen i'4.4.50 Andijker bonten f4.4.50 Langedijker muizen f3.3.20 Westlandsche' f0.0. Westlandsche ronden f 0.0.— Schoolmeesters f2.80 5. Friesche muizen f 2.80 0. Rijper muizen f0.0.— Diverse kleine partijen f 0.0. Ypolder muizen f2.~ 2.60 Ypolder Borgers f2.50,, 3.— Aanvoer 7 ladingen. Maandag 24 Juli 1913. NEW-YORK. Tarwe. 24 Juli 22 Juli 21 Juli 20 Juli North 141 138 134'/4 134'/, Roode Winter 134 128'/2 1243/4 122»'4 Juli Sept. 24 Juli 22 - 20 CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoedend a "Is c. hooger, steeg verder naar aanleiding van hausse telegrammen, wegens de willigte in het Noordwesten, maar daalde wegens koeler weder in het Noordwesten en op grootere binnenlandsche aanvoeren. Daarna trad weder eene rijzing in op ongunstige oogstberichten uit het Noordwesten, wegens dekkingen en in verband met de willigte te Minneapolis. Het slot was zeer vast. Juli Sept. Dec. 24 Juli 1203/» 122»/, 125 22 117'/, 119 121vs 21 114»/, 115'/s 118»/, 20 114'/, 115'/, 117;, N. K 1 AMSTERDAM, 24 Juli. Bietsuiker prijshou dend, Oct. f277M, Nov. f 27a,'in a f27732, Dec. f 27732 a f2772 en Oct./Dec. f27732 gedaan. Raapolie vliegend f58Lijnolie f49. Naar waarnemingen in den morgan van 25 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.9 te Chris- üansund, laagste 760 boven Noordoost Duitschland. Verwachting tot den avond van 26 Juli. Zwakke tot matigen, westelijke tot noordelijken wind, betrokken tot halfbewolkt, weinig of geen regen. Wei nig verandering van temperatuur. Van 18—22 Juli 1916. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften18, Albert Everhardusi 27 j. jmi. en toeter- nellia Susanna Pladdet .20 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen19, Adriaau Marijn Adriaansen 26 j. jmi. en Hen- drika Adriana Hamelink' 19j. jd.; 20, Krijn de J.onge 27 j. ra. en Francois© Jacomina van der Bent 27 j. jd. Geboren18, Janmefce, d. v. Guillaam Johannes Broekhoven en Cornelia Eli sabeth de Ruijter; 22, Pieternella Rachel G. v. MartinuA Adrianus van Dttiel en Johanna Snap; toeter, x. v. 'toeter L'eu- nis en Wiltemina Riemens. Overleden: 18, Johannes Wisse, 6 d.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3