Binnenland, Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. t bij Lofgies (Noordelijk yan La Bassée en ten Zuiden yan Chateau Salins, do beide andere aan gene zijde van het vij andelijk front bij het bosch van Bourrue (ten .Westen van de Maas) en over de hoogte Oostelijk vair Verdun. Ons vlieg- eskader heeft 's nachts Duinkerken op nieuw met tal van bommen bestookt. - Het Oostenrijksche hoofdkwartier meldt De gevechten aan het Zuid-Tiroler front «tarnen toe in omvang, daar onze troepen ook op de hoogvlakte van La Fraun tot den aanval overgingen. De top van den Armentaira-bergrug is in ons bezit. Op de hoogvlakte van La Fraun drongen onze troepen Ln de eerste hardnekkig, verdedigde vijandelijke stelling. De uit Tiroler Keizerjagers en uit de Linzer in- fa n terie- troependi vis ie bestaande strijd troepen van aartshertog Karei Frans Jozef hebben hun succes uitgebreid. De C-ima del Lagbi. en NoonteOoostelijk van de- Ken top de Cima di Nesole zijn genomen. Ook van den jJircola-pas is de vijand verjaagd. Ten Zuiden van dezen pas vie len verder drie 28-c.M.-houwitsers in onze handen. Van den Col Santa rukken onze troepen tegen den 'Pasubio op. In het Brenta-dal is Langeben door ons bezet, tristeren zijn over de drieduizend Italia nen. waaronder vier en tachtig officieren, gevangen genomen. '25 stukken geschut en 8 machinegeweren buitgemaakt. De ge mobiliseerden en. hel kiesrecht. Het hoofdbestuur van de Liberrale Unie heeft aan den minister van oorlog een brief gezonden, waarin gewezen wordt) pp de weinige medewerking van som mige militaire autoriteiten ten aanzien! van het aan de betrokken gemeentebe-' sturen verstrekken van de opgaven van hen, die van de militie naar de land weer overgaan. Hierdoor eindigt nl. de tijdelijke uitsluiting van de b'elanghebben- "den van liet kiesrecht, hetgeen uit bo venbedoelde verklaringen moet blijken. Het hoofdbestuur verzoekt den minister ter zake de noodigp instructies te wil len geven. Tevens wordt in den brief, in liet bij zonder met. het oog op de a.s. verkies zingen voor de Provinciale Staten, aan gedrongen op het verleunen van zoo danige verloven aan kiesgerechtigden, die zich ouder de wapenen bevinden, dat) zij ook inderdaad in de gelegenheid zijn van hun stemrecht gebruik te maken. (Tad.) i Minister P o s t h u m a. gaat voor herstel van gezondheid naar Ruurlo. Periodiek verlof. Aan de troepen is thans officieel be- kenid gemaakt, dat het periodiek verlof met. 1 Juni weer zal worden verleend. (Avp.) I Prins Hendrik wil meer kennis van Friesland opdoen en zal er nu 29,30 en 31 dezer door brengen. A n t i-R e v. 1> a g b 1 a d. Bij de besprekingen over de oprich ting van een groot anti-rev. dagblad, ge houden ter vergadering van het Prov. Co mité van Anti-Rev. Kiesvereenigingen in Gelderland, heeft de heer Colijn mede gedeeld, dat een ant-rev. comité o. um tot dat doel in wording is. Verordening. Door den vice-ad- miraal, commandant in Zeeland, is de volgende verordening vastgesteld: Artikel 1Het is verboden op het eiland Walcheren de duinen of het strand te betreden, bewesten de denkbeeldige rech te lijn, die strandpraal O nkbij den hoek van het Fort, de Nolle verbindt met het voormalig Fort den Haak, met dien ver stande evenwel, dat het betreden van de duinen of het strand tusschen zonsopgang en zonsondergang geoorloofd is van de strooken, gelegen tusschen: a. strandpaal O ten Z. 0. van Zoutelande en strand paal 40 ten W. van Ronde wijn skerkej b. strandpaal 1 ten W. van het N. uit einde van den Sc.hooneweg en strandpaal 51 ter hoogte van Groot-Westhove. Artikel 2. Het verbod in het vorige artikel gesteld is niet van toepassing op: le. openbare ambtenaren die voor de uit oefening hunner ambtsverrichtingen zich aldaar moeten bevinden 2e. personen die voorzien zijn van een toegangsbewijs, afgegeven door den mili tairen Commandant ter plaatse. Artikel 3. Overtreding van artikel 1 wordt gestraft met hechtenis van ten| hoogste drie maanden. Artikel 4. Met het opsporen van over tredingen van artikel 1 zijn, behalve do bij artikel 8 van het Wetboek van straf vordering aangewezen personen, belast de Marechaussee en alle andere ambtena ren van Rij'ks- en gemeentepolitie. Artikel 5. Deze verordening treedt in werking onmiddellijk na derzelver afkon diging. Een ierier wordt gelast en bevolen, overeenkomstig het hierboven geregelde zich te gedragen. Middelburg. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen den heer G. J. Smit Jr., lid van den gemeenteraad yan Amsterdam en .voorzitter van den Algemeenen Nederlandse hen Bond van Handels- en Kantoorbedienden ter zake van beleediging van de boeren Boaason.t leden der firma E. H. Boasson en Co. en van den commissaris van politie alhier; in een openbare vergadering welke Vrij dag door de afdeeling van genoemden. Bond werd gehouden en waarin de heer Smit als spreker optrad, met een rede. waarin hij het conflict besprak bestaande tusschen genoemde firma Boasson en haar thans ontslagen bedienden. Ingekomen bij het Steuncomité te Middelburg sedert de vorige opgave: Maandelijksche bijdrage van A. de II. f0,50; wekelijksche bijdragen, week van 11-Mei f80; gift van E. D. v. d. B. f25. Voor de 92e uitkeering aan de familiën ,van militairen en aan werkloozen was noodig f 167,65. De Penningmeester, H e r m. B o a s s o n. Goes. De Goosche slagers hebben, blij kens een jn dit nummer voorkomend advertentie, de vleesehprijzen met in gang van morgen moeten verhoogen. Nu, dit was te verwachten, gezien de poli tiek. die minister Posthuma. er op na houdt. -Men mag bet in tusschen op prijs stellen, dat onze slagers niet tot een buitensporige verhooging der prijzen zijn overgegaan. Rij vergelijking met de prijzen in andere plaatsen zal blijken, dat de prijsverhoging van 10 et. per Kilo, niet onbillijk is. Dit neemt natuurlijk niet weg, dat alien vurig hopen, dat spoe dig de oude prijzen weer zullen gelden. Te Amsterdam is plotseling over leden do heer Johannes Eliza Mulock Houwer, oud-notaris, in den ouderdom van 74 jaar. De heer Mulock Houwer was geboren te Zierikzee, waar hij ge meente-ontvanger was. In 1881 werd hij benoemd tot notaris te Goes, ter ver vanging van wijlen den heer Paarde- koopor. In de op 20 Mei j.l. te Rilland gehouden vergadering van ingelanden van den Reigersbergschenpolder werd de reke ning over het dienstjaar 1915/16 vastge steld in ontvang op f 144444.661/2 en in (uit gaaf op f 11664.33. De begrooting voor liet dienstjaar 1916/ 17 werd in ontvang en uitgaaf vastge steld op f 14713.16 met een post onvoor ziene uitgaven ad f 2037.70Vz, terwijl liet dijkgeschot evenals in het vorige dienst jaar bepaald werd op f 12 per hectare»! Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een dijkgraaf om te voor zien in de vacature ontstaan wegens pe riodieke aftreding van den heer A. Rul lijn, die wegens hoogen leeftijd niet her benoembaar is, werden geplaatst de hoe ren J. Blok Jz. Jr., W. F. van Gorgel, en I'. Rruijnzeel, allen wonende te Ril land. Zaterdagavond omstreeks kwart voor elf passeerde een vliegtuig van onbeken de nationaliteit boven onze gemeente. De verstoring van de bijna nachtelijke stil te deed velen het oog naar, boven richten, doch de machine was spoedig uit het gezicht en weldra uit het gehoor ver dwenen. Ze roer in N. 0.-richting.; Het muziekkorps van de militaire wielrijders heeft met de eerste uitvoe ring reeds de burgerij aan zich verplicht. Met weinige pretenties .heeft liet zich aan ons de muziek beminnend publiek voor gesteld, doch het heeft bewezen, dat goede wil en trouwe studie veel vermogen. Er is inderdaad verdienstelijk gespeeld en dank zij ook de keuze der stukken bleef het concert van 't begin tot het einde de aandacht trekken. Jn korporaal Van Wijmeren, evenzeer een amateur in de hmzikantenwereld, bezit het korps eep ijverig en bekwaam dirigent. Een zeer talrijk en zeer dankbaar publiek genoot vair de muziek. We hopen van harte, dat dit eerste succes aanleiding moge zijn, dat de hand aan de studie gehouden worde en dat we nog menig concert te genieten krijgen. Vlissingen. Op de helling van de werf der Kon. Maatschappij ,,de Schelde" al hier, waarvan Zaterdag liet mailschip ,,Patria" te water werd gelaten, zal do kiel worden gelegd voor een voor het Rijk te houwen kruiser. De politie heeft twee veldartilleris ten aangehouden, die door openschuiving van een raam diefstal hebben gepleegd. Zij zijn aan de militaire overheid overge leverd. Bij de politie is aangifte gedaan dat een loopjongen, die voor zijn pa troon kwitanties 'had geïnd. niet. is te ruggekeerd. Schore. Toen de onderwijzeres pret haar leerlingen op het schoolplein speelde en, om een "kind behulpzaam te zijn. haar horloge op den regenbak legde, was dit bij haar terugkomst verdwenen. Zij kon maar niet te weten komen, waar het gebleven was. Zelfs de hulp van het hoofd der school mocht niet baten, totdat deze een jongen, voorzien van een groote fietspet, dezen het hoofd liet ontblooten en het gezochte in de pet vond. M. C. Krabbendijke. Staatscrt. no. 119 bevat het Kon. besluit tot onteigening van eigendommen ten behoeve van een los- cn laadplaats „Oostdijk", bij wachtpost 28 van den spoorweg Roosendaal—Vlis singen. Oudelande. Als des zomers de vreem deling onze gemeente bezoekt, staan ve len den prachtigen Kastanjeboom met de klapbank daaronder te bewonderen. Deze werd vroeger door de jongelings schap en burgerij onderhouden, maar deze zagen er ten. slotte niet meer naar om, zoodat ze tenslotte zou ver-vallen zijn. Doch nu heeft de Burgemeester.zich de z;uik aangetrokken en op eigen kos ten de zaak in órde laten inaken, waar door hi) velen aan zich verplicht heeft. Wemeldinge. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de arbeider J. Fos- sen alhier, 50 jaar bij de familie Dekker heeft gewerkt. Zaterdagavond omstreeks 11 uur bewoog zich boren deze gemeente een vliegmachine, komende uit 'Zuidwestelijke richting 011 verdween, blijkens het ge raas dat de machine maakte in Ooste lijke richting. Ritthem. Zaterdagavond werd in 'tcafé van dhr-. Van der Linde alhier een open bare vergadering gehouden, uitgeschreven door den Vrijzinnigen Bond in verband met de aanstaande verkiezing voor de Provinciale Staten. De moeite der heeren werd echter niet rijkelijk beloond, daar, welgeteld, een tiet» belangstellende kiezers aan den oproep liadden gehoor gegeven. Dhr. J. G. van Niftrik opende de ver gadering, boette de aanwezigen welkom en zette het doel der samenkomst uit een. Hij zou verder de vergadering leiden. Daarna besprak bij zijn plannen en voor stellen voor de haven uitbreid ing van Vlis singen, met behulp der Staten door 't ver- loenen van subsidie, en welkte havenuit breiding niet alleen Vlissingen, maar ook de aangrenzende gemeenten voordeel zou aanbrengen. Op meer politiek terrein kwam de vol gende spreker, dhr. J. D. Viruly, burge meester van Westkapello, een der eandt- daten voor 'tdistrict Vlissingen. Daar de leden van de Eerste Kamer gekozen worden door de Prov. Staten, wees hij eerst op 't groote belang der a.s. verkiezing, ook met 't oog op de Eerste Kamer. Al \vat vrijzinnig is zal mede werken om die Eerste Kanter, die thans rechtsch is, om te doen gaan. maar dan ook onkel linksche leden van de Staten gekozen. Hij sprak voorts over 't groote belang, dat Walcheren had bij de afschaffing dei- tollen, waarvoor hij zich een warme voor stander toonde. Dan zette hij verder zijn eigen politieke meening nader uiteen. Hij diende zich aan als geen felle politicus. Niet uitsluitend voor een bepaalde rich ting of partij wilde hij werkzaam zijn, maar hij zou meer 'toog hebben op elke categorie, op 't algemeen belang. Hij ein digde met een aanbeveling voor zijn mede- candidaat dhr. A. Staverman. De politieke hoofdschotel werd echter opgediend dezen avond door dhr. \V. J. 0. van Santen van Kloetinge. Na gewezen te hebben op de noodzake lijkheid van den Godsvrede in tijden van gevaar, zooals 'in Aug. 1914, Zeide hij, (lat de rechterzijde de linkerzijde beschul digde dien vrede het eerst verworpen te 'hebben. Z.ii was het eerst de in meerder heid rechtsche Eerste Kamer geweest. Evenals dhr. Viruly wees hij op de taak van de Prov. Staten om de leden, van de Eerste Kamer te kiezen en al de vrijzinnigen mede moeten werken 0111 die Eerste Kamer zien 0111 te krijgen Vervolgens prees hij Treubs voorstellen inzake de herziening dor vermogensbelas ting, om daarna Dr. Kuypers vroegere en tegenwoordige uitspraken ten opzichte van verschillende politieke kwesties te- critiseeren. Natuurlijk bleef het antirev. dagblad „De Zeeuw" niet geheel buiten critiek. Het laatste deel zijner rede be steedde hij om de ouderdomsrente van Talma in vele opzichten onbillijk te noe men en om verder de staatspensioneering als het hoogste heil den arbeider voor te spiegelen. Van de gelegenheid 0111 met de spiekers to debatteeren werd gebruik gemaakt door Mr. A. A. de Veer uit .Middelburg. Daar deze vergadering belegd was voor een aanbeveling van de linksche candida- ten voor de Prov. Staten, zou hij alleen in hoofdzaak datgene bespreken wat hier mee in verband stond en wat hierover1 gezegd is, zoodat het geheele pleidooi van dhr. Van Santen over staatspensio neering enz. weg viel. Straks zou hij nog iets zoggen óver de afschaffing der tollen. IJveren de vrijzinnigen thans uit alle macht 0111 de meerderheid der Staten, links te krijgen, op 'toogenblik heeft de Statenverkiezing in Zeeland niets te ma ken met de samenstelling der Eerste Ka mer, daar voor Zeeland vooreerst geen der beide leden van de Eerste Kamer moet aftreden. (Air. Lucasse in 1919 en Mr. Fokker in 1922). Dit is alleen mogelijk bij een conflict tusschen Eerste- en Twee de Kamer. De heer Van Santen ageerde zoo over liet tegenstemmen der in meerderheid rechtsche Eerste Kamer, waardoor z.i. do Godsvrede voor 'teerst verb roken werd, maar weet dhr. Van Santen ook wel, dat ook de liberale afgevaardigde voor Zeeland, Air. Fokker, tegengestemd beeft? De tolafschaffüig is geen principieels kwestie, zoowel onder links als onder rechts zullen er voor- en tegenstanders zijn. Een der eerste voorstanders, dlu'. Van Voorthuijsen. is bij een vorige ver kiezing door de linksche partij uitge worpen. Dhr. Viruly sprak van een gematigde politiek, maar die is bij de linkerzijde niet te vinden, getuige de laatste ver kiezing voor leden der Ged. Staten, waar- dit college „om" (ging. Die gematigde po litiek der nu -in meerderheid linksche Ged. Staten bleek ook bij 't oprichten van een Chr. school te Ovezand. In tie Prov. 'Staten zijn er vele zaken, dit: b,jj beide partijen instemming vinden, doch nu en dan, vooral in kleine zaken, zelfs, komt het Verschil in richting sterk naar voren. Zoo ook b.v. onlangs bij een bespreking over het subsidieeren van het Ohr. jMilit. Tehuis te Vlissingen. Het spreekwoord ,,aan den klauw ként men den leeuw" wordt dan bewaarheid. Wat is 'tgeval? Dftir. Van Niftrik is steih tegen de subsidieering van zulke nut tigt- inrichtingen ats Chr. Milit. Tehuizen, zelfs had de gemeenteraad van Vlissin gen, die links is, vroeger reeds verklaard, dat het militaire tehuis aldaar zulk een nuttige inrichting is. Dhr. De eer wekte daarna de aanwe zigen op om te zorgen, dat ons volk een hristelijke natie blijve en daarom dc oude paden dienen bewandeld te wor den en dus de reeds beproefde en goede Statenleden Goj-lach en Van de Putte we der in de Staten mogen blijven. Dhr. Van Santen, nogmaals het woord hebbende, wees op een mogelijk aanstaand conflict tusschen de beide Kamers en het dus wel noodig is, dat ook Zeelands Staten in meerderheid links blijven. Hij moest, toegeven, dat dhr. Fokker mede tegengestemd heeft, doch vroeger heeft dhr. De Stuers (kath.) ook tegen eert wetsontwerp van Colijn gestemd. De lin kerzijde wil op schoolgebied ft geval Ove- feand) geen scheiding onder de bevolking van eenzelfde land. Dlhr. iruly verdedigde zich door to zoggen, dat niet de gejheele linkerzijde een gematigde politiek voerde, maar dat hij persoonlijk dal zou doen. Dhr. Van Niftrik dankte dhr. De Veer voor zijn vleiende vergelijking en zcide, tegen de „zoogenaamde" Cjhr. tehuizen gestemd te hebben wat subsidie betreft, daar dan ook do Openbare Leeszalen en andere openbare instellingen gesubsi dieerd dienen te worden. Het was reeds laat geworden toen de tuffende auto's der heeren de stilte van het dorpken Ritthem verbraken Zierikzee. Gisternacht is hier overte- den heer mr. van der Vliet, burge meester dezer gemeente en lid der Prov. Staten. (Dingeman van der Vliet werd gebo ren 23 April 1859 te Zierikzee, waai' ook zijn vader jaren lang het lidmaat schap van den gemeenteraad bekleedde. Hij studeerde en promoveerde in de rechten aan de universiteit Te J -idcR, en nam ook in de eerste jaren van zijn rechterlijke loopbaan de rechtspraktijk waar te Goes. Hij werd in 1911 be noemd tot burgemeester zijner geboorte plaats, inplaats van wijlen mr. .VI00leu- burgh, en was om velerlei redenen bij alle partijen geacht en bemind). Ou d-Vossemeer. Doör de vrijzinnige kiesverccniging is in het district Tholen tegenover het altredende a.r. lil 11. .1. Tichelman te Vlissingen gesteld mr. J A. de Jong, kantonrechter te Tholen. Jn dit district treedt ook al het a.r. lid A. Hollestelle, maar diens candidatuur zal niet bestreden wordenIlbl. Sas van Gent. In het naburige West- dorpe werd voor eeuige dagen een smok kelaar aangeschoten. De man maakte deel uit van een groep je personen, dat zeep en petroleum: tracht te uit te voeren naar België, Toen na her haald aanroepen van de patrouilleerende militairen niemand staan bleef, werd vuur gegeven, met het gevolg, dat één een| schot, in het zitvlak ontving;. Er bevindt zich aan het uiteinde van genoemd dorp een wijk, de z.g. „Zwar ten Hoek", wier bewoners zich voor een groot gedeelte op het smokkelbedrijf toe leggen. Het gebeurt herhaal lelijk, dat de poli tie bij de meest beruchte onder hen een nachtelijken inval doel, ten einde zidlt te overtuigen, of de bewuste personages zich wel op hun heil bevinden. Desniettemin zit de liefhebberij bij hen er zoodanig in, dat con a more het hand werk gedreven wordt. Wat wel als een verdacht verschijnsel moet worden aangemerkt, is het feit, dat er veel personen rondloopeii. die den zak vol hebben met Duitsch papierengeld van 1 en 5 Alark. Tel. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Polsbroek door H. Ewoldt te Aalburg. Geref. Kerken. Beroepen te Axel A. Thielen te A ijf- huizen (Haaidenunermeer Bedankt voor U. en N. Bildtzijl door D. v. Dijk te Knijpe. Wissenkerke. Zondagavond nam dhr. de Vries afscheid yan de Gemeente al hier, welke sinds 6 maanden door hem was bediend. Z.Eerw. sprak naar aan leiding van Joh. 10:1 en sprak achter eenvolgens over den Eenigen Herder, den goeden Herder en den Eeuwigen Herder. Aan het einde dezer Godsdienstoefening zong de gemeente den vertrekkendon broe der toe Ps. 121:4. A.s. Zondagavond zal Z.Eerw. van Geersdijk afscheid nemen, Voor beide gemeenten, maar inzonder heid voor Geersdijk, zal dit besluit dei) Classis Zierikzee te betreuren zijn, merkt onze berichtgever op. „Heraut" jubileum. Het 2000ste nummer van de „Heraut" lieeft het licht gezien. Hot eerste nummet van dit weekblad, door dr. A. Kuyper op gericht, verscheen 7 December 1877. De 2000 meditatiën in dit kerkelijk en theologisch weekblad zijn op vier na, alle van de hand van den hoofdredacteur, di". Kuyper. Steeds werden ze op den dag des Heeren geschreven. Slechts 4 Zondagen yan. deze 39 jaren was de schrijver hierin verhinderd. Goes. Geslaagd le Breda voor de acte te. O. mej. A. A. AL v. Kalmthout (ge boren te Goes) te Ktten Ireur. erschencn js het programma van de Mi ddel b a ré Koloniale Land bouw sc hooi te Deventer, opgericht in 1912, voor het. schooljaar 16 17. Deze school is bestemd om hen. die na enkele jaren voorbereidend hoo ger, middelbaar of meer uitgebreid lager onderwijs te hebben genoten, voor do landbouwpraktijkon in de tropen en in, het bijzonder in dc koloniën van het Rijk voor te bereiden. Het onderwijs js. er ingericht naar de. behoef ten van oen tropischen landbouw, terwijl zoowel do algemecne ontwikkeling als de vakoplei ding van den leerling wordt beoogd. De school geeft dus geen opleiding voor een bep;ialde cultuur, maai- voor de uitoefening van den tropiscluen land bouw in liet al gemeen Zij die het eind diploma behaald hebben, zullen zich in de praktijk in Indië voor de speciale culturen nog moeten bekwamen, maar bezitten 0111 dit te doen. een goede basis. Wanneer de leerlingen op een leef tijd van 16 17 jaren op school komen, kunnen zij '19 20 jaar oud, het eind diploma behalen, liet zal gewenscht zijn, dat zij daarna lanigeien tijd in Europa werkzaam, zijn. b.v. in bet landbouwbe drijf of in een machinefabriek, om dari op een leeftijd van 21 jaren naar indië to vertrekken, (fel schoolgeld bedraagt f60 per jaar. Minvermogenden kunnen geholpen worden. Blijkens .de „AI. is mej. C. G. E. van der W'eele te Hillegersberg benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan school K. tc Middelburg. Kanton ge ree lit te Middelburg. Zaterdag liad zich voor het kanton gerecht alhier te verantwoorden de chauf feur \Y. uit Yiissingon, tegen wien door den kapitein der mareschaussec F. Pie keina, procesverbaal was opgemaakt we gens het niet groote snelheid omrijden van den hoek bij hot station te A'lissingen De heer Pickema stond voor op de tram, die naar de start zou vertrekken en zag bekl. met den auto van de richting de r Keerssluis aankomen en voor den hoofdingang van het station met een scherpe bocht in de richting van de pontons rijden. Een bopaaide snelheid durft getuige niet le noemen, gevaar voor de veiligheid van het ver keer bestond er z.i. wel degelijk. Bekl. zegt aan de Keersluis brug te zijn opgehouden, doordat de brug open was. In de auto zaten twee pleegzus tors. die niet de Provinciale boot mede moesten, en daarom reed liekl. wat harder dan -anders, maar gevaar was er z.i. niet, hij kon op 10 meter gestopt licblxui als er iemand uit het station was gekomen, hij denkt toch ook aan zijn eigen leven. De pleegzusters kwa men toch tc iaat aan de boot, die juist afvoer, t.0011 men dc hal bereikte. Ge tuige Piekeina wees er ook nog op dat de verbaliseering plaats had een paar dagen na het ongeluk met doodelijkem afloop met een auto en hij had gedacht, dat de chauffeurs wel wat voorzichtiger zouden zijn geworden. Dc ambtenaar van het O. AL, mr. G'ombault, zcide dc plaats van de be keuring goed tc kennen, liet is er maar zelden bepaald druk, dus zou eerst moe ten worden uitgemaakt of het op het bewuste oogenblik druk was, als niet de Hooge Raad had uitgemaakt, dat het reeds voldoende is le rijden niet oen snelheid, waardoor het verkeer kan wor den in gevaar gebracht, zonder te vragen naai' hel verkeer op het oogenblik 'zelf. Daarom eischt de ambtenaar f 10 of 5 dagen. Bekl. vraagt nog rekening er mede te houden, dat hij op bel oogen blik werkloos is. De landbouwer P. T. uit Arnemuidcm stond terecht wegens het uitlokken van den verkoop van melk, die niet aan de bij de verordening gestelde eischen voldoet, hij heelt dc bedoekte melk laten l>ezorgen door zijn knecht bij iemand te Middelburg en de beide, des bundigen, die als getuigen gehoord wor den verklaarden, dat er 6 pet. water moet zijn toegevoegd. Bekl. ontkende beslist; de melk was zoo van onder de koeion, maar de kantonrechter wees er op, dat er drie dagen later-bij hem een stalmonster go- nomen werd, dat wel goed was. Do eiseh luidde f te> °f' 15 dagen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, In de ..Breskensche Courant" van 20 Mei komt een schrijven voor van den heer Hommacher te 's Gravenhage, betreffende de benoeming van .1. Th. Cijsouw als ontvanger-griffier van liet waterschap des polders te Groede. Voormelde Cijsouw is met meerderheid van stemmen benoemd' tot ontvanger-griffier. Uit liet schrrjvenl van den heer Hammacher blijkt, dal bij alle middelen gebruikte, zelfs langs regie mentairen weg en met artikel .64 van. het Polderreglement in de hand, om voornoemden Cijsouw zijn benoeming 011 mogelijk te .maken. 'Wat de oorzaak hiervan is, dat laat. zich zoo -in eens niet. verklaren, omdat hij daarvan niets meldt, Voor den heer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2