PINK PILLEN. Binnenland. Reclames. Algemeene zwakte. Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Reclames Een gevolg van de leefwijze. merk- Uit de Pers, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. 's Anderendaags 's morgens werden ta bak, sigaretten, chocolade aan de wacht- tioepen uitgedeeld. liet was weeral een gift van de edelmoedige Koningin voor bare jongens. Korte Oorlogsberichten. De „Corriere di Vicentino" zegt van van de Italiaansche vluchtelingen, dat te Vicenza meer dan 20.000 bergbewoners waren, die terugvloden. Uit de hoog vlakte van Asia go kwamen nog 11.000 memschen aan. Ook jn de ojnliggemte plaatsen is alles propvol met vluchte lingen, die als een volksverhuizing bin nenstroomen. De stedelijke hulp is on toereikend. De chef van de Russische Zuid- Westspoor heeft bevel gekregen van het Russische ministerie van verkeerswezen om de 17.000 verloren gegane wagons op te sporen. Het verdwijnen van deze wagons is op de laatste vergadering van de vertegenwoordigers van de Russische sporen vastgesteld. De chet van de Zuid- Westspoor heeft op alle lijnen van zijn afdeeling de jacht op de 17.000 wagons bevolen In Oost-Friesland wordt voor melksehapen 100 mark en voor lam meren 50.55 mark' per stuk betaald. Een Engelschman leeft niet zonder sport, vooral sport, waarin hij zich met een ander kan meten. De correspondent van de „Times" in het Engelse.he hoofd kwartier schrijft over een wedstrijd in het vellen van hoornen, die, onder groo- len toevloed van kijkers - soldaten en de tonen van een muziekkorps, tus- schiem Nieuw-Zeelanders, Australiërs en Canadeezen heelt plaats gehad. Het hout was voor verdedigingswerken bestemd. Het Italiaansche s.s. „Ercole" is in de Middellandse,he Zee door een Huil sche duikboot in den grond geboord. Volgens de Matin zal generaal Towns- lienld op het eiland Principo in de Zee £iee van Marmora geïnterneerd worden, en daar volle vrijheid van beweging ge meten. Van de familie Mainz te Patun (Jü- lich) staan negen zonen bij Verdun aan het, front, waarvan er reeds vier in den tijid van twee weken gesneuveld zijn. .Van de Bodensee hebben vijf nieuwe •Zeppelin luchtschepen proeftochten ge daan, die goed geslaagd zijn, waarop zij naar1 het front in Macedonië vervoer^ werden. Volgens berichten uit Zurich zullen Portugeesche troepen naar Italië worden overgebracht om tegen de Oostenrijker^ te strijden. Naar- verluidt heeft de Duitsche re geering aan generaal ia? man den dap peren verdediger van Luik aangeboden, hem naar Zwitserland over te brengen, wegens zijn leeftijd en zijn gezondheid. Doch de generaal heeft geweigerd, daar hij geen enkele gunst wenscht aan te nemen, Het Spaansche s.s. „Aurrera" (1693 tan) is gezonken. De Prins van Hessen is met Duit- echie cavalerie-troepen het Grieksche grondgebied binnengerukt in de streek van Firin en nam daar' den overste van een klooster gevangen. De vlucht van de bevolking van Saloniki duurt voort, omdat mem alge meen rekent op een spoedigen aanvang van groote gevechten in Macedonië. Men schat het aantal der .vluchtelingen reeds" op minstens 22.000 Te New-York werd een Duitsche vrouw gearresteerd, die bij haar ver hoor bekende geld aangenomen te heb ben om een transatlantische vrachtboot in de lucht te doen vliegen. De vrouw had zich namelijk na-ar de aanlegplaats dier boot gegeven, terwijl zij de ont ploffingsmiddelen onder kindierkleertjes had verborgen en had voorgegeven, dat zij naar bagage kwam zoeken. Het Engelse he s.s. „EI Argentine" en hiet Italiaansche zeilschip „Austra lia" zijn gezonken. (De Fransche vlieger Gilbert, die in Zwitserland geïnterneerd is, is weer ontsnapt. De vorige maal, toen hij met verbreking ,van zijn eerewoord 'Was ge vlucht, heeft Frankrijk hem teruggezonden en (sedert dien heeft hij zijn eerewoord teruggenomen. Naar 't heet is men hem op het spoor. De „Basler Nachrichten" is ontsticht over 't geval. „In 1871 hebben we 90.000 geïnterneerden kunnen bewa ken |en nu nog geen negen" zegt het blad. Uit YVeenen: In den Sugana-sector veroverden onze troepen den Divarom en beklommen den Cima Undici. In het ge bied ten Noorden van Asiago behaalden ofdeelingen .van het korps uit Graz een nieuw groot succes. Den geheelen hoog,- tenrug van Corno di Campo Verde tot Maate is in ons bezit. De vijand leed op de vlucht door ons zeer werkzaam geschutvuur groote bloedige verliezen en liet jmeer dan 2100 gevangenen achter; vier kanonnen, vier machinegeweren, drie honderd rijwielen en veel ander materiaal bleven in onze handen. Ten Noorden van Arsiero werden de Italianen eerst uit hun stellingen ten Wes ten van Barcarola verdreven. Daama zui verden onze troepen in gevechten, did 7 uren duurden, de bosschen ten Noor den van den Monte Cimone en bezetten den jop van dezen berg. 1» het boven Posina-dal is Bessale dooi' ons genomen. De toestand van algemeene zwakte komt zeer veel voor. Het. is geen bloedarmoe de, maar gelijkt er veel op en in ieder geval loopt het er op uit indien men niet (oppast. De algemeene zwakte wordt ver oorzaakt door een algemeene vertraging der functies, waarvan de oorzaak is de slechte voeding der organen door het bloed. Daaruit volgt (dus dat men do hoedanigheid van het bloed moet ver beteren, het verrijken ien zuiveren. Dtd Pink Pillen zuiveren en verrijken het; bloed. Iedere gift (der Pink Pillen heeft die uitwerking, met iedere pil onder vindt gij dus een verbetering. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, neurasthenie, algemee ne zwakte, maagpijnen, schele hoofdpij nen, zenuwpijnen, reumatiek. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar £1.75 per doos en f9 por zes doozen, by het Generaal-Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, A waterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes by Gebr. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apoiheicers en goede Drogisten. De Eerste Kamer heeft met 19 tegen 18 st., d.i. met de hulp van 5 Katholieken (overigens links tegen rechts) het ontwerp betreffende het gebouw voor het Centraal Bureau Sta tistiek mangenomen. De vergadering is tot 20 Juni uiteen gegaan. ,B e d r o g. Minister Bosboom vertelde gisteren in de Tweede Kamer, dat er een Hollandsch fabrikant is, 'die granaten levert en die op een slimme wijze een proces beeft, uitgevonden, ,om hard staal in zacht staal te veranderen en van dat zachte staal maakte hij op bedriegelijke wijze granaten, omdat het gemakkelijker was. Deze gra naten echter springen niet uit elkaar, maar ■vallen zonder effect uit elkaar als zij worden aangewend. De minister noemde geen naam. Kaarsenfabriek te Gouda stopgezet. De Kon. jstearinekaarsenfabriek Gouda is thans, wegens gebrek aan grondstof fen, zoo goed als geheel stopgezet. Slechts in een enkele afdeeling wordt nog gewerkt. Plan. 500 werklieden, mannen en vrou wen, worden hierdoor getroffen. De werk lieden zijn niet ontslagen en moeten zich klagelijks aan de fabriek .vertoonen. Ze ontvangen 85 pet. van hun weekloon. Voorloopig werkt, een gedeelte va,n het personeel nog gedurende drie dagen per week. "Voorbeeld! g- De gemeente raad van Haarlemmermeer besloot aan de inwoners, die belast zijn met inkwartiering van militairen, op de rijksvergoeding van 80 cent per dag, van gemeentewege 20 cent per dag toeslag toe fe kennen, omdat algemeen wordt geacht, dat in de (tegenwoordige tijds omstandigheden de vergoeding van 80 cent veel te weinig is. Drankbestrijding. De jaarver gadering van de afgevaardigden der Zeeuwsche afdeel ingen van de Nat. Chr. Geheelonthouders Ver. zal dit jaar ge houden worden op Hemelvaartsdag te. Koudekerke. Des namiddags 2 uur huis houdelijke? vergadering in de bewaarschool, waar spreken zal jets. H. Ledeboer uit Amsterdam over de RecLasseeringsarbeid. Bes avonds om 6 uur is er een open bare samenkomst in de Ned. Herv. Kerk. Toegang voor iedereen. Sprekers zijn daar de heeren ds. de Visser van Middelburg, de heer Huizinga, burgemeester te Ter- neuzen en ds. Reus van West-kapselle. Middelburg. Gisterenavond had de eers te muziekuitvoering op het Molenwater plaats, begunstigd door buiten verwach ting mooi weder en bijgewoond door een. zeer groot aantal muziekliefhebbers, tiet Middelburgsch muziekkorps gaf weder blijk van goede studie gedurende de win termaanden. De heer Marks had zorg gedragen, dat behalve verschillende oude nummers een viertal nieuwe nummers bp het programma voorkwamen. Door de centrale R.-K. giesvereani- ging is besloten de candidaten der antirev., de heeren J. H. Blum, YV'. Melis en mr. A. A. de Veer, te steunen. Goes. Op het examen voor reserve- 2e luitenant is geslaagd onze vroegere stadgenoot, de beer P. C. de Jonge. Vlissinoen Be Chr. Historischen beslo ten de Ant-Rev. Candidaturen voor de Prov. Staten in de districten Middelburg en Vlissingen over te nemen en krachtig te steunen. -- De centrale R.-K. Kiesvereeniging heeft besloten de candidaten der antirev. te steunen, namelijk de herren H. J. Ger- lach van 'St. Joosland en G'. van de Putte, beiden aftredende leden. Alhier zijn door de politie een twee,- tal i ndividuen aangehouden, verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met meisjes. Zij bekenden en weid te,- gen hen proces-verbaal opgemaakt. De opening van hel badseizoen is door B. en W. bepaald op Donderdag 1 Juni a.s. Baarland. In de Vrijdag gehouden ver gadering van het Waterschap Baarland c.a. waren tegenwoordig 30 personen, uit brengende 35 stemmen. De rekening over 19151916 is goedgekeurd. Deze bedroeg in ontvang f 38711.821/2, in uitgaaf f20895.35. hel goed slot al zoo f 17816.4711- De begrooting voor het dienstjaar 1916 1917 bedragende in onf- Viang en uitgaaf f 42099.28«/2. met een post vf>or onvoorzien van f 19676.69is vastgesteld. Het dijkgeschot werd bepaald op f 18 per H.A. .voorpolders en f 16.22 per H.A. achterpolders, zijnde f2 per H.A. minder dan het vorige jaar. Voor de be trekking van gezworen wegens periodieke aftreding van dhr. A. M. Steketee werd opgemaakt de volgende aanbeveling: 1. A. M. Steketee; 2. .1. D. Pompoene; 3. Jb. Bruggeman. De subsidie aan de N.V. Spoorwegmij. Zuid-Beveland is toegestaan. Nisse. Vrij lag vergaderden de ingelan den van het Waterschap de buitenpolders va* Nisse. De rekening 1915 16 weef aan f2467.04 aan inkomsten en f2205.58 aan uitgaven, alzoo een goed slot van, f261.46. De begrooting voor 1916 17 werd opgemaakt in ontvang en uitgaaf op f 2008.83. Het dijkgeschot werd bepaald op f5 per H.A.. De subsidieaanvrage van de X. V. Spoorweg-Mij. Zuid-Beveland; groot f 142.80 werd toegestaan. Rilland-Bath. De overplaatsing met 1 Juni a.s. van den Commies te water D. Walraven van Bath naai- Hansweert, is ingetrokken, terwijl genoemde ambte naar met ingang van denzelfden datum wondt verplaatst naar de Kempen (Lim burg). In verband niet het smokkelbedrijf Uat vermoedelijk nog uitgeoefend wordt, wondt te Bath een recherche vaartuig gestationeerd.. Voor dit doel is een mo torsloep aangeschaft. Kats. De uitslag van de stemming voor tien gemeenteraad alhier is alsvolgt: H. v. d. Maas, 43 stemmen; P. de Buüj'ne, 40 stemmen, dus gekozen dhr. v. d. Maas. Aantal kiezers 113; uitgebracht 84 stemmen, waarvan 1 van onwaarde. Ritthem. Alhier is opgericht een af deeling van de vereeniging tot christelijke! verzorging van lijders aan vallende ziek te te Haarlem en Heemstede met aanvan kelijk 36 3 eden. Een viertal meisjes der jong-edochtersvereeniging „Dient den, Heer" halen maandelijks de contributie op. Voorzitter en secretaris der afdee ling is Ds. H- A. ten Hove en penning meester dhr. B. J. de Meij. Souburg. Vrijdagavond weid het Chr tehuis voor militairen in de kleine zaal van „Rehoboth" geopend. De zaal was geheel gevuld. Ds. Terneden sprak het openingswoord, hij heette allen welkom, een militair tehuis bewaart voor ver veling, hierna koos hij tot tekst 1 Cor. 10:31 en 32 en wekte op alle? te doen ter eere Gods. Hij hoopte, dat aan deze plaats de militairen elkander mogen opbouwen tot elkanders zegen. Door hier te komen toonen we behoefte te hebben aan ge bed, aan kerk en aan Bijbel. Hij wenschte de aanwezigen liier aangename dagen en waar we God beboeren te danken voor eiken zegen verzocht liij te zingen Ps. 103:1 en ging daarna voor in gebed. Hierna verkreeg Ds. 'Kerkhoi het woord. Deze herinnerde aan het spreek woord „eigen haard is goud waard", leder kent dit, maar men leert het door ondervinding. Onze soldaten doen veel goed, was er geen mobilisatie, dan zou het er in aas land misschien anders uitzien, dan nu het geval is, ons land is mede door de mobilisatie bewaard. God werkt middellijk. Spreker riep de militairen toeweest trouw op uw post, God roept u hier 0111 Hem te dienen, wacht u voor de taal der opruiing. Ons land blijft ons dierbaar. Het Chr. mili tairen tehuis geeft u hier een aange name verpoozing. Eindelijk wenschte hij, dat onze militairen het beeld van onze Koningin voor oogen mogen houden. Dient God en eert onze vorstin. Na het zin gen van Ps. 897 sloot hij met dankge bed. Medegedeeld werd daarna, wat in bet tehuis is te verkrijgen, terwijl de militairen gratis tabak, briefkaarten, postpapier en enveloppen ontvangen. Ook is er voor lectuur gezorgd. Verschillende Chr. clag- en weekbladen liggen ter lezing. Het tehuis is eiken avond geo pend van 5 uur jot halt 10. Ook is er een orgeltje in geplaatst, terwijl de beide predikanten eens per week zullen bezoeken. Een portret van H. M. onze Koningin zal het versieren. Een woord van dank mag niet ont houden worden aan enkele jongelieden), die in korten tijd dit Chr. tehuis voor militairen hebben opgericht. Domburg. De alhier liggende militai ren zullen dezen zomer him eigen bad- strand hebben, waar ze behalve verf re selling, ook gelegenheid zullen vinden tot uit- en aanfdeeden. Terneuzen. Het lijk van den jongeman S. de Leeuw, die bij het zwemmen ver dronken is, is Donderdagmiddag door een. kleinen jongen gevonden. Het lijk is toen naar het lijkenhuisje op de alg. begraaf plaats vervoerd. Zierikzee. De vrijz. kiesvereenigingeu op Schouwen-Duiveland hebben in plaats van wijlen den heer D. v. d. Vliet, di© bij de periodieke verkiezing in Juni moest aftreden, voor de Staten candidaat ge steld diens broeder den heer J. v. d. Vliet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hiaure 1. G. H. Ver- maat te ('illarshoek; te Groningen J. C. E. v. Herwerden te Brammen; - te Noord wijk binnen 1. M. Punselie te Leiden; (e Ottoland D. V. Graaf land rand. te I'a pen,d rechtte Oldebore H. A. Reddingius. em.-pnel. te Groningen. Chr. Gerof. Kerk. Beroepen te Amersfoort L. de Rruijne te Zaarnslag. ifnd^rw'js Goes. B heer Hub Itemiings alhier is. blijkens de X. C.", benoemd tot lijdelijk onderwijzer aan de R. K. school Ie Hans woerd. De installatie van hel nieuw-he noemde hoofd der Chr. School (Wijn gaardstraat), den heer 1. Pilon, zal B.V. plaats hebben op rijdag 2 Juni des nam. 2.30 u. in het lokaal van de Chr. Jongelings Ver. Ook tie ouders van de leerlingen worden uitgenoodigd deze in stallatie bij le wonen. Be voordracht voor hoold der O. L. School te "Ellewoutsdijfc bestaat uit de heeren: P. A. 1. Hosselaar te Nieuw- vliet; J. C. I1. lansen Verplanke te Waddinxveen: \V. B. van de Linten te A speren. Tot tijdelijk onderwijze)1 werd .looi B. en W. benoemd de heer M Nieuwen- huise te Driewegen, oud-leerling van de Rijkskweekschool te Middelburg. De beer Mannoury te Vlissin gen is benoemd in de commissie voor het afnemen van hel examen handels wetenschappen .VIO. Zon:lag 28 Mei. Goes, 9.33 u. ds. Steinz2 u. ds. Hom- bang; 6 u. ds. de Vries. Nisse, 9.30 ui. geen dienst, 2 u ds. van Essen. Terugkeer tot verstandige gewoonten zou meer voor de algemeene gezondheid doen dan alle geneesmiddelen van de wereld. De meesten onzer, hoewel slechts een betrekkelijk geringe hoeveelheid voedsel noodig hebbend, eten te veel. Ook over werken wij ons, maken wij ons steeds zorgen, drinken wij te veel, nemen wij niet voldoende lichaamsoefening en sla pen wij te weinig. Deze slechte gewoonten overladen het bloed met gassen en urinaire vergiften. De inspanning om het zware, m^t schade lijke stoffen bezwangerde bloed te fil- treeren verzwakt de nieren. Om onze aandacht op nierzwakte te vestigen zendt de natuur rugpijn, duize ligheid, neerslachtigheid, zenuwkwalen, waterstoornissen, verlies aan gewicht en een gevoel van uitputting. Om zich voor erger kwalen te vrijwaren is het noodig, dat men verstandig wordt, zijn slechte gewoonten laat varen en de nieren helpt met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voorko men, dat de afgewerkte nierstoffen en het overtollige urinezuur te lang in het gestel achterblijven en verdrijven de prikkelende stoffen, die de nier-- en urine-organen doen ontsteken. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden; dit geneesmiddel dient alleen voor nier- en blaaskwalen en dat is de reden, dat het zoo succesvol is. Te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr.. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. roe zending geschiedt Barna» ua ontvangst ran postwissel k f 1.75 voor één, of f ar f 10.voor zes doo- A zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie- ren P^en> weigert elke doos die niet voorzien is van ne- Nfeyvenstaand handels- Een gematigd man. De Zeeuwsche medewerker van de „Amsterdammer" schrijft De Burgemeester van Westkapelle, de heer Viruly, is door de Linksche par tijen in het district Vlissingen candidaat gesteld voor de Staten. Op een vergadering te Ritthem kon digde deze heei' zichzeli' aan als een uiterst gematigd man. Misschien kan het geen ktvaad tien kiezers van Vlissingen het volgende staaltje van 's heeren Viruly's gematigd heid eens mee te deelen In Vlissingen is een Chr. Militair Te huis, waarvan de huisvader in liet laatst van 1915 op alle dorpen van Walcheren een inzameling heeft gehouden om de groot® kosten waarvoor dit Tehuis zich nu geplaatst ziet, te helpen dekken. Van alle Walchersche burgemeesters ontving hij de meest mogelijke mede werking, hetzij in den vorm van een gift, hetzij van een aanbeveling. Alleen de heer Viruly weigerde zijn toestemming tot het houden dezer col lecte. En dit is niet het eenige staalde van ZijnEdelachtbare's gematigdheid. 'tls te hp.pen. dat onze kiezer; zulk? g«matigde{!) elementen buiten de" Staten weten te houden. Rechtbank te Middelburg. inzake M. T. A. te Goes (drankwet- overtreding) is geen uitspraak gedaan. Het onderzoek zal. hervat warden op 9 Juni a.s. Ongelukken. Te Bladel is een 9-jarige knaap niet zijn fiets onder de stoomtram geraakt. Zijn 'schedel werd verbrijzeld en een fijner armen afgere den. Xa weinige o-ogenblikken is hij over leden. In een laschinridhting te Am sterdam is .door het springen van ee.nj autogeenlaschapparaat een werkman erns tig gewond. Een zijner armen werd ver brijzeld. Te Amsterdam is een 7-ja- rig knaapje te water geraakt en ver'- ilronken. Te Rotterdam is een 3-ja rig kind in een emmer kokend water1 gevallen. Het jongetje kreeg brandwondenr over het geheele lichaam en is in zorg- vollen toestand naar het ziekenhuis ge- gedragen. Gistei namiddag is een schui tenvoerder te Amsterdam, dooi' het bre< ken van een stuwbooni in het IJ nabij den kop van de Handelskade gevallen en verdronken. Na ruim een uur dreg gen heeft, de politie liet lijk Qpgovischt. Domlerdagavond is de heer H. te Reeu- wijk, vermoedelijk door de duisternis mis leid te water geraakt en verdronken. Zijn lijk is gisternamiddag uit de Use! op gehaald - Oud. Te Ankeveen vond je mond tijdens het spitten een gouden Spaansche munt. dateerende van 1519. „Zwaar weder". Te Heine wer den in een weide 9 koeien door den bliksem gedood. Noodlanding. De militaire vlieg machine K 4, bestuurder luitenant En- jp'lberts, met passagier, moest gistermor gen een noodlanding maken onder Raams- donkveer, waai bij de machine over den kop duikelde. De inzittenden brachten bet er zonder letsel af; de motor was zwaai) beschadigd. Vooruitgaande gemeente. Ondpr de gemeenten, welke belangrijk in zielental vooruitgaan, rneemt HilvetA sum een eerste plaats in. In fte afgeloo- pen drie weken hebben zich aldaaï' niet minder dan 500 personen gevestigd. Daar tegenover staat een zeer klein aantal ver trokkenen. O 11 wed er. Donderdagmiddag sloeg ile bliksem in 111 het verlaflokaal van den heer Hulst, te 's-Heerenberg. Tvveg schuifdeuren werden stukgeslagen. Da bliksem zocht een uitweg door een aeli- terioiit; Raarin werd oen driehoekig gat geslagen. Dierenmishandeling. Eenige jongens te Vlaardiiogen hebben eon var ken, dat in de weide liep, doodgeslagen. De eigenaai' heeft hiervan aangifte ge daan bij de politie. Modderbaden in R 0 c k a 11 j e 1 Te Rockanje is, ©enigszins feestelijk, de gelegenheid tot het nemen van modder baden geopend. Zij is gevestigd in de zeventiende eeuwsclfe boerderij „.Wales steyn", beneden den weg Oostvoornie Rockanje, niet ver van het meertje, uat de radiiun-houdende modder bevat en zeer goed voor het doel is ingericht. In de lighallen is gelegenheid voor leen 20- tal patiënten tegelijk. Nu het buitenland vrijwel ontoeganke lijk is, zullen de Nederlandsche modder baden zeer zeker belangstelling vindem Meer dan een eeuw. Te Koe renden is eergisteren de wed. G. op 101- jarigen leeftijd overleden. 1 -De geschiedenis van 40 k i s- t.en worst. Een handelaar in kolooiald Xvaren, tevens steenkolenlle verander dn bo vendien door het gemeentebestuur van del Westfaalsche stad Ilaspe belast met de* inkoop van levensmiddelen voor de stad verkocht, aan een koopman in Hagen, spe cialiteit in hakkerijbenooJigdheden, 41 kisten inhoudende ongeveer 40 Oenten 1 ir plockworst, aldus vertelt de orwari - De man in Hagen op zijn beurt ver kocht 12 kisten aan de vrouw van een horlogemaker wier man naai' zij zeiié gemobiliseerd is. De twaalf kisten werden weer verkocht aan een koopman te Elberfeld, die ech ter weigerde de waar te ontvangen, om dat de worst totaal bedorven is. Dus gaan de kisten naar Hagen term. Intuisschen beeft de eerste verkooper, la man in Ilaspe, van den „.specialiteit in bakkerijbenooligdheden" de helft van de geheele zending of wel twintig kist ra teruggenomen. Waar' de rest gebleven is weet de tweede koopcr niet; hij ment tlat zijn vertegenwoordiger (dus weef een ander) de worst aan de stad Menden heeft verkocht. Wanneer men weet dat de verkoopswaarde van die twintig kisten 8000 mark bedroeg doet de onnoozelheid van den eigenaar eenigszins vreemd aan. Men is thans bezig de worst op te spo ren en ook trachten de desbetreffende autoriteiten uit te visschen hoe het mo gelijk is, dat niet minder dan 40 cen tenaar' worst aan de voeding kunnen vu den onttrokken om te laten bederven:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2