Reclames Kerknieuws Öndsrwijs Predikbeurten. Rechtszaken. Reclames. Ingezonden Stukken. Als de ziekte tegen u is, Zullen de Pink Pillen voor u zijn. Angst zal u niet beter maken. vastgesteld en liet djrjkgeschot bepaald op 18 pei' hectare. Cotijnsplaat. Met aandrang verwijzen we naai' t<Je advertentie, aankondigende een spreekbeurt van ds. U. W. J. van Lum mel op 5 Juni, over de a.s. Staten verkiezing. Allen, 't zij ze iets of niets voelen van het gewicht, der komende verkiezingen, moeten dezen redemar gaan Viooren. Wlssenkerke. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Voorzitter de heer H. G. van Kempen. De heer C Janse heeft kennis gegeven, dat hij tot bijwoning der ver gadering verhinderd is. De voorz. ver zoekt den secretaris het nieuwe raads lid, den heer A. L. Abrahamse, de raad zaal binnen te leiden. De heer Abrahamse legt "de vereischte eeden af. De voorz. beet hem welkom en uit den wensch dat hij het vertrouwen der kiezers in hem gesteld,, niet zal beschamen. Na den voorz. voor zijn welkomstwoord te hebben bedankt., teekent hij de presen tielijst en neemt zitting. Na hel gebed worden de notulen, voorgelezen zijnde, vastgesteld. Mededeeling gtesehied van in gekomen stukken zijnde: van G. St. goed keuring der begrooting'swrjzigingen. Van tie telefoonkantoorhoudsters dankbetui ging voor de verhooging van hun salaris. Van de. commissie yoor tentoonstelling en congres op gemeentelijk financieel ge bied. dankbetuiging voor toegekende sub sidie. Nog doet de voorz. voorlezing van een adres van de be wonei's van den Oostelijken achterweg aan de gezondheids commissie, Verzoekende om demping der moddersloot voor hunne huizen. Van een brief van de gezondheidscommissie, waarin deze het gemeentebestuur ver ziekt met den WissenkerkepoLder in over leg te treden om door demping aan dien onhoudharen toestand een einde te maken. D<e gemeente heeft daarop aan bet pol der bestuur een schrijven gelicht, waarop thans een antwoord is ingekomen, dat de polder f 1000 toezegt indien de gemeen te de demping zelve tea' hand neemt. Hier bij 'een opgemaakt plan beschikbaar stel lende en het recht gevende op 000 M3. grond. B-. en W. meenen deze subsidie in jdank te moeten aanvaardenzij mee nen dat de overige kosten zullen kunnen worden gevonden uit. hei. batig slot der rekening van het jaar 1915 en stellen dus voor tot demping over te gaan. Er zal idao. getracht worden aan de bewoners der aangrenzende perceelen de gedemp te sloot te verhuren tegen een prijs', waar door de kosten der wegafscheiding kan worden gedekt. Waar uit de' daarop vol gende bespreking blijkt, dat behalve de door den polder afgestane grond nog 260 M3. meer noodig zal zijn, meent do heer ide Regt, dat. de kosten van het werk hooger zullen zijn dan geraamd en zou hij het polderbestuur willen vragen ook de helft bij te dragen in die meerdere, uitgaaf. Wethouder Schippers stelt in het licht, hoe het vooral een gemeentebelang is, dat er mee gediend wordt en meent dat men met de toegezegde f 1000 tevreden kan zijn. Nadat daarop de heer de Regt nog wordt ingelicht, dat in het plan van den polder de levering en het vervoert van die 260 M3. zand reeds is begroot, worden R. en W. gemachtigd tot dem ping over te gaan indien zulks voor on geveer dezelfde som als geraamd kan ge schieden terwijl zij bij aanmerkelijk meer dere kosten er eerst den Raad nog eens mede in kennis zullen stellen. Hierop wordt tot geheime zitting overgegaan, daarna de vergadering geschorst tot den namiddag. Blijkens een advertentie zal ds. C. W. J. van Lummel hier Dinsdagavond in de Bewaarschool spreken over din gen. welke ons volk zeer ter harte gaan. Moge het lokaaltje stampvol zijn. Domburg. Hedenmorgen vergaderde do gemeenteraad. Wijzigingen in de hg roo ting 1915 werden goedgekeurd. Leden werden benoemd voor de stembureaux voor de verkiezingen. Het suppletoir kohier schoolgeld werd op f 24 vast gesteld. Besloten werd instemming te betuigen me! het adres inzake afschaf fing tollen, en 8 ct. per inwoner be schikbaar te stellen tot dat doel Mededeeling werd gedaan, dat de lan derijen der gemeente dezen zomer zul len worden verpacht. De verpachting is bepaald op 30 Juni a.s. Van gemeente wege zal verbetering aangebracht wor den in de vuilwaterloozing in de Schui t vl otst raat Naar aanleiding van een adres van P. v. Sluijs tot organisatie van een schoolreisje yoor de kinderen der hoog ste klasse der p.l. school werd met 6 tegen 1 stem besloten om f 40 be schikbaar te stellen. Het heffingsbedrag van dfen H. 0. is bepaald op f 3000. Het voorstel-J. de Visser om kinder aftrek toe te passen werd ingetrokken, wegens te groote bezwaren, daaraan ver bonden. N. en St. Joosland. Vrijdagmiddag hield de raad een openbare vergadering, \fwe- zig piet kennisgeving J. K. Mesu. Eenige verzoeken om ontheffing van den aanslag in den hoof de lijken omslag en hondenbelasting over 1915 en 1916 werden ingewilligd. Het bekende adres om subsidie voor de afschaffing van tollen in Walcheren werd behandeld. Besloten werd adhaesie te betuigen mei het plan tot afschaffing, doch met het oog op het niet directe' belang daarbij en met het oog op den ünancieelen toestand werd besloten geen •ubsidie te verleenen. In verhand met de verbouwing der oude school werd be sloten een geldleening aan te gaan van 1500. Wegens het bedanken van dhr. J. K. Mesu werd als lid der scha-ttings- cotnmissie voor de RijksLnkoinstenbelas- ting gekozen dhr. P. Baurdoux. Voor de bestrating op den Molendijk werden aangekocht 6 a 7000 oude keien, al naar gelang der behoefte. De aanbesteding van straatwerk, had tot, resultaat, dat het gegund werd aan W. 1 Van del te Nieuwerkerk. Bij uitzon dering lieten B. en W. in deze zaaks den raad beslissen, in verband mei twee- erlei inschrijving n.l. met en zonder on derhoud voor den aannemer. De Minister van Waterstaat heeft aan de gemeente vergund om een gedeelte van den Kanaaldijk bij de los- en ladingplaats alhier, ter lengte van 70 M., te gebrui-, ken voor opstapelen van suikerbieten. Van de Centrale-vebeeniging het „Groe ne Kruis" was een verzoek ingekomen om subsidie (ad f 5 per jaar voor de in richting enz. voor het ontsmetten vafll lees- en leerboeken van inrichtingen van onderwijs. Yoorloopig zal geen subsidie worden verleend Ritthem. Alhier komen reeds eenige gevallen van vlekziekte voor onder do varkens. Enkele dieren zijn reeds ge storven of zijn uil nood geslacht. In dazen duren tijd is dit voor de eigenaars een groote schadepost, vooral als deze arbeiders zijn. Stavenisse. Da heer P. J. H. van Oost alhier is benoemd tol tijdelijk op- zichter-teékenaar op bet Bureau van den hoofdingenieur van den Waterstaat in Noord-IIolland te. Haarlem. St. Maartensdijk. Bij de gisteren gehou den paardenmarkt werden aangevoerd 35 stuks, van verschillende soort en leef tijd. De handel was levendig. Door 't verlotingscomité werden 7 stuks aange kocht. Prijzen werden besteed als volgt: veulens f250 tot f350, jaarlingen f575 tot f 600, tweejarige f 585 tot f 650. Een drie-jarig Ipaard werd verkocht, voor f 1235, op voorwaarde-, dat het bij een stamboekkeuring voldoet Gij kunt voor u zelf, noch voor uwe kinderen een geneesmiddel vinden, dat u zooveel voldoening geeft als de Pink Pillen. Er is geen geneesmiddel dat zoo vele waarborgen van deugdelijkheid geeft en alleen reeds deze reden moest vol doende zijn om ze bij voorkeur door u te doen nemen; want de voorkeur moet gaan naar bet middel dat bewijst te hebben genezen. Zoodra de zieke de Pink Pillen neemt, ondervindt hij 'n groote aandoening v,an welzijn, hij gevoelt wel degelijk dat het middel werkt. De behandeling piet de ["ink Pillen biedt ook deze voordeelen dat zij het in acht nemen .van een af zonderlijken leefregel onnoodig maakt, dat zij kan worden gevolgd door bejaarde per sonen, zoowel als door jonge kinderen. De Pink Pillen zijn een echt en doel treffend huismiddel. Wij zeggen dat de Pink Pillen een huis middel zijn omdat zij geheel zijn aange wezen om de gewone ongemakken te be- strijden die, helaas, niet nalaten den een of pndereu dag, het een of andere fami lielid te overvallen. De v.acler of de moeder kunnen ver moeid of overwerkt zijn, de Pink Pil len geven hen hunne krachten weer. Lijf den de grootouders aan een moeielijke spijsvertering? Niets versterkt zoo zeer de maag als de Pink Pillen. De kinde ren eindelijk, die voortdurend zorg wek ken, hebben altijd waftneer zij op den huwbaren leeftijd komen, oenige onge makken: gebrek aan eetlust, b'.eeke kleur, slaaploosheid, schele hoofdpijp. De groei brengt hen van streek, maar 'de Pink Piilen zijn daar om hen te ondersteunen. De Pink Pillen zuiveren en verrijken het bloed en zijn de krachtigste ver sterker van het zenuwstelsel. Door rijk en zuiver bloed en sterke zenuwen te geven, onderhouden de Pink Pillen u in een volmaakten toestand van kracht en gezondheid en behoeden u tegen den hei- melijken aanval van epidemische ziekten die, zooals men weet, alleen de zwakken treffen De Pink Pitten zijn verkrijgbaar 4 f 1.75 jier Joos en f 9 per zee doozeu, hij bet Deneraftl-Depót rter Pink Pillen. Da (JoMakarle 1 Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en ometreken bij J. W. Gudde, te Goee'uij Gebr. Mulder, ie ThWen bij W, Potter, Apotheker, Btoofstraat. Eu verder bjj verechiliende Apothekers en goede Drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te BruchemKerkwijk, P. Kuylman te Lanteren. Bedankt voor Oldehove door II. A. Reddingius em.-pred. te Groningen. Naar het „Vliss. Predikbeurtenblad" mededeelt, zal ds. H. Hogerzeil te Vlissingen, in Augustus zijn bediening neerleggen wegens zijn benoeming tot leider van den arbeid onder jonge man nen te Amsterdam Geref. Kerken. Tweetal te Arnhem J. C- Brussaard te Meppcl en .1. G. Kunst te Baren - drecht. Beroepen Ie Krabbendam F.. Tollenaar te Zaamslag; te (Jrk (4. Doekes te Nieuwdorp; te Korkongori Visser te Zuidwolde. Kapelle-Biezelinge. Men schrijft ons: Donderdag 1.1. (Hemelvaartsdag) werd de eerste Dienst des Woords gehouden in het nieuwe kerkgebouw der Gerefor meerde Kerk alhier. Toen Ds. B. A. Knoppers om 3 uur het platvorm betrad, was alles overvol. Zelfs de galerij moest, opengesteld wor den. Onder de aanwezigen merkten wij op de afgevaardigden van de Geref. Ker ken in de classis Goes, den burgemeester en één wethouder der gemeente, archi tect en aannemer en verder zeer velen uit de omliggende gemeenten. Het was voor de eerste maal, dat het gezang der gemeente begeleid werd door een orgel, al was het nog een hulp-orgel. Krachtig en plechtig klonk het gezang van. de ongeveer 400 aanwezigen. Ds. B. A. Knoppers had tot tekst zij ner leerrede Psalm 48:1315. Het on derwerp, waarover gehandeld werd, was: „Sions heerlijkheid". Aan het einde wer den de gebruikelijke toespraken gehou den.. Het kerkgebouw maakt een zeer vrien delijken indruk. De toren rijst kloek en fier naar de hoogte. Het licht in hef kerkge bouw is overvloedig en toch getemperd door het zeer schoone, in verschillende tinten, maai- als hoofdkleur groen, ge plaatste kathedraalglas. De bekleeding van de kerk 'muntte uit door eenvoud, maar ook Hoor smaakvollen stijl. Loopers in de gangpaden, gordijnen voor de ramen, en om den orgelzolder ai te sluiten, het laken voor platvorm en voorlezerslesse- naar, alles vormde één schoon geheel, 't welk nog verhoogd werd door een zoo genaamde zonneklok. geplaatst tegen den achtermuur. De architect, de heer F. G. C. Rothui zen, gemeentebouwkundige te Goes, le verde iets fraais en de aannemer, de heer D. rvan Maris van Ka pel le, voerde alles degelijk jijt. Moge de Gerei'. Kerk te Kapelle-Bieze linge in dit kerkgebouw met dankbaar heid vergaderen en Sions heerlijkheid ver kondigen tot in lengte va.n dagen. - De collecte, gehouden voor het nieuwe kerkgebouw, bracht de som op van f 107,94. Chr. Geref. Kerk. Bedankt v-oor Dordrecht door H. Vis ser le Leeuwarden. Goes. Gisteravond is in Hotel Centraal de algenieene vergadering gehouden van de Ver. voor Handelsonderwijs, onder voorzitterschap van den heer K. Brants, zulks wijl de heer A. S. J. Dekker als voorzitter bedankt heeft. Nadat de no tulen der vorige vergadering door den secretaris waren gelezen, werden ze goedgekeurd. Alvorens tot de verkiezing) van een voorzitter overgegaan werd, deel de de heer D1. D. v. d. Bout mede, dat hij niet voor een verkiezing in aanmer king wilde komen. (Met hem stond op de aanbeveling de heer K. Brants.) Gekozen werd. dhr. D. D. v. d. Bout. De gekozene volhardde echter bij zijn wei gering, waarop tot een nieuwe stemming werd overgegaan. Gekozen werd nu de heet .1. B. de Beaufort, burgemeester, met 4 stemmen tegen 2 op dhr. Brants en t blanco. De heeren I). v. d. Bout en W. S- Duvekot, als bestuursleden aan de beurt van aftreding zijnde, werden als zooda nig herkozen De heer Brants bracht namens het be stuur mondeling jaarverslag uit. Spr. deelde mede, dat het aantal ledea dei- Ver. stationnair is gebleven; dat de ge meente lerseke zich heeft teruggetrok ken en dat enkele leden huin contributie verminderd hebben. Gememoreerd wordt, that de heer A. S. J. Dekker ontslag beeft genomen als bestuurslid en voorzitter. Hem wordt dank gebracht voor al den arbeid, welken hij in het belang der Vereeniging heeft verricht. Men betreurt het zeer. dat gezondheidsrede nen ibiem noopten zich terug te trekken. De subsidies van het rijk, de provincie en de gemeente kwamen op tijd binnen. Door belegging van de gelden der Ver. is f 5.24 aan rente gekweekt. De verhouding tusschen directeur en be stuur en die tusschen directeur en leer aren is idtstekend. In de plaats van mej. van der Aleer Mohr is tot leeraar m het Fransch benoemd, de heer de Vrïeze, vroeger werkzaam hij de Adm. der Bel gische Posterijen Vervolgens werd verslag uitgebracht door alen heer L. van Bruggen, den di recteur der Handelsavondschool. Hieraan is het volgende ontleend: In Januari 1915 telde ide school 2 klassen met 28 leer lingen; in September begon de volledige 3-jarige cursus met, 34 leerlingen, n. 1. 8 meisjes en 26 jongens. Van hen gaven zich 23 op voor Fransch, 17 voor Duitsch en 17 voor Engelsch. Drie leerlingen ver kregen vrijstelling van de betaling van schoolgeld. Vier leerlingen ontvingen gra tis hoeken, terwij] nog enkele leerlingen half schoolgeld betaalden. Op 31 Decem ber 1915 telde de school 32 leerlingen, n.l. 13 in de eerste, 8 in de tweede en 11 in de 3e klas. De directeur prees de goede samenwerking onder tiet per soneel. Klachten omtrent de leerlingen betroffen hoofdzakelijk die van de eerste 2 klassen. Spr". zei.le, dat een hinderlijke factor is, dat de leerlingen van de eerste klas vaak onvoldoende voorbereid ble ken, zoodat in die klas veel tijd moest besteed worden, orn de leerlingen geschikt te maken voor het handelsonderwijs. De directeur beveelt daarom de instelling van een voorbereidingsklasse aan of zou wil len eischon, dat de leerlingen minstens 2 jaar op de Mulo school geweest zijn. Een ander bezwaar is, dat leerlingen ver moeid van hun dagelijkschen arbeid ter scboole komen en dal ze dikwijle weinig tijd hebben om het besprokene te ver werken Het verslag zal gediuit worden en met enkele examen-opgaven op eenigszïns ruime schaal verspreid worden. De rekening over 1915 sloot in ontvang en uitgaaf met f 3776.30V2. met inbegrip van een batig sluitsaldoi van f595.861/2. Men wees er op, dat dit een zeer bo- driegehjk cijfer is, wij] kalenderjaar en cursusjaar niet samenvallen. Immers in Sept. begon eerst de volledige cursus. Het geheele saldo zal dan ook in dit jaar we' opgebruikt wotden voor salarissen. De voorzitter gaf den directeur in over weging om leerlingen, die de 3e klasse der II. D, S. verlaten, opmerkzaam je maken op de Handelsavondschool, om hun handelskennis te VermeerderenDo directeur en de heer Van Dijk opperden enkele bezwaren, voornamelijk wat be treft boekhouden en handelsrekene: doch gaan overigens met het denkbeeld mede. Do heer Boss vroeg inlichtingen omtrent de toelating van leerlingen tot de eerste klasse. Het te sulfaat der besprekingen was, dat de instelling van een voorbe reidingsklasse zal worden overwogen, ter wijl met den Inspecteur van bet handels onderwijs overleg gepleegd zal w orden om trent het stellen van hoogere eischen. Hot. bestuur zal ook een bepaling in overweging nemen, welke verbiedt do stu die van een vak tusscbentijds at le bleken. Overgangsexamen Handelsavond school bevorderd van de le naar de 2e klasseJ. A. Bom, J. AL Afeijler, P. G. Passieux, N. Wessel, A. Witte, J. F, de la C-our; voorw.P. de Rruijne, J. J. Huissoon, W. Joosse, P. Labeur, P. Schip per en .1. H. Slabbekoorn. Niet bevor derd l Van de 2e naar de 3e kl. D. J. de Bruine, 1- Flipse en E. Magielse. Voorw.: E. v. d. Heli, C. Kruijsse en P, M. Gle- ruim. Niet bevorderd 1. Aanmelding voor het examen voor de hoofdacte waarvan het schrifte lijk gedeelte op 30 Juni e.k. zal plaats hebben terwijl het mondeling onderzoek op 14 Juli d.a.v. zal aanvangen vóór 16 Juni bij den voorzitter der commissie voor welke zij verlangen te verschijnen. De voorzitters der commissiën zijn voor de commissie: te 's-Hertogenbosch, dr. M. J. H. Hou ba, te Maastricht; tei Arnhem, B. Dingemans, te Zutplhen; te Utrecht. W. Jansen, te Utrecht. Tot le onderwijzer aan de ,Chr. School te Zierikzee is benoemd de heer W. de Bruijn te Maassluis; en tot on derwijzer aan de Chr. Afuloschool te Arnhem de heer .1. de Die te Sc bewening-en Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 Juni. Goes, 9.30 u. ds. Homburg, 2 u. ds. de Vries, bed. H. D., 6 u. ds. F teen kamer. Waarde, 9.30 u. ds. Klomp; nam. geen dienst.. Sehore, vin. geen dienst, 2 u. ds. Klomp. Rechtbank te Middel burg. Nadat in besloten zitting o.a. een ge vangenisstraf van 4 maanden met af trek van het voorarrest tegen De R., 17 j., uit Neuzen, thans gedetineerd, zulks wegens diefstal van een groote som gelds gevorderd was, werd behandeld de zaak tegen J. v. K. uit Vlissingen, die niet verschenen was. Deze vrouw was beklaagd van oplich ting te Sas van Gent. Uit de behandeling der zaak bleek, dat bekl. een aantal paardenvliegnetten op naam van een ander heeft afgehaald. Do netten moesten met andere goederen voor een geïnterneerden Belg aan de grenzen worden gebracht, maar dit lukte niet met de netten. Daar een der getuigen wegens ziekte niet kon verschijnen werd de verdere behandeling der zaak uitgesteld tot 6 October. Ook was niet verschenen 11. D. uit Koewacht, die F. Creve zoo heeft ge slagen, dat hij een tijdlang bewusteloos was. Eisch f 15 of 30 dagen. De volgende bekl., C. de P. uit Zaam slag, stond terecht wegehs het niet vol-4 doen aan het bevel van de maréchaussees E. Lamberman en C. den Toon, toon deze hem op '25 April om half twaalf aan riepen om stil te houden toen hij zonder licht reed. De beide getuigen zeiden, dat er her haaldelijk geroepen is. Eisch f 10 of 20 dagen. De volgende bekl. was A. d. IL uit Schoondijke, welke vrouw de getuige M. S. de Meijer zou hebben geschopt, geslagen en aan de haren getrokken. Het bleek, dat de getuige last had van kinderen van bekl. Diat zij ook bekl. mishandelde, zoo als deze beweerde, ontkende getuige be slist. De tweede getuige, C. Kraklce, heeft alleen bekl. zien mishandelen. Eisch f7 of 14 dagen. Tegen C. le L. te Hansweerd wegens beleediging van een rijksveldwachter werd f20 of 40 dagen gevorderd. Wegens verzet tegen den agent van politie G. L. C. van de lleijde uit Vlis singen, werd tegen D. V. aldaar f 15 of 30 dagen gevorderd. Bekl. zeide zoo dronken te zijn ge weest, dat hij zich niets herinner*. In de gisteren voortgezette zitting mu de Rechtbank werden behandeld zaes za ken alle betrekking hebbende op het biet voldoen aan het bevel der kommiezjeu, om stil te staan teneinde visitatie te verrichten. In al die zaken vorderde die Rijksadvocaat een geldboete van ten hoog sto f300, terwijl de Officier van Justitie Vroeg om deze geldboete bij niet-beta ling te vervangen door hechtenis van tenminste één dag en ten hoogste één jaar. Uitspraak 9 Juni. Gerechtshof te 's G ra veu h a g e. Het gerechtshot heeft arrest ge wezen in de zaken tegen P. J. B., schildersknecht te Middelburg, door do rechtbank aldaar veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf tor zake van diefstal van 2 zilveren broekstukken. Het hof legde een voorwaardelijke veroordeeling tot genoemde straf op en boval de in vrijheidstelling van den voroordeekio. Weest opgewekt en grijpt de oorzaak van uw kwant aan. Leeft niet in voortdurende vrees voor ziekte. Angst werkt op de zenuwen en maakt kleine kwalen grooter. Als gij rugpijn hebt, weest dan niet onmiddellijk bevreesd voor niergruis, wa terzucht of Bright's ziekte. Als gij last van rheumatischo pgneti hebt, weest dan niet dadelijk bezorgd voor chronische rheumatiok. Als gij hinder hebt van waterstoof nissen, vreest dan niet onmiddellijk Maas ontsteking en niersteen. Zegt tot uzelf: Ik zal er dadelijk Voor zorgen, dat mijn nieren genezen en als ik dan verstandig leef, blijf ik gezond. Neemt voldoende lichaamsoefening om liet bloed vrij te laten circuleeren door de nieren. Dat hou.lt het bloed zuiver. Als gij te veel eet, drinkt of werkt, u te veel zorgen maakt en geen behoorlijke nacht rust neemt, is het gemakkelijk genoeg om deze kwade gewoonten een tijdje na to laten en de verzwakte nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn en kei voor de nieren en blaas, en bij tijdig gebruik zuiveren zij de urinewegen, wek ken zij de nieren tot grooter werkzaamheid op en bevrijden zij het lichaam van de nadeelige stoffen, die zooveel kwaad kun nen veroorzaken. Tobt niet te veel, op gewektheid en Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de twee beste geneesmid delen. Te Goes verkrijgt), bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bjj dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 167. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, oi Of 10.voor zes don zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nte- ten Pillen, weiger c'ke doos die niet v'" oorzien is van ne- Wit asnd handels- (Buiten verantwu'"-ioliikhoid der Eedactie.) ,Za n g-C-o ncours. Mijnheer de Redacteur, Als belangstellenden, die totaal niel in eenig verband staan met een der ver eeniginigën, bezochten onlergeteiekenden het op 1 Juni te Vlissingen gehouden concours, georganiseerd door den Ring van Chr. Zangvereenigingen in Zee land. Na de pauze weer aanwezig, hoorden wij den uitslag van de jury, welke o. a. inhield, dat, evenals het vorige jaar, ook nu Weer respectievelijk de vereenigingea Vlissingen, Kapelle en 's-Ileer Hendriks- kinderen in de tweede klasse waren go- plaatst Deze volgorde wekte niet aleen hun rue, maar een algenieene verontwaanJU ging, welke op duidelijk hoorbare wijze werd geuit. Hoewel de vereeniging van 's-H.-Hcndrikskinderen niet is achteruit gegaan, gevoelen 011.] erge tee kienden zich toch verplicht, .voor het goed recht van genoemde vereeniging op te komen. Hoe is het mogelijk, dat een ver. als Kapelle, welke hij elk der verzen dten begintoon opnieuw aangaf en ten slotte bleek, minstens een halven toon gezakt to zijn, gesteld kan worden boven <-eu vereeniging als die van 's-H.-H., welke noch aan het eerst-, noch aan het laatst genoemde euvel leed. (Vlissingen, dat een toon te hoog inzette en bij elk der cou pletten ook den begintoon weer opnieuw aangaf, bleek echter ook zéér gezakt te zijn.) Of voldoet een .directeur als van Ka pelle, die krampachtig handenwringend, kniebuigend, halsrekkend etc. zijn koor leidt, misschien beter dan die van 's- H. H., die onbeweeglijk en kalm zijn ver. dirigeert!? 't Is slechts een vraag aan de jury Hl Vergeef het on>lergeteektenden M. d. R., maar zij, die meenen ook eenige ken nis van zang te bezitten, achten een der gelijke jury onbevoegd Wij geren den Ring Zeeland van Chr. Zangver. wel in overweging zich mert de ze verontwaardiging wekkende uitspraak niet te vergenoegen en, indien mogelijk, te bewerken, dat het onrecht hersteM worde, door 's-H.-H. a'snog boven Kapelle te plaatsen. Nogmaals <M. d. R. maken wij or

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2