ünnstiland. Uit tis Provincie. gelijk en verbonden onder een hevig vuur zijne wonden. Na een kort poosje rust keerden zij in de duisternis terug. Mee- en tegenvallers voor den soldaat. Philip Gibbs verhaalt in de ..Daily Chro- nicyle" de volgende buitengewone geschie denis „Toen onze troepen onder een afschu welijk vuur der 14-centimeters het Trones bosch ingingen, zochten zij overal, doch zonder veel succes, naar dekking. Een onzer Engelsche jongens beleefde bij deze gevechten in 'het boschachti# terrein eenige merkwaardige dingen. Hij was een dergenen, die den eersten aanval op het Mametz-bosch meemaakte, maar bleef in een gedekte schuilplaats achter, toen de Engelschen voor een te genaanval moesten terugtrekken. Eenige Duitsche soldaten gingen voor, bij het gat, waar de jongen ineengehurkt •zat en wierpen er een bom in, omdat er misschien wel een Engelsch soldaat in kon zitten. Deze bom ontplofte op de laagste treden van de Rap, die naar de schuilplaats leidde en wondde den jongen, die zich daar in een donkeren hoek ver borgen had. Een heelen dag bleef hij daar liggen luisteren naar de granaten, die door de hoornen heen gierden het waren Engel sche granaten en dorst hij niet naar buiten te komen. Toen hoorde hij 's nachts stemmen van zijn eigen landgenooten en riep hij luidkeels om hulp. Maar de Engelsche soldalen wierpen onder het voorbijgaan ook een bom in de schuilplaats, zoodat de jongen opnieuw gewond werd. Daar lag hij weer een ge- beelen dag en opnieuw begon 'het artil lerievuur, dat voortduurde tot de Duit- schers opnieuw kwamen. Weer wierp een Duitsche soldaat zekerheidshalve een lxxm in de schuilplaats en de jongen kreeg voor de derde jnaal een wond. Nog een dag lag hij daar in de duis ternis; hij had de hoop op redding op gegeven, maar toch nog levend en verlan gend om te leven en weder het daglicht te zien. Als de Engelschen maar kwa men en hem redden! Hij bad, dat zij komen mochten. En toen zij kwamen en het bosch voorgoed in bezit namen, kwam een van lien die het gat had gezien en vreesde dat er Duit- schers in konden zitten, dichterbij en wierp er weder een bom in voor de vierde maal werd de jongen gewond- Maar ditmaal werden zijne kreten gehoord ón kwam er een einde aan zijn avontu ren en werd de arme jongen gered. Korte Oorlogsberichten. Te St. Petersburg zouden tengevolge) der slechte voeding gevallen van scheur buik zijn voorgekomen. In een boek door een Duitscher uil- gegeven wordt verteld, dat de Duitse hers tót dusver minstens een en een kwart iniHLóen dooden, ongeveer drie kwart liiillioen gevangenen, deserteurs en ver misten en ongeveer drie millioen gewon den hebben, waarvan circa een millioen. tót de onherstelbare verminkten behooren. Gasaanvallen worden door de vogels non het front vooraf aangekondigd; zij worden reeds onrustig als de menschen nog niet de minste gaslucht waarnemen. Bij een bomontploffing te San Fran- ciéto onder de toeschouwers van de pa rade ter manifestatie van de „oorlogsbe- reidlieid" zijn zes personen gedood eru 29 gewond. Een huis, waarvoor de bom, verborgen in een valies, was geplaatst, werd vernield. Verscheidene personen had den tevoren een waarschuwing per brief kaart ontvangen, doch sloegen daarop geen acht. De politie arresteerde een zee man, die verdacht wordt. De Tsaritsa is met haar dochters in het Russische hoofdkwartier aange komen. Eenige leden der bemanning van de „Deutschland" hebben een bezoek ge bracht aan Washington. Zij werden ont'- boi uopuouxoujüUAi uop roop uoSutia jine-minister Franklin en door Roose velt, die zich met hen in het Duitsch onderhield en hun met hun daad. ge- Jukwenschte. Deutschland unter alles. „Ulk" bezingt de vrachtduikboot „Deutsch land": Englands Flotte sucht gespannt Uns zu bringen in den Dalles, Wahrenddessen fahrt gevvandt Deutschland, Deutschland unter alles. Met Hollandsche woorden: Terwijl England's vloot ons eronder tracht te krijgen, vaart „Deutschland" be- iieadig onder alles door. Men meldt van de Belgisch-Zeeuw- séhe igrens aan de „N. R. Crt." Sedert de laatste dagen ïs het toezicht langs do grens .weder verscherpt. Kon men op verschillende gedeelten van we gen en dijken nog vrij in België zien, dit wordt nu zooveel mogelijk belemmerd. Hier en daar, waar de uitblik nog wat ruim was, zijn de Duitschers begonnen versperringen, aan te brengen van groote takken, die als een beg in een greppel w/wden geplant. President Wilson beeft gezegd, dat /hij persoonlijke pogingen in het werk zal stellen om den steun aan de hon gerlijdenden in Polen door te zetten. Koning Konstatijn van Griekenland heeft tot herbouw van het verbrande land- buis Tatoi besloten. In 3 dagen tijds hebben de Engel schen aan de Somme 1286 officieren ver lenen, di. 200 officieren moer dan de geheele Nederlaadsche infanterie ami be roepsofficieren telt. Volgens Russische berichten is Rus land inet zijn bondgenooten overeenge komen, dat grondgebied aan beide zijlen der Dardanellem na den oorlog aan Rus land zal komen, zoodat het den uitweg naar zee zal verkrijgen. De huid van den beer In liet Russisch-Duitsche grensstadje Stallüponen is onder groote deelname dei- autoriteiten en der geheele bevolking een gedenkteeken opgericht voor Von Hinden burg, hetwelk ruim 4 meter hoog is en de meer dan levensgroot® "buste draagt van den veldheer. Bij een twinkel in Berlijn, waar boter en eieren verkrijgbaar waren, drong de menigte zoo geweldig op, dat een vrouw, door een beroerte getroffen, be wusteloos neerviel en kort daarna over leed. Naar wij vernemen is Zaterdag te Vlissingen gerapporteerd, dat gezien is, dat een goederenstoomboot geëscorteerd door enkele torpedobooten, een onder zeeër en een vliegmachine! naar Zéebrug- ge tweiïd opgebracht., Nationaliteit of naam van het schip1 kon niet worden vastge steld, alleen werd ontwaard, dat de boot een ;scboorsteen had met witten band* De Engelsche s.s. 'Kaarum én Gran- gc-moor zijn in de Middellandsche Zee in jden grond geboord. De bemanningen zijn fe Algiers aangekomen. De Engelsche stoomboot Wolf (1548 ton) is door een onderzeeër tot zinken gebracht. In d,e Japansche marinebegTooting voor 1917 wordt 254 millioen yen aan gevraagd voor het aanbouwen van oor logsschepen, die binnen 6 jaar klaar zou den moeten zijn. Strop, een Gentenaar die sinds het begin van den oorlog op het front is, stond onlangs opi wacht' en droomde van 'n lekkere pint uitzet, terwijl zijn blik ken langs den kant der Duitschers dwaal den. Eensklaps hoort hij stappen in de na bijiheid en ziet een ander Gentenaar aan komen, Fliepe, die hem weldra vervoegt. Iledde gij 't wachtwoord, vraagt Strop. -Bij nien-ik, zegt Fliepe. Eh wel, aos ge-gij 't wachtwoord niet, en he't, tons en meugde gij hier deure. Allegê, gien lollekens, hin? Laot mij posseere Ik kenne mijnen dienst: 't Wacht woord ,of weerekiere Jao maor, ge gaot toch mee mij de zot nie heêwe, zeker? Ge weet gij toch wel dak-ik giene spaoen en ben Do. gao mij nie aan.Die giene „Leopol" en zegt en laot 'k nie deure, al stond hij op zijne kop. p,Eh wel: Leopold", zegt Fliepe. Stommerikantwoord Strop koste da nie vroeger zégge? (Legerbode.) Het opbrengen van vis se her s- s c hepen. De in de te 's-Gravenhage gehouden ledenvergadering van de Reedetrsveitemi- ging voor de Ned. haringvisscherij met algemeene stemmen aangenomen motie luidt als volgt: De ledenvergadering van de lteeders- vereenigjng voor de Nederlandsche ha ringvisscherij vertegenwoordigende ruim 800 NederLandsche haringschepen, ge houden te 's-Gravenhage op 21 Juli 1916; kennisnemende van de aan het hoofd bestuur (medegedeelde eischen van dio Rritsche regeering, welke niets mind et- bevatten dan algeheele stopzetting van het haringvisscherijhedrijf, en welke' reeds; wieiden voorafgegaan door het opbrengen van een aantal onzer schepen en het bren gen dier schepen en ladingen voor het prijsge recht; overwegende, dat de Rritsche 'regeering zich niet ontziet een 'belangrijk ondctrdeel van onze nationale nijverheid met onder gang te bedreigen zonder acht te slaan op de verstrekkende nadeeleti, die daar van pad gevolg zijn voor reeders, koop lieden, vïsschers, kuipers, boetsters en vele anderen, die direct of indirect aan het bedrijf verwant zijn en daarin hun bestaan vinden; overwegende, dat voor- de Rritsche Re- geering of de Rritsche handelaren even goed de gelegenheid als voor andere af nemers open staat om ons product op de vrije neutrale markt in te koopen, en dat aan genoemde Regeering reeds vroeger en thans opnieuw* daartoe de ge legenheid nadrukkelijk is aangeboden; overwegende, dat de Rritsche Itegdc- ring met de door haar gedreigde maat regelen ,het tevens practisch onmogelijk maakt, om de door Nederlandsche sche pen gevangen haring te verkoopen aan afnemers in neutrale ianden, zooals de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en Zweden, en evenzeer om het door onze Nederlandsche Regeering voor hare eigen bevolking yerlangde kwantum haring be schikbaar te stellen; overwegende, dat onze reed e rijen hare schepen voor deze visscherij hebben ge reed gemaakt onder de moeilijkste om standigheden en met groote geldelijke, of fers, zonder dat vanwege de Britsche Re- geering onze reederijjen een vage toezeg ging doet van een belooning wanneer het bedrijf wordt stopgezet spreekt (hare diepe afkeuring en groot» verontwaardiging (uit over de handelingen en maatregelen van de Britsche Regoeo ring jegens onze Nederlandsche haring- rooderifen, beschouwt hare ©ischten ,als ge lijkstaande ,met ©en willekeurige stopzet ting van het bedrijf, teekent een ernstig protest aan tegen'en spreekt hare sterke verontwaardiging tuit ovep de'houding van de Rritsche Regeering in /deze, waar blijk baar alleen het recht van den sterkste wondt toegepast; spreekt de verwachting uit, en eischt dit tevens van de Rritsche Regeering, dat deze onze visschersschepen met de be manningen en ladingen onverwijld zal vrij laten en de betrokkeirireederijen, getrouw, aan hare traditie loyaal en fair zij, door zich alsnog bereid te verklaren om des- gewenscht een gedeelte van de haring; af te nemen en onze visscherij verder ongemoeid te laten; brengt (deze motie ter; kennis van Zijne Excellentie den Minister van Buitenland- sclie Zaken, in het vertrouwen dat de inhoud er van onverwijld worde over gebracht arm de Britsche Regeering, en dat dit tot gevolg moge hebben dat "onze thans in Engeland vertoevende deputatie alsnog in hare onderhandelingen met de Britsche Regcering moge slagen. Duitsche du ik booten in pc tie. Men (meldt uit IJmuiden, d.d. gisteren: Volgens !het rapport van eenige in IJmui- Iden thuiskomende haringloggerd! werd'een onbekende Zweedsche boot met een lading hout Iniet ver van'de Schotsche kust door een Duitsche duikboot aangehouden en gedwongen om zijne geheele lading over boord te gooien. De loggers vischten een groote partij op en brachten deze te IJmuiden binnen. Volgens een mededse- ling van de bemanning dier liaringlog-' gers, welke Zondagavond te IJmuiden binnenkwamen, zag men op zeo eenige Duitsche duikbuoten in gevecht met een drietal gewapende Britsche stoomtrawlers, waarvan er een in den grond werd ge boord. Den geheeten afloop heeft men niet kunnen zien, omdat de schepen al vechtende waren verder gegaan. Ned. vaartuig beschote n. Men seint uit Hoek van Holland, d.d. gisteren aan de Msb.: Alhier 'is binnengekomen' dó (stoomtraw ler „Vlaardingen 106", .(Eendracht V) schipper J. de Jong, die op 19 Juli dooï een onderzeeër in de Noordzee bescho ten is. Daar de officieren Duitsch spra ken, wordt gedacht, dat men mei een Duitschen onderzeeër te doen heeft ge had. Mr. J. A. de Wilde. De A. R'. Kiesvereeniging N'ederl. en Oranje II heeft candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad van 's-Graven- luige mr. J.'A. de Wilde. De relletjes te Solerahaja. Zaterdagmorgen zijn 37 der matrozen, 'bekend door de relletjes te Soerabaja, van 't wachtschip te Hellevoetsluis ont slagen en met een rood paspoort naar huis (gezonden. Zij vertrokken un vier par tijen en op verschillende uren per tram én per boot. Met het oog hierop waren 12 Rijksveldwachters naai- Helle voetsluis gekomen, die 'met 3 politie agenten, onder leiding van don conimis- saris van politie, er voor zorgden, dat geen ongeregeld heden voorvielen. Duiven. Met intrekking van de desbetreffende verordening van den Ter- retorialen Bevelhebber in Zeeland van '15 en 28 Juni 1915, heeft de vioe-ad- iniraal, commandant in Zeeland, overwe gende, dat het wen schel ijk is, bepalin gen in het leven te roepen, regelende) bet vervoer en het houlon van duiven, eene verordening vastgesteld, waaraan! het volgende is ontleend. Onder duiven in deze verord. worden verstaan alle dui ven, met uitzondering van wilde duiven en feierduiven. Als houder van duiven wordt aangemerkt elkeen, die voor. voeding en verpleging van een of meer duiven zorg draagt. 1 j Q~T3 Het is verboden duiven te houden, anders dan in daartoe ingerichte duiven hokken. Houders van duiven zijn verplicht, daar van binnen 14 dagen na het in werking 'treden dezer bepalingen aangifte te doen bij den Burgemeester der gemeente, waar binnen zich het hok (die hokken) be vindt (bevinden), met opgave van het aantal der duiven en de plaats: of plaat sen, waar zij worden gehouden, alsmede van het aantal der hokken. Houders van duiven, welk» laatste ouder zijn dan 5 en jonger dan 10 dagen, zijn verplicht deze te voorzien van een niet afneembaren voetring, welke ring voor iedere duif een afzonderlijk moe)!; dragen. De ring merken! behooren binnen 14 dagen en daarna telkens jvan- 'neer daartoe aanleiding bestaat, door do houders te worden opgegeven £yui den Burgemeester. Ite oudere duiven behooren door de zorg van den bovengetnoemden burgemees ter op eiken vleugel aan de onderzijde (ier plag pennen met het gemeentestempel te worden gemerkt, terwijl op do bui tenste der drie slagpennen een in elke gemeente doorloopend nummer moet wor den aangebracht. Het is voor jonge duiven te rekenen van den 14en dag, voor oudere duiven van den 21ston dag na bet in werking treden dezer bepa lingen yerboten duiven te houden, welke niet, hetzij van een niet afneem baren voetring zijn voorzien, dan wel ingevolge de andere bepaling zijn gestem peld en genummerd. Houders van 'duiven 'zijn verplacht hunne duivenhokken van 10 uur van. jot 3 uur n.ni. open te betten, tenzij de houder voorzien is van schriftelijke vergunning, afgegeven dooi de autoriteit, belast met de uitoefening Van het militair gezag of door den kan- lomiementscominandant of bij gebreke van teen zoodanigen commandant, den bur gemeester, aan welken commandant of burgemeester het verstrekken van be doeld» vergunningen cloor eerstgenoemd, autoriteit is opgedragen. Gelijke vergun ning wordt veroischt voor iiet houden van gekortwiekte duiven. Aangaande haam, rang en standplaats van degenen, die de vergunningen verstrekken, kunnen inlichtingen worden gevraagd aan den Burgemeester. Een ieder, hij wien een vreemde duif komt aanvliegen, of die op andere wijze in het bezit geraakt van een vreemd© duif. is verplicht daarvan binnen 24 uur melding te doen aan de genoemde auto riteit of genoemden commandant oncler inlevering van cte duif, tenzij hij deze 'wenscht te hou-den, waarna bel be paalde. boven uiteen gezet, op genoem de d-uif van toe.passing is. Het is verboden duiven te vervoeren 'zonder machtiging, hetzij van den R" hectour van trien 11 i.jkspos td ui rend ion st, hetzij van liooger genoemde autoriteiten, ten commandanten. De verordening treedt in werking on middellijk na derzelver afkondiging, welke plaats heeft op 25 Juli. Steunt het Homoeopathisch Ziekenhuis! Onze lezers kennen het Homoeopathisch Ziekenhuis te Utrecht; meermalen beva len wij deze gewaardeerde stichting aan in de belangstelling van alle voorstanders der Homoeopathie. Deze week en de volgende hoopl de lieer Donker uit Scheveningen hun een bezoek te brengen, en te trachten van nén eenigen geldelijken steun te ontvan gen voor die inrichting, welke, ook al onder den druk der tijden, worstelt met tekorten. Ook de kleinste gift is welkomen de grootste zullen dankbaar worden aan vaard, hetzij in den vorm van jaariijksclie bijdragen of van rentegevende aandeelen, waaromtrent alle mogelijke inlichtingen worden verschaft. De heer Donker, die geheel belangeloos deze roélame-reis naar onze omgeving on derneemt, moge een toegenegen oor cn een goedgezinde beurs vinden bij velen. Benoemd bij het wapen der genie tot le luitenant de 2e luitenants M. M. E. y. #i. Ven en J. J. Lako. Bij' (K. B. is benoemd voor een jaar tot. agent der Rijksverzekeringsbank C. Aidriaanse Jz., thans commies bij die in stelling. Rij ,K. B. is met ingang van den len Aug. aan den machinist aan boord van 's Rijks lichtschip .Schouwenbank D. H. De Boer eervol ontslag uit zijn be trekking verleend; en. benoemd,tot machi nist aan boord van 's Rijks lichtschip Schouwenbank de machinist-motorist bij het loodswezen in het 6e district A. van den Heuvel. Middelburg. In de feestcommissie voor het 25-jarig bestaan van Mediaburgum heeft ook zitting de heer II. de Blouw, als vertegenwoordiger der Gentrato .Sport- vereeniging. De politie heeft veel last van aan giften van rijwieldiefstallen, waarvan het onderzoek uitwijst, dat er van geen dief stal sprake is, maar dat ean of ander een verkeerd rijwiel heeft medegenomen. Men lette toch goed op niet bij vergis sing op een verkeerd stalen ros te stap pen. Het geeft onnoodige moeite aan velen. Vrijdagavond a.s. muziekuitvoering op' het Molenwater! dooi' het Middelburgscli muziekkorps. Tot reserve eerste luitenant bij de genie, bestemd voor den telegraafdienst, is bevorderd de heer J. C. Smid uit Mid delburg, thans tweede luitenant. Goes. Onze adjunct-archivaris schrijft onsi over de restauratie van het huis „De Hope" bij de havenhrug het vol gende: Het was een goede gedachte van ons gemeentebestuur, om het schoone geveltje van het huis, bewoond door den binnonhavenmeester, te doen restaurce- ren. Deze restauratie loont v.iedl (de inoeibe. Velen zullen met mij wel eens gedacht hebben: hoe kwam daar toch een huis met zoo'n aardig geveltje to staan. Het gelukte me den stichtings brief van bovengenoemd huis te vinden.. 20 Maart 16j>l kwam er een verzoek in hij het gemeentebestuur, om een huis te mogen bouwen bij de stadspoort aan de haven. Het gemeente-bestuur gelastte Directeuren (de toenmalige bouwcommis sie uit den raad) met de stadsfabriok! (den gemeente-bouwmeester) om ook den dijkgraaf over dit verzoek te hooien, want een verzoek om een huis te mo gen bouwen tegen een waterkeerenden dijk was voorwaar een gewichtig werk. Op het verzoek werd na gezamenlijk over leg geploegd te hebben, gunstig geadvi seerd, maar Directeuren stondeu dit ver zoek zóó maar niet toe. Ze gevoelden liet gewicht hunner betrekking, ze zou den zeer voorzichtig zijn mot den bouw. Zo bepaalden dat genoemd huis hecht en sterk moest gebouwd worden, tot in jto kleinste bijzonderheden wordt dc voorgevel beschreven in maten, hout en steensoorten enz. Uit deze opsomming blijkt, dat het een stevig huis moest worden en tevens sierlijk. De toenmalige ontwerpers hebben eer van hun werk gehad, want ma 2l/2 eeuw achtte de tegenwoordige gemeente-bouwmeester het huis belangrijk genoeg om te doen res- taureeren. Bii gunstig weei hoopt „Hosanna" morgen (Dinsdag) 1e 81/4 uur nam een uitvoering te geven 'in de muziekten' op de markt. Vlissingen. Door het bestuur ran de Coöperatieve winkelvereieniging „Eigen Hulp" is een adres (aan den burgemeester verzonden, waarin het haar blijdschap uitdrukt over het instellen van een levens middelen-commissie, maai' waarbij het er tevens op wijst, dat de samenstelling dier 'combiissi© ©enigszins anders is dan in andere plaatsen. Er wqrdt op gewezen, dat het gewenscht is, dat alle groepen van belanghebbenden in die commissie ver tegenwoordigd zijn en waar de verhruik- coöperaties (reeds zooveel in hét belang eener goedé distributie hébben gedaan, verzoekt het bestuur ook de coöperaties een vertegenwoordiger in de commissie te geven. De mailboot Prins Hendrik bracht Zondag p.s. 27 reizigers voor Goch mede. ineerendeels weder geïnterneerden, on der wie veh?. Polen. Twee asthmaïeidérs werden door leden van de transportco- lonno van liet Ned. Roode Kruis ■naar de wachtkamer en na het in orde bren gen van hun passen naar den trein ge bracht. Daar de boot reeds te half vier binnen y/as, werd de aangeboden koffie niet zooals anders haastig aan den trein genuttigd maar rustig zittende in de wachtkamcr-tweede-klasse, behalvle de twee zieken, die twee uur in der. trein hebben moeten wachten, voordat de®.' ver trok. Naai' wij yememen, komen nu de eerst-volgende reizen geen geïnterneer den mede. Heinkenszand. Aan liet concours, uit geschreven door de handboogschutterij '„Soranus" en Zaterdag j.l. alhier gehou den, wercl deelgenomen door 59 schutters van 13 verschillende sociëteiten. De "prij zen werden behaald als volgt1ste klep ad f 11.80 door A. van Gelsland van ,,St. Jan" te St. Jansteen; 2e klep f5.90 door F. van LoenhouL van „Victoria" te Kwa- dendamme; 3e klep f2.95 door A. Ver meulen van „Soranus" te Heinkenszand; lo zijvogel f 7.37ji/2 door J. v. d. Bulk van de „Vrije Schutters" te 's Heerenhock; 2e zijvogel i 7.371/2 door L. Rijk van „Wil lem Tell II" te Ovezand; le kal f2.95 door C. v. d. Dries van „Eensgezindheid" te 's Heerenhoek2e kal 'f2.95 door 'Iz. Slabbekoorn van „'Soranus" te Hoi rik ens- zand; 3e kal f'2.95 door P. Stouthamer van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk4© kal f'2.95 door A. Rijk van „Diana" te 'sHee renhoek; 5e kal f2.95 door A. Remeijn van „Willem Tell" te Ovezand; 6e kal f2.95 door C. Remeijn van „Eensgezind heid" te 's Heerenhoek. Niettegenstaande over 't algemeen riq vruchten op het veld maar matig zijn, sommige producten zelfs zeer slecht, zijn er op de laatstgehouden verpachting vo-os d© fam. Vermande toch nog zeer hooge prijzen besteed en wei Van £150 tot £210 per IDA. voor bouwland, terwijl het wei land op f 130 per H.A. werd ingehouden, daar de maximumprijs op f 150 per H.A. was gesteld. Door een zoontje van den klompen maker Borduï, alhier, is gisteren op den weg tusschen deze gemeente en Ovezand een portefeuille met een aanzienlijk be- Wrag aan bankpapier gevonden, welke he denmorgen (door hem op het gemeente huis gedeponeerd is. De eigenaar vari liet verlorene zal wel een paar moeilijke dagen doorleven voor hij zijn eigendom 'terug heeft. Wemeldinge. Zaterdag vergaderde de Raad. Tegenwoordig alle leden. Ingeko men zijn: lo. Van Ged. Staten de be slissing op liet bezwaarschrift tegen het besluit van den Raad i.z. de beschik king op de reclame van L. Lindenbergh tegen zijn aanslag in den Hoofdei ijken lomslag over het jaar 1915, waarbij reclamant is teruggebracht van die 90e- naar de 86e klasse. Tevens wordt ver zocht de verordening op de heffing te wijzigen in verband mei de wet op de Inkomstenbelasting. Op voorstel van Bur gemeester en Wplhoudeis zal hieraan worden voldaan. 2o. Hot goedgekeurd besluit tot het aangaan van eene geldleening ter voor ziening in de kosten van bes tra tint' van den gasweg. 3o. Hot goedgekeurd besluit waarbij aan P. v. d. Wierff oen» gratificatie is verleend voor moerdeje bewezen dien sten tijdons de mobilisatie van het Hoofd van school I. Eene dankbetuiging van de wed. A. Reijnhout voor de aan haar verleende gratificatie. Deze stukken worden, voor kennisgeving aangenomen. De begrooting van het fanfare gezelschap „0. K. K." voor het jaar 1916,17. Hierop zal bij (het opmake-n der gemeentebegrooting worcten gelet. Een schrijven van het Hoofdbestuur v. d. Algem. Ned. Politie bond tot adviseering van het toekennen van een duurtetoeslag aan do Politiebe ambten wordt voor kennisgeving aange nomen. Van de Gezondheidscommissie zetel KruinLngen, het advies op de veran dering tot wijziging der verordening, be doeld in art. 1 der Woningwet. Besloten wordt de verdere behandeling aan te houden. Op een verzoek Avan J. A ar- brugge en Adr. Mimiaard om ontheffing van het betalen van schoolgeld voor 1 kind over 11 maanden wordt gunstig lie- schikt. De begrooting van de gasfabriek wordt op voorstel van Bi. on Wi. gewij zigd vastgesteld én goedgekeurd in ont vang en uitgaaf op f 15030. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over liet dienstjaar 1915 wordt gezonden naar "de Commissie, belast met het onderzoek 0111 advies. Hierna wordt overgegaan tot be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2