Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Afle&p verkoopingen aanbestedingen, enz. Telegrafisch Weerbericht. Maar waarnemingen in den morgen van Oorlogsoverzicht. A. J. F. Fokker, waarnemend burge meester en voorzitter van. het waterschap Schouwen, schetste bet groote verlies, hetwelk de gemeente en genoemd water schap geleden hadden. De heer Ham- rnacher, pmsident-commissaris van de Insulaire Hypotheekbank, herdacht het- geen de ontslapene voor genoemde bank geweest is en rnr. van IJsselstein schil derde zijn trouwen vriend. De heer Van der Vliet bedankte na mens de familie voor de eer, zijn broe der bewezen. H. R. v. In de vergadering der Centrale An- ü-rev. Kiesvereeniging werd tot candidaat gesteld voor lid der Prov. Staten de heer D. Mulder, hoofd der öhr. school alhier, in de plaats van den heer W. J. Bijleveld te Haamstede, die voor Zijn candidatuur bedankt had. N- en St. Joosland. Woensdag was hier weer de dag van poldervergaderingen. In (het koffiehuis „De Roode Leeuw" verga derden de volgende polders: 1. Johanna. Aanwezig 4 ingelanden. De rekening 1915—1916 beliep in ont- (v-ang |101.97, in, uitgaaf f 84.241/2, ba- lig saldo f 17.721/2. Die begrooting .1916— 1917 werd vastgesteld in ontvang en in uitgaaf op f95.00i/2, met een drjkgeschojt Van f2.40 per HA. Het plan lot ver harding van diverse wegen met steenslag werd behandeld en besloten deel te ne men tot een maximum bedrag van f3.60 per H.A. Als lid der wegencommissie werd gekozlen J. K. Mesu. 2. Nieuwei'kerk. Aanwezig 5 ingelan den. De rekening 19151916 werd vast gesteld op f 343.63 in ontvang en f 334.41 5jn uitgaaf, saldo f9.|22. Dfo begrooting voor 1916—1917 is goedgekeurd tot een bedrag van f335.39 in ontvang en in uitgaaf met eejn dijkgeschot van f2.40 pfer H.A. Dhr. Clh. Reijnoudt heeft te ken 1 Aug. a.s. zijn ontslag ingediend, zoodat daarvoor een ander noodjg was. Benoemd was dhr. A. J. van Nieuwen- huijzen te Amemuiden. 3. Suzanna. Aanwezig 2 ingelanden, 1 afwezig. De rekening over 19151916 be liep jl 1676.68.V2 ,i'n ontvang en f971.69 in uitgaaf, batig saldo f 704.99V2. De be grooting 19161917 werd vastgesteld op een bedrag van f 1824.291/2 in ontvang en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd be paald op f 14 per H.A. 4. Molenpolder. Aanwezig 6 ingelan den, 1 afwezig. De rekening 19151910 'bedroeg iln ontvang ï51.88i/2 en in uit gaaf f 37.791/2, saldo 14.09. Die nieuwe begrooting bedraagt f51.61 in ontvang en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd met 10 ct. per H.A. yerminderd gti bepaald op f 1.60 per H.A. Alhier werd ook be handeld het wegenplan. Besloten wierd hieraan deel te nemen tot een maximum bedrag van f3.60 per H.A. Als lid der wegencommissie werd gekozen F. P. Pol derdijk. 5. Mortiere. Aanwezig 7 ingelanden, ,1 afwezig. De rekening 19151916 werd, Vastgesteld op eén bedrag van f109.17 als ontvangst en £96.34i/2 als uitgaaf, alzoo ©en batig saldo- .yan fl2.82i/2. De begrooting 19161917 werd goedgekeurd totaal in ontvang en uitgaaf op f 136.41 y2. Het dijkgeschot werd verhoogd met 50 et. per H.A. en gebracht op f2.50. 6. Middelburgschepolder. Aanwezig 11 ingel., afwezig 2. Alhier beliep de reke ning over 1915—1916 f746.85 in ont vang, f 582.11 San uitgaaf, batig saldo» f 164.74i/2- Die begrooting voor 1916—1917 werd vastgesteld op f 774.22 in ontvang en Uitgaaf. Het dijkgeschot werd verhoogd met 10 ct. en gebracht op f2.25 por H.A. Betreffende het plan tot .verharding van wegen werd besloten, daaraan deel 4e nemen volgens de berekening met steen slag, behoudens wijziging in de verhar ding van sommige wegen. Als lid dei| Wegenoommisisie werd gekozen A. van, A\'aarde. Als dijkgraaf werd herkozen de heer A. vain Waarde. Wed. Herv. Kerk. Beroepen te Waspik E. H. 'Jonkers te Lienden. Ds. Talma van Bennebroek is ter voortzetting van zijn rustkuur in het Dia- CGnessenhuis te Haarlem opgenomen. Zijn toestand moet hoogst bevredigend zijn. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Nieuwe Pekela J. M. Lin- deijer te Groede. Goes. Blijkens het Raadsverslag van de gemeente Kattendijke heeft deze de subsidie voor onze Ambachtsschool met ,1 per jaar verhoogd. Die opwekking, gericht tot de omliggende gemeenten om meer subsidie uittetrekken voor deze nuttig© inlichting, is dus niiet geheel on beantwoord gebleven. Moge dit voorbeeld ander® gemeenten, di© belang hebben bij den bloei der Ambachtsschool, aan sporen, 0111 meer financiëelen steun te veiieenen. Als no. 1 op de voordracht voor hoofd der openbare lagere school te Tho- len komt voor de heer L. K. v. Dijk, thans waarnemend hoofd der school. De oorlo-g in 't'klein. Den 18en Februari belden twee mannen, de Duits*'her W. en de Nederlander G., aan dei woning aan van den kunstschilder Toorop, te Nijmegen. De Fransche dienst bode deed open en nu ontspon er zich een situatie, die zoo verrassend op den tegen woord i ge 11 internationalen poli tick en toestand geleek, dat het jammer zou zijn haar niet even mede te deelen Terwijl Nederland rustig toekeek, zocht Gennania toenadering tot Marian ne, wierp haar lieve lonkjes toe en ging ten .slotte zelfs over tot een poging, om haar teomarmen. Juist op dit kritieke moment kwam er voor het bedreigde Frankrijk hulp in de persoon van Engeland. Ten looneele verscheen ml. mevrouw T., die een Ierscbe is. Met haar hulp slaagde 'Frankrijk er jn de al te heftige liefdesbetuigingen van Duitschland af te slaan. Terwijl aldus het conflict der groote mogendheden in de keuken uitgevochten werd, sloeg Ne derland in den gang zijn slag en kaapte twee Delftsc.he borden en een tegelta bleau, die uitgevoerd zijn (naar een café) en te gelde .gemaak't. Die oorlogswinst is broederlijk met Duitschland gedeeld. Voor dit feit weid tegen beide mannen drie maanden gevangenisstraf 'geëischt. Een staaltje van de wijze, waarop „De Telegraaf" z'n „Rechtzaken" behandelt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kiezers van K r a b b e 11 d ij k e. Brabbeadijke is een welvarend dorp. Er woont een ijverige beyolking. Door de intensieve cultuur is er volop weit. ;Er is handel en verkeer. Er wordt goed verdiend, in één woord hoer en arbeider, (ambachtsman en handelaar hebben weï- jvaart. Dit is voor een goed opmerker terstond zichtbaar. Nu is het fel de eerste plaats plicht en roeping, diajt de overheid z'orgt al het mogelijke te doen wait die welvaart tón bevorderen en het leven veraange namen. .Flinke arbeiderswoningen verlicht door gas en verbonden taan de waterleiding heeft in een groote sociale behoefte voor telen. Dla,t dit alles geld bost, en in zekere mlafe de 'belastingen verhoogt, zal wel overal zoo zijn en altijd zoo blijven. Doch dan -ziet mien waar het blijft en men heeft er wiait voor. En dit mist men thans in oaize .gemeente. Wanneer ik goed ben ingelicht, wordt, er tegenwoor dig -een nieuw soort beheer gevoerd. Trots de begrooting door den raad vast gesteld, zijn er groote posten zonder ken nis van den 'raad overschreden, bijv. D)e verbouwing der openbare school, die natuurlijk naar de eischen des tijds moest ingericht wórden, (voor acht lo kalen zijn closets aangebracht, terwijl er slechts 190 schoolgaande kinderen zijn) (bomt f 700 tekort, terwijl bij den bouw stellig verzekerd werd, da,t het rijk den geheelen houw zou vergoeden. Op de ge wone uitgaven voor onderwijs f400 over schreden, onderhoud postkantoor f170 Meer, druk- en bindwerk f 270 boven de begrooting, lenz. enz., waarvan het slot der historie isde rekening van het jaar 1915 sluit niet een tekort van f2200'. Wias de hoofdelijke omslag drie jaar geleden (toen onze democratische burger vader zijn ambt aanvaardde) f 5500', thans is die verdubbeld en vele burgers zullen raar staan kijken, alp hun het .nieuwe belastingbiljet wordt thuis gebracht. We .hebben nu een mooi. geschilderd gemeentehuis (van binnen) met een bur gemeesterskamer, welke niet onderdoet voor een damessalonnetje. We hebberf een school met winter lei ding en closet- inrichting, 'afgescheiden door een breed© gïang van de lokalen. Maar we hebben ook een slechte straat, getuige de vele verwenschingen van het auto-, motor- en fiets rijdend publiek. Wanneer de rechtsche minderheid in -den Itaad waarschuwend en tegenstem mend haar stern verhief is die meestal genegeerd, .totdat van hoogerhand een krachtig halt is toegeroepen. Duidelijk en onomwonden wordt ter kennis ge bracht, dat, wanneer die nieuwe methode van beheer in 't vervolg nog plaats heeft, de heeren teelven aansprakelijk gesteld worden. Dit moest aan den Raad Worden m'edegedéeld. Hiermede, geachte redacteur, een tipje opgelicht van 'hetgeen er in onze goede gemeente omgaat. Het hosanna van 1913 is wel wat be koeld, doch zal nog killer worden. (Burgers, uw beurzen goed open gezet en uw vooruitstrevende regeering zal u ba' wel vain :af helpen. Twee onderwijzers meer dan de wet eiscbi op de openbare school om maar goed te kunnen concurreeren metde, bijzondere school. Tractementen in 1915 flink verhoogd, wiant er is geld genoeg; wanneer er tekort is, dan maar geleend. (Alleen een zuinig en goed beheer tón Krabbendijfce voor een finantieele ramp bewaren. Het is -daarom hoogst gewenscht, dat de kiezers aanstaanden Zaterdag goed uitkij ken, wien van de twee zij kiezen zullen. Noor schrijver dezies staat het sinds hing vast; omdat hij weet dat de man- zijner keuze -er een is die geleerd, heeft een dubbeltje om te draaien eer hij het Uitgeeft, .en zulke) Mamnen hebben wij in den Raad van Krabbendijfce noodig een kiezer! Ongelukken. Te Brielle is hef dochtertje van den landbouwer A. ,Wj Holl in een sloot geraakt en verdronken. Eenige soldaten van het te Rossom ingekwartierde detachement infanterie be gaven zich in de rivier .de Maas, om te. zwemmen. Eeln van hen waagde zich| te ver en is verdronken. Gistermorgen! is door een posttrein onder Vogelenzang een tweetal werklieden overreden. Eeui was onmiddellijk dood, de ander is in hoogst ernstigen toestand naar het zie kenhuis te Leiden vervoerd. De 23- jarige L. te Dreumel is in een gracht geraakt en in den modder gestikt. Desertie. Te Oldenzaal zijn 3 Duitsche deserteurs aangekomen, die naar liet front hadden moeten vertrekken. Brand. Te Rosendaal is de oude suikerfabriek Janssen v.an Weel, thans verhuurd als magazijnen, grootendeels af gebrand. De oorzaak is vermoedelijk aan onvoorzichtigheid te wijten. Brutaal. Het toppunt van bru taliteit is (dezer dagen te Oldenzaal aart het licht (gekomen. Woensdag der vorige week werd fen zekere H. aldaar jtoor soHaat-kommiezen bekeurd wegens hcfl( smokkelen van ,39 pond vet. Zaterdags avond kreeg 'hij nogmaals een bekeuring wegens smokkelen van 1 pond vet. Bij de laatste gelegenheid echter had H. een compagnon, die aan den haal ging. Vol gens gewoonte brachten de soldaat-kom)- miezen H. naar 't cachot in de marechaus seekazerne, om jiem aklus te dwingen! tot bekentenis, wie zijn kameraad was geweest. Wachtmeester B. ontdekte in H. een gedeserteerd militair. De smokkelaar bteL kende, reeds een week voor Paschen van zijn garnizoen te Amersfoort gedeserteerd te zijn en steeds te Oldenzaal te hebben vertoefd1. Bij het verder onderzoek bleek (even eens, dat JI.'s vrouw elke 10 dagen de vergoeding van het gemeentehuis had ge haald, zoodat ook het Rijk is beetgenomen voor pl.m. f66. Door 'den garnizoenscommandant te Amersfoort was jn.l. verzuimd, de auto riteiten te piidenzaal in kennis te stel len Van pfe desertie van genoemden H., daar dan natuurlijk de vergoeding was! in gehouden. Elkaar in ballingschap' ge vonden. Te Uden is een paar ge trouwd, waarvan de man 76, de vrouw 65 jaar is. Beiden zijn in het vluchtoord vertoevende Belgen. Buurtetoeslag geweigerd. De afd. Amersfoort van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers heeft beslo ten. den jluurtetoeslag te weigeren. De kermis gaat door. Op een Vraag van het raadslid Gosker antwoord de de burgemeester van Dordrecht, flat 'de kermis dit jaar zal doorgaan. Z.Ed. Achtbare weigerde verder een motie van genoemd raadslid van tegengestelde strek king in stemming te brengen. Kinderspel. Te Weesp- warenj gisterenavond eenige jongens aan het fpaardjespelen en zooals het op de echte paardenmanier gaat, had de voor paard fungeorende jongen het touw in den mond, Hij schijnt dit iets later 0111 den hals te hebben laten zakken, waarctp de koett sier de leidsels wat te strak .aanhaakte! zoodat des paaridenjongens keel werd' dicht geknepen en hij bewusteloos oj( den grond viel. Het duurde lang eer de strop was doorgesneden, doch de jongen bleef bewusteloos. Geneeskundige hulp was noodzakelijk en na veel moeite gelukte het de lerens- geesten weder op te wekken. Russisch e krijlgsgevange- 11 en. De - landbouwer A. A. te Vosse- bfclt. bij Dalen bemerkte, toen hij 's mor gens buiten zijn woning kwam, een twee tal uit Duitsche krijgsgevangenschap ont vluchte Russen. Door middel van Hol- laudscbe geldstukken maakte hij hun dui delijk, dat ze in Nederland waren. Hun. blijdschap1 was natuurlijk onuitsprekelijk- Ze waren 18 maanden in het kamp bij Hamen in Hannover geweest. Het eten was er verbazend slecht. Met vijf man waren ze ontvlucht. Drie van hen Waren bij het zwemmen over de Eems door de Duitschers doodgeschoten. Ze waren hei den gehuwd en. uit AARadiwóstok (Sibe rië) afkomstig. Door de politie zijn zej naar Assen vervoerd. Bii-utale aanranding. Door een buitenman is bij' de politie te Am sterdam (aangifte gedaan, dat toen hij Woensdagnacht per rijwiel de Molensteeg passeerde, hij; plotseling door een hem 'achteropkomend wielrijder met een hard' voorwerp pp het hoofd werd geslageri en daardoor bewusteloos was geraakt. Na ongeveer een kwartier kwam hij weder hij „bewustzijn in een der huizen in ge noemde steeg. Da.ar kwam hij tot dié, ontdekking, dat hij een portefeuille kwijt was, inhoudende f 50, aan bankpapier, als- méde een zilveren horloge mét doublé ketting, een sigarenkoker en zijin hoed, De electrische draad. Gister- Jniddag wilden bij 'Stamproy (L.) twee Belgen over den electriscben draad de Nederlandsche grens overschrijden. Die Duitsche grenswacht merkte hen op en loste eenige schoten waarhij een van bei den gedood werd. De andere was daar door zoo verbouwereerd dat hij van ver dere pogingen tot ontvluchten afzag en zich bij de Duitschers aanmeldde. Volgens Verklaringen der Duitsche sol daten hadden een 7-tal Belgen pogingen gewaagd om over de grens te komen Öoch waren hierin verhinderd door het optre den der Duitschers. Uit de papieren, wel ke op hen gevonden weiden, zo-u ge) bleken zijn, idat ze \sipionna,ge-werk ver richtten. Een merkwaardig1 gedenk- t e e k e n. Naar aanleiding van de stichting der Hokkesecte van het Boedhisme xn Japan door .zekéren Nitsjiren Sjonin, nu ruim zes eeuwen geleden, heeft een Ja- pansch Boedhist, Takami Jiyei, het plan opgevat, van een reuzen-gedenk teeken voor Nitsjiren Sjonin. Op een eiland in de Japansche Binnen- Zee, dat door een rijk ingezetene van Okayama aan Takami werd afgestaan, verheft zich een 246 voet hooge graniet rots. Deze rots zal, naai- de „Strait^ Times" aan Japansche bladen ontleende, geheel tot een Nitsjiren-afbeelding worden uitgehouwen. De afmetingen van het ge laat zullen 38 hij 31 zijn, de oogen zul len een lengte hebben van 6 voet, ttej neus van 8.3 voet, de lippen van 7.5 voet en de ooren van 14 voet, terwijl de handen 26 voet zuflen meten. De kosten van dit gedenkteeken wor den op 180.000 yen geschat. Hhl. Koning C li i s t i a a n van De nemarken geopereerd. Naar „Po- litiken" meldt werd de koning vp.11 Dene marken 't vorig jaar wegens een fistel in de aam geopereerd. De operatie liep buitengewoon goed af; maar men wist dat de vorst over korter of langer tijd zich aan een grootere, hoewel ongevaar lijke' operatie zou moeten onderwerpen. In den laatslen tijd leed de koning Véél pijn, vandaar dat tot operatief ini grijpen weid besloten. De behandeling had in het tot opera tiekamer ingelichte slaapvertrek van den vorst plaats, en ^geschiedde door profes sor Jens Schoui met behulp van twee assistenten en een verpleegster. Ook 'sl fconings lijfarts, professor Benzon, was er bij' tegenwoordig. De koning was meer dan V-fa uur on der narcose. Dank zij de grondige ma nier waarop de operatie kon geschieden, zijn de medici de meening toegedaan dat tie kwaal niet weder zal terug keeren. 's Konings toestand is in elk opzicht bevredigend. Een „modern" hotel. Ook het hotelhédrijf in Engeland lijdt zeer tijdens !4en oorlog, zegt „De Hotelhouder". Het volgende is een staaltje van de moeilijk heden, waarmee onze bedrijfsgenooten al daar, mét name de leiders van provincie- hotels, te kampen hebben. Toen ik 's morgens in Ide ontbijtzaal! kwam aMus schrijft een 'bezoeker ren een der groote hotels in een vrij groo te provinciestad stond ik verbaasd* in plaats van den kellner een heer in zwarten rok te zien, die aim zijn arm Idén recruteeringsbund droeg, waaraan, men toekomstige soldaten herkent. Deze man moest alle gasten in de ontbijtzaal bedienen en al den verschillenden arbeid' verrichten, dien anders in een hotel van deztelfde grootte een aantal kellners doen. Ufechoon de man zich beijverde, was die bediening natuurlijk niet juist eerste klas 'en op de ontbijttafel was melk noch koffie. Weldra werd ik gewaar, dat de noodhulp-kellner niemand ,anders was dan de hotelhouder zelf. In het geheele huis Svas slechts één geschoolde beroepskracht n.l. een kamermeisje, en toch was be4 etablissement, niet klein en goed be zocht. De vrouw van den hotelier moést zelf voor de gasten koken, en om het be- 'drijf gaande te houdenv werden alle bloed erwanten, die maar disponibel waden, 'gerequireerd, en zulks ter Vel'vanging van het verdwenen dienstpersoneel. Eenige of fervaardige vriendinnen maakten dit merk waardig personeel compleet, waarvan ieder afzonderlijk, de een aan dén an der, geparenteerd was. Een jonge, nog niet afgestudeerde, architect moest het zelfs voor lief nemen, dat hij tot schoen poetser van het hotel werd aangewezen! DEN HAAG. In verhaard' met de terug zending uit Indië van 44 schepelingen, betrokken bij de relletjes te Soérabaja, heeft de minister van marine bepaald; dat een transport van 50 zeemiliciens! [der lichting 1915 naar Oost-Indië zal worden uitgezonden. Bedoeld transpoit Vertrekt 24 Juni per s.s. Riauw van de Maatschappij Nederland. Dit is de eerste maal, dat zeemiliciens naar Jndië .ge zonden worden. DEN HAAG. De Eerste Kamer besloot terstond ,in de afdeelingen te behandelen, de wetsontwerpen betreffende de In dische leening en de Oorlogswiastbelas- ting. N1EUWEDIEP. Hedenmorgen is het transportvaartuig „Schelde" door den sterken stroom "in aanvaring gekomen met een instructie-vaartuig. De „Schelde" zonk binnen 2 minuten. De opvarenden zijn gered. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte van de vorige oplage opgenomen. GOES. In de Raadsvergadering op Maandag 29 dezer te half 4 zijn aan de orde: 1. Strikken. 2. Subsidieaanvraag! N.V. Spoorwegmaatschappij Zuid-Beve land. 3. Reclame P. A. E. Clement tegen baar aanslag vergunningsrecht. 4. Wijzi gingen begr. Gasthuisbestuur 1915 en 1916. 5. Betaling uit den post voor om voorziene uitgaven der begrooting 1916. 6. Verzoek D. J. Remijn om eervol ont slag als onderwijzer Mulo-school. 7. Aan gaan tijdelijke igeldleening voor kasgeld 'gasfabriek. 8. Pensioengrondslagen geiro- ambtenaren. 9. Reclame H. 0. over 1915. MIDDELBURG, 25 Mei 1916. Op de graanmarkt was de aanvoer lieden onbeduidend. Nieuwe Tarwe f 18.25 a f 18.75, Zomergerst f—a 1Paardeboonen fa f Tuinboonen f a f Bruine boonen f—aRonde bruine boonen fa fLange dito f a f Witte boonen fa tKroonerwten fa fMaanzaad fa f Boter 65 a 75 ct, Particulieren 75 ct. Eieren per 100 f6,60 a f0,Particulieren 17.—. Eieren Veilings Ver. f6.60 a f6.90 Eenden eieren f 6.60 a f 6.90. Ganzen eieren f10.a f 13. Kalkoen eieren f0.a f0. Poule Pintade eieren f3.20. Zwaaneieren f Olie en Koeken. Olie van Inl.zaad. Raapolie f 65.—Patent olie f67,—, Lijnolie f52,— per H.L. a con- ant, per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken flSO per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f 18,50 per 104 stuks; harde Lijnkoeken f 18, Lijnmeel f18,— per 100 K.G. Noteering voor Ifjnolie uitsluitendvoor gebruik binnen Nederland. Vlisstogen, 25 Mei 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Zuring 1325, Spinazie 4486 et- beiden per mand. Kervel 1648, Rrop- verdunsel 49, Postelein 4657 ct. alles per kleine mand. Aardbeien 24— 24—37 ct. pea' klein rond mandje. Kruisbessen 5045, Doperwten 7172, Aardappelen il.10f 1.34, Poters £1.30, Aardbeien f2.87y2 per vijfkop. Prei 81/2, Radijs 1/2—11/2, Peen 13i/s15, Raapstelen 1 -II/2. Rhabarber 591/2, Asperges 1529, Uien 41/28, Ramenas 31/2, Peterselie 2—4 ct. alles per bos. Kropsla 1li/2, Bloemkool' 927 ct. beiden per stuk. Eieren 81 ct. per 13 stuk. Van 22 26 Mei. VL1SSINGEN. Ondertrouwd: W, F. Stein 29 j. jjm. en B. R. M. Oonraets 29 j. jd.; A. C. Bijl 29 j. jam en II. N. Jansens 21 j. jd.P. van de Witte 27 j. jrn. en C. M. Auer 22 j. jd.'; (1. F. van Eijk', jm. 37 j. en J. Vreeke 28 j. jd. lerseke. Bij de gisteren door notaris Van der Kloes van Ellewoutsdijfc alhier igeliouden verkooping van het woon- en winkelhuis van Mej. wed. v. d. Werke, werd kooper de beer P. Verwijs voor f1251. De bijbehoorende huisjes voor f556 aan J. v. d. Jagt. Bij de op 24 Mei 1916 door notaris H. R. Struve te Middelburg gehouden vei ling van 6 huizen en erven aan de Braam straat te 'Oost- en 'West-Souburg werden verkocht Wijk A, no. 134b aan den heer C. Reyerse te Oost- en West-Souburg, voor f1822; Wijk A, no. 134a, aan Mej. N. Stoutkamer aldaar, voor f765; Wijk A, 110. 134, aan den heer I. Dommissie aldaar, voor f 1281; en AVijk A, nos. 133 (50), (51 en (49) aan den heer A. Sneevliet te Middelburg, voor f 1800. 25 Mei medegedeeld door hei Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 768.2 te AVisbv, laagste 754 te Adissingen. Verwachting tot den avond van '26 Mei Zwakke tot matigen, Zuidoostelijke tot Zuidelijken wind; gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer. Iets warmer. 5 (Miei. Tegemoetkomend antwoord van Duitschland op d'el Amerilcaansche no ta van 19 April. 810 Mei. Levendige gevechten bij Verdun. De- Duitschers maken eenigën vooruitgang voor heuvel 304. Tegenaan vallen idér Fraoischen bijl den Mort Homme én (ten Oosten van |dè Maas. 9 iMjei- Asquith verklaart in een réde 'dat Rusland lejn Engeland in alle zaken, Idie 'beide rijken raken, overstemming héb- bén bereikt. 10 Mei. In ©en nota aan de Arer. Staten erkent Duitschland, dat een Duit sche duikboot de „Sussex" heeft, getor pedeerd. Asquith 'houdt een rede, waarin hij' 'mededeelt, dat er een volkomen over eenstemming is verkregen tusschien de Russische en Bugel sc he regeeringen, wat betreft de belangen van beide landen in het oosten. 11 Mei. Een ItaliaainsChe expeditie landt op 'de kust van Cyrenaica in Noord-Afrika. Asquith vertrekt naar Ier land. 12 Mei. De Russen bevinden zich in Armenië, ten Z.-W. van Erzeroem en Bitlis in het defensief. De Duitschers zijn een gedeelte der Engelsche linie ten N. O. van Vermiellesi binnengedrongenc 13 Med. Dr. Delbriick, staatssecre tarisl van binnenlandsche zaken in Duitschland, treedt af. In Armenië wor den de Turken door d© Russen bij EZMd- jan teruggedreven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3