Uit de Provincie. Kerknieuws. Qnda?wf]§. Ingezonden Stukken. lieden, die den leeftijd van 18 jaar zijn ingetreden en den vollen ouderdom van 24 jaar nog niet hebben bereikt, en die voldaan hebben aan het eindexamen eener hoogere burgerschool met 5-j. cursus, in dien daarbij in de afdeeling wis- en werk tuigkunde niet minder dan het cijfer 6 (voldoende) is behaald. Aan de betrekking van adjunct-landme ter is verbonden een traktement van f150 'smaands; aan die van landmeter, waartoe men na aflegging van een exa men kan worden bevorderd, een aan- vangsbezoldiging vair f800 'smaands, welke tot f600 kan stijgen. Verdere inlichtingen omtrent uitzen- dingsvoorwaarden, enz. worden gaarne verstrekt door het Informatiebureau van voornoemd Comité, adres: den heer 1. J. Kraan, Loosduinsche kade 80. Den Haag. Waterkamp. Van 26 Juli- -12 Aug. zal bij de Friesche meren een waterkamp ingericht worden voor jongens, en van 15—23 Augustus voor meisjes. Algemeen hoofd leider is de heer F. Tjebbes, directeur- der Zeevaartschool in het Zeemanshuis te Amsterdam. Doel van het kamp is de jeugd op het water te brengen en de watersport te populariseeren. Het kamp zal bij Langweer gehouden worden, onder leiding van voor deze taak berekende dames en heeren. Hofbericht, Gisterennamiddag beeft H. M. de Ko ningin een zeer belangstellend bezoek ge bracht in het Staatsspoorstation te Den Haag, aan den anrbulance-trein van het Nederlandsche Roode Kruis. De trein was voorgebracht onder en buiten de overkapping van het le perron, zoodat Hare Majesteit, die in de Konink lijke wachtzaal ontvangen werd door Z. K H. Prins Hendrik, voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, van dit salon uit direct de bezichtiging kon aanvangen. Nadat H. M. zich met deze dames en heeren eenigen tijd had onderhouden, werd onder leiding van den Prins, voorzitter, eerst een wandeling tot aan het einde van den trein ondernomen, waarna H. M., met de leden van Haai- gevolg, een viertal model-wagons tot in alle onderdeelen be zichtigde, waarbij generaal Kooleinans Beynen H. M. inlichtingen verstrekte, ter wijl in den verbandwagen en in den keu kenwagen de heeren Hijmans en Muysson de Koningin voorlichtten. Ook monsterde H. M. met zichtbare belangstelling de uit rustingen en bepakkingen van eenige leden der transportcolonne van het Roode Kruis, die, evenals bij de plechtigheid van de overdracht, hun posten in of bij de wa t-ons hadden ingenomen. Op het geheel voor het publiek alge- zette perron bewees de stationswacht bij het passeeren van If. M. en Z. K. If. de militaire honneurs. Benoemd tot dijkgraaf van den Koudepoldor, 1H. de Jonge, te Hoek; tot dijkgraaf van den Elizabethpolder (Uier- vliet), A. Bliek, te Biervliet: tot plaats- vervdijkgraaf van den Philippinepolder, L. C. Oornelis, te Philippine; lot ge zworene van den Dreischorpolder M. iWi. Goemans, te D-reischor; tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de Sluis in de Het, J. Lindenbergh, te Wolphaartsdijk jn het bestuur van het waterschap Poortvliet, tot dijkgraaf J. van Gorsel, ieti tot gezworene N. A. Brtiynzeel, bei- - den te Poortvliet; tot gezworene van den polder de Vier Bannen van Duive- iand, C. van Westen Pz. en 1. N. Bouman Jz., beiden te Nieuwerkerk; tot dijkgraaf van den Soelekerkepol-der A. Remdjnse, te Wissekerke. Middelburg. Uit het museum van het Zeeuwsch genootschap der Wetenschappen a» vermoedelijk door een der bezoekers ge durende de Pinksterdagen een gouden ring ■ontvreemd, welke aan een vinger beves tigd was van een der wassen beelden in Zeeuwsche kleederdrachten. De ring is kenbaar aan een figuur boven op en. een opening van onder. De politie stelt een onderzoek in. Goes ,De door het Comité van Actie ier Rechtsche partijen georganiseerde op- wekkingssamonkomst is uitnemend ge slaagd. ,De drie heeren, die als sprekerfs -optraden, luidden een zeer talrijk en dankbaar gehoor. Nadat de heer A. S. J. Dekker de vergadering geopend had, verkreeg .ülereerst de heer C. Gerretson (c.-h.) .het woord, die nog eens de hou ding van links en rechts sedert 1913 schetste. Spr. ging de handelingen na van het merkwaardige kabinet, dat tege lijk partij-ministerie en nationaal ministe rie wil zijn en tOoncle aan, dat het van talie in 1913 gedane beloften, b.v. inzake indië, de onderwijskwestie en het staats pensioen, zich weinig aangetrokken heeft. Verder, dat op de militaire, economische en cultureele defensie heel wat aan te merken valt, terwijl, als er nog goede dingen te constateeren vallen, dit hoofd zakelijk aan den arbeid en den steun van rechts te danken is. Om oj> die beloften terug te komen: Idenburg werd door links gehandhaafd in zijn eervolle positie; inzake onderwijs kon de minister niets beter doen dan een bevredigings- ©ommissie instellen. Van handhaving van de oude positie der neutrale" openbare school geen sprake. Ambtenaren en on derwijzers wachten nog op afdoende sa- Sar i s regel in genHet Staatspensioen is nog het. eenige punt, dat uit de beJoften- reeks is overgenomen. De heer Gerret,- »on legde er echter den nadruk op, dat het lot van het staatspensioen volstrekt n ie t afhankelijk is van den uitslag der a.s. verkiezingen, 'lot staving van dit beweren citeerde spr. het dagblad ,,De Telegraaf". Met een aansporing om rechts te stem men, .eindigde spr. zijn betoog, dat door een krachtig applaus der vergadering ge volgd weid. C. \Y. J. van Lummel (a.-r.) van Zuidland .dikte vervolgens nog eens aan, waarom cle Eerste Kamer rechtsch moet blijven, ,en wees er op, dat alleen reeds de hoog roode kleur der Tweede Kamer ons moet dringen in het Hoogerhuis de meerderheid te behouden. Spr. ging do historie na en constateerde, dal als rechts iets goeds gedaan had, links dat altijd wilde (nadoenen dat men vergeve onS de stoutheid land en volk liertj beste .gediend worden door rechts. Spr. kan .maar niet begrijpen, dat men ons van succespolitiek beschuldigt. Immers ieder streeft naar succes. Daarin ligt toch niets minderwaardigs. Rechts streeft ech,- -ter niet naar financieel voordeel of baantjes voor partijgenooten. Dergelijk succes hebben we steeds versmaad. Spr. wees er voorts op, dat door de toepassing der christelijke beginselen de belangen van land en volk het meest behartigd worden en dat wij de dure roeping hebben den geest uit da diepte, den geest der revolutie te bestrijden. Na aangetoond te hebben, dat de handhaving van de rechtsche meerderheid in de Eerste Kamer in 't belang van 't huidige kabinet is, immers als het Hoogerhuis links wordt, zullen de radicaal-socialis tische elementen een ander bewind noodig hebben, wekte spr. op de rechtsche mannen te kiezen, die ook in het staat kundig leven mei God en Zijn dienst wenschen te rekenen, hetgeen men ter linkerzijde, gelijk dezer dagen meer eer lijk dan voorzichtig werd erkend, (door candidaat Swenne! Red.), niet be geert te doen. Na de pauze sprak mr. dr. Jan van Best, (r. k.) lid dor Tweede Kamer. Dj hoer van Best besprak eerst een paar vrijzinnige verkiezingseii'culaires, waarin wat vrijzinnig met de waarheid werd omgesprongen. Spr. schetste waarom het gewenscht is, dat do Eerste Kamer rechtsch hl ij re en herinnerde er aan, hoe de linkerzijde zij het ook te goeder trouw het volk hoeft bedrogen. Wat deel men nu inzake Staatspensioen. Men beloofde koeien met gouden horens, doch vraag niet, welke belofte eens waar gemaakt zal worden. Het ontwerp was nog niet lang in de Kamer, of de uitkeering op 65-jarigen loeltijd werd reeds geschrapt "én Duijs vroeg zijn 'liberalen vrienden: waar blijft ge nu? Spr. stelde tegenover het Staatspensioen, zooals men dat nu zou willen instellen, de vooi'- deelen van Talma's wet in het licht en wees er op, dat deze geen aalmoes wil geven, maar een uitkeering, waarop de arbeider zijn recht kan doen gelden. Bovendien, links belooft nog maar, en 'tzal wel bij beloften blijven, want Staatspensioen is niet te betalen dan met de opbrengst van hooge indirecte belas tingen. Nadat hij, evenals de vorige spreker, den z.g. volkswil ontmaskerd had, be sprak de lieer v. Rest de kiesrechtkwes tie, met. name (r<j.t vrouwenkiesrecht, dal de vrouw aan het gezin onttrekt en in ieder opzicht vernedert, en besloot hij zijn betoog met een pleidooi voor de zaak van liet vrije onderwijs, welke ook alleen bij de rechterzijde in veilige han den is. Deze rede 'werd, evenals die van ds. v. Lummel, herhaaldelijk door applaus on derbroken, terwijl uitbundig applaus nog eens de dankbaarheid der verga/lering vertolkte voor de goede woorden, die ge sproken waren. De heer J. Plazier, voorzitter der C. II. Kiesvereeniging, sloot de vergadering met dankzegging. In de gisteren gehouden jaarver gadering van dc afdeeling Goes van de Vereeniging tot Chr. Verzorging Van Krankzinnigen in Zeeland werden tot be stuursleden herkozen de heeren J. A. Steketee en J. Visser én gekozen de heer M. H. Harinck. Tot afgevaardigde naar de jaarvergadering te Middelburg werden benoemd de heeren J. Donner. I. Won- dergem en J. Visser. De agenda der jaar vergadering gaf geen aanleiding tot be spreking. Dat het onder de roode broeders niet altijd eensgezind toegaat, moge uit het volgende blijken. Door het partij gewest Zeeland was besloten voor de Prov. Staten in ons district om jactische redenen voor de vier plaatsen slechts drie candidaten te stellen. De afdeeling kwam te ellder ure echter nog mot een vierden candidaat, namelijk den "heer J. Ossewaarde. Het officieel orgaan der partij in Zeeland, De Baanbreker, beveelt echter alleen de aanvankelijk ge stelde heeren aan, namelijk cle heeren J. <do Die, G. F. Lindeijer en M. Pols. (Z. N.) In de jongstgehouden vergadering Van de afd. Goes van het Groene Kruis, werd een schrijven van B. en W. be handeld, naar aanleiding van de bezwa ren, die door den directeur van de N. V. Waterleidingmaatschappij Zuid Beve land zijn gemaakt tegen het verstrekken van water, afkomstig van een gemeente gebouw (school R) aan de leden der af deeling, ten nadeele dezer Maatschappij. B. en W. zeggen daarin, den bloei dor waterleiding zooveel mogelijk to willen bevorderen, maar met het oog op de ve le verdiensten van het Groene Kruis, on gaarne den raad zouden adviseeren de vergunning voor het plaatsen van een regenbak Weder in te trekken. Ten ein de aan de bezwaren der Maatschappij te gemoet te komen, verzochten B. en W. het vervolg alleen regenwater te verschaf fen aan die leden, die onvermogend zijn of niet bij de waterleiding kunnen wor den aangesloten, tengevolge van de on geschikte ligging hunner woning. We vernemen, dat nu een vergelijk is getroffen tusschen den heer Jan van Poel geest en Het Groene Kruis. Voortaan zal alleen aan onvermogenden water uit be doelden regenbak kunnen worden ver strekt. Vlissingen. In den gemeenteraad werd lieden medeleeling gedaan van de goed keuring door God. Staten van le ge meentcrekening over 1915, welke in ont vangst aanwijst f 560.925.85(2 en in uitgaaf f576.972.55yz, alzoo een nadee- lig slot van f 16046.70. Bij hun besluit tot goedkeuring van het primitief kohier van den Hoofdelijk -n Omslag voor 1915, inerken Ged. Staten op, dat zij gezien hebben, dat het be lastbaar inkomen is bepaald op f2.999.390. Volgens opgaaf van den ontvanger van 's rijks-belastingen, bevat het kohier van de rijks-inkomstenbelastingen 3026 phy- sieke personen, wier belastbaar inkomen geschat wordt op f4.211.303. Na af trek van 3026 maal 400 en van hen die voor minder dan f 250 zijn aan geslagen blijft er nog oen bedrag van f3.243.228. Waar nu het gemiddeld be drag der kohieren van de laatste jaren f3.094.202 is, Verzoeken Ged. Staten beter rekening te houden miet de rijks inkomstenbelas 1 ing. Nog is goedgekeurd het besluit tot aangaan van een geldleening van f37.000 Overgelegd wordt ecu schrijven van Ged. Staten of er ook bezwaar bestaat tegen het goelkeuren van het besluit van den raad van St. Maartensdijk, waarbij besloten wordt de veemarkt ïli -t moer te doen plaats hebben op den tweeden Donderdag van Mei, maar op den derden Donderdag van Juli en den tweeden Vrijdag van October. Door J. M. Wessel is een verzoek ingediend om wegens slechten gezond heidstoestand in het genot van pensioen te worden gesteld. Een verzoek wordt overgolgl van de Nederlandsche Ver. „Het Groene Kruis" om een subsidie van f 5 voor de instand houding van de oprichting tot ontsmet ting van schoolb.oeken. Tenslotte liet jaarverslag en de rekening van het Burger-Weeshuis, aanwijzend een goed slot van f 1857.85. Aan den 'heer de Priester werd eervol ontslag verleend als onderwijzer met de verplichte hoofdact© aun school B. O.a. werd behandeld de kwestie van afschaffing der lollen op Walcheren. Door B. en W. wordt er op gewezen, dat inwilliging van het bekende verzoek aan do gemeente Vlissingen f 1750 per jaar gedurende 40 jaar zou kosten. De aangelegenheid is in het college van B. en W. meermalen ernstig besproken, maar men kwam niet tot eenstemmigheid. Een meerderheid wilde het verzoek 'ge heel inwilligen, de meerderheid was even eens overtuigd van de wenschelijkheid van afschaffing der tollen in Walcheren. Was zij ook dl van meening dat de afschaffing eigenlijk in de eerste plaats een algemeen Provinciaal belang genoemd kan worden, zoodat de kosten van af koop geheel voor rekening der provincie zouden moeten komen. Zij was toch bereid te bevorderen, dat door de ge meente Vlissingen, evenals door de an dere gemeenten in Walcheren pen jaar- lijksche bijdrage verleend wordt om de afschaffing mogelijk te maken. Zij kan zich echter geenszins vereenigen met den maatstaf die in het adres aan Ged. Staten aangelegd wordt, om de bijdragen der gemeente vast te stellen. En met het oog op den stand der gemoente- finantiën en met het oog op het belang dat de gemeente Vlissingen heeft bij de afschaffing der tollen in Walcheren, achtte de meerderheid een bijdrage van 8 ct. per inwoner te hoog voor Vlissin gen. Vlissingen een van de gemeenten, die het minst belang 'hebben hebben bij een afschaffing der tollen in Wal cheren, van allo gemeenten in Walcheren het meest© zou moeten bijdragen, met name meer dan Middelburg, dat zeker veel moer belang bij de afschaffing heeft. Naar de meening der meerderheid zou derhalve met een belangrijk lager bijlrage dan de gevraagde 1750 per jaar gedu rende 40 jaar volstaan kunnen warden. De meerderheid geeft in overweging aan Ged. Staten te 'berichten, dat de gemeente wensciit mè.le te werken en zich bereid verklaart een jaarlrjksche bijdrage te ver- leenen gedurende 40 jaar, eveqwel niet een bijdrage berekend tegen 8 cent per inwoner daar zulks van Vlissingen een met het oog op het belang, dat Vlissin gen bij een afschaffing der tollen in Walcheren heeft te hooge bijdrage zou eischen. Do beslissing over dat, punt vermelden wij in het volgend nummer evenals even tueel van de belangrijke discussies of hesluiten. Hansweerd. Voor een zier druk bezoch te vergadering der rechtsche partijen sprak gisterenavond alhier, de heer A. van Haeringen, van Den Haag, over: „De Statenverkiezingen." Op duidelijke en overtuigende wij/o toonde hij aan, dat het rechtsch blijven der Eerste 'Kamer was in 't be lang van het Volksonderwijs, van de nationale verdediging en van de 'sociale wetgeving. \an de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door dhr. v. d. Voordo, i van Rotterdam, voorz. van het Ned. Werkliedenverbond en lid van den boud van Staatspeaisioneering, welke door dhr. van Haeringen breedvoerig werd beant woord. Spreker legde er tenslotte den nadruk op, bij de stemming a.s. Vrijdag niet te Vragen naar personen, maar naai' be ginselen en te kiezen de rechtse li a candidaten Oudelande. Gisterenavond trad in de dorpsherberg voor een stampvolle zaal alhier de heer J. Dorhbut, uit Enkhuizeu op. bestuurslid van den Boni voor Staatspensioneering, namens den Vrijzin nigen Bond te Goes in overleg met do afdeeling alhier van den Bond voor Staalspensioneering. De voorzitter der af deeling sprak een inleidend woord, waarna de spieker de geschiedenis van de „wet-Talma" uiteenzette, een houtige be schouwing ten beste gaf over het Staats pensioen en in ^verhand daarmee op omzetting der Eerste Kamer in links-hen geest aandrong. De heer J. Buijse, uit Goes, trad met den spreker in debat en trachtte de voordeelen van de wet- Talma tegenover liet Staatspensioen met voorbeelden aan te toonen, terwijl hij de politiek van links-, zoowel in 1913 als nu wraakte, als een mis eidinde, waarbij de werkman het loodje legt. De spreker weeysprak een en ander krachtig en dikte zijn beschouwingen nog wat aan, waarop den debater nog tien minuten voor repliek werd toegestaan. Het debat weid beiderzijds met waardeering voor wederzijdsch standpunt beëindigd, de voorzitter dankte Jan ook aan het eind Spreker en Debater voor hetgeen ten gehoore was gebracht. Heinkenszand. Alhier is gisterenavond een vrijzinnige kiesvereeniging opgericht met aanvankelijk 20 leden. Daar het be stuur dezer vereeniging het niet wen- schelijk acht zich bekend te maken, kun nen geen namen gepubliceerd worden. Wissenkerke. Dinsdagavond stelde een jongen zich zoodanig met een mes to weer, dat hij 4. personen verwondde, een enkele zelfs zoer ernstig. De dader werd direct gearresteerd. Domburg. De rijksveldwachter J. van Antwerpen alhier, is met ingang van 10 Juni aangesteld tot Brigadier-titulair Souburg. Alhier heeft een vechtpartij plaats gehad tusschen soldaten. Een dertigtal soldaten vervolgden een collega, tegen wien zij een wrok hadden; deze vluchtte in oen huis, dat daarop belegerd werd en waarhij ruiten en deur werden vernield. Verschillende militairen liepen bij de vechtpartij gevoelige klappen en verwondigen op. Vad. Koudekerks. Dinsdagmi Iclag hielden de Geref. Jong. Ver. in Walcheren te Kou dekerke hun samenkomst, welke in de openlucht zou gehouden worden, in het gebouw. Hot aantal opgekomenon was ongeveer 250. Op de gebruikelijke wijze opende vriend J. Gooto Jr. die samen komst en sprak daarna een kort en krachtig openingswoord. Daarna gaf hij het woord aan don eersten sprekerds. B. A. Knoppers van Knpelle-Biezelinge, die sprak over: „Levenskracht." Daarna ds. F. C. Meijster van Rotterdam, over: „Het idealisme des gèloofs". In de pauze werd gecollecteerd tot leni ging van den geldelijken nood. Nadat het Bondslied krachtig weerklon ken Jtad in het gezellige kerkgebouw, boeide ds. P. Warmenjiovon van Seroos- kerko de hoorders met het onderwerp „Het tweede beest", pn eindelijk sprak ds. van Loon van Koudekerke oen ernstig slotwoord over: „De wapenrusting Gods". Nadat vriend J. Goote Jr. allen 'dank gebracht had, die tot welslagen van deze samenkomst hadden medegewerkt, sloot hij de vergadering en eindigde ds. van Loon inet dankzegging. N. en St. Joosland. Door de Geiten- lioudersvereeniging alhier was een ten toonstelling, met markt, uitgeschreven tegen Dinsdagmorgen. Door het slechte weer konden de geiten niet op liet aan gewezen terrein staan, doch werden onder gebracht in een schuur van S. Jansc, daarvoor welwillend afgestaan. Aange voeld waren "'56 geiten. Mede door het ongunstige weer waren de keurmeesters niet verschenen, zoolat liet bestuur eenige loden aanwees om zelf te keuren. 19 geiten werden bekroond. De markt was slap. 1 geit werd verkocht. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Amsterdam door dr. F. J. Los te Koudekerk a. d. Rijn; naar Groningen door 'J. C. E. van Herwerden te Bruin men. Bedankt voor Hem door J. P. C. Pol dervaart, cand. te 's Gravenhage. Geref. Kerken. Beroepen te Aarlanderveen. L v. Loon te Koudekerke; te Anjum, 1. C. Aal- ders te Beetgum;) te Cubaard N. Buffin- ga, cand. te Doezum; te Drogeham (A.), K. Schilder te Ambt-Vollenhove. Bedankt voor Lekkerkerk door J. B. Jansen te Zevenhuizen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Amersfoort door L. de Bruijne te Zaamslag. De jaarlijksche vergadering van de Vereeniging van Christelijke onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en Overzeesche Bezittingen is gisteren te Utrecht voortgezet. Medegedeeld werd. dat tot lid van het hoofdbestuur is gekozen de heer A. Jonk man, te Amsterdam. Verder, dat Wijl men niet over vol doende sprekers kan beschikken, de va cantiecursus in paedagogiek dit jaar niet doorgaat. Men hoopt dezen nu een vol gend jaar te geven. Besloten werd aan Barnabas. Johan nes en Lucas dit jaar f 50 toe te ken nen. De contributie voor het volgende jaar werd op f 1.25 vastgesteld. De heer 'H. J. van Wijlen, uit Rotter dam, hield vervolgens een inleiding over Gevaar voor Verflauwing van do gren zen bij het Christelijk onderwijs. Spr. zeide, dat het onderwijs van alle Christe lijke scholen moet arbeiden voor histo rische verdieping als .middel tegen het gevaar. De opleiding moet, zoo zeide hij, om te beginnen, worden losgemaakt uk haar handen van de neutrale slaatsop leiding. Daarnaast dient gewezen te wor den op don arbeid tot bewaring van on ze eenheid, allereerst met ons volk in zijn velerlei arbeid tot geestelijk behoud en tot hchoul en versterking van onzo onderlinge samenwerking. Verder heeft dr. J. A vor der Hake, van Rotterdam, een lezing gehouden over „De nieuwe richting in de taal studie en het taalonderwijs". Examen Telografistof Kan toorbediende. In hel begin van Augustus 1916 zal te 's-Gravenhage een examen worden gehouden voor telegrafist of kantoorbediende. Dit examen strekt om het noodige per poneel van 'dien rang op te leidon vooï den dienst der P. en T. te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. De mannelijke candidaten moeten op 1 Augustus e.k. tenminste 17, de vrou welijke ten minste 18 jaar oud zijn. Zij mogen alsdan hun 23ste respectievelijk 24ste levensjaar 'nog niet zijn ingetreden. Zij zullen aan de navolgende eischen van ontwikkeling hebben te voldoen lo. het schrijven van vlug en duide lijk schrift 2o. voldoende kennis van de Neder landsche taal, om zonder grove taalfou ten een dictee te kunnen schrijven Ion een opstel te maken; 3o. kennis van de vier hoofdregels der rekenkunde, de tiendeeligo en gewone breuken en heit stelsel van maten ian ge wichten 4o. staatkundige indeeling van Euro pa, kennis van de ligging der voornaam ste plaalsen en zeeën en van den loop der rivieren in Nederland en andere lan den van Europa; ligging der voornaamste plaatsen in andere werelddeelen, in het bijzonder in NT ederl a n d s ch - O ast- en West-Indië; kennis van het spoorwegnet in Neder land 5o. kennis van de beginselen der Fransche, Duitsclie en Engelsche taal, blij kende uit het overbrengen van een een voudig prozastuk uit die talen in het Ncderlandsch, zonder grove fouten; bet. schrijven van ©en eenvoudig Frajiseh dictée zonder grove taalfouten. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de directeuren der Tele graafkantoren. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) M. H. de Redacteur, In een alhier verspreid LIBERAAL Strooibiljet, werd gezegd, dat „de Gereformeerde Hoogleraar Dr. II. Visser getuigde, dat hij zich verheugde, dat deze regeering en niet liet Kabinet Heemskerk aan het bewind was, terwijl hij hef aller plicht acht, het voorrecht, dat het opperwezen ons in het Ministerie Gort van der Linden gaf, te bestendigen, door het te steunen". Als antwoord op een vraag .aan Pref. Visscher, wat hiervan waar was, kre gen wij het volgende telegram „Ik zeid© of schreef nooit zooiets. „Schreef of zei niets in deze vwkï© zing. VISSCHER". Als staaltje van Liberale Waarheids liefde, wilt U dit schrijven zeker wel in uw blad plaatsen. Achtend, Uw dw. L. C. RLOEMENDAAL. Voorz. Antir. Kiesv. Oostórheek- Geachte Redactie, Mag ik nog eenmaal ©"ïiige plaatsruim te vragen in uw blad naar aanleiding van het ingezonden stuk van 'den heer A. van Hee in uw blad van 13 dezer. Het doet me genoegen, dat mijn inge zonden stuk .van 6 Juni ter bestemder plaatse is gekomen. In het kort wil ik den heer van Hee dan nog even ant woorden. Wat uw bewering betreft, dat u bij de stemming over den aankoop woning huiten stemming zijt gebleven, och, dat zullen we maar laten voor wat het is, ik twijfel niet of u was voor tl© stem ming wel reeds zoo van uw zaak ver zekerd, dat uw stem daarbij wel kon ge mist worden. Wat de koopsom betreft zou men uit uw gchrijven kunnen opmaken, dat de gemeente nog een koopje gedaan heeft, dit laat ik echter liever tor hio- oordeeling aan meer bevoegden daartoe over. Mocht dit blijken waai te zijn, dan is de gemeente Wissenkerke met zoo'n Raadslid geluk te wenschen. Aan uw ml noodiging tot oen .gezellig? avondje kan ik om verschillende redenen niét vol-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2