Telegrammen. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Onderwijs Zending. Rechtszaken. Laatste Berichte». Posterijen. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Advertssstiën. Dankbetuiging. Aanmelding van nieuwe leerlingen aangewend, maar zij zijn allen afgestuit op de ïinant bezwaren daaraan verbon den. Van de bestaande gelegenheid is echter zooveel mogelijk partij getrokken en zijn, waai" noodig, verbeteringen aan gebracht, vooral sedert de mobilisatie ons zooveel en velerlei bezoekers aan bracht. Ook de Majoor en de Veldprediker voelden het woord, de eerste om het Bestuur te fclicitoeren en de Militairen tot een getrouw bezoek aan het Tehuis aan to sporen, de tweede om ia hoogst ernstige bewoordingen de soldaten pp het hart te binden ook onder de kame raden zich als belijders van 's Heeren naam te gedragen en voor hen te zijn tot een hand en een voet; tot hen te zeggen: „Kom ga met ons en doe als wij. Na oöïciëele sluiting met gebed door Ds. Hogerzeil werd de avond verder ge zellig doorgebracht met zang en voor dracht, waarbij natuurlijk de nooaige tractatje. Om 12 uur waren de bezoekers weder in de kazerne terug- Gisteren werden in den gemeente raad nog de volgende besluiten genomen. 'Tot wijziging van de regeling van do rangen en jaarwedden van het personeel ten kantore van den gemeente-ontvanger. I)e rangen zullen nu zijn 1 commies met een jaarwedde van f 1000 tot f 12001 eerste klerk van i 400 tot f 600 en een tweede klerk van f 150 tot f 400. Zéér uitvoerig werd gediscussieerd over liet, voorstel ,tot gemeentelijke exploitatie van liet strand en de zeebaden. Ten slotte werd. bet .aangenomen en zal nu met 1 Juni die eigen exploitatie beginnen, ter wijl voor de „volksbaden" een inrichting met badkamertje enz. zal worden ge bouwd. Da duurtetoeslag aan de gemeente werklieden en ambtenaren werd wederom voor 13 weken verlengd. Besloten werd een geldleening aan te gaan van f37000 rentende 41/2 pet., aï te lossen in 22 jaar. Na een zitting met gesloten deuren werd het primitief kohier hoofdelijken omslag vastgesteld op f 154.992.931/2. Na een korte rondvraag, waarbij de voorzitter, de wethouder Laernocs, tóe- zegde geleidelijke verbetering van de be strating, werd de vergadering gesloten. Schore. Dinsdagnamiddag had een zoon tje van iclen heer Gomelisse van Hans- weert hot ongeluk al spelende tusschen schafttijd pp- het veld in een schrabber, z.g. houw© te springen, met '1 gevolg, dat een diepe wond in zijn voet werd veroorzaakt; het noodverband werd ge legd door korporaal Sjyronk uit Schore, Jaarna is hij per voertuig huiswaarts ge bracht. Kats. Tot canklidaten voor den gemeen teraad zijnalhier gesteld de h.h. P. de Bruijbe en H. van der Maas (vacature L. Bareman.) Oostkapelle. Men meldt ons, dat voor de tusschentijdsche gemeenteraadsverkie zing zijn candidaat gesteld de heeren Adriaan de Kam Jnzn. en Willem de Ivarn Jsp.zn. Breskens. pier liepen Maandagmiddag twee soldaten, die onder den invloed van sterken .drank verkeerden, met geladen geweren door de dorpsstraat. Er klonken een paar schoten, maar niemand werd. .getroffen. Een luitenant wist de mannen in bedwang te houden en riep om hulp, waarop de soldaten ontwapend werden en in arrest gesteld. De luitenant had zich bij; de ontwapening eenigszins ver wond aan de hand. Cadzand. Gisteren bewoog zich boven lvadzand een vliegmachine van onbeken de nationaliteit. Zij verdween in de rich ting van. Zeebrugge. Tegen den avond had er een treffen plaats tusschen Duitsche torpedobooten en Engelsche oorlogschepen. Er werd he vig geschoten, maar van den uitslag was mets te zien dan dat de Duitschers in de meerderheid bleven, cfcaar zij niet terug gingen naar Zeebrugge, maar steeds ver der aee kozen. Thoien. Naar wij thans vernemen is omtrent een candidaatstelling van Vrij zinnige zijlde van den heer J. W. Wag- tho als candidaat voor de Provinciale Staten nog niets bekenicl. Dit bericht schijnt derhalve uit de lucht gegrepen. Volgens gerucht zou den heer W. Moied- ker, lid van den Raad, de canidjidatjuiur zijn aangeboden, namens de Vrijzinnige Kiesvereeniging te Tholien. Scherpenisse. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dhr. Hartog. Na Opening der vergadering worden door het nieuw gekozen raadslid dhr. D. Duijnhou- wer Mz., de vereischte eeden afgelegd, waarna hij zitting neeint. Hierna worden na voorlezing de notulen der vorige ver gadering onveranderd vastgesteld. Over legging geschiedt van een exemplaar van het goedgekeurde raadsbesluit van 18 roro m llp, der begrooting voor 1915. Naar aanleiding van ingekomen adressen vtan do vereemging „Keïmisvak- genooten en van B. G. Lindeboom ea alhier-, waarin verzocht wordt, om do kermis (dit jaar te laten doorgaan, wordt besloten om dit jaar geen kermis te doen houden. Een adres van den gemeente- veldwachter Jobse, betreffende verzoek om toekenning van een duurtetoeslag, wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. Voor iden aanleg van een lökaalspoor StavenisseHalsterenBergen op Zoom, wwlt besloten uit de gemeentekas een bijdrage te Verleenen van ten hoogste fO.25 per inwoner, en per jaar gedurende 20 jaren en daarna van ten hoogste on geveer 45 pet. van voormeld bedrag ge durende 30 jaren en voorts voor de ge steente aapdeelen te neuten in het op- XWSt®** richtingskapitaal tot een maximum be drag van f3.60 per inwoner gelijkstaan de. met een last van ten hoogste f0.20 per inwoner en per jaar, zoolang er geen dividend pp de aandeelen kan worden uitgekeerd, een en ander zooals is om schreven in het door het Spoorwegco mité ingediend plan en mits ook de an dere gemeenten op het eiland Thoien, die aansluiting aan deze spoorlijn ver krijgen in evenredigheid financieelen steun verleenen. Biggekerke. Benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand, dhr. L. Si- monse, burgemeester. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naai- Dokkiun door H. H. Paudet J r. te Schiermonnikoog. Geref. Kerken. Beroepen te AVesterbork .T, \YSiert- sema cand. te Drachten. Bedankt, voor Schot tens en Longerhauw door AA". Weener te Vinnen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Viissingen door H. Hoo- gendoorn te Zaandam. 1 Dr. R oes si n g li. Het meten mot twee maten inzake de beoordeeling van twee benoemingen: prof. Noordtzij in 1912 en prof. Roessingh thans, waaraan de vrijziimige pers zich bezondigde wordt gewraakt door de H e raut ©n de Waarheidsvriend. In laatstgenoemd blad namelijk schrijft prof. Visscher „Wat (echter) hij deze benoeming op valt, dat is de scliandelijke onbillijkheid van de liberale pers. Dj-. Roessingh, de te Leidon benoemde, behoort tot de Re- monstrantsche Kerk, is Remonstrantsch predikant te Boskoop. Wie zich nu her innert, welk een kabaal -er gemaakt werd, toen dr. 'Noordtzij benoemd werd, om dat hij behoorde tot de Gereformeerde Kerken, hoe zijn benoeming werd opge blazen tot -een gevaar voor do vador- lanidsche .Kerk, die staat wel eenigszins versteld over het meten met twee maten, waaraan -deze pers zich schuldig maakt. Dal dr. Roessingh ook 'niet tot de' Her vormde Kerk 'behoort, dat "hij Remon strantsch is, het hindert niet. Alleen de Gereformeerden zijn <een gevaar voor de Kerk, zelfs al behooren zij ertoe. Wij kunnen er dan ook zeker van zijn, 'dat dr. Roessingh nooil benoemd zou zijn, als hij tot de gereformeerde richting behoorde, nooit een kans zou hebben gehad, zelfs al was hij tienmaal zoo knap geweest als hij nu is. Wanneer zal er toch een eind komen aitn het schandelijk geknoei met onze theologisch© faculteiten! En wanneer zal het libera lisme eens liberaal worden en ernst maken met de grondwet, die immers Nederlandsche burgers, afgezien van hun godsdienstig© richting, benoembaar ver klaart naar den maatstaf der geschikt heid. 'Maai' in dat laatste schuilt heit juist niet. Het liberalisme acht alleen het liberalisme geschikt, paarom raast het, als gereformeerden en zwijgt het als re monstranten worden benoemd." Aan ide acte-examens L. 0. hebben te 'Middelburg totaaL deelgenomen 95 man nelijke en 57 vrouwelijke candidaten, van wie respectievelijk 81 en 43 slaagden. Voor dé vrije- en orde-oefeningen weiden geëxamineerd 13 mannelijke, van wie 7 slaagden en een zich terugtrok en 5 vrou welijke van wie 4 slaagden. Voor de nut tige handwerken werd slechts een candi date geëxamineerd, die slaagde. AA ij ontvingen „Zendingsstudie", hare beoefening en plaatselijke organisatie, door .5. \v. Gunning J.Hzn., .secretaris van iden Zendingsstudie-Raad. Het boekjje dat niet in den handel is, is op aan vrage gratis verkrijgbaar bij den Zendings studieraad, directeur A. j. C. van So- ters, .Tavastraat 78, den Haag. die pok allerlei inlichtingen verschaf tover Zen dingsliteratuur en wat daarmee saam- hangt. Het Zendingsblad van de Geref. Ker ken in Nederland, red. ds. H. Dijkstra en dr. J. Hania, no. 5 bevat een mooi opstel over het ziekenhuis te B;ondowoso, met photo. Ds. Dijkstra 'vertelt een en ander over Keboemen. Voorts tal van 'kleinere stukjes die den zendingsvrien den belang inboezemen. Dr. Hania gaf een schoone meditatie en ds. Dijkstra een als altijd belangrijken „Brief naar An- tioc'hië". Rechtbank te Middelburg. A 001 (de rechtbank te Middelburg wér den tosdag weder een 30-tal zaken be handeld, alle betrekking hebbende op po ging tot verboden uitvoer. Hieronder la ten wij volgen 'de meest belangrijke De schipper C. J. W., geboren te Dor- direcht, wonende aan boord van een groote rijnaak, was in verzet gekomen van het verstek-vonnis, waarbij hij wegens poging tot Uitvoer van 6420 K.G. eierkolen, 1150 K.G. kleine en 2700 K.G. groote briqu- etten en ook wol, lijnolie en petroleum rt3—- en benzine, werd veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De officier kan niet aannemen, dat er met He kolen gemanoeuvreerd' is, als wordt voorgesteldEr is z.i. een poging tot een strafbaar feit gepleegd. De verdediger acht idit beslist niet bewezen en wijst erop, idat de hoeveelheid kolen voor een gnoot schip niet te groot was. De schipper de Cl. uit Roermond, was in verzet gekomen yan een vonnis, waar bij 'hij tot 14 idagen werd veroordeeld wegens poging tot uitvoer van meel enz. te Hansweeitd. Bekl. zegt, dat er 30 K.G. meel aan boord was om itjo voorkomen, dat hij en zijn familie evenals een vorig© maal in België gebrek zouden lijden. De presi dent wees erop, dat het meel verbor gen was. De officier nam niet aan, dat het zoo onschuldig was, als bekl. voorgeeft en vroeg bevestiging van het vonnis. De verdediger m!r. J. Adriaanse, be pleitte voor idézen bekl. oplegging van een geldboete. Bij Verstek werd daarop tegen den schipper C. v. K. Wegens joging tot uit vloei' van 19 K.G. meel, dat bekl. ge zegd had voor eigen gebruik te zijn, f 25 of 25 dagen gevorderd. In de zaak tegen de vrouw E. M. Cl. die te Overslag .trachtte 4 liter petror leum over de grens te brengen, weid; als getuige gehoord een visiteuse, die be kl. aan den lijve heeft onderzocht. Eisch 3 jdagen gevangenisstraf. Tenslotte weid nog gevorderd de straf van 3 dagen te veranderen in f 10 of 10 dagen, in de zaak tegen den schipper AV. L. uit Dordrecht, die met een ge tuige a décharge, zijn knecht, kwam aan- toonen, dat de zaken die hij zou heb ben (uitgevoerd, reeds zeven reizen mede zijn geweest naar België. Uitspraak in alle zaken 30 Mei. Ongelukken. Onder Haariem- merliéde is de 13-jarige J. Kol', op den straatweg door een auto aangereden en over den Weg geslingerd. Met ernstige Verwondingen is hiji in het Gasthuis te Haarlem opgenomen. De auto bleef onbe kend. Te Gauw (Fr.) is een 35-ja|- rige schoonmaakster, moeder van 8 kin deren, van een trap gevallen. Zij1 kreeg schedelbreuk en overleed spoedig. Te den Haag is de heer Th. voor zijn wo ning aan den Badhuisweg door een auto overreden. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. Gisternacht, had tusschen Val kenburg en Meerssen een auto-ongeluk plaats. Drie. heeren pit Maastricht kwa men per auto van Valkenburg, toen de Wagen tegen een boom reed, en de in zittenden er 'uit raakten. Twee hunner; zijn ernstig gewond. Nekkramp. De timmerman S. te Leeuwarden is aan nekkramp overleden. - Een omweg. Een uit Rotterdam verzonden Nieuwjaarskaartje aan den heer Van Leeuwen te Montfoort (Utr.) is te Weltevreden op Java aangekomen op 29 Februari en is ©enige dagen geleden te Montfoort bezorgd,. Geheimzinnig luchtschip. Men deelt aan „De Ned", mede, dat op Zaterdag 5 Mei de bewoners, van den huize „Pelzerkamp" te E'pe, in den vroe gen morgen te 6 uur weiden gewekt door een vreemdsoortig lawaai, hetwelk blelek veroorzaakt te zijn, vermoedelijk althans door een vliegtuig, dat op het dak was geland. Toen de bewoner-eigenaar, de heer Van Lohuyzen, zich gekleed had en op het gerucht naai- buiten kwam, vyerd ge constateerd, dat het vliegtuig reeds wéér hoog in de lucht zweefde, doch dat het dak Van het huis zeer ernstig beschadigd was, zoodat de onkosten daarvan naar schatting eenig© honderden guldens be dragen. De zinken schoorsteenkap was verdwenen en werd 52 metier verder in een dennenbosch gevonden. De familie was zeer onder den indruk, aangezien men een oogenblik mieen'de, dat op het dak een bom was ontploft. Tot ;nog toe is onbekend, welk vlieg tuig dit onaangename vroege bezoek h'eeft gebracht. I i"T |J£ (Malversaties? Men meldt uit Hilversum aan het Hbld'.De hier woon achtige jdh'ecteuir van een te Amsterdam gevestigde hypotheekbank in liquidatie, die 'zich ziek in zijn woning bevindt, wordt door de politie bewaakt. Een en ander wordt in verband gebracht met handelin gen van genoemden directeur, die tevens li quid aten r der bank was. Men spreekt van een aanzienlijk bedrag. ,0, die z o m e r t ijd De invoering van den zomertijd blijkt hier en daar "zelfs nog aanleiding gegeven te hebben tot "kerkdijken strijd. Zoo vernamen wij van een dorp in Friesland, waar de ker- kenaad der Ned. Herv. Gemeente den pre dikant wilde dwingen nu inplaats van om half 10 om half 11 te preeken, terwijl de kerkvoogden lieten bekend maken, dat zij den torenklok op den ouden tijd zou den houden, inmiddels verzocht' het hoofd der school den bewusten predikant van den kansel af te kondigen, dat hij inzake de schooluren met den nieuwen tijd reke ning ging houden. Hoe de verwikkelingen! zijn afgeloopen, is ons niet bekend. In welke moeilijkheden deze, verandering snuggere geesten leidt, bleek ons uit een bericht van een ander dorp, waar de kerkeruad der Ned. Herv. Gemeente na de invoering van den zomertijd het aan?- vangsuur van de godsdienstoefeningen. een uur vervroegde, meenende daardoor „op de hoogte 'van den. nieuwen tijd" te komen! jf. R. C AVASHINGTON, 17 Mei. De heer Bem- storff hééft Lansing een mededeeling van de Duitsche regeering overhandigd, waar in gezegd woidt, dat ieder neutraal koop vaardijschip,- dat dooi' een onderzeeër wordt aangehouden, gevaar loopt als het in de richting van den onderzeeër blijft koersen. HOEK VAN HOLLAND, 17 Mei. Van de gisteren van Londen vertrokken stoom boot. „Batavier V" werd, nadat het s.s. Galloper was gepasseerd, niets meer ver nomen. De sleepboot „Zwarte Zee" is ter opsporing vertrokken. De „Batavier V' had een foestel voor draadlooz© te legrafie aan boord. DEN HAAG, 17 Mei. Ook het s.s. „Atlas" is vertrokken in verband met het over tijd zijn van de „Batavier V". De „Batavier III" zal nu vanavond niet uitvaren naar Engeland. AMSTERDAM. Het Gerechtshof behan delde heden de zaak tegen den Telegraaf- redacteur Schroder. De advocaat-generaal eischte 1 jaar gevangenisstraf wegens het in gevaar brengen van de neutraliteit •naai' aanleiding van het artikel in de Tele graaf van 27 Nov. 1915, getiteld de Pers- Camarilla Je Amsterdam. Op 28 Maart was ide heer Schroder door de Recht bank vrijgesproken, doch het O. M. was in hooger beroep gegaan. DEN BOSCH. Hedenmorgen 9.25 u. ar riveerde hier H. M. de Koningin, ter bij woning van feen 'groote revue op die Vuehtsche Heide. DEN HAAG. De minister van oorlog heeft de burgemeester verzocht het daar heen te leiden, dat de inschrijving van de Landstormlichting 1910 vóór 1 Juni haar beslag krijigt. De keuring zal vermoede lijk in Augustus plaats vinden. KRABBEND1JKE. In ide vacature ont staan door het vertrek van dhr. J. Zèe- vaart naar Nieuiwolde in de prov. Gro ningen, werden heden candidaat gesteld]: Di. Jacobusse, kloor de YVerkliedenvereeni- ging en H. ide Kok, van Rechts. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte van de vorige oplage opgenomen. MIDDELBURG. A cte-e xamens 1. o. Geëxamineerd 2 va-ouwelijke en 1 man nelijke candidaat.. Geslaagd de dames: A. C. Idle Groot te Viissingen en P. Hermans St. Jansteen en ;dle heer M. J. Dorleijtn te (Middelburg. Nuttige Handwerken. Geëx. en geslaagd t candidate, mejJ. J. G. de Ligt te Middelburg. De examens zijn afgeloopen. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan ide afzenders onbekend zïjto. Terugontvangen fin Ide le helft der maand Mei 1916. Brieven. Binnenland. Ah. Francke Azn., Grijpskerke. B r i e f k a ar ten. Binnenland. J. Klaeijisen, Kraishoofd bij Bireskens. Van 16 en 17 Mei. MIDDELBURG. Bevallen: Joh. Steiitel, geb. Lalir, z. GOES. Geboren: 16, AVilhelmina Elisa beth, d. v. Jacobus Pieter Sandee en Maria Molhoek; Jacoba, d. v. Nicolaas Meijer en Jacoba Geene. Van 13—16 Mei. VLISSINGEN. BevallenL. Ufkens, geb. Van 'der Peij'l, z.; E. A. Leeuwenburg, geb. AVanner, z.; P. J. Root, geb. Praag, A. J. Bankop, d.; M. J. Kemeling, geb. AVijhes, z.; E. J. Talman, geb. Van Son, z. Overleden: A. G. Reijine, wed. van E. J. Meier, 65 j.; L. Dut, wed', van J. van Kleeven, 89 j.; J. TI. v. d. Berge, 24 j., ongeh. z. Goes. Bij de op 17 Mei 1916 door het Bestuur der.Waterkeering van den Calami- teuzen Zimmermanpolder te Rilland ge houden aanbesteding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot ,30 April 1917 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiing en andere werken werd in geschreven door: M. Jacobs te Goes voor £4350; J. C. van den Brink te Krab- bendijke voor f4410; C. B. Hack te Oud- Gastel voor f4664. Behoudens goedkeuring van Gedeputeer de Staten gegund aan den 1 angsten in schrijver. Westkapelle. Heden had ten overstaan vah notaris Loeff de verkooping plaats van een huis, schuur en erf aan de Noordstraat, .groot 220 c.A. De uitslag is, dat Jhet perceel verkocht is aan J. P. Jansen .voor f1540. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 22420 eieren. Prijs f6.10 per 100. Rotterdam, 15 Mei 1916. Veemarkt Aangevoerd 89 paarden, 1 veu len, 2 ezels, 2111 magere en 869 vette run deren, 222 vette 961 nuchtere en gras kalveren, 15 schapen of lam., varkens, 203 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 57'/, tot 65 a 72'/2 c., ossen 55 tot 627a a 70 c., stieren 47 tot 51 a 55 c., vette kalve ren 45 tot 57'/a a 70 c., voor export tot c., alles per halve kilo. Melkkoeien f200 a f400, kalf koeien f220 a f 430, stieren f 160 a f 460, pinken f 100 a f 150, graskalveren f a f vaarzen f150 a f200, alles mager vee; biggen f 12 a f20, slacht paai den f200 a f 300, werkpaar den f 400 a f 500, hitten f 200 a f 350. Nuchtere kalverenfok- f 18 a 36, slaclit- f10 a f20. Biggen f 1.60 a f 1.80 per week. OOSTBURG, 17 Mei 1916. Oude Tarwe f a t nieuwe Tarwe f 18.25 a f 18.50, Rogge f af nieuwe Win tergerst f 18.50 a f 18.75, Zomergerst f 18.50 a f 18.75, nieuwe Haver f 17.25 a f 17.50, Kookerwten f—a f Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f a f Koolzaad fa fBruine Boonen f—afalles per 100 K.G. Dinsdag 15 Mei 1916. NEW-YORK. Tarwe. 16 Mei 15 Mei 13 Mei 12 Mei North 1357, 135 136 135 Koode Winter 130'/, 1287* 129 129 Mei Juli 16 Mei 1257„ 15 1247a 13 1257a 12 1247a CHICAGO. Tarwe. Mei Juli Sept. 16 Mei 11674 1177a 1177a 15 1157a 1167. H67a 13 116'/» 1177» 1177» 12 11577 1167, 1167, N. R. C. Telegrafisch Weerbericht. .Vaar waarnemingen in den morgen ca ja 17 Mei medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 770 nabij Zuid- D'uitschland, laagste 742.4 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 18 Mei: Zwakke tot matigen, Westelijke tot .Zui delijken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht. AVeinig of geen regen. Weinig verandering van. temperatuur. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders MARTINUS BRASSER en CORNELIA AARN0UTSE, Zondag 21 Mei a.s. hunne 30 jarige Echtvereeniging te herdenken Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, G. BRASSER. Koudekerke, 17 Mei 1916. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde eenige Zuster en Verloofde: CHRISTINA ADRiANA, in den leeftijd van 32 jaar. Dat zij inging in die ruste, die daar overblijft voor Gods volk, lenigt ten deele onze smart. P. M. KEIM. Q. KEIM. P. ZEGERS. Kapelle, 13 Mei 1916. De landbouwers uit de door den Wa tersnood geteisterde streken in Noord- Holland, betuigen hiermede hun harte- lijken dank aan de landbouwers op Walcheren en Zuid-Beveland, voor de bijzonder goede en kostelooze verzorging van hun vee. Eenige Noord-Hollandsch e landbouwers. te GOES. schriftelijk vóór 13 Juni a. 8., mondeling op Zaterdag 3 Juni van 1—4 uur. Bij de aanmelding moet opgave wor den gedaan van: a. Naam, voornamen, datum van ge boorte van den candidaat, b. Nauwkeurig adres van ouders of verzorgers, c. Klasse, waarvoor toelating verlangd wordt, d. School aan welke onderwijs ont vangen is. De ingeschreven leerlingen worden Vrijdag 14 Juli, des voormiddags 9 uur aan de H. B. S. verwacht. De Directeur L. VAN BRUGGEN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3