Predikbeurten. echteden. De Fransche minister vaa justi- tee beeft een onderwerp van wet in dien at ingediend. 'Men denkt er over in Rusland de oudk- rood-wit-blauw-vlag te vervangen dooi een zwart-wit-gelen standaaid. Op 1 Augustus worden in Duitsoh- lajsd kleedkaarten ingevoerd. Do politie van Brussel vond op een bank een kleinen jongen van 10 jaar, ui»- Bergen, doodelijk vermoeid en uitge put; hij wilde zijn vader gaan opzoeken, 'die krijgsgevangene is in Duitschland. - In den nieuwen Finschen landdag liobben 124 vrouwen zitting. Een Fransche schoolknaap, die ge ëxamineerd weid in de Bijbclsehe Geschie denis. schreef: „De Egyptenaren verdwe nen in de golven der Roode Zee, met burin»' paarden en hunne kanonnen". Naar aanleiding van het doen zinken van een Buitseh schip, binnen het Zweed- sclio driemijlengrensgebied, door een Rus sische duikboot, protesteert Zweden bij de Russische regeering. De Franschen hebben bij Verdun schuilplaatsen van beton aangelegd, wel ke tot 60 meter diep in dea grand gegraven zijn. De betonnen schachten ihobben ruimte voor oen heel bataljon, groote massa's munitie e:i alle denk baar oorlogsmateriaal. Uit Weenen wordt gemeld, dat pmfonsor llolzknecht oen nieuwe me thode heeft gedemonstreerd. om kogels of andere vreemde lichamen uit het organisme te verwijdeien, en wel met behulp van Röntgenstralen. Het richt alk*-, zoodanig in, dat de chirurg met hoi eene oog het operatio-veld in 't ge wone licht overziet, en me' hel andere op een lichtscherm het Rüntgen-beeid aanschouwt. Van dit laatste Jean men direr-t aflezen, hoe diep de kogel ligt. Ook in Rusland zijn de papier prijzen ontzettend gestegen. Een kilo courantenpapier is van 2*2 kopeke op 100 kopeken gekomen. Leerboeken zijn SO pet. in prijs gestegen. Hel aantal mouw uitgekomen wetenschappelijke wer ker? is dan ook geringer dan voor den oorlog. Naar uit Parijs gemeld wordt, is do tot de Deemsche ambulance te Pa rijs behoorende arts dr. Svindl or in geslaagd, oen kunstbeen te vervaardigen uit zeer massief bordpapier. Voor het politiegerecht tp Londen sioiDd de jnan terecht, die een steen door de ruiten van Asquith's woning had geworpen. Hij verklaarde, dat hij zulkt* gedaan had om de -aandacht op zich te vestigen. Zijn linkerhand was hel vorig jaar zonder raden afgezet. Thans eischt hij oen onderzoek naar eijB toestand. Generaal Haig meldt: Ten N. van de linie Bazen tin -Long nova 1 avanceer den wij ongeveer 1000 yards, ondanks hardnekkigen tegenstand van den vijand. De hevige gevechten in de Noordelijke buitenwijken van Longeval en in het Doiviïle bosch duren voort. Onze vliegers wierpen me! hel groot ste succes verscheidene bommen en ont- plolfingsstoffen op spoorweg-centra, vliegterreinen en andere belangrijke pun ten. Een vijandelijke vliegmachine wead veredeld, verscheidene andere weiden gedwongen met schade te dalen. Vier van? onze machines: zijn sedert 16 dezer niet teruggekeerd. Uit dé P?ö>jsücï6. Bevorderd tot opperwachtmeester bg de maréchaussee do heer J. M. Boo- gerd Pz., geboortig van St.-Maartensdijk, *!«ans standplaats te Bussen (N.-Br.) Gaarne verwijzen we naar de aan kondiging van het Kinderzendingsfeest, op 26 Juli te Kortgene te houden, en wek ker. we onze lezers en lezeressen op kit ïeest bij te wonen. Middelburg. Naar wij vernemen bestaat bij de Verooniging „Middelburg Voor uit het voornemen om, onder voor behoud van goedkeuring van de over head, einde Augustus of begin Septem ber een feestelijkheid op muzikaal on aangrenzend gebied te organiseeren zoo wel in het bijzonder voor hare leden ais voor het publiek in het algemeen. Een speciale oommissie van heeren, zoowel uit als buiten het zittend be- «tuur is benoemd ten einde een en an der voor te bereiden. Het bestuur hoopt dan ook, wanneer binnenkort weer met contribuliekeffing aal worden aangevangen, niemand zich els lid zal terug trekken, doch integen deel het ledental zal stijgen, opdat de vereeniging in de toekomst zich wee/r krachtig in de richting van hel door haar beoogde doel zal kannen bewegen. Eenige dagen geleden werd door (ten hoofdopzichter der- gemeentiefabrieago ontdekt, dat van de daken van het Rntrepot, waar thans militairen gelegerd zijn, ongeveer 200 K.G. lood is ont vreemd. Een onderzoek door de politie ingesteld had tengevolge dat een deel van het lood bij een opkooper in beslag •weid genomen en dat enkele militairen als verdacht van diefstal in militair voorarrest weiden geplaatst. Goes. Men verzoekt ons te verwijzen Maar de advertentie, waarin alle Goesclie Middenstanders uitgenoodigd worden de door de Ver. „Handelsbelangen" en de li-K. Middenstandsvereeniging „De Han- aio" uitgeschreven vergadering op Woens- (kagavond e.k. bij te wonen. ;0p die vergadering zal de kwestie van de distributie der levensmiddelen bespro ken worden. Het ligt n.l. in de bedoeling er op aan te dringen, dat de distributie niet door tusschenkomst van de burge meesters, maai- door tusschenkomst van de middenstanders zeiven geschiede, zon der dat de consumenten (verbruikers) meer behoeven te betalen. Men verzie kert. dat in vele gevallen distributie door do middenstanders het goedkoopst zal zijn. Actie der Typografen. Ve ontvangen van de Besturen der afd. Goes van den Alg. Ned. Typografenbond en de afd. Goes van den Chr. Typografen- bond in Nederland een schrijven, waarin medegedeeld wordt, „dat door deze afdee- lingen enkele dagen geleden een brief is gezonden aan verschillende drukkers patroons in 011 buiten Goes, in welk schrij ven met klem wordt gewezen op de enor me stijging der prijzen van alle hoog noodige levensmiddelen, brandstoffen, kleeding, schoeisel, enz. enz. Op grond hiervan worden hoeren patroons vriende lijk uitgenoodigd om, indien maar oenigs- zins mogelijk, over te gaan tot het geven van een duurteloeslag op het loon van hun personeel. „Dezer dagen is echter met leedwe zen door genoemde afdeelingsbes turen be richt ontvangen, dat het meerendeel der aangeschreven patroons het verzoek der afdeelingen zeer gegrond en het geven van duurteloeslag zeer noodzakelijk acht, doch dat men geen bevredigend antwoord kon geven, maar afwijzend moest beschik ken, zulks in verband met meerdere be- drijfsonkosten enz. enz." Verder deelen de genoemde besturen don mede, dat twee patroons het ver zoek inwilligden, dat twee andere toezeg den zoo spoedig mogelijk bedoelde richting in te slaan en dat één patroon taal noch teeken gaf. Al deze patroons worden bij name genoemd. Het komt ons voor, dat deze wijze van ageeron nog al berispelijk is. We zullen er dan ook niet aan meedoen die patroons, die met het o»og op den nood der lijden hiel meer kunnen .geven, of hen, die alsnog een toeslagregeling over wegen, als onbillijke werkgevers te brand merken. Overigens gunnen wij den typografen van harte een toeslagje. Afd. Goes Ned Padvi nders Ver Gisteravond werd onder voorzitter schip van den heer A. Arnoldi, een bij eenkomst gehouden van het voorioopig bestuur der afd. Goes van de Ned. Padv. Ver. met eenige ouders dor aan die afdee- ling verhonden jongens. De vergadering werd bijgewoond dooi den hoer J. B. de Beaufort, burgemeester van Goes, en de heeren E. W. Hendrikse en tl. ten Kate, resp. districtscommissaris voor Zeeland eu secretaris der afd. Middel burg der N. Padv. Ver. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven van don heer Schimmelpenninck, Padv .-Adjudant van den Prins, van dcc volgenden inhoud: „ln opdracht van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklen burg, heb ik de eer U hierbij te doen toekomen een vlaggestok met knop, ter wijl bereids opdracht gegeven is, een vlag te bedrukken met „Goes", welke vlag Hoogstdezelve bestemd heeft voor Uwe afdeeling." Medegedeeld werd, dat volgens do sta tuten de heer D. L. Graadt van Roggen nog niet den leeftijd bereikt heeft waarop hij als algemeen leider (hopman) der af- doeling zal mogen optreden. Als zoodanig werd vervolgens cle heer C. T. Ruben benoemd. Bepaald werd, dat de heeren Graadt van Roggen en Van dor Leeuw als vaandrigs de oefenin gen met de jongens zullen blijven voort zetten. Volgens art. 7 van de statuten der plaatselijke afdeelingen zijn o. a. de ouders of verzorgers van padvinders leden dei- af deeling. Do aanwezige ouders verklaarden zich daartoe gaarne bereid, waarna de statu ten der aid. Goes werden vastgesteld. Volgens art. 9 dezer statuten wordt het bestuur door de algemeene vergade ring gekozen, zoodat tot stemming moest worden overgegaan, met het gevolg, dat het voorioopig testuur met de grootst mogelijke meerderheid als definitief be stuur werd aangewezen. De heer De Beaufort verklaarde op verzoek van den voorzitter gaarne het eere-voorzitterschap der afdeeling te wil len aanvaarden. De heer Hendrikse, districtscommissa ris voor Zeeland, ging de wordingsgeschie denis der jonge afdeeling na, die voor namelijk door de ijverige bemoeiingen van den heer Graadt van Roggen het levens licht aanschouwde. Spreker wenschte Goes geluk met het thans gekozen bestuur en feliciteerde de afdeeling met het feit,, dat de heer De Beaufort het eerevoorzitter- schap daarvan heeft willen aanvaarden. In korte trekken ging hij vervolgens de schiedenis der padvindersbeweging in ons land na. Met de beste wenschen voor een voor spoedig leven van de jonge afd. besloot spreker zijn luid toegejuichte rede. De afd. Goes hoopt in Augustus voor enkele dagen een kamp op de Brabant- sche hei te betrekken. Een der aanwezige ouders, de heer Brants, wilde door een gevoel van dank baarheid gedrongen, er op wijzen, dat do .afdeeling wel een moode, doch ook een zeer moeilijke taak heeft. De re geering heeft spreker in het bijzonder opgedragen de tuchteloosheid der jeugd tegen te gaan en de afd. Goes der N. P. V. leent zich bij uitstek om spreker hierbij behulpzaam te zijn. De Padvin dersbeweging is een uitstekend middel 0111 de tuchteloosheid te bestrijden. Spre ker wilde gaarne trachten in zijn omge ving voor de jonge afdeeling propaganda te maken. Medegedeeld werd, dat de heer J. Bon net zich bereid verklaard had, een cur sus in Roode Kruisdiensten te leiden en 'tegelijkertijd als tandarts het oog op de gebitten der jongens te houden, dat de eere-voorzittei' een 'clublokaal heeft toe gezegd en dat de kamptent, een geschenk van den voorzitter, reeds gearriveerd is, welke mededeelingen mei luid applaus werden begroet. De heer 'Neervoort uit 'sGravenpolder dankte voor de zorgen, welke aan zijn jongens besteed worden en sprak cr zijn spijt over uit, dat er geen dames op de .vergadering bijeen waren, waar toch ook moeder de vrouw, in verband met haai- kinderen, in het padvindersleven zeer veel belang moei stellen. De heer Massee informeerde of niet jongens benoden den 12-jarigen leeftijd ais adspirant padvinder kunnen worden aangesteld. De heer Hendrikse achtte het, hoewel de statuten der N. P. V. den 12-jarigen leeftijd vaststellen, geen bezwaar, dat ad- spirant-padvinders, mits niet onder de 9 jaren, afzonderlijk worden geoefend, waar mede de heer Ruben zich gaarne wilde belasten. De heer J. R. de Beaufort deelde ten slotte mede, met zeer veel genoegen het eere-voorzitterschap der afdeeling aan vaard to hebben. De padvindersbeweging heeft sprekers volle sympathie en ook eüs 'hoofd der gemeente zal hij de Goesclie afdeeling gaarne zooveel moge lijk steun verleenen. Vlissingen. 'De commissie voor do levensmiddelen-voorziening alhier, lie- -ft de aandacht der ingezeten-ju gevestigd op de wenschelijkheid 0111 bij ij-ds aan te schaffen steenkolen en andere brand stoffen voor winterprovisie. Kapelle. De heer D. J. v. d. Have is benoemd dn het scheidsgerecht van wege den Ned. Tuinbouwraad voor de groep (vaste planten en zaden). lerseke. Met 110. 169 der Stct. werden verzonden afdruk van de akte betreffende do Coöperatieve Ver. Centraal Bureau voor den verkoop van Zeeuwsche oesters te lerseke, Kruiningen. De bekende mazelenziekte heeft ook in onze gemeente zijn intree gedaan. Daar reeds vele der kleinste kleu ters zijn aangetast, is de gemeente- bewaarschool gesloten. Colijnsplaat. Met no. 169 der Stct. is verzonden akte der Coup. Boerenleen bank, alliier. Terneuzen. Van ingelichte zijde werd ons medegedeeld, dat de concept-bestek ken voor het maken der Nieuwe-Havens ter goedkeuring zijn ingezonden bij het Departement van Waterstaat. Hel is de bedoeling 'eerst een haven aan te besteden oin zoo vervolgens voort t gaan tot ze alle gereed zijn. Ned. llerv. Kerk. Beroepen te Kesteren, F. F. J. v. d. Plassche te Den Ham; te Boxtel, A. E. V. Iloogenraad te Hoogeloon. Driewegen. Ds. Van de Waal hoopt Zondag a.s., 's middags 2 uur, in de kerk te Driewegen afscheid van zijne gemeente te nemen wegens vertrek naar Baren- drecht. Geref. Kerken. Bedankt voor Ouddorp, door E. Buur- ma, em.-pred. te Kampen. ;?fcör-rw?j$ Aan de De Ruijteirschool Je Vlis- singen zijn bevorderd van de voorberei dingsklasse naar de derde stuurlieden- afdeeling: B. van Gelder, G. J. Lijsen, A. van der Maas, C. van der Maas, A. van der Plaats, J. 0. Reijne, F. J. So- mers, E. J. van Dierendonck, A. van der Wal, W. Roniijn, W. Waale, F. do Witte, C. F. J. Klijberg. K. F. van der Kooij. De laatste drie voorwaardelijk. Bij het aan dezelfde inrichting gehou den examen voor radiotelegraphie kon/ een voorioopig diploma worden uitge reikt aan L. L. W. S. Aspeslagh, H. J. M. van Dierendonck, F. Maas, J. .1. Itenier en H. J. Scholten. Dit jaar zal het mondeling gedeelte van de akte-examens M. 0. in den land bouw en in den tuinbouw voor zoover die in het openbaar worden gebonden, worden afgenomen te Wageningen op 4, 5, 6 en zoo nóódig 7 September a.s., telkens van 8.30 uur v.m. tot 12.15 uur njn. en van 1.15 tot 3.30 uur n.m. Voor de te Middel buig gevestigde Modevakschool voor dames len meisjes, (directrice mlejJ. C. Zonneveld, slaagden voor het examen van costumière, dat 19 dezer door de ver. voor Mo levakscholen te 's-Gravenhagj werd gehouden, alle can- didaten, n.l. de dames A. Beekes. H M. Burger, N. van Dtriel, N. Gilde, M. Holm, M. Leijn.se, F. Meerman en C. Ooms. M. C. Zondag 23 Juli NED. HERV. KERK. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 9.30 u. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nm. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 u. ds. lilenbaas. Cats, vm. en nm, ds. Moerman. Colrjnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Cortgene. vin. en nam. ds. Lrjsen. Driewegen. 2 u. ds. v. d. Waal (Af scheid), Ellewoutsdijk, 9.30 u. ds. Bias, 's Gravdïipolder, vm. en 11111. ds. Gei rotsen. Hansweert, vm. en nm. dhr. Lensvelt. Hoinkenszand, vm. ds. Pi kaar van Steen- deren. 2 u. geen dienst, slieei Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 's Heer Arendskerke, vm. eu run. ds. de Voogd. 's Hcerenhoek. 9 u. lees kerk s lieer Hcudrikskituleien, vm. en nm. ds. Steenkamer, vm. bed. 11 A„ nm. dankzegging. Hoedekenskerke, 9.30 u ds. Buinink lerseke, 9.30 on 2 u. ds. Beer. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle. vm. d Homburg, nm. geen dienst. i Kattendijke, vm. en nm. ds. Autreao. Kioetinge, vm. en nm. ds. Meloen. Krabbendijke, 10 u. en 3 u. ds. .Muller. Kruiningen, vin. en nm. ds. Willenise. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u ds. Buinink, voorber. II. A. Nisso, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelandc, 9.30 u. ds. Kioela 2 u. acen dienst. O ver and, geen dienst. Rilland-Bath, 9.30 en 2.30 u. ds. Visser. Schoro, 9.30 en 2 u. ds. Klomp, vm. bed. H. A. Waarde, vm. en nm. ds. Japchen. Wioineldinge, 9.30 en 1.30 11. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en nm. Wilhelininadorp, vm. en nm. ds. Bois- sevain. Wolfaartsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Gp Walcheren. Arnemuidon, 9.30 u. D. J. v. d. Graaf, bei', prei. te Nieuwpoort, 2 u. ds. Mulder. Biggékerke, vm. en 11m d-u Schuur man:-; 'Stekhoven. Domburg, vm. eu nin. as. Koldewijn. Gapinae, vm. en nm. ds. Maas. Grijskerke, 10 u. ds. v. Selnis, voor- DerH. A. ea 2.30 u. ds. van Selnis, bed.' H. I). Kleverskerke, vm. en nm. ds. Semmeliuk. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma. Meliskerke, vm. en nm. ds. Siemelink. N. en St. .loosland, vm. en nm. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Seroo.vkerke (W.), vm. ds. Muller. Rittbem-, 9.80 u. ds. ten Hove, 2 u. geen dienst. St. Laurens, vm. geen dienst, nm. ds. Midler. Oost- en West-Souburg, 9.30 u. en 2 u. ds. Torncsden. Yrouvvepolder, vm. en nm. d|s. Rroese. Wetstkapelle, vm. 011 11111. ds. Heus. Zoutelande. vm. en nm. ds. de Wijk. 't Zand. 10 .u. ds. Talm/a. 6 u. ds. ten Hove. GER. GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. .1. Fraanje. Gemengd Nieuws. Ongelukken. Gistermiddag is na bij de halte Lunetten bij Utrecht, oen schildwacht door een trein aangereden eu gedood. Te Kortrijk is een 2-jarig jon getje verdronken. De landbouwer 1e Slangenburg bij Ambt-Dtoetinchem, die uit eon klere-boom viel, is thans aan de ge volgen overleden. Aan het station te Heerlen heeft een droevig ongeluk plaats gehad. De milicien-infanterist H. uit Scliaerberg keerde van zijn woonplaats naar zijn garnizoen terug. Tijdens het op onthoud van den trein aan het station te Heerlen stapte hij uit om met zijn meisje te spreken. Toen de trein in de richting Sittard ging vertrekken, wilde de militair nog instappen. De stations chef, eten ongeluk voorzie.ide, poogde H. te weerhouden, doch deze rukte zich los en geraakte door een missprong onder het rijtuig. Zijn lichaam werd geheel ver- mo r z e 1 d onder dien spoedig tot stil stand gebrachten trein. De dood had on middellijk een einde aan zijn leven ge maakt. Men meldt uit Hengelo: Gis termiddag viel die 16 jarige dochter van. den muziekonderwijzer Post uit het raam van de (tweede verdieping omlaag. In zorg- 'wekkenden toestand werd zij opgenomen. Bijna een leeuw. Te Scheveilin gen is de oudste ingezetene, wei. Hoo- geraad—Taal, in den outerdoni van hij na 99 jaar overleden. De vrouw wasVjiet- overgrootmoeder. .Smokkelaarster dood ge schoten. Gistermiddag is lean 17-jari- ge fabrieksarbeidster op 5 passen van de grens lie Losser door ean kommies soldaat R doodgeschoten. Zij1 trachtte met een kruiwagen 17 pond plantenboter over de grens tie brengen, doch bleef op her haald aanroepen .niiet staan. Het vijfde schot trof haar doodelijk. Zeldzame vangst. Door den visschcr Wakkee is blijkens De Zoom, op de visscherijien op de Schelde een bruinvisch met jong gevangen. Beide wer den op riie vischmarkt aan den Ham| ver kocht. Voor consumptie is deze visah, een walvischachtig zoog'Iter, echter niet geschikt. Deze bruinvisch behoorde niet tot de grootste soort. Zij was ongeveer een meter lang en woog naar schatting 35 k 49 Kgr., het jong resp. 1/2 m- 4 a 5 Kgr. Deze dieren zijn soms in groote scho len bijeen, volgen dan ter zijde de sche pen of booten 'eu gaven a! zwemmende» geluiden als van 'e m tioep sciiitee iweudei varkens. Zoo verteld-' alliaiLs iemand, d e hel weten kan. Wij zelf hebben zulk»- var kensachtige „onderzeeërs" nooit i 1 func tie gezien of genoten van hun licge leidende muziek. - Niets nicu w s. In verban i niet het aanstellen 111 ons land van vrouwelijke brievenbestellers, zij vermeld, da voor ongeveer ce:i halve <euw in Didam reeds een vrouw de brieven bezorgde. Ilcl w.is een zekere mej. Mynholt, die 111 eei, zak boekje de te .bezorgen brieverang schikte en in het gelieele dorp bestelde. Toen moesten de geadresseerden nog de portkosten betalen, welke in groote cij fers op den omsiag vermeld war 11. Door 'de warmte? In kt zie kenhuis te Hottieidam zijn een 44.:! jrer- sonen verbond -n die dooi hondc. 1 g beten wanem. Het Kinselmeer. Nabij Durger- dain zijn de noodige toebereidselen ge maakt om het Kinselmeer, voorioopig ge deeltelijk vol zand te spuiten. Daar dit. meer door zijn groote diepte de kweek plaats is voor allerlei zoetwatervis! li, die zich over geheel Waterland verspreidt, zal de demping de geheele binin-nvis- scherij met vernietiging bedreigen. Bister avond is daarom te Scliellingwou ie in een vergadering van binnenvisscher- dooi de afdeeling Ransdorp e. a. van de \e<l. Heide-Mij. besloten tegen de droogmaking ernstig te protesteeren. Een O ran je-mol. Doo ee»n landbouwer i» in de huurtscha[i Oos terhuizen een mol gevangen met oranje achtig geklemde huren. Het dier i- door hem, als een zeldzame vangst, g s.hon ken aan hel musetun voor natuurlijke historie le Apeldoorn. Tusschoa de buffers De 7t-jaiige L. W,, die voor de werf ,,Gon rad" transportwerkzaamlie le.i ver i hl e aan het gooierondation te Haarie.u, is daar t.usschen de buffere van twee goederenwagens geraak! en kort daarop 'overleden. Een rib drong in he hart. Hevige storm. Een. hevig storm •heeft, bij Oeyltm g-woed. Men vreest -lat honderden vissclue-rslui door den onver- wachten storm overvallen zijn e 1 ver dronken. De regeeringsschepen ;z ken thans naar de schiphreuktelingen. i ele zijn reeds ger d. r—1% 1 nhm»-,1w«i Gemfcfiïittirasd van Vlissingex. In de heden gehouden vergadering wer den overgelegd de volgende stukken Het 'jaarverslag van het bestuur dei- Brandweer. Een adres van liet bestuur van de af doeling Vlissingen van den Bond van Ne- derlandsehe Onderwijzers met verzoek het miiiimumsalaris van hel ouderwijzend personeel te brengen op f 700 en liet bedrag der periodieke verhoogingen op f 100. Een circulaire aan den raad, om het maken van twee cementsteenen riolen, waarvoor bij de openbare aanbesteding slechts één biljet werd ingeleverd van f 4467, zijnde f 100Ü boven de raming, in eigen beheer uit te voeren. Do gemeenterekening over 1915, aan wijzend in ontvang f 640.101.99 en in uit gaaf f633.971.57Vs, alzoo- een goed slot van f6130.411/». De 11. 0. bracht op f 141.556.83, te gen een raming van f 138.301.93 en een kohier van 'f 148.771.49, terwijl nog f2629.71 te verhalen blijft. Aan duurte- toeslag werd uitgekeerd f 644. Een adres van den Alg. Ned. Politie hond, om indien dit nog niet geschiedde, aan de lagere politie-ambtenaren een duurtetoeslag toe te kennen. Eervol ontslag werd verleend aan me juffrouw jM. 1,. 11. Fledderus als onder wijzeres aan school E en aan den heer E. Veenstra als leeraar aan de Hoogere Burgerschool en de Handelsschool. Tot onderwijzer aan school B. weid. benoemd de heer D. Kwaak te Westmaas. Tot tijdelijk leeares in de geschiede nis aan do burgerschool en handeJsschool mejuffrouw D. Grimberg te 's Gravenhage. Tot tijdelijk buitengewoon leerares in de staatsinrichting, waarvan de voor dracht bestaat uit den heer dr. W. S. Ungerte Middelburg en mejuffrouw S. M. van Dugteren te Oostkapelle, werd be noemd mej. van Dugteren. Behandeld werden de volgende voorstel len Naar aanleiding van vroegere bespre kingen over deze zaak en correspondentie! met het burgerlijk armbestuur stellen B. en W. voor 0111 voor de verpleging van eiken JU-K. arndastigen patiënt aan het St. Josephziekenhuis te betalen £1.50 per dag, me! inbegrip van behandeling, medi cijnen en geneeskundige behandeling, mits door het It.-K. Armbestuur, evenals door andere instellingen van liefdadigheid pleegt te geschieden, f0.30 per patiënt 011 per dag als bijdrage in de kosten aan het Burg. Armbestuur wordt betaald, en bovendien in mindering worden ge bracht do eventueele xiitkeeringen, welkte door ziekenfondsen aan patiënte»! wor den gedaan. B. en W. namen het voorstel van de fin. commissie (de gem. geneeskundige be slist over den duur der verpleging) over. Daarop voorstel aangenomen. Naar aanleiding van hot verzoek van J. du Pont en Zonen om een draaimolen aan do Parklaan of op een andere plaats te mogen opslaan; merkten B. en W. op, dat nu eenmaal besloten is in 1916 geen kermis te houden en een draaimo len als kermisvermaak is te beschouwen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2