Smnsrrianti, Reclames De gevaarlijke hoek. Uit de Provinose Reclames. Kerknieuws, UndarwMS Predikbeurten. landbouw en Veeteelt Leestafel Gemengd Nieuws. Wat is de oorzaak? weiaig en alles en alles bij elkaar kon gee* dier cajjdidaten in de stad -Goes nog de 100 halen. Dat er zoo weinig socialisten zijn niet aame op Zuid-Beveland vindt zeker in do eerste plaats zijn oorzaak hierin, dat me» over het geheel God en Zijn Woord niet verlaten wil, maar ook anderzijds in het feit, dat Hier de afstand tusschen werkgever en werkrfemer niet zoo groot is. Misschien spreekt het feit ook mee, dat "over het geheel er tegenwoordig voor '-de nooden van den arbeider meer wordt gevoeld dan vroeger wel. Van werksta kingen van beteekenis hoort men dan ook hier in het geheel niet. Oud-minister Talma. De „Standaard' 'meldt nog: Die toestand van den oud-minister Ds. A. S. Talma, blijft zeer zorgwekkend. Meenden de geneesheeren eerst zijn krank heid aan overspanning te moeten toe schrijven, waarvoor hij te Ëgmond aan Kee rust zocht, aldaar openbaarden zich hevige benauwdheden en een ander ge neeskundig onderzoek wees uit, dat de oud-minister lijdende is aan vergrooting vlan het hart. Thans ligt hij in het Diaconessenhuis te Haarlem. Hoewel de ziekte zelf niet onmiddellijk doodelijk is, vreest men, zeer, dat het zwakke lichaam de aanvallen van benauwdheid niet zal kunnen doorstaan De nacht van Donderdag op' Vrijdag werd rustig doorgebracht; overigens bleef gisteren de toestand hetzelfde. Minister Posthuma is voor genezen verklaard. Hij bevindt zich zelf heel goed en zal met een week Ruurloo verlaten, om zich dan nog eens door zijn liaagschen geneesheer te la,- toh onderzoeken. Past op voor de verrassingen van den weg. Zijlle hoieken kunnen gevaarlijk zijn voor den reiziger die er zonder voorzon gen over gaat. Hetzelfde is het geval op; den weg van het leven voor den man, die, op* het hoogtepunt van zijn bestaan aangekomen, niet oppast voor de oneffen beden bij de daling. Zoo kan een man in volle gezondheid, vlug, opgei- wekt en VToolij'k, in jpnkele wej:en zonder merkbare reden een ouden man worden, met een slependen gang, een dof-oog, een vermoeid gelaat. Zijn wil is vernietigd; zijin Veerkracht heeft plaats gemaakt voor een onoverwinlijke ongevoeligheid; zijne mannelijke krachten schijnen uitgeput. Dleze jammerlijke gei- (klanteverwisseling gaat gepaard met ver schillende storingen: moeielijke spijsver tering, langzame bloedsomloop1, ademloos^ heid, kloppingen, overvloedig zweten, slaaploosheid. Wanneer die verschijnsel-: ien 'zich voordoen, is litetj hoog tijd te han delen, want uw toestand kan nog ver ergeren. De Verandering die in, uw lichaamj plaats heeft, zal zonder schade voor uw gezondheid zijln, indilen gij zorg draagt, den arbeid van het bloed te vergemrld,- k el ijken door de krachten er van te ver nieuwen len door aan uwe zenuwen hun verzwakten weerstand meer te geven. Daarvoor zijn meer dan éeriig ander middel de Pink Pillen in het. bijzoni- der aangewezen gedurende het ïnoejLij- .ke tijdperk van don kritieken leeftijd, die, wij moeten dit niet vergeten, zich zoo wel bij de vrouw als bij den man voort doet. De Pink Pillen bezitten inderdaad de deugd het bloed van zijn onreinheden te zuiveren en de roode 1 rolletjes te ver menigvuldigen, die pr de kracht van zijln, en, dank zij die dubbele werking op1 het bloed en op de-zenuwen, geven zij aan de verzwakte organen al hunne werk zaamheid en ai hunne kracht weer. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar it fl.75 per doos en f9 per zes doozen, bij her Generaal-Depót der Pink Pillen,. Da Coatakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij W. GuJdc. te Gces bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, 8toofstraat. En verder by verEChillende Apothekers en sjoede Drogisten. Do benoemde reserve 2e luitenant- kwartdermieestei' C. Punt is bestemd voor hot landweerdistrict Middelburg. De adspirantreservoofficier van ge zondheid J. U. Auer is ingedeeld bij het 16e regiment infanterie. middelburg. De netto-opbrengst van het concert gegeven door de zing ver eend ging „Soli Deo Gloria" op 12 April j.l. bedroeg f 56.86, welk bedrag aan het Watersnood-comité is afgedragen. Door omstandigheden buiten zijn wil kou het bestuur eerst thans het zuivere bel rag vaststellen. De Schuttershoftuin bood gisteren avond een ongekend v rooi ijk aanzien, tij,- dens het feestconcert aangeboden aan de contribuanten van het Middelburgsch Mur ziekkorps. Het concert was een gevolg van den wensch om met de contribuanten het 25-jarig directeurschap van den heer Jan Morks en het 100-jarig bestaan van het korps feestelijk te herdenken. Behalve de contribuanten waren uit, genoodigd de besturen der vereenigrnge.il, die meermalen van de diensten van het korps gebruik makenals „Uit het Volk Voor het Volk", „de Nijverheidsvereeni ging", „Middelburg Vooruit" eu ^Vreem,- delingen yerkeer". Ook waren intgenoor digd en voor een groot deel aanwezig de bestuursleden van de antierc vereenic gingen op muzikaal gebied alhier. Een zeer fraai programma werd uitge voerd, verschillende nieuwe nummers werden ten gehoore gebracht. De voorzitter, de heer Herman Snij,- ders, sprak den heer Morks ongeveer als volgt toe Het verheugt ons dezen avond te kun nen organiseeren voor de contribuanten. Na hetgeen ik reeds vroeger gezegd heb behoef ik thans niet veel daaraan toe te voegen. De waardeering hangt niet af van de vele woorden, die gesproken worden. Dank breng ik U voor Uwe toe wijding, hulde voor de talenten, die gij bij de muzikanten hebt weten te ont wikkelen. In de 100 jaar van het liestaan van het korps zijn er jaren geweest van vooiv en tegenspoed len opzichte van den bloei van het korps en van de muzikale kwa liteit. De laatste jaren zijn zeker geweest die, waarin het korps op Üe hoogstel sport kwam, en dit dank zij uwe lei- din. Spr. richt zich nu tot het Middel: burgsch publiek, en wel voornamelijk tot de niet aanwezigen, tot hen, die geen contribuant zijn en roept hen toe hunne dankbaarheid voor zulk een goed korps te toonen door toe te treden. Aan het slot bood de heer Snijders een fraaie 'lauwerkrans aan. Na het klinken der fanfares en luid applaus nam de heer Snijders nogmaals het woord om mede te deelen, dat hij namens een aantal heeren uit Dordrecht het verzoek had gekregen om aan hun ouden stadgenoot ook een krans aan te bieden. Vervolgens traden enkele bestuursleden van „Uit het Volk Voor het Volk" naar voren en nam bij ontstentenis van den voorzitter, de vioe'-voorzitter dhr. mr. J. Adriaanse het woord om den heer Mórks en het korps namens „Uit het Volk Voor het Volk" met den dub belen feestdag geluk te wenschen. - Namens deze vereaniging bood ook deze spreker een krans aan. De laatste spreker was de heer A. Jeronimius, voorzitter van „Middelburg Vooruil." Na afloop werden de muzikanten in de Bakkerskamer door enkele leden van hot bestuur onthaald, terwijl het bestuur enkele heeren .met den heer Morks 'in de fraaie Schutterskamer ontving. Onder de genoodigden bevond zich de burgemeester van 'Middelburg, de beer P. 'Dumon Tak, die pa het ronddienen van den eerewijn het woord nam om als burgemeester van Middelburg den lieer Morks namens de geheele burgerij van harte geluk te wenschen niet zijn jubileum, en wees op het vele, dat de heer Morks voor Middelburg heeft gedaan. Door de politie en de keurmees ters is hedenmorgen op den Nieuwland- sohen weg in beslag genomen een partij regeeringsspek, dat door twee slagers al hier aan den bode Op Goes ter ver zending naar die plaats.was méde gege ven. Daar het spek bestemd is voor verkoop in de stad, werd tot in be slagname overgegaan. De politie heeft procesverbaal op gemaakt tegen een vijftal personen, waar onder een paar der ontslagen bedienden van de firma Boasson, die een der werkwillige meisjes en een ander meis je in 'hun vrijheid van handelen belem merden. Eveneens werd procesverbaal opge maakt tegen den zoon van een fler heeren B., die volgens aangifte met. op zet een der ontslagenen ïruet zijn rijwiel heeft aangereden. Goes. Dinsdagavond 8 uur hoopt het Muziekgezelschap „Hosanna" (directeur J. C. Anderson) een uitvoering te ge ven voor begunstigers en huisgenooten, in den tuin der Sociëteit V. 0. V. Zie hier het programma: 1. In 't gelid, Militaire 'marsch van B. J. M. v. d. Werd; 2. Mignonnettle, concert-ouverture van Baumann; 3. Atha- lie, fantasie originate van Falier; 4. Fant de l'op Le Trouvère van Verdi Pauze. 5. Koloniale Reserve, Marsch van Thevvissen; 6. Ouverture de l'op. Joseph van "Méhul; 7. Blanchelte, Fantasie van Aug. Tack; 8. Der Freischütz, fantasie van Weber; 9. Finale. In de eerste plaats wekken we de begunstigers en hun huisgenooten krach tig op deze uitvoering bij te wonen. Laten de onverschilligen onder hen nu toch allen komen, opdat zij leer en waaideeren, wat Hosanna geeft. Vooral bij gunstig weder (als R regent ot' koud is zal het concert in de zaal gegeven worden) belooft het een genotvolle'avond te worden. In de tweede plaats een woordje tot hen, die nog geen begunstigers zijn én, die liet behoorden te zijn. Voor ,hen drukten wij hierboven het programma af. Moge deze Vernieuwde opwekking hen bewegen spoedig als begunstiger toe te heden, zoodat ze rnog van de uitvoering van Dinsdag kunnen profiteeren. In onze kringen moest meer algemeene belangstelling voor de muziekbeoefening 'gevonden worden. Kunnen we zelf niet daadwerkelijk meedoen, ltiat. ons dan als begunstiger die vereenigingen steunen, welke door haar kunst Gods Naam wil len loven en prijzen. Ook „Hosanna" beleeft geen voorepoc- digen tijd, doch wanneer het die waar deering genoot, welke het verdient, dan zou "de invloed van „de mobilisatie" nauwelijks gevoeld worden, i Moge van Dinsdag af, .nog liever van i heden af meer en meer belangstelling voor de Chr. Toonkunst, geboren worden. Vlfssingen. Wij hebben gisteren een kijkje genomen op de groenten- en fruitveiling iu verband met hetgeen hier deze week is voorgevallen en met jie raadsvergadering van Donderdag. Voor den aanvang der veiling kwa men velen der belanghebbenden hunne belangen 'bepleiten bij de beide aan wezige wethouders, de hoeren Auer en Tichelman, het resultaat daarvan was, het volgende. De heer Tichelman sprak de koopers toe en ieide, dat de burgemeester be sloten heeft den maximumprijs voor de aardappelen, de peuten en de bloemkool le handhaven en waarschuwde hen dus deze artikelen zoo. te koopen, dat zij ze voor de maximumprijzen aan de verbruikers kunnen leveren. Met de peen heeft de burgemeester besloten, gezien de moeilijkheden in verband mét het aantal peen aan een bos en dé groote van de peen, en de hem gegeven be voegdheid naar plaatselijke omstandig heden van de circulaire al le wijken, anders te handelen en deze niet ;iau| maximumprijzen te binden, zoodat deze als voorheen kon worden geveild. Up een vraag hoe men eerste, tweede en derde soort bloemkool kan onder scheiden zcide Üe heer Tichelman, dat men het best een mand met drie ver schillende s oorten tegen den middel prijs van 8 cent kan koopen en dan bij het verkoopen de drie prijzen -berekenen. Toegezegd werd 'dat niet alleen op de leurders zal worden gelet, maar ook op de' boeren, die hun producten zelf aan de particulieren verkoopen. Hierna werd tot de veiling overge gaan, waarbij zich geen moeilijkheden voordeden. Alles liep geregeld van sta pel. De peuten die per kop waren op gegeven werden gewogen alvorens te worden geveild. Ovezand. De raad vergaderde gisteren. Aanwezig 6 leien, afwezig met kennis geving D. van den 'Dries. De gemeen- terekening .over 1915 werd voorloopig vastgesteld in ontvang met f 16236.53Va en in uitgaaf met f 14750.11, alzoo met f 1486,42Vs aan goed slot. De begrooting van 1916 werd gewijzigd tengevolge van straatverbetering en een daaruit voort vloeiende geldleening van f 400. Op do aanbeveling voor de aftredende zetters, A. van der Slikke en A. de Jonge wer den geplaatst de beide aftredenden met C. Yermeule en J. Rijk. Een suppletoir kohier hoofdgeld 1916 werd vastgesteld. Kattendijke. De uitslag van de giste ren gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad vacature J. Dage vos is als volgt: op dhr. A. de Graag werden 100, op dhr. Joh. van Kleu nen 105 stemmen uitgebracht. 3 stem men waren van onwaarde, zoodat do lieer Joh. van Kleunen gekozen is. Nisse. Van den koopman E. alhier werden Vrijdag eenige paarden naar de wei gebracht. Een jong paard wilde over een sloot springen, maai' viel te rug met het gevolg dat de ruggegraat gebroken werdTot groote schade voor den eigenaar moest het beest worden afgemaakt. Heinkenszand. Met ingang van 1 Aug. a.s. wordt de commies Èdskes alhier, zoodanig overgeplaatst naar Almelo. Hoek. Alhier broedde een kip1 van een landbouwer 10 jonge patrijzen uit. De meesten onzer houden van verpoo- zing, maar offeren dikwijls hun geld, nachtrust, spijsvertering en kracht er aan op. Het is niet altijd goed om medicijnen te gebruiken bij het eerste teeken van kwa len. Een verkeerde gewoonte kan er de oorzaak van zijn. Houdt daarmede op en gij voorkomt dikwijls den oorsprong. Als uw maag, ingewanden, geest of zenuwen om rast vragen, geeft hun dan rust in plaats van medicijnen. Maar als gij u dof, slaperig en zenuw achtig blijft voelen, als gij lijdt aan hoofd pijn, duizeligheid, rugpijn en waterstoor- nissen, vragen uw nieren om hulp en dienen zij behandeld te worden met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Met behulp daarvan en een eenvoudig diëet, meer rust, slaap en voldoende lichaamsoefe ning, en door het vermijden van te veel inspanning, zorgein en buitensporigheden, kunt gij spoedig uw normale gezondheid herkrijgen, en hebt gij minder behoefte aan medicijnen. Het is niet moeilijk om zich aan een geneesmiddel te wennen, maar Foster's Pillen werken spoedig en het is niet noo- dig om haar altijd te blijven gebruiken. Ie Goe3 verkrrjgb. bij de h.b. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhc. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco oa ontvangst van postwissel 1.75 voor één, of f 5 f DUvoor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Piilea, weigert elke doos die niet voorzien is van ne- venstaand handels- v merk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hollandscheveld, H. van Elven te Gaastmeerte Polsbroek, A. H. J. G. v. Voorthuizen te Zegveld; te Bruchem—Kerkwijk, .1. de Bree te Sint Annaland. Geref. Kerken. Tweetal te Wezep, D. K. Bakker- te De Krim en G. Doekes te Nieuwdorp. - Te Utrecht slaagde gisteren voor tandarts mejuffrouw S. ;Wtenor' te Mid-1 delburg. Benoemd tot leeraar voor gods- denstonderwijs ruin de Chr. H. B. S. te Dordrecht, ds. \V. W. Meynen. Het mondeling gedeelte van de exa mens .h a nd t eek en en 1. o. zal wor den afgenomen in den Haag, in het Ge bouw voor K. gn W., Zwarte weg 7, van 20—21, 24—25. 27—28 en 31 Juli, telkens 9.10 uur12.30 uur. Het mondeling gedeelte van de exa mens hoofdact© zal worden afge komen te 's-Hertogenbosch, sociëteit Casino, van 14 tot en met 20 Juli en van 18 Aug. tot en met 9 Sept., telkens van 8.15 uur af; 1e Arnhem, .gebouw Menthenstraat 12, op 14, 15, 28, 29, 31 Juli, van 1 lot eii met 5. 7 tot en met 12, 16 tot en met 19, 21 tot en met 26, 28 tot en met 31 Aug., 1, 2, 4 tot en met 7 Sept. telkens van 8.30 uur af; te Haarlem gebouw Rijkskweekschool., van J7 tot en'met 22, 26, 27, 31 Juli; 1 tot en met 3. 7, 8, 11 en 12 Aug., van 9.30 uur af; te Utrecht, gebouw Irene, Keizerstraat 2, van 17- tot en met 20, 24 tot en met 27 Juli e.k., en in café Buitenlust Maliebaan 81. op 31 Juli, van 1 tot en met 3, 7 tot en met 10, 14 tot en met 17, 21 tot en met 24, 28 tot en met 31 Aug., 1 en 2, 4 tot en met 7, 11 tot en met 16, 18 tot en met 28 Sept., telkens van 9.30 uur af. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het eerste candidaats-exa- men in $te theologie de heer A. Vis. Geslaagd,, te 's-Gravenhage voor het examen le stuurman P. J. M. Bouwman, voor 3e stuurman W. L. Bosman en G. Bottema. En aan de Ned. Handels-Hoo- geschool te Rotterdam voor 't examen in de bandelsecononrie de herren S. Hort ke en H. van Dijk. Ned. Herv. Kerk. Zondag 9 Juli. Goes, 9.30 u. ds. de Vries, bed. 11 A 2 u. ds. Steinz, bed. II. A., 6 u. ds. Homburg, dankz. Lokaal Wijngaardstraat9.30 u. ds. Steinz. Ritthem, 9.30 u. ds. ten Hove, voorber. H. A„ 2 u. geen dienst. Vroege Aardappelen. In vervolg op een publicatie zijnerzijds, d.d. 1 Juli j.l., vestigt ondergeteekendei de aandacht van belanghebbenden er op, <Iat 'het uitvoerverbod van vroege aardap pelen uit. de provincie Zeeland NIET be treft die, gedekt door een consent .van uitvoer naai' het buitenland. De uitvoer zal uitsluitend worden toe gestaan van Schotsche muizen, Eerstelin gen, Schoolmeesters en boven een zeef- maat van 40 m.M. en alle andere soor ten muizen boven een zeefmaat van 35 m.M. Ook de Eclips en de Midlothian zui len wel uitgelaten worden, gehoord de meening daaromtrent van do Rijksconi; missie van toezicht op de Groenten- Centrale. Vergunning van uitvoer zal uitsluitend worden gegeven voor partijen vroege aard appelen, die op een veiling bij de Groen ten-Centrale ingeschreven, zijn aange voerd en geveild. Deze veilingsvereemgingen, welke bij de vereeniging Groenten-Centrale zijn in geschreven zullen een verklaring teeke- inen, waarbij zij zich verbinden tegenover dcye commissie tot het nakomen der on der goedkeuring van den Minister van Landbouw te geven voorschriften. Deze voorwaarden houden o.m. in, dal de Veilingsvereeniging er zorg voor draagt, dat van elke te veilen partij vroege aardappelen 50 pCt. in het binnenland blijft (hier dus Zeeland te lezen). Consenten tot uitvoer zullen aan een exporteur, ingeschreven bij de Groenten- Cemtrale, slechts worden gegeven na over legging eener verklaring van den markf- meestei' eener ingeschreven veilingsver eeniging, ten bewijze, dat de partij voor het buitenland is /geveild. Afgifte van de consenten geschiedt al leen, wanneer inlading onder ambtelijk toezicht plaats heeft. Geladen kan worden te Middelburg, Vlissingen en Goes. Andere plaatsen zijn nog piet genoemd. De Rijkstuinbouwieeraar, D. BLOEMSMA. Dit jaar zullen van rijlkswege toe lagen beschikbaar worden gesteld ten be hoeve van jongelieden van goeden aanleg, die't onderwijs aan een der Rijkstuinbouw- winterscholen of Rijkslandbouwwintcr- scholen (ook- te Goes) willen volgen en wier ouders of voogden niet of slechts gedeeltelijk de kosten kunnen betaleu. De directeuren der scholen geven inlich tingen Het wrang. Up verschillende plaatsen in Gelderland, vooral in den achterhoek, komt ouder het vee. &>.- zoo gevreesde ziekte, „het wrang", voor. Een aantal dieren is reeds asogjatast. Een der yerschijnstelen is, dat de Veesten zeer mager worden. Do Harp, Maandblad ter bev. van de Toonkunst onder de Christe nen in Nederland. Het pas verschenen nummer bevat, het slot van het artikel over „De muziek in het dal van Dura en in het dal van Beracha", waarin de Christenen opge wekt worden „een zingend volk" fee zijn of to worden, en bij de vocale ook de instrumentale muziek te doen hooren. Beintema heeft het over twee Harmo niumsystemen Bass over het Orgel en do Orgelbespelingen in de Groote Kerk te Rotterdam. Hij merkt o.m. op, dat dit orgel ten onrechte achtergesteld wordt bij dat van Haarlem, wat grootte be treft. Het Rotterclanische orgel heeft se dert 1845 niet minder dan 72 sprekende stemmen 'met 4 manualen, terwijl het Haarlemse he beschikt over 60 stemmen en _3 manualen. De muziekbijlage van bet Julf-no. is „Zomeravond", woorden en muziek van F. Pijlman. Een eenvoudig lied vol .stemming. Ongelukken. In het militaire •hospitaal te Milligen is teen werkman, dia bezig was den zolder schoon te maken, van een trap doodgevallen. Gister middag,.'kort voor het begin van den1 .mid dagschooltijd, toen men zou beginnen met het slaan van eenige proefpalen voor den bouw der nieuwe school te Stolwijk, is liet bovenste gedeelte van een schoor steen der pnderwijzerswoning terecht ge komen tusschen een troep schoolkinde ren Verscheidene kinderen werden ge kwetst, de elfjarige Arie V., levensge vaarlijk; hij is naar het Ziekenhuis te Gouda overgebracht. Te Varfk is1 een 18-jarige dekknecht van een boot gesla gen en verdronken. Te Weert heeft gisteren elen 30-jarig diliriomlijder J. J., bijgenaamd „liet. Ventje", zich voor de stoomtram geworpen, zoodat liïj werd overreden ten na eenige minuten overt leed. Oo rlog en muziek. Aap. het Vaderl. wordt gemeld: Een zangveree'li ging in Den 'Haag (heteft verschillende dona teurs, die bet koor met een jaarlijkse he dotatie steunten en bij een uitvoering of concert in den regel nog een exfcöa bij drage gevlon. Terwijl thans weer een uit voering wterd voorbereid en donateurs en leden aangeschreven werden, welke wer ken gezongen zouden worden, deelde een der donateurs mede, dat hij lieve-r niet zag, dat op die uitvoering Duitschte wer ken gezongen werden. Door het bestuur weid toen geantwoord, dat deze werken reeds aangekocht en in studie genomen waren, zoodat ze moteijijk van het pro gramma konden worden geschrapt. Ver der antwoordde li|et bestuur, dat den di recteur als artistiek verantwoordelijk lei der, algeheele vrijheid omtrent de keu ze van de koornummters gelaten moest worden. De bedoelde donateur bood diaarop e n Fransch zangnummer aan, met vtezoek in geen geval Duitsche werken op Te uitvoering te zingen. Om'de bovengemelde redenen weneebte het bestuur' niet aan dat verzoek te vol doen. De uitwlerking was verrassend Van verschillende donateurs werd n.l. belicht ontvangen, dat zij zouden bedanken n nog meer donateur-s met hen, Wanneer er Duitsch werd gezongen. Het bestuur ovterwoog de zaak opnieuw. Maar zijin onafhankelijkheid van hande'en voor altijd bedreigd ziende, als het toef- gaf, en inziende, dat toegeven boven dien toch niets gaf, omdat, als Franse lie werken gezongen werden, het gevaar bé stand, dat Duitschgezinde donateurs het zelfde zouden doen. week het niet. voor liet dreigement. Het geVolg was, dat een veertigtal do nateurs bedankte, terwijl zij tevens v>te- klaarden geen subsidie meer voote uit voeringen, lenz. te zullen schenken. Vertrekseinen. Op de stations !er H.IJ.S.M. zal iets nieuws worden ingevoerd. De stationschefs zullen worden voorzien van 'n ver trek staf, bestaande uit 'rikte: tie groene schijf met witten rand aan een steel, om des daags het sein tot vertrek van den trein te geven, en van een üaand- lantaarn met eein groen licht voor de treinen, die in den nacht vertrtekkrtn. Zake n zijn zaken. Uit de id- vertentie-rubriek van het „Hbl." Lib. Isr. Heer, flink zakenman, rue a dertig jaar, met eenig vermogen, zoekt gesalarieerde positie in flinke zaak Ook niet ongeiiegen zich later financieel bij de zaak te interesseeren of in, flinke zaak in te trouwen. Een opzienbarendverro M'. Gisteren had te Leiden het vervoer van 36 runderen en het tusschen den datum van koop en verkoop en dien van ge rechtelijke aanbieding geboren kalf, vete gezeld door den deurwaarder den beer J. C. G. 's-Gravendijik, veel bekijks. Ten verzoeke van den vork oo per, 'e.n heer Jan van den Berg, landbouwer le Benthuizen, waren deze beesten aan len kooper den lieer Th. M. W. Bergers K te-Mare te Leiden, die weigerde te nt vangen gerechtelijk aangeboden. Reden tot die weigering schijnt ta zij naar het L. Dbld. meldt, dat de uitvoer sedert den koop verboden is. De Jcooper

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2